Γιατί ο ΣΥΡΙΖΑ προσελκύει τόσους καραγκιόζηδες

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γιατί ο ΣΥΡΙΖΑ προσελκύει τόσους καραγκιόζηδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 27 Μάιος 2023, 17:17

sys3x έγραψε:
27 Μάιος 2023, 17:04
Είναι 100% δικό σου πρόβλημα και ονομάζεται ναρκισσισμός.
Αν ήμουν αυτό που λες, δεν θα ήμουν κόκκινο πανί τόσο για τους αριστερίζοντες όσο και τους εθνικίζοντες παπάρες και παπαρούνες.

Οι ναρκισσιστές γουστάρουν να χειραγωγούν. Εγώ τη χειραγώγηση ευάλωτων βλακών, τη βαριέμαι.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Γιατί ο ΣΥΡΙΖΑ προσελκύει τόσους καραγκιόζηδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 27 Μάιος 2023, 17:47

Υδράργυρος έγραψε:
27 Μάιος 2023, 13:14
έργο_μακέτο έγραψε:
27 Μάιος 2023, 13:00
άγνωστος γνωστός έγραψε:
27 Μάιος 2023, 12:50


Ευχαρίστως θα απαντούσα σε έναν καθαρό συνομιλητή. Εσύ θες απλά να κάνεις το κομμάτι σου εναρμονισμένοι με το πνεύμα του φόρουμ αυτού. Δηλαδή καφριλα απαξία, κόμπλεξ να φανούμε ότι ξέρουμε ωραία να βρίζουμε ανθρώπους και κοινωνικές ομάδες και ότι άλλο χρειαστεί. Προφανώς σου αρέσει να πορεύεσαι πούστικα στην ζωή σου. Ανοίγεις βοθρόνημα με βοθρότιτλο και μου το παίζεις τώρα και συνομιλητής, ότι συζητάς πολιτισμένα τι είναι η Αριστερά κλπ.
Έγω λέω ξεκάθαρα ότι είμαι κατά του ΣΥΡΙΖΑ. Καμιά πουστιά. Αν κάποιος συριζαίος θέλει να κουβεντιάσουμε βεβαίως. Αλλά θα μιλάμε με γεγονότα.
Αν θες να βγαλουμε το αριστερομετρο, για να δεις ποιος ειναι πιο αριστερος δες τις αντιδρασεις των μμε των ολιγαρχων και την θεσμων της ιμπεριαλιστικης που λετε ΕΕ. Χτυπανε σα χταποδι τον τσιπρα, χαριεντιζονται με τις μαλακιες του κουτσουμπα. Το παμε τους ενοχλουσε για αυτο ο κουτσουμπας το μαζεψε την εποχη μητσοτακη. Που ηταν το παμε την τετραετια μητσοτακη;
Το KKΕ το δεκανικι της δεξιας. :102:

Εικόνα

nemo
Δημοσιεύσεις: 7229
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Γιατί ο ΣΥΡΙΖΑ προσελκύει τόσους καραγκιόζηδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 27 Μάιος 2023, 17:59

ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Μάιος 2023, 17:17
sys3x έγραψε:
27 Μάιος 2023, 17:04
Είναι 100% δικό σου πρόβλημα και ονομάζεται ναρκισσισμός.
Αν ήμουν αυτό που λες, δεν θα ήμουν κόκκινο πανί τόσο για τους αριστερίζοντες όσο και τους εθνικίζοντες παπάρες και παπαρούνες.

στην τελικη και αυτη η σταση ειναι σαν τους λευκους ή ακυρους ψηφους
δεν καταμετρωνται στο τελικο αποτελεσμα -αμα το φιλοσοφησουμε λιγο

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17567
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Γιατί ο ΣΥΡΙΖΑ προσελκύει τόσους καραγκιόζηδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 27 Μάιος 2023, 18:05

Υδράργυρος έγραψε:
27 Μάιος 2023, 13:21
Sol έγραψε:
27 Μάιος 2023, 13:20
Υδράργυρος έγραψε:
27 Μάιος 2023, 13:14
Που ηταν το παμε την τετραετια μητσοτακη;
Σοβαρά τώρα;
Ναι σοβαρα. Επι συριζα εσπασε την πορτα της αχτσιογλου. Πες μου μια μεγαλη ακτιβιστικη ενεργεια επι μητσοτακη
Το επαιξε εξυπνα ο κουτσουμπας και του βγηκε
Το ΠΑΜΕ στήριξε τις κινητοποιήσεις στην cosco που οδήγησαν σε πολύ βελτιωμένη σύμβαση εργασίας. Είναι απερίγραπτα μικροαστική η λογική σου που προκρίνει μια ακτιβιστική ενέργεια έναντι τέτοιων οργανωμένων αγώνων. Φυσικά, αναμενόμενο.

Είναι βέβαια απορίας ανάξιο να σε ρωτήσω να πεις πού ήταν ο ΣΥΡΙΖΑ στους εργατικούς αγώνες επί κυβέρνησης νουδού. Απορίας ανάξιο και για τον ΣΥΡΙΖΑ αλλά και για σένα που, επιχειρηματίας γαρ, σαφώς και ήσουν ικανοποιημένος από τον πανταχού απόντα ΣΥΡΙΖΑ.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Γιατί ο ΣΥΡΙΖΑ προσελκύει τόσους καραγκιόζηδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 27 Μάιος 2023, 20:57

ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Μάιος 2023, 17:17
sys3x έγραψε:
27 Μάιος 2023, 17:04
Είναι 100% δικό σου πρόβλημα και ονομάζεται ναρκισσισμός.
Αν ήμουν αυτό που λες, δεν θα ήμουν κόκκινο πανί τόσο για τους αριστερίζοντες όσο και τους εθνικίζοντες παπάρες και παπαρούνες.

Οι ναρκισσιστές γουστάρουν να χειραγωγούν. Εγώ τη χειραγώγηση ευάλωτων βλακών, τη βαριέμαι.
Επίσης έχουν απείρως μεγαλύτερη ιδέα για τον εαυτό τους σε σχέση με το τι ρόλο βαράνε στην πραγματικότητα υποτιμώντας ταυτόχρονα ότι αναπνέει τριγύρω τους και δεν τους εκθειάζει.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γιατί ο ΣΥΡΙΖΑ προσελκύει τόσους καραγκιόζηδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 27 Μάιος 2023, 21:48

sys3x έγραψε:
27 Μάιος 2023, 20:57
ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Μάιος 2023, 17:17
sys3x έγραψε:
27 Μάιος 2023, 17:04
Είναι 100% δικό σου πρόβλημα και ονομάζεται ναρκισσισμός.
Αν ήμουν αυτό που λες, δεν θα ήμουν κόκκινο πανί τόσο για τους αριστερίζοντες όσο και τους εθνικίζοντες παπάρες και παπαρούνες.

Οι ναρκισσιστές γουστάρουν να χειραγωγούν. Εγώ τη χειραγώγηση ευάλωτων βλακών, τη βαριέμαι.
Επίσης έχουν απείρως μεγαλύτερη ιδέα για τον εαυτό τους σε σχέση με το τι ρόλο βαράνε στην πραγματικότητα υποτιμώντας ταυτόχρονα ότι αναπνέει τριγύρω τους και δεν τους εκθειάζει.
Δεν κατάλαβες τίποτα από αυτό που έγραψα. :)

Είτε η υποτίμηση είτε ο εκθειασμός από ψιλοανοητούς που άγονται και φέρονται στο χαλαρό, το ίδιο ακριβώς με επηρεάζει.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Γιατί ο ΣΥΡΙΖΑ προσελκύει τόσους καραγκιόζηδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 27 Μάιος 2023, 22:07

ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Μάιος 2023, 21:48
sys3x έγραψε:
27 Μάιος 2023, 20:57
ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Μάιος 2023, 17:17


Αν ήμουν αυτό που λες, δεν θα ήμουν κόκκινο πανί τόσο για τους αριστερίζοντες όσο και τους εθνικίζοντες παπάρες και παπαρούνες.

Οι ναρκισσιστές γουστάρουν να χειραγωγούν. Εγώ τη χειραγώγηση ευάλωτων βλακών, τη βαριέμαι.
Επίσης έχουν απείρως μεγαλύτερη ιδέα για τον εαυτό τους σε σχέση με το τι ρόλο βαράνε στην πραγματικότητα υποτιμώντας ταυτόχρονα ότι αναπνέει τριγύρω τους και δεν τους εκθειάζει.
Δεν κατάλαβες τίποτα από αυτό που έγραψα. :)

Είτε η υποτίμηση είτε ο εκθειασμός από ψιλοανοητούς που άγονται και φέρονται στο χαλαρό, το ίδιο ακριβώς με επηρεάζει.
Μα δεν με ενδιαφέρει να καταλάβω κάτι που είπες ή έκανες ή το τι σε επηρεάζει ή δεν σε επηρεάζει.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25529
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Γιατί ο ΣΥΡΙΖΑ προσελκύει τόσους καραγκιόζηδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 27 Μάιος 2023, 22:17

Μπραβο στο κκε που κανει σοβαρη αντιπολιτευση

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γιατί ο ΣΥΡΙΖΑ προσελκύει τόσους καραγκιόζηδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 27 Μάιος 2023, 22:21

sys3x έγραψε:
27 Μάιος 2023, 22:07
ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Μάιος 2023, 21:48
sys3x έγραψε:
27 Μάιος 2023, 20:57

Επίσης έχουν απείρως μεγαλύτερη ιδέα για τον εαυτό τους σε σχέση με το τι ρόλο βαράνε στην πραγματικότητα υποτιμώντας ταυτόχρονα ότι αναπνέει τριγύρω τους και δεν τους εκθειάζει.
Δεν κατάλαβες τίποτα από αυτό που έγραψα. :)

Είτε η υποτίμηση είτε ο εκθειασμός από ψιλοανοητούς που άγονται και φέρονται στο χαλαρό, το ίδιο ακριβώς με επηρεάζει.
Μα δεν με ενδιαφέρει να καταλάβω κάτι που είπες ή έκανες ή το τι σε επηρεάζει ή δεν σε επηρεάζει.
Το έχω ήδη εμπεδώσει το πόσο σας ενδιαφέρει γενικώς ή προσωπικώς, ντοντ γουόρι. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Γιατί ο ΣΥΡΙΖΑ προσελκύει τόσους καραγκιόζηδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 27 Μάιος 2023, 22:22

ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Μάιος 2023, 22:21
sys3x έγραψε:
27 Μάιος 2023, 22:07
ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Μάιος 2023, 21:48


Δεν κατάλαβες τίποτα από αυτό που έγραψα. :)

Είτε η υποτίμηση είτε ο εκθειασμός από ψιλοανοητούς που άγονται και φέρονται στο χαλαρό, το ίδιο ακριβώς με επηρεάζει.
Μα δεν με ενδιαφέρει να καταλάβω κάτι που είπες ή έκανες ή το τι σε επηρεάζει ή δεν σε επηρεάζει.
Το έχω ήδη εμπεδώσει το πόσο σας ενδιαφέρει γενικώς ή προσωπικώς, ντοντ γουόρι. :lol:
Δεν φαίνεται κάτι τέτοιο και δεν ανησυχώ.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25529
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Γιατί ο ΣΥΡΙΖΑ προσελκύει τόσους καραγκιόζηδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 28 Μάιος 2023, 10:22

Κνιτης αναλυει το μεγεθος της αποτυχιας του συριζα απεναντι στη χειροτερη κυβερνηση της μεταπολιτευσης, αλλα ο εργοδοτης του που χρωσταει 30 εκατομμυρια του θυμιζει οτι το Κομμα υποστηριζει οτι χειροτερη κυβερνηση της μεταπολιτευσης ηταν ο συριζα. Ο κνιτης καταπινει τη γλωσσα του


lagavulis
Δημοσιεύσεις: 285
Εγγραφή: 23 Απρ 2018, 19:04
Phorum.gr user: lagavulis

Re: Γιατί ο ΣΥΡΙΖΑ προσελκύει τόσους καραγκιόζηδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lagavulis » 28 Μάιος 2023, 12:31

έργο_μακέτο έγραψε:
27 Μάιος 2023, 11:19
Καταφέρνει να προσελκύει τους χειρότερους από το ΠΑΣΟΚ και τους χειρότερους από την Αριστερά. Δεν έχω γνωρίσει σοβαρό και πολιτικά καταρτισμένο άτομο που να είναι υποστηρικτής αυτού του κόμματος.
Μπορούμε να πούμε ακριβώς τα ίδια, βάζοντας όπου ΣΥΡΙΖΑ, ΝΔ, όπου ΠΑΣΟΚ, Βελόπουλο, όπου αριστερά, δεξιά και ξανά πάλι τα ίδια κάνοντας rotation τα ονόματα ΜΕΡΑ25, Πλέφση, Κασιδιάρη, Νίκη, Πόπη, Πέπη, Εύη κλπ, σε μία ατέρμονη λούπα, και να παραμένει το ίδιο αληθής ο ισχυρισμός.

Μόνο το ΚΚΕ εξαιρείται, διότι μπορείς να πεις διάφορους χαρακτηρισμούς για τους υποστηρικτές του (αφελείς, ούφο, παραπλανημένους, κ.ο.κ) αλλά όχι καραγκιόζηδες.

Γενικά, άτομο που υποστηρίζει οποιοδήποτε από τα υπάρχοντα κόμματα, με το ελλεεινό προσωπικό που διαθέτουν, είναι καραγκιόζης, ασχέτως πολιτικής κατάρτισης. Το μόνο που κατανοώ, αν υποστηρίζεις ένα κόμμα, είναι να έχεις σαφές οικονομικό όφελος, αν βγει ο τάδε και όχι ο δείνα, αλλά και πάλι, είσαι μεγάλος ΓΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ αν αγνοείς την αδικία που σπέρνουν οι μεν και οι δε δεξιά και αριστερά, με τη σκατοψυχία(βλέπε Πολάκης, Άδωνης) και την ανεπάρκειά τους(Κούλης, Τσίπρας).

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25911
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Γιατί ο ΣΥΡΙΖΑ προσελκύει τόσους καραγκιόζηδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 28 Μάιος 2023, 12:42

lagavulis έγραψε:
28 Μάιος 2023, 12:31
έργο_μακέτο έγραψε:
27 Μάιος 2023, 11:19
Καταφέρνει να προσελκύει τους χειρότερους από το ΠΑΣΟΚ και τους χειρότερους από την Αριστερά. Δεν έχω γνωρίσει σοβαρό και πολιτικά καταρτισμένο άτομο που να είναι υποστηρικτής αυτού του κόμματος.
Μπορούμε να πούμε ακριβώς τα ίδια, βάζοντας όπου ΣΥΡΙΖΑ, ΝΔ, όπου ΠΑΣΟΚ, Βελόπουλο, όπου αριστερά, δεξιά και ξανά πάλι τα ίδια κάνοντας rotation τα ονόματα ΜΕΡΑ25, Πλέφση, Κασιδιάρη, Νίκη, Πόπη, Πέπη, Εύη κλπ, σε μία ατέρμονη λούπα, και να παραμένει το ίδιο αληθής ο ισχυρισμός.

Μόνο το ΚΚΕ εξαιρείται, διότι μπορείς να πεις διάφορους χαρακτηρισμούς για τους υποστηρικτές του (αφελείς, ούφο, παραπλανημένους, κ.ο.κ) αλλά όχι καραγκιόζηδες.

Γενικά, άτομο που υποστηρίζει οποιοδήποτε από τα υπάρχοντα κόμματα, με το ελλεεινό προσωπικό που διαθέτουν, είναι καραγκιόζης, ασχέτως πολιτικής κατάρτισης. Το μόνο που κατανοώ, αν υποστηρίζεις ένα κόμμα, είναι να έχεις σαφές οικονομικό όφελος, αν βγει ο τάδε και όχι ο δείνα, αλλά και πάλι, είσαι μεγάλος ΓΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ αν αγνοείς την αδικία που σπέρνουν οι μεν και οι δε δεξιά και αριστερά, με τη σκατοψυχία(βλέπε Πολάκης, Άδωνης) και την ανεπάρκειά τους(Κούλης, Τσίπρας).
:smt023
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γιατί ο ΣΥΡΙΖΑ προσελκύει τόσους καραγκιόζηδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 28 Μάιος 2023, 12:56

nemo έγραψε:
27 Μάιος 2023, 17:59
ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Μάιος 2023, 17:17
sys3x έγραψε:
27 Μάιος 2023, 17:04
Είναι 100% δικό σου πρόβλημα και ονομάζεται ναρκισσισμός.
Αν ήμουν αυτό που λες, δεν θα ήμουν κόκκινο πανί τόσο για τους αριστερίζοντες όσο και τους εθνικίζοντες παπάρες και παπαρούνες.
στην τελικη και αυτη η σταση ειναι σαν τους λευκους ή ακυρους ψηφους
δεν καταμετρωνται στο τελικο αποτελεσμα -αμα το φιλοσοφησουμε λιγο
Ποια στάση; Λέω πάντα τι ψηφίζω και ξέρω γιατί ψηφίζω το χ ή ψ κόμμα. Η ψήφος μου είναι πάντα στοχευμένη, βάσει των επιλογών που υπάρχουν.

Το λευκό ή το άκυρο (ακόμη και στο θεωρητικό πλαίσιο) πού το είδες; :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών