Καμιά σχέση με Ακροδεξιά, θα μάθετε να τη λέτε Ταυτοτική Δεξιά

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Καμιά σχέση με Ακροδεξιά, θα μάθετε να τη λέτε Ταυτοτική Δεξιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 30 Ιουν 2023, 17:26

nemo έγραψε:
30 Ιουν 2023, 17:08
ΓΑΛΗ έγραψε:
30 Ιουν 2023, 17:03

Εγώ τους ισαποστάκηδες, τους έχω βαρεθεί σε όλα τα πλαίσια. :lol:
οκ αλλα και συ εκφραζεις ενα τοσο δα ισαποστακισμου -ασχετα αν δεν ...
και νομιζω οτι ισχυει για ολους
Θα εκφράζω ό,τι γουστάρω. Όπως ο οποιοσδήποτε άλλωστε.

Και ας έρθει όποιος επίτιμος κριτής θέλει να μου ζητήσει τα ρέστα.

Έχω αρκετό στοκ για να του κόψω τη φόρα. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39723
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Καμιά σχέση με Ακροδεξιά, θα μάθετε να τη λέτε Ταυτοτική Δεξιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 30 Ιουν 2023, 17:33

Dorian έγραψε:
30 Ιουν 2023, 17:23
πρεπει να υπάρχει διαφορετικός λόγος από τον κυρίαρχο. Αν δεν έχεις κάτι διαφορετικό να πεις από αυτά που παπαγαλίζουν οι άλλοι δεν έχεις και λόγο ύπαρξης. Σε λίγο θα πρέπει να λέμε σαν υπνωτισμένοι παπαγάλοι για τοξικότητα και άλλα τέτοια φρούτα που μας έπρηξε μέχρι και η νουδούλα.
Το τι πρέπει να γίνει έχει ήδη συμβεί. Δουλειά να οργανωθεί κόσμος, οργανώσεις γραφεία, δράσεις, νεολαία, σύμβολα, . το πως θα αντιμετωπιστούν οι επιθέσεις που θα οργανώσει η αριστερά αναρχικοί με την άδεια του κράτους και να περιμένουν δικαστές ΜΜΕ να συμβεί το κατάλληλο περιστατικό με τους φάκελους της ΕΥΠ έτοιμους, δεν έχω ιδέα.


Ηδη οι αναρχικοι εχουν επανειλημμενα κανει ζημιες σε γραφεια του Πατριωτικου Συνασπισμου σε ολη την Ελλαδα ενω το ΣΔΟΕ ηταν επι μερες στα γραφεια της Ελληνικης Λυσης και στηθηκε ολοκληρος μηχανισμος με τη συμπραξη των δεσποταδων για να χτυπηθει η Νικη. Οσο για τον Κασιδιαρη ειναι οχι μονο φυλακισμενος αλλα δεν του επιτρεπουν ουτε σμαρτφοουν. Η δημοκρατια της νουδουλας.

.

nemo
Δημοσιεύσεις: 7229
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Καμιά σχέση με Ακροδεξιά, θα μάθετε να τη λέτε Ταυτοτική Δεξιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 30 Ιουν 2023, 20:44

ΓΑΛΗ έγραψε:
30 Ιουν 2023, 17:26
nemo έγραψε:
30 Ιουν 2023, 17:08
ΓΑΛΗ έγραψε:
30 Ιουν 2023, 17:03

Εγώ τους ισαποστάκηδες, τους έχω βαρεθεί σε όλα τα πλαίσια. :lol:
οκ αλλα και συ εκφραζεις ενα τοσο δα ισαποστακισμου -ασχετα αν δεν ...
και νομιζω οτι ισχυει για ολους
Θα εκφράζω ό,τι γουστάρω. Όπως ο οποιοσδήποτε άλλωστε.

Και ας έρθει όποιος επίτιμος κριτής θέλει να μου ζητήσει τα ρέστα.

Έχω αρκετό στοκ για να του κόψω τη φόρα. :lol:
αυτο λεμε !!και η σημασια ενυπαρχει στο ηθος του καθενος

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16613
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Καμιά σχέση με Ακροδεξιά, θα μάθετε να τη λέτε Ταυτοτική Δεξιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 01 Ιούλ 2023, 00:04

Αν η εξωπέρα δεξιά είναι πλεόν η Ταυτοτική Δεξιά, τότε η ΝΔ τι είναι; Η Αυτιστική Δεξιά; :102:
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

nemo
Δημοσιεύσεις: 7229
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Καμιά σχέση με Ακροδεξιά, θα μάθετε να τη λέτε Ταυτοτική Δεξιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 01 Ιούλ 2023, 00:11

Αρίστος έγραψε:
30 Ιουν 2023, 17:33
Dorian έγραψε:
30 Ιουν 2023, 17:23
πρεπει να υπάρχει διαφορετικός λόγος από τον κυρίαρχο. Αν δεν έχεις κάτι διαφορετικό να πεις από αυτά που παπαγαλίζουν οι άλλοι δεν έχεις και λόγο ύπαρξης. Σε λίγο θα πρέπει να λέμε σαν υπνωτισμένοι παπαγάλοι για τοξικότητα και άλλα τέτοια φρούτα που μας έπρηξε μέχρι και η νουδούλα.
Το τι πρέπει να γίνει έχει ήδη συμβεί. Δουλειά να οργανωθεί κόσμος, οργανώσεις γραφεία, δράσεις, νεολαία, σύμβολα, . το πως θα αντιμετωπιστούν οι επιθέσεις που θα οργανώσει η αριστερά αναρχικοί με την άδεια του κράτους και να περιμένουν δικαστές ΜΜΕ να συμβεί το κατάλληλο περιστατικό με τους φάκελους της ΕΥΠ έτοιμους, δεν έχω ιδέα.


Ηδη οι αναρχικοι εχουν επανειλημμενα κανει ζημιες σε γραφεια του Πατριωτικου Συνασπισμου σε ολη την Ελλαδα ενω το ΣΔΟΕ ηταν επι μερες στα γραφεια της Ελληνικης Λυσης και στηθηκε ολοκληρος μηχανισμος με τη συμπραξη των δεσποταδων για να χτυπηθει η Νικη. Οσο για τον Κασιδιαρη ειναι οχι μονο φυλακισμενος αλλα δεν του επιτρεπουν ουτε σμαρτφοουν. Η δημοκρατια της νουδουλας.

.
εχουν γνωση οι φυλακες και ο ελληνοκεντρικος σχεδιασμος εχει ξεκινησει ηδη
τωρα απομενει να το δουμε στην πραξη οταν τελειωσει η θητεια του κας

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29216
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Καμιά σχέση με Ακροδεξιά, θα μάθετε να τη λέτε Ταυτοτική Δεξιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 01 Ιούλ 2023, 00:19

Dorian έγραψε:
30 Ιουν 2023, 17:23
πρεπει να υπάρχει διαφορετικός λόγος από τον κυρίαρχο. Αν δεν έχεις κάτι διαφορετικό να πεις από αυτά που παπαγαλίζουν οι άλλοι δεν έχεις και λόγο ύπαρξης. Σε λίγο θα πρέπει να λέμε σαν υπνωτισμένοι παπαγάλοι για τοξικότητα και άλλα τέτοια φρούτα που μας έπρηξε μέχρι και η νουδούλα.
Το τι πρέπει να γίνει έχει ήδη συμβεί. Δουλειά να οργανωθεί κόσμος, οργανώσεις γραφεία, δράσεις, νεολαία, σύμβολα, . το πως θα αντιμετωπιστούν οι επιθέσεις που θα οργανώσει η αριστερά αναρχικοί με την άδεια του κράτους και να περιμένουν δικαστές ΜΜΕ να συμβεί το κατάλληλο περιστατικό με τους φάκελους της ΕΥΠ έτοιμους, δεν έχω ιδέα.
Διαφορετικός λόγος θα υπάρχει. Τα υπόλοιπα μην τα περιμένεις απο τους ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ, εκτός ίσως απο γραφεία. Ακριβώς επειδή θέλουν να αποφύγουν το "κατάλληλο περιστατικό". Άσε που θέτουν απο τώρα μέχρι ζήτημα υπάρξεως των ΣΠΑΡΤΙΑΤΩΝ στη βουλή. Αν και συγκεντρώσεις μπορεί να υπάρξουν.

Τα υπόλοιπα είναι δουλειά του ευρύτερου εθνικιστικού χώρου. Ίσως και του Εθνικού Κόμματος Έλληνες.

Άβαταρ μέλους
Passager
Δημοσιεύσεις: 1204
Εγγραφή: 25 Σεπ 2022, 21:44
Phorum.gr user: Passager

Re: Καμιά σχέση με Ακροδεξιά, θα μάθετε να τη λέτε Ταυτοτική Δεξιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Passager » 01 Ιούλ 2023, 00:32

Green Dragon έγραψε:
29 Ιουν 2023, 08:49
Και γιατί ο όρος 'ακροδεξιός' είναι κακός;
Δεν ειναι κακος. Απλα δεν ειναι σωστος.
Εαν η δεξια σχετιζεται με την "αστικη" (καπιταλιστικη) επικυριαρχια στα πολιτικα δρωμενα τοτε η ακρα δεξια θα σημαινε ακρα καπιταλιστικη πολιτικοοικονομικη προσεγγιση.

Ενω το αντιθετο συμβαινει με τα νεα πατριωτικα κομματα στην Ευρωπη.

Τωρα εαν με το δεξια εννοεις την συντηριτικη προσεγγιση της κοινωνιας, την διατηρηση ηθων αξιων ιστοριας κλπ το "ακρα" δεν εχει τιποτα να προσθεσει. Δεν ειναι παρα τα στανταρ μιας δεξιας κοινωνιας μεχρι τα 80ς, που μπορει να ειναι ακομα και σοσιαλιστικη. Αρα εκει αυτο πυ διεφερε ηταν η οικονομικη τοποθετηση. Η Ελλαδα ανηκει στους Ελληνες στους σημερινους σκατοκεφαλους ( στων οποιων το κεφαλι μεσα εχει χεσει η νεα Ταξη) φανταζει "φασιστικο" ενω το ειχε πει ενας σοσιαλιστης προθυπουργος....
Αντιστοιχα ο νεοταξιτης γιος του εν λογω προθυπουργου, οταν εγινε ο ιδιος ανωτατος αρχων -τρομαρα του- και με οτι ειχε περιεχθει στη η γκλαβα του απο αυτα που ειπαμε παραπανω, ειπε το " Αιγαιο ανηκει στα ψαρια του".

Οποτε, εν καταληξει, εχει δικιο ο Αριστος οταν προτεινει να μπουκοταρουμε τον ορο "ακρα δεξια" οχι γιατι μας πιανει φαγουρα πουθενα, αλλα γιατι απλα δεν εχει καμμια σχεση με την πραγματικοτητα.

Προκειται για λαϊκα πατριωτικα και ταυτοτικα κινηματα, βασισμενα σε αιωνιες αξιες που προφυλαξαν την ανθρωποτητα και τον πολιτισμο της απο την βαρβαροτητα. Σε αντιθεση με την "γουοκ" πουστρολαθρολαγνα πλεον αριστερα που επιταχυνει τον εκβαρβαρισμο.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34849
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Καμιά σχέση με Ακροδεξιά, θα μάθετε να τη λέτε Ταυτοτική Δεξιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 01 Ιούλ 2023, 01:31

Passager έγραψε:
01 Ιούλ 2023, 00:32
Η Ελλαδα ανηκει στους Ελληνες στους σημερινους σκατοκεφαλους ( στων οποιων το κεφαλι μεσα εχει χεσει η νεα Ταξη) φανταζει "φασιστικο" ενω το ειχε πει ενας σοσιαλιστης προθυπουργος..
Για την ακρίβεια και ΤΟΤΕ από κάποιους προχωρημένους γαλλοτραφείς (λέγε με Ριχάρδο Σωμερίτη :8) ) είχε κατηγορηθεί ότι αντιγράφει το σύνθημα "η Γαλλία στους Γάλλους" που έλεγε ο πατέρας Λεπέν. :wink
Σε αυτό οι διανοούμενοι πασόκοι (τρόπος του λέγειν) είχαν δώσει την εμβριθή απάντηση ότι στην ελληνική περίπτωση εννοούσε την απεξάρτηση από τον "ιμπεριαλισμό" και ο Αντρέ ήταν σύμμαχος των αντιιμπεριαλιστικών κινημάτων της Μέσης Ανατολής (που ήταν,Αραφάτ,Καντάφι κλπ) - ήταν όμως εκ του ασφαλούς διότι δεν υπήρχε τότε στην Ελλάδα σοβαρός πληθυσμός μεταναστών.

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2759
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Καμιά σχέση με Ακροδεξιά, θα μάθετε να τη λέτε Ταυτοτική Δεξιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 02 Ιούλ 2023, 16:10

Golden Age έγραψε:
01 Ιούλ 2023, 00:19
Dorian έγραψε:
30 Ιουν 2023, 17:23
πρεπει να υπάρχει διαφορετικός λόγος από τον κυρίαρχο. Αν δεν έχεις κάτι διαφορετικό να πεις από αυτά που παπαγαλίζουν οι άλλοι δεν έχεις και λόγο ύπαρξης. Σε λίγο θα πρέπει να λέμε σαν υπνωτισμένοι παπαγάλοι για τοξικότητα και άλλα τέτοια φρούτα που μας έπρηξε μέχρι και η νουδούλα.
Το τι πρέπει να γίνει έχει ήδη συμβεί. Δουλειά να οργανωθεί κόσμος, οργανώσεις γραφεία, δράσεις, νεολαία, σύμβολα, . το πως θα αντιμετωπιστούν οι επιθέσεις που θα οργανώσει η αριστερά αναρχικοί με την άδεια του κράτους και να περιμένουν δικαστές ΜΜΕ να συμβεί το κατάλληλο περιστατικό με τους φάκελους της ΕΥΠ έτοιμους, δεν έχω ιδέα.
Διαφορετικός λόγος θα υπάρχει. Τα υπόλοιπα μην τα περιμένεις απο τους ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ, εκτός ίσως απο γραφεία. Ακριβώς επειδή θέλουν να αποφύγουν το "κατάλληλο περιστατικό". Άσε που θέτουν απο τώρα μέχρι ζήτημα υπάρξεως των ΣΠΑΡΤΙΑΤΩΝ στη βουλή. Αν και συγκεντρώσεις μπορεί να υπάρξουν.

Τα υπόλοιπα είναι δουλειά του ευρύτερου εθνικιστικού χώρου. Ίσως και του Εθνικού Κόμματος Έλληνες.
Ισως δεν ήμουν αναλυτικός. Διαφορετικός λόγος από τον κυρίαρχο πάει ενάντια στην υιοθέτηση του identity politics, που εχει να κάνει κυρίως στην Αμερική με μειονότητες, γκει κοκ. να τον υιοθετήσεις για εκμοντερνισμό(;) είναι αρνητικό. Πρέπει μάλιστα να αποφεύγεται η χρήση όρων που mainstream κόμματα με ευκολία υιοθετούν παραδείγματος χάριν του τοξικός που έκανε κατά κόρον η νουδου πρόσφατα.
Δεν ξέρω τι θα κάνουν οι Σπαρτιατες, καλή τύχη τους εύχομαι.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών