Ξεφτίλες δεξιοί νο2: «Έσβησε» 19χρονη έγκυος στη Νέα Μάκρη περιμένοντας ώρες για να έρθει να την παραλάβει ασθενοφόρο

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.

Λουκας
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: 05 Μάιος 2023, 23:40

Re: Ξεφτίλες δεξιοί νο2: «Έσβησε» 19χρονη έγκυος στη Νέα Μάκρη περιμένοντας ώρες για να έρθει να την παραλάβει ασθενοφόρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λουκας » 08 Ιουν 2023, 14:34

Επιβεβαιωνω
Η Ολυμπια Παπαριτσιδη ειναι συμβασιουχος διασωστρια που προσεληφθει επι ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14103
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Ξεφτίλες δεξιοί νο2: «Έσβησε» 19χρονη έγκυος στη Νέα Μάκρη περιμένοντας ώρες για να έρθει να την παραλάβει ασθενοφόρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 08 Ιουν 2023, 14:47

ST48410 έγραψε:
08 Ιουν 2023, 13:37
Leporello έγραψε:
08 Ιουν 2023, 13:16
Απορώ πώς μπορεί κάποιος να σκεφθεί ότι το καλύτερο που έχει να κάνει κάποιος που βλέπει κάποιον λιπόθυμο, είναι να περιμένει ασθενοφόρο. Σε τέτοιες περιπτώσεις, παίρνεις το αυτοκίνητο και τον πάς να πάρει ιατρική βοήθεια το δυνατόν γρηγορότερο. Το 2006 έπαθε η μητέρα μου έμφραγμα στις 5 το πρωΐ και σώθηκε επειδή η αδελφή μου (που έμενε στην ίδια πολυκατοικία) την πήγε αμέσως στο νοσοκομείο.

Αλλο είναι αν πρόκειται γιά τραυματία, με λοιμώδη νόσο κ.λ.π.
Γράφτηκε ότι κάλεσαν ταξί, ήρθε, την είδε λιπόθυμη και αρνήθηκε να τη μεταφέρει.
Αντίθετα, όταν πυροβόλησε η 17Ν τον Βρανόπουλο, αντί να περιμένουν ασθενοφόρο, ένα ταξί τον άρπαξε αμέσως και τον πήγε στον Ευαγγελισμό. Δυστυχώς δεν σώθηκε, αλλά μπορεί αυτή η πράξη να είχε κάνει την διαφορά.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48742
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ξεφτίλες δεξιοί νο2: «Έσβησε» 19χρονη έγκυος στη Νέα Μάκρη περιμένοντας ώρες για να έρθει να την παραλάβει ασθενοφόρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 08 Ιουν 2023, 14:49

Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24420
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Ξεφτίλες δεξιοί νο2: «Έσβησε» 19χρονη έγκυος στη Νέα Μάκρη περιμένοντας ώρες για να έρθει να την παραλάβει ασθενοφόρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 08 Ιουν 2023, 15:09

Leporello έγραψε:
08 Ιουν 2023, 14:47
ST48410 έγραψε:
08 Ιουν 2023, 13:37
Leporello έγραψε:
08 Ιουν 2023, 13:16
Απορώ πώς μπορεί κάποιος να σκεφθεί ότι το καλύτερο που έχει να κάνει κάποιος που βλέπει κάποιον λιπόθυμο, είναι να περιμένει ασθενοφόρο. Σε τέτοιες περιπτώσεις, παίρνεις το αυτοκίνητο και τον πάς να πάρει ιατρική βοήθεια το δυνατόν γρηγορότερο. Το 2006 έπαθε η μητέρα μου έμφραγμα στις 5 το πρωΐ και σώθηκε επειδή η αδελφή μου (που έμενε στην ίδια πολυκατοικία) την πήγε αμέσως στο νοσοκομείο.

Αλλο είναι αν πρόκειται γιά τραυματία, με λοιμώδη νόσο κ.λ.π.
Γράφτηκε ότι κάλεσαν ταξί, ήρθε, την είδε λιπόθυμη και αρνήθηκε να τη μεταφέρει.
Αντίθετα, όταν πυροβόλησε η 17Ν τον Βρανόπουλο, αντί να περιμένουν ασθενοφόρο, ένα ταξί τον άρπαξε αμέσως και τον πήγε στον Ευαγγελισμό. Δυστυχώς δεν σώθηκε, αλλά μπορεί αυτή η πράξη να είχε κάνει την διαφορά.
Ναι, προφανώς. Εγώ δεν ξέρω τι είδους μπλέξιμο φοβήθηκε ο ταξιτζής. Ποιος θα τους ζητούσε ευθύνες αν κατέληγε η κοπέλα; Αφού ήταν ήδη άρρωστη πριν μπει στο όχημά του.

Γενικά όπως έγραψα και παραπάνω θα πρέπει με κάποιος τρόπο να δίνουν σωστή εκτίμηση του χρόνου αναμονής. Να μη σου λένε τώρα έρχεται ή κατευθύνεται προς εσάς και περιμένεις τρία τέταρτα. Όταν ξέρεις ότι δεν θα έρθει έγκαιρα αγκαρεύεις ένα γείτονα, τηλεφωνείς σε κάποιος συγγενή, τέλος πάντων, δρας διαφορετικά.

Άβαταρ μέλους
masterridley
Δημοσιεύσεις: 810
Εγγραφή: 11 Οκτ 2020, 23:56
Phorum.gr user: masterridley

Re: Ξεφτίλες δεξιοί νο2: «Έσβησε» 19χρονη έγκυος στη Νέα Μάκρη περιμένοντας ώρες για να έρθει να την παραλάβει ασθενοφόρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από masterridley » 08 Ιουν 2023, 15:36

Ε παιδιά έτσι είναι αυτά, ό,τι πληρώνεις παίρνεις.

Πχ κάνεις απευθείας ανάθεση και τσεπώνεις μια εκατοστή χιλ. (όπως πειστικά επιχειρηματολόγησε ο χελης για Νικολάου), δεν έχεις λεφτά για να φτιάξεις τα χαλασμένα ασθενοφόρα.

Διορίζεις ένα βύσμα για σταθμάρχη, εισπράττεις 60 νεκρούς φοιτητές.

Ναι οκ, δεν τα κάνει μόνο η ΝΔ, αλλά αυτή η καραμέλα με τις ασαφείς "διαχρονικές παθογένειες" πρέπει να τελειώνει κάποια στιγμή.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37875
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ξεφτίλες δεξιοί νο2: «Έσβησε» 19χρονη έγκυος στη Νέα Μάκρη περιμένοντας ώρες για να έρθει να την παραλάβει ασθενοφόρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 08 Ιουν 2023, 15:47

Isildur έγραψε:
08 Ιουν 2023, 11:55
Υδράργυρος έγραψε:
08 Ιουν 2023, 11:23
Δε φταίει το Άγιο Κόμμα ρε, η υπηρεσιακή κυβέρνηση φταίει
Δεν ξέρω σε ποιον πάει το σχόλιό σου, υποθέτω σε μένα επειδή το έβαλες χωρίς κουοτάρισμα ακριβώς κάτω από το δικό μου.

Προσωπικά και αν με ρωτάς, σαφώς και φταίει η κυβέρνηση. Η πραγματική (η έως τώρα δηλαδή), όχι η υπηρεσιακή. Φταίει επειδή υπάρχει μια μπουρδελοκατάσταση που χρονίζει για δεκαετίες και δεν την διόρθωσε.

Απλά, αυτά τα φαινόμενα δεν τα ανακαλύψαμε τώρα, ξαφνικά. Υπάρχουν πολλά χρόνια και όλοι όσοι πέρασαν από το τιμόνι έχουν ευθύνη γι' αυτά. Ο ΣΥΡΙΖΑ έχει τη μικρότερη φυσικά, επειδή κυβέρνησε λιγότερο. Όχι όμοως ότι δεν υπήρχαν δεκάδες τέτοια περιστατικά και επί των ημερών τους, δεν θα ξεχάσουμε τώρα κι αυτά που ακούγαμε τότε. Αυτοί εδώ (ΝΔ) μπορούν να σου πούνε πχ ότι λόγω covid ρίξανε περισσότερη βάση σε ΜΕΘ και ΤΕΠ-covid κλπ και γι' αυτό κάποια πράματα πήγαν πίσω (υποθέτω ότι μπορούν να το πουν σαν δικαιολογία, δεν το λέω εγώ για να τους δικαιολογήσω).

Το θέμα είναι ότι χάνονται άδικα ζωές από τις μαλακίες που γίνονται και από την κατάσταση που επικρατεί. Η μόνη αλήθεια είναι αυτή νομίζω. Και κάτι πρέπει να γίνει... χθες.
Γι' αυτό ΝΔ, αποδεδειγμένα πλέον μετά από τόσα χρόνια διακυβέρνησης ότι δίνει λύσεις σε κάθε μας πρόβλημα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39851
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ξεφτίλες δεξιοί νο2: «Έσβησε» 19χρονη έγκυος στη Νέα Μάκρη περιμένοντας ώρες για να έρθει να την παραλάβει ασθενοφόρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 08 Ιουν 2023, 16:12

Otto Weininger έγραψε:
08 Ιουν 2023, 13:02
Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα


Τετοιες σκορπιες περιπτωσεις υπηρχαν με ΟΛΕΣ τις κυβερνησεις.

ΤΡΕΙΣ ομως θανατοι σε ΤΡΕΙΣ μερες μονο με ΝΔ ειχαμε...

που δειχνει οτι θα ειναι η νεα κανονικοτητα.


Ξεψύχησε τουρίστρια στην Ουρανούπολη περιμένοντας ασθενοφόρο

Εδώ ΕΚΑΒ εκεί ΕΚΑΒ που είναι το ΕΚΑΒ


Κανονιστε να διωξετε ακομη και τους τουριστες με την ανικανοτητα σας.

.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29899
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ξεφτίλες δεξιοί νο2: «Έσβησε» 19χρονη έγκυος στη Νέα Μάκρη περιμένοντας ώρες για να έρθει να την παραλάβει ασθενοφόρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 08 Ιουν 2023, 16:15

Αρίστος έγραψε:
08 Ιουν 2023, 16:12
Otto Weininger έγραψε:
08 Ιουν 2023, 13:02
Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα


Τετοιες σκορπιες περιπτωσεις υπηρχαν με ΟΛΕΣ τις κυβερνησεις.

ΤΡΕΙΣ ομως θανατοι σε ΤΡΕΙΣ μερες μονο με ΝΔ ειχαμε...

που δειχνει οτι θα ειναι η νεα κανονικοτητα.


Ξεψύχησε τουρίστρια στην Ουρανούπολη περιμένοντας ασθενοφόρο

Εδώ ΕΚΑΒ εκεί ΕΚΑΒ που είναι το ΕΚΑΒ


Κανονιστε να διωξετε ακομη και τους τουριστες με την ανικανοτητα σας.

.
Βρε άι στον κορακα που άλλαξες αφήγημα. Λες και έψαχνες με το σταγονόμετρο ποιος πέθανε και πόσο άργησε το εκαβ κάθε μέρα.

Ρέστα παίζετε ρε σιχαματα αλλά έρχεται.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39851
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ξεφτίλες δεξιοί νο2: «Έσβησε» 19χρονη έγκυος στη Νέα Μάκρη περιμένοντας ώρες για να έρθει να την παραλάβει ασθενοφόρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 08 Ιουν 2023, 16:17

Σε διαβαζουν και τυποι που δεν ψηφιζουν ΝΔ και ΣΥΡΙΖΑ και απολαμβανουν το ηθος σου.

.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29899
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ξεφτίλες δεξιοί νο2: «Έσβησε» 19χρονη έγκυος στη Νέα Μάκρη περιμένοντας ώρες για να έρθει να την παραλάβει ασθενοφόρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 08 Ιουν 2023, 16:19

Αρίστος έγραψε:
08 Ιουν 2023, 16:17
Σε διαβαζουν και τυποι που δεν ψηφιζουν ΝΔ και ΣΥΡΙΖΑ και απολαμβανουν το ηθος σου.

.
Μπορούν να απολαύσουν και κάτι άλλο αν θέλουν.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"




Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9429
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Ξεφτίλες δεξιοί νο2: «Έσβησε» 19χρονη έγκυος στη Νέα Μάκρη περιμένοντας ώρες για να έρθει να την παραλάβει ασθενοφόρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 08 Ιουν 2023, 18:46

sys3x έγραψε:
08 Ιουν 2023, 15:47
Isildur έγραψε:
08 Ιουν 2023, 11:55
Υδράργυρος έγραψε:
08 Ιουν 2023, 11:23
Δε φταίει το Άγιο Κόμμα ρε, η υπηρεσιακή κυβέρνηση φταίει
Δεν ξέρω σε ποιον πάει το σχόλιό σου, υποθέτω σε μένα επειδή το έβαλες χωρίς κουοτάρισμα ακριβώς κάτω από το δικό μου.

Προσωπικά και αν με ρωτάς, σαφώς και φταίει η κυβέρνηση. Η πραγματική (η έως τώρα δηλαδή), όχι η υπηρεσιακή. Φταίει επειδή υπάρχει μια μπουρδελοκατάσταση που χρονίζει για δεκαετίες και δεν την διόρθωσε.

Απλά, αυτά τα φαινόμενα δεν τα ανακαλύψαμε τώρα, ξαφνικά. Υπάρχουν πολλά χρόνια και όλοι όσοι πέρασαν από το τιμόνι έχουν ευθύνη γι' αυτά. Ο ΣΥΡΙΖΑ έχει τη μικρότερη φυσικά, επειδή κυβέρνησε λιγότερο. Όχι όμοως ότι δεν υπήρχαν δεκάδες τέτοια περιστατικά και επί των ημερών τους, δεν θα ξεχάσουμε τώρα κι αυτά που ακούγαμε τότε. Αυτοί εδώ (ΝΔ) μπορούν να σου πούνε πχ ότι λόγω covid ρίξανε περισσότερη βάση σε ΜΕΘ και ΤΕΠ-covid κλπ και γι' αυτό κάποια πράματα πήγαν πίσω (υποθέτω ότι μπορούν να το πουν σαν δικαιολογία, δεν το λέω εγώ για να τους δικαιολογήσω).

Το θέμα είναι ότι χάνονται άδικα ζωές από τις μαλακίες που γίνονται και από την κατάσταση που επικρατεί. Η μόνη αλήθεια είναι αυτή νομίζω. Και κάτι πρέπει να γίνει... χθες.
Γι' αυτό ΝΔ, αποδεδειγμένα πλέον μετά από τόσα χρόνια διακυβέρνησης ότι δίνει λύσεις σε κάθε μας πρόβλημα.
Καλά, αυτό εννοείται!
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37875
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ξεφτίλες δεξιοί νο2: «Έσβησε» 19χρονη έγκυος στη Νέα Μάκρη περιμένοντας ώρες για να έρθει να την παραλάβει ασθενοφόρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 08 Ιουν 2023, 18:47

Isildur έγραψε:
08 Ιουν 2023, 18:46
sys3x έγραψε:
08 Ιουν 2023, 15:47
Isildur έγραψε:
08 Ιουν 2023, 11:55

Δεν ξέρω σε ποιον πάει το σχόλιό σου, υποθέτω σε μένα επειδή το έβαλες χωρίς κουοτάρισμα ακριβώς κάτω από το δικό μου.

Προσωπικά και αν με ρωτάς, σαφώς και φταίει η κυβέρνηση. Η πραγματική (η έως τώρα δηλαδή), όχι η υπηρεσιακή. Φταίει επειδή υπάρχει μια μπουρδελοκατάσταση που χρονίζει για δεκαετίες και δεν την διόρθωσε.

Απλά, αυτά τα φαινόμενα δεν τα ανακαλύψαμε τώρα, ξαφνικά. Υπάρχουν πολλά χρόνια και όλοι όσοι πέρασαν από το τιμόνι έχουν ευθύνη γι' αυτά. Ο ΣΥΡΙΖΑ έχει τη μικρότερη φυσικά, επειδή κυβέρνησε λιγότερο. Όχι όμοως ότι δεν υπήρχαν δεκάδες τέτοια περιστατικά και επί των ημερών τους, δεν θα ξεχάσουμε τώρα κι αυτά που ακούγαμε τότε. Αυτοί εδώ (ΝΔ) μπορούν να σου πούνε πχ ότι λόγω covid ρίξανε περισσότερη βάση σε ΜΕΘ και ΤΕΠ-covid κλπ και γι' αυτό κάποια πράματα πήγαν πίσω (υποθέτω ότι μπορούν να το πουν σαν δικαιολογία, δεν το λέω εγώ για να τους δικαιολογήσω).

Το θέμα είναι ότι χάνονται άδικα ζωές από τις μαλακίες που γίνονται και από την κατάσταση που επικρατεί. Η μόνη αλήθεια είναι αυτή νομίζω. Και κάτι πρέπει να γίνει... χθες.
Γι' αυτό ΝΔ, αποδεδειγμένα πλέον μετά από τόσα χρόνια διακυβέρνησης ότι δίνει λύσεις σε κάθε μας πρόβλημα.
Καλά, αυτό εννοείται!
Εγγυημένη συνταγή!
Σταθερότητα!
:smt023
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών