Υπάρχει σε χώρα της ΕΕ προστασία πρώτης κατοικίας;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17050
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Υπάρχει σε χώρα της ΕΕ προστασία πρώτης κατοικίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 23 Ιουν 2023, 21:29

Δημοκράτης έγραψε:
23 Ιουν 2023, 21:21
Juno έγραψε:
23 Ιουν 2023, 20:38
Δημοκράτης έγραψε:
23 Ιουν 2023, 20:32

Έχεις πληροφορίες ότι ηνδδεν πληρώνει τα δάνεια της ;
Αυτή η δήλωση του Μπουμπούκου τι είναι; Μπορούν να τα αποπληρώσουν ναι ή όχι;

Επίσης ο Μπουμπούκος λέει για 200 εκ, ενώ τώρα στην αναζήτηση βρίσκω πως είναι 400+ εκ.
Δεν απαντάς, δεν το περίμενα κιόλας
Πώς δεν απάντησα.
Απάντησα ότι από 200 εκ που ήταν, το χρέος τους υπερδιπλασιάστηκε.
Ακόμα και αν πληρώνουν, τους ενοχλούν οι τράπεζες, όπως ενοχλούν τους πολίτες που ξεπουλούν τα πάντα και το χρέος δεν μειώνεται;

Έστω ότι πληρώνουν (που δεν το ξέρω).
Όταν από τα 200 εκ, το χρέος πάει στα 430 εκ, οι τράπεζες λένε "άσ' τους, αφού προσπαθούν", ενώ τον πολίτη που πληρώνει πανωτόκια λένε "σκίσ'τον" ή συμβαίνει κάτι άλλο που δεν μπορώ να φανταστώ;
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25272
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Υπάρχει σε χώρα της ΕΕ προστασία πρώτης κατοικίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 23 Ιουν 2023, 21:48

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
23 Ιουν 2023, 19:08

δε πρόκειται να πω μπράβο στη ΝΔ πχ που διέγραψε τον Μπογδάνο. θεωρώ έγκλημα κατά του συντηρητικού χαρακτήρα (που είχε γιατί πλέον δεν..) του κόμματος να μην υπάρχει ο Μπογδάνος στις τάξεις του.
:o



:smt005:

σοβαρα τωρα, το παρατραγουδο;

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21453
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Υπάρχει σε χώρα της ΕΕ προστασία πρώτης κατοικίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 23 Ιουν 2023, 22:20

Nandros έγραψε:
23 Ιουν 2023, 20:33
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
23 Ιουν 2023, 18:39
Nandros έγραψε:
23 Ιουν 2023, 17:31

Oι ΠΑΝΤΕΣ τα έφαγαν και εσύ μαζί. Από την κομμώτρια, τον μηχανικό, τον λαϊκατζή, ΟΛΟΙ ΣΑΣ εκμεταλλευτήκατε το δανεικό χρήμα που κύλησε άφθονο.
α, εσύ όχι ε;
Το συνάφι μου και εγώ ΔΕΝ τα φάγαμε μαζί με σας.
Ανήκω στην μειοψηφία αυτών που ΔΕΝ τα έφαγαν μαζί με σας τους υπόλοιπους - όταν κυκλοφορεί πολύ χρήμα όλοι τρώνε - αφού δούλεψα στον ναυτιλιακό τομέα και οι μισθοί μου και των συναδέλφων μου ήταν εισαγόμενο συνάλλαγμα που πάντα είχε ανάγκη η χώρα.
Το οποίο συνάλλαγμα κατασπαταλάτε για τα ακριβά σας γούστα.

εγώ δεν έφαγα και να ήθελα δεν πρόλαβα τις εποχές του φαγοποτιού. εσύ αντιθέτως έζησες τις καλύτερες εποχές οπότε μη το παίζεις κριτής. μπορεί να μην έφαγες, προφανώς δε σε ξέρω και δε μπορώ να σου πω κάτι τέτοιο, οπότε μην κάνεις κι εσύ το ίδιο για αυτούς που δε γνωρίζεις
και στην τελική, για να χρησιμοποιήσω την λογική σου, εφόσον έζησες για οποιοδήποτε διάστημα στην Ελλάδα κι εσύ και το συνάφι φάγατε. σύμφωνα με την ολοκληρωτική λογική σου εφόσον όλοι φάγαμε απλά και μόνο επειδή ζούμε την Ελλάδα, κι εσύ είσαι μέσα, μην βγάζεις κουτοπόνηρα την ουρά σου απ'έξω για να κρίνεις τους πάντες αφ'υψηλού

εγώ έγραψα ότι "μαζί τα φάγατε" στον unique και το έκανα επειδή ισχυρίστηκε ο ίδιος ότι "μαζί τα φάγαμε" γι'αυτό και διαχώρισα τον εαυτό μου
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24776
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Υπάρχει σε χώρα της ΕΕ προστασία πρώτης κατοικίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 24 Ιουν 2023, 00:44

Juno έγραψε:
23 Ιουν 2023, 21:29
Δημοκράτης έγραψε:
23 Ιουν 2023, 21:21
Juno έγραψε:
23 Ιουν 2023, 20:38


Αυτή η δήλωση του Μπουμπούκου τι είναι; Μπορούν να τα αποπληρώσουν ναι ή όχι;

Επίσης ο Μπουμπούκος λέει για 200 εκ, ενώ τώρα στην αναζήτηση βρίσκω πως είναι 400+ εκ.
Δεν απαντάς, δεν το περίμενα κιόλας
Πώς δεν απάντησα.
Απάντησα ότι από 200 εκ που ήταν, το χρέος τους υπερδιπλασιάστηκε.
Ακόμα και αν πληρώνουν, τους ενοχλούν οι τράπεζες, όπως ενοχλούν τους πολίτες που ξεπουλούν τα πάντα και το χρέος δεν μειώνεται;

Έστω ότι πληρώνουν (που δεν το ξέρω).
Όταν από τα 200 εκ, το χρέος πάει στα 430 εκ, οι τράπεζες λένε "άσ' τους, αφού προσπαθούν", ενώ τον πολίτη που πληρώνει πανωτόκια λένε "σκίσ'τον" ή συμβαίνει κάτι άλλο που δεν μπορώ να φανταστώ;
Ας σταθούμε στο ότι δεν ξέρεις τίποτα αλλά μιλας

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7306
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Υπάρχει σε χώρα της ΕΕ προστασία πρώτης κατοικίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 24 Ιουν 2023, 01:07

Οταν ο μέσος Ελληνας κλέβει 5 ευρω την ημέρα απο το Ελληνικό κράτος, αυτό ισούται με 1780 ευρώ το χρόνο.

6,5 μύρια φορολογούμενοι Έλληνες σε ένα χρόνο θα έχουν κλέψει απο το κράτος 11,5 δίς το χρόνο. Δηλάδη τα τελευταία 30 χρόνια έχουμε κατακλέψει απο το κράτος σχεδόν στα 350 δίς.

Για να βάζουμε τα πράγματα στη σωστή τους διάσταση και να μήν αναρωτιόμαστε γιατί χρεωκοπήσαμε.
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Νετο Γκουερινο
Δημοσιεύσεις: 1831
Εγγραφή: 29 Μαρ 2023, 11:19

Re: Υπάρχει σε χώρα της ΕΕ προστασία πρώτης κατοικίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νετο Γκουερινο » 24 Ιουν 2023, 01:43

Unique έγραψε:
24 Ιουν 2023, 01:07
Οταν ο μέσος Ελληνας κλέβει 5 ευρω την ημέρα απο το Ελληνικό κράτος, αυτό ισούται με 1780 ευρώ το χρόνο.

6,5 μύρια φορολογούμενοι Έλληνες σε ένα χρόνο θα έχουν κλέψει απο το κράτος 11,5 δίς το χρόνο. Δηλάδη τα τελευταία 30 χρόνια έχουμε κατακλέψει απο το κράτος σχεδόν στα 350 δίς.

Για να βάζουμε τα πράγματα στη σωστή τους διάσταση και να μήν αναρωτιόμαστε γιατί χρεωκοπήσαμε.
Αυτά τα 1780 ευρώ στο τέλος πάλι στο κράτος θα καταλήξουν
Απλά θα ξοδέψει ο μέσος πολίτης 1780 ευρώ παραπάνω από ότι δικαιούταν
Κάτι θα αγοράσει κάπου θα διασκεδάσει και με τον έναν ή άλλον τρόπο στο κράτος θα καταλήξουν

Τα χαμένα λεφτά για το κράτος είναι αυτά που υπάρχουν σε ξένες τράπεζες που δεν νομίζω να τα κατέθεσε εκεί ο πολίτης που κλέβει πέντε ευρώ
Επίσης χαμένα είναι αυτά που στέλνουν οι μετανάστες στην πατρίδα τους
Όλα τα άλλα στο κράτος θα καταλήξουν αργά ή γρήγορα

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16633
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Υπάρχει σε χώρα της ΕΕ προστασία πρώτης κατοικίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 24 Ιουν 2023, 01:52

Δημοκράτης έγραψε:
24 Ιουν 2023, 00:44
Juno έγραψε:
23 Ιουν 2023, 21:29
Δημοκράτης έγραψε:
23 Ιουν 2023, 21:21


Δεν απαντάς, δεν το περίμενα κιόλας
Πώς δεν απάντησα.
Απάντησα ότι από 200 εκ που ήταν, το χρέος τους υπερδιπλασιάστηκε.
Ακόμα και αν πληρώνουν, τους ενοχλούν οι τράπεζες, όπως ενοχλούν τους πολίτες που ξεπουλούν τα πάντα και το χρέος δεν μειώνεται;

Έστω ότι πληρώνουν (που δεν το ξέρω).
Όταν από τα 200 εκ, το χρέος πάει στα 430 εκ, οι τράπεζες λένε "άσ' τους, αφού προσπαθούν", ενώ τον πολίτη που πληρώνει πανωτόκια λένε "σκίσ'τον" ή συμβαίνει κάτι άλλο που δεν μπορώ να φανταστώ;
Ας σταθούμε στο ότι δεν ξέρεις τίποτα αλλά μιλας
Η ΝΔ δεν πληρωνει τα δανεια της! Το χουμε γραψει με στοιχεια.

Εικόνα

Εικόνα
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24557
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Υπάρχει σε χώρα της ΕΕ προστασία πρώτης κατοικίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 24 Ιουν 2023, 06:50

Νετο Γκουερινο έγραψε:
24 Ιουν 2023, 01:43
Unique έγραψε:
24 Ιουν 2023, 01:07
Οταν ο μέσος Ελληνας κλέβει 5 ευρω την ημέρα απο το Ελληνικό κράτος, αυτό ισούται με 1780 ευρώ το χρόνο.

6,5 μύρια φορολογούμενοι Έλληνες σε ένα χρόνο θα έχουν κλέψει απο το κράτος 11,5 δίς το χρόνο. Δηλάδη τα τελευταία 30 χρόνια έχουμε κατακλέψει απο το κράτος σχεδόν στα 350 δίς.

Για να βάζουμε τα πράγματα στη σωστή τους διάσταση και να μήν αναρωτιόμαστε γιατί χρεωκοπήσαμε.
Αυτά τα 1780 ευρώ στο τέλος πάλι στο κράτος θα καταλήξουν
Χαρη του κανουμε που κλεβουμε.


Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7306
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Υπάρχει σε χώρα της ΕΕ προστασία πρώτης κατοικίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 24 Ιουν 2023, 06:55

foscilis έγραψε:
24 Ιουν 2023, 06:50
Νετο Γκουερινο έγραψε:
24 Ιουν 2023, 01:43
Unique έγραψε:
24 Ιουν 2023, 01:07
Οταν ο μέσος Ελληνας κλέβει 5 ευρω την ημέρα απο το Ελληνικό κράτος, αυτό ισούται με 1780 ευρώ το χρόνο.

6,5 μύρια φορολογούμενοι Έλληνες σε ένα χρόνο θα έχουν κλέψει απο το κράτος 11,5 δίς το χρόνο. Δηλάδη τα τελευταία 30 χρόνια έχουμε κατακλέψει απο το κράτος σχεδόν στα 350 δίς.

Για να βάζουμε τα πράγματα στη σωστή τους διάσταση και να μήν αναρωτιόμαστε γιατί χρεωκοπήσαμε.
Αυτά τα 1780 ευρώ στο τέλος πάλι στο κράτος θα καταλήξουν
Χαρη του κανουμε που κλεβουμε.


[img]https://i.postimg.cc/QNkGP3gk/213p ... .jpg[/img]
Ωστόσο κάποιος δικηγόρος του διαβόλου θα έλεγε οτι καλό ήταν που κλάπηκαν αυτά τα 350 δις απο το κράτος διότι οι διαχειριστές αυτού του ποσού, τους οποίους επέλεξε ο Ελληνικός λαός, θα διόριζαν ακόμα περισσότερους κκεδες και λιμοτάγαρους πασόκους στο δημόσιο για να κινηθεί η οικονομία

Μαζί τα φάγαμε λοιπόν.
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8377
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Υπάρχει σε χώρα της ΕΕ προστασία πρώτης κατοικίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 24 Ιουν 2023, 11:19

Το επιχειρημα 'μα στην Ευρωπη εχουν....' ή 'στην Ευρωπη δεν εχουν...' πολυ ευκολα γυρναει, διοτι στην χωρα μας δεν εχουμε πολλα απο αυτα που εχουνε στην Ευρωπη...

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19790
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Υπάρχει σε χώρα της ΕΕ προστασία πρώτης κατοικίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 24 Ιουν 2023, 11:26

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
23 Ιουν 2023, 22:20
Nandros έγραψε:
23 Ιουν 2023, 20:33
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
23 Ιουν 2023, 18:39


α, εσύ όχι ε;
Το συνάφι μου και εγώ ΔΕΝ τα φάγαμε μαζί με σας.
Ανήκω στην μειοψηφία αυτών που ΔΕΝ τα έφαγαν μαζί με σας τους υπόλοιπους - όταν κυκλοφορεί πολύ χρήμα όλοι τρώνε - αφού δούλεψα στον ναυτιλιακό τομέα και οι μισθοί μου και των συναδέλφων μου ήταν εισαγόμενο συνάλλαγμα που πάντα είχε ανάγκη η χώρα.
Το οποίο συνάλλαγμα κατασπαταλάτε για τα ακριβά σας γούστα.

εγώ δεν έφαγα και να ήθελα δεν πρόλαβα τις εποχές του φαγοποτιού. εσύ αντιθέτως έζησες τις καλύτερες εποχές οπότε μη το παίζεις κριτής. μπορεί να μην έφαγες, προφανώς δε σε ξέρω και δε μπορώ να σου πω κάτι τέτοιο, οπότε μην κάνεις κι εσύ το ίδιο για αυτούς που δε γνωρίζεις
και στην τελική, για να χρησιμοποιήσω την λογική σου, εφόσον έζησες για οποιοδήποτε διάστημα στην Ελλάδα κι εσύ και το συνάφι φάγατε. σύμφωνα με την ολοκληρωτική λογική σου εφόσον όλοι φάγαμε απλά και μόνο επειδή ζούμε την Ελλάδα, κι εσύ είσαι μέσα, μην βγάζεις κουτοπόνηρα την ουρά σου απ'έξω για να κρίνεις τους πάντες αφ'υψηλού


εγώ έγραψα ότι "μαζί τα φάγατε" στον unique και το έκανα επειδή ισχυρίστηκε ο ίδιος ότι "μαζί τα φάγαμε" γι'αυτό και διαχώρισα τον εαυτό μου
:+1::goodpost::bravo:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70111
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Υπάρχει σε χώρα της ΕΕ προστασία πρώτης κατοικίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 24 Ιουν 2023, 11:28

axilmar έγραψε:
24 Ιουν 2023, 11:19
Το επιχειρημα 'μα στην Ευρωπη εχουν....' ή 'στην Ευρωπη δεν εχουν...' πολυ ευκολα γυρναει, διοτι στην χωρα μας δεν εχουμε πολλα απο αυτα που εχουνε στην Ευρωπη...
Και πολλοί Ευρωπαίοι δεν είχαν αυτά που είχαμε εμείς τις δοξασμένες μέρες.

Απλώς σε μια συγκεκριμένη χρονική περίοδο, έγινε εννοιολογική αντικατάσταση του όρου "χαρισμένα" με τον όρο "κεκτημένα".

Τα τελευταία 1Ο-15 χρόνια, είμαστε σε φάση συνειδητοποίησης. Θα χρειαστούν κι άλλα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19790
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Υπάρχει σε χώρα της ΕΕ προστασία πρώτης κατοικίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 24 Ιουν 2023, 11:31

Νετο Γκουερινο έγραψε:
24 Ιουν 2023, 01:43
Unique έγραψε:
24 Ιουν 2023, 01:07
Οταν ο μέσος Ελληνας κλέβει 5 ευρω την ημέρα απο το Ελληνικό κράτος, αυτό ισούται με 1780 ευρώ το χρόνο.

6,5 μύρια φορολογούμενοι Έλληνες σε ένα χρόνο θα έχουν κλέψει απο το κράτος 11,5 δίς το χρόνο. Δηλάδη τα τελευταία 30 χρόνια έχουμε κατακλέψει απο το κράτος σχεδόν στα 350 δίς.

Για να βάζουμε τα πράγματα στη σωστή τους διάσταση και να μήν αναρωτιόμαστε γιατί χρεωκοπήσαμε.
Αυτά τα 1780 ευρώ στο τέλος πάλι στο κράτος θα καταλήξουν
Απλά θα ξοδέψει ο μέσος πολίτης 1780 ευρώ παραπάνω από ότι δικαιούταν
Κάτι θα αγοράσει κάπου θα διασκεδάσει και με τον έναν ή άλλον τρόπο στο κράτος θα καταλήξουν

Τα χαμένα λεφτά για το κράτος είναι αυτά που υπάρχουν σε ξένες τράπεζες που δεν νομίζω να τα κατέθεσε εκεί ο πολίτης που κλέβει πέντε ευρώ
Επίσης χαμένα είναι αυτά που στέλνουν οι μετανάστες στην πατρίδα τους
Όλα τα άλλα στο κράτος θα καταλήξουν αργά ή γρήγορα
:+1::goodpost::bravo:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70111
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Υπάρχει σε χώρα της ΕΕ προστασία πρώτης κατοικίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 24 Ιουν 2023, 11:39

Green Dragon έγραψε:
24 Ιουν 2023, 11:31
Νετο Γκουερινο έγραψε:
24 Ιουν 2023, 01:43

Τα χαμένα λεφτά για το κράτος είναι αυτά που ...
... δεν μπορεί να μοιράσει στα δικά του οργανογράμματα.

Το τι περισσεύει για τους πολίτες, είναι άλλο θέμα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17050
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Υπάρχει σε χώρα της ΕΕ προστασία πρώτης κατοικίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 24 Ιουν 2023, 12:01

Δημοκράτης έγραψε:
24 Ιουν 2023, 00:44
Juno έγραψε:
23 Ιουν 2023, 21:29
Δημοκράτης έγραψε:
23 Ιουν 2023, 21:21


Δεν απαντάς, δεν το περίμενα κιόλας
Πώς δεν απάντησα.
Απάντησα ότι από 200 εκ που ήταν, το χρέος τους υπερδιπλασιάστηκε.
Ακόμα και αν πληρώνουν, τους ενοχλούν οι τράπεζες, όπως ενοχλούν τους πολίτες που ξεπουλούν τα πάντα και το χρέος δεν μειώνεται;

Έστω ότι πληρώνουν (που δεν το ξέρω).
Όταν από τα 200 εκ, το χρέος πάει στα 430 εκ, οι τράπεζες λένε "άσ' τους, αφού προσπαθούν", ενώ τον πολίτη που πληρώνει πανωτόκια λένε "σκίσ'τον" ή συμβαίνει κάτι άλλο που δεν μπορώ να φανταστώ;
Ας σταθούμε στο ότι δεν ξέρεις τίποτα αλλά μιλας
Όχι και δεν ξέρω τίποτα.
Ξέρω ότι το χρέος τους αυξήθηκε από 200 εκ σε 430 εκ. και αυτό το ξέρουν όλοι.
Δεν ξέρω αν πληρώνουν δόσεις και πόσες πληρώνουν.
Τώρα αν είχα εγώ χρέος και διπλασιαζόταν, ακόμα και αν πλήρωνα, θα έλεγαν τα funds, ας μην την πειράξουμε αφού προσπαθεί;
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών