Ελεος πια με τις απεργίες και την επαναστατική γυμναστική της αριστεράς

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14033
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Ελεος πια με τις απεργίες και την επαναστατική γυμναστική της αριστεράς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 10 Μαρ 2023, 23:40

μόλις διάβασα ότι η αριστεροκρατουμενη ΓΣΕΕ κυρηξε νέα 24ωρη απεργία για τις 16 Μαρτίου. επίσης διαβάζω για συνεχείς πορείες αριστερων φοιτητών. Υπαρχουμε και καποιοι που δουλεύουμε στον ιδιωτικό τομέα και δεν μπορούμε είτε να απουσιάζουμε από τη δουλειά μας είτε να πληρώνουμε ταξί. Εγώ θέλω πάνω από 20 ευρώ για να με πάει από τη Γλυφάδα στο δημοτικό θέατρο του Πειραιά ένα ταξί. τέλος εκφράζω την απορία γιατί ενώ έχουν ψηφιστεί νόμοι που καταδικάζουν τη ρίψη μολότοφ ως κακούργημα και καθιστούν υπεύθυνους τους διοργανωτές των διαδηλώσεων για όσες ζημιές γίνουν δεν εφαρμόζονται. πρέπει να μπει φρένο στην επαναστατική γυμναστική της αριστεράς.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: Ελεος πια με τις απεργίες και την επαναστατική γυμναστική της αριστεράς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 10 Μαρ 2023, 23:50

southern έγραψε:
10 Μαρ 2023, 23:40
μόλις διάβασα ότι η αριστεροκρατουμενη ΓΣΕΕ κυρηξε νέα 24ωρη απεργία για τις 16 Μαρτίου. επίσης διαβάζω για συνεχείς πορείες αριστερων φοιτητών.
Η Γ.Σ.Ε.Ε. δεν νομίζω να είναι αριστεροκρατούμενη. Μάλλον ΠΑΣΟΚοκρατούμενη είναι .Εκτός και αν θεωρείς το ΠΑ.ΣΟ.Κ. αριστερό ,όπως τότε με τον Ανδρέα την δεκαετία του '80 που φώναζε έξω οι βάσεις του θανάτου, ΕΟΚ και ΝΑΤΟ πολέμου συνδικάτο.
southern έγραψε:
10 Μαρ 2023, 23:40
Υπαρχουμε και καποιοι που δουλεύουμε στον ιδιωτικό τομέα και δεν μπορούμε είτε να απουσιάζουμε από τη δουλειά μας είτε να πληρώνουμε ταξί. Εγώ θέλω πάνω από 20 ευρώ για να με πάει από τη Γλυφάδα στο δημοτικό θέατρο του Πειραιά ένα ταξί.
southern έγραψε:
10 Μαρ 2023, 23:40

Και εγώ στον ιδιωτικό τομέα δούλευα και μάλιστα ήμουν και κακοπληρωμένος.


τέλος εκφράζω την απορία γιατί ενώ έχουν ψηφιστεί νόμοι που καταδικάζουν τη ρίψη μολότοφ ως κακούργημα και καθιστούν υπεύθυνους τους διοργανωτές των διαδηλώσεων για όσες ζημιές γίνουν δεν εφαρμόζονται. πρέπει να μπει φρένο στην επαναστατική γυμναστική της αριστεράς.
Αυτοί που ρίχνουν τις μολότοφ και προκαλούν τα επεισόδια , με τις ενέργειες τους ,ίσως και άθελα τους , αμαυρώνουν το μήνυμα της πορείας. Ένα μαγαζάτορας που βλέπει να καίγεται το βιός του , το πιο λογικό είναι να θεωρεί μετά όλους τους διαδηλωτές συλλήβδην ως τσογλάνια .Είναι καθήκον της κάθε πορείας να περιφρουρείται και να απομονώνει τέτοια περιστατικά.


Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14033
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ελεος πια με τις απεργίες και την επαναστατική γυμναστική της αριστεράς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 11 Μαρ 2023, 00:00

αγαπητοί συμφορουμιτες εγώ δεν είμαι κανένας που μπορεί να δίνει 40 ευρώ κάθε τρεις και λίγο σε ταξί και θέλω απλά να πάω στην εργασία μου. δεν μπορείς να το παίζεις επαναστάτης εις βάρος των απλών ανθρώπων που επιθυμούν κοινωνική ηρεμία και τη δυνατότητα να πάνε στη δουλειά τους. Ο Παναγοπουλος ανήκει στη παραδοσιακή αριστερή πτέρυγα του ΠΑΣΟΚ
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: Ελεος πια με τις απεργίες και την επαναστατική γυμναστική της αριστεράς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 11 Μαρ 2023, 00:16

southern έγραψε:
11 Μαρ 2023, 00:00
αγαπητοί συμφορουμιτες εγώ δεν είμαι κανένας που μπορεί να δίνει 40 ευρώ κάθε τρεις και λίγο σε ταξί και θέλω απλά να πάω στην εργασία μου. δεν μπορείς να το παίζεις επαναστάτης εις βάρος των απλών ανθρώπων που επιθυμούν κοινωνική ηρεμία και τη δυνατότητα να πάνε στη δουλειά τους. Ο Παναγοπουλος ανήκει στη παραδοσιακή αριστερή πτέρυγα του ΠΑΣΟΚ
Φίλε δεν το παίζουμε επαναστάτες επειδή έχουμε κάποια εφηβικά απωθημένα. Και εγώ δούλευα στον ιδιωτικό τομέα με μπλοκάκι υπό το καθεστώς της μαθητείας για πενταροδεκάρες ,χωρίς να δικαιούμε ούτε επίδομα ανεργίας ,ούτε άδειες . Δεν ξέρω να μιλας συγκεκριμένα για τις κινητοποιήσεις. Γενικά μιλώντας για τις κινητοποιήσεις ,σκέψου ότι μπορεί αυτοί που κατεβαίνουν στον δρόμο , να έχουν χάσει τις δουλειές τους και να μην έχουν χρήματα να πληρώσουν ούτε το εισητήριο του μετρό και όχι τα σαράντα ευρώ για το ταξί που λες.

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: Ελεος πια με τις απεργίες και την επαναστατική γυμναστική της αριστεράς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 11 Μαρ 2023, 00:17

Ναι ο Παναγόπουλος ,ήταν καπετάνιος στον εμφύλιο και μετά έκανε και εξορία στην Μακρόνησο

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: Ελεος πια με τις απεργίες και την επαναστατική γυμναστική της αριστεράς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 11 Μαρ 2023, 06:04

southern έγραψε:
11 Μαρ 2023, 00:00
απλών ανθρώπων που επιθυμούν κοινωνική ηρεμία
δεν υπάρχει κοινωνική ηρεμία, ούτε λήθαργος με 113 νεκρους στο τρένο, η ζωή δεν μπρεί να συνεχιστεί όπως παλιά, υπάρχει ένα ρήγμα στην συνείδηση αρκετού κόσμου.
Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: Ελεος πια με τις απεργίες και την επαναστατική γυμναστική της αριστεράς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 11 Μαρ 2023, 07:23

southern έγραψε:
11 Μαρ 2023, 00:00
αγαπητοί συμφορουμιτες εγώ δεν είμαι κανένας που μπορεί να δίνει 40 ευρώ κάθε τρεις και λίγο σε ταξί και θέλω απλά να πάω στην εργασία μου. δεν μπορείς να το παίζεις επαναστάτης εις βάρος των απλών ανθρώπων που επιθυμούν κοινωνική ηρεμία και τη δυνατότητα να πάνε στη δουλειά τους. Ο Παναγοπουλος ανήκει στη παραδοσιακή αριστερή πτέρυγα του ΠΑΣΟΚ
Ας δυναμώσουμε να κλείνουμε εμείς τους δρόμους. Μία φορά το κάναμε τα τελευταία χρόνια, με τις Πρέσπες, και κάποιοι ακόμη κλαίνε.

Την Τετάρτη ήταν ίσως η πρώτη φορά που δυσκολεύτηκα στις μετακινήσεις μου από πορείες και είπα "χαλάλι".
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.
Τargetnews

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: Ελεος πια με τις απεργίες και την επαναστατική γυμναστική της αριστεράς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 11 Μαρ 2023, 07:50

*57, από παρανόηση έγραψα 113
Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 13062
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Ελεος πια με τις απεργίες και την επαναστατική γυμναστική της αριστεράς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 11 Μαρ 2023, 07:51

southern έγραψε:
10 Μαρ 2023, 23:40
μόλις διάβασα ότι η αριστεροκρατουμενη ΓΣΕΕ κυρηξε νέα 24ωρη απεργία για τις 16 Μαρτίου. επίσης διαβάζω για συνεχείς πορείες αριστερων φοιτητών. Υπαρχουμε και καποιοι που δουλεύουμε στον ιδιωτικό τομέα και δεν μπορούμε είτε να απουσιάζουμε από τη δουλειά μας είτε να πληρώνουμε ταξί. Εγώ θέλω πάνω από 20 ευρώ για να με πάει από τη Γλυφάδα στο δημοτικό θέατρο του Πειραιά ένα ταξί. τέλος εκφράζω την απορία γιατί ενώ έχουν ψηφιστεί νόμοι που καταδικάζουν τη ρίψη μολότοφ ως κακούργημα και καθιστούν υπεύθυνους τους διοργανωτές των διαδηλώσεων για όσες ζημιές γίνουν δεν εφαρμόζονται. πρέπει να μπει φρένο στην επαναστατική γυμναστική της αριστεράς.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: Ελεος πια με τις απεργίες και την επαναστατική γυμναστική της αριστεράς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 11 Μαρ 2023, 08:17

Sol έγραψε:
11 Μαρ 2023, 07:50
*57, από παρανόηση έγραψα 113
Δυστυχώς το 113 είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα...
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.
Τargetnews

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12460
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: Ελεος πια με τις απεργίες και την επαναστατική γυμναστική της αριστεράς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 11 Μαρ 2023, 08:18

Πάλι ακυρώνεται το ραντεβού μου με γιατρό σε εξωτερικά ιατρεία.
.
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 13062
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Ελεος πια με τις απεργίες και την επαναστατική γυμναστική της αριστεράς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 11 Μαρ 2023, 08:38

Libre arbitre έγραψε:
11 Μαρ 2023, 08:18
Πάλι ακυρώνεται το ραντεβού μου με γιατρό σε εξωτερικά ιατρεία.
.
Κυριακή ραντεβού στα εξωτερικά ιατρεία;

:smt005::smt005::smt005:

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: Ελεος πια με τις απεργίες και την επαναστατική γυμναστική της αριστεράς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 11 Μαρ 2023, 09:22

Sol έγραψε:
11 Μαρ 2023, 06:04
southern έγραψε:
11 Μαρ 2023, 00:00
απλών ανθρώπων που επιθυμούν κοινωνική ηρεμία
δεν υπάρχει κοινωνική ηρεμία, ούτε λήθαργος με 113 νεκρους στο τρένο, η ζωή δεν μπρεί να συνεχιστεί όπως παλιά, υπάρχει ένα ρήγμα στην συνείδηση αρκετού κόσμου.
"Ρήγματα στην συνείδηση του κόσμου" έχουν υπάρξει και στο παρελθόν αλλά ξεχάστηκαν γρήγορα...

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13583
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Ελεος πια με τις απεργίες και την επαναστατική γυμναστική της αριστεράς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 11 Μαρ 2023, 10:46

southern έγραψε:
10 Μαρ 2023, 23:40
μόλις διάβασα ότι η αριστεροκρατουμενη ΓΣΕΕ (...)
:smt005:

Όχι ρε φίλε, μιλάμε έκανα καινούργιο συκώτι και δεν μπόρεσα να διαβάσω παρακάτω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών