Μυστικες υπηρεσιες 5 χωρων

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Μυστικες υπηρεσιες 5 χωρων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 16 Δεκ 2022, 19:03

Γαληνός έγραψε:
16 Δεκ 2022, 19:01
Cecily Anne έγραψε:
16 Δεκ 2022, 18:57
Ρε μάνα μου, η ανακοίνωση ότι επιβεβαιώνεται η παρακολούθηση με την έρευνα για παρακολούθηση καταλαβαίνεις ότι δεν είναι το ίδιο πράγμα;
Συγνώμη , είμαι από κινητό μόλις διάβασα ειδήσεις κ τα ποσταρω.

Στην ουσία όμως δεν στέκεσαι.
Τελοσπάντων,

Που έχουν επιβεβαιώθει έγραψα αρχικά για τους πανω λόγους 1 έως 5

Μετά με παρεσυρε ο ΓΓ, είμαι στον δρόμο από κινητό
Κι έγραψα που έχουν επιβεβαιωθει από ΑΔΑΕ

Ζητώ ταπεινά συγνώμη,
Και το διορθώνω. ..

(Ζητώ η ΝΔ είπαμε;)
Παλικάρι, δεν έχω ψηφίσει ούτε μία φορά στη ζωή μου ΝΔ, μπερδεύεσαι, οπότε το α' πληθυντικό κάντο ενικό, να μη με συμπεριλαμβάνει. :wave:
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Σπανακιας
Δημοσιεύσεις: 3512
Εγγραφή: 09 Μάιος 2022, 23:18
Phorum.gr user: ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Μυστικες υπηρεσιες 5 χωρων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπανακιας » 16 Δεκ 2022, 20:25

:lol::lol:
Γαληνός έγραψε:
16 Δεκ 2022, 19:01
Μετά με παρεσυρε ο ΓΓ, είμαι στον δρόμο από κινητό

(Ζητώ η ΝΔ είπαμε;)

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5730
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Μυστικες υπηρεσιες 5 χωρων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 16 Δεκ 2022, 20:45

Ολόκληρη η ανακοίνωση της ΑΔΑΕ

«Είναι αυτονόητο ότι η Αρχή Διασφάλισης Απορρήτου των Επικοινωνιών συνεχίζει και μετά τη δημοσίευση του τελευταίου νόμου (5002/22) την από το Σύνταγμα (άρθρο 19§2) και τον εκτελεστικό αυτού νόμο (3115/03) επιτασσόμενη ελεγκτική της αρμοδιότητα, σε σχέση με την διασφάλιση του επικοινωνιακού απορρήτου, ως οφείλει. Στο πλαίσιο αυτό βρίσκονται ανοικτοί και εν εξελίξει διάφοροι έλεγχοι. Υπενθυμίζεται ότι η Αρχή υπόκειται σε κοινοβουλευτικό έλεγχο και κατά τα λοιπά απολαμβάνει πλήρους ανεξαρτησίας στην ενάσκηση του συνταγματικού και εν γένει κανονιστικού της καθήκοντος. Προς εκτέλεση δε της δικαιοκρατικής της αποστολής συνεργάζεται, όπως εξ άλλου όλα τα πολιτειακά όργανα οφείλουν να πράττουν, με κάθε συναρμόδιο φορέα.

Χρήστος Ράμμος

Πρόεδρος της ΑΔΑΕ»

https://www.mynews.gr/ypoklopes-anakoin ... gchoi-vid/
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Μυστικες υπηρεσιες 5 χωρων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 17 Δεκ 2022, 01:06

Cecily Anne έγραψε:
16 Δεκ 2022, 19:03
Γαληνός έγραψε:
16 Δεκ 2022, 19:01
Cecily Anne έγραψε:
16 Δεκ 2022, 18:57
Ρε μάνα μου, η ανακοίνωση ότι επιβεβαιώνεται η παρακολούθηση με την έρευνα για παρακολούθηση καταλαβαίνεις ότι δεν είναι το ίδιο πράγμα;
Συγνώμη , είμαι από κινητό μόλις διάβασα ειδήσεις κ τα ποσταρω.

Στην ουσία όμως δεν στέκεσαι.
Τελοσπάντων,

Που έχουν επιβεβαιώθει έγραψα αρχικά για τους πανω λόγους 1 έως 5

Μετά με παρεσυρε ο ΓΓ, είμαι στον δρόμο από κινητό
Κι έγραψα που έχουν επιβεβαιωθει από ΑΔΑΕ

Ζητώ ταπεινά συγνώμη,
Και το διορθώνω. ..

(Ζητώ η ΝΔ είπαμε;)
Παλικάρι, δεν έχω ψηφίσει ούτε μία φορά στη ζωή μου ΝΔ, μπερδεύεσαι, οπότε το α' πληθυντικό κάντο ενικό, να μη με συμπεριλαμβάνει. :wave:
Ψήφισες σε κάποιου άλλου τη ζωή; :003:

Άβαταρ μέλους
Σπανακιας
Δημοσιεύσεις: 3512
Εγγραφή: 09 Μάιος 2022, 23:18
Phorum.gr user: ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Μυστικες υπηρεσιες 5 χωρων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπανακιας » 17 Δεκ 2022, 05:38

Cecily Anne έγραψε:
16 Δεκ 2022, 19:03

Παλικάρι, δεν έχω ψηφίσει ούτε μία φορά στη ζωή μου ΝΔ, μπερδεύεσαι, οπότε το α' πληθυντικό κάντο ενικό, να μη με συμπεριλαμβάνει. :wave:
Oυτε εγω
Σε ποιον απευθυνεται αραγε ο κυριος;

Συγνωμη κυριε (Γαληνός)
Σε ποιον μιλατε;

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34866
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Μυστικες υπηρεσιες 5 χωρων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 17 Δεκ 2022, 08:36

Σπανακιας έγραψε:
17 Δεκ 2022, 05:38
Cecily Anne έγραψε:
16 Δεκ 2022, 19:03

Παλικάρι, δεν έχω ψηφίσει ούτε μία φορά στη ζωή μου ΝΔ, μπερδεύεσαι, οπότε το α' πληθυντικό κάντο ενικό, να μη με συμπεριλαμβάνει. :wave:
Oυτε εγω
Σε ποιον απευθυνεται αραγε ο κυριος;

Συγνωμη κυριε (Γαληνός)
Σε ποιον μιλατε;
'Oποιος δεν είναι μαζί μας είναι εναντιον μας. :D Όποιος δεν είναι σύριζα και να μην ψηφίζει ΝΔ είναι Δούρειος Ίππος της. :8)

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5730
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Μυστικες υπηρεσιες 5 χωρων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 17 Δεκ 2022, 09:43

Εικόνα

Πρώτο Θέμα, ΔΕΝ είναι σίγουρο,
Αλλά οι πληροφοριες (κατά πληροφορίες) μιλουν πως η ΕΥΠ μας,
ΔΕΝ είναι ανάμεσα σ αυτες τις 5 ξένες μυστικές υπηρεσίες που βοήθησαν την έρευνα των αρχών του Βελγίου

https://www.protothema.gr/politics/arti ... e-metrita/
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12189
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Μυστικες υπηρεσιες 5 χωρων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 17 Δεκ 2022, 13:38

Γαληνός έγραψε:
16 Δεκ 2022, 18:09
Thor έγραψε:
16 Δεκ 2022, 17:03


Αν βρεξει,πρεπει να παραιτηθει ο πρωθυπουργος,αν δεν βρεξει,παλι πρεπει να παραιτηθει ο πρωθυπουργος.
Η συνθηκη αυτη ισχυει,αν ειναι πρωθυπουργος ο Μητσοτακης.
Μπορουμε να το κανουμε και νομο του κρατους.
Με την παρακολουθηση Τέλλογλου Κουλογλου από ΕΥΠ
Και Ανδρουλάκη Κουκακη (ΕΥΠ πρεντετορ)

Που έχουν επιβεβαιωθει

Πρέπει να ντρέπεται ο Κυριάκος να κατέβει κ να ζητήσει ψήφο
Είναι εχθρός της Δημοκρατίας,
Σας αρέσει δεν σας αρέσει

Εγώ ήμουν καλοπιστος και με τη παρανομια του στο ποθεν έσχες που έκρυψε και με Ανδρουλάκη λόγω Καϊλή.

Για όλους τους άλλους ομως, δεν δέχομαι πως είναι πράκτορες των τουρκων... Ή επικίνδυνοι για τα εθνικά συμφέροντα
Να φυγει, δεν υπάρχει αλλος δρόμος
Δεν υπαρχουν αγγελοι που περπατουν αναμεσα μας και δεν προκειται ποτε η ανθρωπινη φυση ν'αλλαξει.
Αυτο που μ'ενοχλει περισσοτερο απ'τις ιδιες τις παρακολουθησεις ειναι,η υποκρισια που επιδεικνύετε οι περισσοτεροι οτι δηθεν ειναι κατι που μπορει να ελεγχθει και ειναι και ανηθικο εξ ορισμου να συμβαινει.
Οπως οι ''εναρετοι'' οικογενειάρχες που το πρωι πανε στην εκκλησια και καταδικαζουν τη πορνεια και τη μοιχεια και το βραδυ κανουν τσαρκες στη Φυλης και κανουν ταρανδους τις συζυγους.
Παρακολουθησεις υπηρχαν ανεκαθεν και θα υπαρχουν και στο διηνεκες.
Ολοι παρακολουθουν,ολους.
Κυβερνησεις παρακολουθουν,δημοσιογραφους,πολιτικους,ξενες αντιπροσωπειες,εταιρειες κατασκοπευουν η μια την αλλη και παει λεγοντας.
Πες μου μια ελληνικη κυβερνηση που δεν εκανε παρακολουθησεις.
Η προηγουμενη δεν εκανε,η επομενη,δεν θα κανει;
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5730
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Μυστικες υπηρεσιες 5 χωρων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 17 Δεκ 2022, 15:33

Thor έγραψε:
17 Δεκ 2022, 13:38
λογικά και σεβαστά τα επιχειρήματα σου
δεν τα ασπάζομαι πλήρως, αλλά έχεις σε αρκετά δίκιο

η ηθικολογία, πολύ σωστά, μόνο επικίνδυνη είναι και δεν οδηγεί πουθενά
αλλά μην τα ισποπεδώνουμε όλα, πως όλοι είναι ίδιοι, πως δεν μπορούν να μπουν κανόνες, πως μια ζωή θα είμαστε δημοκρατική μπανανία

εμείς είμαστε πολίτες αυτής της χώρας
και πρέπει να ελέγχουμε και τους άρχοντες μας
το να υπάρχουν γενικευμένες παρακολουθήσεις, δεν με βρίσκει σύμφωνο,
το θεωρώ βαθιά αντιδημοκρατικό και πολιτικά επικίνδυνο άλλο αν γίνεται και θα γίνεται

μην ξεχνάμε πως η νόμιμη παρακολούθηση από ΕΥΠ, προυποθέτει την άρση του απορρήτου των επικοινωνιών του στόχου
δηλαδή την προσωρινή αναστολή των προσωπικών του Ελευθεριών....

όπως γράφει η ΑΔΑΕ
Σημειωτέον ότι σε επίπεδο ευρωπαϊκού δικαίου, το δικαίωμα στο απόρρητο της επικοινωνίας στεγάζεται τόσο στο άρθρο 8 της Ευρωπαϊκής Σύμβασης Δικαιωμάτων του Ανθρώπου, όσο και στο άρθρο 7 του Χάρτη Θεμελιωδών Δικαιωμάτων της Ευρωπαϊκής Ένωσης

«Κάθε πρόσωπο έχει δικαίωμα στο σεβασμό της ιδιωτικής και οικογενειακής ζωής του, της κατοικίας του και των επικοινωνιών του».

Η άρση του απορρήτου των επικοινωνιών ενός προσώπου αποτελεί περιορισμό(ορθότερα μέτρο προσωρινής αποστέρησης) του δικαιώματος στην ελεύθερη, απόρρητη επικοινωνία και συνεπώς επάγεται εξαιρετικά δυσμενείς συνέπειες για την άσκηση των ατομικών ελευθεριών του προσώπου κατά του οποίου στρέφεται (του ιδιωτικού του βίου, της ανάπτυξης ελεύθερου φρονήματος, της προσωπικότητάς του κ.α.). Ως εκ τούτου, η επιβολή του θα πρέπει να υπακούει στην αρχή της αναλογικότητας

η ύπαρξη αιτιολογίας συνιστά ζωτικής σημασίας εγγύηση για να αποφευχθεί ο κίνδυνος καταχρήσεων.
Σε αντίθεση με την άρση του απορρήτου των επικοινωνιών που διατάσσεται για λόγους εθνικής ασφάλειας, για την οποία δεν απαιτείται αιτιολογία...
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

zteo
Δημοσιεύσεις: 10188
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Μυστικες υπηρεσιες 5 χωρων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 17 Δεκ 2022, 15:37

Thor έγραψε:
17 Δεκ 2022, 13:38
Γαληνός έγραψε:
16 Δεκ 2022, 18:09
Thor έγραψε:
16 Δεκ 2022, 17:03


Αν βρεξει,πρεπει να παραιτηθει ο πρωθυπουργος,αν δεν βρεξει,παλι πρεπει να παραιτηθει ο πρωθυπουργος.
Η συνθηκη αυτη ισχυει,αν ειναι πρωθυπουργος ο Μητσοτακης.
Μπορουμε να το κανουμε και νομο του κρατους.
Με την παρακολουθηση Τέλλογλου Κουλογλου από ΕΥΠ
Και Ανδρουλάκη Κουκακη (ΕΥΠ πρεντετορ)

Που έχουν επιβεβαιωθει

Πρέπει να ντρέπεται ο Κυριάκος να κατέβει κ να ζητήσει ψήφο
Είναι εχθρός της Δημοκρατίας,
Σας αρέσει δεν σας αρέσει

Εγώ ήμουν καλοπιστος και με τη παρανομια του στο ποθεν έσχες που έκρυψε και με Ανδρουλάκη λόγω Καϊλή.

Για όλους τους άλλους ομως, δεν δέχομαι πως είναι πράκτορες των τουρκων... Ή επικίνδυνοι για τα εθνικά συμφέροντα
Να φυγει, δεν υπάρχει αλλος δρόμος
Δεν υπαρχουν αγγελοι που περπατουν αναμεσα μας και δεν προκειται ποτε η ανθρωπινη φυση ν'αλλαξει.
Αυτο που μ'ενοχλει περισσοτερο απ'τις ιδιες τις παρακολουθησεις ειναι,η υποκρισια που επιδεικνύετε οι περισσοτεροι οτι δηθεν ειναι κατι που μπορει να ελεγχθει και ειναι και ανηθικο εξ ορισμου να συμβαινει.
Οπως οι ''εναρετοι'' οικογενειάρχες που το πρωι πανε στην εκκλησια και καταδικαζουν τη πορνεια και τη μοιχεια και το βραδυ κανουν τσαρκες στη Φυλης και κανουν ταρανδους τις συζυγους.
Παρακολουθησεις υπηρχαν ανεκαθεν και θα υπαρχουν και στο διηνεκες.
Ολοι παρακολουθουν,ολους.
Κυβερνησεις παρακολουθουν,δημοσιογραφους,πολιτικους,ξενες αντιπροσωπειες,εταιρειες κατασκοπευουν η μια την αλλη και παει λεγοντας.
Πες μου μια ελληνικη κυβερνηση που δεν εκανε παρακολουθησεις.
Η προηγουμενη δεν εκανε,η επομενη,δεν θα κανει;
Όταν όμως φτάνεις να παρακολουθείς τον μισό πληθυσμό της χώρας τότε μάλλον το πράγμα έχει ξεφύγει.
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12189
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Μυστικες υπηρεσιες 5 χωρων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 17 Δεκ 2022, 21:02

Γαληνός έγραψε:
17 Δεκ 2022, 15:33
Thor έγραψε:
17 Δεκ 2022, 13:38
λογικά και σεβαστά τα επιχειρήματα σου
δεν τα ασπάζομαι πλήρως, αλλά έχεις σε αρκετά δίκιο

η ηθικολογία, πολύ σωστά, μόνο επικίνδυνη είναι και δεν οδηγεί πουθενά
αλλά μην τα ισποπεδώνουμε όλα, πως όλοι είναι ίδιοι, πως δεν μπορούν να μπουν κανόνες, πως μια ζωή θα είμαστε δημοκρατική μπανανία

εμείς είμαστε πολίτες αυτής της χώρας
και πρέπει να ελέγχουμε και τους άρχοντες μας
το να υπάρχουν γενικευμένες παρακολουθήσεις, δεν με βρίσκει σύμφωνο,
το θεωρώ βαθιά αντιδημοκρατικό και πολιτικά επικίνδυνο άλλο αν γίνεται και θα γίνεται

μην ξεχνάμε πως η νόμιμη παρακολούθηση από ΕΥΠ, προυποθέτει την άρση του απορρήτου των επικοινωνιών του στόχου
δηλαδή την προσωρινή αναστολή των προσωπικών του Ελευθεριών....

όπως γράφει η ΑΔΑΕ
Σημειωτέον ότι σε επίπεδο ευρωπαϊκού δικαίου, το δικαίωμα στο απόρρητο της επικοινωνίας στεγάζεται τόσο στο άρθρο 8 της Ευρωπαϊκής Σύμβασης Δικαιωμάτων του Ανθρώπου, όσο και στο άρθρο 7 του Χάρτη Θεμελιωδών Δικαιωμάτων της Ευρωπαϊκής Ένωσης

«Κάθε πρόσωπο έχει δικαίωμα στο σεβασμό της ιδιωτικής και οικογενειακής ζωής του, της κατοικίας του και των επικοινωνιών του».

Η άρση του απορρήτου των επικοινωνιών ενός προσώπου αποτελεί περιορισμό(ορθότερα μέτρο προσωρινής αποστέρησης) του δικαιώματος στην ελεύθερη, απόρρητη επικοινωνία και συνεπώς επάγεται εξαιρετικά δυσμενείς συνέπειες για την άσκηση των ατομικών ελευθεριών του προσώπου κατά του οποίου στρέφεται (του ιδιωτικού του βίου, της ανάπτυξης ελεύθερου φρονήματος, της προσωπικότητάς του κ.α.). Ως εκ τούτου, η επιβολή του θα πρέπει να υπακούει στην αρχή της αναλογικότητας

η ύπαρξη αιτιολογίας συνιστά ζωτικής σημασίας εγγύηση για να αποφευχθεί ο κίνδυνος καταχρήσεων.
Σε αντίθεση με την άρση του απορρήτου των επικοινωνιών που διατάσσεται για λόγους εθνικής ασφάλειας, για την οποία δεν απαιτείται αιτιολογία...
Βρε,συμφωνω,και γω θα ηθελα να υπαρχει πραγματικος ελεγχος,αλλα οταν καποιος εχει το καρπουζι,εχει και το μαχαιρι,κανει ο,τι γουσταρει.
Και αυτο ισχυει για ολες τις χωρες του πλανητη,οχι μονο την Ελλαδα.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12189
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Μυστικες υπηρεσιες 5 χωρων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 17 Δεκ 2022, 21:06

zteo έγραψε:
17 Δεκ 2022, 15:37
Thor έγραψε:
17 Δεκ 2022, 13:38
Γαληνός έγραψε:
16 Δεκ 2022, 18:09


Με την παρακολουθηση Τέλλογλου Κουλογλου από ΕΥΠ
Και Ανδρουλάκη Κουκακη (ΕΥΠ πρεντετορ)

Που έχουν επιβεβαιωθει

Πρέπει να ντρέπεται ο Κυριάκος να κατέβει κ να ζητήσει ψήφο
Είναι εχθρός της Δημοκρατίας,
Σας αρέσει δεν σας αρέσει

Εγώ ήμουν καλοπιστος και με τη παρανομια του στο ποθεν έσχες που έκρυψε και με Ανδρουλάκη λόγω Καϊλή.

Για όλους τους άλλους ομως, δεν δέχομαι πως είναι πράκτορες των τουρκων... Ή επικίνδυνοι για τα εθνικά συμφέροντα
Να φυγει, δεν υπάρχει αλλος δρόμος
Δεν υπαρχουν αγγελοι που περπατουν αναμεσα μας και δεν προκειται ποτε η ανθρωπινη φυση ν'αλλαξει.
Αυτο που μ'ενοχλει περισσοτερο απ'τις ιδιες τις παρακολουθησεις ειναι,η υποκρισια που επιδεικνύετε οι περισσοτεροι οτι δηθεν ειναι κατι που μπορει να ελεγχθει και ειναι και ανηθικο εξ ορισμου να συμβαινει.
Οπως οι ''εναρετοι'' οικογενειάρχες που το πρωι πανε στην εκκλησια και καταδικαζουν τη πορνεια και τη μοιχεια και το βραδυ κανουν τσαρκες στη Φυλης και κανουν ταρανδους τις συζυγους.
Παρακολουθησεις υπηρχαν ανεκαθεν και θα υπαρχουν και στο διηνεκες.
Ολοι παρακολουθουν,ολους.
Κυβερνησεις παρακολουθουν,δημοσιογραφους,πολιτικους,ξενες αντιπροσωπειες,εταιρειες κατασκοπευουν η μια την αλλη και παει λεγοντας.
Πες μου μια ελληνικη κυβερνηση που δεν εκανε παρακολουθησεις.
Η προηγουμενη δεν εκανε,η επομενη,δεν θα κανει;
Όταν όμως φτάνεις να παρακολουθείς τον μισό πληθυσμό της χώρας τότε μάλλον το πράγμα έχει ξεφύγει.
Ποιο μισο;
Ολοι παρακολουθουν ολους.
Η συζυγος τον συζυγο και τουμπαλιν,οι γονεις τα παιδια,ο γκομενος τη γκομενα.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

zteo
Δημοσιεύσεις: 10188
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Μυστικες υπηρεσιες 5 χωρων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 17 Δεκ 2022, 21:15

Thor έγραψε:
17 Δεκ 2022, 21:06
zteo έγραψε:
17 Δεκ 2022, 15:37
Thor έγραψε:
17 Δεκ 2022, 13:38


Δεν υπαρχουν αγγελοι που περπατουν αναμεσα μας και δεν προκειται ποτε η ανθρωπινη φυση ν'αλλαξει.
Αυτο που μ'ενοχλει περισσοτερο απ'τις ιδιες τις παρακολουθησεις ειναι,η υποκρισια που επιδεικνύετε οι περισσοτεροι οτι δηθεν ειναι κατι που μπορει να ελεγχθει και ειναι και ανηθικο εξ ορισμου να συμβαινει.
Οπως οι ''εναρετοι'' οικογενειάρχες που το πρωι πανε στην εκκλησια και καταδικαζουν τη πορνεια και τη μοιχεια και το βραδυ κανουν τσαρκες στη Φυλης και κανουν ταρανδους τις συζυγους.
Παρακολουθησεις υπηρχαν ανεκαθεν και θα υπαρχουν και στο διηνεκες.
Ολοι παρακολουθουν,ολους.
Κυβερνησεις παρακολουθουν,δημοσιογραφους,πολιτικους,ξενες αντιπροσωπειες,εταιρειες κατασκοπευουν η μια την αλλη και παει λεγοντας.
Πες μου μια ελληνικη κυβερνηση που δεν εκανε παρακολουθησεις.
Η προηγουμενη δεν εκανε,η επομενη,δεν θα κανει;
Όταν όμως φτάνεις να παρακολουθείς τον μισό πληθυσμό της χώρας τότε μάλλον το πράγμα έχει ξεφύγει.
Ποιο μισο;
Ολοι παρακολουθουν ολους.
Η συζυγος τον συζυγο και τουμπαλιν,οι γονεις τα παιδια,ο γκομενος τη γκομενα.
Τα τελευταία 3 χρόνια έχουν δωθεί εισαγγελικές άδειες για την παρακολούθηση 45.000 ατόμων από την ΕΥΠ.
Υπολόγισε μέσω αυτών των παρακολουθήσεων πόσα επιπλέον άτομα παρακολουθούν.
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12189
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Μυστικες υπηρεσιες 5 χωρων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 17 Δεκ 2022, 21:24

zteo έγραψε:
17 Δεκ 2022, 21:15
Thor έγραψε:
17 Δεκ 2022, 21:06
zteo έγραψε:
17 Δεκ 2022, 15:37

Όταν όμως φτάνεις να παρακολουθείς τον μισό πληθυσμό της χώρας τότε μάλλον το πράγμα έχει ξεφύγει.
Ποιο μισο;
Ολοι παρακολουθουν ολους.
Η συζυγος τον συζυγο και τουμπαλιν,οι γονεις τα παιδια,ο γκομενος τη γκομενα.
Τα τελευταία 3 χρόνια έχουν δωθεί εισαγγελικές άδειες για την παρακολούθηση 45.000 ατόμων από την ΕΥΠ.
Υπολόγισε μέσω αυτών των παρακολουθήσεων πόσα επιπλέον άτομα παρακολουθούν.
Χαιρω πολυ!
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

zteo
Δημοσιεύσεις: 10188
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Μυστικες υπηρεσιες 5 χωρων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 17 Δεκ 2022, 21:28

Thor έγραψε:
17 Δεκ 2022, 21:24
zteo έγραψε:
17 Δεκ 2022, 21:15
Thor έγραψε:
17 Δεκ 2022, 21:06


Ποιο μισο;
Ολοι παρακολουθουν ολους.
Η συζυγος τον συζυγο και τουμπαλιν,οι γονεις τα παιδια,ο γκομενος τη γκομενα.
Τα τελευταία 3 χρόνια έχουν δωθεί εισαγγελικές άδειες για την παρακολούθηση 45.000 ατόμων από την ΕΥΠ.
Υπολόγισε μέσω αυτών των παρακολουθήσεων πόσα επιπλέον άτομα παρακολουθούν.
Χαιρω πολυ!
Καταλαβαίνεις ότι οι παρακολουθήσεις μόνο για λόγους εθνικής ασφάλειας δεν γίνονται.
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών