Απόσυρση Νίκου Παππά από την διεκδίκηση της δημαρχιας του δήμου Αθηναίων;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Απόσυρση Νίκου Παππά από την διεκδίκηση της δημαρχιας του δήμου Αθηναίων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 28 Ιουν 2023, 22:22

Δεύτερες σκέψεις για την εμπλοκή του στην πολιτική φαίνεται ότι κάνει ο Νίκος Παππάς, κάτι που προκύπτει και από όσα δήλωσε σε τηλεοπτική του συνέντευξη.

Υπενθυμίζουμε ότι σύμφωνα με όσα είχαν γίνει γνωστά ο Νίκος Παππάς θα ήταν ο υποψήφιος του ΣΥΡΙΖΑ για το Δήμο Αθηναίων.

Κατά τη διάρκεια της συνέντευξης ανέφερε σχετικά: "Η κάθοδος στην πολιτική τελευταία μπήκε στο μυαλό μου ως ιδέα. Πήρα την πρωτοβουλία να ξεκινήσω κάποιες διαδικασίες, αυτό που έχω αντιληφθεί μέχρι στιγμής είναι ότι δεν είναι τόσο αγνό και αθώο το περιβάλλον αυτό, είναι λίγο τοξικό για μένα.

Ο μόνος λόγος που ήθελα να το κάνω ήταν για να προσφέρω, χωρίς την παραμικρή ιδιοτέλεια. Έχει ακόμα δρόμο για την υλοποίησή του, θα δούμε αν θα το κάνω" ανέφερε αρχικά.

Στη συνέχεια επεσήμανε: "Ο κύριος Αλέξης Τσίπρας με στήριξε δημόσια. Από εκεί και πέρα, είναι ένα κόμμα που ουδέποτε είχα κάποια αλληλεπίδραση στο παρελθόν. Μάλιστα, διάφορες κινήσεις τους δεν με εξέφραζαν απόλυτα. Παρόλα αυτά, εκτιμώ ότι είδε σ' εμένα ένα πρόσωπο που μπορεί να κάνει λίγο καλύτερη αυτήν την πόλη".

Σε ερώτηση για την εκλογή των "Σπαρτιατών" είπε: "Δεν μου προκάλεσε καμία έκπληξη. Είδαμε τη ΝΙΚΗ να μπαίνει στη Βουλή, είδαμε την Ελληνική Λύση. Βλέπουμε και μια Κυβέρνηση που στελεχώνεται με τύπους σαν τον Άδωνι, τον Πλεύρη και τον Βορίδη. Ας μην υποκρινόμαστε ότι πέφτουμε από τα σύννεφα. Ξέρουμε ότι το τέρας του φασισμού υπάρχει εκεί έξω. Νομίζω ότι είναι στο χέρι μας να το ρίξουμε στο βόθρο της ιστορίας".
https://www.google.com/amp/s/www.sport2 ... 2.amp.html
Πάει και η υποψηφιότητα του Ιάσονα :a040:
Μάλλον ο Γερουλάνος θα είναι ο βασικός αντίπαλος του ντορογιου.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23372
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Απόσυρση Νίκου Παππά από την διεκδίκηση της δημαρχιας του δήμου Αθηναίων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 28 Ιουν 2023, 22:33

Το πηρε κι εμενα το αυτί μου το μεσημερι, αλλά δεν το εψαξα περαιτέρω να δω αν οντως ισχυει.
Καλυτερα, ευκαιρία να κατεβει με το ΚΚΕ. Αν κατεβει με ΚΚΕ, δεχομαι να ξεχάσω τη ντροπή που προκάλεσε στο ενδοξο προχωκαγκουρέ κίνημα, συστρατευόμενος με τους ζαίους.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Απόσυρση Νίκου Παππά από την διεκδίκηση της δημαρχιας του δήμου Αθηναίων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 28 Ιουν 2023, 22:37

vantono έγραψε:
28 Ιουν 2023, 22:33
Το πηρε κι εμενα το αυτί μου το μεσημερι, αλλά δεν το εψαξα περαιτέρω να δω αν οντως ισχυει.
Καλυτερα, ευκαιρία να κατεβει με το ΚΚΕ. Αν κατεβει με ΚΚΕ, δεχομαι να ξεχάσω τη ντροπή που προκάλεσε στο ενδοξο προχωκαγκουρέ κίνημα, συστρατευόμενος με τους ζαίους.
Εκλογή ντορογιου στο β γύρο
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Απόσυρση Νίκου Παππά από την διεκδίκηση της δημαρχιας του δήμου Αθηναίων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 29 Ιουν 2023, 11:40

Ως γνησιος αριστερος ο ανθρωπος αποδεικνυει ποσο μεγαλος καραγκιοζης ειναι.
Οσο πιστευε οτι ο συριζα μπορει και να καταφερει κατι,το επαιζε υποψηφιος δημαρχος.
Τωρα θυμηθηκε οτι ο συριζα δεν τον εκφραζει.
Καταλαβε ο φουκαρας οτι δεν θα βρει ουτε την ψηφο του στην καλπη.
Μετριοτατος ως μπασκετμπολιστας (μας επρηζε τα παπαργια με το νταπα ντουπα σε καθε επιθεση για να κανει μαλακια στο τελος) αλλα σαν χαρακτηρας πραγματικα αθλιος.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23372
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Απόσυρση Νίκου Παππά από την διεκδίκηση της δημαρχιας του δήμου Αθηναίων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 29 Ιουν 2023, 11:45

Σεβασμός στον υπέρτατο φορτωματία ρε βέβηλοι!
Εικόνα

ΕΤΣΙ ΓΑΜΑΕΙ Η ΑΡΙΣΤΕΡΑ!!!1

Άβαταρ μέλους
Space_Passenger
Δημοσιεύσεις: 1645
Εγγραφή: 18 Μαρ 2021, 13:41

Re: Απόσυρση Νίκου Παππά από την διεκδίκηση της δημαρχιας του δήμου Αθηναίων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Space_Passenger » 29 Ιουν 2023, 11:52

Ειδε οτι δεν εχει πιθαντοητες και σου λεει μην καω. ΑΘΛΙΟΣ.

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: Απόσυρση Νίκου Παππά από την διεκδίκηση της δημαρχιας του δήμου Αθηναίων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 29 Ιουν 2023, 12:41

vantono έγραψε:
28 Ιουν 2023, 22:33
Το πηρε κι εμενα το αυτί μου το μεσημερι, αλλά δεν το εψαξα περαιτέρω να δω αν οντως ισχυει.
Καλυτερα, ευκαιρία να κατεβει με το ΚΚΕ. Αν κατεβει με ΚΚΕ, δεχομαι να ξεχάσω τη ντροπή που προκάλεσε στο ενδοξο προχωκαγκουρέ κίνημα, συστρατευόμενος με τους ζαίους.
Για αρχή ας προσπαθήσει να οργανώσει τους συναδέλφους του και τα δημοτιλικια δεν είναι για προσωπική ανάδειξη.
Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών