Εθνικό μέτωπο εκλογές 2023

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39317
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Εθνικό μέτωπο εκλογές 2023

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 04 Ιουν 2023, 20:48

Golden Age έγραψε:
04 Ιουν 2023, 20:30
Υποψήφια με το ΕΘΝΙΚΟ ΜΕΤΩΠΟ η π. Βουλευτής Κατερίνα Αλεξοπούλου!

Κάνοντας έναν απολογισμό των τεσσάρων χρόνων κοινοβουλευτικής μου θητείας έχω να αναφέρω στους Έλληνες συμπολίτες μου, επιγραμματικά κάποιες σημαντικές στιγμές από την έντιμη κοινοβουλευτική μου θητεία.

Έγινα πρωτοσέλιδο στον τουρκικό τύπο για την πατριωτική μου δράση, ανέδειξα στη βουλή όλα τα κρίσιμα θέματα για τις ευάλωτες κοινωνικές ομάδες, οδήγησα στην καθιέρωση για πρώτη φορά του Εθνικού Μητρώου για τα ΑμεΑ, πρότεινα την ίδρυση Ηλεκτρονικού Φορέα Εξυπηρέτησης των ατόμων με αναπηρίες, αποκάλυψα τις ανάρμοστες συνθήκες που επικρατούν στις υγειονομικές επιτροπές των ΚΕΠΑ, αγωνίστηκα για την ενδυνάμωση του πρωτογενούς τομέα της οικονομίας μας, στήριξα με κάθε τρόπο τις πολύτεκνες και τις τρίτεκνες οικογένειες, έφερα στη Βουλή την άγνωστη κληρονομιά της Αττικής.

Με βαθύ αίσθημα ευθύνης αφουγκραζόμενη την απαίτηση των Ελλήνων συμπολιτών μου, μετά την κατά κοινή πλέον ομολογία, της άνανδρης υπονόμευσής μου και της άδικης αποχώρησή μου από το κόμμα το οποίο τέσσερα ολόκληρα χρόνια υπηρέτησα τίμια, με σθένος και εθνική συνείδηση, θέλοντας και μπορώντας να προσφέρω στον συνΕΛΛΗΝΑ ενστερνιζόμενη πλήρως τον όρκο που έδωσα ως βουλευτής την ημέρα της αρχικής εκλογής μου, δηλώνω ότι:

Συντάσσομαι στον τίμιο αγώνα που δίνει το Πατριωτικό Κίνημα για την Ελλάδα και την Κοινωνία και θα είμαι υποψήφια στην περιφέρεια Β1 του βορείου Τομέα Αθηνών, με το ΕΘΝΙΚΟ ΜΕΤΩΠΟ!



ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ

Υπ. Βουλευτής Β1 Βορείου τομέα Αθηνών

ΕΘΝΙΚΟ ΜΕΤΩΠΟ

https://www.ethnikometopo.gr/grafeio-tu ... E%BF%CF%85



Αψογα!

.

Άβαταρ μέλους
Λευκός Λύκος
Δημοσιεύσεις: 3557
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:06
Phorum.gr user: Λευκός Λύκος
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Μακεδονία

Re: Εθνικό μέτωπο εκλογές 2023

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λευκός Λύκος » 05 Ιουν 2023, 00:23

Ζαφειρόπουλος, Κώνστας,Ρήγας.

Μιλάμε αυτός ο χώρος όλο και πιο αηδία μου φέρνει με τα άτομα που θέλει να εκπροσωπείτε.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39317
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Εθνικό μέτωπο εκλογές 2023

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 05 Ιουν 2023, 06:13

Ναι μωρε σου φταιει ο Κωνστας πιχι που ειναι απο τα λιγα αδιαφθορα ατομα και με σταθερη παρουσια στον εθνικο χωρο εδω και δεκαετιες.

Τι ειπαμε ψηφιζεις εσυ;

.


Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29022
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Εθνικό μέτωπο εκλογές 2023

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 06 Ιουν 2023, 20:37

Dorian

Εαν κόψουν τον Ηλία, τί λες για Εθνικό Μέτωπο;

Άβαταρ μέλους
Αγχίαλος
Δημοσιεύσεις: 915
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:11

Re: Εθνικό μέτωπο εκλογές 2023

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγχίαλος » 06 Ιουν 2023, 20:41

ποια η άποψη τους για την εισβολή του χριστιανοπαράφρονα πούτιν στην ουκρανία;

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19436
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Εθνικό μέτωπο εκλογές 2023

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 06 Ιουν 2023, 21:12

Αγχίαλος έγραψε:
06 Ιουν 2023, 20:41
ποια η άποψη τους για την εισβολή του χριστιανοπαράφρονα πούτιν στην ουκρανία;
Ο Κώνστας δεν είναι φιλορώσος και γενικά το κόμμα κρατά μιαν απόσταση από την ρωσομανία που εμφανίζεται στα εθνικιστικά (με την ευρύτερη έννοια) κόμματα στην Ελλάδα.

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2732
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Εθνικό μέτωπο εκλογές 2023

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 07 Ιουν 2023, 15:13

Golden Age έγραψε:
06 Ιουν 2023, 20:37
Dorian

Εαν κόψουν τον Ηλία, τί λες για Εθνικό Μέτωπο;
αν δεν τον αφήσουν συριζα, οπως ζήτησε και για να μην υπάρχει μονοκρατορία νουδουλας και κούλη. Δεν ξέρω κανένα από αυτούς, αν με το καλό βγουν και αποκτήσουν μία κινηματική διάσταση δεν έιναι ένας αλλος βελοπουλος τιβι γραφείο, να αερολογεί εκ του ασφαλούς, γιατί όχι.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29022
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Εθνικό μέτωπο εκλογές 2023

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 07 Ιουν 2023, 20:43

Dorian έγραψε:
07 Ιουν 2023, 15:13
Golden Age έγραψε:
06 Ιουν 2023, 20:37
Dorian

Εαν κόψουν τον Ηλία, τί λες για Εθνικό Μέτωπο;
αν δεν τον αφήσουν συριζα, οπως ζήτησε και για να μην υπάρχει μονοκρατορία νουδουλας και κούλη. Δεν ξέρω κανένα από αυτούς, αν με το καλό βγουν και αποκτήσουν μία κινηματική διάσταση δεν έιναι ένας αλλος βελοπουλος τιβι γραφείο, να αερολογεί εκ του ασφαλούς, γιατί όχι.
Κακώς έδωσαν γραμμή για ΣΥΡΙΖΑ στις προηγούμενες (μια γραμμή που δεν πέρασε κιόλας). Ο ΣΥΡΙΖΑ συνεργάζεται στην Κομοτηνή με ανθρώπους του τουρκικού προξενείου.

Το Εθνικό Μέτωπο δεν έχει μεν ελπίδες εισόδου στη βουλή, αλλά είναι η μόνη εθνικιστική ψήφος.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19436
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Εθνικό μέτωπο εκλογές 2023

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 07 Ιουν 2023, 20:49

Golden Age έγραψε:
07 Ιουν 2023, 20:43
Dorian έγραψε:
07 Ιουν 2023, 15:13
Golden Age έγραψε:
06 Ιουν 2023, 20:37
Dorian

Εαν κόψουν τον Ηλία, τί λες για Εθνικό Μέτωπο;
αν δεν τον αφήσουν συριζα, οπως ζήτησε και για να μην υπάρχει μονοκρατορία νουδουλας και κούλη. Δεν ξέρω κανένα από αυτούς, αν με το καλό βγουν και αποκτήσουν μία κινηματική διάσταση δεν έιναι ένας αλλος βελοπουλος τιβι γραφείο, να αερολογεί εκ του ασφαλούς, γιατί όχι.
Κακώς έδωσαν γραμμή για ΣΥΡΙΖΑ στις προηγούμενες (μια γραμμή που δεν πέρασε κιόλας). Ο ΣΥΡΙΖΑ συνεργάζεται στην Κομοτηνή με ανθρώπους του τουρκικού προξενείου.

Το Εθνικό Μέτωπο δεν έχει μεν ελπίδες εισόδου στη βουλή, αλλά είναι η μόνη εθνικιστική ψήφος.
:+1:

Μέγα σφάλμα, δεν έχουν νόημα γέφυρες με τις αριστερά με κανένα τρόπο. Είναι άλλος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Λευκός Λύκος
Δημοσιεύσεις: 3557
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:06
Phorum.gr user: Λευκός Λύκος
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Μακεδονία

Re: Εθνικό μέτωπο εκλογές 2023

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λευκός Λύκος » 07 Ιουν 2023, 23:41

Αρίστος έγραψε:
05 Ιουν 2023, 06:13
Ναι μωρε σου φταιει ο Κωνστας πιχι που ειναι απο τα λιγα αδιαφθορα ατομα και με σταθερη παρουσια στον εθνικο χωρο εδω και δεκαετιες.

Τι ειπαμε ψηφιζεις εσυ;

.
Σε εμένα αναφέρεσαι;
Φυσικά και μου φταίει ο Κώνστας και όλοι αυτοί που εκπροσωπούν τον δήθεν πατριωτικό χώρο.

Το τι ψηφίζω ή τι ψήφιζα είναι δικό μου θέμα.
Κωλοτουμπας και λινατσα πάντως δεν είμαι.

Άβαταρ μέλους
Λευκός Λύκος
Δημοσιεύσεις: 3557
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:06
Phorum.gr user: Λευκός Λύκος
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Μακεδονία

Re: Εθνικό μέτωπο εκλογές 2023

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λευκός Λύκος » 07 Ιουν 2023, 23:42

Dorian έγραψε:
07 Ιουν 2023, 15:13
Golden Age έγραψε:
06 Ιουν 2023, 20:37
Dorian

Εαν κόψουν τον Ηλία, τί λες για Εθνικό Μέτωπο;
αν δεν τον αφήσουν συριζα, οπως ζήτησε και για να μην υπάρχει μονοκρατορία νουδουλας και κούλη. Δεν ξέρω κανένα από αυτούς, αν με το καλό βγουν και αποκτήσουν μία κινηματική διάσταση δεν έιναι ένας αλλος βελοπουλος τιβι γραφείο, να αερολογεί εκ του ασφαλούς, γιατί όχι.
Ξέχνα την κινηματική διάσταση όπως φαντάζεσαι.
Ακόμα και ο Κασιδιάρης,έχει ρίξει πολύ τα στάνταρ του και τα πιστεύω του για να είναι αρεστός.
Ο κινηματικός εθνικισμός τελείωσε τον Μάιο του 2012.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29022
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Εθνικό μέτωπο εκλογές 2023

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 08 Ιουν 2023, 00:07

Λευκός Λύκος έγραψε:
07 Ιουν 2023, 23:42
Dorian έγραψε:
07 Ιουν 2023, 15:13
Golden Age έγραψε:
06 Ιουν 2023, 20:37
Dorian

Εαν κόψουν τον Ηλία, τί λες για Εθνικό Μέτωπο;
αν δεν τον αφήσουν συριζα, οπως ζήτησε και για να μην υπάρχει μονοκρατορία νουδουλας και κούλη. Δεν ξέρω κανένα από αυτούς, αν με το καλό βγουν και αποκτήσουν μία κινηματική διάσταση δεν έιναι ένας αλλος βελοπουλος τιβι γραφείο, να αερολογεί εκ του ασφαλούς, γιατί όχι.
Ξέχνα την κινηματική διάσταση όπως φαντάζεσαι.
Ακόμα και ο Κασιδιάρης,έχει ρίξει πολύ τα στάνταρ του και τα πιστεύω του για να είναι αρεστός.
Ο κινηματικός εθνικισμός τελείωσε τον Μάιο του 2012.
Είναι και οι συνθήκες δύσκολες. Απο τη μία η καταδίκη για "εγκληματική οργάνωση", απο την άλλη η έρευνα για...."εγκληματική οργάνωση" σε...17χρονα στο ΕΠΑΛ Ευόσμου, δεν υπάρχουν και πολλά περιθώρια. Θα μπορούσε να υπήρχε ένα κοινοβουλευτικό κόμμα που να υποστήριζε εθνικιστικές δυνάμεις που θα είχαν κινηματική δράση, χωρίς να έχει το ίδιο. Παρότι ακόμη και εκεί θα ήταν δύσκολο αφού το σύστημα θα το περίμενε στη γωνία.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39317
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Εθνικό μέτωπο εκλογές 2023

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 08 Ιουν 2023, 08:47

Λευκός Λύκος έγραψε:
07 Ιουν 2023, 23:41
Αρίστος έγραψε:
05 Ιουν 2023, 06:13
Ναι μωρε σου φταιει ο Κωνστας πιχι που ειναι απο τα λιγα αδιαφθορα ατομα και με σταθερη παρουσια στον εθνικο χωρο εδω και δεκαετιες.

Τι ειπαμε ψηφιζεις εσυ;

.
Σε εμένα αναφέρεσαι;
Φυσικά και μου φταίει ο Κώνστας και όλοι αυτοί που εκπροσωπούν τον δήθεν πατριωτικό χώρο.

Το τι ψηφίζω ή τι ψήφιζα είναι δικό μου θέμα.
Κωλοτουμπας και λινατσα πάντως δεν είμαι.


Απαξ και κανεις πολιτικη κριτικη με απαξιωτικους χαρακτηρισμους ειναι απαραδεκτο να μην λες τι ψηφιζεις για να μπορει να γινει συγκριση με αυτο που ψηφιζεις.

.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34693
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Εθνικό μέτωπο εκλογές 2023

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 08 Ιουν 2023, 08:53

Green Dragon έγραψε:
07 Ιουν 2023, 20:49
Μέγα σφάλμα, δεν έχουν νόημα γέφυρες με τις αριστερά με κανένα τρόπο. Είναι άλλος κόσμος.
:a040:

Σας ενώνει ο Βλαδίμηρος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών