Κούλης: Γράψτε μου τις ερωτησεις σας. Θα χαρω να τις απαντησω

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27230
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Κούλης: Γράψτε μου τις ερωτησεις σας. Θα χαρω να τις απαντησω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 10 Απρ 2023, 23:09

Μητσοτάκης στο TikTok για τις επικουρικές συντάξεις: «Γράψτε μου τις ερωτήσεις σας»

Εικόνα
Ο Κυριάκος Μητσοτάκης «χτύπησε» πάλι από το TikTok. Ο πρωθυπουργός κάλεσε όσους θέλουν, να στείλουν τις ερωτήσεις τους για τις επικουρικές συντάξεις για να τις απαντήσει μέσα από τον λογαριασμό του στο TikTok.

Από τη Θεσσαλονίκη ο Κυριάκος Μητσοτάκης στο βίντεο που «ανέβασε» στο TikTok ανέφερε: «Σήμερα θέλω να σας πω για τον ατομικό κουμπαρά. Τι είναι αυτό; Αφορά τους νέους και την επικουρική σύνταξή σας. Στον ατομικό κουμπαρά μαζεύονται όσα πληρώνετε εσείς ως εργαζόμενοι. Κανένας άλλος δεν μπορεί να τον αγγίξει. Τον βλέπετε να αυξάνεται με τον καιρό και έχετε τον έλεγχό του μέσα από το app myteka.gov.gr. Αποταμιεύετε και επενδύετε για τη δική σας μελλοντική σύνταξη.


Δεν πληρώνετε την τωρινή σύνταξη κάποιου άλλου. Στο τέλος η επικουρική σας σύνταξη θα είναι υψηλότερη κατά 43 έως 68%. Λοιπόν, ξέρω ότι η επικουρική σύνταξη είναι ένα περίπλοκο θέμα. Αν θέλετε γράψτε μου τις ερωτήσεις σας, θα χαρώ να τις απαντήσω».
Πηγη: https://www.newsit.gr/politikh/mitsotak ... s/3747923/


Αν το διευρυναμε λιγο και οι ερωτησεις ηταν λιγο απο ολα αντι μονο για τις συντάξεις, εσεις τι θα ρωτάγατε τον Πρωθυπουργο?

Για να δουμε τι θα ρωταγε το Πχόρουμ?
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Εκτωρ
Δημοσιεύσεις: 2395
Εγγραφή: 20 Φεβ 2022, 01:30
Phorum.gr user: Έκτωρ

Re: Κούλης: Γράψτε μου τις ερωτησεις σας. Θα χαρω να τις απαντησω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εκτωρ » 10 Απρ 2023, 23:13

Τι πιστεύει για το Θεό.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών