Πόσο αχάριστοι ειναι όσοι δεν ψηφισουν ΝΔ;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13396
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Πόσο αχάριστοι ειναι όσοι δεν ψηφισουν ΝΔ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 26 Μαρ 2023, 16:03

sys3x έγραψε:
26 Μαρ 2023, 01:11
Πασιφάη έγραψε:
25 Μαρ 2023, 23:21
Εσένα ρε taxalata xalasa έχω αρχίσει να σε γουστάρω λέμε. Όταν μιλάς δίχως ετυμολογίες και τα συναφή, σπέρνεις άνθρωπέ μου.
Είναι δυνατός.
Είναι.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Dr Socrates
Δημοσιεύσεις: 1585
Εγγραφή: 25 Μαρ 2022, 23:16

Re: Πόσο αχάριστοι ειναι όσοι δεν ψηφισουν ΝΔ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dr Socrates » 26 Μαρ 2023, 17:37

πατησιωτης έγραψε:
25 Μαρ 2023, 14:31

Από το 2019 η χώρα μπήκε στη φάση "έχουν κυβερνήσει όλοι",δηλαδή όλες οι βασικές πολιτικές παρατάξεις και άρα κανείς δεν μπορεί να τάξει τον ουρανό με τα άστρα και να γίνει πιστευτός.
Ολα και ολοι εχουν δοκιμαστει.οι ιδεολογικες αυταπατες της μεταπολιτευσης εχουν καταρευσει.
Υπαρχει αυτη η αντιληψη οτι στις εκλογες ψηφιζοντας καποιο απο τα μικρα κομματα κυριως εξωκοινoβουλευτικα και οχι αυτα που κυβερνησαν κανεις καποια φοβερη υπερβαση.
Επι της ουσιας αντιπολιτευση δεν υπαρχει.Εαν ριξει κανεις μια ματια σε αυτα που λενε τα εξωκοινοβουλευτικα κομματα αριστερα και δεξια θα δεις οτι συναγωνιζονται στο ποιος θα μπει την μεγαλυτερη μπουρδα.Απο τον ναρκισσο Βαρουφακη(που τον εδειραν μπραβοι) μεχρι την Ζωη Κ και τους ακροδεξιους,λαικοδεξιους τυπου Μπογδανου Λατινοπουλου.

Καποτε πριν δεκαετιες ελεγαν ψηφιστε για μια φορα ενα μικρο κομμα, οχι συνεχεια πασοκ και νδ,οπως τον Συνασπισμο και ηρθε και ηταν οτι χειροτερο υπηρξε ποτε και ειχες μια βουλη με Κασιδιαρη Κουβελη Καμενο Χαικαλη και Βασιλη Λεβεντη.Τωρα καποιοι καλουν τον κοσμο να κατεβει να ψηφισει,να μην απεχει γιατι το προβλημα εινα απλως ο Μητσοτακης(οπως παλιοτερα το θεμα ηταν να πεσει ο Σαμαρας και θα τελειωσουν τα μνημονια και η σαπιλα) απλως ειναι μια εκτονωση σε ενα κουφιο αντικυβερνητισμο και για καποιους αλλους το προβλημα βρισκεται μονο στα 3 κομματα που κυβερνησαν ΝΔ Συριζα και πασοκ και οχι σε μια νοοτροπια που χαρακτηριζει την μεταπολιτευση,ακομη και οσοι πιστευουν σε αμεσοδημοκρατικες διαδικασιες δεν πρεπει να λειψουν λες και τα υπολοιπα κομματα δεν στηριξαν το πελατειακο ελληνικο μεταπολιτευτικο πολιτικο συστημα,λες και θα εμφυσησουν μια αλλη νοοτροπια προσωπα σαν τον Πετρο Κωνσταντινου η τον Λαφαζανη για παραδειγμα.

Φαντασου τωρα να εχεις πρωθυπουργο τον Βαρουφακη με υπουργους τον Κλεων Γρηγοριαδη και τον Κριτων Αρσενη :lol:
και αξιωματικη αντιπολιτευση τον Κασιδιαρη η τον Σωρα η τον Κουτσουμπα και την Ανταρσυα ως τριτη δυναμη και να μιλαει για ανοικτα συνορα.Και τεταρη δυναμη τον Βασιλη Λεβεντη η την Ζωη Κ η τον Λαφαζανη και Αλαβανο(φτηνο πετρελαιο απο το Ιραν) η να εχεις τους Σταλινες του ΚΚΕ με Κουτσουμπα πρωθυπουργο και αξιωματικη αντιπολιτευση τον Μπογδανο η τον Τζημερο.Αναγκη για αλλαγη υπαρχει,για ενα νεο κοινωνικο συμβολαιο αλλα δεν θα ερθει μεσα απο τις εκλογες οπως δεν ηρθε με τις πλατειες των αγανακτισμενων και με τις εκλογες του 15.




Το εχω ξαναβαλει αρκετες φορες αλλα ειναι επικαιρο.
Ότι ο σημερινός Ελληνικός «πολιτικός κόσμος», κοινοβουλευτικός και εξωκοινοβουλευτικός, αποτελείται ως επί το πολύ από πρόσωπα ελαφρά έως φαιδρά, δεν αποτελεί καν κοινό μυστικό. Αποτελεί πηγή δημόσιας θυμηδίας, συχνά με τη σύμπραξη των ίδιων των διακωμωδούμενων. Οι λίγοι, πού έχουν γνώση και συνείδηση, πού κάτι είχαν και κάτι διατηρούν μέσα στους ρηχούς, καριερίστες ή απλώς ψευτόμαγκες συναδέλφους τους, καταπίνουν κι αυτοί τη γλώσσα τους ή μιλούν με πρόσθετες περιστροφές όταν τα θέματα γίνονται οριακά για την πολιτική τους επιβίωση.
Η κομματικοποίηση των μεγάλων θεμάτων της εθνικής πολιτικής και η άγρια εσωτερική τους εκμετάλλευση είναι πασίγνωστη ήδη από το γεγονός ότι οι πάντες την επιρρίπτουν στους πάντες - διαιωνίζοντας την. Στο σημείο αυτό γίνεται εμφανέστατη η εθνική ανεπάρκεια τού Ελληνικού «πολιτικού κόσμου» και συνάμα ο οργανικός του συγχρωτισμός με τη σημερινή κατάσταση της Ελληνικής κοινωνίας, ο οποίος τον καθιστά ανίκανο να της αντιπαραταχθεί για να την καθοδηγήσει.
Παναγιωτης Κονδυλης


Γ. Κοντογιώργης - Το εκλογικό σύστημα ως πολιτικό μαγειρείο της κομματοκρατίας
https://www.youtube.com/watch?v=qv2qV-Zr8Lg



Πελατειακό σύστημα: Ο κύριος υπεύθυνος ενός ανίκανου, ανεπαρκούς και πολλές φορές εγκληματικού Κράτους
Υπάρχει το κατάλληλο απόθεμα παιδείας σήμερα να κινητοποιήσει τη συντριπτική πλειοψηφία του ελληνικού λαού στη μεγάλη αυτή αλλαγή ή βρισκόμαστε σε μια καθοδική σπείρα φθοράς και παρακμής που το μόνο που θα φέρει είναι μια επόμενη τραγωδία;
https://ardin-rixi.gr/archives/249407

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12816
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Πόσο αχάριστοι ειναι όσοι δεν ψηφισουν ΝΔ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 26 Μαρ 2023, 20:15

Όντως το είπε αυτό;

Χατζηδάκης: Μόνο εμείς μπορούμε να συγκρουστούμε με το «βαθύ κράτος»


https://www.reporter.gr/Eidhseis/Politi ... atos%C2%BB

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10333
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Πόσο αχάριστοι ειναι όσοι δεν ψηφισουν ΝΔ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 26 Μαρ 2023, 20:59

taxalata xalasa έγραψε:
26 Μαρ 2023, 12:52
Λοξίας έγραψε:
26 Μαρ 2023, 11:22
Πασιφάη έγραψε:
25 Μαρ 2023, 23:21
Εσένα ρε taxalata xalasa έχω αρχίσει να σε γουστάρω λέμε. Όταν μιλάς δίχως ετυμολογίες και τα συναφή, σπέρνεις άνθρωπέ μου.
Αυτό του το έχω επισημάνει και εγώ και άλλοι, αλλά, δυστυχώς, το σύνδρομο Μπαμπινιώτη που τον διακατέχει, τον κάνει να πιστεύει πως είναι ανώτερος όλων καθηγητών γλωσσολογίας του κόσμου...
...ότι έχει πάθει και ο seismic σηλαδή, που πιστεύει πως είναι ανώτερος όλων των πολιτικών μηχανικών του κόσμου.
υπαρχει μια σημαντικη διαφορα που αγνοεις, ενω στην εχω πει πολλες φορες. Εγω δεν εκδιδω βιβλια να πουλησω, ουτε εχω πατεντα να σπρωξω σαν τον seismic. Μοιραζομαι ετυμολογικες σκεψεις στο φορουμ διχως να προσβλεπω σε καμμια αναγνωριση, τιμη, δοξα και οικονομικα οφελη. Αν καποιες ειναι σωστες και αν καποιες ειναι λαθος, δεν εχει καμμια σημασια. Και συνηθως δινω και διαφορες ερμηνειες σε αρκετες λεξεις, εφοσον υπαρχουν διαφορες ερμηνειες. Αντιθετως εσυ, επικαλεισαι αυθεντιες για να στηριξεις κατι, σαν να μην εχεις ο ιδιος μυαλο να σκεφτει και δεχεσαι οτι σκεφτηκαν οι αλλοι για σενα. Ο καθενας εχει μια λοξα, Λοξια. Αλλος με κεινο, αλλος με το αλλο. Η δικη μου λοξα ειναι με τις λεξεις. Μ αρεσει να σκαλιζω ο ιδιος διχως να δεχομαι a priori τις εξηγησεις των «αυθεντιων». Αν συμφωνει το σκαψιμο με τις αυθεντιες, τοτε εχει καλως. Αν δε συμφωνει, τοτε η αυθεντια δεν ειναι αυθεντια, διοτι ουδεις άσφαλτος!

Τωρα εσυ προβοκαρεις και εμενα και τον seismic που φτιανει αντισεισμικα κοτοσπιτα... Και μετα φταιω εγω που σε αποκαλω κοινο προβειοκάτορα. :xena:
Τις μοιράζεσαι μόνο στα φόρα;
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16628
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Πόσο αχάριστοι ειναι όσοι δεν ψηφισουν ΝΔ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 26 Μαρ 2023, 21:09

ksk έγραψε:
26 Μαρ 2023, 20:59
taxalata xalasa έγραψε:
26 Μαρ 2023, 12:52
Λοξίας έγραψε:
26 Μαρ 2023, 11:22

Αυτό του το έχω επισημάνει και εγώ και άλλοι, αλλά, δυστυχώς, το σύνδρομο Μπαμπινιώτη που τον διακατέχει, τον κάνει να πιστεύει πως είναι ανώτερος όλων καθηγητών γλωσσολογίας του κόσμου...
...ότι έχει πάθει και ο seismic σηλαδή, που πιστεύει πως είναι ανώτερος όλων των πολιτικών μηχανικών του κόσμου.
υπαρχει μια σημαντικη διαφορα που αγνοεις, ενω στην εχω πει πολλες φορες. Εγω δεν εκδιδω βιβλια να πουλησω, ουτε εχω πατεντα να σπρωξω σαν τον seismic. Μοιραζομαι ετυμολογικες σκεψεις στο φορουμ διχως να προσβλεπω σε καμμια αναγνωριση, τιμη, δοξα και οικονομικα οφελη. Αν καποιες ειναι σωστες και αν καποιες ειναι λαθος, δεν εχει καμμια σημασια. Και συνηθως δινω και διαφορες ερμηνειες σε αρκετες λεξεις, εφοσον υπαρχουν διαφορες ερμηνειες. Αντιθετως εσυ, επικαλεισαι αυθεντιες για να στηριξεις κατι, σαν να μην εχεις ο ιδιος μυαλο να σκεφτει και δεχεσαι οτι σκεφτηκαν οι αλλοι για σενα. Ο καθενας εχει μια λοξα, Λοξια. Αλλος με κεινο, αλλος με το αλλο. Η δικη μου λοξα ειναι με τις λεξεις. Μ αρεσει να σκαλιζω ο ιδιος διχως να δεχομαι a priori τις εξηγησεις των «αυθεντιων». Αν συμφωνει το σκαψιμο με τις αυθεντιες, τοτε εχει καλως. Αν δε συμφωνει, τοτε η αυθεντια δεν ειναι αυθεντια, διοτι ουδεις άσφαλτος!

Τωρα εσυ προβοκαρεις και εμενα και τον seismic που φτιανει αντισεισμικα κοτοσπιτα... Και μετα φταιω εγω που σε αποκαλω κοινο προβειοκάτορα. :xena:
Τις μοιράζεσαι μόνο στα φόρα;
Φόρα παρτίδα!
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

nemo
Δημοσιεύσεις: 7240
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Πόσο αχάριστοι ειναι όσοι δεν ψηφισουν ΝΔ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 26 Μαρ 2023, 21:36

Dr Socrates έγραψε:
26 Μαρ 2023, 17:37

ηλιθιο κατασκευασμα και υπουλο αν δεν δοκιμασεις να βαλεις καινουργια προσωπα στην βουλη πως θα αλλαξει ο τοπος;

και εις γνωση πως δεν υπαρχει καμια εγγυηση ενας ενας να ερχεται και ενας ενας να φευγει αν η πολιτικη του δεν μας αρεσει


Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12816
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Πόσο αχάριστοι ειναι όσοι δεν ψηφισουν ΝΔ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 26 Μαρ 2023, 21:41

Dr Socrates έγραψε:
26 Μαρ 2023, 17:37

Καποτε πριν δεκαετιες ελεγαν ψηφιστε για μια φορα ενα μικρο κομμα, οχι συνεχεια πασοκ και νδ,οπως τον Συνασπισμο και ηρθε και ηταν οτι χειροτερο υπηρξε ποτε και ειχες μια βουλη με Κασιδιαρη Κουβελη Καμενο Χαικαλη και Βασιλη Λεβεντη.
Μπα, οι τωρινοί είναι ότι χειρότερο υπήρξε ποτέ.

Άβαταρ μέλους
Dr Socrates
Δημοσιεύσεις: 1585
Εγγραφή: 25 Μαρ 2022, 23:16

Re: Πόσο αχάριστοι ειναι όσοι δεν ψηφισουν ΝΔ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dr Socrates » 26 Μαρ 2023, 22:43

nemo έγραψε:
26 Μαρ 2023, 21:36
Dr Socrates έγραψε:
26 Μαρ 2023, 17:37

ηλιθιο κατασκευασμα και υπουλο αν δεν δοκιμασεις να βαλεις καινουργια προσωπα στην βουλη πως θα αλλαξει ο τοπος;

και εις γνωση πως δεν υπαρχει καμια εγγυηση ενας ενας να ερχεται και ενας ενας να φευγει αν η πολιτικη του δεν μας αρεσει
ποια ειναι αυτα τα καινουργια προσωπα/κομματα εκτος βουλης που εχεις ανακαλυψει και πρεπει να τα δοκιμασουμε(οπως εγινε το 2015) για να αλλαξει ο τοπος;Δεν μας λες και μας.Γιατι εδω συζηταμε για τα υπαρχοντα πολιτικα κομματα,αυτα που θα κατεβουν στις εκλογες
Παραδειγματα θελω για να δουμε το καινουργιο που εκφραζουν διοτι μεχρι τωρα ακουω για Σωρα Ζωη Μπογδανο :lol: .
O Γ Κοντογιωργης που νομιζω σου αρεσει απο οτι εχω δει απο καποια κειμενα του που εχεις βαλει στο ελευθερο εχει την αποψη οτι το καινουργιο θα βγει από τις ιδιες τις κοινωνιες που θα κινητοποιησουν τα μυαλα καποιων να επεξεργαστουν άλλες εννοιες και να δωσουν το πραγματικο τους περιεχομενο.
Δεν βλεπει τιποτα το καινουργιο στο υπαρχον πολιτικο συστημα,ουτε υποστηριζει κανενα κομμα απο αυτα που ειναι εκτος βουλης.Η κανω λαθος;

Γ.Κοντογιωργης

Το πολιτικό σύστημα είναι υπεράνω του νόμου και έχει δικαστική αρμοδιότητα επάνω στον εαυτό του δηλώνει ο καθηγητής, αναλύοντας τα κακώς κείμενα του παρόντος συστήματος. Όσον αφορά στις λύσεις, ο ίδιος προτείνει ως πρώτο βήμα «Να πραγματοποιήσουμε μία επανάσταση στο πεδίο των εννοιών.» Όσον αφορά στον τρόπο που μπορεί να γίνει αυτό, προτείνει η κοινωνία να γίνει θεσμός, με τη μορφή για παράδειγμα του «δημοσκοπικού δήμου» αλλά και την αξιοποίηση της τεχνολογίας και του διαδικτύου ως πολιτικό έδαφος. «Αντί να το κατέχουν ιδιώτες και να κάνουν ό,τι θέλουν και να υπαγορεύουν τη θέλησή τους και να μας λογοκρίνουν, να εγκατασταθεί εκεί το πολιτικό σύστημα.»
Στην κατακλείδα της συζήτησης ο ίδιος σημειώνει ότι δεν μπορούμε να περιμένουμε να βγει το καινούργιο από την παρούσα διανόηση.
Σήμερα δεν υπάρχει πρόταγμα αλλαγής, παρά μόνο διαμαρτυρία κατά των κυβερνώντων.
Τους έχετε ακούσει συχνά να λένε ότι έχει διογκωθεί η κοινωνική δυσαρέσκεια και να πάμε σε εκλογές. Τι σημαίνει αυτό;… Σημαίνει ότι θα τους δώσουν μια νέα προσδοκία με έναν άλλο “σωτήρα”, ο οποίος γνωρίζουν πολύ καλά ότι θα κάνει τα ίδια

Καθηγητής Κοντογιώργης: Όσο πιο κοντά είναι στα κόμματα η κοινωνία, τόσο πιο πολύ υφαίνει την καταστροφή της
Οποιοδήποτε κόμμα και να ανέβει στη εξουσία, θα παραδώσει μια Ελλάδα μικρότερη”.
Το σύστημα είναι σεσημασμένο και καθορισμένο. Οργανωμένο με τέτοιον τρόπο, που, δεν αφήνει να αναπνεύσει καμία πολιτική δύναμη που θα το αμφισβητήσει. Θα το αμφισβητήσει, εννοώ, όχι ως προς τη δομή του, αλλά θα το αμφισβητήσει ως προς τις πολιτικές του επιλογές.
Εγώ δεν θεωρώ ότι οποιαδήποτε εναλλαγή θα αλλάξει τα πράγματα, αλλά είναι τρομακτικό αυτό που γίνεται σήμερα με πρόσχημα την απλή αναλογική.

Αλλά η εκλογική διαδικασία είναι εκτονωτική της εξεγερτικής προδιάθεσης της κοινωνίας μέσα στην εξαθλίωσή της.
Πηγη https://theflagreport.com/kathigitis-ko ... trofi-tis/
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Dr Socrates την 26 Μαρ 2023, 23:10, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16628
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Πόσο αχάριστοι ειναι όσοι δεν ψηφισουν ΝΔ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 26 Μαρ 2023, 22:48

nemo έγραψε:
26 Μαρ 2023, 21:36
Dr Socrates έγραψε:
26 Μαρ 2023, 17:37

ηλιθιο κατασκευασμα και υπουλο αν δεν δοκιμασεις να βαλεις καινουργια προσωπα στην βουλη πως θα αλλαξει ο τοπος;

και εις γνωση πως δεν υπαρχει καμια εγγυηση ενας ενας να ερχεται και ενας ενας να φευγει αν η πολιτικη του δεν μας αρεσει
ο τοπος θα αλλαξει με ακομματιστους και ανιδεολογικους πολιτικους. Λυσε τον γριφο! Ειναι πολυ δυσκολος... Για ψηλα IQ....
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10333
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Πόσο αχάριστοι ειναι όσοι δεν ψηφισουν ΝΔ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 27 Μαρ 2023, 15:45

taxalata xalasa έγραψε:
26 Μαρ 2023, 21:09
ksk έγραψε:
26 Μαρ 2023, 20:59
taxalata xalasa έγραψε:
26 Μαρ 2023, 12:52


υπαρχει μια σημαντικη διαφορα που αγνοεις, ενω στην εχω πει πολλες φορες. Εγω δεν εκδιδω βιβλια να πουλησω, ουτε εχω πατεντα να σπρωξω σαν τον seismic. Μοιραζομαι ετυμολογικες σκεψεις στο φορουμ διχως να προσβλεπω σε καμμια αναγνωριση, τιμη, δοξα και οικονομικα οφελη. Αν καποιες ειναι σωστες και αν καποιες ειναι λαθος, δεν εχει καμμια σημασια. Και συνηθως δινω και διαφορες ερμηνειες σε αρκετες λεξεις, εφοσον υπαρχουν διαφορες ερμηνειες. Αντιθετως εσυ, επικαλεισαι αυθεντιες για να στηριξεις κατι, σαν να μην εχεις ο ιδιος μυαλο να σκεφτει και δεχεσαι οτι σκεφτηκαν οι αλλοι για σενα. Ο καθενας εχει μια λοξα, Λοξια. Αλλος με κεινο, αλλος με το αλλο. Η δικη μου λοξα ειναι με τις λεξεις. Μ αρεσει να σκαλιζω ο ιδιος διχως να δεχομαι a priori τις εξηγησεις των «αυθεντιων». Αν συμφωνει το σκαψιμο με τις αυθεντιες, τοτε εχει καλως. Αν δε συμφωνει, τοτε η αυθεντια δεν ειναι αυθεντια, διοτι ουδεις άσφαλτος!

Τωρα εσυ προβοκαρεις και εμενα και τον seismic που φτιανει αντισεισμικα κοτοσπιτα... Και μετα φταιω εγω που σε αποκαλω κοινο προβειοκάτορα. :xena:
Τις μοιράζεσαι μόνο στα φόρα;
Φόρα παρτίδα!
Δεν έχεις μπλογκ;
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16628
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Πόσο αχάριστοι ειναι όσοι δεν ψηφισουν ΝΔ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 27 Μαρ 2023, 16:57

ksk έγραψε:
27 Μαρ 2023, 15:45
taxalata xalasa έγραψε:
26 Μαρ 2023, 21:09
ksk έγραψε:
26 Μαρ 2023, 20:59


Τις μοιράζεσαι μόνο στα φόρα;
Φόρα παρτίδα!
Δεν έχεις μπλογκ;
Τι να το κάμω; :102:
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10333
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Πόσο αχάριστοι ειναι όσοι δεν ψηφισουν ΝΔ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 28 Μαρ 2023, 00:17

taxalata xalasa έγραψε:
27 Μαρ 2023, 16:57
ksk έγραψε:
27 Μαρ 2023, 15:45
taxalata xalasa έγραψε:
26 Μαρ 2023, 21:09


Φόρα παρτίδα!
Δεν έχεις μπλογκ;
Τι να το κάμω; :102:
Να συγκεντρώνεις τα γραφόμενα σου...τα φορα κλείνουν και συ θέλεις τα φώτα αναμμένα. :P
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16628
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Πόσο αχάριστοι ειναι όσοι δεν ψηφισουν ΝΔ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 28 Μαρ 2023, 00:33

ksk έγραψε:
28 Μαρ 2023, 00:17
taxalata xalasa έγραψε:
27 Μαρ 2023, 16:57
ksk έγραψε:
27 Μαρ 2023, 15:45


Δεν έχεις μπλογκ;
Τι να το κάμω; :102:
Να συγκεντρώνεις τα γραφόμενα σου...τα φορα κλείνουν και συ θέλεις τα φώτα αναμμένα. :P
Δεν υπαρχει αλγόριθμος στο φορουμ να βγαλει ολα οσα εγραψα και να τα ριξει σε ενα PDF; Οχι μονο για μενα, αλλα για ολους οσους θελουν να κρατησουν αρχειο...
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10333
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Πόσο αχάριστοι ειναι όσοι δεν ψηφισουν ΝΔ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 28 Μαρ 2023, 00:35

taxalata xalasa έγραψε:
28 Μαρ 2023, 00:33
ksk έγραψε:
28 Μαρ 2023, 00:17
taxalata xalasa έγραψε:
27 Μαρ 2023, 16:57


Τι να το κάμω; :102:
Να συγκεντρώνεις τα γραφόμενα σου...τα φορα κλείνουν και συ θέλεις τα φώτα αναμμένα. :P
Δεν υπαρχει αλγόριθμος στο φορουμ να βγαλει ολα οσα εγραψα και να τα ριξει σε ενα PDF; Οχι μονο για μενα, αλλα για ολους οσους θελουν να κρατησουν αρχειο...
Το προηγούμενο έφυγε άδοξα...
Εσυ όμως γράφεις όχι μόνο για να γράφεις...άρα;
Παρατηρητής...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών