Ο Θάνος Τζημερος παραιτήθηκε από πρόεδρος της Δημιουργίας Ξανά

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ο Θάνος Τζημερος παραιτήθηκε από πρόεδρος της Δημιουργίας Ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 30 Μάιος 2023, 14:25

Νάνε. 🤣🤣🤣🤣🤣
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ο Θάνος Τζημερος παραιτήθηκε από πρόεδρος της Δημιουργίας Ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 30 Μάιος 2023, 14:26

Green Dragon έγραψε:
30 Μάιος 2023, 09:29
sys3x έγραψε:
30 Μάιος 2023, 00:06
ST48410 έγραψε:
30 Μάιος 2023, 00:00


Όντως. Αλλά αυτά θα έπρεπε να είχαν πάρει κάποια δημοσιότητα πριν τις εκλογές. Τελικά φαίνεται πως μέτρησε ότι Καρατζαφέρης και Λεβέντης είχαν δικό τους κανάλι. Κι ο Τζήμερος αν δεν είχε εκλεγεί στην περιφέρεια, θα είχε ακουστεί ακόμα λιγότερο.

Ίσως και οι παραδοσιακοί τρόποι επικοινωνίας, φυλλάδια, συγκεντρώσεις να παίζουν μεγαλύτερο ρόλο από όσο θέλουμε να πιστεύουμε εμείς που περνάμε τη μισή ζωή μας online.
Όλα αυτά που αναφέρεις παίζουν σημαντικό ρόλο. Κρίμα πάντως όσον αφορά το εκλογικό αποτέλεσμα, θα τον ήθελα μέσα στο κυνοβούλιο, έστω αυτό το πανηγυρτζίδικο που έχουμε, πέρα από τις εμμονές του έχει να προσφέρει ο άνθρωπος στον δημόσιο λόγο.
Συμφωνώ κι εγώ. Δεν έχει πλάκα όμως να βλέπεις υποτιθέμενους δημοκράτες χα χα χα δεν μπορώ να κρατηθώ :smt005: να παρακαλάνε να μείνουν εκτός όλα τα υπόλοιπα κόμματα εκτός από το δικό τους; Ξέρεις, κάτι Philip Mortimer, κάτι νεοδημοκράτες που λύσσαξαν με τη Νίκη και τον Κασιδιάρη, κάτι συριζαίους που επίσης είχαν λυσσάξει με τον Κασιδιάρη άσχετα αν το ξέχασαν τελευταία για λόγους σκοπιμότητας κλπ. Μιλάμε για απίστευτους ξεφτιλόπουστες και τελικά εγώ που δεν δηλώνω δημοκράτης ενδιαφέρομαι πολύ περισσότερο για την δημοκρατία από δαύτους.

Και δηλαδή έλεος πια, ο Τζήμερος έχει ακούσει 50 φορές περισσότερο κράξιμο από τον παρασιτικό κοπρίτη - άχρηστο γόνο που παριστάνει τον δήμαρχο κάπου εκεί στην Αθηνάς. Για να συνέλθουν λίγο κάποιοι!
Κι εγώ συμφωνώ με αυτά που λες με την σειρά μου.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ο Θάνος Τζημερος παραιτήθηκε από πρόεδρος της Δημιουργίας Ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 30 Μάιος 2023, 14:28

Gordian Knot, σύνελθε γαμώ το κεφάλι μου.
🏆🏆
:8)
:smt023
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο Θάνος Τζημερος παραιτήθηκε από πρόεδρος της Δημιουργίας Ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 30 Μάιος 2023, 14:30

Dwarven Blacksmith έγραψε:
30 Μάιος 2023, 14:17
ΓΑΛΗ έγραψε:
30 Μάιος 2023, 14:10
Sid Vicious έγραψε:
30 Μάιος 2023, 13:36

Δεν το έχεις, αυτογκόλ βάζεις, μπορεί άνετα στην επίμαχη στιγμή να σε απαντήσει μετά, τελικά δεν είναι τόσο μεγάλο αυτό το κράτος και να φύγει
Παίζει και άλλη φάση.

Σαφώς και βάζει αυτογκόλ. Σκέψου σκηνικό, που παραπέμπει σε σήριαλ στο περί ανέμων.

Τζημερικιά: "Tώρα αγάπη μου σε θέλω όλο μέσα μου".
Αεράτος αντιτζημερικός: "Mα είμαι όλος μέσα".
"Αγάπη μου"; Βιάζεται λίγο ε.
Αυτό που θέλω να πω χρυσό μου, είναι ότι οποιαδήποτε απόπειρα λογικής προσέγγισης των πραγμάτων με κάποιον ζαίο, είναι ακριβώς αυτό που περιέγραψα.

Η απάντηση σου το αποδεικνύει. Εστίασες στην προσφώνηση και όχι στο ζητούμενο, που παρέκαμψες με ελαφρά πηδηματάκια. Τί άλλο; :lol:

Και για να μην κατηγορηθώ για σεξισμό, εσύ έθεσες σ' αυτήν τη βάση το θέμα, όχι εγώ.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Ο Θάνος Τζημερος παραιτήθηκε από πρόεδρος της Δημιουργίας Ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 30 Μάιος 2023, 15:21

Gordian Knot έγραψε:
30 Μάιος 2023, 09:00
Λένε πως η μίμηση είναι η πιο ειλικρινής μορφή κολακείας, αλλά εδώ Αφρούλα (όση καψούρα κι αν κουβαλάμε για σένα και όλες τις «γατούλες - μελανούρια»¹ φορ δατ μάτερ) δεν μιλάμε για αντιγραφή, για ξεπατίκωμα, αλλά για... ξεπάτωμα (που καταλήγει κακέκτυπο).
Εδώ έδωσες ωραία πάσα. Αν δεν προκύψει κάποιο νομικό κώλυμα και αφεθεί η Λατινοπούλου να λάβει μέρος ποιο ποσοστό της πιστεύεις ότι θα είναι ικανό να κάνει τον Τζήμερο και τον Φαήλο να σκεφτούν μήπως έκαναν κάποια λάθη;

Εγώ λέω ότι και 0,5% να μπορέσει να συγκεντρώσει η Λατινοπούλου, θα πρέπει να τους προβληματίσει.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29213
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ο Θάνος Τζημερος παραιτήθηκε από πρόεδρος της Δημιουργίας Ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 30 Μάιος 2023, 15:24

Green Dragon έγραψε:
30 Μάιος 2023, 13:10
αλλά και μόνο το ότι όσοι την ψήφισαν πηγαίνουν σχεδόν αποκλειστικά ΝΔ τι σου λέει; Ότι τελικά στόχευε στον ίδιο χώρο με τη ΝΔ. Ε δεν υπήρχε περίπτωση να περπατήσει έτσι, περισσότερο σαν συνιστώσα της ΝΔ ήταν.
Αυτό απο που το ξέρουμε;

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Ο Θάνος Τζημερος παραιτήθηκε από πρόεδρος της Δημιουργίας Ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 30 Μάιος 2023, 15:24

Συριζαιος ειναι ο Νανος;
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3979
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: Ο Θάνος Τζημερος παραιτήθηκε από πρόεδρος της Δημιουργίας Ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 30 Μάιος 2023, 15:35

sys3x έγραψε:
30 Μάιος 2023, 14:28
Gordian Knot, σύνελθε γαμώ το κεφάλι μου.
🏆🏆
:8)
:smt023
Δύσκολο, 30 Μαΐου έχει πάει κι ακόμα τραγουδάω «Έχεις κιτρινόμαυρη ψ**ή, Μουκουντί, Μουκουντί-ί-ί».

Κομβικής σημασίας εκείνος ο (αυτο)τραυματισμός του Τζαβέλλα στο Αγρίνιο που οδήγησε στην αναγκαστική αντικατάστασή του.
Εικόνα
Να αγιάζει το τζάμι που χτύπησε πάνω στα νεύρα του!
Εμείς να δεις τι νεύρα είχαμε κάθε φορά που ο οπλαρχηγός μανούριαζε στο γήπεδο κι έκανε τα ματς πουτάνα...
Από εκείνο το σημείο και μετά, ελάχιστες φορές βγήκε από την 11άδα ο ΓΙΓΑΝΤΑΣ από το 🇨🇲 Καμερούν 🇨🇲 (που είχε αποχωρήσει από το championnat με βαρύ φορτίο, χειρότερη άμυνα πρωταθλήματος και δεν συμμαζεύεται), τους πήρε όλους παραμάζωμα!
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19727
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Ο Θάνος Τζημερος παραιτήθηκε από πρόεδρος της Δημιουργίας Ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 30 Μάιος 2023, 15:48

Golden Age έγραψε:
30 Μάιος 2023, 15:24
Green Dragon έγραψε:
30 Μάιος 2023, 13:10
αλλά και μόνο το ότι όσοι την ψήφισαν πηγαίνουν σχεδόν αποκλειστικά ΝΔ τι σου λέει; Ότι τελικά στόχευε στον ίδιο χώρο με τη ΝΔ. Ε δεν υπήρχε περίπτωση να περπατήσει έτσι, περισσότερο σαν συνιστώσα της ΝΔ ήταν.
Αυτό απο που το ξέρουμε;
Μια πρώτη ένδειξη έχεις εδώ μέσα. Σε προσωπικό επίπεδο ξέρω μόνο ένα άτομο που τον ψήφισε και τώρα θα ρίξει ΝΔ. Αλλά και η περιρρέουσα ατμόσφαιρα το ίδιο λέει, δες πχ δήλωση Κρανιδιώτη.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ο Θάνος Τζημερος παραιτήθηκε από πρόεδρος της Δημιουργίας Ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 30 Μάιος 2023, 15:53

Gordian Knot έγραψε:
30 Μάιος 2023, 15:35
sys3x έγραψε:
30 Μάιος 2023, 14:28
Gordian Knot, σύνελθε γαμώ το κεφάλι μου.
🏆🏆
:8)
:smt023
Δύσκολο, 30 Μαΐου έχει πάει κι ακόμα τραγουδάω «Έχεις κιτρινόμαυρη ψ**ή, Μουκουντί, Μουκουντί-ί-ί».

Κομβικής σημασίας εκείνος ο (αυτο)τραυματισμός του Τζαβέλλα στο Αγρίνιο που οδήγησε στην αναγκαστική αντικατάστασή του.
Εικόνα
Να αγιάζει το τζάμι που χτύπησε πάνω στα νεύρα του!
Εμείς να δεις τι νεύρα είχαμε κάθε φορά που ο οπλαρχηγός μανούριαζε στο γήπεδο κι έκανε τα ματς πουτάνα...
Από εκείνο το σημείο και μετά, ελάχιστες φορές βγήκε από την 11άδα ο ΓΙΓΑΝΤΑΣ από το 🇨🇲 Καμερούν 🇨🇲 (που είχε αποχωρήσει από το championnat με βαρύ φορτίο, χειρότερη άμυνα πρωταθλήματος και δεν συμμαζεύεται), τους πήρε όλους παραμάζωμα!
:lol::lol::lol:

Α προπό, στο θέμα της ψήφου αναφερόμουν.
:P
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3979
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: Ο Θάνος Τζημερος παραιτήθηκε από πρόεδρος της Δημιουργίας Ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 30 Μάιος 2023, 16:34

sys3x έγραψε:
30 Μάιος 2023, 15:53
Gordian Knot έγραψε:
30 Μάιος 2023, 15:35
sys3x έγραψε:
30 Μάιος 2023, 14:28
Gordian Knot, σύνελθε γαμώ το κεφάλι μου.
🏆🏆
:8)
:smt023
Δύσκολο, 30 Μαΐου έχει πάει κι ακόμα τραγουδάω «Έχεις κιτρινόμαυρη ψ**ή, Μουκουντί, Μουκουντί-ί-ί».

Κομβικής σημασίας εκείνος ο (αυτο)τραυματισμός του Τζαβέλλα στο Αγρίνιο που οδήγησε στην αναγκαστική αντικατάστασή του.
Εικόνα
Να αγιάζει το τζάμι που χτύπησε πάνω στα νεύρα του!
Εμείς να δεις τι νεύρα είχαμε κάθε φορά που ο οπλαρχηγός μανούριαζε στο γήπεδο κι έκανε τα ματς πουτάνα...
Από εκείνο το σημείο και μετά, ελάχιστες φορές βγήκε από την 11άδα ο ΓΙΓΑΝΤΑΣ από το 🇨🇲 Καμερούν 🇨🇲 (που είχε αποχωρήσει από το championnat με βαρύ φορτίο, χειρότερη άμυνα πρωταθλήματος και δεν συμμαζεύεται), τους πήρε όλους παραμάζωμα!
:lol::lol::lol:

Α προπό, στο θέμα της ψήφου αναφερόμουν.
:P
Α, μην σε απασχολεί, εδώ εγώ έβαλα επίτηδες αστεράκια στο «ψ**ή» για να ’ναι διφορούμενο.
Οι περισσότεροι θα υποθέσουν πως εννοούσα ψυχή. Η πλειοψηφία, είμαι βέβαιος.
Κάποιοι άλλοι, πιο πονηροί, ενδέχεται να το εκλάβουν διαφορετικά και το μυαλό τους να πάει αλλού, π.χ. σε εξοπλισμό υποβρύχιας αλιείας (βλ. ψαροντουφεκοστολή).
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ο Θάνος Τζημερος παραιτήθηκε από πρόεδρος της Δημιουργίας Ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 30 Μάιος 2023, 17:12

Gordian Knot έγραψε:
30 Μάιος 2023, 16:34
sys3x έγραψε:
30 Μάιος 2023, 15:53
Gordian Knot έγραψε:
30 Μάιος 2023, 15:35

Δύσκολο, 30 Μαΐου έχει πάει κι ακόμα τραγουδάω «Έχεις κιτρινόμαυρη ψ**ή, Μουκουντί, Μουκουντί-ί-ί».

Κομβικής σημασίας εκείνος ο (αυτο)τραυματισμός του Τζαβέλλα στο Αγρίνιο που οδήγησε στην αναγκαστική αντικατάστασή του.
Εικόνα
Να αγιάζει το τζάμι που χτύπησε πάνω στα νεύρα του!
Εμείς να δεις τι νεύρα είχαμε κάθε φορά που ο οπλαρχηγός μανούριαζε στο γήπεδο κι έκανε τα ματς πουτάνα...
Από εκείνο το σημείο και μετά, ελάχιστες φορές βγήκε από την 11άδα ο ΓΙΓΑΝΤΑΣ από το 🇨🇲 Καμερούν 🇨🇲 (που είχε αποχωρήσει από το championnat με βαρύ φορτίο, χειρότερη άμυνα πρωταθλήματος και δεν συμμαζεύεται), τους πήρε όλους παραμάζωμα!
:lol::lol::lol:

Α προπό, στο θέμα της ψήφου αναφερόμουν.
:P
Α, μην σε απασχολεί, εδώ εγώ έβαλα επίτηδες αστεράκια στο «ψ**ή» για να ’ναι διφορούμενο.
Οι περισσότεροι θα υποθέσουν πως εννοούσα ψυχή. Η πλειοψηφία, είμαι βέβαιος.
Κάποιοι άλλοι, πιο πονηροί, ενδέχεται να το εκλάβουν διαφορετικά και το μυαλό τους να πάει αλλού, π.χ. σε εξοπλισμό υποβρύχιας αλιείας (βλ. ψαροντουφεκοστολή).
:smt005:
:smt023
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο Θάνος Τζημερος παραιτήθηκε από πρόεδρος της Δημιουργίας Ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 30 Μάιος 2023, 18:45

Bazoomba έγραψε:
30 Μάιος 2023, 15:24
Συριζαιος ειναι ο Νανος;
Το "ζαίος" δεν αφορά στο κόμμα αλλά τη νοοτροπία.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13498
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Ο Θάνος Τζημερος παραιτήθηκε από πρόεδρος της Δημιουργίας Ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 01 Ιουν 2023, 09:00

Unique έγραψε:
29 Μάιος 2023, 14:21


zαιοι στο νήμα του Τζήμερου :smt005::smt005:

Άβαταρ μέλους
Orion22
Δημοσιεύσεις: 14890
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:41

Re: Ο Θάνος Τζημερος παραιτήθηκε από πρόεδρος της Δημιουργίας Ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Orion22 » 01 Ιουν 2023, 21:31



:smt038:smt005::g094:
Dolce et decorum est contra pasok.* pugnatre
@gov.gr : «You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.»

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών