Mπακογιαννης ρίχνει πρόστιμο και σε ΚΚΕ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19757
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Mπακογιαννης ρίχνει πρόστιμο και σε ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 12 Ιουν 2023, 12:02

vantono έγραψε:
12 Ιουν 2023, 11:37
Green Dragon έγραψε:
12 Ιουν 2023, 11:34
Τα εξήγησα και στον vantono, οι ιντερνετικές διαφημίσεις τρώνε τρελή πόρτα από τα ad blockers που πλέον είναι ευρέως διαδεδομένα.
Δεν παίζουν αντ μπλοκερς στα σόσιαλ. Στην αρχικη του fb πχ, μια χαρά σου βγαζει διαφημίσεις. Σου έχει επιλογη βεβαια να κλικάρεις πάνω της σε περίπτωση που δεν θες να ξαναδεις αυτη τη διαφήμιση και να τη μπλοκάρεις χειροκίνητα, και να προσαρμόζεις εσύ τι θελεις να βλέπεις, αλλα και πάλι δεν ειναι τύπου μπλοκερ χωρις να προλαβεις να δεις τιποτα.
Τα μπλοκερς ειναι για το youtube και λοιπά μπανεράκια που ξεπετάγονται.
Παίζουν, εμένα μου βγάζει ένα μικρό Χ πάνω αριστερά και το υπόλοιπο banner λευκό.

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4531
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Mπακογιαννης ρίχνει πρόστιμο και σε ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 12 Ιουν 2023, 12:14

vantono έγραψε:
12 Ιουν 2023, 11:27
southern έγραψε:
12 Ιουν 2023, 11:16
vantono έγραψε:
12 Ιουν 2023, 11:12
Παρ'τε τα, όσοι ονειρεύεστε οτι "κανένας δεν αγγίζει το ΚΚΕ" και ότι μονο ο Μπαρούφ τους ενοχλεί.
Τους άγγιξαν οι σφαίρες και οι ναπαλμ πολλά χρόνια πριν.
Έχουμε ένα κύριο συνταξιούχο σιδερα στο χωριό της μάνας μου που καυχιέται ακόμα για τους 70 κόκκινους που έστειλε στο ταφο! Αλήθεια πόσα χρωστάμε σε τέτοιους πραγματικούς ήρωες!!!
Αν δεν είχε τη βοηθεια των ναπαλμ και λοιπών αμερικανικών υπερόπλων, αλοιφή θα ειχε γινει ο κατσικογάμης τωρα, από τους ένδοξους Κόκκινους Μαχητές!
Αλλά είπαμε, με ξένο κώλο γαμάνε και γαμιόνται όλοι σε αυτο τον κοσμο.
Στα τέλη του εμφυλίου ζήτημα να μιλούσε το 10% ελληνικά από τον ΔΣΕ :lol::lol:
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Mπακογιαννης ρίχνει πρόστιμο και σε ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 12 Ιουν 2023, 12:15

Πτολεμαίος έγραψε:
12 Ιουν 2023, 12:14
vantono έγραψε:
12 Ιουν 2023, 11:27
southern έγραψε:
12 Ιουν 2023, 11:16

Τους άγγιξαν οι σφαίρες και οι ναπαλμ πολλά χρόνια πριν.
Έχουμε ένα κύριο συνταξιούχο σιδερα στο χωριό της μάνας μου που καυχιέται ακόμα για τους 70 κόκκινους που έστειλε στο ταφο! Αλήθεια πόσα χρωστάμε σε τέτοιους πραγματικούς ήρωες!!!
Αν δεν είχε τη βοηθεια των ναπαλμ και λοιπών αμερικανικών υπερόπλων, αλοιφή θα ειχε γινει ο κατσικογάμης τωρα, από τους ένδοξους Κόκκινους Μαχητές!
Αλλά είπαμε, με ξένο κώλο γαμάνε και γαμιόνται όλοι σε αυτο τον κοσμο.
Στα τέλη του εμφυλίου ζήτημα να μιλούσε το 10% ελληνικά από τον ΔΣΕ :lol::lol:
Σνοφιτες :g030: αυτό πόνεσε πολύ :smt023
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Mπακογιαννης ρίχνει πρόστιμο και σε ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 12 Ιουν 2023, 12:24

Green Dragon έγραψε:
12 Ιουν 2023, 12:02
vantono έγραψε:
12 Ιουν 2023, 11:37
Green Dragon έγραψε:
12 Ιουν 2023, 11:34
Τα εξήγησα και στον vantono, οι ιντερνετικές διαφημίσεις τρώνε τρελή πόρτα από τα ad blockers που πλέον είναι ευρέως διαδεδομένα.
Δεν παίζουν αντ μπλοκερς στα σόσιαλ. Στην αρχικη του fb πχ, μια χαρά σου βγαζει διαφημίσεις. Σου έχει επιλογη βεβαια να κλικάρεις πάνω της σε περίπτωση που δεν θες να ξαναδεις αυτη τη διαφήμιση και να τη μπλοκάρεις χειροκίνητα, και να προσαρμόζεις εσύ τι θελεις να βλέπεις, αλλα και πάλι δεν ειναι τύπου μπλοκερ χωρις να προλαβεις να δεις τιποτα.
Τα μπλοκερς ειναι για το youtube και λοιπά μπανεράκια που ξεπετάγονται.
Παίζουν, εμένα μου βγάζει ένα μικρό Χ πάνω αριστερά και το υπόλοιπο banner λευκό.
Διαφημίσεις στο fb μου πριν λιγο με το που εκανα λογκ ιν, απο αντιντας και αντ1 (χωρις να εχω κανει λαικ στη σελίδα κανενός απ'τους δυο, φυσικα).
Εικόνα

Οι παυλες και το χ στα δεξιά τους κτλ, ειναι αν θελω να τις αποκλείσω. Ομοίως μου ειχε πετάξει με τον ιδιο τρόπο και μια διαφήμιση ενος υποψηφιου βουλευτη της ΝΔ παλιότερα.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27235
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Mπακογιαννης ρίχνει πρόστιμο και σε ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 12 Ιουν 2023, 13:30

Πάντως έχει παραγίνει το θέμα με τις αφίσες.

Όπου και να γυρίσεις αφίσες βλέπεις. Μέχρι και στα φανάρια όπου δε βλέπεις αν είναι κόκκινο ή πράσινο γιατί βλέπεις τη μάπα του κάθε υποψηφιου.

Δεν είμαστε στο 1950 που ο μόνος τρόπος να προβληθεί ο υποψήφιος είναι να βάζει τη μουτσουνα του μέχρι και στο κωλοχαρτο.

Υπάρχει τηλεόραση ραδιόφωνο και ίντερνετ πλέον.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19757
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Mπακογιαννης ρίχνει πρόστιμο και σε ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 12 Ιουν 2023, 17:25

vantono έγραψε:
12 Ιουν 2023, 12:24
Green Dragon έγραψε:
12 Ιουν 2023, 12:02
vantono έγραψε:
12 Ιουν 2023, 11:37

Δεν παίζουν αντ μπλοκερς στα σόσιαλ. Στην αρχικη του fb πχ, μια χαρά σου βγαζει διαφημίσεις. Σου έχει επιλογη βεβαια να κλικάρεις πάνω της σε περίπτωση που δεν θες να ξαναδεις αυτη τη διαφήμιση και να τη μπλοκάρεις χειροκίνητα, και να προσαρμόζεις εσύ τι θελεις να βλέπεις, αλλα και πάλι δεν ειναι τύπου μπλοκερ χωρις να προλαβεις να δεις τιποτα.
Τα μπλοκερς ειναι για το youtube και λοιπά μπανεράκια που ξεπετάγονται.
Παίζουν, εμένα μου βγάζει ένα μικρό Χ πάνω αριστερά και το υπόλοιπο banner λευκό.
Διαφημίσεις στο fb μου πριν λιγο με το που εκανα λογκ ιν, απο αντιντας και αντ1 (χωρις να εχω κανει λαικ στη σελίδα κανενός απ'τους δυο, φυσικα).
Εικόνα

Οι παυλες και το χ στα δεξιά τους κτλ, ειναι αν θελω να τις αποκλείσω. Ομοίως μου ειχε πετάξει με τον ιδιο τρόπο και μια διαφήμιση ενος υποψηφιου βουλευτη της ΝΔ παλιότερα.
Έχω πρόγραμμα που τις κόβει και το banner εμφανίζεται λευκό με ένα μικρό κόκκινο Χ που υποδηλώνει αδυναμία φόρτωσης.

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8176
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Mπακογιαννης ρίχνει πρόστιμο και σε ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 12 Ιουν 2023, 19:57

Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8176
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Mπακογιαννης ρίχνει πρόστιμο και σε ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 12 Ιουν 2023, 19:59

Υπάρχει τροπος να ελλατωθούν οι αφίσες του ΚΚΕ να μην χαλάει ουτε η (επιλεκτική) αισθητική σας ουτε να ξοδεύεται και το κόμμα.
Να καλουνται στα ΜΜΕ εκπρόσωποι τους το ιδιο με τους εκπροσώπους ΝΔ-ΣΥΡΙΖΑ-ΠΑΣΟΚ αντί για καθόλου.
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29834
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Mπακογιαννης ρίχνει πρόστιμο και σε ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 12 Ιουν 2023, 20:08

vantono έγραψε:
12 Ιουν 2023, 11:27
southern έγραψε:
12 Ιουν 2023, 11:16
vantono έγραψε:
12 Ιουν 2023, 11:12
Παρ'τε τα, όσοι ονειρεύεστε οτι "κανένας δεν αγγίζει το ΚΚΕ" και ότι μονο ο Μπαρούφ τους ενοχλεί.
Τους άγγιξαν οι σφαίρες και οι ναπαλμ πολλά χρόνια πριν.
Έχουμε ένα κύριο συνταξιούχο σιδερα στο χωριό της μάνας μου που καυχιέται ακόμα για τους 70 κόκκινους που έστειλε στο ταφο! Αλήθεια πόσα χρωστάμε σε τέτοιους πραγματικούς ήρωες!!!
Αν δεν είχε τη βοηθεια των ναπαλμ και λοιπών αμερικανικών υπερόπλων, αλοιφή θα ειχε γινει ο κατσικογάμης τωρα, από τους ένδοξους Κόκκινους Μαχητές!
Αλλά είπαμε, με ξένο κώλο γαμάνε και γαμιόνται όλοι σε αυτο τον κοσμο.
Όταν έπεσαν τα Ναπαλμ ήταν ήδη τελειωμένη η μάχη. Αλλά ήθελαν να ξεμπερδεύουμε με κατι τελευταίους ταμπουρωμενους λεχρίτες χωρίς απώλειες.

Ούτε τους χωροφύλακες του Μακρυγιάννη δεν καταφέρατε να κερδίσετε, που είχατε αναλογία 3 προς 1 και καλύτερο οπλισμό. Σώμα με σώμα τους εσφαζαν οι χωροφύλακες τους κόκκινους προδότες στις γύρω πολυκατοικίες.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12266
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: Mπακογιαννης ρίχνει πρόστιμο και σε ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 12 Ιουν 2023, 20:10

George_V έγραψε:
12 Ιουν 2023, 11:08
Δήμος Αθηναίων: Πρόστιμο 21.600 ευρώ στο ΚΚΕ για παράνομη αφισοκόλληση

Μετά το ΜεΡΑ25 και το ΚΚΕ θα πληρώσει πρόστιμο στον Δήμο Αθηναίων για ρύπανση με προεκλογικές αφίσες σε κεντρικούς δρόμους και πλατείες της πόλης.

Το πρόστιμο που επέβαλε ο Δήμος Αθηναίων στο ΚΚΕ είναι ύψους 21.600 ευρώ. Πρόκειται για το δεύτερο -κατά σειρά- πρόστιμο που επιβάλλεται σε πολιτικό κόμμα, ύστερα από αυτό της περασμένης Παρασκευής στο ΜεΡΑ25, ύψους 15.900 ευρώ, για αφισορύπανση με προεκλογικό υλικό, αφίσες και φυλλάδια.


Μετά από έλεγχο οι υπηρεσίες του δήμου ότι είχαν μπει παράνομες αφίσες του ΚΚΕ στις οδούς Πανεπιστημίου, Πατησίων, Χαλκοκονδύλη, Ακαδημίας και πλατεία Κάνιγγος.

Να σημειωθεί ότι με πρωτοβουλία της δημοτικής αρχής, στον κανονισμό καθαριότητας που επικαιροποιήθηκε και εγκρίθηκε το 2022 από το δημοτικό συμβούλιο, περιλαμβάνεται πρόβλεψη για επιβολή χρηματικού προστίμου: Με βάση τον νέο αυτόν κανονισμό, οι υπηρεσίες του δήμου έχουν την υποχρέωση όχι μόνο να απομακρύνουν τις παράνομα τοποθετημένες αφίσες, αλλά και να επιβάλουν το σχετικό πρόστιμο για αυθαίρετη ρύπανση -όπως έγινε και στις δύο περιπτώσεις.

Κατά την έναρξη της προεκλογικής περιόδου τον περασμένο Μάιο, ο Δήμος Αθηναίων είχε καλέσει όλα τα πολιτικά κόμματα που μετέχουν στις εκλογές να σεβαστούν τον προβλεπόμενο κανονισμό. Σε περιπτώσεις μάλιστα κατά τις οποίες διαπιστώθηκε παράβαση, ο δήμος είχε προχωρήσει σε συστάσεις προς τους υπεύθυνους των κομμάτων.

Σημειώνεται ότι από τον Μάιο έχουν παραχωρηθεί στα κόμματα δωρεάν δημόσιοι χώροι για χρήση προεκλογικών περιπτέρων, καθώς επίσης και 450 στέγαστρα σε στάσεις για ανάρτηση του προεκλογικού υλικού
Πηγη: https://www.newsit.gr/ellada/dimos-athi ... i/3795355/


Ε κάπου πρέπει να σταματήσει αυτό με τις αφίσες.

Δεν είμαστε στο 1950.

Αφίσες την εποχή του ίντερνετ και των σοσιαλ?
Κάποια κόμματα δυστυχώς ζουν στο 1950
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27040
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Mπακογιαννης ρίχνει πρόστιμο και σε ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 12 Ιουν 2023, 20:26

Otto Weininger έγραψε:
12 Ιουν 2023, 20:08
vantono έγραψε:
12 Ιουν 2023, 11:27
southern έγραψε:
12 Ιουν 2023, 11:16

Τους άγγιξαν οι σφαίρες και οι ναπαλμ πολλά χρόνια πριν.
Έχουμε ένα κύριο συνταξιούχο σιδερα στο χωριό της μάνας μου που καυχιέται ακόμα για τους 70 κόκκινους που έστειλε στο ταφο! Αλήθεια πόσα χρωστάμε σε τέτοιους πραγματικούς ήρωες!!!
Αν δεν είχε τη βοηθεια των ναπαλμ και λοιπών αμερικανικών υπερόπλων, αλοιφή θα ειχε γινει ο κατσικογάμης τωρα, από τους ένδοξους Κόκκινους Μαχητές!
Αλλά είπαμε, με ξένο κώλο γαμάνε και γαμιόνται όλοι σε αυτο τον κοσμο.
Όταν έπεσαν τα Ναπαλμ ήταν ήδη τελειωμένη η μάχη. Αλλά ήθελαν να ξεμπερδεύουμε με κατι τελευταίους ταμπουρωμενους λεχρίτες χωρίς απώλειες.

Ούτε τους χωροφύλακες του Μακρυγιάννη δεν καταφέρατε να κερδίσετε, που είχατε αναλογία 3 προς 1 και καλύτερο οπλισμό. Σώμα με σώμα τους εσφαζαν οι χωροφύλακες τους κόκκινους προδότες στις γύρω πολυκατοικίες.
Κάποτε, που ήμουν μικρός και αγαθός, είχα μια κάποια συμπάθεια για τους αριστερούς και όσα πέρασαν, παρασυρμένος ίσως από έναν θείο μου που είχε κάνει εξορία.
Έλα όμως που το πχόρουμ (το παλιό και το νέο) μου απεκάλυψε το μίσος, την αθλιότητα, απανθρωπιά, απατεωνιά, χυδαιότητα και ρεβιζιονισμό της φασιστεράς.
Μόνο που, αν τολμήσουν ξανά, τα κονσερβοκούτια θα είναι στην από δω μεριά.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Mπακογιαννης ρίχνει πρόστιμο και σε ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 12 Ιουν 2023, 20:38

Nandros έγραψε:
12 Ιουν 2023, 20:26
Otto Weininger έγραψε:
12 Ιουν 2023, 20:08
vantono έγραψε:
12 Ιουν 2023, 11:27

Αν δεν είχε τη βοηθεια των ναπαλμ και λοιπών αμερικανικών υπερόπλων, αλοιφή θα ειχε γινει ο κατσικογάμης τωρα, από τους ένδοξους Κόκκινους Μαχητές!
Αλλά είπαμε, με ξένο κώλο γαμάνε και γαμιόνται όλοι σε αυτο τον κοσμο.
Όταν έπεσαν τα Ναπαλμ ήταν ήδη τελειωμένη η μάχη. Αλλά ήθελαν να ξεμπερδεύουμε με κατι τελευταίους ταμπουρωμενους λεχρίτες χωρίς απώλειες.

Ούτε τους χωροφύλακες του Μακρυγιάννη δεν καταφέρατε να κερδίσετε, που είχατε αναλογία 3 προς 1 και καλύτερο οπλισμό. Σώμα με σώμα τους εσφαζαν οι χωροφύλακες τους κόκκινους προδότες στις γύρω πολυκατοικίες.
Κάποτε, που ήμουν μικρός και αγαθός, είχα μια κάποια συμπάθεια για τους αριστερούς και όσα πέρασαν, παρασυρμένος ίσως από έναν θείο μου που είχε κάνει εξορία.
Έλα όμως που το πχόρουμ (το παλιό και το νέο) μου απεκάλυψε το μίσος, την αθλιότητα, απανθρωπιά, απατεωνιά, χυδαιότητα και ρεβιζιονισμό της φασιστεράς.
Μόνο που, αν τολμήσουν ξανά, τα κονσερβοκούτια θα είναι στην από δω μεριά.
Δεν πρόκειται να ξανασηκωσουν κεφάλι ποτέ. No worries :wink
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Mπακογιαννης ρίχνει πρόστιμο και σε ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 12 Ιουν 2023, 20:38

Otto Weininger έγραψε:
12 Ιουν 2023, 20:08
vantono έγραψε:
12 Ιουν 2023, 11:27
southern έγραψε:
12 Ιουν 2023, 11:16

Τους άγγιξαν οι σφαίρες και οι ναπαλμ πολλά χρόνια πριν.
Έχουμε ένα κύριο συνταξιούχο σιδερα στο χωριό της μάνας μου που καυχιέται ακόμα για τους 70 κόκκινους που έστειλε στο ταφο! Αλήθεια πόσα χρωστάμε σε τέτοιους πραγματικούς ήρωες!!!
Αν δεν είχε τη βοηθεια των ναπαλμ και λοιπών αμερικανικών υπερόπλων, αλοιφή θα ειχε γινει ο κατσικογάμης τωρα, από τους ένδοξους Κόκκινους Μαχητές!
Αλλά είπαμε, με ξένο κώλο γαμάνε και γαμιόνται όλοι σε αυτο τον κοσμο.
Όταν έπεσαν τα Ναπαλμ ήταν ήδη τελειωμένη η μάχη. Αλλά ήθελαν να ξεμπερδεύουμε με κατι τελευταίους ταμπουρωμενους λεχρίτες χωρίς απώλειες.

Ούτε τους χωροφύλακες του Μακρυγιάννη δεν καταφέρατε να κερδίσετε, που είχατε αναλογία 3 προς 1 και καλύτερο οπλισμό. Σώμα με σώμα τους εσφαζαν οι χωροφύλακες τους κόκκινους προδότες στις γύρω πολυκατοικίες.
:bravo:
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10315
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Mπακογιαννης ρίχνει πρόστιμο και σε ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 12 Ιουν 2023, 20:42

George_V έγραψε:
12 Ιουν 2023, 13:30
Πάντως έχει παραγίνει το θέμα με τις αφίσες.

Όπου και να γυρίσεις αφίσες βλέπεις. Μέχρι και στα φανάρια όπου δε βλέπεις αν είναι κόκκινο ή πράσινο γιατί βλέπεις τη μάπα του κάθε υποψηφιου.

Δεν είμαστε στο 1950 που ο μόνος τρόπος να προβληθεί ο υποψήφιος είναι να βάζει τη μουτσουνα του μέχρι και στο κωλοχαρτο.

Υπάρχει τηλεόραση ραδιόφωνο και ίντερνετ πλέον.
Το προβλημα είναι η παράνομη αφισορύπανση, όχι η αφίσες καθ’ αυτό. Τι σχέση έχει αν έχουμε ραδιόφωνο και Ίντερνετ; Δηλαδή το 1950 η παράνομη αφισορύπανση δεν ήταν προβλημα;
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27235
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Mπακογιαννης ρίχνει πρόστιμο και σε ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 12 Ιουν 2023, 21:15

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
12 Ιουν 2023, 20:42
George_V έγραψε:
12 Ιουν 2023, 13:30
Πάντως έχει παραγίνει το θέμα με τις αφίσες.

Όπου και να γυρίσεις αφίσες βλέπεις. Μέχρι και στα φανάρια όπου δε βλέπεις αν είναι κόκκινο ή πράσινο γιατί βλέπεις τη μάπα του κάθε υποψηφιου.

Δεν είμαστε στο 1950 που ο μόνος τρόπος να προβληθεί ο υποψήφιος είναι να βάζει τη μουτσουνα του μέχρι και στο κωλοχαρτο.

Υπάρχει τηλεόραση ραδιόφωνο και ίντερνετ πλέον.
Το προβλημα είναι η παράνομη αφισορύπανση, όχι η αφίσες καθ’ αυτό. Τι σχέση έχει αν έχουμε ραδιόφωνο και Ίντερνετ; Δηλαδή το 1950 η παράνομη αφισορύπανση δεν ήταν προβλημα;
Πιο αποδεκτη τοτε γιατι ο καθε υποψηφιος δε μπορουσε να δειξει τη φατσα του στην τηλεοραση και στο ιντερνετ τοτε. Αφισορυπανση? Σιγουρα αλλα εκαναν τα στραβα ματια λογω εκλογων και ελλειψει αλλων μεσων προβολης.

Πλεον ειναι ξεπερασμένη η αφισα και εντελως προβληματικη στη σημερινη εποχη που βλεπεις τη φατσα καθε υποψηφιου σε ιντερνετ και τηλεοραση πιο συχνα απο οτι βλεπεις τη γυναικα σου.

Δεν εχει λογο υπαρξης πλεον.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών