Δολοφονία Καραϊβάζ: Δύο συλλήψεις για τη δολοφονία

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
mao mao
Δημοσιεύσεις: 7420
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Δολοφονία Καραϊβάζ: Δύο συλλήψεις για τη δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 30 Απρ 2023, 11:01

Από τη στιγμή που τους συνέλαβαν με βάση στοιχεία που ήταν γνωστά εδώ και δύο χρόνια, η καθυστερούσαν τη έρευνα η έπιασαν λάθος άτομα.

Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 5111
Εγγραφή: 25 Μάιος 2018, 22:21

Re: Δολοφονία Καραϊβάζ: Δύο συλλήψεις για τη δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nick » 01 Μάιος 2023, 18:06

mao mao έγραψε:
30 Απρ 2023, 11:01
Από τη στιγμή που τους συνέλαβαν με βάση στοιχεία που ήταν γνωστά εδώ και δύο χρόνια, η καθυστερούσαν τη έρευνα η έπιασαν λάθος άτομα.
Υπάρχουν εκατοντάδες οχήματα και βίντεο που έπρεπε να συσχετίσουν. Από που προκύπτει ότι ήταν γνωστά εδώ και δυο χρόνια;

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Δολοφονία Καραϊβάζ: Δύο συλλήψεις για τη δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 01 Μάιος 2023, 18:08

nick έγραψε:
01 Μάιος 2023, 18:06
Υπάρχουν εκατοντάδες οχήματα και βίντεο που έπρεπε να συσχετίσουν. Από που προκύπτει ότι ήταν γνωστά εδώ και δυο χρόνια;
Δεν σας κάνει λίγο εντύπωση ότι πήγαν να δολοφονήσουν με το επαγγελματικό τους όχημα; Ούτε καν καμουφλάρισαν τα στοιχεία τους με ένα αυτοκόλλητο ή κάτι πρόχειρο. Κάμερες υπάρχουν εδώ και πολλά χρόνια. Πως τέτοια επιπολαιότητα;

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Δολοφονία Καραϊβάζ: Δύο συλλήψεις για τη δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 01 Μάιος 2023, 18:14

Yochanan έγραψε:
30 Απρ 2023, 10:54
γιατί είναι τόσο κακοί άνθρωποι οι ζαίοι; πόσο μαύρη μπορεί να είναι μια ανθρώπινη πσυχή;
Ένα πράμα θα σε πω μόνο μπρο, εδώ έχει ακόμη κόζμο που ψηφίζει νουδού, ναι μπρο, όπως το διάβασες, νουδού!
Μέχρι και το ΠΑΣΟΚ σχεδόν διαλύθηκε, αυτό, αυτό σε λέω μόνο.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 5111
Εγγραφή: 25 Μάιος 2018, 22:21

Re: Δολοφονία Καραϊβάζ: Δύο συλλήψεις για τη δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nick » 01 Μάιος 2023, 18:15

ST48410 έγραψε:
01 Μάιος 2023, 18:08
nick έγραψε:
01 Μάιος 2023, 18:06
Υπάρχουν εκατοντάδες οχήματα και βίντεο που έπρεπε να συσχετίσουν. Από που προκύπτει ότι ήταν γνωστά εδώ και δυο χρόνια;
Δεν σας κάνει λίγο εντύπωση ότι πήγαν να δολοφονήσουν με το επαγγελματικό τους όχημα; Ούτε καν καμουφλάρισαν τα στοιχεία τους με ένα αυτοκόλλητο ή κάτι πρόχειρο. Κάμερες υπάρχουν εδώ και πολλά χρόνια. Πως τέτοια επιπολαιότητα;
Σε αλλο όνομα ηταν το οχημα, το μηχανάκι που κάναν το έγκλημα νομιζω ηταν κλεμμένο. Στα περισσότερα εγκλήματα παρατάνε καπου το κλεμμένο και συνεχιζουν με κανονικο. Φυλακοβιοι εκτελεστες ειναι, οχι CSI.

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7420
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Δολοφονία Καραϊβάζ: Δύο συλλήψεις για τη δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 01 Μάιος 2023, 18:18

nick έγραψε:
01 Μάιος 2023, 18:06
mao mao έγραψε:
30 Απρ 2023, 11:01
Από τη στιγμή που τους συνέλαβαν με βάση στοιχεία που ήταν γνωστά εδώ και δύο χρόνια, η καθυστερούσαν τη έρευνα η έπιασαν λάθος άτομα.
Υπάρχουν εκατοντάδες οχήματα και βίντεο που έπρεπε να συσχετίσουν. Από που προκύπτει ότι ήταν γνωστά εδώ και δυο χρόνια;
Δηλαδή δύο χρόνια μελετούσαν τα βίντεο; Μου φαίνεται υπερβολικό το διάστημα.

runner
Δημοσιεύσεις: 2682
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 21:11

Re: Δολοφονία Καραϊβάζ: Δύο συλλήψεις για τη δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από runner » 01 Μάιος 2023, 18:22

ST48410 έγραψε:
01 Μάιος 2023, 18:08
Δεν σας κάνει λίγο εντύπωση ότι πήγαν να δολοφονήσουν με το επαγγελματικό τους όχημα; Ούτε καν καμουφλάρισαν τα στοιχεία τους με ένα αυτοκόλλητο ή κάτι πρόχειρο. Κάμερες υπάρχουν εδώ και πολλά χρόνια. Πως τέτοια επιπολαιότητα;
Καμία επιπολαιότητα.
Το φορτηγάκι το χρησιμοποιούσαν για να βάζουν μέσα το μηχανάκι μετά τις εκτελέσεις.
Η αστυνομία εκείνη την ώρα ενημερώνεται για δράστες πάνω σε μηχανή, κανείς δεν υποπτεύεται να ψάξει ένα επαγγελματικό όχημα.
Απ΄ότι διάβαζα, η αστυνομία άρχισε να φτάνει στα ίχνη τους μετά από πληροφορίες μέσα από τη νύχτα. Δεν ήταν μόνο οι εικόνες από τις κάμερες.
Τους υποπτεύονται και γι άλλες εκτελέσεις εκτός του δημοσιογράφου και του πυγμάχου.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20981
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Δολοφονία Καραϊβάζ: Δύο συλλήψεις για τη δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 01 Μάιος 2023, 18:25

Δολοφονία Καραϊβάζ: Οι άγνωστες συνομιλίες που ακούστηκαν στη δίκη της Greek Mafia – «Από εκεί έχει γίνει η μαλ… θα σου πω από κοντά»

https://lawandorder.gr/dolofonia-karaiv ... -po-konta/
Μέλος Greek Mafia: Καραϊβάζ, σου λέει κάτι;

Αρχηγός εγκληματικής οργάνωσης: Είναι δημοσιογράφος

Μέλος Greek Mafia: Ναι

Αρχηγός εγκληματικής οργάνωσης: Ναι, Καραϊβάζ

Μέλος Greek Mafia: Ωραία από εκεί έχει γίνει η μαλ…, θα σου πω από κοντά

Αρχηγός εγκληματικής οργάνωσης: Από εκεί έχει γίνει;

Μέλος Greek Mafia: Ναι, αυτός την έκανε.

Αρχηγός εγκληματικής οργάνωσης: Είσαι σίγουρος για αυτό;

Μέλος Greek Mafia: 100% και αύριο μου δώσουν και το τηλέφωνο, το οποίο έδωσε για να σου κάνουν άρση.

Αρχηγός εγκληματικής οργάνωσης: Εντάξει, αύριο για να το κοιτάξουν, δηλαδή ποιο τηλέφωνο μας έχει δώσει

Μέλος Greek Mafia: Ναι, έδωσε δικό σου, το οποίο είναι κλειστό και δεν ενεργοποιήθηκε ποτέ. Το κοίταξαν για 20 μέρες και πήγε αυτός και είπε κάποια πράγματα.

Αρχηγός εγκληματικής οργάνωσης: Θα τα πούμε αύριο.
«Είμαστε πολύ κοντά στο να βρεθεί ο ηθικός αυτουργός.
Πρέπει όμως να πω ότι γινόταν μια εμπεριστατωμένη έρευνα, πάνω από 350 βίντεο να αναλυθούν και το κυριότερο, οι δύο ήδη συλληφθέντες για να οδηγηθούν με μια δικογραφία δεμένη και όχι με ενδείξεις αλλά με αποδείξεις ενώπιον του εισαγγελέα θέλει δουλειά» λέει ο γενικός γραμματέας του Σωματείου Ειδικών Φρουρών, Στράτο Μαυροειδάκος
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 5111
Εγγραφή: 25 Μάιος 2018, 22:21

Re: Δολοφονία Καραϊβάζ: Δύο συλλήψεις για τη δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nick » 01 Μάιος 2023, 18:29

mao mao έγραψε:
01 Μάιος 2023, 18:18
nick έγραψε:
01 Μάιος 2023, 18:06
mao mao έγραψε:
30 Απρ 2023, 11:01
Από τη στιγμή που τους συνέλαβαν με βάση στοιχεία που ήταν γνωστά εδώ και δύο χρόνια, η καθυστερούσαν τη έρευνα η έπιασαν λάθος άτομα.
Υπάρχουν εκατοντάδες οχήματα και βίντεο που έπρεπε να συσχετίσουν. Από που προκύπτει ότι ήταν γνωστά εδώ και δυο χρόνια;
Δηλαδή δύο χρόνια μελετούσαν τα βίντεο; Μου φαίνεται υπερβολικό το διάστημα.
Το να επιβεβαιώσεις αν το ταδε οχημα ανήκει σε κάποιον ειναι γρήγορο. Το να βρεις ποιο όχημα πρέπει να ελεγχεις ειναι χρονοβορο.

Απο την αλλη φαινεται οτι ο μακαρίτης δεν ηταν και τοσο αθωος, με την εννοια οτι ειχε παρε δωσε (οχι μονο στα πλαίσια του δημοσιογραφικου καθήκοντος) με την μια από τις αντίπαλες ομάδες σε βαρος της αλλης. Σ αυτα τα θεματα η αστυνομια δεν πολυ βιαζεται να λυσει την υποθεση, την λύνουν πιο γρηγορά οι εμπλεκόμενοι.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Δολοφονία Καραϊβάζ: Δύο συλλήψεις για τη δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 02 Μάιος 2023, 12:04

sys3x έγραψε:
01 Μάιος 2023, 18:14
Yochanan έγραψε:
30 Απρ 2023, 10:54
γιατί είναι τόσο κακοί άνθρωποι οι ζαίοι; πόσο μαύρη μπορεί να είναι μια ανθρώπινη πσυχή;
Ένα πράμα θα σε πω μόνο μπρο, εδώ έχει ακόμη κόζμο που ψηφίζει νουδού, ναι μπρο, όπως το διάβασες, νουδού!
Μέχρι και το ΠΑΣΟΚ σχεδόν διαλύθηκε, αυτό, αυτό σε λέω μόνο.
Μαλάκα μου, κάθε τόσο σε κάνω εικόνα σε διάφορες καθημερινές στιγμές. Πχ, στο μίνι μάρκετ (ξες, απέναντι απ' το πάρκο):
Ταμίας: Κύριε sys3x, αυτά είναι μόνο; Σακούλα θέλετε;
sys3x: Εδώ κάποιοι θα ψηφίσουν τις γαλάζιες βδέλες που κατέστρεψαν την κοινωνία και κατέλυσαν το σύνταγμα, κι εσύ μου λες για σακούλες; Σκατούλες θέλω, όχι σακούλες. Να τις πετάξω στα μούτρα των νουδουλικών που θα ξαναβγάλουν Άδωνη και Πλεύρη. Δεν πιστεύω να ψηφίζεις ΝΔ, ε;

:lol:
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Δολοφονία Καραϊβάζ: Δύο συλλήψεις για τη δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 02 Μάιος 2023, 14:02

Bic έγραψε:
02 Μάιος 2023, 12:04
sys3x έγραψε:
01 Μάιος 2023, 18:14
Yochanan έγραψε:
30 Απρ 2023, 10:54
γιατί είναι τόσο κακοί άνθρωποι οι ζαίοι; πόσο μαύρη μπορεί να είναι μια ανθρώπινη πσυχή;
Ένα πράμα θα σε πω μόνο μπρο, εδώ έχει ακόμη κόζμο που ψηφίζει νουδού, ναι μπρο, όπως το διάβασες, νουδού!
Μέχρι και το ΠΑΣΟΚ σχεδόν διαλύθηκε, αυτό, αυτό σε λέω μόνο.
Μαλάκα μου, κάθε τόσο σε κάνω εικόνα σε διάφορες καθημερινές στιγμές. Πχ, στο μίνι μάρκετ (ξες, απέναντι απ' το πάρκο):
Ταμίας: Κύριε sys3x, αυτά είναι μόνο; Σακούλα θέλετε;
sys3x: Εδώ κάποιοι θα ψηφίσουν τις γαλάζιες βδέλες που κατέστρεψαν την κοινωνία και κατέλυσαν το σύνταγμα, κι εσύ μου λες για σακούλες; Σκατούλες θέλω, όχι σακούλες. Να τις πετάξω στα μούτρα των νουδουλικών που θα ξαναβγάλουν Άδωνη και Πλεύρη. Δεν πιστεύω να ψηφίζεις ΝΔ, ε;

:lol:
Αντέστρεψε τους ρόλους και είσαι μέσα.
:lol:
Ναι, μου έχει τύχει, όχι στα φορόλ βέβαια αλλά όποιος δεν "συνομιλεί" αποκλειστικά σε έκο τσέημπερς - σιρκλ-τζερκ φούσκες το γνωρίζει ήδη αυτό, έχει αγριέψει ο κόσμος.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Δολοφονία Καραϊβάζ: Δύο συλλήψεις για τη δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 02 Μάιος 2023, 14:08

sys3x έγραψε:
02 Μάιος 2023, 14:02
Bic έγραψε:
02 Μάιος 2023, 12:04
sys3x έγραψε:
01 Μάιος 2023, 18:14


Ένα πράμα θα σε πω μόνο μπρο, εδώ έχει ακόμη κόζμο που ψηφίζει νουδού, ναι μπρο, όπως το διάβασες, νουδού!
Μέχρι και το ΠΑΣΟΚ σχεδόν διαλύθηκε, αυτό, αυτό σε λέω μόνο.
Μαλάκα μου, κάθε τόσο σε κάνω εικόνα σε διάφορες καθημερινές στιγμές. Πχ, στο μίνι μάρκετ (ξες, απέναντι απ' το πάρκο):
Ταμίας: Κύριε sys3x, αυτά είναι μόνο; Σακούλα θέλετε;
sys3x: Εδώ κάποιοι θα ψηφίσουν τις γαλάζιες βδέλες που κατέστρεψαν την κοινωνία και κατέλυσαν το σύνταγμα, κι εσύ μου λες για σακούλες; Σκατούλες θέλω, όχι σακούλες. Να τις πετάξω στα μούτρα των νουδουλικών που θα ξαναβγάλουν Άδωνη και Πλεύρη. Δεν πιστεύω να ψηφίζεις ΝΔ, ε;

:lol:
Αντέστρεψε τους ρόλους και είσαι μέσα.
:lol:
Ναι, μου έχει τύχει, όχι στα φορόλ βέβαια αλλά όποιος δεν "συνομιλεί" αποκλειστικά σε έκο τσέημπερς - σιρκλ-τζερκ φούσκες το γνωρίζει ήδη αυτό, έχει αγριέψει ο κόσμος.
Καλά, δεν μιλούσα για 4all, αλλά για το μίνι μάρκετ (ξες, πρώην "Δήμητρα"), απέναντι απ' το πάρκο με κατεύθυνση προς το σπίτι μου. Αλλά πιάνω τι λες.

Να ξες πάντως, επειδή συναντώ καθημερινά πολύ κόσμο στη δουλειά, ότι "αγριεμένοι" υπάρχουν και στις δυο πλευρές. Περισσότεροι κατά της κυβέρνησης φυσικά (αναμενόμενο και διαχρονικό αυτό), αλλά όχι μόνο αυτοί.
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Δολοφονία Καραϊβάζ: Δύο συλλήψεις για τη δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 02 Μάιος 2023, 14:12

Bic έγραψε:
02 Μάιος 2023, 14:08
sys3x έγραψε:
02 Μάιος 2023, 14:02
Bic έγραψε:
02 Μάιος 2023, 12:04

Μαλάκα μου, κάθε τόσο σε κάνω εικόνα σε διάφορες καθημερινές στιγμές. Πχ, στο μίνι μάρκετ (ξες, απέναντι απ' το πάρκο):
Ταμίας: Κύριε sys3x, αυτά είναι μόνο; Σακούλα θέλετε;
sys3x: Εδώ κάποιοι θα ψηφίσουν τις γαλάζιες βδέλες που κατέστρεψαν την κοινωνία και κατέλυσαν το σύνταγμα, κι εσύ μου λες για σακούλες; Σκατούλες θέλω, όχι σακούλες. Να τις πετάξω στα μούτρα των νουδουλικών που θα ξαναβγάλουν Άδωνη και Πλεύρη. Δεν πιστεύω να ψηφίζεις ΝΔ, ε;

:lol:
Αντέστρεψε τους ρόλους και είσαι μέσα.
:lol:
Ναι, μου έχει τύχει, όχι στα φορόλ βέβαια αλλά όποιος δεν "συνομιλεί" αποκλειστικά σε έκο τσέημπερς - σιρκλ-τζερκ φούσκες το γνωρίζει ήδη αυτό, έχει αγριέψει ο κόσμος.
Καλά, δεν μιλούσα για 4all, αλλά για το μίνι μάρκετ (ξες, πρώην "Δήμητρα"), απέναντι απ' το πάρκο με κατεύθυνση προς το σπίτι μου. Αλλά πιάνω τι λες.

Να ξες πάντως, επειδή συναντώ καθημερινά πολύ κόσμο στη δουλειά, ότι "αγριεμένοι" υπάρχουν και στις δυο πλευρές. Περισσότεροι κατά της κυβέρνησης φυσικά (αναμενόμενο και διαχρονικό αυτό), αλλά όχι μόνο αυτοί.
Οι άλλοι που λες γιατί είναι αγριεμένοι;
Δεν μπήκαν ΟΛΑ τα δεύτερα ξαδέρφια μετακλητοί; βρίσκουν εκνευριστικό και άδικο να χάσουν τα 0,60 και στράβωσαν με την πλεμπαρία για ένα γαμωτρένο;
Ρητορική ήτανε η ερώτηκση ε.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20981
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Δολοφονία Καραϊβάζ: Δύο συλλήψεις για τη δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 02 Μάιος 2023, 16:05

看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Δολοφονία Καραϊβάζ: Δύο συλλήψεις για τη δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 02 Μάιος 2023, 16:09

Σενέκας έγραψε:
28 Απρ 2023, 18:27
Το ότι η αστυνομία έκανε συλλήψεις, δε σημαίνει αυτόματα ότι εξιχνιάστηκε η υπόθεση....
Επίσης δεν έχει καμμιά σχέση με την κυβέρνηση, αν η αστυνομία βρήκε στοιχεία και οδηγήθηκε κάπου, αλλά η κυβέρνηση προσπαθεί να το καρπωθεί, σαν σιχάματα που είναι.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών