Αν ακομα δεν καταλαβατε γιατι νικησε η ΝΔ...

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29776
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Αν ακομα δεν καταλαβατε γιατι νικησε η ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 28 Μάιος 2023, 16:24

talaipwros έγραψε:
28 Μάιος 2023, 15:35
zteo έγραψε:
28 Μάιος 2023, 15:34
talaipwros έγραψε:
28 Μάιος 2023, 15:32


ναι ναι οκ, ασε το λαμογιο το μπογιοπουλο και δωσε μου λινκ με τα σουπερ φτηνα σπιτια
(χιντ, αν ηταν σουπερ φτηνα, θα ειχαν ηδη πουληθει στον πλειστηριασμο)
Ρε Γκεμπελισκε που έγραψα για σούπερ φτηνά σπίτια.Εσυ αναπαράγεις το ψέμα του Κούλη ότι δεν γίνονται πληστηριασμοι.
πας καλα; μακαρι να γινονται πλειστηριασμοι που ειπα εγω τι δε γινονται ρε γκεμπελισκε;

η juno μιλησε για 2.000.000 φτηνα σπιτια που ξεπουλιουνται και φαχνω να μου δειξετε μερικα

https://www.spitogatos.gr/listing/detai ... =mobileApp


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14909
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Αν ακομα δεν καταλαβατε γιατι νικησε η ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 28 Μάιος 2023, 16:28

kameron έγραψε:
28 Μάιος 2023, 02:10
Οργισμένος έγραψε:
28 Μάιος 2023, 02:06
Τοξοβόλος_UK έγραψε:
28 Μάιος 2023, 02:03


με αυτό τον καημό θα πεθάνουν οι τελευταίοι πασόκοι
Σε 4 χρονια το πασοκ λογικα θα ισχυροποιηθει απορροφωντας μεγαλα ποσοστα του συριζα λογικα. 25
Δεν θα το έλεγα, ο σύριζα έχει πλέον μπετονάρει ένα ποσοστό 18%+, ακόμα και με άλλη ηγεσία δύσκολα θα πέσει πιο κάτω γιατί ο στενός αυτός πυρήνας έχει μεγάλη πόλωση με όλους τους όμορους χώρους του. Και σίγουρα δεν θα είναι το ΠαΣόΚ του Ανδρουλάλη που θα τους τραβήξει.

Αν ο Βαρουφάκης δεν είχε κάνει κόμμα το 2019 και το έφτιαχνε τώρα, τότε θα μπορούσε να μαζέψει αρκετούς από αυτούς.
To τι εχει μπετοναρει ο συριζα θα φανει στο 2ο ημιχρονο. 15 Ιουνιου
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14909
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Αν ακομα δεν καταλαβατε γιατι νικησε η ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 28 Μάιος 2023, 16:31

Αγις έγραψε:
28 Μάιος 2023, 15:14
ST48410 έγραψε:
28 Μάιος 2023, 15:12
Hector Buas έγραψε:
28 Μάιος 2023, 15:01
Φυσικά, τι άλλο θα μπορούσε να είναι?
Η Naida έχει γράψει μερικές δεκάδες χιλιάδες αναρτήσεις εδώ και δεν είναι χθεσινή. Δεν έχει δώσει δείγματα ότι φτιάχνει ιστορίες από το μυαλό της για ψηφοθηρικούς λόγους.
:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:
Γαμωτο πνιγηκα με τον κορταντο
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Hector Buas
Δημοσιεύσεις: 5640
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 00:53

Re: Αν ακομα δεν καταλαβατε γιατι νικησε η ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Hector Buas » 28 Μάιος 2023, 16:58

Green Dragon έγραψε:
28 Μάιος 2023, 16:06
Hector Buas έγραψε:
28 Μάιος 2023, 10:07
Green Dragon έγραψε:
28 Μάιος 2023, 10:06


Σε πολλές ευρωπαϊκές χώρες ενισχυόμαστε συνέχεια.
Όπως?
Όπως Γαλλία όπου διεκδικήθηκε η προεδρία.
Αν στην δουλειά που κάνεις παίρνεις έστω και τον βασικό, μην αλλάξεις επάγγελμα...

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19532
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Αν ακομα δεν καταλαβατε γιατι νικησε η ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 28 Μάιος 2023, 17:01

Hector Buas έγραψε:
28 Μάιος 2023, 16:58
Αν στην δουλειά που κάνεις παίρνεις έστω και τον βασικό, μην αλλάξεις επάγγελμα...
Αν έχεις ποτέ ανάγκη μην ντραπείς να μου μιλήσεις, αν αποδείξεις στην πράξη ότι δεν είσαι κοπρόσκυλο ευχαρίστως να σε προσλάβω. Εγώ μια ευκαιρία θα στην δώσω, μπορεί να μου γυρνάς τ' άντερα με την κομματοσκυλίασή σου αλλά άλλο αυτό και άλλο η δουλειά.

Αρκεί να μην είσαι μουσουλμάνος, δεν θα πάω και γυρεύοντας.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Green Dragon την 28 Μάιος 2023, 17:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Hector Buas
Δημοσιεύσεις: 5640
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 00:53

Re: Αν ακομα δεν καταλαβατε γιατι νικησε η ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Hector Buas » 28 Μάιος 2023, 17:02

Green Dragon έγραψε:
28 Μάιος 2023, 17:01
Hector Buas έγραψε:
28 Μάιος 2023, 16:58
Αν στην δουλειά που κάνεις παίρνεις έστω και τον βασικό, μην αλλάξεις επάγγελμα...
Αν έχεις ποτέ ανάγκη μην ντραπείς να μου μιλήσεις, αν αποδείξεις στην πράξη ότι δεν είσαι κοπρόσκυλο ευχαρίστως να σε προσλάβω. Εγώ μια ευκαιρία θα στην δώσω, μπορεί να μου γυρνάς τ' άντερα με την κομματοσκυλίασή σου αλλά άλλο αυτό και άλλο η δουλειά.

Αρκεί να μην είσια μουσουλμάνος, δεν θα πάω και γυρεύοντας.
Αν ποτέ καταντήσω να έχω την ανάγκη σου, θα το έχω υπ' όψη μου...

Άβαταρ μέλους
kameron
Δημοσιεύσεις: 8028
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 00:47
Phorum.gr user: kameron

Re: Αν ακομα δεν καταλαβατε γιατι νικησε η ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kameron » 28 Μάιος 2023, 17:05

Αγις έγραψε:
28 Μάιος 2023, 14:54
Ναύτης έγραψε:
28 Μάιος 2023, 11:51
Πώς δεν καταλάβαμε. Καταλάβαμε πολύ καλά.
Εν ολίγοις, 40,8% των ψηφισάντων διαθέτουν ακόμα λίπος και φαντασιώνονται ότι είναι προσωρινώς ατυχήσαντες πλούσιοι, 20% των ψηφισάντων προσπαθούν να πείσουν, ματαίως, το τσίρκο μεντράνο να σοβαρευτεί,11,2% των ψηφισάντων ουσιαστικά είναι νουδού, αλλά κρατάει κάποια προσχήματα, 7,2% των ψηφισάντων περιμένει το διαστημόπλοιο που θα τους οδηγήσει στον κομμουνιστικό πλανήτη και 4,4% των ψηφισάντων πιστεύει ότι ο Τζίζας έγραψε χειρόγραφες επιστολές στα ελληνικά και ο καραφλός φιδέμπορας πουλάει θαυματουργά ματζούνια για τη φαλάκρα.
Επιπροσθέτως, το 40% του εκλογικού σώματος σταρχίδιατουολα.
:vp6:
Η πραγματική αποχή σε αυτές τις εκλογές ήταν γύρω στο 25%.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19532
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Αν ακομα δεν καταλαβατε γιατι νικησε η ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 28 Μάιος 2023, 17:08

Οργισμένος έγραψε:
28 Μάιος 2023, 16:28
kameron έγραψε:
28 Μάιος 2023, 02:10
Δεν θα το έλεγα, ο σύριζα έχει πλέον μπετονάρει ένα ποσοστό 18%+, ακόμα και με άλλη ηγεσία δύσκολα θα πέσει πιο κάτω γιατί ο στενός αυτός πυρήνας έχει μεγάλη πόλωση με όλους τους όμορους χώρους του. Και σίγουρα δεν θα είναι το ΠαΣόΚ του Ανδρουλάλη που θα τους τραβήξει.

Αν ο Βαρουφάκης δεν είχε κάνει κόμμα το 2019 και το έφτιαχνε τώρα, τότε θα μπορούσε να μαζέψει αρκετούς από αυτούς.
To τι εχει μπετοναρει ο συριζα θα φανει στο 2ο ημιχρονο. 15 Ιουνιου
Σωστό. Εγώ προβλέπω μάχη για την 2η θέση.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16977
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Αν ακομα δεν καταλαβατε γιατι νικησε η ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 28 Μάιος 2023, 20:20

Hector Buas έγραψε:
28 Μάιος 2023, 14:57
Juno έγραψε:
28 Μάιος 2023, 10:47
...
Οι ξένοι καλά κάνουν και θέλουν να αγοράσουν. Εμείς γιατί δεν τους το κάνουμε πιο δύσκολο. 250.000 ευρώ η golden visa στην Ελλάδα, 2.000.000 ευρώ στην Ιρλανδία. Είναι χαζοί οι Ιρλανδοί.
Ο μέσος Ευρωπαίος αστός μπορεί να αγοράσει σπίτι στην Ελλάδα και δεν νομίζω να φορολογείται εδώ. Γιατί να μην το κάνει; Και εγώ θα το έκανα.
Το θέμα είναι τι κάνει η ελληνική κυβέρνηση για να μην βρεθούν οι Έλληνες χωρίς σπίτι. Φαντάζεσαι τι έχει να γίνει όταν επιδεινωθεί η ενεργειακή κρίση; Πόσοι Ευρωπαίοι θα έρθουν εδώ για να αγοράσουν;
Πολλοί άνθρωποι μπορούν να ισχυρισθούν τώρα κάτι και σε λίγο να γυρίσουν και να ισχυρισθούν το ακριβώς αντίθετο...

Αλλά, λίγοι μπορούν να το κάνουν αυτό στην ίδια παράγραφο...

Συγχαρητήρια...

Τα συγχαρητήρια πάνε σε σένα φυσικά... Όχι στα βόδια που μπορεί να πιστεύουν αυτά που γράφεις...
Το εξηγώ και από την πλευρά των ξένων και από τη δική μας που είναι δύο αντίπαλες πλευρές. Ξαναδιάβασέ το νηφάλιος και θα το καταλάβεις.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Hector Buas
Δημοσιεύσεις: 5640
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 00:53

Re: Αν ακομα δεν καταλαβατε γιατι νικησε η ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Hector Buas » 28 Μάιος 2023, 20:32

Juno έγραψε:
28 Μάιος 2023, 20:20
Hector Buas έγραψε:
28 Μάιος 2023, 14:57
Juno έγραψε:
28 Μάιος 2023, 10:47
...
Οι ξένοι καλά κάνουν και θέλουν να αγοράσουν. Εμείς γιατί δεν τους το κάνουμε πιο δύσκολο. 250.000 ευρώ η golden visa στην Ελλάδα, 2.000.000 ευρώ στην Ιρλανδία. Είναι χαζοί οι Ιρλανδοί.
Ο μέσος Ευρωπαίος αστός μπορεί να αγοράσει σπίτι στην Ελλάδα και δεν νομίζω να φορολογείται εδώ. Γιατί να μην το κάνει; Και εγώ θα το έκανα.
Το θέμα είναι τι κάνει η ελληνική κυβέρνηση για να μην βρεθούν οι Έλληνες χωρίς σπίτι. Φαντάζεσαι τι έχει να γίνει όταν επιδεινωθεί η ενεργειακή κρίση; Πόσοι Ευρωπαίοι θα έρθουν εδώ για να αγοράσουν;
Πολλοί άνθρωποι μπορούν να ισχυρισθούν τώρα κάτι και σε λίγο να γυρίσουν και να ισχυρισθούν το ακριβώς αντίθετο...

Αλλά, λίγοι μπορούν να το κάνουν αυτό στην ίδια παράγραφο...

Συγχαρητήρια...

Τα συγχαρητήρια πάνε σε σένα φυσικά... Όχι στα βόδια που μπορεί να πιστεύουν αυτά που γράφεις...
Το εξηγώ και από την πλευρά των ξένων και από τη δική μας που είναι δύο αντίπαλες πλευρές. Ξαναδιάβασέ το νηφάλιος και θα το καταλάβεις.
Θα σου προτείνω ακριβώς το ίδιο: να το διαβάσεις νηφάλια για να αντιληφθείς τι ανοησία έγραψες...

Αν πάλι και τότε δεν το θεωρήσεις ανοησία, τότε το πρόβλημα το έχεις εσύ...

Άβαταρ μέλους
dtri2020
Δημοσιεύσεις: 3972
Εγγραφή: 02 Απρ 2021, 10:59

Re: Αν ακομα δεν καταλαβατε γιατι νικησε η ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dtri2020 » 28 Μάιος 2023, 20:36

Hector Buas έγραψε:
28 Μάιος 2023, 17:02
Green Dragon έγραψε:
28 Μάιος 2023, 17:01
Hector Buas έγραψε:
28 Μάιος 2023, 16:58
Αν στην δουλειά που κάνεις παίρνεις έστω και τον βασικό, μην αλλάξεις επάγγελμα...
Αν έχεις ποτέ ανάγκη μην ντραπείς να μου μιλήσεις, αν αποδείξεις στην πράξη ότι δεν είσαι κοπρόσκυλο ευχαρίστως να σε προσλάβω. Εγώ μια ευκαιρία θα στην δώσω, μπορεί να μου γυρνάς τ' άντερα με την κομματοσκυλίασή σου αλλά άλλο αυτό και άλλο η δουλειά.

Αρκεί να μην είσια μουσουλμάνος, δεν θα πάω και γυρεύοντας.
Αν ποτέ καταντήσω να έχω την ανάγκη σου, θα το έχω υπ' όψη μου...
Ποιός στην χάρη σου! Θα έχεις την ευκαιρία να δουλέψεις για τον "Πράσινο Δράκο". Θα σαλαγάς τα πράσινα άλογα που βόσκουν στα πράσινα λιβάδια!

Σε ζηλεύω!
dtrimedia: Σύντομα κοντά σας!

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29165
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Αν ακομα δεν καταλαβατε γιατι νικησε η ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 28 Μάιος 2023, 20:56

talaipwros έγραψε:
28 Μάιος 2023, 10:25
Μας δινουν τσαμπα σπιτια, ξεπουλανε τη πατριδα διαδωστε
Σάββατο 27 Μαΐου 2023
ΣΕΙΣΜΟΣ !!! Συνδυασμός όλων των μεσαιωνικών και ολοκληρωτικών καθεστώτων ωχριούν μπροστά στη Χούντα του μέγιστου παρανοϊκού δικτάτορα...

Εικόνα

«Βόμβα» μεγατόνων στη Δικαιοσύνη: Μαζικές παραιτήσεις Αρεοπαγιτών από την Ένωση Δικαστών και Εισαγγελέων!
Οι εξελίξεις είναι ραγδαίες και πρωτοφανείς…


Ούτε ένας, ούτε δύο, αλλά 23 Αρεοπαγίτες αιτήθηκαν ξαφνικά τη διαγραφή τους από τη μεγαλύτερη δικαστική Ένωση της χώρας, την Ένωση Δικαστών και Εισαγγελέων (ΕνΔΕ), σε μια εξέλιξη που είναι όχι μόνο πρωτοφανής, αλλά και πρωτόγνωρη στα χρονικά της Δικαιοσύνης!

Όπως αποκαλύπτει η δημοσιογράφος Μαίρη Μπενέα στις dikografies.blogspot.com, ανάμεσα στους Ανώτατους Δικαστές που ζήτησαν να αποχωρήσουν από την ΕνΔΕ, συμπεριλαμβάνονται και «βαριά» ονόματα, όπως η Πρόεδρος του Αρείου Πάγου Μαρία Γεωργίου, αλλά και η Αντιπρόεδρος Ιωάννα Κλάπα!

Επισήμως, ο λόγος της μαζικής αυτής αποχώρησης των 23 Αρεοπαγιτών δεν έχει γίνει γνωστός, αλλά η αιτία του «ξεσπάσματος» αυτού που σίγουρα θα προκαλέσει «σχίσμα» στη Δικαιοσύνη, φαίνεται να είναι οι πρόσφατες κρίσεις που έγιναν και αφορούσαν τις προαγωγές δικαστών και εισαγγελέων.

Σε αυτές τις κρίσεις, για πρώτη φορά υπήρξαν 150 αρνητικές εισηγήσεις –αριθμός ρεκόρ- μεταξύ των οποίων και για κορυφαίους δικαστικούς λειτουργούς, εισηγήσεις οι οποίες σύμφωνα με πληροφορίες στόχευαν την ηγεσία της ίδιας της Δικαιοσύνης!

Μάλιστα, όπως γράφει χαρακτηριστικά η Μαίρη Μπενέα, «κατά τις ίδιες πηγές, οι αντιδράσεις της πλειοψηφίας της Ένωσης Δικαστών και Εισαγγελέων, για το ‘πογκρόμ’, όπως οι ίδιοι οι δικαστές χαρακτήρισαν τις δεκάδες παραλείψεις τους, είχαν στόχο την ηγεσία της Δικαιοσύνης, μέλη της οποία μετείχαν στο Ανώτατο Δικαστικό Συμβούλιο, που αποφάσισε ποιοι θα προαχθούν και ποιοι όχι».

Εικόνα

Η εσωτερική αυτή ρήξη προκλήθηκε επίσης και από νόμο της Κυβέρνησης Μητσοτάκη, βάσει του οποίου οι δικαστικοί λειτουργοί που έμειναν εκτός, στερούνται και της δυνατότητας προσφυγής στη Ολομέλεια του Αρείου Πάγου για επαναξιολόγηση, αφού στα προαπαιτούμενα αυτού σημειώνεται ότι χρειάζονται 2-3 θετικές ψήφους.

Το «καζάνι» βράζει για τα καλά πλέον στη Δικαιοσύνη και κανένας δεν ξέρει πότε και αν θα ξεχειλίσει και ποιους θα «κάψει»
https://primenews.press/vomva-megatonon ... isangeleon

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14909
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Αν ακομα δεν καταλαβατε γιατι νικησε η ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 28 Μάιος 2023, 20:58

The Rebel έγραψε:
28 Μάιος 2023, 20:56
talaipwros έγραψε:
28 Μάιος 2023, 10:25
Μας δινουν τσαμπα σπιτια, ξεπουλανε τη πατριδα διαδωστε
Σάββατο 27 Μαΐου 2023
ΣΕΙΣΜΟΣ !!! Συνδυασμός όλων των μεσαιωνικών και ολοκληρωτικών καθεστώτων ωχριούν μπροστά στη Χούντα του μέγιστου παρανοϊκού δικτάτορα...

Εικόνα

«Βόμβα» μεγατόνων στη Δικαιοσύνη: Μαζικές παραιτήσεις Αρεοπαγιτών από την Ένωση Δικαστών και Εισαγγελέων!
Οι εξελίξεις είναι ραγδαίες και πρωτοφανείς…


Ούτε ένας, ούτε δύο, αλλά 23 Αρεοπαγίτες αιτήθηκαν ξαφνικά τη διαγραφή τους από τη μεγαλύτερη δικαστική Ένωση της χώρας, την Ένωση Δικαστών και Εισαγγελέων (ΕνΔΕ), σε μια εξέλιξη που είναι όχι μόνο πρωτοφανής, αλλά και πρωτόγνωρη στα χρονικά της Δικαιοσύνης!

Όπως αποκαλύπτει η δημοσιογράφος Μαίρη Μπενέα στις dikografies.blogspot.com, ανάμεσα στους Ανώτατους Δικαστές που ζήτησαν να αποχωρήσουν από την ΕνΔΕ, συμπεριλαμβάνονται και «βαριά» ονόματα, όπως η Πρόεδρος του Αρείου Πάγου Μαρία Γεωργίου, αλλά και η Αντιπρόεδρος Ιωάννα Κλάπα!

Επισήμως, ο λόγος της μαζικής αυτής αποχώρησης των 23 Αρεοπαγιτών δεν έχει γίνει γνωστός, αλλά η αιτία του «ξεσπάσματος» αυτού που σίγουρα θα προκαλέσει «σχίσμα» στη Δικαιοσύνη, φαίνεται να είναι οι πρόσφατες κρίσεις που έγιναν και αφορούσαν τις προαγωγές δικαστών και εισαγγελέων.

Σε αυτές τις κρίσεις, για πρώτη φορά υπήρξαν 150 αρνητικές εισηγήσεις –αριθμός ρεκόρ- μεταξύ των οποίων και για κορυφαίους δικαστικούς λειτουργούς, εισηγήσεις οι οποίες σύμφωνα με πληροφορίες στόχευαν την ηγεσία της ίδιας της Δικαιοσύνης!

Μάλιστα, όπως γράφει χαρακτηριστικά η Μαίρη Μπενέα, «κατά τις ίδιες πηγές, οι αντιδράσεις της πλειοψηφίας της Ένωσης Δικαστών και Εισαγγελέων, για το ‘πογκρόμ’, όπως οι ίδιοι οι δικαστές χαρακτήρισαν τις δεκάδες παραλείψεις τους, είχαν στόχο την ηγεσία της Δικαιοσύνης, μέλη της οποία μετείχαν στο Ανώτατο Δικαστικό Συμβούλιο, που αποφάσισε ποιοι θα προαχθούν και ποιοι όχι».

Εικόνα

Η εσωτερική αυτή ρήξη προκλήθηκε επίσης και από νόμο της Κυβέρνησης Μητσοτάκη, βάσει του οποίου οι δικαστικοί λειτουργοί που έμειναν εκτός, στερούνται και της δυνατότητας προσφυγής στη Ολομέλεια του Αρείου Πάγου για επαναξιολόγηση, αφού στα προαπαιτούμενα αυτού σημειώνεται ότι χρειάζονται 2-3 θετικές ψήφους.

Το «καζάνι» βράζει για τα καλά πλέον στη Δικαιοσύνη και κανένας δεν ξέρει πότε και αν θα ξεχειλίσει και ποιους θα «κάψει»
https://primenews.press/vomva-megatonon ... isangeleon
oygk!
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16977
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Αν ακομα δεν καταλαβατε γιατι νικησε η ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 28 Μάιος 2023, 21:32

talaipwros έγραψε:
28 Μάιος 2023, 15:35
zteo έγραψε:
28 Μάιος 2023, 15:34
talaipwros έγραψε:
28 Μάιος 2023, 15:32


ναι ναι οκ, ασε το λαμογιο το μπογιοπουλο και δωσε μου λινκ με τα σουπερ φτηνα σπιτια
(χιντ, αν ηταν σουπερ φτηνα, θα ειχαν ηδη πουληθει στον πλειστηριασμο)
Ρε Γκεμπελισκε που έγραψα για σούπερ φτηνά σπίτια.Εσυ αναπαράγεις το ψέμα του Κούλη ότι δεν γίνονται πληστηριασμοι.
πας καλα; μακαρι να γινονται πλειστηριασμοι που ειπα εγω τι δε γινονται ρε γκεμπελισκε;

η juno μιλησε για 2.000.000 φτηνα σπιτια που ξεπουλιουνται και φαχνω να μου δειξετε μερικα
Κρίμα! Είσαι πολύ νέος για Αλτζχάϊμερ.
Juno έγραψε:
28 Μάιος 2023, 11:10
talaipwros έγραψε:
28 Μάιος 2023, 11:07
Juno έγραψε:
28 Μάιος 2023, 10:58

Δεν λέω για πλειστηριασμούς, άλλο θέμα αυτό.
Δεν βγαίνουν οικονομικά, πωλούν τα σπίτια τους, τα αγοράζουν ξένοι και αυτά τα πουλημένα είναι εκτός προσφοράς για τους Έλληνες είτε επειδή μένουν οι ξένοι είτε επειδή τα γυρίζουν σε airbnb. Αυτό συμβαίνει σε τάτοια κίμακα που πολλά σπίτια βγαίνουν εκτός προσφορά και οι Έλληνες δεν βρίσκουν πού να μείνουν.

Τι παράδειγμα θέλεις;
Που η αδελφή μου έψαχνε για μήνες σπίτι και έμεναν σε airbnb μέχρι να βρουν; Δύο άτομα με καλούς μισθούς για Ελλάδα.
Που ο αδελφός μου με μισθάρα επέστρεψε για έναν χρόνο στην Ελλάδα και δεν βρήκε να νοικιάσει;
Που απεβίωσε μία ηλικιωμένη στην πολυκατοικία μας και τα δύο παιδιά της με δικά τους μεγάλα παιδιά δεν μπορούσαν να κρατήσουν στο σπίτι με όλα αυτά που έπρεπε να πληρώσουν (φόρους, όχι χρέη) και το πούλησαν σε ξένους;
Που ο μεσίτης τους τόλμησε να με ρωτήσει αν ενδιαφέρομαι να πουλήσω; Τόσο θράσος!
(Του απάντησα αναλόγως, είπε ότι θα με μηνύσει, αλλά δεν έκανε τίποτα). Το να έρχεσαι για να πουλήσεις σπίτι και να ρωτάς άλλον κάτοικο της πολυκατοικίας, αν θέλει να πουλήσει και αυτός, νομίζω πως είναι ενδεικτικό του τι γίνεται στην αγορά.
Θες να πεις οτι αυτη τη στιγμη υπαρχουν 2.000.000 αγγελιες για πωληση στο σπιτογατο;
Το 2.000.000 ήταν τρόπος του λέγειν για να δείξω ότι αυτά που ξεπουλιούνται είναι υπερπολλαπλάσια από τα ψίχουλα που δίνουν προεκλογικώς. Επίσης, θέλω να πω ότι υπάρχουν και μεσιτικά γραφεία που συνεργάζονται μόνον με Γερμανούς, μόνον με Κινέζους, μόνον με Ρώσους κτλ και δεν φαίνονται στον σπιτόγατο. Ο σπιτόγατος και η χρυσή ευκαιρία είναι ενδεικτικά όσον αφορά Έλληνες πελάτες.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16977
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Αν ακομα δεν καταλαβατε γιατι νικησε η ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 28 Μάιος 2023, 21:34

Hector Buas έγραψε:
28 Μάιος 2023, 20:32
Juno έγραψε:
28 Μάιος 2023, 20:20
Hector Buas έγραψε:
28 Μάιος 2023, 14:57


Πολλοί άνθρωποι μπορούν να ισχυρισθούν τώρα κάτι και σε λίγο να γυρίσουν και να ισχυρισθούν το ακριβώς αντίθετο...

Αλλά, λίγοι μπορούν να το κάνουν αυτό στην ίδια παράγραφο...

Συγχαρητήρια...

Τα συγχαρητήρια πάνε σε σένα φυσικά... Όχι στα βόδια που μπορεί να πιστεύουν αυτά που γράφεις...
Το εξηγώ και από την πλευρά των ξένων και από τη δική μας που είναι δύο αντίπαλες πλευρές. Ξαναδιάβασέ το νηφάλιος και θα το καταλάβεις.
Θα σου προτείνω ακριβώς το ίδιο: να το διαβάσεις νηφάλια για να αντιληφθείς τι ανοησία έγραψες...

Αν πάλι και τότε δεν το θεωρήσεις ανοησία, τότε το πρόβλημα το έχεις εσύ...
Εντάξει, πάρε τα ψυχοφάρμακά σου και πήγαινε για ύπνο! Πολύ ασχολήθηκα!
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών