O Κασιδιάρης θα στηρίξει τους Σπαρτιάτες

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14033
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: O Κασιδιάρης θα στηρίξει τους Σπαρτιάτες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 22 Ιουν 2023, 15:34

Passager έγραψε:
22 Ιουν 2023, 15:32
Λαοθαλασσα θα γινουμε και θα παρουμε μπουμε στην κυβερνηση. Ακομα και οι Αθηναιοι και οι Θηβαιοι θα μας ψηφισουν.
Ακομα και οι Μητσοτακικοι στο τελος.

Σπαρτη η Τεφρα
Δεξιό ΚΚΕ είναι. Σε όποιον αρέσει. Εγώ προτιμώ τη προσπάθεια Μπογδάνου
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Passager
Δημοσιεύσεις: 1204
Εγγραφή: 25 Σεπ 2022, 21:44
Phorum.gr user: Passager

Re: O Κασιδιάρης θα στηρίξει τους Σπαρτιάτες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Passager » 22 Ιουν 2023, 15:35

Οργισμένος έγραψε:
20 Ιουν 2023, 00:15
Passager έγραψε:
19 Ιουν 2023, 12:38
Ψηφιζουμε Σπαρτιατες λοιπον ολοι οι Ελληνες !

Σπαρτη στην κυβερνηση τωρα
Εμεις οι Ελληνες δεν συμπαθουμε ημιτρελους τρυπιους ναζιστες με τον αγκυλωτο στο μπρατσο.
ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΞΙΖΕΙ...
Εσυ με το στρατηγικο αβαταρ δεν συμπαθεις τα τατου με τον Μαιανδρο στην Ελλαδα αλλα προφανως λατρευεις αυτους με την σβαστικα στην Ουκρανια απο οτι παρατηρησα. :smt005:

Ξεκαθαρο μυαλο :c020:

Άβαταρ μέλους
Passager
Δημοσιεύσεις: 1204
Εγγραφή: 25 Σεπ 2022, 21:44
Phorum.gr user: Passager

Re: O Κασιδιάρης θα στηρίξει τους Σπαρτιάτες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Passager » 22 Ιουν 2023, 15:38

southern έγραψε:
22 Ιουν 2023, 15:34
Passager έγραψε:
22 Ιουν 2023, 15:32
Λαοθαλασσα θα γινουμε και θα παρουμε μπουμε στην κυβερνηση. Ακομα και οι Αθηναιοι και οι Θηβαιοι θα μας ψηφισουν.
Ακομα και οι Μητσοτακικοι στο τελος.

Σπαρτη η Τεφρα
Δεξιό ΚΚΕ είναι. Σε όποιον αρέσει. Εγώ προτιμώ τη προσπάθεια Μπογδάνου
Μα ο Μπογδανος ειναι δημοσιοκαφρος. Δεν εχω εμπιστοσυνη σ'αυτην την συντεχνια.

Αλλα τελως παντων τα εχει κανει σκατα ο πατριωτικος χωρος - μεταξυ μας. Ο καθενας το ξωκλησι του.
Δεν θα μπορουσαν να μαζευτουν ολοι σε ενα κινημα μεσω 2 βασικων και ζωτικων αξονων ;

Χειροτεροι και απο το κκε-μλ, μλ-κκε εχουν καταντησει

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19345
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: O Κασιδιάρης θα στηρίξει τους Σπαρτιάτες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 22 Ιουν 2023, 15:39

Πάντως οι "Σπαρτιατες" αφραγκοι ως πολιτικό κόμμα και έχουν βάλει κάποιον λογαριασμό στην τράπεζα Πειραιως αναζητώντας οικονομική βοήθεια από τα μέλη τους .

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14033
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: O Κασιδιάρης θα στηρίξει τους Σπαρτιάτες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 22 Ιουν 2023, 15:46

Passager έγραψε:
22 Ιουν 2023, 15:38
southern έγραψε:
22 Ιουν 2023, 15:34
Passager έγραψε:
22 Ιουν 2023, 15:32
Λαοθαλασσα θα γινουμε και θα παρουμε μπουμε στην κυβερνηση. Ακομα και οι Αθηναιοι και οι Θηβαιοι θα μας ψηφισουν.
Ακομα και οι Μητσοτακικοι στο τελος.

Σπαρτη η Τεφρα
Δεξιό ΚΚΕ είναι. Σε όποιον αρέσει. Εγώ προτιμώ τη προσπάθεια Μπογδάνου
Μα ο Μπογδανος ειναι δημοσιοκαφρος. Δεν εχω εμπιστοσυνη σ'αυτην την συντεχνια.

Αλλα τελως παντων τα εχει κανει σκατα ο πατριωτικος χωρος - μεταξυ μας. Ο καθενας το ξωκλησι του.
Δεν θα μπορουσαν να μαζευτουν ολοι σε ενα κινημα μεσω 2 βασικων και ζωτικων αξονων ;

Χειροτεροι και απο το κκε-μλ, μλ-κκε εχουν καταντησει
Υπάρχουν σοβαρές ιδεολογικές διάφορες μεταξύ των σχημάτων. Οι προερχόμενοι από τη ΝΔ Μπογδάνος και Λατινοπούλου έχουν έντονες διάφορες με τους υπόλοιπους. Δεν κατάλαβα γιατί τα έσπασαν ο Μπογδάνος με τη Λατινοπούλου
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20185
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: O Κασιδιάρης θα στηρίξει τους Σπαρτιάτες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 22 Ιουν 2023, 15:50

Leporello έγραψε:
19 Ιουν 2023, 11:49
Ναύτης έγραψε:
19 Ιουν 2023, 11:21
btw έξω από τη Θάσο υπάρχουν πράγματι κοιτάσματα υδρογονανθράκων. Το κατά πόσο είναι αξιοποιήσιμα, είναι άλλη κουβέντα.
Αφού βρέθηκε πετρέλαιο στον Πρίνο, κάτι πρέπει να υπάρχει και αλλού εκεί κοντά. Οχι σπουδαία πράγματα όμως.

Κάνω κι'εγώ την αυτοκριτική μου. Οταν λέω ότι στο Αιγαίο δεν υπάρχουν σημαντικά κοιτάσματα, ξεχνώ μία περιοχή που είναι υποσχόμενη: τον Θερμαϊκό κόλπο.
Μα ποτέ κανείς δεν ισχυρίστηκε ότι το Αιγαίο έχει σοβαρά κοιτάσματα πετρελαίου. Π.χ. ο Λυγερός (όχι ο Σταύρος) που ασχολιόταν χρόνια με το θέμα της ΑΟΖ είχε πει χαρακτηριστικά ότι νοτίως της Κρήτης υπάρχουν 35 μονάδες κοιτασμάτων και στην περιοχή του Καστελόρριζου 50, στο Αιγαίο οι μονάδες είναι μόνο 2(!). Δεν θυμάμαι ακριβώς τα νούμερα και είχε αναφέρει ότι 'δεν έχει σημασία τι είναι αυτά τα 35 κλπ' θέλοντας να πει ότι τα αναφέρει χάριν συγκρίσεως. Ήταν και το βασικό του επιχείρημα για το θέμα της Τουρκίας σε σχέση με το Αιγαίο, έλεγε 'ας αφήσουμε το Αιγαίο ως έχει, αφού δεν αξίζει έτσι κι αλλιώς, αλλού είναι το ζουμί'.

Άβαταρ μέλους
Αγχίαλος
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:11

Re: O Κασιδιάρης θα στηρίξει τους Σπαρτιάτες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγχίαλος » 22 Ιουν 2023, 16:08

κάποια στιγμή θα τα σπάσει και με αυτόν τον στίγκα

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14133
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: O Κασιδιάρης θα στηρίξει τους Σπαρτιάτες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 22 Ιουν 2023, 16:09

Green Dragon έγραψε:
22 Ιουν 2023, 15:50
Leporello έγραψε:
19 Ιουν 2023, 11:49
Ναύτης έγραψε:
19 Ιουν 2023, 11:21
btw έξω από τη Θάσο υπάρχουν πράγματι κοιτάσματα υδρογονανθράκων. Το κατά πόσο είναι αξιοποιήσιμα, είναι άλλη κουβέντα.
Αφού βρέθηκε πετρέλαιο στον Πρίνο, κάτι πρέπει να υπάρχει και αλλού εκεί κοντά. Οχι σπουδαία πράγματα όμως.

Κάνω κι'εγώ την αυτοκριτική μου. Οταν λέω ότι στο Αιγαίο δεν υπάρχουν σημαντικά κοιτάσματα, ξεχνώ μία περιοχή που είναι υποσχόμενη: τον Θερμαϊκό κόλπο.
Μα ποτέ κανείς δεν ισχυρίστηκε ότι το Αιγαίο έχει σοβαρά κοιτάσματα πετρελαίου. Π.χ. ο Λυγερός (όχι ο Σταύρος) που ασχολιόταν χρόνια με το θέμα της ΑΟΖ είχε πει χαρακτηριστικά ότι νοτίως της Κρήτης υπάρχουν 35 μονάδες κοιτασμάτων και στην περιοχή του Καστελόρριζου 50, στο Αιγαίο οι μονάδες είναι μόνο 2(!). Δεν θυμάμαι ακριβώς τα νούμερα και είχε αναφέρει ότι 'δεν έχει σημασία τι είναι αυτά τα 35 κλπ' θέλοντας να πει ότι τα αναφέρει χάριν συγκρίσεως. Ήταν και το βασικό του επιχείρημα για το θέμα της Τουρκίας σε σχέση με το Αιγαίο, έλεγε 'ας αφήσουμε το Αιγαίο ως έχει, αφού δεν αξίζει έτσι κι αλλιώς, αλλού είναι το ζουμί'.
Σχεδόν όλοι του λεγόμενου "πατριωτικού" χώρου ισχυρίζονται ότι τα πετρέλαια του Αιγαίου είναι ο βασικός λόγος τής σύγκρουσης μεταξύ Ελλάδος και Τουρκίας. Δεν βλέπεις τι λέει και ο επιστήμονας που έφερε ο Αρίστος, ότι η κρίση του 1976 συνέβη λόγω του Μπούμπουρα; Αλλοι, όπως ένας διακεκριμένος γεωλόγος που γράφει στο phorum, ισχυρίζονται ότι όλο το Αιγαίο γεωλογικά έχει τις κατάλληλες συνθήκες για να έχει πετρέλαιο, απλά δεν υπάρχουν γνωστά κοιτάσματα γιατί κανείς δεν τολμάει να κάνει έρευνες.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2826
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: O Κασιδιάρης θα στηρίξει τους Σπαρτιάτες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 22 Ιουν 2023, 16:13

Νομίζω είναι βέβαιο θα μπουν Βουλή , δεν βλέπω κανένα λόγο να μην στηριχτούν . Θα έχουμε μονοκρατορία νουδου ότι και να γίνει,τουλάχιστον θετικό θα εξαπλωθεί ο ΣΥΡΙΖΑ με την επιλογή του να ;σχολειται με λάθρο κλπ.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20185
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: O Κασιδιάρης θα στηρίξει τους Σπαρτιάτες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 22 Ιουν 2023, 16:14

Leporello έγραψε:
22 Ιουν 2023, 16:09
Green Dragon έγραψε:
22 Ιουν 2023, 15:50
Μα ποτέ κανείς δεν ισχυρίστηκε ότι το Αιγαίο έχει σοβαρά κοιτάσματα πετρελαίου. Π.χ. ο Λυγερός (όχι ο Σταύρος) που ασχολιόταν χρόνια με το θέμα της ΑΟΖ είχε πει χαρακτηριστικά ότι νοτίως της Κρήτης υπάρχουν 35 μονάδες κοιτασμάτων και στην περιοχή του Καστελόρριζου 50, στο Αιγαίο οι μονάδες είναι μόνο 2(!). Δεν θυμάμαι ακριβώς τα νούμερα και είχε αναφέρει ότι 'δεν έχει σημασία τι είναι αυτά τα 35 κλπ' θέλοντας να πει ότι τα αναφέρει χάριν συγκρίσεως. Ήταν και το βασικό του επιχείρημα για το θέμα της Τουρκίας σε σχέση με το Αιγαίο, έλεγε 'ας αφήσουμε το Αιγαίο ως έχει, αφού δεν αξίζει έτσι κι αλλιώς, αλλού είναι το ζουμί'.
Σχεδόν όλοι του λεγόμενου "πατριωτικού" χώρου ισχυρίζονται ότι τα πετρέλαια του Αιγαίου είναι ο βασικός λόγος τής σύγκρουσης μεταξύ Ελλάδος και Τουρκίας. Δεν βλέπεις τι λέει και ο επιστήμονας που έφερε ο Αρίστος, ότι η κρίση του 1976 συνέβη λόγω του Μπούμπουρα; Αλλοι, όπως ένας διακεκριμένος γεωλόγος που γράφει στο phorum, ισχυρίζονται ότι όλο το Αιγαίο γεωλογικά έχει τις κατάλληλες συνθήκες για να έχει πετρέλαιο, απλά δεν υπάρχουν γνωστά κοιτάσματα γιατί κανείς δεν τολμάει να κάνει έρευνες.
Αναφέρομαι σε γνώστες, και ο Σώρρας είχε λέει 4,3 τρις αλλά γιατί ν' ασχοληθώ μαζί του;

Για τον Μπάμπουρα δεν ξέρω, δεν το έχω ψάξει, θυμάμαι τότε που γινόντουσαν συζητήσεις επί συζητήσεων ήταν επικεντρωμένες στο πετρέλαιο συγκεκριμένα. Πάντως όπως πηγαίνει το πράγμα θ' αντικατάσταθούν τα ορυκτά καύσιμα και στο τέλος δεν θα βγάλουμε τίποτα. Μπορώ να σου πω ότι τολμώ να δώσω 99% πιθανότητα σε αυτό το σενάριο και αυτή νιώθω ότι είναι μια πολύ αισιόδοξη εκτίμηση (όχι, δεν αστειεύομαι).

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20185
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: O Κασιδιάρης θα στηρίξει τους Σπαρτιάτες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 22 Ιουν 2023, 16:14

Dorian έγραψε:
22 Ιουν 2023, 16:13
Νομίζω είναι βέβαιο θα μπουν Βουλή , δεν βλέπω κανένα λόγο να μην στηριχτούν . Θα έχουμε μονοκρατορία νουδου ότι και να γίνει,τουλάχιστον θετικό θα εξαπλωθεί ο ΣΥΡΙΖΑ με την επιλογή του να ;σχολειται με λάθρο κλπ.
Δεν υπάρχει περίπτωση να μπουν.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 40350
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: O Κασιδιάρης θα στηρίξει τους Σπαρτιάτες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 22 Ιουν 2023, 16:15

Το Αιγαιο εχει ηδη επικερδεστατα πετρελαια στη Θασο και ο Μπαμπουρας ειναι προεκταση αυτης της ζωνης.

.

Άβαταρ μέλους
Αγχίαλος
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:11

Re: O Κασιδιάρης θα στηρίξει τους Σπαρτιάτες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγχίαλος » 22 Ιουν 2023, 16:17

Green Dragon έγραψε:
22 Ιουν 2023, 16:14
Dorian έγραψε:
22 Ιουν 2023, 16:13
Νομίζω είναι βέβαιο θα μπουν Βουλή , δεν βλέπω κανένα λόγο να μην στηριχτούν . Θα έχουμε μονοκρατορία νουδου ότι και να γίνει,τουλάχιστον θετικό θα εξαπλωθεί ο ΣΥΡΙΖΑ με την επιλογή του να ;σχολειται με λάθρο κλπ.
Δεν υπάρχει περίπτωση να μπουν.
και να μπούνε τίποτα δεν θα καταφέρουν εδώ θα είμαστε να τα λέμε

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20185
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: O Κασιδιάρης θα στηρίξει τους Σπαρτιάτες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 22 Ιουν 2023, 16:19

Αρίστος έγραψε:
22 Ιουν 2023, 16:15
Το Αιγαιο εχει ηδη επικερδεστατα πετρελαια στη Θασο και ο Μπαμπουρας ειναι προεκταση αυτης της ζωνης.

.
Επικερδή μπορεί να είναι και μικρά κοιτάσματα αν είναι επιφανειακά. Οι μελέτες δείχνουν ότι το Αιγαίο είναι η πιο 'αδύναμη' ελληνική θάλασσα όσον αφορά το πετρέλαιο και με μεγάλη διαφορά από τις υπόλοιπες.

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2826
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: O Κασιδιάρης θα στηρίξει τους Σπαρτιάτες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 22 Ιουν 2023, 16:21

Αγχίαλος έγραψε:
22 Ιουν 2023, 16:17
Green Dragon έγραψε:
22 Ιουν 2023, 16:14
Dorian έγραψε:
22 Ιουν 2023, 16:13
Νομίζω είναι βέβαιο θα μπουν Βουλή , δεν βλέπω κανένα λόγο να μην στηριχτούν . Θα έχουμε μονοκρατορία νουδου ότι και να γίνει,τουλάχιστον θετικό θα εξαπλωθεί ο ΣΥΡΙΖΑ με την επιλογή του να ;σχολειται με λάθρο κλπ.
Δεν υπάρχει περίπτωση να μπουν.
και να μπούνε τίποτα δεν θα καταφέρουν εδώ θα είμαστε να τα λέμε
Εσύ φίλε τι είσαι δεν έχω καταλάβει. Και εποχή χρυσής αυγής που οργανώθηκε σε όλη την χώρα, συνέχεια δράσεις και διαδηλώσεις ,νομίζω ήσουν εναντίων. Τι ακριβώς περιμένεις δηλαδή ; Εντάξει μια ψήφο θα ρίξουμε σιγά τα ωα.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών