Αν ακομα δεν καταλαβατε γιατι νικησε η ΝΔ...

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25253
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Αν ακομα δεν καταλαβατε γιατι νικησε η ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 28 Μάιος 2023, 11:38

Juno έγραψε:
28 Μάιος 2023, 11:10


Το 2.000.000 ήταν τρόπος του λέγειν για να δείξω ότι αυτά που ξεπουλιούνται είναι υπερπολλαπλάσια από τα ψίχουλα που δίνουν προεκλογικώς.
Θες να μου δειξεις 5 σπιτια απο τα εκατομμυρια που ξεπουλιουνται;
Για να μην ψάχνεις ολη τη χωρα ψαξε στον Υμηττό/Δαφνη π.χ

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5730
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Αν ακομα δεν καταλαβατε γιατι νικησε η ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 28 Μάιος 2023, 11:46

Πιστεύω πολυ στο επιτελείο του Μητσοτάκη:
Θεωρώ πως έχουν διαχωρίσει τον κόσμο σε 10.000 περιπτώσεις: με στρατηγική στόχευση σε κάθε μια στατιστική περίπτωση ξεχωριστά (!) που καλυπτει όλους τους ψηφοφόρους..

Οι απέναντι το πολυ να έχουν 5 περιπτώσεις στο μυαλό τους, τις εξής 2: αριστερα-δεξια. Κοινώς: που πας ρε καραμητρο...
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13508
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Αν ακομα δεν καταλαβατε γιατι νικησε η ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 28 Μάιος 2023, 11:51

Πώς δεν καταλάβαμε. Καταλάβαμε πολύ καλά.
Εν ολίγοις, 40,8% των ψηφισάντων διαθέτουν ακόμα λίπος και φαντασιώνονται ότι είναι προσωρινώς ατυχήσαντες πλούσιοι, 20% των ψηφισάντων προσπαθούν να πείσουν, ματαίως, το τσίρκο μεντράνο να σοβαρευτεί,11,2% των ψηφισάντων ουσιαστικά είναι νουδού, αλλά κρατάει κάποια προσχήματα, 7,2% των ψηφισάντων περιμένει το διαστημόπλοιο που θα τους οδηγήσει στον κομμουνιστικό πλανήτη και 4,4% των ψηφισάντων πιστεύει ότι ο Τζίζας έγραψε χειρόγραφες επιστολές στα ελληνικά και ο καραφλός φιδέμπορας πουλάει θαυματουργά ματζούνια για τη φαλάκρα.
Επιπροσθέτως, το 40% του εκλογικού σώματος σταρχίδιατουολα.

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5730
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Αν ακομα δεν καταλαβατε γιατι νικησε η ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 28 Μάιος 2023, 12:04

Ναύτης έγραψε:
28 Μάιος 2023, 11:51
11,2% των ψηφισάντων ουσιαστικά είναι νουδού, αλλά κρατάει κάποια προσχήματα
Με προβληματισε ο παλαιο-ΠΑΣΟΚος φίλος μου:
Απείχε....
Ο δε Πατήρ του, που είναι και εκλεγμένο τοπικό στέλεχος μιλουσε για τα καλά μπελάρα κ Ραφαλ.. του Μητσοτάκη.. που αποτρεπουν τους Τουρκους.. και τον έκραζε ο φίλος.. (θέλει συνεκμεταλλευση και γράψιμο των τρίτων δυνάμεων που σου αφήνουν 10% κέρδος)

Όμως ο φίλος, με προβληματισε κ γι αυτά που είπε:

1. Καλά έκανε ο ανιψιός μου που ψήφισε ΝΔ και που δεν ασχολείται η νεολαία με κόμματα και πολιτικη, αφου ΔΕΝ υπάρχει πλέον ιδεολογία... {δίκιο έχει - αλλά ιδεολογία πάντα θα υπαρχει- άλλο αν είναι πάντα η ίδια στην εξουσία...)

2. Δεν έχω να κερδίσω τίποτα με το ΠΑΣΟΚ ουτε έχω χρόνο να ασχοληθώ (όλα για το προσωπικο όφελος;;! )

3. Αυτό που δεν είπε: όλοι οι παλιοι γνωστοί σημιτικοι και ανδρουλακιστες κατεβαίνουν ή και εκλέγονται. Αυτός κ αλλά ικανά στελέχη απ τα παλια, σπίτια τους..(όσοι δεν πηγαν ΣΥΡΙΖΑ και οι περισσοτεροι δεν πηγαν)
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13508
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Αν ακομα δεν καταλαβατε γιατι νικησε η ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 28 Μάιος 2023, 12:13

Γαληνός έγραψε:
28 Μάιος 2023, 12:04
Ναύτης έγραψε:
28 Μάιος 2023, 11:51
11,2% των ψηφισάντων ουσιαστικά είναι νουδού, αλλά κρατάει κάποια προσχήματα
Με προβληματισε ο παλαιο-ΠΑΣΟΚος φίλος μου:
Απείχε....
Ο δε Πατήρ του, που είναι και εκλεγμένο τοπικό στέλεχος μιλουσε για τα καλά μπελάρα κ Ραφαλ.. του Μητσοτάκη.. που αποτρεπουν τους Τουρκους.. και τον έκραζε ο φίλος.. (θέλει συνεκμεταλλευση και γράψιμο των τρίτων δυνάμεων που σου αφήνουν 10% κέρδος)

Όμως ο φίλος, με προβληματισε κ γι αυτά που είπε:

1. Καλά έκανε ο ανιψιός μου που ψήφισε ΝΔ και που δεν ασχολείται η νεολαία με κόμματα και πολιτικη, αφου ΔΕΝ υπάρχει πλέον ιδεολογία... {δίκιο έχει - αλλά ιδεολογία πάντα θα υπαρχει- άλλο αν είναι πάντα η ίδια στην εξουσία...)

2. Δεν έχω να κερδίσω τίποτα με το ΠΑΣΟΚ ουτε έχω χρόνο να ασχοληθώ (όλα για το προσωπικο όφελος;;! )

3. Αυτό που δεν είπε: όλοι οι παλιοι γνωστοί σημιτικοι και ανδρουλακιστες κατεβαίνουν ή και εκλέγονται. Αυτός κ αλλά ικανά στελέχη απ τα παλια, σπίτια τους..(όσοι δεν πηγαν ΣΥΡΙΖΑ και οι περισσοτεροι δεν πηγαν)
Η φύση και η πολιτική απεχθάνονται τα κενά. Η μεγάλη πλειονότητα των πάλαι ποτέ ναυαγών του πασοκ είδαν κι απόειδαν με την παιδική χαρά και τις μαλακίες του συριζα (του οποίου, επιπροσθέτως, ένα μεγάλο μέρος τους σνομπάριζε και τους απαξίωνε) και είτε ξαναγύρισαν στο κιναλ είτε ψήφισαν νουδου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Αν ακομα δεν καταλαβατε γιατι νικησε η ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 28 Μάιος 2023, 14:28

Hector Buas έγραψε:
28 Μάιος 2023, 09:23
Naida έγραψε:
28 Μάιος 2023, 01:32
...
Φίλε Hector αναφέρω περίπτωση που ήμουν μπροστά με λεπτομέρειες ότι πήγα σήμερα το πρωί να αγοράσω κοτόπουλο κτλ Με ρωτάς αν ηταν στο Σκλαβενίτη προφανώς ειρωνεύομενος. Σου απαντάω όχι. Μου λες ότι λέω παραμύθια. Σου δείχνω την απόδειξη που επιβεβαιώνω τα λεγόμενα μου. Από το 100% της ιστορίας σου δίνω στοιχεία που την επιβεβαιώνουν για το 70%. Εσύ από τους ισχυρισμούς σου ότι λέω ψέμματα τι στοιχεία μου δίνεις να το επιβεβαιώσεις; γιατι ως κομματόσκυλο όπως καταλαβαίνεις δεν είσαι και νο1 αντικειμενικός παρατηρητής.
Φίλη Naida, ένας φυσιολογικός άνθρωπος στην περίπτωση αυτή θα αναφερόταν πιθανότατα μόνο στην ακρίβεια και θα παραπονιόταν για αυτήν...

Αλλά, αυτό δεν φτάνει στους αριστερούς που πρέπει να φτιάξουν ένα φανταστικό, μελοδραματικό παραμύθι για να το "ντύσουν" αυτό... Είναι οι λεγόμενες "ιστορίες του Σκλαβενίτη" στις οποίες οι αριστεροί αφηγούνται ανύπαρκτα επεισόδια με ανύπαρκτους ανθρώπους...

Αυτό όμως που δεν έχετε αντιληφθεί είναι πως πολλοί, παρα πολλοί σας έχουν πάρει χαμπάρι και δεν πιστεύουν πλέον αυτά τα αριστερά παραμύθια...
Οπότε θεωρείς ότι ήταν ένα παραμύθι το περιστατικό σωστά;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24415
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Αν ακομα δεν καταλαβατε γιατι νικησε η ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 28 Μάιος 2023, 14:46

Naida έγραψε:
28 Μάιος 2023, 14:28
Οπότε θεωρείς ότι ήταν ένα παραμύθι το περιστατικό σωστά;
Κάποιοι ζουν σε άλλο πλανήτη ή έχουν τέτοια εισοδήματα που δεν τους έχει αγγίξει η κρίση. Γνωστή μου είπε ότι ένα κρεοπωλείο της περιοχής της έβαλε σε προσφορά λαιμούς κότας 1.5 Ευρώ το κιλό ή κάτι τέτοιο και ξεπούλησε με ουρές.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34867
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Αν ακομα δεν καταλαβατε γιατι νικησε η ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 28 Μάιος 2023, 14:51

ST48410 έγραψε:
28 Μάιος 2023, 14:46
Naida έγραψε:
28 Μάιος 2023, 14:28
Οπότε θεωρείς ότι ήταν ένα παραμύθι το περιστατικό σωστά;
Κάποιοι ζουν σε άλλο πλανήτη ή έχουν τέτοια εισοδήματα που δεν τους έχει αγγίξει η κρίση. Γνωστή μου είπε ότι ένα κρεοπωλείο της περιοχής της έβαλε σε προσφορά λαιμούς κότας 1.5 Ευρώ το κιλό ή κάτι τέτοιο και ξεπούλησε με ουρές.
Για να αγγίξει κάποιον η κρίση πρέπει να υπάρχει κατ αρχήν κρίση. :D Οικονομική ύφεση ορίζεται διεθνώς μία κατάσταση όπου το ΑΕΠ μειώνεται σε δύο διαδοχικά τρίμηνα.Στην Ελλάδα το 2021 έκλεισε με αύξηση του ΑΕΠ κατά 8% και το 2022 κατά 6%.Κατά συνέπεια όποιος μιλάει για κρίση σήμερα είναι εκτός τόπου και χρόνου.
Βασικά αυτός δεν μπορεί να χαρακτηρίσει και καμμία χρονική περίοδο ως περίοδο μη κρίσης.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25913
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Αν ακομα δεν καταλαβατε γιατι νικησε η ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 28 Μάιος 2023, 14:54

Ναύτης έγραψε:
28 Μάιος 2023, 11:51
Πώς δεν καταλάβαμε. Καταλάβαμε πολύ καλά.
Εν ολίγοις, 40,8% των ψηφισάντων διαθέτουν ακόμα λίπος και φαντασιώνονται ότι είναι προσωρινώς ατυχήσαντες πλούσιοι, 20% των ψηφισάντων προσπαθούν να πείσουν, ματαίως, το τσίρκο μεντράνο να σοβαρευτεί,11,2% των ψηφισάντων ουσιαστικά είναι νουδού, αλλά κρατάει κάποια προσχήματα, 7,2% των ψηφισάντων περιμένει το διαστημόπλοιο που θα τους οδηγήσει στον κομμουνιστικό πλανήτη και 4,4% των ψηφισάντων πιστεύει ότι ο Τζίζας έγραψε χειρόγραφες επιστολές στα ελληνικά και ο καραφλός φιδέμπορας πουλάει θαυματουργά ματζούνια για τη φαλάκρα.
Επιπροσθέτως, το 40% του εκλογικού σώματος σταρχίδιατουολα.
:vp6:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Hector Buas
Δημοσιεύσεις: 5640
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 00:53

Re: Αν ακομα δεν καταλαβατε γιατι νικησε η ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Hector Buas » 28 Μάιος 2023, 14:57

Juno έγραψε:
28 Μάιος 2023, 10:47
...
Οι ξένοι καλά κάνουν και θέλουν να αγοράσουν. Εμείς γιατί δεν τους το κάνουμε πιο δύσκολο. 250.000 ευρώ η golden visa στην Ελλάδα, 2.000.000 ευρώ στην Ιρλανδία. Είναι χαζοί οι Ιρλανδοί.
Ο μέσος Ευρωπαίος αστός μπορεί να αγοράσει σπίτι στην Ελλάδα και δεν νομίζω να φορολογείται εδώ. Γιατί να μην το κάνει; Και εγώ θα το έκανα.
Το θέμα είναι τι κάνει η ελληνική κυβέρνηση για να μην βρεθούν οι Έλληνες χωρίς σπίτι. Φαντάζεσαι τι έχει να γίνει όταν επιδεινωθεί η ενεργειακή κρίση; Πόσοι Ευρωπαίοι θα έρθουν εδώ για να αγοράσουν;
Πολλοί άνθρωποι μπορούν να ισχυρισθούν τώρα κάτι και σε λίγο να γυρίσουν και να ισχυρισθούν το ακριβώς αντίθετο...

Αλλά, λίγοι μπορούν να το κάνουν αυτό στην ίδια παράγραφο...

Συγχαρητήρια...

Τα συγχαρητήρια πάνε σε σένα φυσικά... Όχι στα βόδια που μπορεί να πιστεύουν αυτά που γράφεις...

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24415
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Αν ακομα δεν καταλαβατε γιατι νικησε η ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 28 Μάιος 2023, 14:58

πατησιωτης έγραψε:
28 Μάιος 2023, 14:51
ST48410 έγραψε:
28 Μάιος 2023, 14:46
Naida έγραψε:
28 Μάιος 2023, 14:28
Οπότε θεωρείς ότι ήταν ένα παραμύθι το περιστατικό σωστά;
Κάποιοι ζουν σε άλλο πλανήτη ή έχουν τέτοια εισοδήματα που δεν τους έχει αγγίξει η κρίση. Γνωστή μου είπε ότι ένα κρεοπωλείο της περιοχής της έβαλε σε προσφορά λαιμούς κότας 1.5 Ευρώ το κιλό ή κάτι τέτοιο και ξεπούλησε με ουρές.
Για να αγγίξει κάποιον η κρίση πρέπει να υπάρχει κατ αρχήν κρίση. :D Οικονομική ύφεση ορίζεται διεθνώς μία κατάσταση όπου το ΑΕΠ μειώνεται σε δύο διαδοχικά τρίμηνα.Στην Ελλάδα το 2021 έκλεισε με αύξηση του ΑΕΠ κατά 8% και το 2022 κατά 6%.Κατά συνέπεια όποιος μιλάει για κρίση σήμερα είναι εκτός τόπου και χρόνου.
Βασικά αυτός δεν μπορεί να χαρακτηρίσει και καμμία χρονική περίοδο ως περίοδο μη κρίσης.
Τι να σου πω; Εμένα είναι η τρίτη δεκαετία που εργάζομαι και η πρώτη φορά στη ζωή μου που αδυνατώ να αντεπεξέλθω στις υποχρεώσεις μου και κόβω από παντού. Και από το φαγητό. Στο φόρουμ επίσης υπάρχει νήμα για υποκατάστατο της φέτος, άλλο νήμα για εξοικονόμηση ενέργειας κοκ. Δεν μοιάζει να έτυχε μόνο σε μένα.

ΥΓ. Το ΑΕΠ ή ο κατά κεφαλή μισθός δεν είναι πράγματα που επηρεάζουν όλους με τον ίδιο ακριβώς τρόπο. Αν ο Βακάκης, ο Βαρδινογιάννης και ο Μυτιληναίος έγιναν πλουσιότεροι τα τελευταία χρόνια, δεν σημαίνει ότι γίναμε κι εσύ κι εγώ.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Αν ακομα δεν καταλαβατε γιατι νικησε η ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 28 Μάιος 2023, 14:59

ST48410 έγραψε:
28 Μάιος 2023, 14:46
Naida έγραψε:
28 Μάιος 2023, 14:28
Οπότε θεωρείς ότι ήταν ένα παραμύθι το περιστατικό σωστά;
Κάποιοι ζουν σε άλλο πλανήτη ή έχουν τέτοια εισοδήματα που δεν τους έχει αγγίξει η κρίση. Γνωστή μου είπε ότι ένα κρεοπωλείο της περιοχής της έβαλε σε προσφορά λαιμούς κότας 1.5 Ευρώ το κιλό ή κάτι τέτοιο και ξεπούλησε με ουρές.
Μωρέ ξέρει ότι ειναι πραγματικότητα το περιστατικό που του λέω. Γιατί συνέβη σε μένα την ίδια. Δεν είναι κάτι που μου είπαν, διάβασα στο διαδίκτυο κτλ. Αλλά είναι τέτοια η κομματοσκυλιαση του που δεν αντιλαμβάνεται πόσο αλαζόνας είναι.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25253
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Αν ακομα δεν καταλαβατε γιατι νικησε η ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 28 Μάιος 2023, 15:01

πατησιωτης έγραψε:
28 Μάιος 2023, 14:51
ST48410 έγραψε:
28 Μάιος 2023, 14:46
Naida έγραψε:
28 Μάιος 2023, 14:28
Οπότε θεωρείς ότι ήταν ένα παραμύθι το περιστατικό σωστά;
Κάποιοι ζουν σε άλλο πλανήτη ή έχουν τέτοια εισοδήματα που δεν τους έχει αγγίξει η κρίση. Γνωστή μου είπε ότι ένα κρεοπωλείο της περιοχής της έβαλε σε προσφορά λαιμούς κότας 1.5 Ευρώ το κιλό ή κάτι τέτοιο και ξεπούλησε με ουρές.
Για να αγγίξει κάποιον η κρίση πρέπει να υπάρχει κατ αρχήν κρίση. :D Οικονομική ύφεση ορίζεται διεθνώς μία κατάσταση όπου το ΑΕΠ μειώνεται σε δύο διαδοχικά τρίμηνα.Στην Ελλάδα το 2021 έκλεισε με αύξηση του ΑΕΠ κατά 8% και το 2022 κατά 6%.Κατά συνέπεια όποιος μιλάει για κρίση σήμερα είναι εκτός τόπου και χρόνου.
Βασικά αυτός δεν μπορεί να χαρακτηρίσει και καμμία χρονική περίοδο ως περίοδο μη κρίσης.
Θυμιζω οτι συμφωνα με το ολον αριστερο πολιτικο φασμα, η Ελλαδα ειχε φτωχια το 2008 οταν σερνανε τα σκυλια με τα λουκανικα, επειδη ο βασικος δεν ηταν 1700 ευρω.

Άβαταρ μέλους
Hector Buas
Δημοσιεύσεις: 5640
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 00:53

Re: Αν ακομα δεν καταλαβατε γιατι νικησε η ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Hector Buas » 28 Μάιος 2023, 15:01

Naida έγραψε:
28 Μάιος 2023, 14:28
Hector Buas έγραψε:
28 Μάιος 2023, 09:23
Naida έγραψε:
28 Μάιος 2023, 01:32
...
Φίλε Hector αναφέρω περίπτωση που ήμουν μπροστά με λεπτομέρειες ότι πήγα σήμερα το πρωί να αγοράσω κοτόπουλο κτλ Με ρωτάς αν ηταν στο Σκλαβενίτη προφανώς ειρωνεύομενος. Σου απαντάω όχι. Μου λες ότι λέω παραμύθια. Σου δείχνω την απόδειξη που επιβεβαιώνω τα λεγόμενα μου. Από το 100% της ιστορίας σου δίνω στοιχεία που την επιβεβαιώνουν για το 70%. Εσύ από τους ισχυρισμούς σου ότι λέω ψέμματα τι στοιχεία μου δίνεις να το επιβεβαιώσεις; γιατι ως κομματόσκυλο όπως καταλαβαίνεις δεν είσαι και νο1 αντικειμενικός παρατηρητής.
Φίλη Naida, ένας φυσιολογικός άνθρωπος στην περίπτωση αυτή θα αναφερόταν πιθανότατα μόνο στην ακρίβεια και θα παραπονιόταν για αυτήν...

Αλλά, αυτό δεν φτάνει στους αριστερούς που πρέπει να φτιάξουν ένα φανταστικό, μελοδραματικό παραμύθι για να το "ντύσουν" αυτό... Είναι οι λεγόμενες "ιστορίες του Σκλαβενίτη" στις οποίες οι αριστεροί αφηγούνται ανύπαρκτα επεισόδια με ανύπαρκτους ανθρώπους...

Αυτό όμως που δεν έχετε αντιληφθεί είναι πως πολλοί, παρα πολλοί σας έχουν πάρει χαμπάρι και δεν πιστεύουν πλέον αυτά τα αριστερά παραμύθια...
Οπότε θεωρείς ότι ήταν ένα παραμύθι το περιστατικό σωστά;
Φυσικά, τι άλλο θα μπορούσε να είναι?

Αλλά, πρέπει να αναγνωρίσω πως δεν το τράβηξες από τα μαλλιά...

Κάποιοι το τράβηξαν πολύ περισσότερο... Ανακάλυψαν και υδρόβιοους σκορπιούς να φανταστείς...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Αν ακομα δεν καταλαβατε γιατι νικησε η ΝΔ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 28 Μάιος 2023, 15:11

Hector Buas έγραψε:
28 Μάιος 2023, 15:01
Naida έγραψε:
28 Μάιος 2023, 14:28
Hector Buas έγραψε:
28 Μάιος 2023, 09:23


Φίλη Naida, ένας φυσιολογικός άνθρωπος στην περίπτωση αυτή θα αναφερόταν πιθανότατα μόνο στην ακρίβεια και θα παραπονιόταν για αυτήν...

Αλλά, αυτό δεν φτάνει στους αριστερούς που πρέπει να φτιάξουν ένα φανταστικό, μελοδραματικό παραμύθι για να το "ντύσουν" αυτό... Είναι οι λεγόμενες "ιστορίες του Σκλαβενίτη" στις οποίες οι αριστεροί αφηγούνται ανύπαρκτα επεισόδια με ανύπαρκτους ανθρώπους...

Αυτό όμως που δεν έχετε αντιληφθεί είναι πως πολλοί, παρα πολλοί σας έχουν πάρει χαμπάρι και δεν πιστεύουν πλέον αυτά τα αριστερά παραμύθια...
Οπότε θεωρείς ότι ήταν ένα παραμύθι το περιστατικό σωστά;
Φυσικά, τι άλλο θα μπορούσε να είναι?

Αλλά, πρέπει να αναγνωρίσω πως δεν το τράβηξες από τα μαλλιά...

Κάποιοι το τράβηξαν πολύ περισσότερο... Ανακάλυψαν και υδρόβιοους σκορπιούς να φανταστείς...
Όπως είπα και στον ST48410 είσαι πολύ αλαζόνας για να αντιληφθείς την πραγματικότητα. Η ζωή συνήθως τους αλαζόνες τους ξυπνάει απότομα, τι α καμς.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών