Το κόμμα ''ΝΙΚΗ¨,το χριστιανικό κόμμα, θα ειναι η μεγάλη έκπληξη των εκλογών;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21048
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Το κόμμα ''ΝΙΚΗ¨,το χριστιανικό κόμμα, θα ειναι η μεγάλη έκπληξη των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 28 Μάιος 2023, 11:25

Πιστεύω ότι ένας φανατικός δεξιός θα προτιμούσε η ΝΔ να έχει 160 βουλευτές και δέκα βουλευτές το Νίκη από ότι 170 βουλευτές η ΝΔ και χωρίς Νίκη. Ή μη μου πει κανείς δεξιός ότι προτιμά την Πιπιλή, τον Ψαριανό και τον Τατσόπουλο από τον Νατσιό και την παρέα του;

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34747
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Το κόμμα ''ΝΙΚΗ¨,το χριστιανικό κόμμα, θα ειναι η μεγάλη έκπληξη των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 28 Μάιος 2023, 11:27

student έγραψε:
28 Μάιος 2023, 10:13
πατησιωτης έγραψε:
28 Μάιος 2023, 07:54
https://www.facebook.com/permalink.php? ... cale=el_GR


Όχι, το πολιτικό μόρφωμα ΝΙΚΗ δεν είναι μια ακόμη περίπτωση Ελληνικής Λύσης.
...
Χθες, ο Αρχιεπίσκοπος Ιερώνυμος, όπως και νωρίτερα οι Μητροπολίτες Αλεξανδρουπόλεως Άνθιμος και Δημητριάδος-Αλμυρού Ιγνάτιος, έπραξε το χρέος του.
Τώρα είναι η σειρά της συντεταγμένης Πολιτείας.
Θα μπορούσε κάποιος να ερμηνεύσει αυτό το τελευταίο? Ποιο είναι αυτό το χρέος που καλείται με τη σειρά της να πράξει η συντεταγμένη πολιτεία? :102:

Προφανώς ο συγκεκριμένος θέλει κάποια παρέμβαση του Αρείου Πάγου και για αυτό το κόμμα. :D Μόνο που δεν υπάρχει καμμία αιτιολογία.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34747
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Το κόμμα ''ΝΙΚΗ¨,το χριστιανικό κόμμα, θα ειναι η μεγάλη έκπληξη των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 28 Μάιος 2023, 11:32

George_V έγραψε:
28 Μάιος 2023, 08:42
Σταμάτησα να διαβάζω το σεντόνι του Πατ στο σημείο που έλεγε ότι Παπας Ιωαννης-Παυλος Β επιχείρησε να ανατρέψει την Β Συνοδου του Βατικανού.

Ο Ιωαννης-Παυλος που ήταν από τους πιο πιστούς enforcer των αποφάσεων της Συνόδου. Go figure...

Το επίπεδο ασχετοσύνης του δημοσιογραφου όσον αφορά την θρησκεία είναι over 9000.
Προφανώς στο μυαλό του υπάρχει το σχήμα Β΄Σύνοδος = μεταρρυθμιστική,Ιωάννης - Παύλος = συντηρητικός χωρίς άλλες λεπτομέρειες και τα γράφει.
Δικό μου πάντως είναι μόνο αυτό που έγραψα πιο πάνω για τη σχέση Κράτους - Εκκλησίας στην Ελλάδα και τους γεωπολιτικούς λόγους που την επέβαλαν.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20836
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Το κόμμα ''ΝΙΚΗ¨,το χριστιανικό κόμμα, θα ειναι η μεγάλη έκπληξη των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 28 Μάιος 2023, 11:39

:o:_::o:_::o:_::o



ΟΚ .... μπορεί να ειναι τρολια.... :102:

αλλά μπορεί και όχι.... :-?
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5721
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Το κόμμα ''ΝΙΚΗ¨,το χριστιανικό κόμμα, θα ειναι η μεγάλη έκπληξη των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 28 Μάιος 2023, 11:41

Ο φόβος της ΝΔ είναι ορατός.
Το κακό, γι αυτους, με την Νίκη, είναι πως υπάρχει ισχυρή ιδεολογική βάση από πίσω με μεγάλη κοινωνική απήχηση.

Δεν είναι ουτε κόμμα αρχηγικό, ουτε διαμαρτυρίας, ουτε ψεκασμένο.
Αυτό τους τρομάζει.
Πίστευαν και επένδυσαν στον κατακερματισμο των απέναντι.

Τώρα που δικός της κόσμος θα έλκεται από την Νίκη και κάποιοι θα τους ψηφίζουν κι όλας, ανησυχεί για το μέλλον.

Η Νίκη δεν ανήκει στην πολυκατοικία της ΝΔ ουτε προηλθε από αυτήν.
Συμβουλή: Ας μην ανησυχούν τόσο πολυ οι ΝΔτες...
Οι Μητσοτακιστες θα πρεπει να ανησυχουν περισσοτερο.
Εκτός αν ο Μητσοτάκης κάνει την ΝΔ οικογενειακή υπόθεση..
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27072
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Το κόμμα ''ΝΙΚΗ¨,το χριστιανικό κόμμα, θα ειναι η μεγάλη έκπληξη των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 28 Μάιος 2023, 11:44

πατησιωτης έγραψε:
28 Μάιος 2023, 11:32
George_V έγραψε:
28 Μάιος 2023, 08:42
Σταμάτησα να διαβάζω το σεντόνι του Πατ στο σημείο που έλεγε ότι Παπας Ιωαννης-Παυλος Β επιχείρησε να ανατρέψει την Β Συνοδου του Βατικανού.

Ο Ιωαννης-Παυλος που ήταν από τους πιο πιστούς enforcer των αποφάσεων της Συνόδου. Go figure...

Το επίπεδο ασχετοσύνης του δημοσιογραφου όσον αφορά την θρησκεία είναι over 9000.
Προφανώς στο μυαλό του υπάρχει το σχήμα Β΄Σύνοδος = μεταρρυθμιστική,Ιωάννης - Παύλος = συντηρητικός χωρίς άλλες λεπτομέρειες και τα γράφει.
Δικό μου πάντως είναι μόνο αυτό που έγραψα πιο πάνω για τη σχέση Κράτους - Εκκλησίας στην Ελλάδα και τους γεωπολιτικούς λόγους που την επέβαλαν.
Ακριβώς επειδή στο μυαλό του δημοσιοκαφρου έχουν γίνει όλα αχταρμάς δεν ξέρουν και τι τους γίνεται.

Εντελώς simpliatistic way of thinking γιατί μάλλον δεν μπορεί να επεξεργαστεί παραπάνω την πληροφορία
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34747
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Το κόμμα ''ΝΙΚΗ¨,το χριστιανικό κόμμα, θα ειναι η μεγάλη έκπληξη των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 28 Μάιος 2023, 11:57

Εμπεδοκλής έγραψε:
28 Μάιος 2023, 11:25
Πιστεύω ότι ένας φανατικός δεξιός θα προτιμούσε η ΝΔ να έχει 160 βουλευτές και δέκα βουλευτές το Νίκη από ότι 170 βουλευτές η ΝΔ και χωρίς Νίκη. Ή μη μου πει κανείς δεξιός ότι προτιμά την Πιπιλή, τον Ψαριανό και τον Τατσόπουλο από τον Νατσιό και την παρέα του;
Εγώ πάντως στην Πιπιλή έχω βάλει σταυρό.Άλλωστε εάν κάποιοι δεν της έβαζαν σταυρό δεν θα έβγαινε. :D
Για αυτό τον λόγο δεν βγήκαν ούτε τώρα οι Τατσόπουλος και Ψαριανός.Αυτούς τους ψήφιζαν μόνο οι παλιοί αριστεροί φίλοι τους που ψήφισαν ΝΔ.


Dorian
Δημοσιεύσεις: 2737
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Το κόμμα ''ΝΙΚΗ¨,το χριστιανικό κόμμα, θα ειναι η μεγάλη έκπληξη των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 28 Μάιος 2023, 12:09

Εμπεδοκλής έγραψε:
28 Μάιος 2023, 11:25
Πιστεύω ότι ένας φανατικός δεξιός θα προτιμούσε η ΝΔ να έχει 160 βουλευτές και δέκα βουλευτές το Νίκη από ότι 170 βουλευτές η ΝΔ και χωρίς Νίκη. Ή μη μου πει κανείς δεξιός ότι προτιμά την Πιπιλή, τον Ψαριανό και τον Τατσόπουλο από τον Νατσιό και την παρέα του;
:+1:
Δεν βλέπω το λόγο δεξιός που το έριξε φοβούμενος κυβέρνηση αριστεράς, μετά το +20% να μην στηρίξει ΝΙΚΗ.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14098
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Το κόμμα ''ΝΙΚΗ¨,το χριστιανικό κόμμα, θα ειναι η μεγάλη έκπληξη των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 28 Μάιος 2023, 12:19

Εμπεδοκλής έγραψε:
28 Μάιος 2023, 11:25
Πιστεύω ότι ένας φανατικός δεξιός θα προτιμούσε η ΝΔ να έχει 160 βουλευτές και δέκα βουλευτές το Νίκη από ότι 170 βουλευτές η ΝΔ και χωρίς Νίκη. Ή μη μου πει κανείς δεξιός ότι προτιμά την Πιπιλή, τον Ψαριανό και τον Τατσόπουλο από τον Νατσιό και την παρέα του;
Δεν έχεις καταλάβει τίποτα. Η ΝΔ κερδίζει στις εκλογές ακριβώς επειδή εξέμεσε ένα μεγάλο μέρος από αυτούς που εσύ νομίζεις ότι είναι ψηφοφόροι της. Να που βρίσκονται αυτοί:
Αρίστος έγραψε:
27 Μάιος 2023, 20:06
Το μονο που εχω αποφασισει ειναι πως αν κατεβει το Εθνικο Μετωπο θα ψηφισω Μετωπο.

Αν δεν καταφερει να κατεβει θα ψηφισω ειτε Εμφιετζογλου, ειτε ΣΥΡΙΖΑ, και θα το αποφασισω ακριβως τελευταια στιγμη αφου ζυγιασω ολα τα συν και τα πλην.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2354
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: Το κόμμα ''ΝΙΚΗ¨,το χριστιανικό κόμμα, θα ειναι η μεγάλη έκπληξη των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 28 Μάιος 2023, 12:21

Leporello έγραψε:
28 Μάιος 2023, 12:19
Εμπεδοκλής έγραψε:
28 Μάιος 2023, 11:25
Πιστεύω ότι ένας φανατικός δεξιός θα προτιμούσε η ΝΔ να έχει 160 βουλευτές και δέκα βουλευτές το Νίκη από ότι 170 βουλευτές η ΝΔ και χωρίς Νίκη. Ή μη μου πει κανείς δεξιός ότι προτιμά την Πιπιλή, τον Ψαριανό και τον Τατσόπουλο από τον Νατσιό και την παρέα του;
Δεν έχεις καταλάβει τίποτα. Η ΝΔ κερδίζει στις εκλογές ακριβώς επειδή εξέμεσε ένα μεγάλο μέρος από αυτούς που εσύ νομίζεις ότι είναι ψηφοφόροι της. Να που βρίσκονται αυτοί:
Αρίστος έγραψε:
27 Μάιος 2023, 20:06
Το μονο που εχω αποφασισει ειναι πως αν κατεβει το Εθνικο Μετωπο θα ψηφισω Μετωπο.

Αν δεν καταφερει να κατεβει θα ψηφισω ειτε Εμφιετζογλου, ειτε ΣΥΡΙΖΑ, και θα το αποφασισω ακριβως τελευταια στιγμη αφου ζυγιασω ολα τα συν και τα πλην.
Σορρυ λεπορελλο, τι πάει να πει εξέμεσε;
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Το κόμμα ''ΝΙΚΗ¨,το χριστιανικό κόμμα, θα ειναι η μεγάλη έκπληξη των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 28 Μάιος 2023, 12:21

Esperos έγραψε:
28 Μάιος 2023, 12:21
Leporello έγραψε:
28 Μάιος 2023, 12:19
Εμπεδοκλής έγραψε:
28 Μάιος 2023, 11:25
Πιστεύω ότι ένας φανατικός δεξιός θα προτιμούσε η ΝΔ να έχει 160 βουλευτές και δέκα βουλευτές το Νίκη από ότι 170 βουλευτές η ΝΔ και χωρίς Νίκη. Ή μη μου πει κανείς δεξιός ότι προτιμά την Πιπιλή, τον Ψαριανό και τον Τατσόπουλο από τον Νατσιό και την παρέα του;
Δεν έχεις καταλάβει τίποτα. Η ΝΔ κερδίζει στις εκλογές ακριβώς επειδή εξέμεσε ένα μεγάλο μέρος από αυτούς που εσύ νομίζεις ότι είναι ψηφοφόροι της. Να που βρίσκονται αυτοί:
Αρίστος έγραψε:
27 Μάιος 2023, 20:06
Το μονο που εχω αποφασισει ειναι πως αν κατεβει το Εθνικο Μετωπο θα ψηφισω Μετωπο.

Αν δεν καταφερει να κατεβει θα ψηφισω ειτε Εμφιετζογλου, ειτε ΣΥΡΙΖΑ, και θα το αποφασισω ακριβως τελευταια στιγμη αφου ζυγιασω ολα τα συν και τα πλην.
Σορρυ λεπορελλο, τι πάει να πει εξέμεσε;
Ξερασε

Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3012
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Το κόμμα ''ΝΙΚΗ¨,το χριστιανικό κόμμα, θα ειναι η μεγάλη έκπληξη των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 28 Μάιος 2023, 12:23

georgebi έγραψε:
28 Μάιος 2023, 11:39
:o:_::o



ΟΚ .... μπορεί να ειναι τρολια.... :102:

αλλά μπορεί και όχι.... :-?

:o:_::o

Προσπαθώ να καταλάβω ποια είναι η σύνδεση που είδες σε αυτό το τουιτ με το κόμμα νικη, ακόμα και σαν τρολιά, αλλά δεν έχω βγάλει άκρη. :smt017
Επειδή δεν έχω λογαριασμό στο τουίτερ και μπορεί να υπάρχει κάτι παραπάνω από αυτό που μου εμφανίζεται, μπορείς να εξηγήσεις pls? :102:
Perception is reality...

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9969
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Το κόμμα ''ΝΙΚΗ¨,το χριστιανικό κόμμα, θα ειναι η μεγάλη έκπληξη των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 28 Μάιος 2023, 12:24

Ναύτης έγραψε:
28 Μάιος 2023, 12:07
Εικόνα
:lol:
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14098
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Το κόμμα ''ΝΙΚΗ¨,το χριστιανικό κόμμα, θα ειναι η μεγάλη έκπληξη των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 28 Μάιος 2023, 12:31

Γαληνός έγραψε:
28 Μάιος 2023, 11:41
Ο φόβος της ΝΔ είναι ορατός.
Το κακό, γι αυτους, με την Νίκη, είναι πως υπάρχει ισχυρή ιδεολογική βάση από πίσω με μεγάλη κοινωνική απήχηση.

Δεν είναι ουτε κόμμα αρχηγικό, ουτε διαμαρτυρίας, ουτε ψεκασμένο.
Αυτό τους τρομάζει.
Πίστευαν και επένδυσαν στον κατακερματισμο των απέναντι.

Τώρα που δικός της κόσμος θα έλκεται από την Νίκη και κάποιοι θα τους ψηφίζουν κι όλας, ανησυχεί για το μέλλον.

Η Νίκη δεν ανήκει στην πολυκατοικία της ΝΔ ουτε προηλθε από αυτήν.
Συμβουλή: Ας μην ανησυχούν τόσο πολυ οι ΝΔτες...
Οι Μητσοτακιστες θα πρεπει να ανησυχουν περισσοτερο.
Εκτός αν ο Μητσοτάκης κάνει την ΝΔ οικογενειακή υπόθεση..
Απατάσαι. Ολοι αυτοί προήλθαν από την ΝΔ. Ξέχασες την "Δεξιά του Κυρίου" του Χριστόδουλου; Ο απαοχωρισμός όλων αυτών συν των ακροδεξιών ήταν η απαραίτητη προϋπόθεση αλλά και το τίμημα γιά να μπορεί η ΝΔ να κερδίζει εκλογές.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών