ΜΑΥΡΟ στην εθνική δημιουργία

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 15861
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: ΜΑΥΡΟ στην εθνική δημιουργία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 04 Μάιος 2023, 09:26

Green Dragon έγραψε:
04 Μάιος 2023, 09:23
Εθνικό Μέτωπο ήθελα αλλά δεν θα κατέβει. Τώρα μάλλον Βελόπουλο αν και δεν με ενθουσιάζει η σκέψη για πολλούς λόγους αλλά νομίζω ότι όλη αυτή η φασαρία που έγινε με Μυλωνάκη κλπ δείχνει πως έχει διαχωρίσει την θέση του.

Αυτό που φαντάζονται κάποιοι (νομίζω είναι 2-3) ότι θα μπορούσα να ψηφίσω ποτέ Συριζα είναι για γέλια :smt005:
αυτόν που λέει ότι δεν είμαστε δεξιοί, οκ :smt023
“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19743
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: ΜΑΥΡΟ στην εθνική δημιουργία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 04 Μάιος 2023, 09:36

Lugozzi έγραψε:
04 Μάιος 2023, 09:26
Green Dragon έγραψε:
04 Μάιος 2023, 09:23
Εθνικό Μέτωπο ήθελα αλλά δεν θα κατέβει. Τώρα μάλλον Βελόπουλο αν και δεν με ενθουσιάζει η σκέψη για πολλούς λόγους αλλά νομίζω ότι όλη αυτή η φασαρία που έγινε με Μυλωνάκη κλπ δείχνει πως έχει διαχωρίσει την θέση του.

Αυτό που φαντάζονται κάποιοι (νομίζω είναι 2-3) ότι θα μπορούσα να ψηφίσω ποτέ Συριζα είναι για γέλια :smt005:
αυτόν που λέει ότι δεν είμαστε δεξιοί, οκ :smt023
Αυτό που λέω πιο πάνω - στην Ελλάδα υπάρχει πολλή ενοχικότητα γι' αυτά. Και δεν αυτοπροσδιορίζομαι καν προσωπικά ως δεξιός, θεωρώ πολύ περιοριστικό τον όρο, θα έλεγα ασαφώς συντηρητικός αλλά όχι επειδή τον θεωρώ αρνητικό (μου είναι φύσει αδύνατο να υιοθετήσω ιδεολογικά πακέτα, παίρνω στοιχεία από παντού αν και αναγνωρίζω ότι στα περισσότερα συμφωνώ με αυτήν την πλευρά). Κανένας τέτοιος όρος δεν πρέπει να είναι στοχοποιημένος, τα ίδια θα έλεγα και αν ήταν ενοχοποιημένος ο όρος ακροαριστερός.

Τι να κάνω, αφού το έριξαν στο τσιφτετέλι με τον αποκλεισμό κομμάτων! Και αυτήν την φορά αποφάσισα να μην απόσχω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών