Κερδίσαμε πάλι, αλλά θα έχουμε κυβέρνηση μειονότητας

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Κερδίσαμε πάλι, αλλά θα έχουμε κυβέρνηση μειονότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 25 Μάιος 2023, 00:00

taxalata xalasa έγραψε:
24 Μάιος 2023, 17:20
Bic έγραψε:
24 Μάιος 2023, 15:57
taxalata xalasa έγραψε:
24 Μάιος 2023, 15:54


Δυσκολεύομαι με τα ελληνιάρικα... Με τα ελληνικά έχω καλή σχέση... Εσύ δυσκολεύεσαι στην κατανόηση...
Ρε ανεπίδεκτε μαθήσεως, ρε πεισματάρικο γαϊδούρι, ρε κεφάλα*, ξαναδιάβασε αυτό που γράφεις πιο πάνω και πες αν σημαίνει "σας έχω στο τσεπάκι όλους της κυβέρνησης" ή "σας έχω στο τσεπάκι (εμάς που σου μιλάμε εδώ και μας απευθύνεις τον λόγο) άσχετα ποιος είναι στην κυβέρνηση".

Αλλά τι λέω τώρα, ε;...



* χαριτωμενιές είναι όλα, μη δίνεις σημασία, δεν σε βρίζω.
Και τα δυο bold συνάμα...

Αφου ψηφίζεις κι 'σαι προβατο στο μαντρι του τενεκε πολιτικου και εγω εχω στο τσεπακι τους τενεκεδες πολιτικους με a few κιλα λαδακι... guess what!... είσαι κι εσυ στο τσεπακι του λαδέχοντα... Δεν το καταλαβαίνεις βρε κεφάλα; Ενμέσως ακυρώνεται οποιαδήποτε ψήφος και αν δωρίσεις στο τσίρκο... Είτε στο 'να είτε στ' 'αλλο το λαδάκι θα το βάλω... :smt005:
Μού έχει τύχει σε στιγμές απελπισίας να μιλάω σε ντουβάρια. Ενημερωτικά, καλύτερο διάλογο έκανα με αυτά...
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Κερδίσαμε πάλι, αλλά θα έχουμε κυβέρνηση μειονότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 25 Μάιος 2023, 00:02

sys3x έγραψε:
24 Μάιος 2023, 16:18
Bic έγραψε:
24 Μάιος 2023, 15:16
sys3x έγραψε:
24 Μάιος 2023, 15:04


Σε εμένα προσωπικά δεν χρειάζεται να απολογηθείς για το οτιδήποτε, μια απλή πολιτισμένη συζήτηση κάνουμε, όχι γιατί απλά σε γνωρίζω και λίγο παραπάνω αλλά νομίζω ότι συζητάμε χωρίς κακία και υστεροβουλία πάνω στα πεπραγμένα, την αντίληψή που έχουμε πάνω σε αυτά και το πως εφαρμόζουμε τις "ιδέες" μας με όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω μας.

Θα σου πω όμως κάτι το οποίο βρίσκω αρκετά ενδιαφέρον και σιγά σιγά αρχίζω να το ξανασυνειδητοποιώ. Ο τρόπος που παρουσιάζεις (τουλάχιστον) το σκεπτικό σου δεν διαφέρει ιδιαίτερα από αυτό που βλέπω από άλλους "αριστερούς" φίλους μου. Παρατηρώ έντονα την "ιδεολογική" κυριαρχία στον τρόπο σκέψης τόσο σε εσένα όσο και στους υπόλοιπους και όσο ορθολογικά και να πιστεύετε ότι σκέπτεστε εγώ βλέπω φουλ συναισθηματικό - ιδεολογικό μπάηας (όπως λέμε και στο χωριό).
Καλό θα ήτανε πιστεύω όλοι μας να κάνουμε ανάλυσή και να στην συνέχεια να αναλαμβάνουμε δράση σύμφωνα πάντα με αυτό που συμβαίνει κι όχι αυτό θα θέλαμε (ή δεν θα θέλαμε) να συμβαίνει.
Κοίτα, εξαρτάται από το πώς εννοείς την ιδεολογία. Αν λες ότι βλέπω κάποια εθνικά θέματα από... εθνικής (κι όχι διεθνιστικής) σκοπιάς και ότι προτιμώ μια πιο δεξιά προσέγγιση, τότε ναι. Ή αν λες ότι προτιμώ τον καπιταλισμό (με όλα τα στραβά του φυσικά) από τα σοσιαλιστικά/κομμουνιστικά μοντέλα, και πάλι ναι.

Αλλά μέχρι εκεί, αυτά είναι πολύ γενικές γραμμές και πρακτικά χωρίς μεγάλη σημασία εδώ και πολλά χρόνια που οι πραγμαικοί διαχωρισμοί αριστερών-δεξιών κλπ δεν ισχύουν, με τις παραδοσιακές τους έννοιες. Δεν φοβάμαι πχ ότι θα ανέβει ποτέ κανένα γνήσια σοσιαλιστικό κόμμα στην Ελλάδα (μόνο "μαϊμούδες" έχουμε δει ως τώρα) και θα επιβάλλει σοσιαλισμό τύπου Ανατολικού μπλοκ, αυτό είναι αδύνατο και μάλιστα για πολλούς λόγους. Ούτε και το κόμμα που ψήφισα το λες δεξιό, ακόμα κι αν θέλουμε να ακολουθήσουμε αυτήν την ορολογία. Πρόσωπα, προτάσεις και προγράμματα βλέπω, εννοείται βέβαια ότι στην παράταξη που είμαι πιο κοντά ιδεολογικά (επ, να το) θα τα δω με μεγαλύτερη συμπάθεια και ίσως λιγότερο κριτικά και έτσι αποφασίζω. Γι' αυτό άλλωστε και δεν ψήφισα ποτέ μου Σαμαρά (ένα παράδειγμα μόνο από όλες τις φορές που δεν ψήφισα τη ΝΔ), γιατί για μένα και το πρόσωπο παίζει ρόλο.
Καλά όλα αυτά που γράφεις και συμφωνώ πάρα πολύ με το πόσο παρωχημένο σχήμα είναι το "αριστερός - δεξιός" (και πάνω σε αυτό συζητώ κι εγώ με την σειρά μου, όπως κι εσύ) αλλά αναφέρθηκα στην προσήλωση και ερμηνεία μέσω ιδεολογικής προσέγγισης της "πραγματικότητας" που μας περιβάλλει και όχι της στεγνής περ σε "πραγματικότητας", πχ πριν μίλησες για ακραίους, αυτοί οι ακραίοι λοιπόν καταλύσανε τους δημοκρατικούς θεσμούς και το σύνταγμα με κάποιον τρόπο; όχι είναι απάντησή και δεν έχει να κάνει με ιδεολογίες αυτή η απάντησή αλλά με αυτό που συμβαίνει στην πραγματικότητα, δεν χωράει διαφορετική "ιδεολογική ερμηνεία" πάνω σε αυτό νομίζω.
Θα μπορούσανε ή θέλουνε να καταλύσουν και αυτοί με την σειρά τους το σύνταγμα και την δημοκρατία; πιθανότατα είναι απάντησή αλλά αυτό είναι ένα απολύτως διακριτό θέμα όσον αφορά την "πραγματικότητα" διότι στην πραγματικότητα ακραίο μπορούμε με ευκολία βάσει των δεδομένων που έχουμε ον χαντ (όπως λέμε και στο χωριό) να χαρακτηρίσουμε το καθεστώς που έχει εγκαταστήσει η παράταξη την οποία επέλεξες να υποστηρίξεις βάσει, ξεκάθαρα, της "ιδεολογίας" που έχεις αναπτύξει βάζοντας στην άκρη αυτό που πραγματικά συμβαίνει (οκ, είπαμε, ο Κας μπορεί όντωστ να θέλει να κάνει αυτά που του κάνατε εσείς σε εσάς αλλά στην πραγματικότητα δεν συμβαίνει αυτό αλλά το ακριβώς αντίστροφο).
Οπότε λοιπόν μπορούμε να πούμε με επαρκή ασφάλεια ότι η παράταξη που εσύ θεωρείς ως μάλλον "το λιγότερο κακό για τον τόπο" είναι αρκούντως ακραία - αντισυνταγματική και αντιδημοκρατική. Για το θέμα του πόσο διεφθαρμένη είναι ήδη και δυνητικά πόσο ακραία (παν ιντέντηντ) μπορεί να γίνει από εδώ και πέρα με την στήριξη που έλαβε μέχρι στιγμής από τον ελληνικό λαό ούτε καν να το σκέφτομαι δεν θέλω. Το μόνο σίγουρο για εμένα είναι ότι θα φάμε καλά, όλοι μας, πλην βεβαίως αυτού του περιορισμένου ποσοστού δίποδων το οποίον σου έβγαλα αλλά για *λόγος το θεωρείς λανθασμένο.
Αυτοί ήδη ακονίζουν καμμία πενηνταριά μασέλες πέρα από αυτές που έχουν ήδη ακονισμένες και τρώνε.
Ουφ... σεντόνι. Αύριο, απ' το pc. Από το τάμπλετ είναι μαζοχισμός... :lol:
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29834
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Κερδίσαμε πάλι, αλλά θα έχουμε κυβέρνηση μειονότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 25 Μάιος 2023, 00:09

Εικόνα


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16618
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Κερδίσαμε πάλι, αλλά θα έχουμε κυβέρνηση μειονότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 25 Μάιος 2023, 02:01

Bic έγραψε:
25 Μάιος 2023, 00:00
taxalata xalasa έγραψε:
24 Μάιος 2023, 17:20
Bic έγραψε:
24 Μάιος 2023, 15:57

Ρε ανεπίδεκτε μαθήσεως, ρε πεισματάρικο γαϊδούρι, ρε κεφάλα*, ξαναδιάβασε αυτό που γράφεις πιο πάνω και πες αν σημαίνει "σας έχω στο τσεπάκι όλους της κυβέρνησης" ή "σας έχω στο τσεπάκι (εμάς που σου μιλάμε εδώ και μας απευθύνεις τον λόγο) άσχετα ποιος είναι στην κυβέρνηση".

Αλλά τι λέω τώρα, ε;...



* χαριτωμενιές είναι όλα, μη δίνεις σημασία, δεν σε βρίζω.
Και τα δυο bold συνάμα...

Αφου ψηφίζεις κι 'σαι προβατο στο μαντρι του τενεκε πολιτικου και εγω εχω στο τσεπακι τους τενεκεδες πολιτικους με a few κιλα λαδακι... guess what!... είσαι κι εσυ στο τσεπακι του λαδέχοντα... Δεν το καταλαβαίνεις βρε κεφάλα; Ενμέσως ακυρώνεται οποιαδήποτε ψήφος και αν δωρίσεις στο τσίρκο... Είτε στο 'να είτε στ' 'αλλο το λαδάκι θα το βάλω... :smt005:
Μού έχει τύχει σε στιγμές απελπισίας να μιλάω σε ντουβάρια. Ενημερωτικά, καλύτερο διάλογο έκανα με αυτά...
όμοιος ομοίω αεί πελάζει

Διαλάγα με τα ντουβαρια... :smt005:
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16618
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Κερδίσαμε πάλι, αλλά θα έχουμε κυβέρνηση μειονότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 25 Μάιος 2023, 02:10

O Λιγδιάρης που είναι; Άφησες τον δάσκαλο στην απέξω; Τόσα μαθήματα παιδοβιασμού σας έδωσε και δεν τον βάζεις στο κάδρο..;. αἰδώς ἀχρεῖε!
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

BigChiefWahoo2

Re: Κερδίσαμε πάλι, αλλά θα έχουμε κυβέρνηση μειονότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo2 » 25 Μάιος 2023, 02:24

taxalata xalasa έγραψε:
25 Μάιος 2023, 02:10
O Λιγδιάρης που είναι; Άφησες τον δάσκαλο στην απέξω; Τόσα μαθήματα παιδοβιασμού σας έδωσε και δεν τον βάζεις στο κάδρο..;. αἰδώς ἀχρεῖε!
Το ότι μαύρισε το δερματακι τους θα το αφήσεις ασχολίαστο ;
Εκτός κι αν ο Όττο υπονοεί Ρομά (λατρεμένοι του Χρυσού)

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16618
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Κερδίσαμε πάλι, αλλά θα έχουμε κυβέρνηση μειονότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 25 Μάιος 2023, 02:27

BigChiefWahoo2 έγραψε:
25 Μάιος 2023, 02:24
taxalata xalasa έγραψε:
25 Μάιος 2023, 02:10
O Λιγδιάρης που είναι; Άφησες τον δάσκαλο στην απέξω; Τόσα μαθήματα παιδοβιασμού σας έδωσε και δεν τον βάζεις στο κάδρο..;. αἰδώς ἀχρεῖε!
Το ότι μαύρισε το δερματακι τους θα το αφήσεις ασχολίαστο ;
Εκτός κι αν ο Όττο υπονοεί Ρομά (λατρεμένοι του Χρυσού)
Ουκ είμεθα ρατσισταί γαρ...
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

BigChiefWahoo2

Re: Κερδίσαμε πάλι, αλλά θα έχουμε κυβέρνηση μειονότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo2 » 25 Μάιος 2023, 02:28

taxalata xalasa έγραψε:
25 Μάιος 2023, 02:27
BigChiefWahoo2 έγραψε:
25 Μάιος 2023, 02:24
taxalata xalasa έγραψε:
25 Μάιος 2023, 02:10


O Λιγδιάρης που είναι; Άφησες τον δάσκαλο στην απέξω; Τόσα μαθήματα παιδοβιασμού σας έδωσε και δεν τον βάζεις στο κάδρο..;. αἰδώς ἀχρεῖε!
Το ότι μαύρισε το δερματακι τους θα το αφήσεις ασχολίαστο ;
Εκτός κι αν ο Όττο υπονοεί Ρομά (λατρεμένοι του Χρυσού)
Ουκ είμεθα ρατσισταί γαρ...
Γιατί μαύρισαν όμως ; :p2:

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16618
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Κερδίσαμε πάλι, αλλά θα έχουμε κυβέρνηση μειονότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 25 Μάιος 2023, 02:43

BigChiefWahoo2 έγραψε:
25 Μάιος 2023, 02:28
taxalata xalasa έγραψε:
25 Μάιος 2023, 02:27
BigChiefWahoo2 έγραψε:
25 Μάιος 2023, 02:24

Το ότι μαύρισε το δερματακι τους θα το αφήσεις ασχολίαστο ;
Εκτός κι αν ο Όττο υπονοεί Ρομά (λατρεμένοι του Χρυσού)
Ουκ είμεθα ρατσισταί γαρ...
Γιατί μαύρισαν όμως ; :p2:
Κολλήσανε μαυρίλα απο τον Μαυρούδη; :102: Ίσως...

Εσύ τι νογάς;
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

BigChiefWahoo2

Re: Κερδίσαμε πάλι, αλλά θα έχουμε κυβέρνηση μειονότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo2 » 25 Μάιος 2023, 02:49

taxalata xalasa έγραψε:
25 Μάιος 2023, 02:43
BigChiefWahoo2 έγραψε:
25 Μάιος 2023, 02:28
taxalata xalasa έγραψε:
25 Μάιος 2023, 02:27


Ουκ είμεθα ρατσισταί γαρ...
Γιατί μαύρισαν όμως ; :p2:
Κολλήσανε μαυρίλα απο τον Μαυρούδη; :102: Ίσως...

Εσύ τι νογάς;
Συμβολικό ίσως ;
Ότι θα σας γαμησουμε ωσάν να ήσασταν μαύροι στην Αλαμπάμα του '50 ;
Ή ότι την έχουν τόσο μεγάλη, όπως οι μαύροι ; Συγκεντρωτικά εννοώ,δενδιες,κουληδες και λοιπές=το 1/3 της πουτσας ενός μαύρου.

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16618
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Κερδίσαμε πάλι, αλλά θα έχουμε κυβέρνηση μειονότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 25 Μάιος 2023, 02:57

BigChiefWahoo2 έγραψε:
25 Μάιος 2023, 02:49
taxalata xalasa έγραψε:
25 Μάιος 2023, 02:43
BigChiefWahoo2 έγραψε:
25 Μάιος 2023, 02:28

Γιατί μαύρισαν όμως ; :p2:
Κολλήσανε μαυρίλα απο τον Μαυρούδη; :102: Ίσως...

Εσύ τι νογάς;
Συμβολικό ίσως ;
Ότι θα σας γαμησουμε ωσάν να ήσασταν μαύροι στην Αλαμπάμα του '50 ;
Ή ότι την έχουν τόσο μεγάλη, όπως οι μαύροι ; Συγκεντρωτικά εννοώ,δενδιες,κουληδες και λοιπές=το 1/3 της πουτσας ενός μαύρου.
Ισως... Πάντως εμένα, αυτοί οι πούστηδοι, με ενπνέουν να βρώ νέους τρόπους να κλέβω το κράτος, που το χω γραμμένο στα ρχίδια μου ούτως ή άλλως... Όποιος θέλει να μάθει τρόπους ας στείλει pm... Για πλιάτσκο sky is the limit... τα επόμενα 2 χρόνια... Δεν τους βλέπω να αντέχουν παραπάνω... Έρχεται τσαπού από Αλεμανία...
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

BigChiefWahoo2

Re: Κερδίσαμε πάλι, αλλά θα έχουμε κυβέρνηση μειονότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo2 » 25 Μάιος 2023, 03:03

taxalata xalasa έγραψε:
25 Μάιος 2023, 02:57
Έρχεται τσαπού από Αλεμανία...
Χαράς Ευαγγέλια για Λιγνάδη και σια.
Δωστους πουτσα,παρτους την ψυχή.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37816
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κερδίσαμε πάλι, αλλά θα έχουμε κυβέρνηση μειονότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 25 Μάιος 2023, 07:55

Αγις έγραψε:
24 Μάιος 2023, 16:53
sys3x έγραψε:
24 Μάιος 2023, 16:38
Αγις έγραψε:
24 Μάιος 2023, 16:25


οκταετια κ βλεπουμε

χωρις να θελω να σε πικρανω - αλλα οι μαλακιες της εκτος τοπου κ χρονου ηθικοτατης :smt005: παλαβοπρωταριστερας :smt005: με καλες προθεσεις κ αυταπατες :smt005: πληρωνονται σε αγγουρια - για ολους μας
καλοφαγωτα
Τι να με πικράνεις βρε.
:lol:
Πίκρα αισθάνεσαι εσύ όταν βλέπεις να έρχεται με χίλια αντίθετα σε μονόδρομο τούνελ κατά επάνω σου ένα τριαξονικό;
το τριαξονικο που θα μας λιωσει ποιος το θεριεψε ; ο φουφουτος ; η οι καραγκιοζηδες που κολλησαν μεσα στην τσιχλοφουσκα τους κ φανταζονταν πως ζουσαν στο 1917 ;
Όσοι τους τάιζε και τους ταΐζει μικρέ.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29834
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Κερδίσαμε πάλι, αλλά θα έχουμε κυβέρνηση μειονότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 25 Μάιος 2023, 08:11

taxalata xalasa έγραψε:
25 Μάιος 2023, 02:10
O Λιγδιάρης που είναι; Άφησες τον δάσκαλο στην απέξω; Τόσα μαθήματα παιδοβιασμού σας έδωσε και δεν τον βάζεις στο κάδρο..;. αἰδώς ἀχρεῖε!
Τον αφήσαμε για σένα.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16618
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Κερδίσαμε πάλι, αλλά θα έχουμε κυβέρνηση μειονότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 25 Μάιος 2023, 08:17

Otto Weininger έγραψε:
25 Μάιος 2023, 08:11
taxalata xalasa έγραψε:
25 Μάιος 2023, 02:10
O Λιγδιάρης που είναι; Άφησες τον δάσκαλο στην απέξω; Τόσα μαθήματα παιδοβιασμού σας έδωσε και δεν τον βάζεις στο κάδρο..;. αἰδώς ἀχρεῖε!
Τον αφήσαμε για σένα.
Πες του να ρθει. Θα τον κεράσω την τσουτσούνα του κομμένη σε σουβλακι, με πίτα και μπόλικο τζατζίκι για να μην βρωμάει ξινίλα.
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών