Συνεργασία εμφιετζογλου και ΕΛΚΙΣ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38763
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Συνεργασία εμφιετζογλου και ΕΛΚΙΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 08 Ιαν 2023, 16:58

Εισαι ανικανη να κανεις πολιτικη συζητηση και το μονο που ξερεις ειναι να πετας την μπαλα στην εξεδρα με βρισιες οταν σε στριμωχνουν με επιχειρηματα.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38763
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Συνεργασία εμφιετζογλου και ΕΛΚΙΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 08 Ιαν 2023, 17:00

Εν προκειμενω σε πειραξε η προηγουμενη καταχωρηση μου και μπηκες να τα κανεις γυαλια καρφια.

Πηξε οσο θες, η πραγματικοτητα δεν αλλαζει.

Αρίστος έγραψε:
08 Ιαν 2023, 16:24



Σοβαρα;

Η ΝΔ επι Κωνσταντινου Μητσοτακη συγκυβερνησε ακομη και με τον σφαγεα Φλωρακη...

ενω επι μημονιων η ΝΔ συγκυβερνησε με την αριστερη ΔΗΜΑΡ και το εθνομηδενιστικο σημιτικο ΠΑΣΟΚ.

Για να μην πουμε τωρα πως η ΝΔ συγκυβερναει ουσιαστικα με το σημιτικο ΠΑΣΟΚ και εχει βαλει υπουργους ενα σωρο απιθανους με αριστερο εως κομμουνιστικο παρελθον και πως ο πραγματικος πρωθυπουργος ειναι ο πασοκος Γεραπετριτης καθως ο Κουλης αρεσκεται σε μπανια και χιονοδρομιες.

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Συνεργασία εμφιετζογλου και ΕΛΚΙΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 08 Ιαν 2023, 17:03

Αρίστος έγραψε:
08 Ιαν 2023, 16:58
Εισαι ανικανη να κανεις πολιτικη συζητηση και το μονο που ξερεις ειναι να πετας την μπαλα στην εξεδρα με βρισιες οταν σε στριμωχνουν με επιχειρηματα.
.
Οκ, κανένα πρόβλημα. Αντιθέτως.

Προσωπικώς, διασκεδάζω αφάνταστα με όσους σε θεωρούν έγκυρο πολιτικό αναλυτή. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38763
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Συνεργασία εμφιετζογλου και ΕΛΚΙΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 08 Ιαν 2023, 17:04

Δεν διεκδικω τετοιες δαφνες, το επαγγελμα μου ειναι διαφημιστης, ουτε πολιτικος αναλυτης ειμαι, ουτε καμια εγκυροτητα διεκδικησα, αν γραφω κατι το γραφω απο κεφι.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38763
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Συνεργασία εμφιετζογλου και ΕΛΚΙΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 08 Ιαν 2023, 17:06

Δεν χρειαζεται βεβαια να ειμαι πολιτικος αναλυτης για να γραφω τετοιες διαπιστωσεις.

Δεν προκειται για προσωπικες εκτιμησεις αλλα για ΓΕΓΟΝΟΤΑ.


Αρίστος έγραψε:
08 Ιαν 2023, 16:24


Σοβαρα;

Η ΝΔ επι Κωνσταντινου Μητσοτακη συγκυβερνησε ακομη και με τον σφαγεα Φλωρακη...

ενω επι μημονιων η ΝΔ συγκυβερνησε με την αριστερη ΔΗΜΑΡ και το εθνομηδενιστικο σημιτικο ΠΑΣΟΚ.

Για να μην πουμε τωρα πως η ΝΔ συγκυβερναει ουσιαστικα με το σημιτικο ΠΑΣΟΚ και εχει βαλει υπουργους ενα σωρο απιθανους με αριστερο εως κομμουνιστικο παρελθον και πως ο πραγματικος πρωθυπουργος ειναι ο πασοκος Γεραπετριτης καθως ο Κουλης αρεσκεται σε μπανια και χιονοδρομιες.

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Συνεργασία εμφιετζογλου και ΕΛΚΙΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 08 Ιαν 2023, 17:09

Αρίστος έγραψε:
08 Ιαν 2023, 17:04
Δεν διεκδικω τετοιες δαφνες, το επαγγελμα μου ειναι διαφημιστης, ουτε πολιτικος αναλυτης ειμαι, ουτε καμια εγκυροτητα διεκδικησα, αν γραφω κατι το γραφω απο κεφι.

.
Ε, αυτό ακριβώς λέω κι εγώ. :smt023

Ειδικώς τις εποχές της κρίσης, οι διαφημίσεις τύπου "έξυπνη σφουγγαρίστρα" είχαν τρελλό σουκσέ. Κατά τα φαινόμενα, συνεχίζουν να έχουν και τώρα. Στην επιλογή τάργκετ γκρουπ, είσαι εξαιρετικός επαγγελματίας, σ' αυτό δεν διαφωνώ.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38763
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Συνεργασία εμφιετζογλου και ΕΛΚΙΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 08 Ιαν 2023, 17:10

Και θα θυμησω για ποιους λογους διαγραφτηκε ο ΜΠογδανος απο τη ΝΔ και οτι μετα τη συγκεκριμενη διαγραφη δεν τολμαει ουτε ενας βουλευτης να ψελισει κατι εναντια στην Ντραγκ Κουην που θελει να διαβαζει παραμυθια στα ελληνοπουλα.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38763
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Συνεργασία εμφιετζογλου και ΕΛΚΙΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 08 Ιαν 2023, 17:11

ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Ιαν 2023, 17:09
Αρίστος έγραψε:
08 Ιαν 2023, 17:04
Δεν διεκδικω τετοιες δαφνες, το επαγγελμα μου ειναι διαφημιστης, ουτε πολιτικος αναλυτης ειμαι, ουτε καμια εγκυροτητα διεκδικησα, αν γραφω κατι το γραφω απο κεφι.

.
Ε, αυτό ακριβώς λέω κι εγώ. :smt023

Ειδικώς τις εποχές της κρίσης, οι διαφημίσεις τύπου "έξυπνη σφουγγαρίστρα" είχαν τρελλό σουκσέ. Κατά τα φαινόμενα, συνεχίζουν να έχουν και τώρα. Στην επιλογή τάργκετ γκρουπ, είσαι εξαιρετικός επαγγελματίας, σ' αυτό δεν διαφωνώ.


Παλι μαλακιες λες, ουτε καν εκδηλωση παρουσιασης των βιβλιων μου δεν εχω κανει παροτι με πιεζαν οι εκδοτες μου και μου ειπαν οτι ειναι πρωτοφανες αυτο.

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Συνεργασία εμφιετζογλου και ΕΛΚΙΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 08 Ιαν 2023, 17:14

Αρίστος έγραψε:
08 Ιαν 2023, 17:10
Και θα θυμησω για ποιους λογους διαγραφτηκε ο ΜΠογδανος απο τη ΝΔ και οτι μετα τη συγκεκριμενη διαγραφη δεν τολμαει ουτε ενας βουλευτης να ψελισει κατι εναντια στην Ντραγκ Κουην που θελει να διαβαζει παραμυθια στα ελληνοπουλα.

.
Ενώ τόλμησαν πολλά εθνοζαία ή ζαία χωρίς αφρό, να την πουν στο γιάσονα.

Παπάρες.

Πιαστήκατε όλοι από τα τζίνγκλμπελς της ντραγκ κουίν και κάνετε επαναστατική κούνια.

Συνεχίστε το αφήγημα, συγκλονιστικό.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38763
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Συνεργασία εμφιετζογλου και ΕΛΚΙΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 08 Ιαν 2023, 17:16

ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Ιαν 2023, 17:14
Αρίστος έγραψε:
08 Ιαν 2023, 17:10
Και θα θυμησω για ποιους λογους διαγραφτηκε ο ΜΠογδανος απο τη ΝΔ και οτι μετα τη συγκεκριμενη διαγραφη δεν τολμαει ουτε ενας βουλευτης να ψελισει κατι εναντια στην Ντραγκ Κουην που θελει να διαβαζει παραμυθια στα ελληνοπουλα.

.
Ενώ τόλμησαν πολλά εθνοζαία ή ζαία χωρίς αφρό, να την πουν στο γιάσονα.

Παπάρες.

Πιαστήκατε όλοι από τα τζίνγκλμπελς της ντραγκ κουίν και κάνετε επαναστατική κούνια.

Συνεχίστε το αφήγημα, συγκλονιστικό.


Και ποιος σου ειπε οτι εγω ειδικα συμφωνησα με αυτο; :lol:

Η ΝΔ ομως καλλιεργει προφιλ διαφορετικο του ΣΥΡΙΖΑ (προεκλογικα το επαιξε και εθνοπατριωτικα) οποτε δικαιολογημενα ρωταμε γιατι διαγραφτηκε ο Μπογδανος και γιατι μουγκα στη στρουγκα για την Ντραγκ Κουην.

.

Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4535
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: Συνεργασία εμφιετζογλου και ΕΛΚΙΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 08 Ιαν 2023, 19:34

southern έγραψε:
08 Ιαν 2023, 12:31
μην πετάτε τη μπάλα στην εξέδρα. Η νδουλα υποταχτηκε στην αριστερά και τη woke culture και σε αυτό το γεγονός.
τα εθνοζαιοι και τους καμμενους τα ακούμε βερεσέ.
σοβαρά παίρνω ανθρώπους όπως ο Scouser,
ο Rakomelofronas κλπ κι όχι τους γνωστούς
κομματικούς
Σ' ευχαριστώ αν και ορισμένοι εδώ που δηλώνουν ότι θα ψηφίσουν ΝΔ έχουν βάσιμες αντιρρήσεις για τον χώρο δεξιά της. Είναι ένας χώρος χωρίς συγκεκριμένη κομματική εκπροσώπηση, χωρίς παραταξιακή νοοτροπία και αλληλεγγύη, με λίγες κοινές δράσεις και με σοβαρά κενά, ασάφεια και εσωτερικές διαφωνίες ως προς τις θέσεις του για την εξωτερική πολιτική, την οικονομία και όχι μόνο. Το μόνο θέμα που πιάνει πλήρως και σωστά σε σχέση με όλους τους άλλους είναι το δημογραφικό - μεταναστευτικό, που είναι κρισιμότατο μεν αλλά μακροπρόθεσμης οπτικής και βραδυφλεγές, ώστε εύκολα να υποσκελιζεται από πιο παροδικά αλλά πιο ορατά θέματα.

Με προσωποπαγή μαγαζιά και έλλειψη φωνής στα κοινωνικά, δεν γίνεται δουλειά διαρκείας. Για αρχή, το μόνο που θα μπορούσε ίσως να γίνει είναι να πάψει να υπάρχει ο φόβος της δήθεν ακυβερνησίας.
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.
Τargetnews

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Συνεργασία εμφιετζογλου και ΕΛΚΙΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 08 Ιαν 2023, 19:50

Αρίστος έγραψε:
08 Ιαν 2023, 17:16
ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Ιαν 2023, 17:14
Αρίστος έγραψε:
08 Ιαν 2023, 17:10
Και θα θυμησω για ποιους λογους διαγραφτηκε ο ΜΠογδανος απο τη ΝΔ και οτι μετα τη συγκεκριμενη διαγραφη δεν τολμαει ουτε ενας βουλευτης να ψελισει κατι εναντια στην Ντραγκ Κουην που θελει να διαβαζει παραμυθια στα ελληνοπουλα.

.
Ενώ τόλμησαν πολλά εθνοζαία ή ζαία χωρίς αφρό, να την πουν στο γιάσονα.

Παπάρες.

Πιαστήκατε όλοι από τα τζίνγκλμπελς της ντραγκ κουίν και κάνετε επαναστατική κούνια.

Συνεχίστε το αφήγημα, συγκλονιστικό.
Και ποιος σου ειπε οτι εγω ειδικα συμφωνησα με αυτο; :lol:

Η ΝΔ ομως καλλιεργει προφιλ διαφορετικο του ΣΥΡΙΖΑ (προεκλογικα το επαιξε και εθνοπατριωτικα) οποτε δικαιολογημενα ρωταμε γιατι διαγραφτηκε ο Μπογδανος και γιατι μουγκα στη στρουγκα για την Ντραγκ Κουην.
.
Και από πού προκύπτει ότι έχει σημασία με τι συμφωνείς και τι όχι, εσύ ειδικά; :lol:

Τη μαζική συμπεριφορά σας βλέπω.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34321
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Συνεργασία εμφιετζογλου και ΕΛΚΙΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 08 Ιαν 2023, 19:57

Αρίστος έγραψε:
08 Ιαν 2023, 17:06
Δεν χρειαζεται βεβαια να ειμαι πολιτικος αναλυτης για να γραφω τετοιες διαπιστωσεις.

Δεν προκειται για προσωπικες εκτιμησεις αλλα για ΓΕΓΟΝΟΤΑ.


Αρίστος έγραψε:
08 Ιαν 2023, 16:24


Σοβαρα;

Η ΝΔ επι Κωνσταντινου Μητσοτακη συγκυβερνησε ακομη και με τον σφαγεα Φλωρακη...

ενω επι μημονιων η ΝΔ συγκυβερνησε με την αριστερη ΔΗΜΑΡ και το εθνομηδενιστικο σημιτικο ΠΑΣΟΚ.

Για να μην πουμε τωρα πως η ΝΔ συγκυβερναει ουσιαστικα με το σημιτικο ΠΑΣΟΚ και εχει βαλει υπουργους ενα σωρο απιθανους με αριστερο εως κομμουνιστικο παρελθον και πως ο πραγματικος πρωθυπουργος ειναι ο πασοκος Γεραπετριτης καθως ο Κουλης αρεσκεται σε μπανια και χιονοδρομιες.

.
Τα γεγονότα είναι ότι σε όλες αυτές τις περιπτώσεις η ΝΔ είχε τον ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ που καθόριζε τα πάντα.
Είναι αστειότητες αυτά περί Γεραπετρίτη ενώ η κυβέρνηση Σαμαρά ήταν η πιο δεξιά της τελευταίας εικοσαετίας.
Αντίθετα ο Καμμένος έγινε γλάστρα του συριζα.Δεν αναφέρεται καν το όνομά του στις συζητήσεις με την τρόικα και το εξάμηνο Βαρουφάκη,σα να μην υπήρχε.Ούτε αργότερα βέβαια.Όσο για τις ντραγκ κουήν ο σύριζα πέρασε το νόμο για την αλλαγή φύλου ακριβώς με συγκυβέρνηση Καμμένου που κοίταγε από την άλλη μεριά όσο ψήφιζαν τους νόμους οι ποταμίσιοι και αυτός στήριζε την κυβέρνηση.Στο τέλος το έκαναν και με τις Πρέσπες,του πήραν και τρεις βουλευτές και τον έστειλαν σπίτι του. :D Αυτή είναι η syriza friendly "πατριωτική δεξιά" - σούργελα κανονικά.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Συνεργασία εμφιετζογλου και ΕΛΚΙΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 08 Ιαν 2023, 20:04

πατησιωτης έγραψε:
08 Ιαν 2023, 19:57
.Στο τέλος το έκαναν και με τις Πρέσπες,του πήραν και τρεις βουλευτές και τον έστειλαν σπίτι του. :D Αυτή είναι η syriza friendly "πατριωτική δεξιά" - σούργελα κανονικά.
Η συριζα φρίεντλυ πατριωτική δεξιά, χάνει λάδια γενικώς.

Αναφέρονται σε μούγκα στη στρούγκα για το ντραγκ κουήν από τη νδ, διαγράφοντας από την εικόνα τη στήριξη από το σύριζα.

Αναφορικά δε με τον Έβρο, τί να πω; Δεν έχουν καταπιεί μόνον την κάμηλο* αλλά και τους καμηλιέρηδες μαζί.


*Ναι, ξέρω τη σημασία της λέξης.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38763
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Συνεργασία εμφιετζογλου και ΕΛΚΙΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 08 Ιαν 2023, 20:08

πατησιωτης έγραψε:
08 Ιαν 2023, 19:57
Αρίστος έγραψε:
08 Ιαν 2023, 17:06
Δεν χρειαζεται βεβαια να ειμαι πολιτικος αναλυτης για να γραφω τετοιες διαπιστωσεις.

Δεν προκειται για προσωπικες εκτιμησεις αλλα για ΓΕΓΟΝΟΤΑ.


Αρίστος έγραψε:
08 Ιαν 2023, 16:24


Σοβαρα;

Η ΝΔ επι Κωνσταντινου Μητσοτακη συγκυβερνησε ακομη και με τον σφαγεα Φλωρακη...

ενω επι μημονιων η ΝΔ συγκυβερνησε με την αριστερη ΔΗΜΑΡ και το εθνομηδενιστικο σημιτικο ΠΑΣΟΚ.

Για να μην πουμε τωρα πως η ΝΔ συγκυβερναει ουσιαστικα με το σημιτικο ΠΑΣΟΚ και εχει βαλει υπουργους ενα σωρο απιθανους με αριστερο εως κομμουνιστικο παρελθον και πως ο πραγματικος πρωθυπουργος ειναι ο πασοκος Γεραπετριτης καθως ο Κουλης αρεσκεται σε μπανια και χιονοδρομιες.

.
Τα γεγονότα είναι ότι σε όλες αυτές τις περιπτώσεις η ΝΔ είχε τον ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ που καθόριζε τα πάντα.
Είναι αστειότητες αυτά περί Γεραπετρίτη ενώ η κυβέρνηση Σαμαρά ήταν η πιο δεξιά της τελευταίας εικοσαετίας.
Αντίθετα ο Καμμένος έγινε γλάστρα του συριζα.Δεν αναφέρεται καν το όνομά του στις συζητήσεις με την τρόικα και το εξάμηνο Βαρουφάκη,σα να μην υπήρχε.Ούτε αργότερα βέβαια.Όσο για τις ντραγκ κουήν ο σύριζα πέρασε το νόμο για την αλλαγή φύλου ακριβώς με συγκυβέρνηση Καμμένου που κοίταγε από την άλλη μεριά όσο ψήφιζαν τους νόμους οι ποταμίσιοι και αυτός στήριζε την κυβέρνηση.Στο τέλος το έκαναν και με τις Πρέσπες,του πήραν και τρεις βουλευτές και τον έστειλαν σπίτι του. :D Αυτή είναι η syriza friendly "πατριωτική δεξιά" - σούργελα κανονικά.


Εσεις λετε οτι δεν υπηρχε ο Καμμενος γιατι δεν μπορειτε να παραδεχτειτε οτι οσο συγκυβερνουσε εκανε το ΣΥΡΙΖΑ φιλοτραμπικο, φιλοισραηλινο και να μην ανεχεται καμια ερευνα απο τουρκικο πλοιο στην ελληνικη υφαλοκρηπιδα. Βολικα ξεχνατε οτι εξαιτιας του ανοιξαν τα βορεια συνορα και οι Συριοι που ηρθαν στην Ελλαδα για να γλυτωσουν τους βομβαρδισμους στο Χαλεπι εφυγαν για την Ευρωπη. Last but not least οτι εβαλε βετο στον Τσιπρα και πετυχε την αποακρυνση του εθνομηδενιστη Φιλη απο το υπουργειο Παιδειας ενω απαιτησε και την απομακρυνση του Κοτζια. Μακαρι να ειχατε τετοιο υπουργο στη Νεα Δημοκρατια που να ειχε επιβαλει αναλογες αποψεις στους Σημιτικους που σας κουμανταρουν.

.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αρίστος την 08 Ιαν 2023, 20:13, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών