Νέο λαικοδεξιο κόμμα από τον Πάνο Παναγιωτοπουλο

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4622
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: Νέο λαικοδεξιο κόμμα από τον Πανό Παναγιωτοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 13 Δεκ 2022, 19:49

stavmanr έγραψε:
13 Δεκ 2022, 09:23
Rakomelofronas έγραψε:
13 Δεκ 2022, 06:37
stavmanr έγραψε:
12 Δεκ 2022, 22:38
Δεν υπάρχει Καραμανλικός, Μητσοτακικός, Τσιπρικός κλπ στην πολιτική.
Ο Καρατζαφερισμός του Άδωνι δεν σας δίδαξε τίποτα ως τώρα;
Φυσικά και υπάρχουν, απλώς δεν είναι ιδεολογίες ή αρχές αλλά οπαδική προτίμηση ή, αν θες, προτίμηση για συγκεκριμένο προπονητή. Έτσι είναι τα "κόμματα αρχών" στην Ελλάδα, πρέπει οπωσδήποτε να έχουν Ηγέτη :lol:
Προπονητής ...ο Μητσοτάκης; :lol:
Οι αρχηγοί κομμάτων είναι απλά οι καλύτεροι κομπάρσοι σε ό,τι αφορά την επικοινωνία. Ουδεμία απόφαση είναι σε θέση να πάρουν χωρίς την συγκατάθεση των "σοφών" που κρύβονται πίσω τους.
Εδώ εσείς δεν έχετε διδαχτεί ότι η πραγματική Αριστερά είναι ένα μπουλούκι καθοδηγουμενο από χομπίστες με μόνο ρόλο την ενσωμάτωση πρώην περιθωριακών στο καπιταλιστικό σύστημα, περιμένεις από κάποιον να διδαχτεί ότι ο κομματικός πατριωτισμός των περισσότερων πολιτικών είναι πιο κιβδηλος και από τον κανονικό πατριωτισμό τους;
Μόνο η αριστερά το κάνει αυτό; :003:

Έδωσα το παράδειγμα του Άδωνι, όχι για να στοχεύσω τη δεξιά, αλλά για να δείξω το πιο κλασικό παράδειγμα της περίπτωσης που συζητάμε. Άνθρωπος που αναδείχθηκε από τον Καρατζαφέρη, κουμπάριασε με τον Καρατζαφέρη κι έβριζε τον Μητσοτάκη σε κάθε ανάσα, παράτησε τον Καρατζαφέρη και είναι πλέον ...φανατικός του Μητσοτάκη.

Οι πολιτικοί δεν ακολουθούν πρόσωπα. Χρησιμοποιούν πρόσωπα κατά το συμφέρον και τα πετούν με ευκολία όταν δεν εξυπηρετείται εκείνο.
Δεν διαφωνώ σε κάτι από αυτά, με εξαίρεση τον Γεωργιάδη, γι' αυτό και η διαφωνία ειδικά για την Αριστερά που υποτίθεται ότι δεν είναι προσωποπαγής (ούτε καν). ΝΔ και ΛΑΟΣ άλλαξαν αμοιβαία θέση ως προς τα μνημόνια. Ο Γεωργιάδης ήταν με όποιον ψήφιζε μνημόνια. Γλοιώδες κομματοσκυλο; Ναι. Κωλοτουμπας; Λιγότερο από τον μέσο νεοκαραμανλικο.
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.
Τargetnews

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48650
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Νέο λαικοδεξιο κόμμα από τον Πάνο Παναγιωτοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 13 Δεκ 2022, 19:52

Beria έγραψε:
13 Δεκ 2022, 19:40
Kauldron έγραψε:
13 Δεκ 2022, 19:31
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
13 Δεκ 2022, 16:12


Εικόνα

Ζ

:102:
Το κίνημα 21 νομίζω είναι κάτι τύποι που παραλίγο να παίξω ξύλο σε μια πορεία.
Τι εννοείς κάτι τύποι ;
Είναι περισσότεροι από αυτούς του δύο;
Κάτι τσογλανάκια ήταν, οι μισοί μαστουρωμένοι.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34863
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Νέο λαικοδεξιο κόμμα από τον Πάνο Παναγιωτοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 13 Δεκ 2022, 22:21

Rakomelofronas έγραψε:
13 Δεκ 2022, 19:49
Δεν διαφωνώ σε κάτι από αυτά, με εξαίρεση τον Γεωργιάδη, γι' αυτό και η διαφωνία ειδικά για την Αριστερά που υποτίθεται ότι δεν είναι προσωποπαγής
Δεν έχει νόημα να τσακώνεσαι με αριστερούς αλλά και άλλους για τον Γεωργιάδη.Δεν τον χωνεύουν επειδή δεν μπορούν να τον αντιμετωπίσουν και μια ζωή διαστρεβλώνουν συνειδητά τα γεγονότα λέγοντας ότι παράτησε τον Καρατζαφέρη ενώ η αλήθεια είναι ότι ο Καρατζαφέρης τον έδιωξε.Είχαν την απαίτηση αφού τον έδιωξε να μην ξαναασχοληθεί με την πολιτική για να είναι αυτοί ήρεμοι. :D Και αυτό από ανθρώπους που έχουν π.χ. τον Μπίστη που είναι ο μπαλαντέρ της πολιτικής και έχει χάσει τον λογαριασμό από πόσα κόμματα έχει περάσει.

Άβαταρ μέλους
Λευκός Λύκος
Δημοσιεύσεις: 3585
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:06
Phorum.gr user: Λευκός Λύκος
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Μακεδονία

Re: Νέο λαικοδεξιο κόμμα από τον Πάνο Παναγιωτοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λευκός Λύκος » 14 Δεκ 2022, 00:06

southern έγραψε:
12 Δεκ 2022, 21:41
KRAKEN έγραψε:
12 Δεκ 2022, 21:36
southern έγραψε:
12 Δεκ 2022, 21:18

Ο Παναγιωτοπουλος δεν λέει λάθος πράγματα αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί αυτός, ο Εμφιετζόγλου και ο Μπογδάνος δεν συνασπιζονται με προγραμματικη συμφωνία στο μεταναστευτικο;
Το φημολογούμενο αυτό κόμμα μάλλον θα κινείται στον λαικοκεντροδεξιο καραμανλικο χώρο, ενώ το κόμμα του εμφιετζογλου - Μπογδάνου βρίσκεται προς τα ακροδεξιά στον χώρο του παλιού λαος.
Ακροδεξιός είναι αυτός που απορρίπτει τη δημοκρατία με αυτή την έννοια δεν είναι ακροδεξιοί οι εμφιετζογλου και μπογδανος ούτε και οι φαηλοτζημεροι. Ο Εμφιετζόγλου έχει λαικοπατριωτικα χαρακτηριστικά ενώ ο μπογδανος θυμίζει την τραμπικη πτέρυγα του Gop. Ο Παναγιωτοπουλος πάντως μιλάει έντονα στο μεταναστευτικο, δεν βλέπω το λόγο να μην συζητήσει με τους αλλους 2. Αυτός και ο κυρανακης ήταν από τους σταυρούς μου το 2019
Χωρίς ντροπή μας λες δηλαδή,ότι ψήφισες ΝΔ.

Και τώρα μας πουλάς φουμουρα για τον δήθεν πατριωτισμό σου,και τα ξεφτιλισμενα αποκόμματα που ανοίγουν το ένα πίσω από το άλλο.

Καλά λένε ότι ο πατριωτισμός είναι το κρησφύγετο του καθε απατεώνα και παπατζή.

independent44
Δημοσιεύσεις: 1890
Εγγραφή: 09 Φεβ 2021, 23:36
Phorum.gr user: independent_44

Re: Νέο λαικοδεξιο κόμμα από τον Πάνο Παναγιωτοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από independent44 » 14 Δεκ 2022, 00:17

Σκοπός τους είναι να ΜΗΝ μπουν στη βουλή.
Θέλουν απλά να κλέψουν όσες ψήφους μπορούν για να μην μπει στη βουλή ο Κασιδιάρης αλλά και να "κοντύνουν" το Βελόπουλο

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Νέο λαικοδεξιο κόμμα από τον Πάνο Παναγιωτοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 14 Δεκ 2022, 04:50

Λευκός Λύκος έγραψε:
14 Δεκ 2022, 00:06
southern έγραψε:
12 Δεκ 2022, 21:41
KRAKEN έγραψε:
12 Δεκ 2022, 21:36


Το φημολογούμενο αυτό κόμμα μάλλον θα κινείται στον λαικοκεντροδεξιο καραμανλικο χώρο, ενώ το κόμμα του εμφιετζογλου - Μπογδάνου βρίσκεται προς τα ακροδεξιά στον χώρο του παλιού λαος.
Ακροδεξιός είναι αυτός που απορρίπτει τη δημοκρατία με αυτή την έννοια δεν είναι ακροδεξιοί οι εμφιετζογλου και μπογδανος ούτε και οι φαηλοτζημεροι. Ο Εμφιετζόγλου έχει λαικοπατριωτικα χαρακτηριστικά ενώ ο μπογδανος θυμίζει την τραμπικη πτέρυγα του Gop. Ο Παναγιωτοπουλος πάντως μιλάει έντονα στο μεταναστευτικο, δεν βλέπω το λόγο να μην συζητήσει με τους αλλους 2. Αυτός και ο κυρανακης ήταν από τους σταυρούς μου το 2019
Χωρίς ντροπή μας λες δηλαδή,ότι ψήφισες ΝΔ.

Και τώρα μας πουλάς φουμουρα για τον δήθεν πατριωτισμό σου,και τα ξεφτιλισμενα αποκόμματα που ανοίγουν το ένα πίσω από το άλλο.

Καλά λένε ότι ο πατριωτισμός είναι το κρησφύγετο του καθε απατεώνα και παπατζή.
Γελάει ο κόσμος με τον σκληρό πυρηνικό χρυσαυγιτη που θέλει να μου κάνει μαθήματα πατριωτισμού. Αλήθεια ποια είναι η άποψη σου για το ... Χίτλερ; εσύ είσαι ο ορισμός της ξεφτίλας.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Νέο λαικοδεξιο κόμμα από τον Πάνο Παναγιωτοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 14 Δεκ 2022, 04:52

independent44 έγραψε:
14 Δεκ 2022, 00:17
Σκοπός τους είναι να ΜΗΝ μπουν στη βουλή.
Θέλουν απλά να κλέψουν όσες ψήφους μπορούν για να μην μπει στη βουλή ο Κασιδιάρης αλλά και να "κοντύνουν" το Βελόπουλο
μεγάλη προσωπικότητα ο Κασιδιαρης :lol: εγώ τυπο με τατουάζ σβάστικα δεν ψηφίζω, βγάζει και σαβούροβιβλια. Νομίζω πως σαν ψηφοφόρος μου αξίζει κάτι καλύτερο από αυτούς εδώ
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

independent44
Δημοσιεύσεις: 1890
Εγγραφή: 09 Φεβ 2021, 23:36
Phorum.gr user: independent_44

Re: Νέο λαικοδεξιο κόμμα από τον Πάνο Παναγιωτοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από independent44 » 15 Δεκ 2022, 01:10

southern έγραψε:
14 Δεκ 2022, 04:52
μεγάλη προσωπικότητα ο Κασιδιαρης :lol: εγώ τυπο με τατουάζ σβάστικα δεν ψηφίζω, βγάζει και σαβούροβιβλια. Νομίζω πως σαν ψηφοφόρος μου αξίζει κάτι καλύτερο από αυτούς εδώ
Δεν έχουν πια σημασία αυτά.
Σημασία έχει να ψηφίσεις κάποιον που μπορεί να μπει στη βουλή και που τον φοβάται η ΝΔ

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25190
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Νέο λαικοδεξιο κόμμα από τον Πάνο Παναγιωτοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 15 Δεκ 2022, 09:08

independent44 έγραψε:
15 Δεκ 2022, 01:10
southern έγραψε:
14 Δεκ 2022, 04:52
μεγάλη προσωπικότητα ο Κασιδιαρης :lol: εγώ τυπο με τατουάζ σβάστικα δεν ψηφίζω, βγάζει και σαβούροβιβλια. Νομίζω πως σαν ψηφοφόρος μου αξίζει κάτι καλύτερο από αυτούς εδώ
Δεν έχουν πια σημασία αυτά.
Σημασία έχει να ψηφίσεις κάποιον που μπορεί να μπει στη βουλή και που τον φοβάται η ΝΔ
Παύλος Πολάκης; :003:
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

independent44
Δημοσιεύσεις: 1890
Εγγραφή: 09 Φεβ 2021, 23:36
Phorum.gr user: independent_44

Re: Νέο λαικοδεξιο κόμμα από τον Πάνο Παναγιωτοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από independent44 » 15 Δεκ 2022, 14:23

Beria έγραψε:
15 Δεκ 2022, 09:08
independent44 έγραψε:
15 Δεκ 2022, 01:10
southern έγραψε:
14 Δεκ 2022, 04:52
μεγάλη προσωπικότητα ο Κασιδιαρης :lol: εγώ τυπο με τατουάζ σβάστικα δεν ψηφίζω, βγάζει και σαβούροβιβλια. Νομίζω πως σαν ψηφοφόρος μου αξίζει κάτι καλύτερο από αυτούς εδώ
Δεν έχουν πια σημασία αυτά.
Σημασία έχει να ψηφίσεις κάποιον που μπορεί να μπει στη βουλή και που τον φοβάται η ΝΔ
Παύλος Πολάκης; :003:
Αυτός μπορεί να πείθει 10 άτομα και ταυτόχρονα να στέλνει άλλα 50 άτομα στην αγκαλιά της ΝΔ

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25190
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Νέο λαικοδεξιο κόμμα από τον Πάνο Παναγιωτοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 15 Δεκ 2022, 18:15

independent44 έγραψε:
15 Δεκ 2022, 14:23
Beria έγραψε:
15 Δεκ 2022, 09:08
independent44 έγραψε:
15 Δεκ 2022, 01:10

Δεν έχουν πια σημασία αυτά.
Σημασία έχει να ψηφίσεις κάποιον που μπορεί να μπει στη βουλή και που τον φοβάται η ΝΔ
Παύλος Πολάκης; :003:
Αυτός μπορεί να πείθει 10 άτομα και ταυτόχρονα να στέλνει άλλα 50 άτομα στην αγκαλιά της ΝΔ
Μιλάει στην ψυχή του λαού :078:
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών