Ακροαριστεροι ή αναρχικοί έδειραν 15χρονο επειδή φορούσε μπλούζα με την ελληνική σημαία

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14033
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ακροαριστεροι ή αναρχικοί έδειραν 15χρονο επειδή φορούσε μπλούζα με την ελληνική σημαία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 28 Ιουν 2023, 12:07

Ναύτης έγραψε:
28 Ιουν 2023, 11:53
southern έγραψε:
28 Ιουν 2023, 11:51
Πως και δεν έφαγα μπαν για το νήμα αυτό
:smt005:

Εσένα, παρά τα χοντροκολλήματά σου, γι' αυτό σε συμπαθώ, γιατί ενίοτε αυτοσαρκάζεσαι που σημαίνει ότι διαθέτεις χιούμορ.
Κι εγώ σε συμπαθώ ρε συ. Είσαι πνευματωδης άνθρωπος.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7329
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Ακροαριστεροι ή αναρχικοί έδειραν 15χρονο επειδή φορούσε μπλούζα με την ελληνική σημαία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 28 Ιουν 2023, 12:08

Αναρχικοί έσπασαν στο ξύλο 15χρονο… φορούσε μπλούζα με το σήμα της ΠΑ
Άγνωστοι έσπασαν στο ξύλο ένα 15χρονο αγόρι στο κέντρο της Θεσσαλονίκης το απόγευμα του Σαββάτου, επειδή φορούσε μπλούζα με το έμβλημα της Πολεμικής Αεροπορίας και τη σημαία της Ελλάδας στο μπράτσο. Την καταγγελία έφερε στο φως της δημοσιότητας ο πατέρας του 15χρονου, ο οποίος, αναφερόμενος στους δράστες, ξεκαθαρίζει: «Θέλω να τους κυνηγήσω, να τους πιάσω εγώ», σύμφωνα με όσα αναφέρει το thestival.gr.


https://www.defence-point.gr/news/anarc ... ima-tis-pa
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αλιόσα την 28 Ιουν 2023, 12:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14033
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ακροαριστεροι ή αναρχικοί έδειραν 15χρονο επειδή φορούσε μπλούζα με την ελληνική σημαία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 28 Ιουν 2023, 12:09

Juno έγραψε:
28 Ιουν 2023, 11:52
southern έγραψε:
28 Ιουν 2023, 11:50
Juno έγραψε:
28 Ιουν 2023, 11:49


Εγώ λέω να βγεις, να πας μια βόλτα από το ΚΑΠΗ να κάνεις σεξ με τις μούμιες και όταν γυρίσεις να γράψεις ήρεμος.
Τις μούμιες τις ρωτησες;
:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:

Γι'αυτό έχει τέτοια νεύρα; Σίτεψε ακόμα και για ζιγκολό;
Ο ζιγκολό υποτίθεται ότι είναι και εμφανισιμος :smt005:
Έναν άλλο τύπο από εδώ υποπτεύομαι για ζιγκολικια
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10318
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Ακροαριστεροι ή αναρχικοί έδειραν 15χρονο επειδή φορούσε μπλούζα με την ελληνική σημαία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 28 Ιουν 2023, 13:15

Jimmy81 έγραψε:
28 Ιουν 2023, 11:42
Λίνο Βεντούρα έγραψε:
28 Ιουν 2023, 11:32
Jimmy81 έγραψε:
28 Ιουν 2023, 10:41
Πιθανότατα από παρόμοιες οικογένειες.

Και τα κορίτσια ασκούν μπούλινγκ. Τίποτα περίεργο εδώ.

Και για να ολοκληρωθεί το story, όταν ένα από αυτά τα κορίτσια "απρόσμενα" θα ξυλοκοπηθεί από έναν τύπο σαν τους "μαγκίτες" πιτσιρικάδες δίπλα της, ενδεχομένως θα καταλάβει πόσο λάθος έκανε που χλεύαζε ευαίσθητες, στοχοποιημένες κοινωνικές ομάδες στα νιάτα της. Δυστυχώς ορισμένα άτομα πρέπει να πάθουν για να μάθουν.
Το ότι είναι κορίτσια το ανέφερα επειδή εσυ έγραψες αποκλειστικά για αγόρια, «έμφυλης βία» και «γυναικοκτονια». Αλλά τόσο σου κόβει.
Το θέμα του νήματος είναι πάντως πως ένας πιτσιρικάς στάλθηκε στο νοσοκομείο από «ευαίσθητους» κι εσυ επανειλημμένα πας να θολωσεις τα νερά και αντιστρέψεις την ιστορία με την γνωστή καραμέλα.
Εγώ από την αρχή του νήματος έχω πει ότι καταδικάζω κάθε μορφή βίας. Στην συνέχεια άλλοι χρήστες ανέφεραν κι άλλα θέματα κι εγώ τα σχολίασα. Πρώτη φορά βλέπεις μικρή απόκλιση από το βασικό θέμα; Τι σημασία έχει που ανέφερα τους πιτσιρικάδες μόνο; Δεν αλλάζει την ουσία της απάντησής μου στο ερώτημα "από τι οικογένειες πιστεύεις ότι προέρχονται τα παιδιά αυτά" που ετέθη.
Δεν έγινε καμία «μικρή απόκλιση» στην ροή της συζήτησης όμως. Απλά εσυ μπήκες ορεξάτος να την στρέψεις άλλου, να υπερασπιστείς, ουσιαστικά, τους τραμπούκους. Ταθελοκωλοστησμός και γωταμπαουτισμός.
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22872
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Ακροαριστεροι ή αναρχικοί έδειραν 15χρονο επειδή φορούσε μπλούζα με την ελληνική σημαία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 28 Ιουν 2023, 15:36

Juno έγραψε:
28 Ιουν 2023, 11:49
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
27 Ιουν 2023, 08:48
Λίνο Βεντούρα έγραψε:
27 Ιουν 2023, 08:45

Εγώ λαϊκίζω ρε μλκ; Περίμενα να διαβάσω τουλάχιστον κάτι για την «τοξική ανδρίλα» που πετάς με κάθε ευκαιρία, αλλά όταν πρόκειται για άπλυτους λεχριτες συνοπαδούς σου αλλάζεις στάση και μεταμορφωνεσαι από ευσυγκίνητος ντιγκιντάγκας σε ψυχρό και κυνικό κισιγκερ του καφενείου.
αφού η ιστορια είναι μάπα, τι να κάνουμε. βρείτε καλύτερη. ας πάει στην αστυνομία, και μιλήστε με στοιχεία. αλλιώς το νήμα να κλειδώσει.
Εγώ λέω να βγεις, να πας μια βόλτα από το ΚΑΠΗ να κάνεις σεξ με τις μούμιες και όταν γυρίσεις να γράψεις ήρεμος.
Και οαλι θα βαριέμαι να μπαίνω στα φεικνιουζαδικα που ο φορουμολαος αναστενάζει.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37873
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ακροαριστεροι ή αναρχικοί έδειραν 15χρονο επειδή φορούσε μπλούζα με την ελληνική σημαία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 28 Ιουν 2023, 16:00

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
28 Ιουν 2023, 15:36
Juno έγραψε:
28 Ιουν 2023, 11:49
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
27 Ιουν 2023, 08:48

αφού η ιστορια είναι μάπα, τι να κάνουμε. βρείτε καλύτερη. ας πάει στην αστυνομία, και μιλήστε με στοιχεία. αλλιώς το νήμα να κλειδώσει.
Εγώ λέω να βγεις, να πας μια βόλτα από το ΚΑΠΗ να κάνεις σεξ με τις μούμιες και όταν γυρίσεις να γράψεις ήρεμος.
Και οαλι θα βαριέμαι να μπαίνω στα φεικνιουζαδικα που ο φορουμολαος αναστενάζει.
Άντε, γάμησε με εμένα, τούτο εδώ το διάβασες:
https://www.newsbeast.gr/greece/arthro/ ... aeroporias
;;;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22872
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Ακροαριστεροι ή αναρχικοί έδειραν 15χρονο επειδή φορούσε μπλούζα με την ελληνική σημαία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 28 Ιουν 2023, 16:05

sys3x έγραψε:
28 Ιουν 2023, 16:00
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
28 Ιουν 2023, 15:36
Juno έγραψε:
28 Ιουν 2023, 11:49


Εγώ λέω να βγεις, να πας μια βόλτα από το ΚΑΠΗ να κάνεις σεξ με τις μούμιες και όταν γυρίσεις να γράψεις ήρεμος.
Και οαλι θα βαριέμαι να μπαίνω στα φεικνιουζαδικα που ο φορουμολαος αναστενάζει.
Άντε, γάμησε με εμένα, τούτο εδώ το διάβασες:
https://www.newsbeast.gr/greece/arthro/ ... aeroporias
;;;
Όταν βγει το πόρισμα της ειδικής αστυνομικής ομάδας, βλέπουμε.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37873
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ακροαριστεροι ή αναρχικοί έδειραν 15χρονο επειδή φορούσε μπλούζα με την ελληνική σημαία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 28 Ιουν 2023, 16:05

Πεταμένα φταλέ.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2390
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: Ακροαριστεροι ή αναρχικοί έδειραν 15χρονο επειδή φορούσε μπλούζα με την ελληνική σημαία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 28 Ιουν 2023, 16:39

Golden Age έγραψε:
27 Ιουν 2023, 17:43
Esperos έγραψε:
27 Ιουν 2023, 09:19
H χρήση εθνικών συμβόλων, καθορίζεται από πρωτόκολλα.
Το να έχεις μια ελληνική σημαία να ανεμίζει σε μέρα που δεν είναι εθνική εορτή
(επειδή, και καλά, εσύ αγαπάς πολύ την ελλάδα),είναι εξίσου παράνομο.
Ρουχισμός με εθνικά σύμβολα, παράνομος.
Δεν είναι παράνομη η αγάπη για την πατρίδα. Οι εταιρείες σεκιούριτι πχ που έχουν στάμπα με ελληνική σημαία είναι παράνομες;

Κι εδώ μιλάμε για πέσιμο επειδή φορούσε την ελληνική σημαία. Θα βγάλεις και αποκαταστάτες του νόμου τους τραμπούκους;
Σαφώς και δεν είναι παράνομη η αγάπη για την πατρίδα.
Όπως μερικοί θρησκομανείς είναι όλη μέρα με θυμιατά, σταυρούς και απολυτίκια,
εγώ αυτούς τους θεωρώ ψυχιατρικές περιπτώσεις, έτσι και αυτοί που έχουν "τρέλα" με την πατρίδα,
και παραβιάζουν τα πρωτόκολλα, τους θεωρώ ένα είδος θρησκομανούς, δεν νομίζω ότι έχουν την παραμικρή
σοβαρή άποψη περί έθνους πατρίδας κλπ, μάλλον βλέπουν την πατρίδα σαν ένα είδος πολλά χωράφια ενωμένα.
Όπως λοιπόν τον σταυρό μας τον κάνουμε στην εκκλησία όταν ρίχνει ο παππάς το σύνθημα ή σε άλλες δημόσιες τελετές,
αν κάνουμε το σταυρό μας κάθε 5' λεπτά, αυτό δεν μας καθιστά καλύτερους πιστούς ή καλύτερους χριστιανούς έναντι άλλων,
πιο πολύ προς το παλαβός πάει έτσι και ο σεβασμός στα εθνικά σύμβολα γίνεται με το να σεβόμαστε τα πρωτόκολλα ή τέλος πάντων
να ξέρουμε ότι υπάρχουν και τι λένε.
Είπανε οι φίλοι παραπάνω ότι αφού δεν απαγορεύεται, οκαυ, και το σταυρό σου κάθε 5' λεπτά να κάνεις δεν απαγορεύεται.
Και την μάνα μας και τον πατέρα μας σεβόμαστε, τους βάζουμε σε μπλούζες ή τατουάζ ή σε σημαίες στα μπαλκόνια μας;

Οι εταιρίες σεκιούριτι, αν έχουν έγκριση για τις στολές και αν η σημαία είναι σύμφωνη με τον σχεδιασμό όπως λένε τα πρωτόκολλα,
κανένα πρόβλημα.

Επίσης αυτό που γράφω, δεν έχει καμία σχέση με το περιστατικό που ο πιτσιρικάς δέχθηκε μπούλινγκ.
Και σημαία να μην φορούσε αλλά κάτι ουδέτερο, πάλι θα εύρισκαν κάποια αιτία να ενοχληθούν και να του ασκήσουν μπούλινγκ.
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

nemo
Δημοσιεύσεις: 7249
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Ακροαριστεροι ή αναρχικοί έδειραν 15χρονο επειδή φορούσε μπλούζα με την ελληνική σημαία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 28 Ιουν 2023, 16:53

Esperos έγραψε:
28 Ιουν 2023, 16:39

δηλαδη για να καταλαβω επεσε ξυλο στον μικρο γιατι η σημαια ηταν στραβα σχεδιασμενη;

Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2390
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: Ακροαριστεροι ή αναρχικοί έδειραν 15χρονο επειδή φορούσε μπλούζα με την ελληνική σημαία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 28 Ιουν 2023, 16:56

nemo έγραψε:
28 Ιουν 2023, 16:53
Esperos έγραψε:
28 Ιουν 2023, 16:39

δηλαδη για να καταλαβω επεσε ξυλο στον μικρο γιατι η σημαια ηταν στραβα σχεδιασμενη;
Δε ξέρω βρε Nemo, καταδικαστέα κάθε άσκηση βίας από μη αστυνομικούς, μη όργανα του επίσημου κράτους.
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

nemo
Δημοσιεύσεις: 7249
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Ακροαριστεροι ή αναρχικοί έδειραν 15χρονο επειδή φορούσε μπλούζα με την ελληνική σημαία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 28 Ιουν 2023, 16:59

Esperos έγραψε:
28 Ιουν 2023, 16:56
nemo έγραψε:
28 Ιουν 2023, 16:53
Esperos έγραψε:
28 Ιουν 2023, 16:39

δηλαδη για να καταλαβω επεσε ξυλο στον μικρο γιατι η σημαια ηταν στραβα σχεδιασμενη;
Δε ξέρω βρε Nemo, καταδικαστέα κάθε άσκηση βίας από μη αστυνομικούς, μη όργανα του επίσημου κράτους.
και γιατι ειστε σπασικλες με τον εαυτο σας και δεν τα γραφετε απο την αρχη -μια απλη φραση ειναι
ειναι αναγκη αν γραφετε σεντονια πως πετουν οι πεταλουδες;
ψυχονοηματικο και αυτο;

Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2390
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: Ακροαριστεροι ή αναρχικοί έδειραν 15χρονο επειδή φορούσε μπλούζα με την ελληνική σημαία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 28 Ιουν 2023, 17:04

nemo έγραψε:
28 Ιουν 2023, 16:59
Esperos έγραψε:
28 Ιουν 2023, 16:56
nemo έγραψε:
28 Ιουν 2023, 16:53


δηλαδη για να καταλαβω επεσε ξυλο στον μικρο γιατι η σημαια ηταν στραβα σχεδιασμενη;
Δε ξέρω βρε Nemo, καταδικαστέα κάθε άσκηση βίας από μη αστυνομικούς, μη όργανα του επίσημου κράτους.
και γιατι ειστε σπασικλες με τον εαυτο σας και δεν τα γραφετε απο την αρχη -μια απλη φραση ειναι
ειναι αναγκη αν γραφετε σεντονια πως πετουν οι πεταλουδες;
ψυχονοηματικο και αυτο;
Εγώ παρέθεσα την άποψή μου σχετικά με το πως πρέπει να διαχειριζόμαστε εθνικά σύμβολα.
Το έβαλα εδώ, κανονικά θα έπρεπε να ανοίξω ένα άλλο νήμα για να μην υπάρχει σύγχυση.
Κακώς αλλά αυτό το κατάλαβα εκ των υστέρων.

Δε πειράζει
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25240
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Ακροαριστεροι ή αναρχικοί έδειραν 15χρονο επειδή φορούσε μπλούζα με την ελληνική σημαία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 28 Ιουν 2023, 17:04

southern έγραψε:
28 Ιουν 2023, 11:51
Πως και δεν έφαγα μπαν για το νήμα αυτό
Δύο χέρια κι ένα ποντίκι έχουμε
Μη βιάζεσαι
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2788
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Ακροαριστεροι ή αναρχικοί έδειραν 15χρονο επειδή φορούσε μπλούζα με την ελληνική σημαία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 28 Ιουν 2023, 17:15

micmic έγραψε:
27 Ιουν 2023, 17:58
Και να τους βρούνε και να τους πιάσουν τί έγινε; Απλά θα διαβάσουμε για μια ακόμη φορά την συνηθέστερη πρόταση της ελληνικής δημοσιογραφίας: "Αφέθησαν ελεύθεροι με εντολή εισαγγελέα".
Στους κύκλους των αναρχικών είναι γεμάτο άτομα από υπηρεσίες ασφάλεια κ.ά. ελέγχουν και ομάδες. σιγουρα θα πεσει γραμμή να αρχίσει ένταση με εθνικιστές για να επαναληφθεί η ιστορία με την ΧΑ.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών