Ο Άδωνις Γεωργιάδης αποδέχεται την αντικατάσταση πληθυσμού

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ο Άδωνις Γεωργιάδης αποδέχεται την αντικατάσταση πληθυσμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 18 Απρ 2023, 12:50

Ναύτης έγραψε:
18 Απρ 2023, 12:46
southern έγραψε:
18 Απρ 2023, 12:39
Ναύτης έγραψε:
18 Απρ 2023, 12:35


Εικόνα
δεν απαντάς. Η στάση του Σύριζα ΠΣ στο μεταναστευτικο είναι ξεκάθαρα η αντικατάσταση πληθυσμού. όλοι παρακολουθούμε τι στάση κρατάει στο ελληνικό κοινοβούλιο αλλά και στις Βρυξέλλες.
Η δε εφσυν μας αποκαλύπτει πλήρως για το που θέλουν να πάνε τη κατάσταση.
Ο ψηφοφόρος του Σύριζα που δεν πιστεύει σε ανοιχτά σύνορα είναι καμμενος.
Ποιο συριζα παιδάκι μου; Και γιατί πιστεύεις ότι με ενδιαφέρει το τι λέει ο συριζα;
btw οι πρώτες διακρατικές συμφωνίες για την είσοδο και απασχόληση μεταναστών στην Ελλάδα από το Πακιστάν έγινε επί χούντας. Λίγο πριν, ο Στελάρας περιόδευε στην Αφρική για να προσελκύσει Αφρικανούς μετανάστες ως εργάτες στις ελληνικές καπνοβιομηχανίες.
γιατί είσαι αριστερός. εγώ δεν είμαι χουντικός, αντίθετα πιστεύω πως η χούντα κατεστρεψε το στέμμα που ήταν ο μόνιμος δεξιός πυλώνας εξουσίας. δυστυχώς πλέον ούτε κάτι σαν την ΕΡΕ έχουμε :cry
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21441
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ο Άδωνις Γεωργιάδης αποδέχεται την αντικατάσταση πληθυσμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 18 Απρ 2023, 12:52

Libre arbitre έγραψε:
18 Απρ 2023, 12:19
EKPLIKTIKOS έγραψε:
18 Απρ 2023, 12:12
Libre arbitre έγραψε:
18 Απρ 2023, 12:00
Αν ρωτήσεις στις λαϊκές αγορές, θα σου πουν ότι πάρα πολλοί προτιμούν να ζουν με επιδόματα.
Υπάρχει λόγος που πάνε μόνο οι Πακιστανοί να μαζέψουν φράουλες και πορτοκάλια και ο λόγος είναι ότι αυτή η ζωή δεν προσφέρει αξιοπρεπή διαβίωση. Οι Πακιστανοί όμως μπορούν να μένουν 30-30 σε άθλια διαμερίσματα με υγιεινή του εξπρές του μεσονυχτιου με σκοπό να μαζέψουν κάνα φράγκο. Άλλωστε δεν είναι κ πολύ καλύτερα στη χώρα τους.
Σίγουρα θα πάρει κανείς πολύ περισσότερο από τα επιδόματα αν θελήσει να δουλέψει.
τι παραπάνω νομίζεις θα πάρει; 100 ευρώ, άντε 200 μάξιμουμ. προτιμάει ο άλλος να κάθεται και να μη κάνει τίποτα από το να γαμιέται για 100 ευρώ παραπάνω
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13508
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Ο Άδωνις Γεωργιάδης αποδέχεται την αντικατάσταση πληθυσμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 18 Απρ 2023, 12:52

southern έγραψε:
18 Απρ 2023, 12:50
Ναύτης έγραψε:
18 Απρ 2023, 12:46
southern έγραψε:
18 Απρ 2023, 12:39

δεν απαντάς. Η στάση του Σύριζα ΠΣ στο μεταναστευτικο είναι ξεκάθαρα η αντικατάσταση πληθυσμού. όλοι παρακολουθούμε τι στάση κρατάει στο ελληνικό κοινοβούλιο αλλά και στις Βρυξέλλες.
Η δε εφσυν μας αποκαλύπτει πλήρως για το που θέλουν να πάνε τη κατάσταση.
Ο ψηφοφόρος του Σύριζα που δεν πιστεύει σε ανοιχτά σύνορα είναι καμμενος.
Ποιο συριζα παιδάκι μου; Και γιατί πιστεύεις ότι με ενδιαφέρει το τι λέει ο συριζα;
btw οι πρώτες διακρατικές συμφωνίες για την είσοδο και απασχόληση μεταναστών στην Ελλάδα από το Πακιστάν έγινε επί χούντας. Λίγο πριν, ο Στελάρας περιόδευε στην Αφρική για να προσελκύσει Αφρικανούς μετανάστες ως εργάτες στις ελληνικές καπνοβιομηχανίες.
γιατί είσαι αριστερός. εγώ δεν είμαι χουντικός, αντίθετα πιστεύω πως η χούντα κατεστρεψε το στέμμα που ήταν ο μόνιμος δεξιός πυλώνας εξουσίας. δυστυχώς πλέον ούτε κάτι σαν την ΕΡΕ έχουμε :cry
Αριστερός-δεξιός λίγη σημασία έχει. Εκείνο που έχει σημασία είναι να ενώσεις τα καλώδια στην πλεξούδα για να κλείνει το κύκλωμα και να καταλαβαίνεις τι διαβάζεις και τι γράφεις.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ο Άδωνις Γεωργιάδης αποδέχεται την αντικατάσταση πληθυσμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 18 Απρ 2023, 12:54

Ναύτης έγραψε:
18 Απρ 2023, 12:52
southern έγραψε:
18 Απρ 2023, 12:50
Ναύτης έγραψε:
18 Απρ 2023, 12:46

Ποιο συριζα παιδάκι μου; Και γιατί πιστεύεις ότι με ενδιαφέρει το τι λέει ο συριζα;
btw οι πρώτες διακρατικές συμφωνίες για την είσοδο και απασχόληση μεταναστών στην Ελλάδα από το Πακιστάν έγινε επί χούντας. Λίγο πριν, ο Στελάρας περιόδευε στην Αφρική για να προσελκύσει Αφρικανούς μετανάστες ως εργάτες στις ελληνικές καπνοβιομηχανίες.
γιατί είσαι αριστερός. εγώ δεν είμαι χουντικός, αντίθετα πιστεύω πως η χούντα κατεστρεψε το στέμμα που ήταν ο μόνιμος δεξιός πυλώνας εξουσίας. δυστυχώς πλέον ούτε κάτι σαν την ΕΡΕ έχουμε :cry
Αριστερός-δεξιός λίγη σημασία έχει. Εκείνο που έχει σημασία είναι να ενώσεις τα καλώδια στην πλεξούδα για να κλείνει το κύκλωμα και να καταλαβαίνεις τι διαβάζεις και τι γράφεις.
πες μας τι θα ψηφίσεις. Ε ναι δεν είμαι σαν τους βλακες που εξακολουθούν να πιστεύουν τις ανεφαρμοστες ηλιθιότητες της αριστεράς.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος southern την 18 Απρ 2023, 12:55, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12265
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: Ο Άδωνις Γεωργιάδης αποδέχεται την αντικατάσταση πληθυσμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 18 Απρ 2023, 12:54

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
18 Απρ 2023, 12:52
Libre arbitre έγραψε:
18 Απρ 2023, 12:19
EKPLIKTIKOS έγραψε:
18 Απρ 2023, 12:12


Υπάρχει λόγος που πάνε μόνο οι Πακιστανοί να μαζέψουν φράουλες και πορτοκάλια και ο λόγος είναι ότι αυτή η ζωή δεν προσφέρει αξιοπρεπή διαβίωση. Οι Πακιστανοί όμως μπορούν να μένουν 30-30 σε άθλια διαμερίσματα με υγιεινή του εξπρές του μεσονυχτιου με σκοπό να μαζέψουν κάνα φράγκο. Άλλωστε δεν είναι κ πολύ καλύτερα στη χώρα τους.
Σίγουρα θα πάρει κανείς πολύ περισσότερο από τα επιδόματα αν θελήσει να δουλέψει.
τι παραπάνω νομίζεις θα πάρει; 100 ευρώ, άντε 200 μάξιμουμ. προτιμάει ο άλλος να κάθεται και να μη κάνει τίποτα από το να γαμιέται για 100 ευρώ παραπάνω
Μήπως τότε πρέπει να μειωθούν τα επιδόματα;
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13508
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Ο Άδωνις Γεωργιάδης αποδέχεται την αντικατάσταση πληθυσμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 18 Απρ 2023, 12:55

southern έγραψε:
18 Απρ 2023, 12:54
Ναύτης έγραψε:
18 Απρ 2023, 12:52
southern έγραψε:
18 Απρ 2023, 12:50

γιατί είσαι αριστερός. εγώ δεν είμαι χουντικός, αντίθετα πιστεύω πως η χούντα κατεστρεψε το στέμμα που ήταν ο μόνιμος δεξιός πυλώνας εξουσίας. δυστυχώς πλέον ούτε κάτι σαν την ΕΡΕ έχουμε :cry
Αριστερός-δεξιός λίγη σημασία έχει. Εκείνο που έχει σημασία είναι να ενώσεις τα καλώδια στην πλεξούδα για να κλείνει το κύκλωμα και να καταλαβαίνεις τι διαβάζεις και τι γράφεις.
πες μας τι θα ψηφίσεις;
Τα έχω γράψει 100 φορές, δεν θα λέμε όλο τα ίδια.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21441
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ο Άδωνις Γεωργιάδης αποδέχεται την αντικατάσταση πληθυσμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 18 Απρ 2023, 12:58

Libre arbitre έγραψε:
18 Απρ 2023, 12:54
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
18 Απρ 2023, 12:52
Libre arbitre έγραψε:
18 Απρ 2023, 12:19


Σίγουρα θα πάρει κανείς πολύ περισσότερο από τα επιδόματα αν θελήσει να δουλέψει.
τι παραπάνω νομίζεις θα πάρει; 100 ευρώ, άντε 200 μάξιμουμ. προτιμάει ο άλλος να κάθεται και να μη κάνει τίποτα από το να γαμιέται για 100 ευρώ παραπάνω
Μήπως τότε πρέπει να μειωθούν τα επιδόματα;
πρέπει να καταργηθούν
καταλαβαίνω ότι όταν κάποιος έρχεται εδώ από το πουθενά, χωρίς να γνωρίζει ούτε καν λέξη της γλώσσας μας, δε μπορεί να εργαστεί και να αυτοσυντηρηθεί γενικότερα
αλλά πρέπει να υπάρχει ένα χρονικό όριο. δε γίνεται να είναι ο άλλος εδώ 5 χρόνια και επί 5 χρόνια να ζει με επίδομα. ήμαρτον.
χρονικό όριο στους 12 μήνες. σε 12 μήνες μια χαρά μπορείς να μάθεις τη γλώσσα όσον αφορά τα βασικά και μετά να βρεις μια οποιαδήποτε δουλειά. δεν είναι το ελ κράτος φιλανθρωπικό ίδρυμα
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12265
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: Ο Άδωνις Γεωργιάδης αποδέχεται την αντικατάσταση πληθυσμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 18 Απρ 2023, 13:02

Πόσο είναι το επίδομα; Πόσα ευρώ;
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ο Άδωνις Γεωργιάδης αποδέχεται την αντικατάσταση πληθυσμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 18 Απρ 2023, 13:07

Libre arbitre έγραψε:
18 Απρ 2023, 13:02
Πόσο είναι το επίδομα; Πόσα ευρώ;
όποιος δικαιούται να μείνει εδώ θα πρέπει να βγάζει το προς το ζειν του ο ίδιος. δεν είναι άδικο αυτό
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών