Συμφωνείτε να απολυθεί αυτό το μ****νί Ο Πορτοσάλτε;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 3948
Εγγραφή: 17 Απρ 2018, 10:09
Phorum.gr user: stella

Re: Συμφωνείτε να απολυθεί αυτό το μ****νί Ο Πορτοσάλτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stella » 05 Μαρ 2023, 16:28



"Η θυσία είναι θυσία, έγινε, δυστυχώς, δυστυχώς, έγινε. Τώρα έχω την αίσθηση ότι θα προχωρήσουμε, γιατί πρέπει να προχωρήσουμε, εκτός αν έχουμε αποφασίσει να πεθάνουμε."

Δηλαδή πόσο γλίτσας μπορεί να γίνει;

Έγινε ό,τι έγινε, άντε πάμε παρακάτω και να το εκμεταλλευτούμε όσο καλύτερα μπορούμε. Γιατί αυτό κάνουμε στην Ελλάδα. Περιμένουμε να κάτσει η στραβή για να βελτιώσουμε τις υποδομές μας. Όχι επειδή είμαστε άθλιοι, ανίκανοι, μιζαδόροι, εγκληματίες, αλλά επειδή έτσι γίνεται στην Ελλάδα.

Μαλάκα Πορτοσάλτε, ντροπή της δημοσιογραφίας, ντροπή της ανθρωπότητας.

sharp
Δημοσιεύσεις: 21212
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Συμφωνείτε να απολυθεί αυτό το μ****νί Ο Πορτοσάλτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 05 Μαρ 2023, 16:48

Green Dragon έγραψε:
05 Μαρ 2023, 16:07
sharp έγραψε:
05 Μαρ 2023, 16:03
Green Dragon έγραψε:
05 Μαρ 2023, 15:58
Εγώ θέλω να μην υπάρχει λογοκρισία αλλά αφού αυτοί που έχουν τα ηνία στα χέρια τους θέλουν να υπάρχει, να υπάρχει για όλους. Όχι να βρίσκει τον μπελά της η Λατινοπούλου επειδή είπε ότι είναι ανθυγιεινό να είσαι χοντρός και να την γλιτώνει αυτός ο εμετός που είπε για ανθρωποθυσίες για να γίνουμε καλύτεροι! Ποιός είναι ο πραγματικός εκφραστής μίσους από τους 2;
Αυτά είναι τα αυτονόητα και συμφωνώ. Προσπάθησε όμως να καταλάβεις αυτό που σού έγραψε ο πατ, διότι είναι μια άλλη διάσταση, με περισσότερο βάθος και που αφορά την Ελληνική πραγματικότητα, τουλάχιστον από τον πόλεμο και μετά και που δεν πρόκειται δυστυχώς να σταματήσει.
Δεν πρόκειται να σταματήσει γιατί δεν θα ψηφιστεί ποτέ κυβέρνηση που θα το κάνει (εθνικιστική δηλαδή, έστω και των παρυφών). Αλλά η άλλη διάσταση είναι απλώς η όψιμη δικαιολογία του Πατησιώτη, το βρήκε το τροπάρι τελευταία, ότι και να γίνει κατηγορούμε την αριστερά και αν κάποιος αντιαριστερός κάνει κάτι αθωώνεται μόνο και μόνο επειδή είναι αντιαριστερός. Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός το έχει κάνει, ε ας πάει στο γήπεδο.
Δεν το κάνει γιατί είναι πολλοί και η νοοτροπία των υπολοίπων στρεβλή και θα γίνει εμφύλιος.

Ο πατ δεν σού είπε αυτό. Σού είπε ότι είναι στόχος τρομοκρατίας, όχι απλά αντιαριστερός. Αντιαριστερός είσαι και εσύ και ο Καραμανλής Β ήταν, αλλά βλέπεις ότι τον επαινούν οι Συριζαίοι ακόμη και σήμερα. Είναι λαϊκοδεξιός*, όπως και εσύ, γι' αυτό σού λέω ξαναδιάβασε τα προσεκτικά, έχει σημασία.

* ο Πατ τους ονομάζει λαϊκοδεξιούς, εγώ τους λέω ακροδεξιούς που νομίζουν ότι είναι δημοκράτες.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sharp την 05 Μαρ 2023, 19:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11691
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Συμφωνείτε να απολυθεί αυτό το μ****νί Ο Πορτοσάλτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 05 Μαρ 2023, 17:26

Εικόνα
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan


Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19731
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Συμφωνείτε να απολυθεί αυτό το μ****νί Ο Πορτοσάλτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 05 Μαρ 2023, 20:54

sharp έγραψε:
05 Μαρ 2023, 16:48
Green Dragon έγραψε:
05 Μαρ 2023, 16:07
Δεν πρόκειται να σταματήσει γιατί δεν θα ψηφιστεί ποτέ κυβέρνηση που θα το κάνει (εθνικιστική δηλαδή, έστω και των παρυφών). Αλλά η άλλη διάσταση είναι απλώς η όψιμη δικαιολογία του Πατησιώτη, το βρήκε το τροπάρι τελευταία, ότι και να γίνει κατηγορούμε την αριστερά και αν κάποιος αντιαριστερός κάνει κάτι αθωώνεται μόνο και μόνο επειδή είναι αντιαριστερός. Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός το έχει κάνει, ε ας πάει στο γήπεδο.
Δεν το κάνει γιατί είναι πολλοί και η νοοτροπία των υπολοίπων στρεβλή και θα γίνει εμφύλιος.

Ο πατ δεν σού είπε αυτό. Σού είπε ότι είναι στόχος τρομοκρατίας, όχι απλά αντιαριστερός. Αντιαριστερός είσαι και εσύ και ο Καραμανλής Β ήταν, αλλά βλέπεις ότι τον επαινούν οι Συριζαίοι ακόμη και σήμερα. Είναι λαϊκοδεξιός*, όπως και εσύ, γι' αυτό σού λέω ξαναδιάβασε τα προσεκτικά, έχει σημασία.

* ο Πατ τους ονομάζει λαϊκοδεξιούς, εγώ τους λέω ακροδεξιούς που νομίζουν ότι είναι δημοκράτες.
Κάτσε ρε συ, δηλαδή αν τα ΜΑΤ πάρουν εντολή να σαπίσουν στο ξύλο τους αναρχικούς ποιοί είναι αυτοί που θα πάρουν το μέρος των μπαχαλάκηδων; Οι πρώην πασόκοι Κυρ-Παντελήδες που μετακόμισαν στον Συριζα; Δεν υπάρχει υλικό για εμφύλιο, χα χα χα αν είναι δυνατόν! Ποιός θα τον κάνει τον εμφύλιο; 50-100-500 κατσαπλιάδες;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Green Dragon την 05 Μαρ 2023, 21:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

sharp
Δημοσιεύσεις: 21212
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Συμφωνείτε να απολυθεί αυτό το μ****νί Ο Πορτοσάλτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 05 Μαρ 2023, 21:34

Green Dragon έγραψε:
05 Μαρ 2023, 20:54
sharp έγραψε:
05 Μαρ 2023, 16:48
Green Dragon έγραψε:
05 Μαρ 2023, 16:07
Δεν πρόκειται να σταματήσει γιατί δεν θα ψηφιστεί ποτέ κυβέρνηση που θα το κάνει (εθνικιστική δηλαδή, έστω και των παρυφών). Αλλά η άλλη διάσταση είναι απλώς η όψιμη δικαιολογία του Πατησιώτη, το βρήκε το τροπάρι τελευταία, ότι και να γίνει κατηγορούμε την αριστερά και αν κάποιος αντιαριστερός κάνει κάτι αθωώνεται μόνο και μόνο επειδή είναι αντιαριστερός. Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός το έχει κάνει, ε ας πάει στο γήπεδο.
Δεν το κάνει γιατί είναι πολλοί και η νοοτροπία των υπολοίπων στρεβλή και θα γίνει εμφύλιος.

Ο πατ δεν σού είπε αυτό. Σού είπε ότι είναι στόχος τρομοκρατίας, όχι απλά αντιαριστερός. Αντιαριστερός είσαι και εσύ και ο Καραμανλής Β ήταν, αλλά βλέπεις ότι τον επαινούν οι Συριζαίοι ακόμη και σήμερα. Είναι λαϊκοδεξιός*, όπως και εσύ, γι' αυτό σού λέω ξαναδιάβασε τα προσεκτικά, έχει σημασία.

* ο Πατ τους ονομάζει λαϊκοδεξιούς, εγώ τους λέω ακροδεξιούς που νομίζουν ότι είναι δημοκράτες.
Κάτσε ρε συ, δηλαδή αν τα ΜΑΤ πάρουν εντολή να σαπίσουν στο ξύλο τους αναρχικούς ποιοί είναι αυτοί που θα πάρυν το μέρος των μπαχαλάκηδων; Οι πρώην πασόκοι Κυρ-Παντελήδες που μετακόμισαν στον Συριζα; Δεν υπάρχει υλικό για εμφύλιο, χα χα χα αν είναι δυνατόν! Ποιός θα τον κάνει τον εμφύλιο; 50-100-500 κατσαπλιάδες;
Δεν ξέρω αν λέμε το ίδιο. Πάντως, θυμάμαι όταν η 17Ν δολοφονούσε, άκουγα αρκετούς να μην τους λένε τρομοκράτες. Κρυφά ή φανερά, αυτοί που λέω, ήθελαν να πιστεύουν ότι επιτελούν κοινωνικό έργο, σχεδόν μάς βοηθάνε, καλό είναι να υπάρχει αντίσταση, στο φινάλε κάτι καθάρματα σκότωσαν, τα συμφέροντα φταίνε, το Κεφάλαιο κλπ. Είναι μεγάλη πληγή στη χώρα η γενικώτερη έχθρα προς τα αφεντικά, προσωπικά μόνο με Γιωσαφάτ (που έβαλα αλλού) μπορώ να το ερμηνεύσω και την καταπίεση κυρίως από την οικογένεια ή ίσως και το σχολείο. Μακάρι με τις νεώτερες γενιές να αλλάξει.

Δεν είναι πολιτικό, αλλά ψυχολογικό. Σού μιλάω για ανθρώπους σοβαρούς... όπως εσύ.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19731
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Συμφωνείτε να απολυθεί αυτό το μ****νί Ο Πορτοσάλτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 05 Μαρ 2023, 21:37

sharp έγραψε:
05 Μαρ 2023, 21:34
Green Dragon έγραψε:
05 Μαρ 2023, 20:54
Κάτσε ρε συ, δηλαδή αν τα ΜΑΤ πάρουν εντολή να σαπίσουν στο ξύλο τους αναρχικούς ποιοί είναι αυτοί που θα πάρυν το μέρος των μπαχαλάκηδων; Οι πρώην πασόκοι Κυρ-Παντελήδες που μετακόμισαν στον Συριζα; Δεν υπάρχει υλικό για εμφύλιο, χα χα χα αν είναι δυνατόν! Ποιός θα τον κάνει τον εμφύλιο; 50-100-500 κατσαπλιάδες;
Δεν ξέρω αν λέμε το ίδιο. Πάντως, θυμάμαι όταν η 17Ν δολοφονούσε, άκουγα αρκετούς να μην τους λένε τρομοκράτες. Κρυφά ή φανερά, αυτοί που λέω, ήθελαν να πιστεύουν ότι επιτελούν κοινωνικό έργο, σχεδόν μάς βοηθάνε, καλό είναι να υπάρχει αντίσταση, στο φινάλε κάτι καθάρματα σκότωσαν, τα συμφέροντα φταίνε, το Κεφάλαιο κλπ. Είναι μεγάλη πληγή στη χώρα η γενικώτερη έχθρα προς τα αφεντικά, προσωπικά μόνο με Γιωσαφάτ (που έβαλα αλλού) μπορώ να το ερμηνεύσω και την καταπίεση κυρίως από την οικογένεια ή ίσως και το σχολείο. Μακάρι με τις νεώτερες γενιές να αλλάξει.

Δεν είναι πολιτικό, αλλά ψυχολογικό. Σού μιλάω για ανθρώπους σοβαρούς... όπως εσύ.
Πριν την εποχή μου δεν ξέρω τι γινόταν αλλά τις τελευταίες δεκαετίες η 17Ν δεν είχε συμπάθειες παρά μόνο στους αναρχικούς και σε ένα τμήμα του 3% του Συριζα. Δηλαδή αμελητέα ποσότητα. Όλοι δολοφόνους τους έλεγαν. Τώρα αν τις δεκαετίες του '70 και του '80 ήταν αλλιώς, δεν ξέρω.

sharp
Δημοσιεύσεις: 21212
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Συμφωνείτε να απολυθεί αυτό το μ****νί Ο Πορτοσάλτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 05 Μαρ 2023, 21:43

Green Dragon έγραψε:
05 Μαρ 2023, 21:37
sharp έγραψε:
05 Μαρ 2023, 21:34
Green Dragon έγραψε:
05 Μαρ 2023, 20:54
Κάτσε ρε συ, δηλαδή αν τα ΜΑΤ πάρουν εντολή να σαπίσουν στο ξύλο τους αναρχικούς ποιοί είναι αυτοί που θα πάρυν το μέρος των μπαχαλάκηδων; Οι πρώην πασόκοι Κυρ-Παντελήδες που μετακόμισαν στον Συριζα; Δεν υπάρχει υλικό για εμφύλιο, χα χα χα αν είναι δυνατόν! Ποιός θα τον κάνει τον εμφύλιο; 50-100-500 κατσαπλιάδες;
Δεν ξέρω αν λέμε το ίδιο. Πάντως, θυμάμαι όταν η 17Ν δολοφονούσε, άκουγα αρκετούς να μην τους λένε τρομοκράτες. Κρυφά ή φανερά, αυτοί που λέω, ήθελαν να πιστεύουν ότι επιτελούν κοινωνικό έργο, σχεδόν μάς βοηθάνε, καλό είναι να υπάρχει αντίσταση, στο φινάλε κάτι καθάρματα σκότωσαν, τα συμφέροντα φταίνε, το Κεφάλαιο κλπ. Είναι μεγάλη πληγή στη χώρα η γενικώτερη έχθρα προς τα αφεντικά, προσωπικά μόνο με Γιωσαφάτ (που έβαλα αλλού) μπορώ να το ερμηνεύσω και την καταπίεση κυρίως από την οικογένεια ή ίσως και το σχολείο. Μακάρι με τις νεώτερες γενιές να αλλάξει.

Δεν είναι πολιτικό, αλλά ψυχολογικό. Σού μιλάω για ανθρώπους σοβαρούς... όπως εσύ.
Πριν την εποχή μου δεν ξέρω τι γινόταν αλλά τις τελευταίες δεκαετίες η 17Ν δεν είχε συμπάθειες παρά μόνο στους αναρχικούς και σε ένα τμήμα του 3% του Συριζα. Δηλαδή αμελητέα ποσότητα. Όλοι δολοφόνους τους έλεγαν. Τώρα αν τις δεκαετίες του '70 και του '80 ήταν αλλιώς, δεν ξέρω.
Όταν πάντως βγήκε ο Σύριζα, ο Λαπαβίτσας έπαιζε τον Ύμνο του ΕΑΜ. Just FYI. 2015 στην Ελλάδα της ΕΕ αυτά. Ούτε στη Ρωσία του Πούτιν.

Και οι Ρουβίκωνες με κάλυψη του 3% από το Σύριζα κάνουν τις αγαθοεργίες τους; Δηλ. άμα πάει στο 10% θα αποκτήσουν και μπαζούκας; Δεν πρέπει να είσαι σωστός.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34856
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Συμφωνείτε να απολυθεί αυτό το μ****νί Ο Πορτοσάλτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 05 Μαρ 2023, 21:43

Green Dragon έγραψε:
05 Μαρ 2023, 20:54
Κάτσε ρε συ, δηλαδή αν τα ΜΑΤ πάρουν εντολή να σαπίσουν στο ξύλο τους αναρχικούς ποιοί είναι αυτοί που θα πάρουν το μέρος των μπαχαλάκηδων; Οι πρώην πασόκοι Κυρ-Παντελήδες που μετακόμισαν στον Συριζα;
Ο ΣΥΡΙΖΑ,το ΚΚΕ,το ΜΕΡΑ25,όλα τα εκτός βουλής κόμματα της αριστεράς και από το ΠΑΣΟΚ ο ΓΑΠ και οι περί αυτόν.Μόνο ο Λοβέρδος και οι περί αυτόν δεν θα πάρουν τη θέση τους ενώ άγνωστη είναι η στάση που θα κρατήσει ο Ανδρουλάκης.
Δεν έχει σημασία τι ήσαν και τι είναι σήμερα οι μετακομίσαντες.Όταν μετακομίζεις παίρνεις μαζί σου ΟΛΟ το πακέτο του νέου κόμματος.Μπορεί π.χ. να ήσουν κυρ Παντελής πασόκος και να φώναζες "το όνομά μας είναι η ψυχή μας" μαζί με τον Ανδρέα που έκανε εμπάργκο στα Σκόπια.Άπαξ και πήγες ΣΥΡΙΖΑ πήρες τις Πρέσπες μαζί με όλα τα υπόλοιπα.
Οι λαικοδεξιοί ζούν σε παράλληλο κόσμο και είναι καταδικασμένοι ατην Ελλάδα και όχι σε Ιταλία ή Αμερική να είναι ουρά της αριστεράς,υποψήφιοι Καμμένοι.Το σχήμα φαηλοτζήμερου φυσικά δεν είναι έτσι και δεν είναι καθόλου τυχαίο ότι οι υπόλοιποι της λαικοδεξιάς δεν το αναγνωρίζουν για δικό τους.

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10814
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Συμφωνείτε να απολυθεί αυτό το μ****νί Ο Πορτοσάλτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 05 Μαρ 2023, 22:05

stella έγραψε:
05 Μαρ 2023, 16:28


"Η θυσία είναι θυσία, έγινε, δυστυχώς, δυστυχώς, έγινε. Τώρα έχω την αίσθηση ότι θα προχωρήσουμε, γιατί πρέπει να προχωρήσουμε, εκτός αν έχουμε αποφασίσει να πεθάνουμε."

Δηλαδή πόσο γλίτσας μπορεί να γίνει;

Έγινε ό,τι έγινε, άντε πάμε παρακάτω και να το εκμεταλλευτούμε όσο καλύτερα μπορούμε. Γιατί αυτό κάνουμε στην Ελλάδα. Περιμένουμε να κάτσει η στραβή για να βελτιώσουμε τις υποδομές μας. Όχι επειδή είμαστε άθλιοι, ανίκανοι, μιζαδόροι, εγκληματίες, αλλά επειδή έτσι γίνεται στην Ελλάδα.

Μαλάκα Πορτοσάλτε, ντροπή της δημοσιογραφίας, ντροπή της ανθρωπότητας.
Σα να μας λεει οτι κατι τυποι σαν τον Πορτοσαλτε πρεπει να εχουν καποιο ατυχημα για να βελτιωθει η δημοσιογραφια.

Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 3948
Εγγραφή: 17 Απρ 2018, 10:09
Phorum.gr user: stella

Re: Συμφωνείτε να απολυθεί αυτό το μ****νί Ο Πορτοσάλτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stella » 05 Μαρ 2023, 22:40

Αλίμονο, επειδή ξερνάει τέτοιους εμετούς ο Πορτοσάλτε, δεν θα το κάνω κι εγώ και ελπίζω κανείς μας. Αλλά να δικαιολογείται από κάποιους ότι αυτό που αναφέρει ισχύει και είναι και δικαιολογημένο, ε όχι. Αυτό είναι το "σοκ και οδύνη για την τραγωδία στα Τέμπη"; Αντί να πει, έστω και χωρίς να το πιστεύει, ότι τέτοιες τραγωδίες θα πρέπει να μην τις ξεχάσει ΚΑΝΕΙΣ μας ΠΟΤΕ και να αναζητηθούν ΟΛΕΣ οι ευθύνες, να παραιτηθούν όσοι φταίνε, να πληρώσουν και μπλα μπλα, αυτός λέει απλά - ε συνέβη, πάμε παρακάτω τώρα και οι πιθανότητες είναι με το μέρος μας να μην ξανασυμβεί. Είναι άθλιος, άθλιος. Σε μια νορμάλ κοινωνία θα ήταν εξοστρακισμένος από το κοινωνικό γίγνεσθαι, εδώ είναι έγκυρος και έγκριτος.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19731
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Συμφωνείτε να απολυθεί αυτό το μ****νί Ο Πορτοσάλτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 06 Μαρ 2023, 18:24

πατησιωτης έγραψε:
05 Μαρ 2023, 21:43
Green Dragon έγραψε:
05 Μαρ 2023, 20:54
Κάτσε ρε συ, δηλαδή αν τα ΜΑΤ πάρουν εντολή να σαπίσουν στο ξύλο τους αναρχικούς ποιοί είναι αυτοί που θα πάρουν το μέρος των μπαχαλάκηδων; Οι πρώην πασόκοι Κυρ-Παντελήδες που μετακόμισαν στον Συριζα;
Ο ΣΥΡΙΖΑ,το ΚΚΕ,το ΜΕΡΑ25,όλα τα εκτός βουλής κόμματα της αριστεράς και από το ΠΑΣΟΚ ο ΓΑΠ και οι περί αυτόν.Μόνο ο Λοβέρδος και οι περί αυτόν δεν θα πάρουν τη θέση τους ενώ άγνωστη είναι η στάση που θα κρατήσει ο Ανδρουλάκης.
Δεν έχει σημασία τι ήσαν και τι είναι σήμερα οι μετακομίσαντες.Όταν μετακομίζεις παίρνεις μαζί σου ΟΛΟ το πακέτο του νέου κόμματος.Μπορεί π.χ. να ήσουν κυρ Παντελής πασόκος και να φώναζες "το όνομά μας είναι η ψυχή μας" μαζί με τον Ανδρέα που έκανε εμπάργκο στα Σκόπια.Άπαξ και πήγες ΣΥΡΙΖΑ πήρες τις Πρέσπες μαζί με όλα τα υπόλοιπα.
Οι λαικοδεξιοί ζούν σε παράλληλο κόσμο και είναι καταδικασμένοι ατην Ελλάδα και όχι σε Ιταλία ή Αμερική να είναι ουρά της αριστεράς,υποψήφιοι Καμμένοι.Το σχήμα φαηλοτζήμερου φυσικά δεν είναι έτσι και δεν είναι καθόλου τυχαίο ότι οι υπόλοιποι της λαικοδεξιάς δεν το αναγνωρίζουν για δικό τους.
Εσύ μου λες για πολιτικούς, εγώ σου λέω για τον λαό. Για ψάξε να δεις τι λένε οι ψηφοφόροι των κομμάτων για τους λαθρομετανάστες στις δημοσκοπήσεις, θα εκπλαγείς, ειδικά από την στιγμή που πιστεύεις ανύπαρκτα πράγματα. Οι ψηφοφόροι του Συριζα είναι τόσο εναντίον τους όσο και εκείνοι της ΝΔ, άρα τίποτα δεν πήραν προίκα, πασόκοι Κυρ-Παντελήδες είναι και προτιμούν ησυχία και τάξη και όχι μολότωφ και καφριλίκια. Εμφύλιος χωρίς διχασμό στον κόσμο δεν γίνεται και ας φορέσουν όλοι οι ΓΑΠ μπλουζάκια του Κουφοντίνα.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19731
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Συμφωνείτε να απολυθεί αυτό το μ****νί Ο Πορτοσάλτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 06 Μαρ 2023, 18:26

sharp έγραψε:
05 Μαρ 2023, 21:43
Green Dragon έγραψε:
05 Μαρ 2023, 21:37
Πριν την εποχή μου δεν ξέρω τι γινόταν αλλά τις τελευταίες δεκαετίες η 17Ν δεν είχε συμπάθειες παρά μόνο στους αναρχικούς και σε ένα τμήμα του 3% του Συριζα. Δηλαδή αμελητέα ποσότητα. Όλοι δολοφόνους τους έλεγαν. Τώρα αν τις δεκαετίες του '70 και του '80 ήταν αλλιώς, δεν ξέρω.
Όταν πάντως βγήκε ο Σύριζα, ο Λαπαβίτσας έπαιζε τον Ύμνο του ΕΑΜ. Just FYI. 2015 στην Ελλάδα της ΕΕ αυτά. Ούτε στη Ρωσία του Πούτιν.

Και οι Ρουβίκωνες με κάλυψη του 3% από το Σύριζα κάνουν τις αγαθοεργίες τους; Δηλ. άμα πάει στο 10% θα αποκτήσουν και μπαζούκας; Δεν πρέπει να είσαι σωστός.
Ο Λαπαβίτσας ήταν πολιτικός, εγώ μιλάω για τον κόσμο. Εσύ έχεις πολλούς στο περιβάλλον σου που υποστηρίζουν την 17Ν;

Δεν υπάρχει εμφύλιος χωρίς διχασμό στον λαό. Αυτά είναι φοβίες της ελληνικής 'δεξιάς' και δικαιολογίες για το βαμβάκι που χρησιμοποιεί αντί του πέλεκυ.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Green Dragon την 06 Μαρ 2023, 18:27, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16613
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Συμφωνείτε να απολυθεί αυτό το μ****νί Ο Πορτοσάλτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 06 Μαρ 2023, 18:26

Ο Πρωκτοψαλτε εκλασε...
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29223
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Συμφωνείτε να απολυθεί αυτό το μ****νί Ο Πορτοσάλτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 06 Μαρ 2023, 21:04

Απ ότι κατάλαβα το θυσία το είπε ειρωνικά για το πως λειτουργεί το κράτος



Δεν είμαι φαν του, αλλά και η διαστρεύλωση των τρολλ έχει ξεφύγει.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών