Σήμερα το κλείσιμο των τραπεζών αντιμετωπίζεται πολύ πιο εύκολα

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
mao mao
Δημοσιεύσεις: 7475
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Σήμερα το κλείσιμο των τραπεζών αντιμετωπίζεται πολύ πιο εύκολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 24 Απρ 2023, 21:15

Με ένα σμπάρο δύο τρυγώνια ο Βαρουφάκης. Κάνει ζημιά σε Τσίπρα και εξασφαλίζει το 3% από τους οπαδούς του εθνικού νομίσματος.

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 9038
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Σήμερα το κλείσιμο των τραπεζών αντιμετωπίζεται πολύ πιο εύκολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 24 Απρ 2023, 21:15

Επικίνδυνος ο Βαρουφάκης; Παρέδωσε χώρα με έλλειμμα 15%; Και ψυχολογικά προβλήματα έχει αυτός και όχι το 25% που ψηφίζει το κόμμα που το έκανε;
Z

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25321
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Σήμερα το κλείσιμο των τραπεζών αντιμετωπίζεται πολύ πιο εύκολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 24 Απρ 2023, 21:21

talaipwros έγραψε:
24 Απρ 2023, 18:30
Νομιζα οτι καπου καναμε χαβαλε με τον ψυχακια και η φαση με την Δημητρα ηταν τραβηγμενη απο τα μαλλια

Νοουπ, μιλαει ξεκαθαρα για κλεισιμο τραπεζων και δραχμη Δημητρα
24.04.2023, 11:35

Σε ανακοίνωση που εξέδωσε, το ΜέΡΑ25 με επικεφαλής τον Γιάνη Βαρουφάκη στρέφεται κατά πάντων, υποστηρίζοντας ότι πλέον το λουκέτο στις τράπεζες μπορεί να αντιμετωπιστεί πολύ πιο εύκολα, με μια απλή ψηφιακή πλατφόρμα. Παράλληλα, εξαπέλυσε επίθεση στους επικριτές του σχεδίου λέγοντας: «Τιμή μας και καμάρι μας οι επιθέσεις τους»

«Σήμερα το κλείσιμο των τραπεζών αντιμετωπίζεται πολύ πιο εύκολα από ό, τι 10 χρόνια πριν. Με μια απλή ψηφιακή πλατφόρμα, σαν και αυτές που ο κ. Πιερρακάκης έχει φτιάξει για κάθε λογής επίδομα. Με ένα δημόσιο ψηφιακό σύστημα πληρωμών που εγγυάται καταθέσεις/ μισθούς/συντάξεις για όλους τους πολίτες. Είναι η πρόταση του ΜέΡΑ25 που την έχει ονομάσει ΔΗΜΗΤΡΑ. Έχει κατατεθεί στη Βουλή εδώ και 2 χρόνια», αναφέρει το ΜέΡΑ25.


Παράλληλα, αναφέρει η ανακοίνωση, το σύστημα «Δήμητρα» είναι απαραίτητο, σε περίπτωση τραπεζικής κρίσης ή και σε ενδεχόμενη ανάγκη να υπάρξει εγχώριο νόμισμα.

«Σε περίπτωση τραπεζικής κρίσης, το σύστημα ΔΗΜΗΤΡΑ θα μειώσει το κόστος της κρίσης – θα είναι εργαλείο που σήμερα η χώρα δεν διαθέτει. Σε περίπτωση που χρειαστεί να δημιουργηθεί εγχώριο χρήμα, το σύστημα ΔΗΜΗΤΡΑ θα αποτελέσει τη βάση του νέου εθνικού νομίσματος», υποστηρίζει.

Στο ίδιο πλαίσιο, αναφέρθηκε στο κλείσιμο των τραπεζών το 2015, επισημαίνοντας: «Το κλείσιμο των τραπεζών, ο ελληνικός λαός το άντεξε και δεν υπέκυψε. Με κλειστές τράπεζες ψήφισε 62% όχι. Εάν χρειαστεί, το ίδιο θα κάνει και σήμερα και το ΜέΡΑ25 θα βρεθεί στο πλευρό του». Το κόμμα του Γιάνη Βαρουφάκη εκφράζει «υπερηφάνεια» επειδή σχεδίασε ένα «τεχνοκρατικά άρτιο ψηφιακό σύστημα – εργαλείο υπέρ του λαού».
https://www.protothema.gr/politics/arti ... platforma/

αντε, ψηφιστε τον, ειναι μια γειτονια κοντα στο πατρικο που θελω να αγορασω, βοηθατε και σεις
Εσύ θα αγοράσεις μια γειτονιά κοντά στο πατρικό, ο Γιάννης έχει ήδη κάνα δυο γειτονιές σε μέρη πενήντα φορές πιο ακριβά από το πατρικό σου.

Γι αυτό και πουλάει τρέλα στους ιθαγενείς και yolo με την πιτσιρικάδα που του δίνει ποσοστά πρώτου κόμματος.

Πουτσατου του Γιάνη
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Σήμερα το κλείσιμο των τραπεζών αντιμετωπίζεται πολύ πιο εύκολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 24 Απρ 2023, 21:23

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
24 Απρ 2023, 18:41
Σοβαρή απορία
Έτσι και για λόγους άσχετους με την Ελλαδα και το ποια κυβέρνηση την κυβερνά, εάν διαλυθεί η Ευρωπαϊκή Ένωση και το ευρώ , μέτρα σαν χώρα για να αντιμετωπίσουμε τέτοιες καταστάσεις έχουμε ;
5 νταμιτζάνες τσίπουρο στο υπόγειο έχω. Θες ;

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35113
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Σήμερα το κλείσιμο των τραπεζών αντιμετωπίζεται πολύ πιο εύκολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 24 Απρ 2023, 21:25

Green Dragon έγραψε:
24 Απρ 2023, 20:37
lonelyrider έγραψε:
24 Απρ 2023, 20:28
Ο Βαρουφακης είναι επικίνδυνος άνθρωπος. Θέλει να ξαναπαίξει ολόκληρη τη χώρα στα ζάρια όπως το 2015. Ας τον μαζέψει κανας εισαγγελέας.
Την αιτιολογία δεν καταλαβαίνω, γιατί να το κάνει τώρα; Τι έχει να κερδίσει η χώρα;
Αυτός έχει να κερδίσει όπως κέρδισε και το 2015.Κατά πάσα πιθανότητα ήξερε ότι όλα όσα έλεγε ήσαν μπαρούφες,όμως επειδή το θέμα της ευρωζώνης είναι ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ θέμα και όχι ελληνικό έγινε διασημότητα ως ο αιρετικός υπουργός Οικονομικών χώρας του ευρώ που προσπάθησε να παραβεί τους κανόνες και πούλησε πολλά βιβλία,έκανε διαλέξεις,μέχρι και σύμβουλος του Κόρμπυν έγινε που ήταν κρυφομπρεξιτάς και έψαχνε να βρεί κάποιον αριστερό οπαδό για να μη του πουν ότι ακολουθεί τους Τόρηδες. :D
Τώρα συνεχίζει το βιολί του και εάν κάποτε γίνουν αλλαγές στην αρχιτεκτονική της ευρωζώνης που βέβαια θα τις συμφωνήσουν Γαλλία και Γερμανία θα πει ότι ήταν πρωτοπόρος.Μπορεί να στοχεύει να γίνει και σύμβουλος του Μελανσόν. :wink

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14725
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Σήμερα το κλείσιμο των τραπεζών αντιμετωπίζεται πολύ πιο εύκολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 24 Απρ 2023, 21:32

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
24 Απρ 2023, 18:41
Σοβαρή απορία
Έτσι και για λόγους άσχετους με την Ελλαδα και το ποια κυβέρνηση την κυβερνά, εάν διαλυθεί η Ευρωπαϊκή Ένωση και το ευρώ , μέτρα σαν χώρα για να αντιμετωπίσουμε τέτοιες καταστάσεις έχουμε ;
Δεν είχαν πάρει κάτι μπάτσους με τυρκουάζ μπλουζάκια και τζόκεϊ, που φυλούσαν τα πάρκα, μην κολλήσουν κορωνοϊό, τύπε;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19345
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Σήμερα το κλείσιμο των τραπεζών αντιμετωπίζεται πολύ πιο εύκολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 24 Απρ 2023, 21:45

taliban έγραψε:
24 Απρ 2023, 21:23
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
24 Απρ 2023, 18:41
Σοβαρή απορία
Έτσι και για λόγους άσχετους με την Ελλαδα και το ποια κυβέρνηση την κυβερνά, εάν διαλυθεί η Ευρωπαϊκή Ένωση και το ευρώ , μέτρα σαν χώρα για να αντιμετωπίσουμε τέτοιες καταστάσεις έχουμε ;
5 νταμιτζάνες τσίπουρο στο υπόγειο έχω. Θες ;
Εχω δική μου παραγωγή

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Σήμερα το κλείσιμο των τραπεζών αντιμετωπίζεται πολύ πιο εύκολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 24 Απρ 2023, 21:45

O Βαρουφάκης έχει υποκριτική ρητορεία, υποπίπτοντας και σε αντιφάσεις.
Σε αντίθεση με οπαδούς της δραχμής(Λαπαβίτσας), ο ίδιος προέβαλλε ρήξη τονίζοντας ότι δεν θέλει δραχμή, άλλες φορές όμως μιλάει για εθνικό νόμισμα αν δεν γίνεται διαφορετικά.
Θυμίζω όμως από το 2015
Εικόνα

Περισσότερο πάντως τώρα σε προεκλογική περίοδο, επιδιώκει να πάρει ψήφους της εξωκοινοβουλευτικής αριστεράς(λίγες αλλά μετράνε), λίγες ψήφους από ΣΥΡΙΖΑ ή πρώην ΑΝΕΛ και λοιπούς δεξιούς που παρότι την διαφωνία τους με τις διεθνιστικές του απόψεις, ίσως τους ιντριγκάρει το αφήγημα για τους δυνάστες εταίρους κλπ.
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Άβαταρ μέλους
killzone
Δημοσιεύσεις: 5616
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 15:41

Re: Σήμερα το κλείσιμο των τραπεζών αντιμετωπίζεται πολύ πιο εύκολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killzone » 24 Απρ 2023, 21:48

talaipwros έγραψε:
24 Απρ 2023, 18:30
Νομιζα οτι καπου καναμε χαβαλε με τον ψυχακια και η φαση με την Δημητρα ηταν τραβηγμενη απο τα μαλλια

Νοουπ, μιλαει ξεκαθαρα για κλεισιμο τραπεζων και δραχμη Δημητρα
24.04.2023, 11:35

Σε ανακοίνωση που εξέδωσε, το ΜέΡΑ25 με επικεφαλής τον Γιάνη Βαρουφάκη στρέφεται κατά πάντων, υποστηρίζοντας ότι πλέον το λουκέτο στις τράπεζες μπορεί να αντιμετωπιστεί πολύ πιο εύκολα, με μια απλή ψηφιακή πλατφόρμα. Παράλληλα, εξαπέλυσε επίθεση στους επικριτές του σχεδίου λέγοντας: «Τιμή μας και καμάρι μας οι επιθέσεις τους»

«Σήμερα το κλείσιμο των τραπεζών αντιμετωπίζεται πολύ πιο εύκολα από ό, τι 10 χρόνια πριν. Με μια απλή ψηφιακή πλατφόρμα, σαν και αυτές που ο κ. Πιερρακάκης έχει φτιάξει για κάθε λογής επίδομα. Με ένα δημόσιο ψηφιακό σύστημα πληρωμών που εγγυάται καταθέσεις/ μισθούς/συντάξεις για όλους τους πολίτες. Είναι η πρόταση του ΜέΡΑ25 που την έχει ονομάσει ΔΗΜΗΤΡΑ. Έχει κατατεθεί στη Βουλή εδώ και 2 χρόνια», αναφέρει το ΜέΡΑ25.


Παράλληλα, αναφέρει η ανακοίνωση, το σύστημα «Δήμητρα» είναι απαραίτητο, σε περίπτωση τραπεζικής κρίσης ή και σε ενδεχόμενη ανάγκη να υπάρξει εγχώριο νόμισμα.

«Σε περίπτωση τραπεζικής κρίσης, το σύστημα ΔΗΜΗΤΡΑ θα μειώσει το κόστος της κρίσης – θα είναι εργαλείο που σήμερα η χώρα δεν διαθέτει. Σε περίπτωση που χρειαστεί να δημιουργηθεί εγχώριο χρήμα, το σύστημα ΔΗΜΗΤΡΑ θα αποτελέσει τη βάση του νέου εθνικού νομίσματος», υποστηρίζει.

Στο ίδιο πλαίσιο, αναφέρθηκε στο κλείσιμο των τραπεζών το 2015, επισημαίνοντας: «Το κλείσιμο των τραπεζών, ο ελληνικός λαός το άντεξε και δεν υπέκυψε. Με κλειστές τράπεζες ψήφισε 62% όχι. Εάν χρειαστεί, το ίδιο θα κάνει και σήμερα και το ΜέΡΑ25 θα βρεθεί στο πλευρό του». Το κόμμα του Γιάνη Βαρουφάκη εκφράζει «υπερηφάνεια» επειδή σχεδίασε ένα «τεχνοκρατικά άρτιο ψηφιακό σύστημα – εργαλείο υπέρ του λαού».
https://www.protothema.gr/politics/arti ... platforma/

αντε, ψηφιστε τον, ειναι μια γειτονια κοντα στο πατρικο που θελω να αγορασω, βοηθατε και σεις
Ετσι κι αλλιως για Δραχμη παμε...οποιος πιστευει οτι οι ΗΠΑ θα αφησουν να υπαρχει Ευρωνομισμα η ειναι βαθια γελασμενος η βαθια νυχτωμενος

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Σήμερα το κλείσιμο των τραπεζών αντιμετωπίζεται πολύ πιο εύκολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 24 Απρ 2023, 21:48

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
24 Απρ 2023, 21:45
taliban έγραψε:
24 Απρ 2023, 21:23
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
24 Απρ 2023, 18:41
Σοβαρή απορία
Έτσι και για λόγους άσχετους με την Ελλαδα και το ποια κυβέρνηση την κυβερνά, εάν διαλυθεί η Ευρωπαϊκή Ένωση και το ευρώ , μέτρα σαν χώρα για να αντιμετωπίσουμε τέτοιες καταστάσεις έχουμε ;
5 νταμιτζάνες τσίπουρο στο υπόγειο έχω. Θες ;
Εχω δική μου παραγωγή
Από τα απάτητα βουνά ; :smt047

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19345
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Σήμερα το κλείσιμο των τραπεζών αντιμετωπίζεται πολύ πιο εύκολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 24 Απρ 2023, 21:52

taliban έγραψε:
24 Απρ 2023, 21:48
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
24 Απρ 2023, 21:45
taliban έγραψε:
24 Απρ 2023, 21:23


5 νταμιτζάνες τσίπουρο στο υπόγειο έχω. Θες ;
Εχω δική μου παραγωγή
Από τα απάτητα βουνά ; :smt047
Εχω κτήματα περα από ακίνητα συν την σύνταξη απόστρατοι συν οι μπίζνες της συζηγου μου :wink
Εχω θωρακίστει οικονομικά σε προσωπικό επίπεδο σε ενδεχόμενες μελλοντικές κρίσεις :003:

Άβαταρ μέλους
Ελβετός Τραπεζίτης
Δημοσιεύσεις: 4557
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:31
Τοποθεσία: Geneva, Los Angeles, St Lucia

Re: Σήμερα το κλείσιμο των τραπεζών αντιμετωπίζεται πολύ πιο εύκολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ελβετός Τραπεζίτης » 24 Απρ 2023, 22:01

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
24 Απρ 2023, 21:52
taliban έγραψε:
24 Απρ 2023, 21:48
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
24 Απρ 2023, 21:45


Εχω δική μου παραγωγή
Από τα απάτητα βουνά ; :smt047
Εχω κτήματα περα από ακίνητα συν την σύνταξη απόστρατοι συν οι μπίζνες της συζηγου μου :wink
Εχω θωρακίστει οικονομικά σε προσωπικό επίπεδο σε ενδεχόμενες μελλοντικές κρίσεις :003:
:smt005:


Αρε κακομοίρη που νομίζεις οτι είσαι «θωρακισμένος». :smt005:


Σου έχω νέα: Με αυτα που γραφεις για «εισοδηματικά ατού», θα είσαι Ο ΠΡΩΤΟΣ που θα στραπατσαριστεί οταν αρχίσει να φυσάει ελαφρύ το αεράκι της οικονομικής κρίσης, πριν ακόμα επέλθει ο οικονομικός τυφωνας. :D:lol:
Success is not an end-of-the-road game, it's a never-ending-road game.

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21452
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Σήμερα το κλείσιμο των τραπεζών αντιμετωπίζεται πολύ πιο εύκολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 24 Απρ 2023, 22:01

Beria έγραψε:
24 Απρ 2023, 21:21
talaipwros έγραψε:
24 Απρ 2023, 18:30
Νομιζα οτι καπου καναμε χαβαλε με τον ψυχακια και η φαση με την Δημητρα ηταν τραβηγμενη απο τα μαλλια

Νοουπ, μιλαει ξεκαθαρα για κλεισιμο τραπεζων και δραχμη Δημητρα
24.04.2023, 11:35

Σε ανακοίνωση που εξέδωσε, το ΜέΡΑ25 με επικεφαλής τον Γιάνη Βαρουφάκη στρέφεται κατά πάντων, υποστηρίζοντας ότι πλέον το λουκέτο στις τράπεζες μπορεί να αντιμετωπιστεί πολύ πιο εύκολα, με μια απλή ψηφιακή πλατφόρμα. Παράλληλα, εξαπέλυσε επίθεση στους επικριτές του σχεδίου λέγοντας: «Τιμή μας και καμάρι μας οι επιθέσεις τους»

«Σήμερα το κλείσιμο των τραπεζών αντιμετωπίζεται πολύ πιο εύκολα από ό, τι 10 χρόνια πριν. Με μια απλή ψηφιακή πλατφόρμα, σαν και αυτές που ο κ. Πιερρακάκης έχει φτιάξει για κάθε λογής επίδομα. Με ένα δημόσιο ψηφιακό σύστημα πληρωμών που εγγυάται καταθέσεις/ μισθούς/συντάξεις για όλους τους πολίτες. Είναι η πρόταση του ΜέΡΑ25 που την έχει ονομάσει ΔΗΜΗΤΡΑ. Έχει κατατεθεί στη Βουλή εδώ και 2 χρόνια», αναφέρει το ΜέΡΑ25.


Παράλληλα, αναφέρει η ανακοίνωση, το σύστημα «Δήμητρα» είναι απαραίτητο, σε περίπτωση τραπεζικής κρίσης ή και σε ενδεχόμενη ανάγκη να υπάρξει εγχώριο νόμισμα.

«Σε περίπτωση τραπεζικής κρίσης, το σύστημα ΔΗΜΗΤΡΑ θα μειώσει το κόστος της κρίσης – θα είναι εργαλείο που σήμερα η χώρα δεν διαθέτει. Σε περίπτωση που χρειαστεί να δημιουργηθεί εγχώριο χρήμα, το σύστημα ΔΗΜΗΤΡΑ θα αποτελέσει τη βάση του νέου εθνικού νομίσματος», υποστηρίζει.

Στο ίδιο πλαίσιο, αναφέρθηκε στο κλείσιμο των τραπεζών το 2015, επισημαίνοντας: «Το κλείσιμο των τραπεζών, ο ελληνικός λαός το άντεξε και δεν υπέκυψε. Με κλειστές τράπεζες ψήφισε 62% όχι. Εάν χρειαστεί, το ίδιο θα κάνει και σήμερα και το ΜέΡΑ25 θα βρεθεί στο πλευρό του». Το κόμμα του Γιάνη Βαρουφάκη εκφράζει «υπερηφάνεια» επειδή σχεδίασε ένα «τεχνοκρατικά άρτιο ψηφιακό σύστημα – εργαλείο υπέρ του λαού».
https://www.protothema.gr/politics/arti ... platforma/

αντε, ψηφιστε τον, ειναι μια γειτονια κοντα στο πατρικο που θελω να αγορασω, βοηθατε και σεις
Εσύ θα αγοράσεις μια γειτονιά κοντά στο πατρικό, ο Γιάννης έχει ήδη κάνα δυο γειτονιές σε μέρη πενήντα φορές πιο ακριβά από το πατρικό σου.

Γι αυτό και πουλάει τρέλα στους ιθαγενείς και yolo με την πιτσιρικάδα που του δίνει ποσοστά πρώτου κόμματος.

Πουτσατου του Γιάνη
Μα άμα τις έχει ήδη, θα χάσουν αξία αν γίνει της Δήμητρας το κάγκελο.
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35113
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Σήμερα το κλείσιμο των τραπεζών αντιμετωπίζεται πολύ πιο εύκολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 24 Απρ 2023, 22:02


Άβαταρ μέλους
The Age of Aquarius
Δημοσιεύσεις: 1844
Εγγραφή: 02 Δεκ 2018, 22:36
Phorum.gr user: The Age of Aquarius

Re: Σήμερα το κλείσιμο των τραπεζών αντιμετωπίζεται πολύ πιο εύκολα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Age of Aquarius » 24 Απρ 2023, 22:03

Το κλείσιμο των τραπεζών είναι μονόδρομος. Όπως και τα σκληρά capital controls. Με ψηφιακό πορτοφόλι η χωρίς.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών