το τραγικό ατύχημα των Τεμπών έχει επηρεάσει την πρόθεση ψήφου σας ή την πολιτική σας στάση?

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.

αλλάξατε πολιτική γνώμη μετά το ατύχημα των Τεμπων

ναι θα ψηφίσω κάτι άλλο από αυτο που θα ψήφιζα αρχικά.
18
25%
όχι θα ψηφίσω το ιδιο όπως πάντα
44
61%
είμαι ακόμα αναποφασιστος
6
8%
δεν ξέρω/δεν απαντω
4
6%
 
Σύνολο ψήφων: 72

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23253
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: το τραγικό ατύχημα των Τεμπών έχει επηρεάσει την πρόθεση ψήφου σας ή την πολιτική σας στάση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 09 Μαρ 2023, 16:03

Είπα προηγουμένως ότι δύσκολα θα επηρεαστεί η ψήφος μου.

ΟΜΩΣ η ευρύτερη πολιτική μου στάση τελεί υπό κατάρρευση εδώ και 2,5 χρόνια περίπου, όπου βιώνω το δικό μου, προσωπικό 1991 (όπως το είχαν βιώσει οι κομμουνιστές τότε), εξαιτίας διαπιστώσεων που έχω κάνει για την πορεία του δυτικού οικονομικού συστήματος, αλλά και συγκεκριμένα για τις περιορισμένες δυνατότητες που έχει η δική μας η χώρα να κάνει ριζικές τομές σε θέματα οικονομίας.

Οι λιμπερταριανές μου προσλαμβάνουσες έχουν υποστεί κατάρρευση και πλέον ελκύομαι από το ακρο-κέντρο.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: το τραγικό ατύχημα των Τεμπών έχει επηρεάσει την πρόθεση ψήφου σας ή την πολιτική σας στάση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 09 Μαρ 2023, 16:39

Γαληνός έγραψε:
08 Μαρ 2023, 13:59
Δυστυχώς το 30% των οφελουμενων του Μητσοτάκη θα ξανά ρίξουν Μητσοτάκη. Αυτό δεν αλλάζει, εις βάρος του 70% που τους φτυνει
Ούτε 0,3% δεν είναι οι οφελούμενοι. Οι υπόλοιποι είναι είτε άτομα της λογικής "το μη χοίρω βέλτιστον" είτε άτομα που τελούν υπό ψευδαισθήσεις.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16618
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: το τραγικό ατύχημα των Τεμπών έχει επηρεάσει την πρόθεση ψήφου σας ή την πολιτική σας στάση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 09 Μαρ 2023, 16:52

Το φρικτο (και οχι τραγικο) εγκληματικο φονικο (και οχι ατυχημα) των Τεμπων εχει επιβεβαιωση την προθεση αψηφισης που ειχα ως πολιτικη σταση.

Και θα γινουν κι αλλα διαφορα αντιθετικα πραματα για την κοινωνια , αφου δεν φαινεται να υπαρχει στρατηγικη προληψης απο κανενα πολιτικο κομμα.

Ασχολουνται ολοι εκ των υστερων με τα θεματα που προκυπτουν και λειτουργουν ως πυροσβεστες και αλλαλαζουσες κοτες που τρεχουν πανικοβλητες στο χωραφι οταν μπαινει η αλεπου απο τον τρυπιο φραχτη.

Συμπερασμα: Ξεφραγο αμπελι...
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19757
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: το τραγικό ατύχημα των Τεμπών έχει επηρεάσει την πρόθεση ψήφου σας ή την πολιτική σας στάση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 09 Μαρ 2023, 17:11

sharp έγραψε:
08 Μαρ 2023, 21:46
Kauldron έγραψε:
08 Μαρ 2023, 16:07

Εγώ θα πήγαινα και θα ψήφιζα ΚΚΕ
Green Dragon :giggle:
Βρε τι χασκογελάς και με καλείς κάθε φορά που λέει τις παλαβομάρες του ο αντι-ΝΔ Kauldron;

sharp
Δημοσιεύσεις: 21212
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: το τραγικό ατύχημα των Τεμπών έχει επηρεάσει την πρόθεση ψήφου σας ή την πολιτική σας στάση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 09 Μαρ 2023, 17:18

Green Dragon έγραψε:
09 Μαρ 2023, 17:11
sharp έγραψε:
08 Μαρ 2023, 21:46
Kauldron έγραψε:
08 Μαρ 2023, 16:07

Εγώ θα πήγαινα και θα ψήφιζα ΚΚΕ
Green Dragon :giggle:
Βρε τι χασκογελάς και με καλείς κάθε φορά που λέει τις παλαβομάρες του ο αντι-ΝΔ Kauldron;
Και στο τέλος θα ρίξει ΝΔ για να μην βγει ο Σύριζα... ε, εντάξει στις δεύτερες, θα λέει μετά :lol:

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19757
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: το τραγικό ατύχημα των Τεμπών έχει επηρεάσει την πρόθεση ψήφου σας ή την πολιτική σας στάση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 09 Μαρ 2023, 17:22

AlienWay έγραψε:
09 Μαρ 2023, 16:03
Είπα προηγουμένως ότι δύσκολα θα επηρεαστεί η ψήφος μου.

ΟΜΩΣ η ευρύτερη πολιτική μου στάση τελεί υπό κατάρρευση εδώ και 2,5 χρόνια περίπου, όπου βιώνω το δικό μου, προσωπικό 1991 (όπως το είχαν βιώσει οι κομμουνιστές τότε), εξαιτίας διαπιστώσεων που έχω κάνει για την πορεία του δυτικού οικονομικού συστήματος, αλλά και συγκεκριμένα για τις περιορισμένες δυνατότητες που έχει η δική μας η χώρα να κάνει ριζικές τομές σε θέματα οικονομίας.

Οι λιμπερταριανές μου προσλαμβάνουσες έχουν υποστεί κατάρρευση και πλέον ελκύομαι από το ακρο-κέντρο.
Libertarian και ακρωκεντρώοι δεν είναι το ίδιο; Ή τουλάχιστον ένα κομμάτι τους που απλά δεν έχει αναλάβει εξουσία;

Εγώ σαν ακροκεντρώους έχω στο μυαλό μου τους ταλιμπάν του συστημισμού, δηλαδή 'εμβόλιο ή θάνατος', 'ΕΕ ή θάνατος', 'υιοθεσίες παιδιών από γκέϊ ή θάνατος', 'λαθρομετανάστες αδέρφια μας ή θάνατος', 'μαμουνοφαγία ή θάνατος' κλπ. Ένα πολύ επικίνδυνο κομμάτι της κοινωνίας, αυτό βασικά που εκμεταλλεύονται οι Σβαμπ αυτού του κόσμου για να προωθήσουν την παράνοιά τους.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Green Dragon την 09 Μαρ 2023, 17:24, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19757
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: το τραγικό ατύχημα των Τεμπών έχει επηρεάσει την πρόθεση ψήφου σας ή την πολιτική σας στάση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 09 Μαρ 2023, 17:24

sharp έγραψε:
09 Μαρ 2023, 17:18
Και στο τέλος θα ρίξει ΝΔ για να μην βγει ο Σύριζα... ε, εντάξει στις δεύτερες, θα λέει μετά :lol:
Μπα, αποκλείεται, αφού αν τον ρωτήσεις τι δουλειά κάνει θα σου πει 'αντι-ΝΔ' :lol:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Green Dragon την 09 Μαρ 2023, 18:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32779
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: το τραγικό ατύχημα των Τεμπών έχει επηρεάσει την πρόθεση ψήφου σας ή την πολιτική σας στάση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 09 Μαρ 2023, 17:52

BigChiefWahoo έγραψε:
08 Μαρ 2023, 21:44

40000+ νεκροί από τα εμβόλια
ψεκ gonna ψεκ. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23253
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: το τραγικό ατύχημα των Τεμπών έχει επηρεάσει την πρόθεση ψήφου σας ή την πολιτική σας στάση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 09 Μαρ 2023, 18:30

Green Dragon έγραψε:
09 Μαρ 2023, 17:22
AlienWay έγραψε:
09 Μαρ 2023, 16:03
Είπα προηγουμένως ότι δύσκολα θα επηρεαστεί η ψήφος μου.

ΟΜΩΣ η ευρύτερη πολιτική μου στάση τελεί υπό κατάρρευση εδώ και 2,5 χρόνια περίπου, όπου βιώνω το δικό μου, προσωπικό 1991 (όπως το είχαν βιώσει οι κομμουνιστές τότε), εξαιτίας διαπιστώσεων που έχω κάνει για την πορεία του δυτικού οικονομικού συστήματος, αλλά και συγκεκριμένα για τις περιορισμένες δυνατότητες που έχει η δική μας η χώρα να κάνει ριζικές τομές σε θέματα οικονομίας.

Οι λιμπερταριανές μου προσλαμβάνουσες έχουν υποστεί κατάρρευση και πλέον ελκύομαι από το ακρο-κέντρο.
Libertarian και ακρωκεντρώοι δεν είναι το ίδιο; Ή τουλάχιστον ένα κομμάτι τους που απλά δεν έχει αναλάβει εξουσία;

Εγώ σαν ακροκεντρώους έχω στο μυαλό μου τους ταλιμπάν του συστημισμού, δηλαδή 'εμβόλιο ή θάνατος', 'ΕΕ ή θάνατος', 'υιοθεσίες παιδιών από γκέϊ ή θάνατος', 'λαθρομετανάστες αδέρφια μας ή θάνατος', 'μαμουνοφαγία ή θάνατος' κλπ. Ένα πολύ επικίνδυνο κομμάτι της κοινωνίας, αυτό βασικά που εκμεταλλεύονται οι Σβαμπ αυτού του κόσμου για να προωθήσουν την παράνοιά τους.
Libertarian και ακροκεντρώοι δεν είναι το ίδιο. Οι libertarians πάσχουν εξ' ορισμού λόγω της αδυναμίας να ενσωματωθεί το σύνολο της κοσμοθεωρίας τους σε ένα εφαρμόσιμο οικονομικό σύστημα, ωστόσο επειδή από πολύ νωρίς έχει διαπιστωθεί αυτό, θεωρούν ότι μπορούν να συνεισφέρουν σε επί μέρους διαχείριση αποφάσεων (ως μια οπτική δηλαδή).

Για τους ακροκεντρώους δεν το έχω ψάξει ιδιαίτερα, δεν αποκλείω να τους εκμεταλλεύεται ο Σβαμπ, αλλά προσωπικά σιχτιρίζω όλα τα πολιτικά άκρα ΚΑΙ στους δύο άξονες πλέον.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών