Έλεος ρε μλκς επιτέλους. Ε-Λ-Ε-Ο-Σ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
nemo
Δημοσιεύσεις: 7229
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Έλεος ρε μλκς επιτέλους. Ε-Λ-Ε-Ο-Σ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 14 Δεκ 2022, 00:48

εγω προσωπικα θα παταγα το κουμπι- εσεις ψηφιστε τους και για ευρωβουλευτες

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24415
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Έλεος ρε μλκς επιτέλους. Ε-Λ-Ε-Ο-Σ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 14 Δεκ 2022, 00:50

nemo έγραψε:
14 Δεκ 2022, 00:48
εγω προσωπικα θα παταγα το κουμπι- εσεις ψηφιστε τους και για ευρωβουλευτες
που είναι αυτό το κουμπί;

Κάτι μου λέει ότι θα σε προλάβαιναν άλλοι. :lol:

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42984
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Έλεος ρε μλκς επιτέλους. Ε-Λ-Ε-Ο-Σ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 14 Δεκ 2022, 00:52

ST48410 έγραψε:
14 Δεκ 2022, 00:47
Winston Smith έγραψε:
14 Δεκ 2022, 00:44
ST48410 έγραψε:
14 Δεκ 2022, 00:41


Κοίτα, δεν ξέρω τι είδους μόδα είναι αυτή. Τσατίζομαι να πληρώνω φόρους και να βλέπω ότι πηγαίνουν σε ανοησίες. Αλλά στο δέντρο έχει φωτογραφίες και άλλων. Είναι χοντρό όπως παρουσιάζεται αλλά αν ήταν μόνο η φώτο του Μηταράκη, θα ήταν 10 φορές χειρότερο.

ΥΓ. Μέχρι ειδικό κόφτη έχουν αγοράσει για να τις κόβουν κυκλικές!
Κι εγώ στην αρχή έτσι όπως έγραψε ο Ναύτης ότι φτιάχνουν μπάλες με τη φωτό του Μηταράκη νόμιζα ότι είχε μόνο την δική του, αλλά απ' ότι φαίνεται πιο μετά στο βίντεο έφτιαξαν μία μπάλα με τη φωτό κάθε υπαλλήλου.
Κι εγώ το ίδιο νόμιζα στην αρχή αλλά θα ήταν too much ακόμη και για τα δικά μας δεδομένα.

Τι να πεις; Δημόσιο, ένα παράλληλο σύμπαν για παιδιά ενός άλλου θεού.
Δεν μπορώ να φανταστώ τι εννοείς. Αν νομίζεις ότι οι ιδιωτικές εταιρείες δεν κάνουν χριστουγεννιάτικα ιβεντ, δεν κάνουν custom διακοσμήσεις, ή οτιδήποτε άλλο που μπορώ να σκεφτώ ότι εννοούσες, κάνεις λάθος.
Στο ιβεντ της δικης μου εταιρίας είχαν τούρτα με τους founders CEO της εταιρίας πάνω. :102:
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Σπανακιας
Δημοσιεύσεις: 3512
Εγγραφή: 09 Μάιος 2022, 23:18
Phorum.gr user: ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Έλεος ρε μλκς επιτέλους. Ε-Λ-Ε-Ο-Σ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπανακιας » 14 Δεκ 2022, 00:57

Mαλακιες του Ναυτη
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Σπανακιας την 14 Δεκ 2022, 00:58, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24415
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Έλεος ρε μλκς επιτέλους. Ε-Λ-Ε-Ο-Σ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 14 Δεκ 2022, 00:57

Dwarven Blacksmith έγραψε:
14 Δεκ 2022, 00:52
Δεν μπορώ να φανταστώ τι εννοείς.
Το δημόσιο χρήμα είναι ι-ε-ρ-ό. Στην εταιρεία του ο καθένας ας τυπώσει αν θέλει και κάτλτσες με τη φάτσα του.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13510
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Έλεος ρε μλκς επιτέλους. Ε-Λ-Ε-Ο-Σ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 14 Δεκ 2022, 00:59

Ας βάλει κάποιος φιλόζωος ένα μπολάκι νερό στον ΓΓ, έχει στεγνώσει το στόμα του από το γλείψιμο στην κυβέρνηση.

Άβαταρ μέλους
Σπανακιας
Δημοσιεύσεις: 3512
Εγγραφή: 09 Μάιος 2022, 23:18
Phorum.gr user: ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Έλεος ρε μλκς επιτέλους. Ε-Λ-Ε-Ο-Σ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπανακιας » 14 Δεκ 2022, 01:01

Τα "συνεργα" ειναι της Axion
Η Αxion ειναι αυτη
https://www.3daxion.com/
Αναλαμβάνουμε να σας παρέχουμε ολοκληρωμένες λύσεις στον σχεδιασμό και την κατασκευή εορταστικών θεματικών εγκαταστάσεων που διατίθενται για μίσθωση ή πώληση για τον στολισμό δημοσίων χώρων.
Ειναι σχεδον βεβαιο οτι τους εχει στειλει δωρο τα υλικα στολισμου για να κανει και καμια προωθητικη ενεργεια

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42984
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Έλεος ρε μλκς επιτέλους. Ε-Λ-Ε-Ο-Σ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 14 Δεκ 2022, 01:02

ST48410 έγραψε:
14 Δεκ 2022, 00:57
Dwarven Blacksmith έγραψε:
14 Δεκ 2022, 00:52
Δεν μπορώ να φανταστώ τι εννοείς.
Το δημόσιο χρήμα είναι ι-ε-ρ-ό. Στην εταιρεία του ο καθένας ας τυπώσει αν θέλει και κάτλτσες με τη φάτσα του.
Όταν λες δηλαδή "παράλληλο σύμπαν για παιδιά ενός άλλου θεού" εννοείς αυτό που λες τώρα; νομίζω μετακινησες τα γκολποστ.
Εγώ πάντως επειδή συμφωνώ ότι το δημόσιο χρήμα είναι ιερό, ΑΠΑΙΤΩ το δημόσιο να είναι σωστός, γαματος και κουλ εργοδότης. Και αυτό περιλαμβάνει και τις κλασσικές μαλακιουλες της δουλειάς.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13510
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Έλεος ρε μλκς επιτέλους. Ε-Λ-Ε-Ο-Σ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 14 Δεκ 2022, 01:04

Σπανακιας έγραψε:
14 Δεκ 2022, 01:01
Τα "συνεργα" ειναι της Axion
Η Αxion ειναι αυτη
https://www.3daxion.com/
Αναλαμβάνουμε να σας παρέχουμε ολοκληρωμένες λύσεις στον σχεδιασμό και την κατασκευή εορταστικών θεματικών εγκαταστάσεων που διατίθενται για μίσθωση ή πώληση για τον στολισμό δημοσίων χώρων.
Ειναι σχεδον βεβαιο οτι τους εχει στειλει δωρο τα υλικα στολισμου για να κανει και καμια προωθητικη ενεργεια
:lol: τι τραχανοπλαγιάς είν' αυτός ρε παιδιά; Δεν φτάνει που οι υπάλληλοι του υπουργείου κάθονται και φτιάχνουν μπάλες με τη μούρη του Μηταράκη, κομπάζει ότι το επίσημο site και το twitter του υπουργείου κάνουν προμόσιον σε μια ιδιωτική εταιρεία.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24415
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Έλεος ρε μλκς επιτέλους. Ε-Λ-Ε-Ο-Σ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 14 Δεκ 2022, 01:06

Σπανακιας έγραψε:
14 Δεκ 2022, 01:01
Τα "συνεργα" ειναι της Axion
Η Αxion ειναι αυτη
https://www.3daxion.com/

Ειναι σχεδον βεβαιο οτι τους εχει στειλει δωρο τα υλικα στολισμου για να κανει και καμια προωθητικη ενεργεια
Καλώς. Το κιτς του πράγματος μπορεί να είναι συζητήσιμο. Σε άλλον θα αρέσει και άλλος θα το βρει υπερβολικό ή κακόγουστο.

Ωστόσο κοίτα πως έχει το πράγμα. Αυτός είναι για αρκετό κόσμο ένας από τους πιο δύσκολους χειμώνες των τελευταίων ετών από οικονομικής απόψεως και αδυναμίας να καλύψουν βασικές ανάγκες όπως η θέρμανση. Και βλέπεις τώρα να χαριεντίζονται σε δημόσιες υπηρεσίες αντί να δουλεύουν στο φουλ και παράλληλα πηγαίνεις στην Αθήνα και ο κακομαθημένος έχει κάνει το πιο βαρυφορτωμένο στόλισμα των δρόμων με λαμπάκια.
Αν σε 1-2 μήνες σφίξουν τα γάλατα και χρειαστεί να γίνουν περιοδικές διακοπές ρεύματος, πόσο ηλίθια και απερίσκεπτη θα φαντάζει αυτή η χαλαρότητα και σπατάλη; Πόσο εύκολα θα έχεις μαζί σου τον κόσμο όταν θα ζητάς (όχι εσύ) θυσίες;

Άβαταρ μέλους
Σπανακιας
Δημοσιεύσεις: 3512
Εγγραφή: 09 Μάιος 2022, 23:18
Phorum.gr user: ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Έλεος ρε μλκς επιτέλους. Ε-Λ-Ε-Ο-Σ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπανακιας » 14 Δεκ 2022, 01:07

Ναυτη μηπως δεν εισαι χριστιανος και ετσι εξηγειται αυτη σου η αντιδραση;

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13510
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Έλεος ρε μλκς επιτέλους. Ε-Λ-Ε-Ο-Σ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 14 Δεκ 2022, 01:09

Σπανακιας έγραψε:
14 Δεκ 2022, 01:07
Ναυτη μηπως δεν εισαι χριστιανος και ετσι εξηγειται αυτη σου η αντιδραση;
Πιες λίγο νεράκι είπαμε ρε. Παπούτσι έγινε η γλώσσα σου.

Άβαταρ μέλους
Σπανακιας
Δημοσιεύσεις: 3512
Εγγραφή: 09 Μάιος 2022, 23:18
Phorum.gr user: ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Έλεος ρε μλκς επιτέλους. Ε-Λ-Ε-Ο-Σ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπανακιας » 14 Δεκ 2022, 01:13

ST48410 έγραψε:
14 Δεκ 2022, 01:06

Καλώς. Το κιτς του πράγματος μπορεί να είναι συζητήσιμο. Σε άλλον θα αρέσει και άλλος θα το βρει υπερβολικό ή κακόγουστο.

Ωστόσο κοίτα πως έχει το πράγμα. Αυτός είναι για αρκετό κόσμο ένας από τους πιο δύσκολους χειμώνες των τελευταίων ετών από οικονομικής απόψεως και αδυναμίας να καλύψουν βασικές ανάγκες όπως η θέρμανση. Και βλέπεις τώρα να χαριεντίζονται σε δημόσιες υπηρεσίες αντί να δουλεύουν στο φουλ και παράλληλα πηγαίνεις στην Αθήνα και ο κακομαθημένος έχει κάνει το πιο βαρυφορτωμένο στόλισμα των δρόμων με λαμπάκια.
Αν σε 1-2 μήνες σφίξουν τα γάλατα και χρειαστεί να γίνουν περιοδικές διακοπές ρεύματος, πόσο ηλίθια και απερίσκεπτη θα φαντάζει αυτή η χαλαρότητα και σπατάλη; Πόσο εύκολα θα έχεις μαζί σου τον κόσμο όταν θα ζητάς (όχι εσύ) θυσίες;
Σε ολες τις δημοσιες υπηρεσιες τα τελυταια 30 χρονια που γνωριζω εγω στολιζουν κανουν ανταλλαγες δωρων κτλ αυτες τις ημερες
Αρα εγινε οτι γινεται παντα παντου
Το αν αρεσουν σε καποιον οι μπαλεςμε τις φωτογραφιες ειναι τελειως αδιαφορο

Τωρα να σχολιασουμε την σπαταλη ενεργειας απο τα λαμπακια ενος χριστουγεννιατικου δεντρου που δεν ξερουμε και για ποσο εμεινε φωτισμενο ε το βρισκω υπερβολικο

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24415
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Έλεος ρε μλκς επιτέλους. Ε-Λ-Ε-Ο-Σ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 14 Δεκ 2022, 01:14

Dwarven Blacksmith έγραψε:
14 Δεκ 2022, 01:02
Όταν λες δηλαδή "παράλληλο σύμπαν για παιδιά ενός άλλου θεού" εννοείς αυτό που λες τώρα; νομίζω μετακινησες τα γκολποστ.
Εγώ πάντως επειδή συμφωνώ ότι το δημόσιο χρήμα είναι ιερό, ΑΠΑΙΤΩ το δημόσιο να είναι σωστός, γαματος και κουλ εργοδότης. Και αυτό περιλαμβάνει και τις κλασσικές μαλακιουλες της δουλειάς.
Δίκιο έχεις. Κάτι τέτοια νήματα με εκνευρίζουν και δεν απάντησα αυτό που ρώτησες ακριβώς. Εγώ δεν θέλω το δημόσιο να είναι κουλ εργοδότης, ειδικά σε καιρό κρίσης. Είμαστε στη μέση ενός ενεργειακού πολέμου, αν και φαίνεται αρκετοί κάνουν ότι το ξέχασαν τον τελευταίο μήνα. Θέλω το δημόσιο να σέβεται και το τελευταίο μας ευρώ. Ήδη αυτοί εκεί έχουν εργασιακές συνθήκες 10 φορές καλύτερες από αρκετούς που γνωρίζω τριγύρω μου. Το παραπάνω μοστράρισμα είναι αυτό που λέμε add insult to injury: "βλέπετε τι ωραία που καλοπερνάμε εμείς εδώ όλοι εσείς εκεί έξω. Καλά να πάθετε που δεν θα έχετε ούτε πετρέλαιο να βάλετε φέτος". Κάπως έτσι το εκλαμβάνω.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24415
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Έλεος ρε μλκς επιτέλους. Ε-Λ-Ε-Ο-Σ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 14 Δεκ 2022, 01:18

Σπανακιας έγραψε:
14 Δεκ 2022, 01:13
Τωρα να σχολιασουμε την σπαταλη ενεργειας απο τα λαμπακια ενος χριστουγεννιατικου δεντρου που δεν ξερουμε και για ποσο εμεινε φωτισμενο ε το βρισκω υπερβολικο
Στον περίεργο που έχουμε για δήμαρχο στην Αθήνα αναφερόμουν σχετικά με τα λαμπάκια στους δρόμους. Έκανε ότι πιο βαρυφορτωμένο μπορούσε και βρήκε την κατάλληλη χρονιά.

Η κατανάλωση του δέντρου θα είναι ασήμαντη. Αλλά και πάλι ρε Γιάννη. Πότε θα αντιληφθεί αυτό το ρημάδι το κράτος ότι πρέπει να δίνει το καλό παράδειγμα;

Άντε καλή σας μέρα γιατί πραγματικά μου χάλασε τη διάθεση αυτό που είδα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών