Κινήσεις για ενώμενο ψηφοδέλτιο του πατριωτικού χώρου

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Κινήσεις για ενώμενο ψηφοδέλτιο του πατριωτικού χώρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 12 Φεβ 2023, 20:29

εγώ νομίζω ότι έχει κολλήσει η εθνική δημιουργία εξαιτίας της θέσης της περί στήριξης της ΝΔ.
πολλοί ψηφοφόροι του χώρου που απευθύνεται δεν επιθυμούν κάτι τέτοιο. αν συμπαθουσαν τον Μητσοτάκη θα παρέμειναν στη ΝΔ που κι εγώ έχω υπάρξει για πολλά χρόνια οργανωμένο μέλος της κι εκλογικός αντιπρόσωπος της το 2019.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Κινήσεις για ενώμενο ψηφοδέλτιο του πατριωτικού χώρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 12 Φεβ 2023, 20:33

για μένα ο Μπογδάνος και ο ραφαήλ Καλυβιωτης αν αποφασίσει να πολιτευτεί είναι το μέλλον του χώρου που είναι ΝΕΟΙ.
Ο Καλυβιωτης υπήρξε επιστημονικος συνεργάτης του Φαήλου κι αν τον ρωτήσεις από κοντά θα σου πει την άποψη για τον φαηλο
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34869
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Κινήσεις για ενώμενο ψηφοδέλτιο του πατριωτικού χώρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 12 Φεβ 2023, 20:34

Rakomelofronas έγραψε:
12 Φεβ 2023, 20:07
Αυτό όμως ας γίνει στο πλαίσιο μιας δικής μας πλατφόρμας και όχι σαν ταβερνοκαβγάς που στο τέλος απλώς έρχεται η αστυνομία και τους μαζεύει όλους.
Δεν υπάρχει ρεαλιστική "δική σας" πλατφόρμα και αυτός είναι ο λόγος που δεν μπορεί να εμφανισθεί.
Ο Τζήμερος παρουσιάζει μια πλατφόρμα που έχει αρκετά κοινά με τη ΝΔ διότι δεν γίνεται αλλιώς,σου αρέσει δεν σου αρέσει αυτό είναι το κόμμα της δεξιάς στην Ελλάδα και εάν δεν σου αρέσει και δεν το θεωρείς δεξιά μπορείς να βγεις να πεις αυτά που γράφει η "Ελεύθερη Ώρα" να δούμε πόσοι δεν θα γελάσουν.
Προσωπικά πιστεύω ότι ΚΑΙ ο Τζήμερος προβάλλει θέσεις που δεν είναι ρεαλιστικές μερικές φορές αλλά εν πάσει περιπτώσει ένα μικρό κόμμα πρέπει και να υπερβάλλει.Άλλο όμως να υπερβάλλει και άλλο να είναι εκτός τόπου και χρόνου όπως είναι ΟΛΟΣ ο γαλαξίας των "πατριωτών" της πλάκας που παριστάνουν ότι ζουν σε μια μεγάλη δύναμη που απλά έτυχε να μην διοικείται από αυτούς. :lol:

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29223
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Κινήσεις για ενώμενο ψηφοδέλτιο του πατριωτικού χώρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 12 Φεβ 2023, 20:37

southern έγραψε:
12 Φεβ 2023, 20:29
εγώ νομίζω ότι έχει κολλήσει η εθνική δημιουργία εξαιτίας της θέσης της περί στήριξης της ΝΔ.
πολλοί ψηφοφόροι του χώρου που απευθύνεται δεν επιθυμούν κάτι τέτοιο. αν συμπαθουσαν τον Μητσοτάκη θα παρέμειναν στη ΝΔ που κι εγώ έχω υπάρξει για πολλά χρόνια οργανωμένο μέλος της κι εκλογικός αντιπρόσωπος της το 2019.
Ο λόγος που έχει κολλήσει στο 1,5% η Εθνική Δημιουργία (το κόμμα με το μεγαλύτερο ποσοστά απο τα μικρά δεξιά κόμματα) είναι γιατί η πλειοψηφία των απογοητευμένων δεξιών πήγε στον Κασιδιάρη.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Golden Age την 12 Φεβ 2023, 20:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34869
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Κινήσεις για ενώμενο ψηφοδέλτιο του πατριωτικού χώρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 12 Φεβ 2023, 20:38

ΚΑΙ ΞΑΝΑΛΕΩ - δίπλα μας υπάρχει μια χώρα με δεκαπλάσια οικονομία από τη δική μας,η Ιταλία που διοικείται υποτίθεται από κάποια που έχει τις δικές σας ιδέες.Εάν η Μελόνι κάνει κάποια ενέργεια σε σημαντικό θέμα που δεν κάνει η ελληνική κυβέρνηση βγείτε να την πείτε.
Άντε από εκεί που σας πέφτει βαριά η ευρωπαική προοπτική όταν δεν τολμά να πάει κόντρα στις Βρυξέλλες η Ιταλία.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Κινήσεις για ενώμενο ψηφοδέλτιο του πατριωτικού χώρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 12 Φεβ 2023, 20:39

Golden Age έγραψε:
12 Φεβ 2023, 20:37
southern έγραψε:
12 Φεβ 2023, 20:29
εγώ νομίζω ότι έχει κολλήσει η εθνική δημιουργία εξαιτίας της θέσης της περί στήριξης της ΝΔ.
πολλοί ψηφοφόροι του χώρου που απευθύνεται δεν επιθυμούν κάτι τέτοιο. αν συμπαθουσαν τον Μητσοτάκη θα παρέμειναν στη ΝΔ που κι εγώ έχω υπάρξει για πολλά χρόνια οργανωμένο μέλος της κι εκλογικός αντιπρόσωπος της το 2019.
Ο λόγος που έχει κολλήσει στο 1,5% η Εθνική Δημιουργία είναι γιαίτ η πλειοψηφία των απαογοητευμένων δεξιών πήγε στον Κασιδιάρη.
Ο κασιδιάρης διαφωνείς ή συμφωνείς μαζί του δεν υπάρχει περίπτωση ούτε στο εκατομμύριο να στηρίξει τη ΝΔ. για αυτό μπορεί να τον προτίμησαν κάποιοι αντί για τους φαηλοτζημερους. δεξιό δεν τον λες, ριζοσπάστη εθνικιστη ναι
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Κινήσεις για ενώμενο ψηφοδέλτιο του πατριωτικού χώρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 12 Φεβ 2023, 20:40

Η μελονι δεν χαϊδεύει τον λοατκι απολυταρχισμο από όσο γνωρίζω
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34869
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Κινήσεις για ενώμενο ψηφοδέλτιο του πατριωτικού χώρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 12 Φεβ 2023, 20:41

southern έγραψε:
12 Φεβ 2023, 20:40
Η μελονι δεν χαϊδεύει τον λοατκι απολυταρχισμο από όσο γνωρίζω
ΟΙ χώρες δεν διοικούνται με χάδια αλλά με νόμους.Να μου πείς ποιούς νόμους άλλαξε.

sharp
Δημοσιεύσεις: 21212
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Κινήσεις για ενώμενο ψηφοδέλτιο του πατριωτικού χώρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 12 Φεβ 2023, 20:44

πατησιωτης έγραψε:
12 Φεβ 2023, 20:38
ΚΑΙ ΞΑΝΑΛΕΩ - δίπλα μας υπάρχει μια χώρα με δεκαπλάσια οικονομία από τη δική μας,η Ιταλία που διοικείται υποτίθεται από κάποια που έχει τις δικές σας ιδέες.Εάν η Μελόνι κάνει κάποια ενέργεια σε σημαντικό θέμα που δεν κάνει η ελληνική κυβέρνηση βγείτε να την πείτε.
Άντε από εκεί που σας πέφτει βαριά η ευρωπαική προοπτική όταν δεν τολμά να πάει κόντρα στις Βρυξέλλες η Ιταλία.
:+1:

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Κινήσεις για ενώμενο ψηφοδέλτιο του πατριωτικού χώρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 12 Φεβ 2023, 20:45

πατησιωτης έγραψε:
12 Φεβ 2023, 20:41
southern έγραψε:
12 Φεβ 2023, 20:40
Η μελονι δεν χαϊδεύει τον λοατκι απολυταρχισμο από όσο γνωρίζω
ΟΙ χώρες δεν διοικούνται με χάδια αλλά με νόμους.Να μου πείς ποιούς νόμους άλλαξε.
Ο Μητσοτάκης έχει αγκαλιάσει τη φιλολοατκι ατζέντα των Δημοκρατικών. Η Μελονι δεν πρόκειται ποτέ να δεχτεί γάμους ομοφυλων ζευγαριών και υιοθεσία παιδιών
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25190
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Κινήσεις για ενώμενο ψηφοδέλτιο του πατριωτικού χώρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 12 Φεβ 2023, 20:48

Δύο (ή μήπως τρία) κόμματα του 0,κάτι τοις εκατό ξεκατινιαζονται στο φόρουμ για το ποιος θα προδώσει την υπόθεση και θα πάει στη ΝΔ, όταν θα πάρουν ποσοστό που θα τους βάλει στη Βουλή.

Τα ποντίκια που βρυχώνται :smt005:
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Κινήσεις για ενώμενο ψηφοδέλτιο του πατριωτικού χώρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 12 Φεβ 2023, 20:49

αν επιθυμείς να βλέπεις παιδάκια με δύο μπαμπάδες και δύο μαμάδες στήριξε Κούλη. όπως κι αν σε ευχαριστεί η αντικατάσταση πληθυσμού και η ανάγνωση παραμυθιών σε μικρά παιδιά από drag queens
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29223
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Κινήσεις για ενώμενο ψηφοδέλτιο του πατριωτικού χώρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 12 Φεβ 2023, 20:50

southern έγραψε:
12 Φεβ 2023, 20:49
αν επιθυμείς να βλέπεις παιδάκια με δύο μπαμπάδες και δύο μαμάδες στήριξε Κούλη. όπως κι αν σε ευχαριστεί η αντικατάσταση πληθυσμού και η ανάγνωση παραμυθιών σε μικρά παιδιά από drag queens
Αυτά δεν τα στηρίζει ο Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Κινήσεις για ενώμενο ψηφοδέλτιο του πατριωτικού χώρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 12 Φεβ 2023, 20:57

μπατριωτικος οργασμος για το ποιος θα στρωσει καλυτερα το φυλλο :102:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Eθνικοκοινωνιστης την 12 Φεβ 2023, 20:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Κινήσεις για ενώμενο ψηφοδέλτιο του πατριωτικού χώρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 12 Φεβ 2023, 20:58

Golden Age έγραψε:
12 Φεβ 2023, 20:50
southern έγραψε:
12 Φεβ 2023, 20:49
αν επιθυμείς να βλέπεις παιδάκια με δύο μπαμπάδες και δύο μαμάδες στήριξε Κούλη. όπως κι αν σε ευχαριστεί η αντικατάσταση πληθυσμού και η ανάγνωση παραμυθιών σε μικρά παιδιά από drag queens
Αυτά δεν τα στηρίζει ο Τζήμερος.


:giggle:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών