Nίκος Δένδιας: Δε πιστεύω στο Φράχτη

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48494
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Nίκος Δένδιας: Δε πιστεύω στο Φράχτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 01 Απρ 2023, 21:36

Πρετεντέρης έγραψε:
01 Απρ 2023, 21:29
Kauldron έγραψε:
01 Απρ 2023, 20:51
Πρετεντέρης έγραψε:
01 Απρ 2023, 09:30


Μετά το 20 άλλαξαν όλα.

Πάμε παρακάτω.
Προς το χειρότερο άλλαξαν.
Αν η δημιουργία του φράχτη είναι το προς το χειρότερο, συμφωνούμε.
4 χρόνια για να φτιάξετε ένα ντουβάρι, και δε μπορέσατε.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11517
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Nίκος Δένδιας: Δε πιστεύω στο Φράχτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 01 Απρ 2023, 21:39

ΓΑΛΗ έγραψε:
01 Απρ 2023, 21:29
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
01 Απρ 2023, 21:20
ο τύπος κατάφερε να φτάσει το χρέος στα 400 δις και οι σερβιτόροι του λένε πως ενισχύθηκε η χώρα οικονομικά.
Ακριβώς γι' αυτό θα έχει ενδιαφέρον το ΤΙ θα σερβίρουν τα ζαίικα γκαρσόνια. Αλλά οκ, για τους παλιότερους που θυμούνται με πόση όρεξη έτρωγαν φράουλες με τσερνομπίλ σαντιγύ οι γκουρμέ επαναστάτες συνείδησης, αυτά είναι Τετάρτη.
μα έχουμε προηγόυμενο.

η Εθνοσωτήριος Κυβέρνησις του Αλεξίου του Μεγάλου, καταδιωκόμενη από την Ιερά Συμμαχία στην Ευρώπη, βαλλόμενη πανταχόθεν από ντόπια και ξένα συμφέροντα, συκοφαντούμενη καθημερινώς από τον βρώμικο ιθαγενή τύπο...κατάφερε όχι μόνο να σταθεροποιήσει το χρέος, αλλά να μας βγάλει από τα μνημόνια και να αφήσει το θησαυροφυλάκιο γεμάτο με 37 δις (ήτοι γεμάτο με 100 εκατομμύρια χρυσές λίρες!!)
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25124
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Nίκος Δένδιας: Δε πιστεύω στο Φράχτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 01 Απρ 2023, 21:40

Karambabas έγραψε:
01 Απρ 2023, 16:05
Χωρίς φράχτη θα είχαμε ανορθόδοξη τουρκική εισβολή.
Συν ότι βρίσκουν δουλειά στην κατασκευή του οι μετανάστες τους οποίους προσπαθούμε να κρατήσουμε απέξω με τον φράχτη :003:
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69710
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Nίκος Δένδιας: Δε πιστεύω στο Φράχτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 01 Απρ 2023, 21:42

Kauldron έγραψε:
01 Απρ 2023, 21:36
Πρετεντέρης έγραψε:
01 Απρ 2023, 21:29
Kauldron έγραψε:
01 Απρ 2023, 20:51


Προς το χειρότερο άλλαξαν.
Αν η δημιουργία του φράχτη είναι το προς το χειρότερο, συμφωνούμε.
4 χρόνια για να φτιάξετε ένα ντουβάρι, και δε μπορέσατε.
Αυτό είναι γεγονός. Ουδείς ξεπέρασε τα πρωτογενή υλικά για τη σωστή παραγωγή ντουβαριών του Αντρέα.

Αθάνατα. :smt023
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 11693
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Nίκος Δένδιας: Δε πιστεύω στο Φράχτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 01 Απρ 2023, 21:46

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
01 Απρ 2023, 21:20
ο τύπος κατάφερε να φτάσει το χρέος στα 400 δις και οι σερβιτόροι του λένε πως ενισχύθηκε η χώρα οικονομικά.
Καλέ μου Τζίτζι, αυτό που κοιτάνε οι οίκοι αξιολόγησης είναι το χρέος ως ποσοστό του ΑΕΠ. Αυτό είναι στο 178% και με τάση περαιτέρω μείωσης.

Είσαι ΝΔ, αλλά δεν το ξέρεις.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον Τσιπρισμό.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69710
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Nίκος Δένδιας: Δε πιστεύω στο Φράχτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 01 Απρ 2023, 21:46

Χελώνος, τζίτζι, Beria, το απόλυτο χατ τρικ σωστής σύστασης των υλικών, τι λέμε τώρα. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11517
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Nίκος Δένδιας: Δε πιστεύω στο Φράχτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 01 Απρ 2023, 21:56

ΓΑΛΗ έγραψε:
01 Απρ 2023, 21:46
Χελώνος, τζίτζι, Beria, το απόλυτο χατ τρικ σωστής σύστασης των υλικών, τι λέμε τώρα. :lol:
άσε μας κυρά μου.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69710
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Nίκος Δένδιας: Δε πιστεύω στο Φράχτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 01 Απρ 2023, 22:40

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
01 Απρ 2023, 21:56
ΓΑΛΗ έγραψε:
01 Απρ 2023, 21:46
Χελώνος, τζίτζι, Beria, το απόλυτο χατ τρικ σωστής σύστασης των υλικών, τι λέμε τώρα. :lol:
άσε μας κυρά μου.
Μα δεν σας κρατάω. Είμαι υπέρ της ελεύθερης έκφρασης. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13941
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Nίκος Δένδιας: Δε πιστεύω στο Φράχτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 01 Απρ 2023, 23:00


ξεχνάνε όμως να μας πουν τις απανωτές νομιμοποιησεις λαθρο από τη κυβέρνηση Σημίτη. όπως και τον απαράδεκτο νόμο Ραγκουση που πέρασε η κυβέρνηση ΓΑΠ. το πασοκ από παλιά είχε επενδύσει μακροπροθεσμα στη ψήφο των μεταναστών
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13941
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Nίκος Δένδιας: Δε πιστεύω στο Φράχτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 01 Απρ 2023, 23:55

να πω την αμαρτία μου, έχω ένα φίλο που ψηφίζει συριζα. πρώην πασοκος βέβαια αλλά τον ξέρω από την πρώτη γυμνασίου. Και ο άνθρωπος έχει τριώροφο στη Γλυφάδα και δουλεύει στη Eurobank. δεν είναι όλοι οι ζαιοι πειναλεοι ή βλακες. απλά έχουν λάθος πολιτικά πιστεύω και προτεραιότητες.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48494
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Nίκος Δένδιας: Δε πιστεύω στο Φράχτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 02 Απρ 2023, 11:05

southern έγραψε:
01 Απρ 2023, 23:55
να πω την αμαρτία μου, έχω ένα φίλο που ψηφίζει συριζα. πρώην πασοκος βέβαια αλλά τον ξέρω από την πρώτη γυμνασίου. Και ο άνθρωπος έχει τριώροφο στη Γλυφάδα και δουλεύει στη Eurobank. δεν είναι όλοι οι ζαιοι πειναλεοι ή βλακες. απλά έχουν λάθος πολιτικά πιστεύω και προτεραιότητες.

Για δες εδώ:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Jimmy81
Δημοσιεύσεις: 6315
Εγγραφή: 04 Ιαν 2019, 05:42
Phorum.gr user: Jimmy81
Τοποθεσία: Ουκρανικές στέπες

Re: Nίκος Δένδιας: Δε πιστεύω στο Φράχτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jimmy81 » 02 Απρ 2023, 11:57

Μεγάλη σημασία έχει αυτό που λέει ο Δένδιας για τα άτομα που βρίσκονται σε ελληνικό έδαφος εξωτερικά του φράχτη και ότι ο φράχτης "δεν ξέρει να κρίνει τίποτα". Αυτούς υποχρεούμαστε να τους πάρουμε και να εξετάσουμε το αίτημά τους για άσυλο σύμφωνα με το διεθνές δίκαιο. Ο Μηταράκης σε άλλη συνέντευξη έχει παραδεχτεί ότι μαζεύουμε εγκλωβισμένους μετανάστες σε αναδυόμενες βραχονησίδες του Έβρου για ανθρωπιστικούς λόγους.
https://www.lifo.gr/now/politics/mitara ... -ston-ebro
Ο ίδιος έχει απειλήσει τους Εβρίτες ότι θα τους στείλει 10.000 μετανάστες άμα γουστάρει.
https://slpress.gr/politiki/o-mitarakis ... tes-video/
Δηλαδή ο υπουργός τη μία λέει "φυλάμε τα σύνορα" και την άλλη δεν έχω πρόβλημα να σας χώσω ένα μεγάλο αριθμό μεταναστών κοντά στα σύνορα από μέσα. Σε μια ευαίσθητη συνοριακή περιοχή παίζονται παιχνίδια γάτας και ποντικιού από την κυβέρνηση.

Κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας δηλαδή.

Άρα ποιο το νόημα του φράχτη; Ο φράχτης μπορεί να προσφέρει προστασία σε περίπτωση ενός μαζικού ντου σε συγκεκριμένη περιοχή αλλά αυτό θα το κατάφερναν έτσι κι αλλιώς οι στρατιωτικές και αστυνομικές δυνάμεις που θα κινητοποιούνταν για να φυλάξουν τα σύνορα. Ο άλλος δεν θα πάει να πέσει πάνω σε οπλισμένους στρατιώτες και ματατζήδες με σπρέι πιπεριού, δακρυγόνα και άλλα μέσα βίαιης καταστολής. Οι μαζικές μετακινήσεις θα εντοπίζονταν εύκολα με τα σημερινά μέσα τεχνολογίας ενώ και τέτοια ντου είναι σπάνιο φαινόμενο. Επίσης ο φράχτης δεν είναι αδιαπέραστος. Έχουν καταγραφεί δημιουργικοί τρόποι που τον πέρασαν οι μετανάστες ενώ άλλοι στρέφονται στις θαλάσσιες οδούς για να περάσουν.
https://www.ethnos.gr/greece/article/78 ... oysdromoys

Δεν μου προκαλεί έκπληξη λοιπόν που ακόμα και οι δεξιοί της Ευρώπης αρνήθηκαν να τον χρηματοδοτήσουν.
Ροζάκης-Κοτζιάς-Δένδιας: Οι 3 σύγχρονοι Τιτάνες της ελληνικής εξωτερικής πολιτικής
Κράτη με Σύνθετη Ονομασία αλλά ιθαγένεια από τη μία λέξη της κρατικής ονομασίας

Άβαταρ μέλους
Pillars
Δημοσιεύσεις: 1753
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 18:35
Phorum.gr user: Pillars
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Nίκος Δένδιας: Δε πιστεύω στο Φράχτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pillars » 02 Απρ 2023, 15:28

Kauldron έγραψε:
02 Απρ 2023, 11:05
southern έγραψε:
01 Απρ 2023, 23:55
να πω την αμαρτία μου, έχω ένα φίλο που ψηφίζει συριζα. πρώην πασοκος βέβαια αλλά τον ξέρω από την πρώτη γυμνασίου. Και ο άνθρωπος έχει τριώροφο στη Γλυφάδα και δουλεύει στη Eurobank. δεν είναι όλοι οι ζαιοι πειναλεοι ή βλακες. απλά έχουν λάθος πολιτικά πιστεύω και προτεραιότητες.

Για δες εδώ:
Αν γινει πιο μεσα απο τα συνορα δημιουργουμε μια ζωνη "ουδετερη κατάλληλη για ναρκοθέτηση" μεσα στο ελληνικο εδαφος;
:g030:

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48494
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Nίκος Δένδιας: Δε πιστεύω στο Φράχτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 02 Απρ 2023, 15:31

Pillars έγραψε:
02 Απρ 2023, 15:28
Kauldron έγραψε:
02 Απρ 2023, 11:05
southern έγραψε:
01 Απρ 2023, 23:55
να πω την αμαρτία μου, έχω ένα φίλο που ψηφίζει συριζα. πρώην πασοκος βέβαια αλλά τον ξέρω από την πρώτη γυμνασίου. Και ο άνθρωπος έχει τριώροφο στη Γλυφάδα και δουλεύει στη Eurobank. δεν είναι όλοι οι ζαιοι πειναλεοι ή βλακες. απλά έχουν λάθος πολιτικά πιστεύω και προτεραιότητες.

Για δες εδώ:
Αν γινει πιο μεσα απο τα συνορα δημιουργουμε μια ζωνη "ουδετερη κατάλληλη για ναρκοθέτηση" μεσα στο ελληνικο εδαφος;
:g030:
Ναι, ου, όπως έγινε και στη Κύπρο, που άφησαν "ουδέτερη ζώνη" μόνο οι Τζυμπραίοι.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48494
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Nίκος Δένδιας: Δε πιστεύω στο Φράχτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 02 Απρ 2023, 15:32

southern έγραψε:
01 Απρ 2023, 23:55
να πω την αμαρτία μου, έχω ένα φίλο που ψηφίζει συριζα. πρώην πασοκος βέβαια αλλά τον ξέρω από την πρώτη γυμνασίου. Και ο άνθρωπος έχει τριώροφο στη Γλυφάδα και δουλεύει στη Eurobank. δεν είναι όλοι οι ζαιοι πειναλεοι ή βλακες. απλά έχουν λάθος πολιτικά πιστεύω και προτεραιότητες.
Και πώς ξέρεις οτι δεν έχεις εσύ το λάθος?
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών