Πόσα ευρώ κάνει το σουβλάκι; Παίξε και τα ρέστα σου μ@λ@κα Μητσοτάκη

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
axilmar
Δημοσιεύσεις: 8377
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Πόσα ευρώ κάνει το σουβλάκι; Παίξε και τα ρέστα σου μ@λ@κα Μητσοτάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 26 Απρ 2023, 11:08

Kauldron έγραψε:
25 Απρ 2023, 19:19
Bic έγραψε:
25 Απρ 2023, 19:07
Kauldron έγραψε:
25 Απρ 2023, 18:35


Nαι, πήρα 2 σάντουιτς και είμαι παραλής.
Την επόμενη φορά που θα θες μπόλικο πράμα, τράβα ΓΡΝ. Κι εκεί έχει ανέβει το κανονικό πιτόγυρο, έχει πάει 4,30 (είναι παραγεμισμένο βέβαια), αλλά υπάρχουν κι άλλες επιλογές. Παίρνεις πχ μια Γουρουνιά που αντιστοιχεί άνετα σε δύο πιτόγυρα και πληρώνεις 5,90. Ή μια Τσομπανόπιτα, που έχει μεν 10 ευρά, αλλά μόνος σου δεν την τρως με τίποτα, θες και παρέα (εκτός κι αν είσαι ο Οβελίξ). Η οποία τσομπανόπιτα παρεμπιπτόντως, πριν κανά χρόνο έκανε 7,90.


:o

ok...

Εντάξει, τη τρώω, αμα έχω κάνει προπόνηση και πεινάω...
Αυτο ειναι; εγω νομιζα οτι ηταν καμμια πραγματικα μεγαλη.

Ενταξει δεν ειναι και μικρη, αλλα οχι οτι δεν τρωγεται. Εγω την χτυπαω ανετα μονος μου παντως.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23394
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Πόσα ευρώ κάνει το σουβλάκι; Παίξε και τα ρέστα σου μ@λ@κα Μητσοτάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 26 Απρ 2023, 11:09

Ερμής έγραψε:
26 Απρ 2023, 11:01
vantono έγραψε:
26 Απρ 2023, 10:59
Ερμής έγραψε:
26 Απρ 2023, 10:54


Ρε ασε το να χορτάσεις. Το φχαριστιέσαι ;
Ρεβιθοκεφτές είναι το φαλαφελ ρε 'συ, σιγά τα αυγά του βεγκανισμού. Το 'χεις στο μυαλό σου ως κάτι άλλο, μήπως?
Δεν εχει σχέση με τους κιμάδες σόγιας και τα ξηροκαρπιογάλατα. Και ειναι και τηγανητό μάλιστα. Μια χαρά σε πιάνει.
ρεβυθι :078:

Γεννοκτονια,
κοπάδια στη σειρά, σφαγεας
Δεν υπάρχει άλλη λυση φίλε, μονο κρέας
Κρέας ναι. Μόνο κρέας όχι, γιατί κάπως πρέπει να χέζουμε και σαν άνθρωποι, να κατεβάζουμε μια σωστή κουράδα, όχι κοτλέ κουραδάκια μεγέθους ξηράς τροφής του σκύλου μου.
Αν και οι ρεβυθοκεφτέδες, κολοκυθοκεφτέδες, ντοματοκεφτέδες, και λοιπά σε deep frying που θεωρούνται βεγκανικά και πλασάρονται και ως "υγιεινές επιλογές" απο κάποιους ανίδεους, όσο κι αν μας αρέσουν, ειναι σαφώς πιο βλαβερά απο το κρέας.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23329
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πόσα ευρώ κάνει το σουβλάκι; Παίξε και τα ρέστα σου μ@λ@κα Μητσοτάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 26 Απρ 2023, 11:11

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
26 Απρ 2023, 11:07
Ερμής έγραψε:
26 Απρ 2023, 10:19
Ξέρει κανένας πως λέγεται ένα παλιό σουβλατζίδικο στο Φοινικα; Αν θυμάμαι σωστά, Νίκος;
Με πήγαν εκεί σαν κορυφαίο γυράδικο πριν χρόνια και τελικά ήταν μια μουφα μες το λάδι.

Στην Αθήνα ο κορυφαίος στο κέντρο είναι ο Αχιλλέας αλλά εχει τρία μειονεκτήματα.
Ο γύρος τελειώνει max 7 το απόγευμα, δεν παίζει πάρκινγκ κοντά και τρίτο και κυριότερο, έχει λογική Σιντ, δε δουλεύει ΣΚ και αργίες.

Όσο για φτηνο σουβλάκι με πίτα, στο Μπραχάμι είναι ένα στα 2 ευρώ αλλά δε ξερω τι παίζει.
για τον αχιλλέα στα εξάρχεια λες; αν λες γι'αυτόν συμφωνώ ότι είναι ποιοτικότατο μαγαζί αλλά όσον αφορά τον γύρο κατά τη γνώμη μου τον καλύτερο τον έχει το κυψέλη καλαμάκι στη φωκίωνος
Αχιλλέας στο Νέο Κόσμο. Μου τον ειχε προτείνει πριν καμια δεκαετία ο waldorf και ειχα δοκιμάσει απο τότε το μεγαλείο.
Πλέον που έχει μπεί σε όλα τα souvlaki top10 θέλει βύσμα και υπομονή για να φας γύρο εκει.
παραμένει όμως το ίδιο καβλερός.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21452
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Πόσα ευρώ κάνει το σουβλάκι; Παίξε και τα ρέστα σου μ@λ@κα Μητσοτάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 26 Απρ 2023, 11:14

Ερμής έγραψε:
26 Απρ 2023, 11:11
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
26 Απρ 2023, 11:07
Ερμής έγραψε:
26 Απρ 2023, 10:19
Ξέρει κανένας πως λέγεται ένα παλιό σουβλατζίδικο στο Φοινικα; Αν θυμάμαι σωστά, Νίκος;
Με πήγαν εκεί σαν κορυφαίο γυράδικο πριν χρόνια και τελικά ήταν μια μουφα μες το λάδι.

Στην Αθήνα ο κορυφαίος στο κέντρο είναι ο Αχιλλέας αλλά εχει τρία μειονεκτήματα.
Ο γύρος τελειώνει max 7 το απόγευμα, δεν παίζει πάρκινγκ κοντά και τρίτο και κυριότερο, έχει λογική Σιντ, δε δουλεύει ΣΚ και αργίες.

Όσο για φτηνο σουβλάκι με πίτα, στο Μπραχάμι είναι ένα στα 2 ευρώ αλλά δε ξερω τι παίζει.
για τον αχιλλέα στα εξάρχεια λες; αν λες γι'αυτόν συμφωνώ ότι είναι ποιοτικότατο μαγαζί αλλά όσον αφορά τον γύρο κατά τη γνώμη μου τον καλύτερο τον έχει το κυψέλη καλαμάκι στη φωκίωνος
Αχιλλέας στο Νέο Κόσμο. Μου τον ειχε προτείνει πριν καμια δεκαετία ο waldorf και ειχα δοκιμάσει απο τότε το μεγαλείο.
Πλέον που έχει μπεί σε όλα τα souvlaki top10 θέλει βύσμα και υπομονή για να φας γύρο εκει.
παραμένει όμως το ίδιο καβλερός.
μάλιστα, interesting :)
εκεί που σου λέω στη κυψέλη έχεις πάει μήπως;
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25529
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Πόσα ευρώ κάνει το σουβλάκι; Παίξε και τα ρέστα σου μ@λ@κα Μητσοτάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 26 Απρ 2023, 11:31

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
26 Απρ 2023, 10:57
vantono έγραψε:
26 Απρ 2023, 10:54
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
26 Απρ 2023, 10:46


Τι χρόνια; πριν τον πόλεμο της Ουκρανίας είχαν 2 και κάτι. Η μόνη λύση είναι να ανοίξουν οι φίλοι μετανάστες φαλαφελτζιδικα παντού, με 1.5/2 ευρώ, να την βγάζουμε και βηγκαν, και χορταστικά. Όχι να χρειάζεται να περνάμε από την Αχαρνών ντε και καλά.
Και φαλαφελάδικα, μόνο απο Φαλαφελας στο κέντρο, εννοείται. Και γίγας :hebit:
Απο οπουδηποτε αλλού έχω φάει, ηταν απο χάλια έως μέτρια. Οι φαλαφελας έχουν και κεφτεδάκια μεσα στο φαλαφελ, επιλογή για τους μη βιγκαν.
Και αυτο το εχω τιμησει, φοβερό ηταν.
Τι φαλαφελας ωρε; αν δεν βγάζεις άκρη από τα αραβικά τι όνομα έχει η καλύτερα μην έχει καν ονομα, μακριά. Χιπστερας είσαι και πληρώνεις 4 ευρώ φαλαφελ; εκτός αν πηγαίνεις στην ουρά για καμάκια.
:+1:
2 ευρω κάνει στην πλατεία Βάθης και είναι τέλειο

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Πόσα ευρώ κάνει το σουβλάκι; Παίξε και τα ρέστα σου μ@λ@κα Μητσοτάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 26 Απρ 2023, 11:35

axilmar έγραψε:
26 Απρ 2023, 11:08
Kauldron έγραψε:
25 Απρ 2023, 19:19
Bic έγραψε:
25 Απρ 2023, 19:07

Την επόμενη φορά που θα θες μπόλικο πράμα, τράβα ΓΡΝ. Κι εκεί έχει ανέβει το κανονικό πιτόγυρο, έχει πάει 4,30 (είναι παραγεμισμένο βέβαια), αλλά υπάρχουν κι άλλες επιλογές. Παίρνεις πχ μια Γουρουνιά που αντιστοιχεί άνετα σε δύο πιτόγυρα και πληρώνεις 5,90. Ή μια Τσομπανόπιτα, που έχει μεν 10 ευρά, αλλά μόνος σου δεν την τρως με τίποτα, θες και παρέα (εκτός κι αν είσαι ο Οβελίξ). Η οποία τσομπανόπιτα παρεμπιπτόντως, πριν κανά χρόνο έκανε 7,90.


:o

ok...

Εντάξει, τη τρώω, αμα έχω κάνει προπόνηση και πεινάω...
Αυτο ειναι; εγω νομιζα οτι ηταν καμμια πραγματικα μεγαλη.

Ενταξει δεν ειναι και μικρη, αλλα οχι οτι δεν τρωγεται. Εγω την χτυπαω ανετα μονος μου παντως.
36 cm διάμετρο η πίτα, τυριά, σαλάτες, σως τυριού από πάνω (btw, έχουν με σως φέτας που είναι η καλύτερη) και δόση γύρου για 3 πιτόγυρα (Θεσσαλονίκης, 4-5 Αθηνών). Ε, δεν το λες και λίγο.
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23329
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πόσα ευρώ κάνει το σουβλάκι; Παίξε και τα ρέστα σου μ@λ@κα Μητσοτάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 26 Απρ 2023, 11:39

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
26 Απρ 2023, 11:14
Ερμής έγραψε:
26 Απρ 2023, 11:11
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
26 Απρ 2023, 11:07


για τον αχιλλέα στα εξάρχεια λες; αν λες γι'αυτόν συμφωνώ ότι είναι ποιοτικότατο μαγαζί αλλά όσον αφορά τον γύρο κατά τη γνώμη μου τον καλύτερο τον έχει το κυψέλη καλαμάκι στη φωκίωνος
Αχιλλέας στο Νέο Κόσμο. Μου τον ειχε προτείνει πριν καμια δεκαετία ο waldorf και ειχα δοκιμάσει απο τότε το μεγαλείο.
Πλέον που έχει μπεί σε όλα τα souvlaki top10 θέλει βύσμα και υπομονή για να φας γύρο εκει.
παραμένει όμως το ίδιο καβλερός.
μάλιστα, interesting :)
εκεί που σου λέω στη κυψέλη έχεις πάει μήπως;
όχι δεν έχει τύχει. Χειροποίητος γύρος;
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8377
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Πόσα ευρώ κάνει το σουβλάκι; Παίξε και τα ρέστα σου μ@λ@κα Μητσοτάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 26 Απρ 2023, 11:40

Bic έγραψε:
26 Απρ 2023, 11:35
axilmar έγραψε:
26 Απρ 2023, 11:08
Kauldron έγραψε:
25 Απρ 2023, 19:19




:o

ok...

Εντάξει, τη τρώω, αμα έχω κάνει προπόνηση και πεινάω...
Αυτο ειναι; εγω νομιζα οτι ηταν καμμια πραγματικα μεγαλη.

Ενταξει δεν ειναι και μικρη, αλλα οχι οτι δεν τρωγεται. Εγω την χτυπαω ανετα μονος μου παντως.
36 cm διάμετρο η πίτα, τυριά, σαλάτες, σως τυριού από πάνω (btw, έχουν με σως φέτας που είναι η καλύτερη) και δόση γύρου για 3 πιτόγυρα (Θεσσαλονίκης, 4-5 Αθηνών). Ε, δεν το λες και λίγο.
Λιγο, οχι. Αλλα ουτε και πολυ. Κανονικη ειναι, για μενα παντα.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Πόσα ευρώ κάνει το σουβλάκι; Παίξε και τα ρέστα σου μ@λ@κα Μητσοτάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 26 Απρ 2023, 11:48

axilmar έγραψε:
26 Απρ 2023, 11:40
Bic έγραψε:
26 Απρ 2023, 11:35
axilmar έγραψε:
26 Απρ 2023, 11:08


Αυτο ειναι; εγω νομιζα οτι ηταν καμμια πραγματικα μεγαλη.

Ενταξει δεν ειναι και μικρη, αλλα οχι οτι δεν τρωγεται. Εγω την χτυπαω ανετα μονος μου παντως.
36 cm διάμετρο η πίτα, τυριά, σαλάτες, σως τυριού από πάνω (btw, έχουν με σως φέτας που είναι η καλύτερη) και δόση γύρου για 3 πιτόγυρα (Θεσσαλονίκης, 4-5 Αθηνών). Ε, δεν το λες και λίγο.
Λιγο, οχι. Αλλα ουτε και πολυ. Κανονικη ειναι, για μενα παντα.
Κοίτα, εξαρτάται με τι την συγκρίνεις, ή και με το πόσα "χτυπάς" στην καθισιά σου. Σε σχέση με ένα κλασικό πιτόγυρο, είναι περίπου τριπλάσια. Εμένα μου φαίνεται πολύ μεγάλη, επειδή έχω περιορίσει κάπως τις ποσότητες σε κάτι τέτοια. Παλιότερα το μίνιμουμ που χτυπούσα ήταν δυο πιτόγυρα συν την απαραίτητη συνοδεία. Τώρα είμαι στο ένα συν, οπότε μου πέφτει πολλή.

Btw, έχουν και την "γουρουνιά" εκεί, που είναι σχεδόν 2 πιτόγυρα (σε μακρόστενη πίτα, σαν κυπριακή, 40cm) που παίζει στα 5,90 με πανσέτα ή 7,40 με γύρο.


Ασταδιάλα γμτ, σάλιωσα τώρα. Το βράδυ με βλέπω για ΓΡΝ... :003:
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48680
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Πόσα ευρώ κάνει το σουβλάκι; Παίξε και τα ρέστα σου μ@λ@κα Μητσοτάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 26 Απρ 2023, 11:49

Εθνικιστές Βορείων Προαστείων Αθηνών μπί λάικ...

Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

user0972003
Δημοσιεύσεις: 3683
Εγγραφή: 12 Φεβ 2023, 18:41

Re: Πόσα ευρώ κάνει το σουβλάκι; Παίξε και τα ρέστα σου μ@λ@κα Μητσοτάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από user0972003 » 26 Απρ 2023, 15:08

vantono έγραψε:
26 Απρ 2023, 11:09
Ερμής έγραψε:
26 Απρ 2023, 11:01
vantono έγραψε:
26 Απρ 2023, 10:59

Ρεβιθοκεφτές είναι το φαλαφελ ρε 'συ, σιγά τα αυγά του βεγκανισμού. Το 'χεις στο μυαλό σου ως κάτι άλλο, μήπως?
Δεν εχει σχέση με τους κιμάδες σόγιας και τα ξηροκαρπιογάλατα. Και ειναι και τηγανητό μάλιστα. Μια χαρά σε πιάνει.
ρεβυθι :078:

Γεννοκτονια,
κοπάδια στη σειρά, σφαγεας
Δεν υπάρχει άλλη λυση φίλε, μονο κρέας
Κρέας ναι. Μόνο κρέας όχι, γιατί κάπως πρέπει να χέζουμε και σαν άνθρωποι, να κατεβάζουμε μια σωστή κουράδα, όχι κοτλέ κουραδάκια μεγέθους ξηράς τροφής του σκύλου μου.
Αν και οι ρεβυθοκεφτέδες, κολοκυθοκεφτέδες, ντοματοκεφτέδες, και λοιπά σε deep frying που θεωρούνται βεγκανικά και πλασάρονται και ως "υγιεινές επιλογές" απο κάποιους ανίδεους, όσο κι αν μας αρέσουν, ειναι σαφώς πιο βλαβερά απο το κρέας.
Δε χρειάζεται να τονίσω γιατί

🤣🤣🤣

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30703
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Πόσα ευρώ κάνει το σουβλάκι; Παίξε και τα ρέστα σου μ@λ@κα Μητσοτάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 26 Απρ 2023, 17:54

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
26 Απρ 2023, 10:57
vantono έγραψε:
26 Απρ 2023, 10:54
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
26 Απρ 2023, 10:46


Τι χρόνια; πριν τον πόλεμο της Ουκρανίας είχαν 2 και κάτι. Η μόνη λύση είναι να ανοίξουν οι φίλοι μετανάστες φαλαφελτζιδικα παντού, με 1.5/2 ευρώ, να την βγάζουμε και βηγκαν, και χορταστικά. Όχι να χρειάζεται να περνάμε από την Αχαρνών ντε και καλά.
Και φαλαφελάδικα, μόνο απο Φαλαφελας στο κέντρο, εννοείται. Και γίγας :hebit:
Απο οπουδηποτε αλλού έχω φάει, ηταν απο χάλια έως μέτρια. Οι φαλαφελας έχουν και κεφτεδάκια μεσα στο φαλαφελ, επιλογή για τους μη βιγκαν.
Και αυτο το εχω τιμησει, φοβερό ηταν.
Τι φαλαφελας ωρε; αν δεν βγάζεις άκρη από τα αραβικά τι όνομα έχει η καλύτερα μην έχει καν ονομα, μακριά. Χιπστερας είσαι και πληρώνεις 4 ευρώ φαλαφελ; εκτός αν πηγαίνεις στην ουρά για καμάκια.
Ζανούμπια πλατεία Βάθης, κορυφαίο και φθηνό
Μια φορά όμως είδα μια μεγάλη μαύρη κατσαρίδα μπροστά στο ψυγείο - not for the faint-hearted

Simply Falafel στη Θεσσαλονίκη. ΤΕΛΕΙΟ ,πιθανόν να πετυχεις κει και τον sys3x να μιλάει με τον παλαιστίνιο ιδιοκτήτη ως αργά το βράδυ
Наше дело правое - победа будет за нами!

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22831
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Πόσα ευρώ κάνει το σουβλάκι; Παίξε και τα ρέστα σου μ@λ@κα Μητσοτάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 26 Απρ 2023, 18:08

dna replication έγραψε:
26 Απρ 2023, 17:54
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
26 Απρ 2023, 10:57
vantono έγραψε:
26 Απρ 2023, 10:54

Και φαλαφελάδικα, μόνο απο Φαλαφελας στο κέντρο, εννοείται. Και γίγας :hebit:
Απο οπουδηποτε αλλού έχω φάει, ηταν απο χάλια έως μέτρια. Οι φαλαφελας έχουν και κεφτεδάκια μεσα στο φαλαφελ, επιλογή για τους μη βιγκαν.
Και αυτο το εχω τιμησει, φοβερό ηταν.
Τι φαλαφελας ωρε; αν δεν βγάζεις άκρη από τα αραβικά τι όνομα έχει η καλύτερα μην έχει καν ονομα, μακριά. Χιπστερας είσαι και πληρώνεις 4 ευρώ φαλαφελ; εκτός αν πηγαίνεις στην ουρά για καμάκια.
Ζανούμπια πλατεία Βάθης, κορυφαίο και φθηνό
Μια φορά όμως είδα μια μεγάλη μαύρη κατσαρίδα μπροστά στο ψυγείο - not for the faint-hearted

Simply Falafel στη Θεσσαλονίκη. ΤΕΛΕΙΟ ,πιθανόν να πετυχεις κει και τον sys3x να μιλάει με τον παλαιστίνιο ιδιοκτήτη ως αργά το βράδυ
Γενικά σε όλη την Αχαρνών έχουν γαματα και φτηνά, αλλά είναι μαζεμένα όλα εκεί, δυστυχώς. Πρέπει να αρχίσουν τις επενδύσεις και στις γειτονιές, μπας και οι σουβλατζηδες πάρουν χαμπάρι.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14033
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Πόσα ευρώ κάνει το σουβλάκι; Παίξε και τα ρέστα σου μ@λ@κα Μητσοτάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 26 Απρ 2023, 18:27

δεν δινω λεφτα σε μεσανατολικα παρα μονο σε καταστηματα Λιβανεζων Φαλαγγιτων
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

user0972003
Δημοσιεύσεις: 3683
Εγγραφή: 12 Φεβ 2023, 18:41

Re: Πόσα ευρώ κάνει το σουβλάκι; Παίξε και τα ρέστα σου μ@λ@κα Μητσοτάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από user0972003 » 26 Απρ 2023, 18:33

Sid Vicious
Άκου δω, στο χωριό μου είχαμε ένα γυράδικο όλα τα χρόνια, ο τύπος είχε και κρεοπωλείο. Βρώμικη και νόστιμη φάση. Και μπαμπάτσικος. Τον λέγαμε "ο γύρος του θανάτου"- ξέρεις, από την ατραξιόν :003:
Μετά από χρόνια άνοιξε άλλος ένας που έλεγαν είχε καλύτερη ποιότητα αλλά εμένα δεν μου άρεζε γιατί δεν ήταν καθόλου γευστικό το κρέας κι έβαζε ντυπ λίγο μέσα. Η γυναίκα του ήταν όλο μουτρωμένη γιατι αυτός όπου πήγαινε παραγγελία με το μηχανάκι σύναζε κι από ένα σφηνάκι ουίσκι κι ήταν πολύ τσιγγούνα, άκου εδώ καθώς το ετοίμαζε κι έπιανε έβαζε πατάτες μέσα στο γύρο, ε, έπιανε με την τσιμπίδα μια πατάτα και την έβγαζε :smt126

Πες καμιά ιστορία κι εσύ άντε έλα

Ελπίζω να μη με διαβάζει κανείς απ' το χωριό μου... :roll:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών