Ηλίας Κασιδιάρης: Θα είμαι υποψήφιος

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48660
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Θα είμαι υποψήφιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 25 Μάιος 2023, 19:09

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
25 Μάιος 2023, 11:10
Η αλήθεια είναι πως τα κόμματα έχουν κουράσει.

Λέω να ψηφίσω κάποιον ανεξάρτητο υποψήφιο στις επερχόμενες εκλογές.
:003:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Κλεομένης Γ
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2021, 19:26
Phorum.gr user: Κλεομένης Γ

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Θα είμαι υποψήφιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κλεομένης Γ » 25 Μάιος 2023, 21:01

Ο Κασιδιάρης στερείται πολιτικής πονηριάς. Έχει θέματα με τη δικαιοσύνη και αντί να κινηθεί υπόγεια, βγαίνει και τη μια ανακοινώνει συνεργασία με τον Κανελλόπουλο, την άλλη ότι δεν τον στηρίζει, την άλλη δίνει γραμμή τι να μην ψηφίσουν και τώρα ότι θα κατέβει ως ανεξάρτητος. Με λίγα λόγια ανακοινώνει τις προθέσεις του ώστε οι αντίπαλοί του να τις επεξεργάζονται και να τις εξουδετερώνουν εγκαίρως. Σε ένα βρώμικο σύστημα ελέγχου των πολιτικών κομμάτων και προτιμήσεων, στο οποίο ζούμε, πρέπει να κινείσαι εξίσου ύπουλα και βρώμικα. Ξανά άσφαιρα πυρά θα ρίξει.
Πατριωτική πανστρατιά με την Ελληνική Λύση

Άβαταρ μέλους
Λευκός Λύκος
Δημοσιεύσεις: 3585
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:06
Phorum.gr user: Λευκός Λύκος
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Μακεδονία

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Θα είμαι υποψήφιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λευκός Λύκος » 25 Μάιος 2023, 22:12

nemo έγραψε:
25 Μάιος 2023, 17:29
Λευκός Λύκος έγραψε:
25 Μάιος 2023, 13:45
Τα μούτρα του θα φάει ο Κασιδιάρης.
Άξιος της μοίρας του.
εγκλειστος ειναι ακομη -και σταματα τις μλκς!
Εγώ ξέρω από πρώτο χέρι τι είναι.
Και δεν είναι μαλακίες αυτά που λέω.
Είναι άξιος της μοίρας του για ότι συμβαίνει σε σχέση με τις εκλογές και το κόμμα του.

Και στις πρώτες ήξερε αρχικά ότι δεν θα τον αφήσουν να κατέβει ούτε και στις δεύτερες θα τον επιτρέψουν.
Απλά όλο αυτό το σκηνικό το δημιουργεί για να είναι στην επικαιρότητα. Γιατί δεν αργεί η μέρα που θα είναι ελεύθερος.
Κάποιοι βγήκαν,ο Παναγιώταρος αρχές 2025 θα είναι έξω , πιθανόν και νωρίτερα. Ο Ματθαιόπουλος θα βγει τέλος του χρόνου,αν όλα πάνε καλά.

Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4622
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Θα είμαι υποψήφιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 25 Μάιος 2023, 22:34

πατησιωτης έγραψε:
25 Μάιος 2023, 19:07
Kotas έγραψε:
25 Μάιος 2023, 18:00
αν εσεις θεωρειτε οτι η λεξη εθνικιστης εχει θετικο προσημο στην εποχη μας παω πασο

Τραμπ και Βελόπουλος με ρούβλια στην τσέπη :003:
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.
Τargetnews

nemo
Δημοσιεύσεις: 7229
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Θα είμαι υποψήφιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 25 Μάιος 2023, 22:44

Λευκός Λύκος έγραψε:
25 Μάιος 2023, 22:12
nemo έγραψε:
25 Μάιος 2023, 17:29
Λευκός Λύκος έγραψε:
25 Μάιος 2023, 13:45
Τα μούτρα του θα φάει ο Κασιδιάρης.
Άξιος της μοίρας του.
εγκλειστος ειναι ακομη -και σταματα τις μλκς!
Εγώ ξέρω από πρώτο χέρι τι είναι.
Και δεν είναι μαλακίες αυτά που λέω.
Είναι άξιος της μοίρας του για ότι συμβαίνει σε σχέση με τις εκλογές και το κόμμα του.

Και στις πρώτες ήξερε αρχικά ότι δεν θα τον αφήσουν να κατέβει ούτε και στις δεύτερες θα τον επιτρέψουν.
Απλά όλο αυτό το σκηνικό το δημιουργεί για να είναι στην επικαιρότητα. Γιατί δεν αργεί η μέρα που θα είναι ελεύθερος.
Κάποιοι βγήκαν,ο Παναγιώταρος αρχές 2025 θα είναι έξω , πιθανόν και νωρίτερα. Ο Ματθαιόπουλος θα βγει τέλος του χρόνου,αν όλα πάνε καλά.
αυτο θα εκανες και συ και εγω

Άβαταρ μέλους
Kotas
Δημοσιεύσεις: 944
Εγγραφή: 01 Οκτ 2021, 23:50

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Θα είμαι υποψήφιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kotas » 25 Μάιος 2023, 23:34

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
25 Μάιος 2023, 19:05
Kotas έγραψε:
25 Μάιος 2023, 17:26
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
25 Μάιος 2023, 17:10


αυτοί οι ορισμοί είναι για το πούτσο και πηγάζουν από καφενειακές συζητήσεις
ο εθνικισμός ως ιδεολογία ή ιδεώδες δεν έχει σχέση με αυτό, είναι κάτι γενικότερο και όπως όλες οι πολιτικές ιδεολογίες παίρνει διάφορες μορφές κατά καιρούς και αναπτύσει διάφορες κατευθύνσεις/παρακλάδια
ο όρος εθνισμός είναι γελοίος και δεν υπάρχει στη βιβλιογραφία
τι εννοεις δεν υπαρχει στην βιβλιογραφια αφου απο λεξικο ειναι τα λινκ
εννοώ ότι το "εθνισμός" είναι μια μαλακία που έχει αναπτυχθεί στην ελ βιβλιογραφία και επί της ουσίας αποτελεί μία έννοια που δεν λέει κάτι διαφορετικό από τον εθνικισμό απλά επιχειρεί να τον απαλλάξει από το αρνητικό φορτίο του ΒΠΠ

ο εθνικισμός δηλαδή στις αρχές του 18ου αιώνα δεν ήταν εθνικισμός αλλά εθνισμός; please

στην αγγλική βιβλιογραφία το αντίστοιχο nationism εκτός του ότι ως όρος είναι σχεδόν ανύπαρκτος, στις απειροελάχιστες αναφορές του δεν μιλάει για αγνές αγάπες για τη πατρίδα χωρίς μίση και λοιπές πίπες αλλά για αποστασιοποιημένη αναγνώριση της ύπαρξης των εθνών
για να μην λεμε καλος εθνικιστης και κακος εθνικιστης λεμε εθνιστης και εθνικιστης, τοσο απλο

κι αν δεν υπαρχει αλλου υπαρχει εδω, δεν βρισκω κατι λαθος σε αυτο

λες οτι ειναι μια μαλακια, ειναι ενα εφευρημα οπως πολλοι οροι, περιγραφει κατι που στις αρχες του προηγουμενου αιωνα οπου ο εθνικισμος ηταν σε εξαρση ειτε δεν υπηρχε σε μεγαλο βαθμο ειτε δεν υπηρχε η αναγκη να προσδιοριστει

εμενα δεν μ αρεσει η λεξη κούλουμα, στα παπαρια των υπολοιπων αν δεν μ αρεσει :lol:

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10164
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Θα είμαι υποψήφιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 25 Μάιος 2023, 23:38

τι εγινε τελικα οσοι διαβασατε επι του θέματος ? κατεβαινει η τρωει παλι πορτα ?

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21441
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Θα είμαι υποψήφιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 25 Μάιος 2023, 23:43

Kotas έγραψε:
25 Μάιος 2023, 23:34
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
25 Μάιος 2023, 19:05
Kotas έγραψε:
25 Μάιος 2023, 17:26


τι εννοεις δεν υπαρχει στην βιβλιογραφια αφου απο λεξικο ειναι τα λινκ
εννοώ ότι το "εθνισμός" είναι μια μαλακία που έχει αναπτυχθεί στην ελ βιβλιογραφία και επί της ουσίας αποτελεί μία έννοια που δεν λέει κάτι διαφορετικό από τον εθνικισμό απλά επιχειρεί να τον απαλλάξει από το αρνητικό φορτίο του ΒΠΠ

ο εθνικισμός δηλαδή στις αρχές του 18ου αιώνα δεν ήταν εθνικισμός αλλά εθνισμός; please

στην αγγλική βιβλιογραφία το αντίστοιχο nationism εκτός του ότι ως όρος είναι σχεδόν ανύπαρκτος, στις απειροελάχιστες αναφορές του δεν μιλάει για αγνές αγάπες για τη πατρίδα χωρίς μίση και λοιπές πίπες αλλά για αποστασιοποιημένη αναγνώριση της ύπαρξης των εθνών
για να μην λεμε καλος εθνικιστης και κακος εθνικιστης λεμε εθνιστης και εθνικιστης, τοσο απλο

κι αν δεν υπαρχει αλλου υπαρχει εδω, δεν βρισκω κατι λαθος σε αυτο

λες οτι ειναι μια μαλακια, ειναι ενα εφευρημα οπως πολλοι οροι, περιγραφει κατι που στις αρχες του προηγουμενου αιωνα οπου ο εθνικισμος ηταν σε εξαρση ειτε δεν υπηρχε σε μεγαλο βαθμο ειτε δεν υπηρχε η αναγκη να προσδιοριστει

εμενα δεν μ αρεσει η λεξη κούλουμα, στα παπαρια των υπολοιπων αν δεν μ αρεσει :lol:
ο λόγος που αναπτύχθηκε αυτός ο όρος είναι ηλίθιος, και αυτό καθιστά τον ίδιο τον όρο ανούσιο και ηλίθιο αυτό λέω
και είναι εν πολλοίς ελληνική πατέντα
στις μαλακίες πρώτοι όπως πάντα οι νεοελ
αυτός που αγαπάει τη πατρίδα του και προσηλώνεται στο έθνος από το οποίο αντλεί την ταυτότητά του δεν έχει λόγο να φοβάται ή να ντρέπεται να πει ότι μεταξύ άλλων είναι και εθνικιστής. το να λέει ότι είναι εθνιστής δείχνει είτε φόβο, είτε ντροπή και σίγουρα ημιμάθεια
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21441
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Θα είμαι υποψήφιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 25 Μάιος 2023, 23:44

Νon4me έγραψε:
25 Μάιος 2023, 23:38
τι εγινε τελικα οσοι διαβασατε επι του θέματος ? κατεβαινει η τρωει παλι πορτα ?
ένας καθηγητής δημοσίου δικαίου είπε ότι θα φάει πόρτα από τον ΑΠ πάλι
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10164
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Θα είμαι υποψήφιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 25 Μάιος 2023, 23:49

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
25 Μάιος 2023, 23:44
Νon4me έγραψε:
25 Μάιος 2023, 23:38
τι εγινε τελικα οσοι διαβασατε επι του θέματος ? κατεβαινει η τρωει παλι πορτα ?
ένας καθηγητής δημοσίου δικαίου είπε ότι θα φάει πόρτα από τον ΑΠ πάλι
:smt023 thanks . κατι πηρε το ματι μου νομιζω εβαλε η ΓΑΛΗ το μεσημερι ? αλλα ειχα δουλεια και επρεπε να φύγω απ το σπίτι εριξα ματια τροχάδην, αυτος που λες πρεπει να ηταν και εξηγουσε πως ανεξαρτητος δεν μπορεις να κατεβεις ως συνδιασμος ( η κατι τετοιο )

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Θα είμαι υποψήφιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 26 Μάιος 2023, 07:13

BOOMER έγραψε:
25 Μάιος 2023, 14:30
Γάταρος έγραψε:
25 Μάιος 2023, 14:21
BOOMER έγραψε:
25 Μάιος 2023, 14:14
μας τα είπε εδώ και καιρό η Ελληνική δικαιοσύνη
Η ελληνική δικαιοσύνη επί ΝΔ δεν είναι ανεξάρτητη και αυτό το παραδέχεται ακόμα και ο βουλευτής της ΝΔ Κώστας Τζαβάρας.



Ακόμα περιμένω να παραθέσεις ένα στοιχείο αλλιώς παραδέξου ότι οι ισχυρισμοί σου βγαίνουν απ' τον κώλο σου και πάμε παρακάτω.

Επειδή λιγουρεύεσαι (μάταια) τον κώλο μου ,ας σου υπεθυμίσω τις ποινές
Τις ποινές της "δικαιοσύνης" που η ίδια η νδ παραδέχεται ότι δεν είναι ανεξάρτητη. Διότι αν όχι οι βουλευτές τους, τότε ποιοι άλλοι εκφράζουν τα κόμματα; Και δεν μπορούμε να πούμε ότι αυτές είναι προσωπικές απόψεις του Τζαβάρα διότι αυτό που παραδέχτηκε είναι τόσο χοντρό που αν δεν το αποδεχόταν και η νδ θα τον είχε διαγράψει.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Θα είμαι υποψήφιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 26 Μάιος 2023, 07:24

Κλεομένης Γ έγραψε:
25 Μάιος 2023, 21:01
Ο Κασιδιάρης στερείται πολιτικής πονηριάς. Έχει θέματα με τη δικαιοσύνη και αντί να κινηθεί υπόγεια, βγαίνει και τη μια ανακοινώνει συνεργασία με τον Κανελλόπουλο, την άλλη ότι δεν τον στηρίζει, την άλλη δίνει γραμμή τι να μην ψηφίσουν και τώρα ότι θα κατέβει ως ανεξάρτητος. Με λίγα λόγια ανακοινώνει τις προθέσεις του ώστε οι αντίπαλοί του να τις επεξεργάζονται και να τις εξουδετερώνουν εγκαίρως. Σε ένα βρώμικο σύστημα ελέγχου των πολιτικών κομμάτων και προτιμήσεων, στο οποίο ζούμε, πρέπει να κινείσαι εξίσου ύπουλα και βρώμικα. Ξανά άσφαιρα πυρά θα ρίξει.
Αρα ΔΕΝ κάνει για πολιτικός...
(Χούλιγκαν του δρόμου ήταν οι χρυσαυγιτες ΔΕΝ ειχαν σχέση με την πολιτική σαν επάγγελμα)

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17025
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Θα είμαι υποψήφιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 26 Μάιος 2023, 07:43

Space_Passenger έγραψε:
25 Μάιος 2023, 12:03
Πρεπει να τον κοψουν με οποιοδηποτε τροπο. Ακομα και φωτογραφικο νομο και αντισυνταγματικο ακομα και παρανομο ακομα. Ο Ναζι δεν πρεπει να μπει βουλη οπως κι αν κατεβει.
Να, αυτά λέτε και δεν σας παίρνει κανείς στα σοβαρά.
Αν κοπεί με αντισυνταγματικό νόμο, συμβαίνουν διάφορα από το ότι η κυβέρνηση θα είναι παράνομη, έως ότι δημιουργείται προηγούμενο να κόβει η κάθε κυβέρνηση όποιον θέλει, γιατί έτσι.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

nemo
Δημοσιεύσεις: 7229
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Θα είμαι υποψήφιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 26 Μάιος 2023, 07:44

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
26 Μάιος 2023, 07:24
Κλεομένης Γ έγραψε:
25 Μάιος 2023, 21:01
Ο Κασιδιάρης στερείται πολιτικής πονηριάς. Έχει θέματα με τη δικαιοσύνη και αντί να κινηθεί υπόγεια, βγαίνει και τη μια ανακοινώνει συνεργασία με τον Κανελλόπουλο, την άλλη ότι δεν τον στηρίζει, την άλλη δίνει γραμμή τι να μην ψηφίσουν και τώρα ότι θα κατέβει ως ανεξάρτητος. Με λίγα λόγια ανακοινώνει τις προθέσεις του ώστε οι αντίπαλοί του να τις επεξεργάζονται και να τις εξουδετερώνουν εγκαίρως. Σε ένα βρώμικο σύστημα ελέγχου των πολιτικών κομμάτων και προτιμήσεων, στο οποίο ζούμε, πρέπει να κινείσαι εξίσου ύπουλα και βρώμικα. Ξανά άσφαιρα πυρά θα ρίξει.
Αρα ΔΕΝ κάνει για πολιτικός...
(Χούλιγκαν του δρόμου ήταν οι χρυσαυγιτες ΔΕΝ ειχαν σχέση με την πολιτική σαν επάγγελμα)
συμφωνω σε αυτο αλλα! παντα υπαρχει ενα αλλα //παιζει και ρολο ο χαρακτηρας
οταν καποιος αισθανεται δυνατος δεν χρησιμοποιει την πονηρια σαν οπλο

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19752
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Θα είμαι υποψήφιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 26 Μάιος 2023, 07:50

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
25 Μάιος 2023, 11:52
Lord Brum έγραψε:
25 Μάιος 2023, 11:38
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
25 Μάιος 2023, 11:24
γρήγορα μια τροπολογία
η δημοκρατία μας κινδυνεύει και πάλι
Έπρεπε να μην κατεβειβστις πρώτες ο κασιδιαρης και να κατέβει στις δεύτερες με διαλυμένη Βουλή χωρίς τη δυνατότητα ψήφισης φωτογραφικών νόμων εναντίον του
σωστός :lol:
Δεν είναι τόσο ρευστό το σκηνικό στις δεύτερες, πιθανό να έμενε εκτός.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών