Αγωνιστές κατά των funds: Φώτης Μπαμπάνης

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15125
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Αγωνιστές κατά των funds: Φώτης Μπαμπάνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 12 Μάιος 2023, 20:12

Beria έγραψε:
12 Μάιος 2023, 09:58
Εάν αυτός ο τύπος παίρνει κόσμο στο λαιμό του λέγοντας τους ότι θα πληρώσουν τα χρέη τους με τα φανταστικομμύρια της Τραπεζας της Ανατολής δεν διώκεται;
μπορεί κάποιο δικαστήριο να αποφασίσει ότι μπορεί και να τα έχεις τα λεφτά άρα μάλλον δεν διώκεται. Και αν διωχθεί, τον κυνηγάνε τα κυκλώματα δεν είναι απατεώνας
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24415
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Αγωνιστές κατά των funds: Φώτης Μπαμπάνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 12 Μάιος 2023, 20:28

πατησιωτης έγραψε:
12 Μάιος 2023, 12:21
Λυπάμαι που δεν κατεβαίνουν αυτοί στην Α΄Αθηνών για να τους βάλω σταυρό.
Υποθέτω ότι η διατύπωση αυτή μπορεί να είναι καθ' υπερβολή. Αν όχι είναι φάουλ. :)
πατησιωτης έγραψε:
12 Μάιος 2023, 12:21
Μη νομίζεις ότι θα ψαρώσεις όσους είναι υπέρ των κατασχέσεων των σπιτιών με κάποιο ανύπαρκτο ηθικό πλεονέκτημα που είναι μόνο στο μυαλό των δανειοληπτών.Εμένα πάντως όχι.Εγώ θα μπορούσα όπως πολλοί άλλοι να φύγω από τα Πατήσια και να αγοράσω με δάνειο σπίτι στα βόρεια προάστεια.Δεν το έκανα διότι δεν ήθελα να χρωστάω.Και αντί αυτού είδα το έχω ξαναγράψει να εξαερώνονται οι μετοχές των τραπεζών για να καλύφθούν οι μπαταξήδες που το παίζουν αδικημένοι.
Δεν τους αναγνωρίζω όμως για αδικημένους.Εσύ ψηφίζεις κανένα σπίτι σε χέρια τραπεζίτη και εγώ ψηφίζω πάρτε τα όλα σε όσους δεν πληρώνουν.Και για αυτό το μόνο κόμμα που θα μπορούσα να πάω φεύγοντας από τη ΝΔ είναι αυτό που είναι πιο φιλοκαπιταλιστικό και εσύ απεχθάνεσαι παρά τα πατριωτικά,του Τζήμερου. :D
Σε αυτά εδώ συμπάσχω και μπορώ να συμφωνήσω. Ποτέ μου δεν πήρα δάνειο να απλωθώ παραπάνω από όσο μπορούσα και έχασα κι εγώ χρήματα από (ευτυχώς λίγες) τραπεζικές μετοχές που εξαϋλώθηκαν.

Η ένστασή μου είναι για τον Πάτση. Ο άνθρωπος από τις δικαιολογίες που έλεγε, φαινόταν καθαρά ότι είναι απατεώνας. Δεν στέκουν αυτές οι δικαιολογίες για επαγγελματία δικηγόρο. Μια χαρά γνώριζε το ασύμβατο των δραστηριοτήτων του και παρίστανε τον χαζό. Τα είχαμε γράψει τότε και στο σχετικό νήμα. Λέω λοιπόν ότι δεν του αξίζει ψήφος όχι γιατί εκμεταλλεύεται την δυστυχία ανθρώπων (εγώ δεν θα τον ψήφιζα και για αυτό) αλλά κυρίως γιατί μας δουλεύει μέσα στα μούτρα, ακόμα και αφού έχει πιαστεί στα πράσα. Για το θράσος του δηλαδή. Και νομίζω πως αν το ξανασκεφτείς ούτε εσύ θα ήθελες να τον ψηφίσεις.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ST48410 την 12 Μάιος 2023, 20:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24415
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Αγωνιστές κατά των funds: Φώτης Μπαμπάνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 12 Μάιος 2023, 20:29

Lord Brum έγραψε:
12 Μάιος 2023, 20:12
Beria έγραψε:
12 Μάιος 2023, 09:58
Εάν αυτός ο τύπος παίρνει κόσμο στο λαιμό του λέγοντας τους ότι θα πληρώσουν τα χρέη τους με τα φανταστικομμύρια της Τραπεζας της Ανατολής δεν διώκεται;
μπορεί κάποιο δικαστήριο να αποφασίσει ότι μπορεί και να τα έχεις τα λεφτά άρα μάλλον δεν διώκεται. Και αν διωχθεί, τον κυνηγάνε τα κυκλώματα δεν είναι απατεώνας
Εμένα πιο πιθανό μου φαίνεται να τον κυνηγάνε να τον δείρουν οι πελάτες του παρά να ασχοληθεί η δικαιοσύνη.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39740
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Αγωνιστές κατά των funds: Φώτης Μπαμπάνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 12 Μάιος 2023, 20:31

Η δικαιοσυνη παντως επετρεψε στην Ελληνων Συνελευσι να κατεβει στις εκλογες, κατι που σημαινει οτι ζουμε σε σουρεαλ χωρα.

Η ΟΤΙ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.

.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24415
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Αγωνιστές κατά των funds: Φώτης Μπαμπάνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 12 Μάιος 2023, 20:33

Αρίστος έγραψε:
12 Μάιος 2023, 20:31
Η δικαιοσυνη παντως επετρεψε στην Ελληνων Συνελευσι να κατεβει στις εκλογες, κατι που σημαινει οτι ζουμε σε σουρεαλ χωρα.

.
Μου θυμίζεις λίγο τι έγραφες στο παλιό για το Σώρρα όταν πρωτοέπαιζαν τα κανάλια τα περί μετοχών της τράπεζας της Ανατολής; Όχι μετά. Τότε στην αρχή.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39740
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Αγωνιστές κατά των funds: Φώτης Μπαμπάνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 12 Μάιος 2023, 20:35

ST48410 έγραψε:
12 Μάιος 2023, 20:33
Αρίστος έγραψε:
12 Μάιος 2023, 20:31
Η δικαιοσυνη παντως επετρεψε στην Ελληνων Συνελευσι να κατεβει στις εκλογες, κατι που σημαινει οτι ζουμε σε σουρεαλ χωρα.

.
Μου θυμίζεις λίγο τι έγραφες στο παλιό για το Σώρρα όταν πρωτοέπαιζαν τα κανάλια τα περί μετοχών της τράπεζας της Ανατολής; Όχι μετά. Τότε στην αρχή.


To 2011 που φτιαξαμε τους Ελ Χρ και μετα τη ΔΗΠΕ απαραβατος ορος ηταν οτι κανενας Σωρρικος δεν εκπροσωπειται στις ομαδες μας.

.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24415
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Αγωνιστές κατά των funds: Φώτης Μπαμπάνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 12 Μάιος 2023, 20:36

Αρίστος έγραψε:
12 Μάιος 2023, 20:35
To 2011 που φτιαξαμε τους Ελ Χρ και μετα τη ΔΗΠΕ απαραβατος ορος ηταν οτι κανενας Σωρικος δεν εκπροσωπειται στις ομαδες μας.
Ευχαριστώ. Για το ομόλογο της Ανατολής είχες γράψει τότε ότι ήταν απάτη και ο Σώρρας απατεώνας;

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39740
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Αγωνιστές κατά των funds: Φώτης Μπαμπάνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 12 Μάιος 2023, 20:37

ST48410 έγραψε:
12 Μάιος 2023, 20:36
Αρίστος έγραψε:
12 Μάιος 2023, 20:35
To 2011 που φτιαξαμε τους Ελ Χρ και μετα τη ΔΗΠΕ απαραβατος ορος ηταν οτι κανενας Σωρικος δεν εκπροσωπειται στις ομαδες μας.
Ευχαριστώ. Για το ομόλογο της Ανατολής είχες γράψει τότε ότι ήταν απάτη και ο Σώρρας απατεώνας;


Ειχα γραψει οτι ο Σωρρας ειναι φυτευτος του συστηματος για να μπορουν να συκοφαντουν το κινημα των Αγανακτισμενων. Και ειχα κανει και σχετικο νημα στο παλιο.

.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24415
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Αγωνιστές κατά των funds: Φώτης Μπαμπάνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 12 Μάιος 2023, 20:43

Αρίστος έγραψε:
12 Μάιος 2023, 20:37
ST48410 έγραψε:
12 Μάιος 2023, 20:36
Αρίστος έγραψε:
12 Μάιος 2023, 20:35
To 2011 που φτιαξαμε τους Ελ Χρ και μετα τη ΔΗΠΕ απαραβατος ορος ηταν οτι κανενας Σωρικος δεν εκπροσωπειται στις ομαδες μας.
Ευχαριστώ. Για το ομόλογο της Ανατολής είχες γράψει τότε ότι ήταν απάτη και ο Σώρρας απατεώνας;


Ειχα γραψει οτι ο Σωρρας ειναι φυτευτος του συστηματος για να μπορουν να συκοφαντουν το κινημα των Αγανακτισμενων. Και ειχα κανει και σχετικο νημα στο παλιο.

.
Εγώ θυμάμαι κάποιον που προσπαθούσε να μας πείσει πως ίσως υπάρχει κάποια αλήθεια στην ιστορία του Σώρρα και νόμιζα ότι ήσουν εσύ και είχαμε πέσει επάνω του να του εξηγούμε ότι δεν έχει επαφή με τα μεγέθη των υποτιθέμενων χρημάτων για να καταλάβει από αυτό και μόνο, πόσο εκτός πραγματικότητας είναι οι μπαρούφες του Σώρρα. Ομοίως κατηγορούσαμε και τους δικαστές που τον αθώωσαν στην μήνυση του Άδωνι ως τελείως άσχετους με την οικονομική πραγματικότητα.
Κάνω λάθος λοιπόν.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39740
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Αγωνιστές κατά των funds: Φώτης Μπαμπάνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 12 Μάιος 2023, 20:48

Καμια σχεση.

Αυτες ηταν οι θεσεις μας σε δικο μου κειμενο.

Βλεπεις εσυ καμια επιρροη απο Σωρρα;



ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΩ ΠΛΑΤΕΙΑ
Θεμέλιο η ενότητα για τη φυσιογνωμία του κινήματος.

Mας λένε τους Αγανακτισμένους απολιτίκ, λένε επίσης ότι κίνημα χωρίς αιτήματα, πολιτικό στίγμα και ηγεσία δεν μπορεί να πετύχει σπουδαία πράγματα. Τώρα όσον αφορά τα αιτήματα αρκετοί Αγανακτισμένοι είτε στις συνελεύσεις, είτε με μπροσούρες, είτε με συνθήματα, είτε στο διαδίκτυο, διατύπωσαν αρκετά, ίσως μάλιστα μέσα στον ενθουσιασμό τους έκαναν κατάχρηση. Το θέμα της ηγεσίας από την άλλη είναι πιο περίπλοκο και σχετίζεται με το αν θα εξελιχθούν οι Αγανακτισμένοι σε πολιτικό φορέα, ενώ ξεκίνησε η σχετική συζήτηση με θερμούς θιασώτες υπέρ και κατά. Ας της δώσουμε το χρόνο να καταλήξει σε ώριμα συμπεράσματα.

Μένει λοιπόν το θέμα του πολιτικού στίγματος των Αγανακτισμένων, της φυσιογνωμίας τους. Αν αυτό δεν αποκρυσταλλωθεί ο ελληνικός λαός θα έχει για το κίνημα μια θολή εικόνα, μια εικόνα που θα αποτελεί τροχοπέδη για κάποιους να προσχωρήσουν η έστω να διατεθούν φιλικά απέναντι του. Εκτός αυτού αν το κίνημα δεν βρει τη φυσιογνωμία του, δεν συγκροτήσει πειστικό προσανατολισμό, δεν σμιλέψει τα χαρακτηριστικά του, εύκολα θα διαλυθεί στα εξ ων συνετέθη όταν αντιμετωπίσει τα πρώτα συμπτώματα εκφυλισμού και απογοήτευσης τα οποία μοιραία προκύπτουν σε κάθε κίνημα διαχρονικά. Αν όμως κάποιος έχει κατασταλάξει ποιός είναι, για ποιά πράγματα αγωνίζεται και το πώς θα τα διεκδικήσει, θα ξεπεράσει εύκολα τους πρώτους τριγμούς και απογοητεύσεις.

Δεν έχουν όλες οι άτυπες ομάδες και τάσεις που κατεβαίνουν στο Σύνταγμα και τις πλατείες της χώρας τα ιδία χαρακτηριστικά ούτε τους ιδίους στόχους, έστω και αν όλοι οι Αγανακτισμένοι είναι αντιμνημονιακοι και επικριτές της πολιτικής διαφθοράς. Συχνά ακούμε για παράδειγμα πως υπάρχει η Πάνω και η Κάτω Πλατεία στο Σύνταγμα. Εγώ όμως θέλω να πιστεύω πως πέρα από τους οπαδούς της Πάνω και τους οπαδούς της Κάτω Πλατείας, πλειοψηφούν όσοι θέλουν να είναι ενωμένη η Πλατεία συμφωνώντας σε ένα κοινό πλαίσιο. Αν θυσίαζε ο καθένας κάποιες παραταξιακές του αγκυλώσεις και αν οι τάσεις στην Πλατεία επεδίωκαν ενότητα και σύνθεση τότε ίσως να καταλήγαμε στα παρακάτω χαρακτηριστικά που θα προσδιόριζαν τη φυσιογνωμία του κινήματος.

1) Οι Αγανακτισμένοι είναι Πατριώτες. Γιατί θεωρούν πως οι διεθνείς τοκογλύφοι στοχεύουν στην κατοχή της πατρίδας τους και τη λεηλασία του εθνικού της πλούτου. Γιατί γνωρίζουν πως η πατρίδα είναι το σπίτι του λαού και χωρίς αυτό ο λαός ξεπέφτει στη δουλεία η οδηγείται στη μετανάστευση.

2) Οι Αγανακτισμένοι είναι Κοινωνικοί Αγωνιστές. Γιατί θεωρούν πως η καπιταλιστική Ελίτ στοχεύει στην κατεδάφιση των εργατικών δικαιωμάτων. Γιατί συμφωνούν ότι την τεχνητή αυτή παγκόσμια κρίση δεν πρέπει να την πληρώσουν τα χαμηλότερα στρωματά.

3) Οι Αγανακτισμένοι είναι Αμεσοδημοκράτες. Θα προσπαθήσουν να πιέσουν για ανάδειξη κυβερνήσεων που θα σεβαστούν αμεσοδημοκρατικά χαρακτηριστικά όπως δημοψηφίσματα και θεσμούς που θα ενθαρρύνουν την δραστηριοποίηση των ενεργών πολιτών ακόμη και σε θέματα ελέγχου της πολιτικής διαφθοράς.

4) Οι Αγανακτισμένοι είναι Αντιστασιακοί κατά της χρεοκρατιας που προσπαθεί να σαρώσει πατρίδες και λαούς. Οι Αγανακτισμένοι όχι μόνο θέλουν να απαλλάξουν τη χωρά τους από τις δαγκάνες ενός επαχθούς χρέους αλλά επιθυμούν την αναζωπύρωση ενός πανευρωπαϊκού κινήματος των πλατειών που θα τονίσει πως προτεραιότητα είναι η ζωή των πολιτών και όχι η ικανοποίηση των κερδοσκόπων.

5) Οι Αγανακτισμένοι είναι Αρωγοί για τη δημιουργία ενός διευρυμένου αντιμνημονιακού μετώπου και καταλύτες για την επίτευξη της ενότητας του λαού πέρα από κομματικές και παραταξιακές αγκυλώσεις σ’ αυτή τη δύσκολη ώρα. Δεν πρέπει να υπάρχουν διχαστικές λογικές αυτή τη στιγμή ούτε κατάλοιπα των εμφυλίων συνδρόμων μίσους, προχωράμε ενωμένοι και προτείνουμε σε λαό, αντιμνημονιακούς φορείς και προσωπικότητες τη συγκρότηση του κοινού μετώπου.

Είναι στο χέρι μας είτε να χτίσουμε την ενότητα και να ενδιαφερθούμε και για τη ρημάδα κατσίκα του γείτονα είτε να σπάσει το κίνημα σε διαφορές κλίκες και ξεχωριστές στρατηγικές. Στην πρώτη περίπτωση θα καταφέρουμε μεγάλες αλλαγές στην πολιτική ζωή του τόπου, στη δεύτερη θα βάλουμε την οριστική ταφόπλακα σε ένα λαϊκό κίνημα που τόσο καιρό έψαχνε να αναπνεύσει συμπιεσμένο από μικροπολιτικάντικα κόμματα και ξεπουλημένες συνδικαλιστικές ηγεσίες. Δεν έχουμε την πολυτέλεια να χάσουμε, είμαστε με την πλάτη στον τοίχο.

Υπάρχει διεθνές προηγούμενο σύνδεσης πατριωτικών και κοινωνικών χαρακτηριστικών; Βεβαίως, αυτός ο σύνθετος χαρακτήρας κυριάρχησε στη γαλλική επανάσταση, στο ΕΑΜ, στην επανάσταση του Νάσερ και στο κίνημα του Γκάντι, στη σύγχρονη Νότιο Αμερική των μεγάλων λαϊκών κινημάτων και των ηγετών που τολμούν να τα βάλουν με μεγάλες δυνάμεις η Παγκόσμιες Τράπεζες και ΔΝΤ όπως ο Κίρχνερ στην Αργεντινή, ο Κορία στο Εκουαντόρ, ο Τσαβέζ στη Βενεζουελα.

.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24415
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Αγωνιστές κατά των funds: Φώτης Μπαμπάνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 12 Μάιος 2023, 20:51

Αρίστος έγραψε:
12 Μάιος 2023, 20:48
Καμια σχεση.

Αυτες ηταν οι θεσεις μας σε δικο μου κειμενο.

Βλεπεις εσυ καμια επιρροη απο Σωρρα;
Τις λεπτομέρειες της κίνησής σας δεν τις παρακολούθησα ποτέ αναλυτικά. Είχα πάντα την εντύπωση ότι συγκεντρώνατε στις τάξεις σας και αρκετούς αιθεροβάμονες.

ΥΓ. Εγώ πάντως ρώτησα κάτι διαφορετικό και όχι αν υπήρξε συμπόρευση αγανακτισμένων και Σωρρικών.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39740
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Αγωνιστές κατά των funds: Φώτης Μπαμπάνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 12 Μάιος 2023, 20:54

ST48410 έγραψε:
12 Μάιος 2023, 20:51
Αρίστος έγραψε:
12 Μάιος 2023, 20:48
Καμια σχεση.

Αυτες ηταν οι θεσεις μας σε δικο μου κειμενο.

Βλεπεις εσυ καμια επιρροη απο Σωρρα;
Τις λεπτομέρειες της κίνησής σας δεν τις παρακολούθησα ποτέ αναλυτικά. Είχα πάντα την εντύπωση ότι συγκεντρώνατε στις τάξεις σας και αρκετούς αιθεροβάμονες.


Το 2012 παντως σχηματισαμε τη ΔΗ.ΠΕ. κι αναμεσα σε αυτους που συνεργαστηκαμε ηταν ο ΜΙχαλης Χαραλαμπιδης. Κατσε ψαξε τι ηταν ο Χαραλαμπιδης και αν υπηρχε ποτε πιθανοτητα να συνεργαστει με ψεκες Σωρρικους.

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9C%CE ... E%B7%CF%82

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39740
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Αγωνιστές κατά των funds: Φώτης Μπαμπάνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 12 Μάιος 2023, 20:56

Ετσι κι αλλιως αρκετοι εδω μεσα ερχοντουσαν τοτε στους Ελ Χρ, μπορεις να τους ρωτησεις αν υπηρχε συνδεση με Σωρρα η τον αποφευγαμε οπως ο διαολος το λιβανι.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39740
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Αγωνιστές κατά των funds: Φώτης Μπαμπάνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 12 Μάιος 2023, 20:58

Κι αφου το λυσαμε κι αυτο (τι αλλο θα ακουσω εδω μεσα)...

μας λετε και αν ειναι Σουρεαλ οτι ο Αρειος Παγος θεωρησε καθ' ολα νομιμο κομμα να κατεβει στις εκλογες την Ελληνων Συνελευσι.

.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25192
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Αγωνιστές κατά των funds: Φώτης Μπαμπάνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 12 Μάιος 2023, 20:58

Αρίστος έγραψε:
12 Μάιος 2023, 20:58
Κι αφου το λυσαμε κι αυτο (τι αλλο θα ακουσω εδω μεσα)...

μας λετε και αν ειναι Σουρεαλ οτι ο Αρειος Παγος θεωρησε καθ' ολα νομιμο κομμα να κατεβει στις εκλογες την Ελληνων Συνελευσι.

.
Εντελώς σουρεαλ
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών