Nίκος Δένδιας: Δε πιστεύω στο Φράχτη

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29022
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Nίκος Δένδιας: Δε πιστεύω στο Φράχτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 01 Απρ 2023, 11:35

Beria έγραψε:
01 Απρ 2023, 11:27
ik_90 έγραψε:
01 Απρ 2023, 09:39
Το μοναδικό καλό που έκανε η κυβέρνηση των ά(χ)ριστων ήταν ο φράχτης, που κανονικά θα έπρεπε να είναι σινικό τείχος, όχι απλά φράχτης.
Και όσο κι αν θέλω να πέσουν, δεν θα ψηφίσω ΣΥΡΙΖΑ πάνω από όλα για το μεταναστευτικό.
Οι φράχτες έχουν τόση αποτελεσματικότητα στο προσφυγικό/μεταναστευτικό όση έχουν τα χαρτομάντιλα σε μια πλημμύρα
Στην Ουγγαρία μια χαρά λειτουργεί ο φράχτης. Απλά στην Ελλάδα δεν ολοκληρώνεται ποτέ.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25092
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Nίκος Δένδιας: Δε πιστεύω στο Φράχτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 01 Απρ 2023, 11:38

Στο μεταξύ οι κατασκευαστικές που ανέλαβαν να φτιάξουν τον φράχτη στον Έβρο δεν βρίσκουν εργάτες και ζητάνε να φέρουν μετανάστες για την κατασκευή :smt005:

Η πραγματικότητα είναι ο καλύτερος κωμωδιογραφος
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10298
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Nίκος Δένδιας: Δε πιστεύω στο Φράχτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 01 Απρ 2023, 11:41

Beria έγραψε:
01 Απρ 2023, 11:38
Στο μεταξύ οι κατασκευαστικές που ανέλαβαν να φτιάξουν τον φράχτη στον Έβρο δεν βρίσκουν εργάτες και ζητάνε να φέρουν μετανάστες για την κατασκευή :smt005:

Η πραγματικότητα είναι ο καλύτερος κωμωδιογραφος
Λαθρομετανάστες;
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 11684
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Nίκος Δένδιας: Δε πιστεύω στο Φράχτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 01 Απρ 2023, 11:52

Bazoomba έγραψε:
01 Απρ 2023, 09:49
Πρετεντέρης έγραψε:
01 Απρ 2023, 09:39
Orion22 έγραψε:
31 Μαρ 2023, 18:42


Οι πολωνοι οταν τους έκαναν οι λευκορώσοι ότι έκαναν στον έβρο οι τούρκοι, ούτε κλάφτηκαν για τους πολωνους παπασπιτούληδες ούτε περιμεναν τα γιουσουφάκια της κομισιον και του ευρωκοινοβουλίου.
Τον ετοίμασαν σε 2 χρόνια και τέλος οι κουβέντες.

Για τα Ραφάλ και τις Φρεγάτες εχω τοποθετηθεί στα σχετικα νήματα. Και εχω αποδώσει τα ευσημα που έπρεπε την ώρα που έπρεπε (Την ώρα που κατι αληταραδες** αφριζαν για τους αξιωματικούς που "επακούμβησαν" το Κεμαλ-Ρεις και ζητούσαν ναυτοδικεία) σε αυτούς που τα άξιζαν.
Αν σε ενδιαφέρει να μάθεις το τι έχει παιχτεί πήγαινε και πάρε τα απ την αρχή.
Πήγαινε να διαβάσεις πως η κυβέρνηση Μητσοτάκη με όλη της την ισχύ (από Γεωργιάδη και **Ντόκο μέχρι και Φλώρο) έσπρωχνε -μέχρι την AUKUS- το χειρότερο πλοίο που έχει εμφανιστεί στον πλανήτη μετά τον ΒΠΠ. Διαβασε να δεις πως οι Αξιωματικοί του Ναυτικού με την αντίστασή τους σε αυτές τις πιέσεις για τα memeships είναι ο μόνος λόγος που διατηρούμε ακόμα το επίθετο Πολεμικό στο Ναυτικό.

Για τα f35 αλλού. Να πανηγυρίσετε με το κοινό της Σίας για τη ρουφήχτρα πόρων, που θα εμφανιστεί μετά από 5-8 χρόνια την ώρα που υπάρχουν ΣΗΜΕΡΑ ελλείψεις στα πιο βασικά, από αρβυλα και τυφέκια μέχρι και στις στολές που φέρνουν από τουρκία. Από όπλα μακρού πλήγματος, κατευθυνόμενες ρουκέτες μέχρι τορπίλες βαρέως τύπου που ακόμα συζητάμε.

Και ένα τελευταίο σε πιο προσωπικό για το "γενιτσαρος" που προσπέρασα στο άλλο.
Όχι, δεν ψήφισα επιτελείο Ντόκου/Γεραπετρίτη/Σκέρτσου (και δημητριάδη μεχρι απομάκρυνσης)
Όπως δεν πρόκειται να το κάνω για τα ξεράσματα των κουναλάκηδων και των αλαβάνων.
Δεν πρόκειται να γλείψω αυτούς που έφτυνα. Αυτούς απεναντι στους οποίους βρισκομαι από την πρώτη στιγμή.

Δεν "είμαστε όλοι παιδιά οθωμανών"
Μπορείς άνετα να ψηφίσεις ζαιους που θα το ρισκάρουν με την Τουρκία.

Και πώς και ξέχασες τη συνεκμετάλλευση του Αιγαίου; Αυτή που όλοι οι πατριώτες της πορδης προβλεπετε, ενώ από το 20 είμαστε περισσότερο από ποτέ πιο κοντά σε πόλεμο με την Τουρκία; :D

Ισαποστακια μου εσύ.
Δεν βλαπτει να διαβαζουμε τι γραφει ο αλλος στην αναρτηση που κουωταρουμε :D
Τα ελληνικά μου είναι μια χαρά, ευχαριστώ για την υπόδειξη.

Ο Οριον ψέγει τη ΝΔ, γιατί μπορεί να κάνει κάποια πράγματα καλύτερα ή γιατί ετσι, επειδή η ΝΔ είναι ενδοτική, γιατί έχει κάποιες αντιλήψεις στο κεφάλι του.

Επειδή στην Ελλάδα οι κυβερνητικές προτάσεις είναι ΝΔ και ΣΥΡΙΖΑ, θα πρέπει να πλένει το στόμα του, όταν μιλά για την εξωτερική πολιτική της ΝΔ.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον Τσιπρισμό.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69554
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Nίκος Δένδιας: Δε πιστεύω στο Φράχτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 01 Απρ 2023, 11:54

Beria έγραψε:
01 Απρ 2023, 11:38
Στο μεταξύ οι κατασκευαστικές που ανέλαβαν να φτιάξουν τον φράχτη στον Έβρο δεν βρίσκουν εργάτες και ζητάνε να φέρουν μετανάστες για την κατασκευή :smt005:

Η πραγματικότητα είναι ο καλύτερος κωμωδιογραφος
Και τί σχέση έχει το ένα με το άλλο;

Αν υπήρχε προσφορά ελληνικών εργατικών χεριών για το φράχτη ή το οποιοδήποτε άλλο έργο, η άποψη για την απρόσκοπτη υποδοχή όλων των προσφύγων θα ήταν διαφορετική;

Και στα τουριστικά επαγγέλματα υπάρχει έλλειψη, επειδή οι αμοιβές των εργαζόμενων δεν είναι καλές. Αν γέμιζαν όλα τα νησιά με πρόσφυγες που θα δούλευαν με λιγότερα χρήματα στα τοπικά μαγαζιά (ή στον οποιονδήποτε άλλο επαγγελματικό χώρο στην Ελλάδα) οι μισθοί των Ελλήνων θα ανέβαιναν; :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9127
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Nίκος Δένδιας: Δε πιστεύω στο Φράχτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 01 Απρ 2023, 11:58

Πρετεντέρης έγραψε:
01 Απρ 2023, 11:52
Bazoomba έγραψε:
01 Απρ 2023, 09:49
Πρετεντέρης έγραψε:
01 Απρ 2023, 09:39


Μπορείς άνετα να ψηφίσεις ζαιους που θα το ρισκάρουν με την Τουρκία.

Και πώς και ξέχασες τη συνεκμετάλλευση του Αιγαίου; Αυτή που όλοι οι πατριώτες της πορδης προβλεπετε, ενώ από το 20 είμαστε περισσότερο από ποτέ πιο κοντά σε πόλεμο με την Τουρκία; :D

Ισαποστακια μου εσύ.
Δεν βλαπτει να διαβαζουμε τι γραφει ο αλλος στην αναρτηση που κουωταρουμε :D
Τα ελληνικά μου είναι μια χαρά, ευχαριστώ για την υπόδειξη.

Ο Οριον ψέγει τη ΝΔ, γιατί μπορεί να κάνει κάποια πράγματα καλύτερα ή γιατί ετσι, επειδή η ΝΔ είναι ενδοτική, γιατί έχει κάποιες αντιλήψεις στο κεφάλι του.

Επειδή στην Ελλάδα οι κυβερνητικές προτάσεις είναι ΝΔ και ΣΥΡΙΖΑ, θα πρέπει να πλένει το στόμα του, όταν μιλά για την εξωτερική πολιτική της ΝΔ.
Ο Orion στην ιδια ακριβως αναρτηση ψεγει και τον ΣΥΡΙΖΑ. Και ερχεσαι εσυ απο κατω και του λες να τον ψηφισει.
:)
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
Jimmy81
Δημοσιεύσεις: 6305
Εγγραφή: 04 Ιαν 2019, 05:42
Phorum.gr user: Jimmy81
Τοποθεσία: Ουκρανικές στέπες

Re: Nίκος Δένδιας: Δε πιστεύω στο Φράχτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jimmy81 » 01 Απρ 2023, 12:14

ΓΑΛΗ έγραψε:
01 Απρ 2023, 11:54
Beria έγραψε:
01 Απρ 2023, 11:38
Στο μεταξύ οι κατασκευαστικές που ανέλαβαν να φτιάξουν τον φράχτη στον Έβρο δεν βρίσκουν εργάτες και ζητάνε να φέρουν μετανάστες για την κατασκευή :smt005:

Η πραγματικότητα είναι ο καλύτερος κωμωδιογραφος
Και τί σχέση έχει το ένα με το άλλο;

Αν υπήρχε προσφορά ελληνικών εργατικών χεριών για το φράχτη ή το οποιοδήποτε άλλο έργο, η άποψη για την απρόσκοπτη υποδοχή όλων των προσφύγων θα ήταν διαφορετική;
Μπορούμε αρχικά να βγάλουμε το συμπέρασμα ότι μεταξύ αραλικιού με φρέντο καπουτσίνο και εθνικού καθήκοντος οικοδόμησης φράχτη, οι ελληνιάρηδες-τυροπιτάδες προτιμούν το πρώτο. Πού να σηκώνεσαι τώρα από τον καναπέ να βάζεις τουβλάκια στον φράχτη. Αλλωνώνε είναι η ευθύνη. Αλλωνώνε :smt005:
Ροζάκης-Κοτζιάς-Δένδιας: Οι 3 σύγχρονοι Τιτάνες της ελληνικής εξωτερικής πολιτικής
Κράτη με Σύνθετη Ονομασία αλλά ιθαγένεια από τη μία λέξη της κρατικής ονομασίας

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69554
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Nίκος Δένδιας: Δε πιστεύω στο Φράχτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 01 Απρ 2023, 12:21

Jimmy81 έγραψε:
01 Απρ 2023, 12:14
ΓΑΛΗ έγραψε:
01 Απρ 2023, 11:54
Beria έγραψε:
01 Απρ 2023, 11:38
Στο μεταξύ οι κατασκευαστικές που ανέλαβαν να φτιάξουν τον φράχτη στον Έβρο δεν βρίσκουν εργάτες και ζητάνε να φέρουν μετανάστες για την κατασκευή :smt005:

Η πραγματικότητα είναι ο καλύτερος κωμωδιογραφος
Και τί σχέση έχει το ένα με το άλλο;

Αν υπήρχε προσφορά ελληνικών εργατικών χεριών για το φράχτη ή το οποιοδήποτε άλλο έργο, η άποψη για την απρόσκοπτη υποδοχή όλων των προσφύγων θα ήταν διαφορετική;
Μπορούμε αρχικά να βγάλουμε το συμπέρασμα ότι μεταξύ αραλικιού με φρέντο καπουτσίνο και εθνικού καθήκοντος οικοδόμησης φράχτη, οι ελληνιάρηδες-τυροπιτάδες προτιμούν το πρώτο. Πού να σηκώνεσαι τώρα από τον καναπέ να βάζεις τουβλάκια στον φράχτη. Αλλωνώνε είναι η ευθύνη. Αλλωνώνε :smt005:
Τί έγινε χαρά μου, την είδες κι εσύ έθνι;

Γουστάρω αυτές τις ζυμώσεις. Και ακριβώς γι' αυτό πιστεύω ότι το καλύτερο φανκλαμπ των προχωκάγκουρων είναι οι εθνοκάγκουρες.

Η ισχύς εν τη ενώσει.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Jimmy81
Δημοσιεύσεις: 6305
Εγγραφή: 04 Ιαν 2019, 05:42
Phorum.gr user: Jimmy81
Τοποθεσία: Ουκρανικές στέπες

Re: Nίκος Δένδιας: Δε πιστεύω στο Φράχτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jimmy81 » 01 Απρ 2023, 12:40

ΓΑΛΗ έγραψε:
01 Απρ 2023, 12:21
Jimmy81 έγραψε:
01 Απρ 2023, 12:14
ΓΑΛΗ έγραψε:
01 Απρ 2023, 11:54


Και τί σχέση έχει το ένα με το άλλο;

Αν υπήρχε προσφορά ελληνικών εργατικών χεριών για το φράχτη ή το οποιοδήποτε άλλο έργο, η άποψη για την απρόσκοπτη υποδοχή όλων των προσφύγων θα ήταν διαφορετική;
Μπορούμε αρχικά να βγάλουμε το συμπέρασμα ότι μεταξύ αραλικιού με φρέντο καπουτσίνο και εθνικού καθήκοντος οικοδόμησης φράχτη, οι ελληνιάρηδες-τυροπιτάδες προτιμούν το πρώτο. Πού να σηκώνεσαι τώρα από τον καναπέ να βάζεις τουβλάκια στον φράχτη. Αλλωνώνε είναι η ευθύνη. Αλλωνώνε :smt005:
Τί έγινε χαρά μου, την είδες κι εσύ έθνι;

Γουστάρω αυτές τις ζυμώσεις. Και ακριβώς γι' αυτό πιστεύω ότι το καλύτερο φανκλαμπ των προχωκάγκουρων είναι οι εθνοκάγκουρες.

Η ισχύς εν τη ενώσει.
Παίρνω από κάθε ιδεολογία τις πετυχημένες και επίκαιρες εκφράσεις, αν υπάρχουν. Εσύ πάλι ζουζούνα πότε θα πας να βιδώσεις καμιά βίδα στον φράχτη μη μπουκάρουν και μας φάνε οι αραπάδες; :smt005:

Εικόνα
Ροζάκης-Κοτζιάς-Δένδιας: Οι 3 σύγχρονοι Τιτάνες της ελληνικής εξωτερικής πολιτικής
Κράτη με Σύνθετη Ονομασία αλλά ιθαγένεια από τη μία λέξη της κρατικής ονομασίας

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 11684
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Nίκος Δένδιας: Δε πιστεύω στο Φράχτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 01 Απρ 2023, 13:18

Bazoomba έγραψε:
01 Απρ 2023, 11:58
Πρετεντέρης έγραψε:
01 Απρ 2023, 11:52
Bazoomba έγραψε:
01 Απρ 2023, 09:49

Δεν βλαπτει να διαβαζουμε τι γραφει ο αλλος στην αναρτηση που κουωταρουμε :D
Τα ελληνικά μου είναι μια χαρά, ευχαριστώ για την υπόδειξη.

Ο Οριον ψέγει τη ΝΔ, γιατί μπορεί να κάνει κάποια πράγματα καλύτερα ή γιατί ετσι, επειδή η ΝΔ είναι ενδοτική, γιατί έχει κάποιες αντιλήψεις στο κεφάλι του.

Επειδή στην Ελλάδα οι κυβερνητικές προτάσεις είναι ΝΔ και ΣΥΡΙΖΑ, θα πρέπει να πλένει το στόμα του, όταν μιλά για την εξωτερική πολιτική της ΝΔ.
Ο Orion στην ιδια ακριβως αναρτηση ψεγει και τον ΣΥΡΙΖΑ. Και ερχεσαι εσυ απο κατω και του λες να τον ψηφισει.
:)
Μα δεν του αρέσει η ΝΔ, παρόλο που παραδέχεται κάποια θετικά πράγματα που έκανε. Οπότε, η κυβερνητική του πρόταση είναι ο ΣΥΡΙΖΑ, γιατί το να επιλέξει τον φανταστικό Καποδίστρια που έχει στο μυαλό του, ΔΕΝ αποτελεί κυβερνητική πρόταση στην Ελλάδα σήμερα.

Θα έπρεπε να συμβιβαστεί με το κόμμα που είναι πιο κοντά στις θέσεις του, όπως όλοι μας. Αν θέλει να κάνει τον Δον Κιχώτη, οκ, δικό του πρόβλημα.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον Τσιπρισμό.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13912
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Nίκος Δένδιας: Δε πιστεύω στο Φράχτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 01 Απρ 2023, 13:22

πατησιωτης έγραψε:
01 Απρ 2023, 08:41
southern έγραψε:
31 Μαρ 2023, 23:30
Δηλαδή να μην ψηφίσουμε τον Αντώναρο που θα κατέβει με τον σύριζα; :lol: Eισηγείται κάτι παρόμοιο ο Πυρήνας;
Ο πυρήνας εδώ και χρόνια δεν συμπαθεί τον αντωναρο
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69554
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Nίκος Δένδιας: Δε πιστεύω στο Φράχτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 01 Απρ 2023, 13:24

Jimmy81 έγραψε:
01 Απρ 2023, 12:40
ΓΑΛΗ έγραψε:
01 Απρ 2023, 12:21
Jimmy81 έγραψε:
01 Απρ 2023, 12:14
Μπορούμε αρχικά να βγάλουμε το συμπέρασμα ότι μεταξύ αραλικιού με φρέντο καπουτσίνο και εθνικού καθήκοντος οικοδόμησης φράχτη, οι ελληνιάρηδες-τυροπιτάδες προτιμούν το πρώτο. Πού να σηκώνεσαι τώρα από τον καναπέ να βάζεις τουβλάκια στον φράχτη. Αλλωνώνε είναι η ευθύνη. Αλλωνώνε :smt005:
Τί έγινε χαρά μου, την είδες κι εσύ έθνι;

Γουστάρω αυτές τις ζυμώσεις. Και ακριβώς γι' αυτό πιστεύω ότι το καλύτερο φανκλαμπ των προχωκάγκουρων είναι οι εθνοκάγκουρες.

Η ισχύς εν τη ενώσει.
Παίρνω από κάθε ιδεολογία τις πετυχημένες και επίκαιρες εκφράσεις, αν υπάρχουν. Εσύ πάλι ζουζούνα πότε θα πας να βιδώσεις καμιά βίδα στον φράχτη μη μπουκάρουν και μας φάνε οι αραπάδες; :smt005:

Εικόνα
Χαρούλα μου, εγώ απλώς περιμένω να δω ομάδα λοατκι με πανώ υποδοχής στον Έβρο και στα παράλια. Γιατί απ' ό,τι έχω δει μέχρι σήμερα, όποτε εμφανίζονται οι μεν οι δεν γίνονται μαγική εικόνα.

Είναι σχεδόν μεταφυσικό αυτό που συμβαίνει.

Οπότε, συνεχίστε με τα τσιτάτα που πιάνουν μόνον σε μετακάγκουρες, εντάξει;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4738
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Nίκος Δένδιας: Δε πιστεύω στο Φράχτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 01 Απρ 2023, 13:29

southern έγραψε:
31 Μαρ 2023, 18:43
SpoilerShow
Beria έγραψε:
31 Μαρ 2023, 16:38
southern έγραψε:
31 Μαρ 2023, 16:16
ΝΔ και Σύριζα στηρίζουν την αντικατάσταση πληθυσμού. βλέπουν τη μετανάστευση ως "λύση ' του δημογραφικού.
Ενώ η λύση του δημογραφικού είναι ποια, κατά τη γνώμη σου;
κλειστά σύνορα και αν χρειαστεί επιπλέον εργατικό δυναμικό τότε μπορούμε να εισάγουμε από επιλεγμένες χώρες για όσο διάστημα χρειάζεται. δεν είμαι φυλετιστης Μπερια, η γυναίκα του αδερφου μου είναι από τις Φιλιππίνες. έχω πλέον Ασιάτες καθολικούς συγγενείς.
στη Σιγκαπούρη που έχω ζήσει και εγώ το κράτος επιλέγει ποιοι έρχονται.
η Σιγκαπούρη είναι εκλεπτυσμένη, οικονομικά επιτυχημένη χούντα. ας έμενες εκεί αφού σ'αρέσει τόσο πολύ.
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13912
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Nίκος Δένδιας: Δε πιστεύω στο Φράχτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 01 Απρ 2023, 13:39

Bill Hicks έγραψε:
01 Απρ 2023, 13:29
southern έγραψε:
31 Μαρ 2023, 18:43
SpoilerShow
Beria έγραψε:
31 Μαρ 2023, 16:38


Ενώ η λύση του δημογραφικού είναι ποια, κατά τη γνώμη σου;
κλειστά σύνορα και αν χρειαστεί επιπλέον εργατικό δυναμικό τότε μπορούμε να εισάγουμε από επιλεγμένες χώρες για όσο διάστημα χρειάζεται. δεν είμαι φυλετιστης Μπερια, η γυναίκα του αδερφου μου είναι από τις Φιλιππίνες. έχω πλέον Ασιάτες καθολικούς συγγενείς.
στη Σιγκαπούρη που έχω ζήσει και εγώ το κράτος επιλέγει ποιοι έρχονται.
η Σιγκαπούρη είναι εκλεπτυσμένη, οικονομικά επιτυχημένη χούντα. ας έμενες εκεί αφού σ'αρέσει τόσο πολύ.
δεν είναι χούντα. μια χαρά διεθνείς σχέσεις έχει. κάνουν εκλογές και κερδίζει μόνιμα το κόμμα εθνικής δράσης.
από οικονομικής άποψης νομίζω πως και εσύ καταλαβαίνεις ήταν πολύ πιο ικανοί και αποτελεσματικοι οι κυβερνώντες της από τους μητσοτακηδες, τους καραμανληδες και τους πασοκους που κυβέρνησαν εδώ. οι Έλληνες πολιτικοί είναι αχρηστοι για το κράτος και ικανοί στο να αυγατιζουν τη προσωπική τους περιουσία.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος southern την 01 Απρ 2023, 13:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7818
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Nίκος Δένδιας: Δε πιστεύω στο Φράχτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 01 Απρ 2023, 13:48

Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών