Όταν η Χριστίνα Αλεξοπούλου, νέα υφυπουργός του Μητσοτάκη, προωθούσε τη θεωρία του αγέννητου παιδιού

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
zteo
Δημοσιεύσεις: 10185
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Όταν η Χριστίνα Αλεξοπούλου, νέα υφυπουργός του Μητσοτάκη, προωθούσε τη θεωρία του αγέννητου παιδιού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 27 Ιουν 2023, 15:14

Είδατε η πίεση από δεξιά ( ναζι+ χριστιανοταλιμπαν + πωλητές επιστολών Χριστού) έφερε αποτελέσματα.
Έπεισαν μια υφυπουργό του Κουλη ότι το ωάριο και το σπερματοζωαριο είναι ανθρώπινη ζωή εύγε.
Και μάλιστα με την επιστημονική τεκμηρίωση.
" Ο Θεός το ειπε"

Υ. Γ. Μην χρησιμοποιείτε τον όρο θεωρία διότι αυτό αφορά την επιστήμη. Η άποψη του αγέννητου παιδιού είναι μια μεσαιωνική σκοταδιστικη ιδεοληψία.
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10315
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Όταν η Χριστίνα Αλεξοπούλου, νέα υφυπουργός του Μητσοτάκη, προωθούσε τη θεωρία του αγέννητου παιδιού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 27 Ιουν 2023, 15:20

zteo έγραψε:
27 Ιουν 2023, 15:14
Είδατε η πίεση από δεξιά ( ναζι+ χριστιανοταλιμπαν + πωλητές επιστολών Χριστού) έφερε αποτελέσματα.
Έπεισαν μια υφυπουργό του Κουλη ότι το ωάριο και το σπερματοζωαριο είναι ανθρώπινη ζωή εύγε.
Και μάλιστα με την επιστημονική τεκμηρίωση.
" Ο Θεός το ειπε"

Υ. Γ. Μην χρησιμοποιείτε τον όρο θεωρία διότι αυτό αφορά την επιστήμη. Η άποψη του αγέννητου παιδιού είναι μια μεσαιωνική σκοταδιστικη ιδεοληψία.
τι λέγαμε φος;
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Όταν η Χριστίνα Αλεξοπούλου, νέα υφυπουργός του Μητσοτάκη, προωθούσε τη θεωρία του αγέννητου παιδιού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 27 Ιουν 2023, 18:40

Arisvilla έγραψε:
27 Ιουν 2023, 14:12
southern έγραψε:
27 Ιουν 2023, 11:45
Θα είναι θαυμάστρια του διεσυ. Αλλά είναι πολύ πικρό ποτήρι για οποιοδήποτε κεντροαριστερο
Επειδή η στροφή του Κουλη στην κεντροαριστερα θυμίζει λίγο τη στροφή Κωστάκη στο μεσαίο χώρο με Λουλη και Ρουσόπουλος θα σου πω το εξής. Το 2000 ήταν η μοναδική και τελευταία φορά που ψήφισα νδ, αποκλειστικά λόγω του Καραμανλή που μου φαινόταν πολύ πιο προοδευτικός από τον άθλιο Σημίτη. Και εκεί που ήμουν πάλι να το ρίξω Συνασπισμο ψήφισα νδ. Μετά από ένα δύο μήνες όμως είδα τον Καραμανλή να πάει να ψηφίζει για δημοψήφισμα για τις ταυτότητες και να συντάσσεται με τον Χριστοδουλο. Εκεί τελείωσε η ΝΔ για μενα. Η νδ όσο λίφτινγκ και να θέλει να κάνει ο Κουλης για ψηφοθηρικους λόγους ήταν και θα είναι ένα βαθύτατα συντηρητικό κόμμα.
Εγώ είχα υπογράψει μαζί με τη μητέρα μου για τις ταυτότητες. Αν ήταν τόσο συντηρητικοί θα ήμουν ακόμα ψηφοφόρος τους.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών