Το αστείο με τις αντιδράσεις κατά των ΑΠΕ πρέπει να τελειώνει

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8186
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Το αστείο με τις αντιδράσεις κατά των ΑΠΕ πρέπει να τελειώνει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 18 Ιουν 2023, 09:27

Χαίρομαι κύριε Περιστέρη μου που σε αναγκάζουμε να ανησυχείς, και που είσαι ακόμα κύριε Περιστέρη μου, που να δεις τι σου έχουμε για μετά...
Όχι κύριε Περιστέρη μου, δεν έχουμε καμία σχέση με τον Σύριζα, όπως και με κανένα άλλο κόμμα, ο αγώνας μας είναι ξεκάθαρα πολιτικός, όχι όμως κομματικός.
Το άλλο πάλι που μου άρεσε πολύ, είναι που μας αποκαλείς ΄΄κατ’ επάγγελμα προστάτες του φυσικού περιβάλλοντος ΄΄ , ξεκαρδίστηκα στα γέλια, αποκαλείς εμάς επαγγελματίες οικολόγους επειδή ενδιαφερόμαστε για τον τόπο μας, για την ζωή των παιδιών μας.
Ξέρετε κύριε Περιστέρη μου τι αγώνα κάνουμε; Έτσι , χωρίς κανένα οικονομικό όφελος, το αντίθετο μάλιστα, με πολύ μεγάλο κόστος, που στο κάτω κάτω το στερούμε από τις οικογένειές μας, γιατί βλέπετε, δεν έχουμε την ίδια οικονομική επιφάνεια.
Αντίθετα, εσείς με τις αγωνίες σας τάχα μου, για πείτε μας, πόσες εκατοντάδες εκατομμύρια βγάλατε φέτος χάριν των ΄΄οικολογικών΄΄ ανησυχιών σας;
Το καλύτερο δε απ όλα είναι αυτό που είπατε , ότι΄΄ οι ανεμογεννήτριες μπορούν να λυθούν και να μετακινηθούν΄΄...
Μεγάλη η φαντασία σας κύριε Περιστέρη μου , πείτε μου όμως πως θα τα καταφέρετε, όταν πολύ καλά ξέρετε ότι αυτό που δεν πρόκειται να γίνει ποτέ, είναι η αποκαθήλωσή τους. Βλέπετε, γνωρίζουμε πολύ καλά ότι το κόστος είναι υπερπολλαπλάσιο από αυτό της εγκατάστασης.
Λυπάμαι που θα σας στεναχωρήσω, αλλά δεν πείθομαι για τις όψιμες ΄΄οικολογικές ΄΄ ανησυχίες σας και να ξέρετε ότι θα φροντίσουμε αυτές τις ανησυχίες να τις μετατρέψουμε σε εφιάλτη.
Κατά τα άλλα καλή σας μέρα...

Το αστείο με τις αντιδράσεις κατά των ΑΠΕ πρέπει να τελειώνει
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών