Ηλίας Κασιδιάρης: Θα είμαι υποψήφιος

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17188
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Θα είμαι υποψήφιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 26 Μάιος 2023, 09:03

BOOMER έγραψε:
25 Μάιος 2023, 15:09
Παλιά ήμουν προοδευτικός άνθρωπος υπέρ των μεταρυθμίσεων και της Ευρωπαικής προοπτικής της χώρας με κοινωνικό πρόσωπο και αυτό παραμένω.
Παλιά στα 70ς θυμάμαι να φωνάζουν σε συγκέντρωση του Μιλτιάδη Εβερτ ,αλήτες προδότες κομμουνιστές και να υπάρχουν Ρέιτζερς τάγματα εφόδου, ενώ το ΠΑΣΟΚ να φωνάζει έξω από ΕΟΚ-ΝΑΤΟ , τώρα να έχει η ΝΔ ενταφιάσει αυτές τις συμπεριφορές εδώ και δεκαετίες. Οι πολίτες επιλέγουν ρεαλιστικές προοπτικές ,ανεξάρτητα του ποιός τις εκφράζει κάθε φορά. Αυτό ούτε θέλετε ,ούτε μπορείτε να το καταλάβετε. Το ότι σε κόμματα εξουσίας ,υπάρχουν και οπαδοί ψηφοφόροι (πχ απαράδεκτες οι 20.000 ψήφοι στον ανίκανο Καραμανλή) , είναι αναγκαίο κακό ,σε ένα λαό με μέτρια παιδεία.
Εδώ πιο πάνω ο άλλος ο γραφικός λέει ζήτω η ΕΠΕΝ ,που σε παρέα που βρέθηκα με τον Μάκη Βορίδη τις προάλλες ,έλεγε τι χουλιγκάνικες ανοησίες κάναμε στα νιάτα μας και πώς δεν σκοτώσαμε ή μας σκότωσε κάποιος.
Άρα η διαφορά του από τους χρυσαυγίτες φυλακισμένους είναι ότι δεν του έκατσε η στραβή για να τον συλλάβουν.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25300
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Θα είμαι υποψήφιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 26 Μάιος 2023, 09:11

Juno έγραψε:
26 Μάιος 2023, 09:03
BOOMER έγραψε:
25 Μάιος 2023, 15:09
Παλιά ήμουν προοδευτικός άνθρωπος υπέρ των μεταρυθμίσεων και της Ευρωπαικής προοπτικής της χώρας με κοινωνικό πρόσωπο και αυτό παραμένω.
Παλιά στα 70ς θυμάμαι να φωνάζουν σε συγκέντρωση του Μιλτιάδη Εβερτ ,αλήτες προδότες κομμουνιστές και να υπάρχουν Ρέιτζερς τάγματα εφόδου, ενώ το ΠΑΣΟΚ να φωνάζει έξω από ΕΟΚ-ΝΑΤΟ , τώρα να έχει η ΝΔ ενταφιάσει αυτές τις συμπεριφορές εδώ και δεκαετίες. Οι πολίτες επιλέγουν ρεαλιστικές προοπτικές ,ανεξάρτητα του ποιός τις εκφράζει κάθε φορά. Αυτό ούτε θέλετε ,ούτε μπορείτε να το καταλάβετε. Το ότι σε κόμματα εξουσίας ,υπάρχουν και οπαδοί ψηφοφόροι (πχ απαράδεκτες οι 20.000 ψήφοι στον ανίκανο Καραμανλή) , είναι αναγκαίο κακό ,σε ένα λαό με μέτρια παιδεία.
Εδώ πιο πάνω ο άλλος ο γραφικός λέει ζήτω η ΕΠΕΝ ,που σε παρέα που βρέθηκα με τον Μάκη Βορίδη τις προάλλες ,έλεγε τι χουλιγκάνικες ανοησίες κάναμε στα νιάτα μας και πώς δεν σκοτώσαμε ή μας σκότωσε κάποιος.
Άρα η διαφορά του από τους χρυσαυγίτες φυλακισμένους είναι ότι δεν του έκατσε η στραβή για να τον συλλάβουν.
Η διαφορά του από τους χρυσαυγιτες είναι ότι αυτός είναι ένα κολεγιοπαιδο που έπαιξε τον νεοφασιστα στα νιάτα του και επέστρεψε στην αγκαλιά της τάξης του, ενώ οι ΧΑτες είναι κάτι φτωχομπινεδες χουλιγκάνοι που παρίσταναν τους χιτλερικούς που τους μάζεψαν όταν τελείωσε ο ρόλος τους.

Πέσε από τα σύννεφα που η δικαιοσύνη φοράει ταξικά γυαλιά :003:
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17188
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Θα είμαι υποψήφιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 26 Μάιος 2023, 09:13

nemo έγραψε:
25 Μάιος 2023, 22:44
Λευκός Λύκος έγραψε:
25 Μάιος 2023, 22:12
nemo έγραψε:
25 Μάιος 2023, 17:29


εγκλειστος ειναι ακομη -και σταματα τις μλκς!
Εγώ ξέρω από πρώτο χέρι τι είναι.
Και δεν είναι μαλακίες αυτά που λέω.
Είναι άξιος της μοίρας του για ότι συμβαίνει σε σχέση με τις εκλογές και το κόμμα του.

Και στις πρώτες ήξερε αρχικά ότι δεν θα τον αφήσουν να κατέβει ούτε και στις δεύτερες θα τον επιτρέψουν.
Απλά όλο αυτό το σκηνικό το δημιουργεί για να είναι στην επικαιρότητα. Γιατί δεν αργεί η μέρα που θα είναι ελεύθερος.
Κάποιοι βγήκαν,ο Παναγιώταρος αρχές 2025 θα είναι έξω , πιθανόν και νωρίτερα. Ο Ματθαιόπουλος θα βγει τέλος του χρόνου,αν όλα πάνε καλά.
αυτο θα εκανες και συ και εγω
Ο τύπος είναι καιροσκόπος. Ακόμα και οι Κ.Ο.Τ.Ε.Σ. απέχουν από τις δεύτερες εκλογές υποδεικνύοντας κόμμα της ιδεολογίας τους για να αποδυναμώσουν τη ΝΔ.
Οι Κ.Ο.Τ.Ε.Σ. που κρατούσαμε τα ψηφοδέλτιά τους για τα δείχνουμε και να γελάμε!
Επίπεδο πιο κάτω και από τις Κ.Ο.Τ.Ε.Σ. δηλαδή.

Όταν δεν κατεβαίνεις στις πρώτες με απλή αναλογική, οφείλεις να απέχεις από τις δεύτερες και να υποδείξεις στους ψηφοφόρους σου ποιους δεν θέλεις να ψηφίσουν και για ποιον λόγο τον καθένα, άρα απομένουν οι υπόλοιποι.
Έτσι, στερείς έδρες από το κόμμα που θα σε κυνηγήσει ακόμα και όταν βγεις. Ακομα και μια έδρα να τους στερήσεις και τελικά να μην έχει σημασία, έκανες αυτό που μπορούσες. Αυτό λέγεται πολιτική. Αυτό που κάνει, είναι τυχοδιωκτισμός και δεν θα με ενδιέφερε, εάν δεν βοηθούσε τη ΝΔ.


Πχ, υπήρξα μέλος δύο κομμάτων, ενός που έχω ψηφίσει μια φορά και ντρέπομαι για αυτό και ενός που δεν θα ψηφίσω ποτέ και για κανέναν λόγο. Το έκανα για να ψηφίσω στις εσωκομματικές τον πιο αδύναμο υποψήφιο. Αυτό είναι πολιτική. Δεν είναι τίμιο, αλλά αφού όλοι τους είναι προδότες, ας αποδυναμώσουμε το σύστημα.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

nemo
Δημοσιεύσεις: 7342
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Θα είμαι υποψήφιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 26 Μάιος 2023, 09:39

Juno έγραψε:
26 Μάιος 2023, 09:13




Πχ, υπήρξα μέλος δύο κομμάτων, ενός που έχω ψηφίσει μια φορά και ντρέπομαι για αυτό και ενός που δεν θα ψηφίσω ποτέ και για κανέναν λόγο. Το έκανα για να ψηφίσω στις εσωκομματικές τον πιο αδύναμο υποψήφιο. Αυτό είναι πολιτική. Δεν είναι τίμιο, αλλά αφού όλοι τους είναι προδότες, ας αποδυναμώσουμε το σύστημα.
δεν μας ενδιαφερει αυτο - εμεις υποστηριζουμε ενα φανατικο πολεμιο
του συστηματος ..δεν μας ενδιαφερει αν ειναι αγιος ή καιροσκοπος ή οτιδηποτε αλλο
απο την στιγμη που βλεπουμε καποιον που ειναι αποφασισμενος για κατι

nemo
Δημοσιεύσεις: 7342
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Θα είμαι υποψήφιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 26 Μάιος 2023, 09:49

περιμενετε να φατε ομελετα χωρις να σπασετε τα αυγα ε ! δεν γινεται
δυσανασχετειτε για τα ποσοστα της νδ και περιμενετε απο καποιον που ειναι εγκλειστος
να λυσει τον γορδιο δεσμο των πολιτικων συμφραζομενων της νοθειας και της χλαπας
δεν κανει για πολιτικος ο κας ; ειναι καιροσκοπος; δεν ειναι πονηρος; -δεν με ενδιαφερει
εμενα με ενδιαφερει αν ειναι αρκετα τρελος για να πολεμησει την διαφθορα
γιατι σημερα μονο η "τρελα και το παθος στην πολιτικη θα καταφερει να σωσει κατι

Άβαταρ μέλους
Space_Passenger
Δημοσιεύσεις: 1702
Εγγραφή: 18 Μαρ 2021, 13:41

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Θα είμαι υποψήφιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Space_Passenger » 26 Μάιος 2023, 11:56

Juno έγραψε:
26 Μάιος 2023, 07:43
Να, αυτά λέτε και δεν σας παίρνει κανείς στα σοβαρά.
Αν κοπεί με αντισυνταγματικό νόμο, συμβαίνουν διάφορα από το ότι η κυβέρνηση θα είναι παράνομη, έως ότι δημιουργείται προηγούμενο να κόβει η κάθε κυβέρνηση όποιον θέλει, γιατί έτσι.
Δεν καταλαβες. Αυτο ΕΓΙΝΕ και ΘΑ ΓΙΝΕΙ. Ειναι ειλημενη αποφαση να μην κατεβει. Οι ιδιοι δικαστες που αποφασισαν πριν θα αποφασισουν και παλι. περιμενεις αλλο αποτελεσμα εσυ? (Δικαιο ή αδικο αλλο θεμα) Σου λεω τι θα γινει στην πραξη. ΔΕΝ θα κατεβει

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17188
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Θα είμαι υποψήφιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 26 Μάιος 2023, 15:25

Space_Passenger έγραψε:
26 Μάιος 2023, 11:56
Juno έγραψε:
26 Μάιος 2023, 07:43
Να, αυτά λέτε και δεν σας παίρνει κανείς στα σοβαρά.
Αν κοπεί με αντισυνταγματικό νόμο, συμβαίνουν διάφορα από το ότι η κυβέρνηση θα είναι παράνομη, έως ότι δημιουργείται προηγούμενο να κόβει η κάθε κυβέρνηση όποιον θέλει, γιατί έτσι.
Δεν καταλαβες. Αυτο ΕΓΙΝΕ και ΘΑ ΓΙΝΕΙ. Ειναι ειλημενη αποφαση να μην κατεβει. Οι ιδιοι δικαστες που αποφασισαν πριν θα αποφασισουν και παλι. περιμενεις αλλο αποτελεσμα εσυ? (Δικαιο ή αδικο αλλο θεμα) Σου λεω τι θα γινει στην πραξη. ΔΕΝ θα κατεβει
Sorry, εγώ κατάλαβα πως αυτό επιθυμείς και πρέπει να γίνει, είτε είναι νόμιμο είτε όχι.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16362
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Θα είμαι υποψήφιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 26 Μάιος 2023, 15:31

Aprilianos έγραψε:
25 Μάιος 2023, 11:28
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
25 Μάιος 2023, 11:25
Μάλλον θα είναι αποτυχία αφού αντίθετα με τον χίτλερ δεν έγραψε κανένα βιβλίο στη φυλακή.
Ο παττακος και ο μακαρεζος έχουν γράψει διαφωτιστικα βιβλία στη φυλακή
O Κασιδιάρης βαριά να διάβασε τα σκίτσα στο Μακελειό.
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37996
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Θα είμαι υποψήφιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 26 Μάιος 2023, 15:41

Beria έγραψε:
26 Μάιος 2023, 09:11
Juno έγραψε:
26 Μάιος 2023, 09:03
BOOMER έγραψε:
25 Μάιος 2023, 15:09
Παλιά ήμουν προοδευτικός άνθρωπος υπέρ των μεταρυθμίσεων και της Ευρωπαικής προοπτικής της χώρας με κοινωνικό πρόσωπο και αυτό παραμένω.
Παλιά στα 70ς θυμάμαι να φωνάζουν σε συγκέντρωση του Μιλτιάδη Εβερτ ,αλήτες προδότες κομμουνιστές και να υπάρχουν Ρέιτζερς τάγματα εφόδου, ενώ το ΠΑΣΟΚ να φωνάζει έξω από ΕΟΚ-ΝΑΤΟ , τώρα να έχει η ΝΔ ενταφιάσει αυτές τις συμπεριφορές εδώ και δεκαετίες. Οι πολίτες επιλέγουν ρεαλιστικές προοπτικές ,ανεξάρτητα του ποιός τις εκφράζει κάθε φορά. Αυτό ούτε θέλετε ,ούτε μπορείτε να το καταλάβετε. Το ότι σε κόμματα εξουσίας ,υπάρχουν και οπαδοί ψηφοφόροι (πχ απαράδεκτες οι 20.000 ψήφοι στον ανίκανο Καραμανλή) , είναι αναγκαίο κακό ,σε ένα λαό με μέτρια παιδεία.
Εδώ πιο πάνω ο άλλος ο γραφικός λέει ζήτω η ΕΠΕΝ ,που σε παρέα που βρέθηκα με τον Μάκη Βορίδη τις προάλλες ,έλεγε τι χουλιγκάνικες ανοησίες κάναμε στα νιάτα μας και πώς δεν σκοτώσαμε ή μας σκότωσε κάποιος.
Άρα η διαφορά του από τους χρυσαυγίτες φυλακισμένους είναι ότι δεν του έκατσε η στραβή για να τον συλλάβουν.
Η διαφορά του από τους χρυσαυγιτες είναι ότι αυτός είναι ένα κολεγιοπαιδο που έπαιξε τον νεοφασιστα στα νιάτα του και επέστρεψε στην αγκαλιά της τάξης του, ενώ οι ΧΑτες είναι κάτι φτωχομπινεδες χουλιγκάνοι που παρίσταναν τους χιτλερικούς που τους μάζεψαν όταν τελείωσε ο ρόλος τους.

Πέσε από τα σύννεφα που η δικαιοσύνη φοράει ταξικά γυαλιά :003:
Σαφέστατη - λακωνική εξήγηση.
Σποτ ον που λέμε και στο χωριό.
:smt023
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37996
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Θα είμαι υποψήφιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 26 Μάιος 2023, 15:42

Yochanan έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:31
Aprilianos έγραψε:
25 Μάιος 2023, 11:28
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
25 Μάιος 2023, 11:25
Μάλλον θα είναι αποτυχία αφού αντίθετα με τον χίτλερ δεν έγραψε κανένα βιβλίο στη φυλακή.
Ο παττακος και ο μακαρεζος έχουν γράψει διαφωτιστικα βιβλία στη φυλακή
O Κασιδιάρης βαριά να διάβασε τα σκίτσα στο Μακελειό.
:lol:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70450
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Θα είμαι υποψήφιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 26 Μάιος 2023, 15:57

Beria έγραψε:
26 Μάιος 2023, 09:11


Η διαφορά του από τους χρυσαυγιτες είναι ότι αυτός είναι ένα κολεγιοπαιδο που έπαιξε τον νεοφασιστα στα νιάτα του και επέστρεψε στην αγκαλιά της τάξης του, ενώ οι ΧΑτες είναι κάτι φτωχομπινεδες χουλιγκάνοι που παρίσταναν τους χιτλερικούς που τους μάζεψαν όταν τελείωσε ο ρόλος τους.

Πέσε από τα σύννεφα που η δικαιοσύνη φοράει ταξικά γυαλιά :003:
Ναι βρε Beria, αλλά δεν ήταν και όλοι οι "αριστεροί" πολιτικοί κολλεγιόπαιδα. Κολλεγιόπαιδες αστοί ήταν και πολλοί αριστεροί. Επίσης ακραίοι. :lol: Αλλά από φτωχομπινέδες που πρόκοψαν παριστάνοντας τον Τσε, άλλο τίποτα. Εκτός αν θεωρείς ότι αυτό που εκφράζει σήμερα η αριστερά είναι... η αστική ευγένεια. :lol:

Οκ, αντιλαμβάνομαι την αντιπάθεια αλλά κάπου όλο αυτό μου θυμίζει τα καλά και κακά επαλ. Οργισμένα παιδγιά οι μεν, λούμπεν αληταριό οι δε... δεν λέει. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2817
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Θα είμαι υποψήφιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 26 Μάιος 2023, 22:21

ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Μάιος 2023, 11:47
Dorian έγραψε:
25 Μάιος 2023, 11:41
Μακάρι να τα καταφέρει μην χρειαστεί να γίνει το απευκταίο, να αναγκαστούμε να το ρίξουμε συριζα.
Είναι ότι πιθανόν να είναι και πυροτέχνημα για να φανατίσει περισσότερο τους υποστηρικτές του υπέρ του Σύριζα.

Γιατί θάβει τόσο την Ελληνική Λύση όσο και τη ΝΙΚΗ.

Άρα τί μένει; :lol:
συριζα τότε.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
Space_Passenger
Δημοσιεύσεις: 1702
Εγγραφή: 18 Μαρ 2021, 13:41

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Θα είμαι υποψήφιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Space_Passenger » 27 Μάιος 2023, 12:16

Juno έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:25
Sorry, εγώ κατάλαβα πως αυτό επιθυμείς και πρέπει να γίνει, είτε είναι νόμιμο είτε όχι.
Σωστα καταλαβες. Αλλα ασχετα τι θελω εγω θα γινει κιολας.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70450
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Θα είμαι υποψήφιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 29 Μάιος 2023, 01:59

Dorian έγραψε:
26 Μάιος 2023, 22:21
ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Μάιος 2023, 11:47
Dorian έγραψε:
25 Μάιος 2023, 11:41
Μακάρι να τα καταφέρει μην χρειαστεί να γίνει το απευκταίο, να αναγκαστούμε να το ρίξουμε συριζα.
Είναι ότι πιθανόν να είναι και πυροτέχνημα για να φανατίσει περισσότερο τους υποστηρικτές του υπέρ του Σύριζα.

Γιατί θάβει τόσο την Ελληνική Λύση όσο και τη ΝΙΚΗ.

Άρα τί μένει; :lol:
συριζα τότε.
Ό,τι επιλέγει ο καθένας. Αυτό ακριβώς το νόημα έχει η ψήφος.

Και ασχέτως με τα αμιγώς εκλογικά αποτελέσματα, είναι μια άτυπη αλλά απολύτως σαφής αποτύπωση του πως αντιλαμβάνεται και συμμετέχει στην πολιτική ο κάθε πολίτης και τα όποια κοινωνιολογικά δεδομένα προκύπτουν.

Αυτό που προκύπτει μέχρι στιγμής από τις καταγεγραμμένες αντιδράσεις, οδηγεί στο συμπέρασμα ότι οι εκλογές δεν είναι μία συλλογική αλλά μία απολύτως προσωπική έκφραση, που ουσιαστικώς δεν διαφέρει πολύ από μια επιλογή σειράς ή ταινίας του νετφλιξ.

Δηλαδή ο θρίαμβος της ιδιωτείας, με το δημοκρατικό πρόσχημα. :)
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70450
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ηλίας Κασιδιάρης: Θα είμαι υποψήφιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 29 Μάιος 2023, 02:10

Yochanan έγραψε:
26 Μάιος 2023, 15:31
Aprilianos έγραψε:
25 Μάιος 2023, 11:28
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
25 Μάιος 2023, 11:25
Μάλλον θα είναι αποτυχία αφού αντίθετα με τον χίτλερ δεν έγραψε κανένα βιβλίο στη φυλακή.
Ο παττακος και ο μακαρεζος έχουν γράψει διαφωτιστικα βιβλία στη φυλακή
O Κασιδιάρης βαριά να διάβασε τα σκίτσα στο Μακελειό.
Για τον Απριλιανό: O οποιοσδήποτε αναλφάβητος όταν μάθει να διαβάζει μπορεί να θεωρήσει διαφωτιστικό τον οποιονδήποτε τίτλο εφημερίδας ή πιασάρικου σάιτ.

Για τον γιόχι: Ακριβώς το ίδιο. Ένα πέρασμα από το ίντυ μια φορά την εβδομάδα αποτυπώνει πλήρως το αντίπαλο δέος του "αγράμματου" Κασιδιάρη.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών