Εθνικό μέτωπο εκλογές 2023

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 18924
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Εθνικό μέτωπο εκλογές 2023

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 28 Μάιος 2023, 09:57

Rakomelofronas έγραψε:
27 Μάιος 2023, 18:46
Εντωμεταξύ το Εθνικό Μέτωπο θα μπορούσε άνετα να κουμπώσει με κάποιο βορειοελλαδίτικο κόμμα γιατί απ' όσο ξέρω παίζει μπάλα στην Αττική και στη Νότια Ελλάδα... Συνεχίστε να βαράτε χωριστά και στον γάμο του Καραγκιόζη. Μακάρι να πέσω έξω και να συνεργαστεί με κάποιον.

Ωχ Παναΐαμ, τώρα καταλαβαίνω τους αριστερούς στην προ ΣΥΡΙΖΑ εποχή.
Εμένα ο φόβος μου είναι ότι μπορεί τελικά να μην μπει και κανένας. Και μετά πάλι θα φταίει ο Μητσοτάκης.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 18924
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Εθνικό μέτωπο εκλογές 2023

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 28 Μάιος 2023, 10:03

Ο Κούβελας και ο Βόβολης δεν είναι εθνικιστές, αντιεμβολιαστές είναι. Δεν ανήκουν σε κανένα χώρο.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Εθνικό μέτωπο εκλογές 2023

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 28 Μάιος 2023, 10:08

Green Dragon έγραψε:
28 Μάιος 2023, 09:57
Rakomelofronas έγραψε:
27 Μάιος 2023, 18:46
Εντωμεταξύ το Εθνικό Μέτωπο θα μπορούσε άνετα να κουμπώσει με κάποιο βορειοελλαδίτικο κόμμα γιατί απ' όσο ξέρω παίζει μπάλα στην Αττική και στη Νότια Ελλάδα... Συνεχίστε να βαράτε χωριστά και στον γάμο του Καραγκιόζη. Μακάρι να πέσω έξω και να συνεργαστεί με κάποιον.

Ωχ Παναΐαμ, τώρα καταλαβαίνω τους αριστερούς στην προ ΣΥΡΙΖΑ εποχή.
Εμένα ο φόβος μου είναι ότι μπορεί τελικά να μην μπει και κανένας. Και μετά πάλι θα φταίει ο Μητσοτάκης.
Νομίζω ότι η ΝΙΚΗ θα μπει χαλαρά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4535
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: Εθνικό μέτωπο εκλογές 2023

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 28 Μάιος 2023, 10:28

Green Dragon έγραψε:
28 Μάιος 2023, 09:57
Εμένα ο φόβος μου είναι ότι μπορεί τελικά να μην μπει και κανένας. Και μετά πάλι θα φταίει ο Μητσοτάκης.
Τον Βελόπουλο μόνο δύο μπορούν να τον αφήσουν εκτός Βουλής και για τον πρώτο δεν είμαι και πολύ σίγουρος: Μπογδανόγλου και Κασιδιάρης. Γι' αυτό περιμένω μέχρι τη νέα ανακήρυξη συνδυασμών να δω τι θα γίνει και με αυτούς και με τα ιχνοστοιχεία.
Green Dragon έγραψε:
28 Μάιος 2023, 10:03
Ο Κούβελας και ο Βόβολης δεν είναι εθνικιστές, αντιεμβολιαστές είναι. Δεν ανήκουν σε κανένα χώρο.
Ναι αλλά δεν υπάρχουν αριστεροί αντιεμβολιαστές στην Ελλάδα, άντε καμιά ξεχασμένη γκρουπα στα Εξάρχεια.
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.
Τargetnews

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22923
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Εθνικό μέτωπο εκλογές 2023

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 28 Μάιος 2023, 10:33

Ψήφισε κάνεις από εδώ έναν εκ των δύο;
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 18924
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Εθνικό μέτωπο εκλογές 2023

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 28 Μάιος 2023, 16:12

Ερμής έγραψε:
28 Μάιος 2023, 10:33
Ψήφισε κάνεις από εδώ έναν εκ των δύο;
Για τους αντιεμβολιαστές λες; Δε νομίζω ότι κατάφεραν κάτι στις εκλογές.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38768
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Εθνικό μέτωπο εκλογές 2023

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 28 Μάιος 2023, 20:54

Πιστευω πως πολλες ψηφοι των εθνικιστων που πηγαν στην Πλευση Ελευθεριας πρεπει να επιστρεψουν στον εθνικιστικο χωρο.

Και το Μετωπο θα ηταν η καλυτερη περιπτωση επαναπατρισμου τους.

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Εθνικό μέτωπο εκλογές 2023

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 28 Μάιος 2023, 21:12

Έχετε διαπιστώσει ότι έχουν εξαφανιστεί πλήρως από το εκλογικό πλαίσιο τα ακροαριστερά κόμματα;

Εννοώ ότι δεξιά της νδ υπάρχει ο Βελόπουλος. Ο Τζήμερος έπαιζε ως επιλογή μεταξύ αυτών των δύο. Τώρα που έφυγε ο Τζήμερος, κατά πάσα πιθανότητα δεξιά της νδ θα υπάρχουν δύο. Λύση και Νίκη.

Αριστερά από το σύριζα (και το μνημείο του ΚΚΕ, που δεν πιάνεται) δεν υπάρχει τίποτα. Μέρα και Νίκη είναι πιο αεράτα και ευέλικτα, δε πιάνονται.

Δηλαδή υπάρχουν μεν αριστερά κόμματα αλλά ουδείς ασχολείται μαζί τους. Και τα εθνικιστικά κάτω από τη Νίκη έχουν πολύ μικρά ποσοστά αλλά έχουν ένταση.

Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28693
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Εθνικό μέτωπο εκλογές 2023

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 28 Μάιος 2023, 21:16

ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Μάιος 2023, 21:12
Έχετε διαπιστώσει ότι έχουν εξαφανιστεί πλήρως από το εκλογικό πλαίσιο τα ακροαριστερά κόμματα;

Εννοώ ότι δεξιά της νδ υπάρχει ο Βελόπουλος. Ο Τζήμερος έπαιζε ως επιλογή μεταξύ αυτών των δύο. Τώρα που έφυγε ο Τζήμερος, κατά πάσα πιθανότητα δεξιά της νδ θα υπάρχουν δύο. Λύση και Νίκη.

Αριστερά από το σύριζα (και το μνημείο του ΚΚΕ, που δεν πιάνεται) δεν υπάρχει τίποτα. Μέρα και Νίκη είναι πιο αεράτα και ευέλικτα, δε πιάνονται.

Δηλαδή υπάρχουν μεν αριστερά κόμματα αλλά ουδείς ασχολείται μαζί τους. Και τα εθνικιστικά κάτω από τη Νίκη έχουν πολύ μικρά ποσοστά αλλά έχουν ένταση.

Ειδικά η ΑΝΤΑΡΣΥΑ τα πήγε πολύ χάλια, δυσανάλογα με την προβολή που είχε απο τα ΜΜΕ και παρά την αποσυσεπίρωση ΣΥΡΙΖΑ και ΜΕΡΑ25. Την πέρασαν και ο Τζήμερος και ο Μπέχλης.

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3626
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Εθνικό μέτωπο εκλογές 2023

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 28 Μάιος 2023, 21:17

ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Μάιος 2023, 21:12
Έχετε διαπιστώσει ότι έχουν εξαφανιστεί πλήρως από το εκλογικό πλαίσιο τα ακροαριστερά κόμματα;

Εννοώ ότι δεξιά της νδ υπάρχει ο Βελόπουλος. Ο Τζήμερος έπαιζε ως επιλογή μεταξύ αυτών των δύο. Τώρα που έφυγε ο Τζήμερος, κατά πάσα πιθανότητα δεξιά της νδ θα υπάρχουν δύο. Λύση και Νίκη.

Αριστερά από το σύριζα (και το μνημείο του ΚΚΕ, που δεν πιάνεται) δεν υπάρχει τίποτα. Μέρα και Νίκη είναι πιο αεράτα και ευέλικτα, δε πιάνονται.

Δηλαδή υπάρχουν μεν αριστερά κόμματα αλλά ουδείς ασχολείται μαζί τους. Και τα εθνικιστικά κάτω από τη Νίκη έχουν πολύ μικρά ποσοστά αλλά έχουν ένταση.

ο ίδιος ο ΣΥΡΙΖΑ είναι ακροαριστερο κόμμα και φυσικά το ΚΚΕ και ο βαρουφακης

zteo
Δημοσιεύσεις: 9847
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Εθνικό μέτωπο εκλογές 2023

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 28 Μάιος 2023, 21:17

ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Μάιος 2023, 21:12
Έχετε διαπιστώσει ότι έχουν εξαφανιστεί πλήρως από το εκλογικό πλαίσιο τα ακροαριστερά κόμματα;

Εννοώ ότι δεξιά της νδ υπάρχει ο Βελόπουλος. Ο Τζήμερος έπαιζε ως επιλογή μεταξύ αυτών των δύο. Τώρα που έφυγε ο Τζήμερος, κατά πάσα πιθανότητα δεξιά της νδ θα υπάρχουν δύο. Λύση και Νίκη.

Αριστερά από το σύριζα (και το μνημείο του ΚΚΕ, που δεν πιάνεται) δεν υπάρχει τίποτα. Μέρα και Νίκη είναι πιο αεράτα και ευέλικτα, δε πιάνονται.

Δηλαδή υπάρχουν μεν αριστερά κόμματα αλλά ουδείς ασχολείται μαζί τους. Και τα εθνικιστικά κάτω από τη Νίκη έχουν πολύ μικρά ποσοστά αλλά έχουν ένταση.

Βασικά έχουν άτομα που μιλάνε για αυτά στο πχωρουμ λένε ότι θα τα ψηφίσουν αλλά τελικά το ρίχνουν ΝΔ.
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28693
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Εθνικό μέτωπο εκλογές 2023

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 28 Μάιος 2023, 21:19

metaxoskolikas έγραψε:
28 Μάιος 2023, 21:17
ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Μάιος 2023, 21:12
Έχετε διαπιστώσει ότι έχουν εξαφανιστεί πλήρως από το εκλογικό πλαίσιο τα ακροαριστερά κόμματα;

Εννοώ ότι δεξιά της νδ υπάρχει ο Βελόπουλος. Ο Τζήμερος έπαιζε ως επιλογή μεταξύ αυτών των δύο. Τώρα που έφυγε ο Τζήμερος, κατά πάσα πιθανότητα δεξιά της νδ θα υπάρχουν δύο. Λύση και Νίκη.

Αριστερά από το σύριζα (και το μνημείο του ΚΚΕ, που δεν πιάνεται) δεν υπάρχει τίποτα. Μέρα και Νίκη είναι πιο αεράτα και ευέλικτα, δε πιάνονται.

Δηλαδή υπάρχουν μεν αριστερά κόμματα αλλά ουδείς ασχολείται μαζί τους. Και τα εθνικιστικά κάτω από τη Νίκη έχουν πολύ μικρά ποσοστά αλλά έχουν ένταση.

ο ίδιος ο ΣΥΡΙΖΑ είναι ακροαριστερο κόμμα και φυσικά το ΚΚΕ και ο βαρουφακης
Πάντως, λένε πολλοί ότι το εκλογικό κοινό στην Ελλάδα της Μεταπολίτευσης, έγινε για πρώτη φορά δεξιόστροφο. Για πρώτη φορά το εκλογικό άθροισμα της "Δεξιάς" (τώρα βέβαια η ΝΔ μόνο Δεξιά δεν είναι), πέρασε το εκλογικό άθροισμα της "Αριστεράς".

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3626
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Εθνικό μέτωπο εκλογές 2023

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 28 Μάιος 2023, 21:22

Golden Age έγραψε:
28 Μάιος 2023, 21:19
metaxoskolikas έγραψε:
28 Μάιος 2023, 21:17
ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Μάιος 2023, 21:12
Έχετε διαπιστώσει ότι έχουν εξαφανιστεί πλήρως από το εκλογικό πλαίσιο τα ακροαριστερά κόμματα;

Εννοώ ότι δεξιά της νδ υπάρχει ο Βελόπουλος. Ο Τζήμερος έπαιζε ως επιλογή μεταξύ αυτών των δύο. Τώρα που έφυγε ο Τζήμερος, κατά πάσα πιθανότητα δεξιά της νδ θα υπάρχουν δύο. Λύση και Νίκη.

Αριστερά από το σύριζα (και το μνημείο του ΚΚΕ, που δεν πιάνεται) δεν υπάρχει τίποτα. Μέρα και Νίκη είναι πιο αεράτα και ευέλικτα, δε πιάνονται.

Δηλαδή υπάρχουν μεν αριστερά κόμματα αλλά ουδείς ασχολείται μαζί τους. Και τα εθνικιστικά κάτω από τη Νίκη έχουν πολύ μικρά ποσοστά αλλά έχουν ένταση.

ο ίδιος ο ΣΥΡΙΖΑ είναι ακροαριστερο κόμμα και φυσικά το ΚΚΕ και ο βαρουφακης
Πάντως, λένε πολλοί ότι το εκλογικό κοινό στην Ελλάδα της Μεταπολίτευσης, έγινε για πρώτη φορά δεξιόστροφο. Για πρώτη φορά το εκλογικό άθροισμα της "Δεξιάς" (τώρα βέβαια η ΝΔ μόνο Δεξιά δεν είναι), πέρασε το εκλογικό άθροισμα της "Αριστεράς".
η ΝΔ είναι κεντροαριστερό κόμμα πλέον και ικανοποιεί τις "προοδευτικές" φαντασιώσεις για δίωξη των "ακροδεξιών" πολύ καλύτερα από τον ΣΥΡΙΖΑ. Overton window αγγλιστι

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5393
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Εθνικό μέτωπο εκλογές 2023

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 04 Ιουν 2023, 19:53

Beria έγραψε:
27 Μάιος 2023, 20:09
Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
27 Μάιος 2023, 20:05
Beria έγραψε:
27 Μάιος 2023, 17:13
Από τον Φράνκι Παπαγεωργίου (που γαμούσε κότες επι σκηνής) έχει να εμφανιστεί σοβαρή προσωπικοτης στον εθνικιστικό χώρο
Κρίμα
:smt005:
Η απάντηση του Γκόλντεν πήρε το συγκεκριμένο καλαμπουρι και το απογείωσε :)
Εμένα μου έμεινε χαραγμένη η απάντηση του Ένοπλου στο νήμα για τη Δόμνα Μιχαηλίδου! :lol:

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28693
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Εθνικό μέτωπο εκλογές 2023

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 04 Ιουν 2023, 20:30

Υποψήφια με το ΕΘΝΙΚΟ ΜΕΤΩΠΟ η π. Βουλευτής Κατερίνα Αλεξοπούλου!

Κάνοντας έναν απολογισμό των τεσσάρων χρόνων κοινοβουλευτικής μου θητείας έχω να αναφέρω στους Έλληνες συμπολίτες μου, επιγραμματικά κάποιες σημαντικές στιγμές από την έντιμη κοινοβουλευτική μου θητεία.

Έγινα πρωτοσέλιδο στον τουρκικό τύπο για την πατριωτική μου δράση, ανέδειξα στη βουλή όλα τα κρίσιμα θέματα για τις ευάλωτες κοινωνικές ομάδες, οδήγησα στην καθιέρωση για πρώτη φορά του Εθνικού Μητρώου για τα ΑμεΑ, πρότεινα την ίδρυση Ηλεκτρονικού Φορέα Εξυπηρέτησης των ατόμων με αναπηρίες, αποκάλυψα τις ανάρμοστες συνθήκες που επικρατούν στις υγειονομικές επιτροπές των ΚΕΠΑ, αγωνίστηκα για την ενδυνάμωση του πρωτογενούς τομέα της οικονομίας μας, στήριξα με κάθε τρόπο τις πολύτεκνες και τις τρίτεκνες οικογένειες, έφερα στη Βουλή την άγνωστη κληρονομιά της Αττικής.

Με βαθύ αίσθημα ευθύνης αφουγκραζόμενη την απαίτηση των Ελλήνων συμπολιτών μου, μετά την κατά κοινή πλέον ομολογία, της άνανδρης υπονόμευσής μου και της άδικης αποχώρησή μου από το κόμμα το οποίο τέσσερα ολόκληρα χρόνια υπηρέτησα τίμια, με σθένος και εθνική συνείδηση, θέλοντας και μπορώντας να προσφέρω στον συνΕΛΛΗΝΑ ενστερνιζόμενη πλήρως τον όρκο που έδωσα ως βουλευτής την ημέρα της αρχικής εκλογής μου, δηλώνω ότι:

Συντάσσομαι στον τίμιο αγώνα που δίνει το Πατριωτικό Κίνημα για την Ελλάδα και την Κοινωνία και θα είμαι υποψήφια στην περιφέρεια Β1 του βορείου Τομέα Αθηνών, με το ΕΘΝΙΚΟ ΜΕΤΩΠΟ!



ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ

Υπ. Βουλευτής Β1 Βορείου τομέα Αθηνών

ΕΘΝΙΚΟ ΜΕΤΩΠΟ

https://www.ethnikometopo.gr/grafeio-tu ... E%BF%CF%85

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών