Ξέρω ότι δε θα γίνει, αλλά θα το προτείνω: Βουβές εκλογές. Διαδώστε το αν συμφωνείτε.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16700
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Ξέρω ότι δε θα γίνει, αλλά θα το προτείνω: Βουβές εκλογές. Διαδώστε το αν συμφωνείτε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 06 Μαρ 2023, 09:12

Οργισμένος έγραψε:
06 Μαρ 2023, 06:39
taxalata xalasa έγραψε:
05 Μαρ 2023, 23:53
Εκτωρ έγραψε:
05 Μαρ 2023, 23:49


Σωστό κι'αυτό.
Αγνοησε τους. Μην πας να ψηφισεις.
Καλη ανοησια και αυτη
αντε να αρμεξεις κανα ταρανδο ρε!
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16700
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Ξέρω ότι δε θα γίνει, αλλά θα το προτείνω: Βουβές εκλογές. Διαδώστε το αν συμφωνείτε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 06 Μαρ 2023, 09:13

ik_90 έγραψε:
06 Μαρ 2023, 08:44
taxalata xalasa έγραψε:
05 Μαρ 2023, 23:53
Αγνοησε τους. Μην πας να ψηφισεις.
Ποιο το κέρδος στο να μην πας να ψηφίσεις, ειλικρινά δεν θα το καταλάβω ποτέ στη ζωή μου. Απλώς ενισχύεις τα μεγάλα κόμματα (που υποτίθεται κράζεις) και επιτρέπεις να κυβερνάει ένα κόμμα στηριγμένο στη μειοψηφία του λαού.
τα κομματα ειναι μεγαλα γιατι πας και ψηφιζεις...

αν δεν παει να ψηφισει κανεις δεν θα ειναι μεγαλα...
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16700
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Ξέρω ότι δε θα γίνει, αλλά θα το προτείνω: Βουβές εκλογές. Διαδώστε το αν συμφωνείτε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 06 Μαρ 2023, 09:18

Frappezitis έγραψε:
06 Μαρ 2023, 07:43
Bουβες εκλογες ,αποχη, δλδ για να μεινουν τα πραγματα ως εχουν.Καταλαβαμε.
εσυ τι θες ; να κανουμε καισαρα τον προβατοφαγο ή την δημοσιογραφο της εκαλης;

ασε μας και εσυ ρε φιλε... αρκετα με το θεατρο...
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16700
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Ξέρω ότι δε θα γίνει, αλλά θα το προτείνω: Βουβές εκλογές. Διαδώστε το αν συμφωνείτε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 06 Μαρ 2023, 09:20

Chilloutbuddy έγραψε:
06 Μαρ 2023, 06:46
Τα αυτοκινητιστικά έχουν 10 φορές περισσότερα θύματα, αλλά δυστυχώς αυτά τα έχουμε συνηθίσει...
πιστευεις οτι πηγαιναν τα αυτοκινητα πανω σε ραγες θα ειχαμε 10 φορες περισσοτερα θυματα; δεν το νομιζω...
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16700
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Ξέρω ότι δε θα γίνει, αλλά θα το προτείνω: Βουβές εκλογές. Διαδώστε το αν συμφωνείτε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 06 Μαρ 2023, 09:22

Αγις έγραψε:
06 Μαρ 2023, 07:45
Εχει πολυ γέλιο να παρακολουθεις τα κομθουνια να κοπτονται για εκλογες αστικης δημοκρατιας
ποια κομμουνια; δεν υπαρχει αυτο το πραμα που λες... κατι κρατιστες ειναι που τρωνε απο τους φορους και πουλανε φουμαρα στο ποπολο...
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9517
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Ξέρω ότι δε θα γίνει, αλλά θα το προτείνω: Βουβές εκλογές. Διαδώστε το αν συμφωνείτε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 06 Μαρ 2023, 09:33

taxalata xalasa έγραψε:
06 Μαρ 2023, 09:13
ik_90 έγραψε:
06 Μαρ 2023, 08:44
taxalata xalasa έγραψε:
05 Μαρ 2023, 23:53
Αγνοησε τους. Μην πας να ψηφισεις.
Ποιο το κέρδος στο να μην πας να ψηφίσεις, ειλικρινά δεν θα το καταλάβω ποτέ στη ζωή μου. Απλώς ενισχύεις τα μεγάλα κόμματα (που υποτίθεται κράζεις) και επιτρέπεις να κυβερνάει ένα κόμμα στηριγμένο στη μειοψηφία του λαού.
τα κομματα ειναι μεγαλα γιατι πας και ψηφιζεις...

αν δεν παει να ψηφισει κανεις δεν θα ειναι μεγαλα...
Εαν ΔΕΝ πας να ψηφισεις, απλως δινεις περισσοτερη δυναμη σε αυτους που ΘΑ πανε.
Και αυτοιβπου θα πανε νο ματερ γουατ, ειναι αυτοι που θα ψηφισουν τα κομματα που θελεις να τιμωρησεις.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.


Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16700
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Ξέρω ότι δε θα γίνει, αλλά θα το προτείνω: Βουβές εκλογές. Διαδώστε το αν συμφωνείτε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 06 Μαρ 2023, 09:56

Bazoomba έγραψε:
06 Μαρ 2023, 09:33
taxalata xalasa έγραψε:
06 Μαρ 2023, 09:13
ik_90 έγραψε:
06 Μαρ 2023, 08:44

Ποιο το κέρδος στο να μην πας να ψηφίσεις, ειλικρινά δεν θα το καταλάβω ποτέ στη ζωή μου. Απλώς ενισχύεις τα μεγάλα κόμματα (που υποτίθεται κράζεις) και επιτρέπεις να κυβερνάει ένα κόμμα στηριγμένο στη μειοψηφία του λαού.
τα κομματα ειναι μεγαλα γιατι πας και ψηφιζεις...

αν δεν παει να ψηφισει κανεις δεν θα ειναι μεγαλα...
Εαν ΔΕΝ πας να ψηφισεις, απλως δινεις περισσοτερη δυναμη σε αυτους που ΘΑ πανε.
Και αυτοιβπου θα πανε νο ματερ γουατ, ειναι αυτοι που θα ψηφισουν τα κομματα που θελεις να τιμωρησεις.
Ας πανε, αφου ειναι βοδια... σαματις θα αλλαξει κατι αν παω να ψηφισω; Δεν προκειται να αλλαξει τιποτα.
Δεν γουσταρω το υπαρχον πολιτειακο συστημα... Ειναι απλο... το εχω εξηγησει...
Εγω για καισαρα, που κανει κουμαντο σε ολους τους θεσμους βαζοντας δικα του ιδεολογικα κομματοσκυλα, δεν ψηφιζω...
Ουτε δεξιους ψευτο φιλελεφτερους κρατικοδιαιτους, ουτε αριστερους κρατικοδιαιτους... Γενικα εχω ενα θεματακι με τους κρατικοδιαιτους... Ειδικα αμα μου πεις για κομμουνιστες της εκαλης, βγαζω φουσκαλες...
Δεν υπαρχει κανεις που να με εκφραζει, οποτε δεν ψηφιζω... Δεν γινομαι συνενοχος... Ας κανουν οτι θελουν οι αλλοι... θηλεια στον λαιμο τους βαζουν οταν ψηφιζουν σε αυτο το συστημα...

Αυτος που γουσταρει να 'ναι βοδι, γλυφει και τον ζυγο του.
Εικόνα

Βαλε οποιο σημα θες πανω στο επιπλο... :003:
τι σ αρεσει εσενανε; ΝΔ; βαλε ΝΔ.
Συριζα; βαλε συριζα,
Κκε; Βαλε κκε...

και μετα βγειτε για παρελαση ανα ομαδες με το σημα μας για να σας βλεπουμε.... και δεν απαντω προσωπικα σε εσενα.... ξηγημενοι. Δεν θελω να παω για μπανια ακομα... Οταν ειναι να παω για μπανιο θα σε ειδοποιησω να με στειλεις... :8)
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
ik_90
Δημοσιεύσεις: 1123
Εγγραφή: 20 Οκτ 2022, 18:45

Re: Ξέρω ότι δε θα γίνει, αλλά θα το προτείνω: Βουβές εκλογές. Διαδώστε το αν συμφωνείτε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ik_90 » 06 Μαρ 2023, 09:57

taxalata xalasa έγραψε:
06 Μαρ 2023, 09:13
τα κομματα ειναι μεγαλα γιατι πας και ψηφιζεις...

αν δεν παει να ψηφισει κανεις δεν θα ειναι μεγαλα...
Είναι επικίνδυνα αυτά τα πράγματα που λέτε και πρέπει να υπάρχει αντίδραση όταν κάποιος προτρέπει σε αποχή. Όσο μεγάλη αποχή κι αν έχεις, τα κομματόσκυλα και αυτοί που περιμένουν ρουσφέτια θα πάνε, επίσης και η τρίτη ηλικία το ίδιο... οπότε θα εκτινάξεις τα ποσοστά των κομμάτων που δεν θες. Και μετά θα κυβερνούν στηριγμένοι σε μια μικρή μερίδα του λαού και ο λαός θα βγαίνει και θα κράζει τους αλήτες τους πολιτικούς που δεν δίνουν δεκάρα για τον κοσμάκη και άλλες τέτοιες κριντζιές.
«Το πεπρωμένο ενός ανθρώπου είναι ο χαρακτήρας του»
Ηράκλειτος

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9517
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Ξέρω ότι δε θα γίνει, αλλά θα το προτείνω: Βουβές εκλογές. Διαδώστε το αν συμφωνείτε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 06 Μαρ 2023, 10:09

taxalata xalasa έγραψε:
06 Μαρ 2023, 09:56
Bazoomba έγραψε:
06 Μαρ 2023, 09:33
taxalata xalasa έγραψε:
06 Μαρ 2023, 09:13


τα κομματα ειναι μεγαλα γιατι πας και ψηφιζεις...

αν δεν παει να ψηφισει κανεις δεν θα ειναι μεγαλα...
Εαν ΔΕΝ πας να ψηφισεις, απλως δινεις περισσοτερη δυναμη σε αυτους που ΘΑ πανε.
Και αυτοιβπου θα πανε νο ματερ γουατ, ειναι αυτοι που θα ψηφισουν τα κομματα που θελεις να τιμωρησεις.
Ας πανε, αφου ειναι βοδια... σαματις θα αλλαξει κατι αν παω να ψηφισω; Δεν προκειται να αλλαξει τιποτα.
Δεν γουσταρω το υπαρχον πολιτειακο συστημα... Ειναι απλο... το εχω εξηγησει...
Εγω για καισαρα, που κανει κουμαντο σε ολους τους θεσμους βαζοντας δικα του ιδεολογικα κομματοσκυλα, δεν ψηφιζω...
Ουτε δεξιους ψευτο φιλελεφτερους κρατικοδιαιτους, ουτε αριστερους κρατικοδιαιτους... Γενικα εχω ενα θεματακι με τους κρατικοδιαιτους... Ειδικα αμα μου πεις για κομμουνιστες της εκαλης, βγαζω φουσκαλες...
Δεν υπαρχει κανεις που να με εκφραζει, οποτε δεν ψηφιζω... Δεν γινομαι συνενοχος... Ας κανουν οτι θελουν οι αλλοι... θηλεια στον λαιμο τους βαζουν οταν ψηφιζουν σε αυτο το συστημα...

Αυτος που γουσταρει να 'ναι βοδι, γλυφει και τον ζυγο του.
Εικόνα

Βαλε οποιο σημα θες πανω στο επιπλο... :003:
τι σ αρεσει εσενανε; ΝΔ; βαλε ΝΔ.
Συριζα; βαλε συριζα,
Κκε; Βαλε κκε...

και μετα βγειτε για παρελαση ανα ομαδες με το σημα μας για να σας βλεπουμε.... και δεν απαντω προσωπικα σε εσενα.... ξηγημενοι. Δεν θελω να παω για μπανια ακομα... Οταν ειναι να παω για μπανιο θα σε ειδοποιησω να με στειλεις... :8)
Το να μην θελεις να ψηφισεις και να εμμενεις στην επιλογη σου ειναι απολυτα σεβαστο και κατανοητο.

Απλως, στα του νηματος, δεν προκειται να επιφερει καποια αλλαγη. Δεν γνωριζω αν εχεις διαβασει το "Περι Φωτισεως" του Σαραμαγκου. Πανω-κατω αυτο το ζητηματακι πραγματευεται (ωραιο βιβλιο) αλλα εκει το γεγονος της αποχης ηταν στιγμιαιο και μαζικο. Οταν εχεις εδω περα στο φορουμ ,ακομα , ατομα να σου λενε πως η καλυτερη εναλλακτικη ειναι η ΝΔ, αντιλαμβανεσαι πως δεν υπαρχουν οι συνθηκες για αυτο που ονειρευεται ο OP.

Η καλυτερη εναλλακτικη ειναι να ψηφισεις κομματα τα οποια εχουν την μικροτερη δυνατη σχεση με το οικοδομημα το οποιο αποστρεφεσαι.

Υγ.
Και σε εμενα να το ελεγες δεν τρεχει καστανο, ακομα δεν εχει στεγνωσει η χλεπα που μου εριξε η Σεσιλυ προχθες.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Citroenakias
Δημοσιεύσεις: 3016
Εγγραφή: 19 Δεκ 2020, 17:07
Phorum.gr user: Citroenakias

Re: Ξέρω ότι δε θα γίνει, αλλά θα το προτείνω: Βουβές εκλογές. Διαδώστε το αν συμφωνείτε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Citroenakias » 06 Μαρ 2023, 10:12

Διαφωνω. Οι βουβές εκλογές θα εξυπηρετησουν αυτούς που θέλουν να αποσιωποιηθουν οι ευθύνες τους, δηλαδή τα δολοφονικά καθάρματα της κυβέρνησης
21 Μαρ 2020, 18:31
Albrecht έγραψε:
21 Μαρ 2020, 18:31
Πιστεύω σε ενα μηνα θα είμαστε κομπλέ. Θα μιλάμε για Κορωνοιο και θα χαζογελαμε.

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16700
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Ξέρω ότι δε θα γίνει, αλλά θα το προτείνω: Βουβές εκλογές. Διαδώστε το αν συμφωνείτε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 06 Μαρ 2023, 10:16

ik_90 έγραψε:
06 Μαρ 2023, 09:57
taxalata xalasa έγραψε:
06 Μαρ 2023, 09:13
τα κομματα ειναι μεγαλα γιατι πας και ψηφιζεις...

αν δεν παει να ψηφισει κανεις δεν θα ειναι μεγαλα...
Είναι επικίνδυνα αυτά τα πράγματα που λέτε και πρέπει να υπάρχει αντίδραση όταν κάποιος προτρέπει σε αποχή. Όσο μεγάλη αποχή κι αν έχεις, τα κομματόσκυλα και αυτοί που περιμένουν ρουσφέτια θα πάνε, επίσης και η τρίτη ηλικία το ίδιο... οπότε θα εκτινάξεις τα ποσοστά των κομμάτων που δεν θες. Και μετά θα κυβερνούν στηριγμένοι σε μια μικρή μερίδα του λαού και ο λαός θα βγαίνει και θα κράζει τους αλήτες τους πολιτικούς που δεν δίνουν δεκάρα για τον κοσμάκη και άλλες τέτοιες κριντζιές.
κοιτα.

κόρακας κοράκου μάτι δεν βγάζει... εννοειται πως οι κομματικοι θελουν να ψηφισει ο κοσμος κατι απο ολα για να συνεχισουν το ιδιο βιολι...

αλλα αν δεν το εχεις καταλαβει ακομα, ο νικητης των προηγουμενων εκλογων ηταν η αποχη και η απαξιωση των κομματων και αυτην την φορα η νικη θα ειναι πανηγυρικη...

Να και η αληθεια απο τις εκλογες του 2019
ΑΠΟΧΗ 4.215.290 πολιτες

ΝΔ - 2.251.618 βοδια
ΣΥΡΙΖΑ - 1.781.057 γιδια
ΚΙΝΑΛ - 457.623 λιμοκοντοροι
ΚΚΕ - 299.621 προβατα
ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΕΙΣ - 209.290 πυροβολημενοι
ΚΑΦΕΤΖΗΔΕΣ - 194.576 καραγκιοζηδες
ΜΑΥΡΟ ΣΚΟΤΑΔΙ - 165.620 πορτιερηδες
και κατι λυματα απο κάτω


Φτιαχτε οτι νομους θετε... Η ΑΠΟΧΗ σας εχει γραμμενους και δεν τηρει κανεναν νομο... Ξερει πως λαδωνεσται ολοι και δοξα τον μανιτου, υπαρχει μπολικο λαδι στην ελλαδα...

Να μιλαμε και με αποδειξεις και οχι οτι ταχα η ΝΔ κυβερνα με 39.85%... πουθε το βρηκε; αφου μονο το 57,78% των ψηφοφορων επελεξε να ειναι βοδια που ψηφισαν για να βολεψουν κατι, εστω και την τρελα της παρωχημένης ιδεολογιας τους, αν οχι ρουσφετι και βολεμα που ειναι το πιθανοτερο.

πως εβγαλε 39,85% του λαου η ΝΔ...;

Παραμυθια της χαλιμας....

Απλη αριθμητική...

ΥΓ. Γελαω ειδικα με το ΚΚΕ που αυτοπροσδιοριζεται ως κομμα του λαου... Ποιανου λαού; Αυτοι δεν γεμιζουν 4 γηπεδα ποδοσφαιρου....Σιγα μην ειναι ετσι οι λαοι.... Αυτοι ειναι το κομμα του λαγου....
Ο λαγος που πρεπει να υπαρχει για να βγαινουν οι αλλοι με τα σκυλια για κυνηγι... και ο νοων νοειτω και ο ανοων ανοειτω
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
ik_90
Δημοσιεύσεις: 1123
Εγγραφή: 20 Οκτ 2022, 18:45

Re: Ξέρω ότι δε θα γίνει, αλλά θα το προτείνω: Βουβές εκλογές. Διαδώστε το αν συμφωνείτε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ik_90 » 06 Μαρ 2023, 11:17

taxalata xalasa έγραψε:
06 Μαρ 2023, 10:16
Φτιαχτε οτι νομους θετε... Η ΑΠΟΧΗ σας εχει γραμμενους και δεν τηρει κανεναν νομο... Ξερει πως λαδωνεσται ολοι και δοξα τον μανιτου, υπαρχει μπολικο λαδι στην ελλαδα...

Να μιλαμε και με αποδειξεις και οχι οτι ταχα η ΝΔ κυβερνα με 39.85%... πουθε το βρηκε; αφου μονο το 57,78% των ψηφοφορων επελεξε να ειναι βοδια που ψηφισαν για να βολεψουν κατι, εστω και την τρελα της παρωχημένης ιδεολογιας τους, αν οχι ρουσφετι και βολεμα που ειναι το πιθανοτερο.

πως εβγαλε 39,85% του λαου η ΝΔ...;

Παραμυθια της χαλιμας....

Απλη αριθμητική...

ΥΓ. Γελαω ειδικα με το ΚΚΕ που αυτοπροσδιοριζεται ως κομμα του λαου... Ποιανου λαού; Αυτοι δεν γεμιζουν 4 γηπεδα ποδοσφαιρου....Σιγα μην ειναι ετσι οι λαοι.... Αυτοι ειναι το κομμα του λαγου....
Ο λαγος που πρεπει να υπαρχει για να βγαινουν οι αλλοι με τα σκυλια για κυνηγι... και ο νοων νοειτω και ο ανοων ανοειτω
Ναι, το ίδιο σου λέω κι εγώ ρε άνθρωπε, ότι η αποχή μεγαλώνει τα ποσοστά αυτών που λες ότι δεν θες. Είναι ολοκληρωτική απάθεια και παράδοση άνευ όρων η αποχή που προτείνετε πολλοί και δυστυχώς είναι της μόδας αυτό το απολιτίκ.
Πες μου, τι θα καταφέρεις με την αποχή; Συγκεκριμένα πράγματα όμως και όχι γενικότητες.
«Το πεπρωμένο ενός ανθρώπου είναι ο χαρακτήρας του»
Ηράκλειτος

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16700
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Ξέρω ότι δε θα γίνει, αλλά θα το προτείνω: Βουβές εκλογές. Διαδώστε το αν συμφωνείτε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 06 Μαρ 2023, 16:35

ik_90 έγραψε:
06 Μαρ 2023, 11:17
taxalata xalasa έγραψε:
06 Μαρ 2023, 10:16
Φτιαχτε οτι νομους θετε... Η ΑΠΟΧΗ σας εχει γραμμενους και δεν τηρει κανεναν νομο... Ξερει πως λαδωνεσται ολοι και δοξα τον μανιτου, υπαρχει μπολικο λαδι στην ελλαδα...

Να μιλαμε και με αποδειξεις και οχι οτι ταχα η ΝΔ κυβερνα με 39.85%... πουθε το βρηκε; αφου μονο το 57,78% των ψηφοφορων επελεξε να ειναι βοδια που ψηφισαν για να βολεψουν κατι, εστω και την τρελα της παρωχημένης ιδεολογιας τους, αν οχι ρουσφετι και βολεμα που ειναι το πιθανοτερο.

πως εβγαλε 39,85% του λαου η ΝΔ...;

Παραμυθια της χαλιμας....

Απλη αριθμητική...

ΥΓ. Γελαω ειδικα με το ΚΚΕ που αυτοπροσδιοριζεται ως κομμα του λαου... Ποιανου λαού; Αυτοι δεν γεμιζουν 4 γηπεδα ποδοσφαιρου....Σιγα μην ειναι ετσι οι λαοι.... Αυτοι ειναι το κομμα του λαγου....
Ο λαγος που πρεπει να υπαρχει για να βγαινουν οι αλλοι με τα σκυλια για κυνηγι... και ο νοων νοειτω και ο ανοων ανοειτω
Ναι, το ίδιο σου λέω κι εγώ ρε άνθρωπε, ότι η αποχή μεγαλώνει τα ποσοστά αυτών που λες ότι δεν θες. Είναι ολοκληρωτική απάθεια και παράδοση άνευ όρων η αποχή που προτείνετε πολλοί και δυστυχώς είναι της μόδας αυτό το απολιτίκ.
Πες μου, τι θα καταφέρεις με την αποχή; Συγκεκριμένα πράγματα όμως και όχι γενικότητες.
Απάθεια, είναι να φροντίζεις την αυλή σου και να γράφεις στα αχαμνά σου τους υπόλοιπους, άνευ συμπάθειας προς αυτούς.
Παράδοση άνευ όρων είναι να πουλάς την ψήφο σου για έναν διορισμό ή ένα ρουσφέτι έναντι άλλων πιο ικανών ή σε μεγαλύτερη ανάγκη άνθρωπων από εσένα. Δίνεις την νομιμοποίηση, που χρειάζονται όλοι αυτοί οι επιτήδειοι, ώστε να εξυπηρετήσουν, πρωτίστως, τα δικά τους συμφέροντα με ψευδοδημοκρατικό μανδύα.

Καταφέρνω να έχω την συνείδησή μου καθάρη και να μην αυτομουτζώνομαι επειδή είμουν συνένοχος στο έγκλημα με την ψήφο μου.

Επίσης, με την αποχή, στέλνω πολιτικό μήνυμα στο υπάρχον κομματικοκρατικό σύστημα περί της μη αναγνώρισης του από εμένα. Αδιαφορούμε για το τι λένε και για το τι κάνουν. Δεν τους υπολογίζουμε και δεν τους αναγνωρίζουμε ως ηγέτες, κυβερνήτες ή ό,τι άλλο έχουν στο μυαλό τους. Και αυτό διό,τι όπως σου έγραψα και πριν, γνωρίζουμε τα «κουμπιά» του καθενός και ξέρουμε πως να τα πατήσουμε για να κάνουμε την «δουλεία» μας προς οφελός μας, όταν και όποτε χρειαστεί.

Εσύ θεωρείς απολιτίκ την αποχή, διό,τι αυτό συμφέρει να λένε τα κόμματα και το χεις χάψει, ενώ εγώ την θεωρώ την πιο πολιτικοποιήμενη πράξη που μπορεί να πράξει ένας νοήμων πολίτης και όχι ένας ανοήμων υπάκουος υπήκοος, των ανεφώτιστων φωστήρων της πολυλογίας και της αεργίας, που νομίζει πως έχει μια επιλογή να διαλέξει ανάμεσα σε τρία τέσσερα κόμματα, ενώ ταυτόχρονα μπορεί να διαλέξει τον καφέ του με 15 ή 20 διαφορετικούς και βάλε τρόπους. Εσύ θεωρείς πολιτικοποίημενο το άτομο που έχει ψευδαίσθηση επιλόγων και εγώ το θεωρώ σταμπαρισμένο βόδι.

Τα αναφέρω πολύ συγκεκριμένα.

Μην διστάσεις να ρωτήσεις για περαιτέρω διευκρινίσεις.
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Ξέρω ότι δε θα γίνει, αλλά θα το προτείνω: Βουβές εκλογές. Διαδώστε το αν συμφωνείτε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 06 Μαρ 2023, 16:48

Nøel έγραψε:
06 Μαρ 2023, 00:00
Δεν έχω ξαναδει τόσα πολλά θέματα στο παρελθόν δημοσιευμένα εδώ μέσα εναντιον άλλης κυβέρνησης. Είναι εντυπωσιακό αλλά ταυτόχρονα και ενδεικτικό του κλίματος γενικότερα εναντίον της Ν.Δ..
ίσως επειδή ξεκίνησες να κοιτάς απο το 2019.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών