Κριτικη του Ανδρεα Ανδριανοπουλου στον Κυριακο Μητσοτακη απο Τα Νεα του Μαρινακη

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22816
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Κριτικη του Ανδρεα Ανδριανοπουλου στον Κυριακο Μητσοτακη απο Τα Νεα του Μαρινακη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 18 Ιουν 2023, 16:03

Green Dragon έγραψε:
18 Ιουν 2023, 15:58
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
18 Ιουν 2023, 15:08
Ο σωστός αντικρατιστης θα έπρεπε να είναι υπέρ της ελεύθερης διακίνησης κεφαλαίου, εμπορευμάτων και ανθρώπων, και έτσι μέσα από την ελεύθερη προσφορά και τη ζήτηση, να ερχόταν η ισορροπία. Όλα τα άλλα είναι κρατολαγνοι λαϊκισμοι.
Αυτό είναι όντως internally consistent. Δεν αλλάζει το γεγονός ότι η παραδοχή για 'μαγικά χέρια' είναι παπαριά καμαρωτή αλλά το οικοδόμημα αυτό καθ' εαυτό είναι συνεκτικό.
Ας το δοκιμάσουν για ένα χρόνο παγκοσμίως να πηγαίνει ο καθένας όπου θέλει, και αν δε δουλέψει βλέπουμε.
Εγώ πάντως δεν έχω θέμα, να έρχονται οι μετανάστες να δουλεύουν. Αρκεί να μη δουλεύω εγώ.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Κριτικη του Ανδρεα Ανδριανοπουλου στον Κυριακο Μητσοτακη απο Τα Νεα του Μαρινακη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 18 Ιουν 2023, 16:07

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
18 Ιουν 2023, 16:03
Green Dragon έγραψε:
18 Ιουν 2023, 15:58
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
18 Ιουν 2023, 15:08
Ο σωστός αντικρατιστης θα έπρεπε να είναι υπέρ της ελεύθερης διακίνησης κεφαλαίου, εμπορευμάτων και ανθρώπων, και έτσι μέσα από την ελεύθερη προσφορά και τη ζήτηση, να ερχόταν η ισορροπία. Όλα τα άλλα είναι κρατολαγνοι λαϊκισμοι.
Αυτό είναι όντως internally consistent. Δεν αλλάζει το γεγονός ότι η παραδοχή για 'μαγικά χέρια' είναι παπαριά καμαρωτή αλλά το οικοδόμημα αυτό καθ' εαυτό είναι συνεκτικό.
Ας το δοκιμάσουν για ένα χρόνο παγκοσμίως να πηγαίνει ο καθένας όπου θέλει, και αν δε δουλέψει βλέπουμε.
Εγώ πάντως δεν έχω θέμα, να έρχονται οι μετανάστες να δουλεύουν. Αρκεί να μη δουλεύω εγώ.
υποκριτικα οι ανδριανοπουλοι διατεινονται δεν ειναι απλως διακρινανουν οτι οι περισσοτεροι φιλελεδες κινδυεουν να πανε στην ακροδεξια δλδ χαιδευει τα αυτια στους τυροπιταδες λαικιζοντας (ο πιο ενθερμος οπαδος του αντιλαικισμου κατα τα αλλα :giggle::giggle::giggle: )

στην προσπαθεια να εκβιασει ο χοντρος μεσω των τυροπιταδικων των εφιαλτακη :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19731
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Κριτικη του Ανδρεα Ανδριανοπουλου στον Κυριακο Μητσοτακη απο Τα Νεα του Μαρινακη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 18 Ιουν 2023, 16:15

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
18 Ιουν 2023, 16:03
Green Dragon έγραψε:
18 Ιουν 2023, 15:58
Αυτό είναι όντως internally consistent. Δεν αλλάζει το γεγονός ότι η παραδοχή για 'μαγικά χέρια' είναι παπαριά καμαρωτή αλλά το οικοδόμημα αυτό καθ' εαυτό είναι συνεκτικό.
Ας το δοκιμάσουν για ένα χρόνο παγκοσμίως να πηγαίνει ο καθένας όπου θέλει, και αν δε δουλέψει βλέπουμε.
Εγώ πάντως δεν έχω θέμα, να έρχονται οι μετανάστες να δουλεύουν. Αρκεί να μη δουλεύω εγώ.
Δεν θέλει φιλοσοφία ότι δεν θα δουλέψει, σιγά μην δοκιμάσουμε να ρίξουμε και πυρηνικά για να δούμε τι θα γίνει.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών