40 τακατο.Φάτε το καρτέλ των ακτοπλοϊκών γίδια δεξιοί

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40846
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: 40 τακατο.Φάτε το καρτέλ των ακτοπλοϊκών γίδια δεξιοί

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 11 Ιούλ 2023, 14:11

Lord Brum έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 14:05
hellegennes έγραψε:
10 Ιούλ 2023, 22:59
Baldur έγραψε:
10 Ιούλ 2023, 13:46
Απο τη στιγμη που ενα χονδρικα 30-40% του πληθυσμου αποφασισε πως του ειναι αδιαφορο/ισαξιο να κυβερνησει ο Μητσοτακης και απειχε απο τις καλπες, αυτο μεταφραζεται σε αυτονοητη ανοχη, κοινως εμμεση στηριξη. Οποιος δεν γουσταρει, σηκωνει τον κωλο του και ειτε συμμετεχει στην εκλογικη διαδικασια ειτε αρπαζει τα οπλα.
Όχι, μεταφράζεται κανονικά και με τον νόμο σε απουσία στήριξης οποιουδήποτε συνδυασμού και κανονικά οφείλει να οδηγεί σε αλλαγές στην πολιτική σκηνή, στην υπεροψία των αρχιδιών που ψηφίζετε και έχουν το θράσος να λένε ότι μόνο με αυτοδυναμία αποδέχονται το αποτέλεσμα, αλλιώς ξαναπάμε σε εκλογές, όπως και στην γενικότερη πελατειακή νοοτροπία τους.

Το ακριβώς αντίθετο της ανοχής είναι. Ανοχή αντιθέτως είναι αυτό που κάνετε εσείς.

Σε μια δημοκρατία δεν υπάρχουν όπλα, οι απόψεις εκφράζονται πολιτικά και το λευκό είναι πολιτική έκφραση. Συμμετοχή δεν είναι μόνο η ψήφος στήριξης σε έναν συνδυασμό, είναι και η παντελής απουσία στήριξης σε κάθε συνδυασμό.
Συνεννοείται μια παρέα αν θα πάμε σινεμά, σε ταβέρνα ή για ποτό. 4 από τους 10 δεν εκφέρουν γνώμη και ουσιαστικα λενε ο,τι αποφασίσετε εμείς μέσα. Αυτό κάνουν οι απεχοντες. Ας συμμετείχαν. Βέβαια στο 40% οι μισοί και παραπάνω ειναι πεθαμενοι ή υπερυπεριλικες αρα τονποσοστο αποχης ειναι πλασματικό. Αλλά σε κάθε περίπτωση όταν αφηνειςναλλους να αποφασίζουν δεν δικαιούσαι δια να ομιλεις
Λάθος είναι το παράδειγμά σου.

Υπάρχουν 10 μαγαζιά που είναι ανοιχτά. Οι 6 στους 10 λένε "εμείς θέλουμε να πάμε στου Μανώλη, γιατί έχει το λιγότερο κακό φαγητό" και οι 4 λένε "όλοι αυτοί έχουν κακό φαγητό, δεν θέλουμε κανέναν κι όσο τους δίνετε λεφτά δεν έχουν λόγο να βελτιωθούν". Οπότε πηγαίνουν οι 6 μόνοι τους στον Μανώλη και καλούνται να πληρώσουν τον λογαριασμό και οι 10 γιατί αυτοί οι 6 δεν είχαν πρόβλημα να ανεχτούν καμένο φαγητό.

Αυτό περιγράφει την κατάσταση.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40846
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: 40 τακατο.Φάτε το καρτέλ των ακτοπλοϊκών γίδια δεξιοί

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 11 Ιούλ 2023, 14:19

Isildur έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 14:00
hellegennes έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 13:17
Isildur έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 06:43

Φτάνει ρε μαλάκα είπαμε, φτάνει. Μετανιώνει κανείς που σου λέει μια κουβέντα.
Όχι φτάνει. Ή παραδέξου ότι λες μεγαλόστομες παπαριές ή μην αρχίζεις την συζήτηση. Αυτό που ξεκινάς, λες μια βλακεία, σου ζητάω να τις στοιχειοθετήσεις και ξαφνικά "κουράζεσαι" είναι ενοχλητικό γιατί δημιουργείς εντυπώσεις. Δεν θες διάλογο; Με γεια σου με χαρά σου. Αλλά μην τον ξεκινάς και μόλις πάρεις απάντηση το παίζεις θιγμένος.
Μάθε πρώτα να μιλάς σαν άνθρωπος και να μην το γυρνάς στις αντχομινιές, τις "συμβουλές" και τις προσβολές και μετά έλα να κάνουμε κουβέντα.
Δεν θέλω καν να διαβάσω τι έγραψες παρακάτω. Δεν με ενδιαφέρει καθόλου όταν ξεκινάς με ψέμα.

Η απάντησή σου σε ερωτήσεις που δεν περιέχουν ίχνος προσβολής και ad hominem, ήταν αυτή:
Isildur έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 00:14
Έλα, νταξ. Φτάνει...
Γιατί; Γιατί δεν σου άρεσαν οι ερωτήσεις και δεν είχες κάτι ουσιαστικό να απαντήσεις. Ουσιαστικά αυτό που θεώρησες προσβολή ήταν που δεν συμφώνησα με την προσβλητική σου άποψη ότι το λευκό δεν είναι έκφραση άποψης και έχουν δικαίωμα να γκρινιάζουν όσοι ψήφισαν την κυβέρνηση για ό,τι κάνει η κυβέρνηση και αυτοί που δεν την ψήφισαν όχι.

Αυτό είναι το ποστ με το οποίο ενοχλήθηκες, που έχει προσβολές και ad hominem:
Δεν σημαίνει αδιαφορία η αποχή, φίλε, είναι εξίσου ψήφος, δηλαδή έκφραση άποψης, που συγκεκριμένα λέει ότι δεν υπάρχει τίποτα στην πολιτική σκηνή που να εκφράζει το άτομο, κανείς που να θεωρείται ικανός για να κυβερνήσει.

Τουναντίον, τίποτα δεν αλλάζει τελικά γιατί υπάρχει η ανοχή του υπόλοιπου των ψηφοφόρων που ψηφίζει με γνώμονα το "θα ψηφίσω τα σκατά που μυρίζουν ελαφρώς λιγότερο". Οπότε αυτή η πολιτική άποψη -του λευκού- χάνεται γιατί οι Μητσοτάκηδες και οι Τσιπράδες αυτής της χώρας ξέρουν ότι μπορεί να στηριχθούν σ' αυτήν την σαθρή λογική σας και στα παπάρια τους αν υπάρχει γενικευμένη δυσαρέσκεια. Όσο τους δίνεις ψήφο ανοχής και όχι εμπιστοσύνης θα συνεχίζουν να κάνουν ό,τι έκαναν πάντα κι εσύ να λες σαν τον δαρμένο ότι δεν είσαι οπαδός και τι να κάνουμε, δεν μπορούμε να περιμένουμε ουτοπικές λύσεις, ο ρεαλισμός είναι να ψηφίσω τον λιγότερο βρομερό βάλτο.

Στην ουσία η ψήφος σου ακυρώνει την αποχή και βγαίνεις από πάνω λέγοντας ότι «ας πρόσεχαν» και «δεν μας ενδιαφέρει η άποψή τους».

Τουλάχιστον, αν κάνεις μια επιλογή, να την υποστηρίζεις φουλ και να μην βγαίνεις μετά να λες ότι δεν είχες μεγάλες προσδοκίες αλλά δεν μπορούσες να κάνεις αλλιώς. Από την στιγμή που τους ψηφίζεις σημαίνει ότι σε εκφράζουν, μόνο την πρώτη φορά νοείται δοκιμαστική η ψήφος, μετά μεταφράζεται ότι αυτό γουστάρεις, τελεία.

Είναι δε αυτονόητο ότι δεν έχεις κανένα απολύτως δικαίωμα να διαμαρτυρηθείς για οποιαδήποτε πολιτική προκύψει, για οποιαδήποτε οικονομική κατάσταση ούτε να το παίξεις θιγμένος. Εκεί κυριολεκτικά ισχύει το "ας πρόσεχες". Τελεία και παύλα.

Α, δηλαδή στο 40% δεν τρέχει τίποτα, δεν είναι "μεγάλες διαστάσεις", στο 60% ξαφνικά γίνονται μεγάλες οι διαστάσεις και το συζητάμε. Υπάρχει κάποιος λόγος γι' αυτό το ράντομ ποσοστό;
Είναι μάταιο να σε ρωτήσω ποιες λέξεις και εκφράσεις είναι προσβολή και ad hominem γιατί θα απαντήσεις "φτάνει", "άσ' το" ότι βαρέθηκες ή κάτι άλλο παραπλήσιο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: 40 τακατο.Φάτε το καρτέλ των ακτοπλοϊκών γίδια δεξιοί

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 11 Ιούλ 2023, 14:24

hellegennes έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 14:19
Isildur έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 14:00
hellegennes έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 13:17


Όχι φτάνει. Ή παραδέξου ότι λες μεγαλόστομες παπαριές ή μην αρχίζεις την συζήτηση. Αυτό που ξεκινάς, λες μια βλακεία, σου ζητάω να τις στοιχειοθετήσεις και ξαφνικά "κουράζεσαι" είναι ενοχλητικό γιατί δημιουργείς εντυπώσεις. Δεν θες διάλογο; Με γεια σου με χαρά σου. Αλλά μην τον ξεκινάς και μόλις πάρεις απάντηση το παίζεις θιγμένος.
Μάθε πρώτα να μιλάς σαν άνθρωπος και να μην το γυρνάς στις αντχομινιές, τις "συμβουλές" και τις προσβολές και μετά έλα να κάνουμε κουβέντα.
Δεν θέλω καν να διαβάσω τι έγραψες παρακάτω. Δεν με ενδιαφέρει καθόλου όταν ξεκινάς με ψέμα.

Η απάντησή σου σε ερωτήσεις που δεν περιέχουν ίχνος προσβολής και ad hominem, ήταν αυτή:
Isildur έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 00:14
Έλα, νταξ. Φτάνει...
Γιατί; Γιατί δεν σου άρεσαν οι ερωτήσεις και δεν είχες κάτι ουσιαστικό να απαντήσεις. Ουσιαστικά αυτό που θεώρησες προσβολή ήταν που δεν συμφώνησα με την προσβλητική σου άποψη ότι το λευκό δεν είναι έκφραση άποψης και έχουν δικαίωμα να γκρινιάζουν όσοι ψήφισαν την κυβέρνηση για ό,τι κάνει η κυβέρνηση και αυτοί που δεν την ψήφισαν όχι.

Αυτό είναι το ποστ με το οποίο ενοχλήθηκες, που έχει προσβολές και ad hominem:
Δεν σημαίνει αδιαφορία η αποχή, φίλε, είναι εξίσου ψήφος, δηλαδή έκφραση άποψης, που συγκεκριμένα λέει ότι δεν υπάρχει τίποτα στην πολιτική σκηνή που να εκφράζει το άτομο, κανείς που να θεωρείται ικανός για να κυβερνήσει.

Τουναντίον, τίποτα δεν αλλάζει τελικά γιατί υπάρχει η ανοχή του υπόλοιπου των ψηφοφόρων που ψηφίζει με γνώμονα το "θα ψηφίσω τα σκατά που μυρίζουν ελαφρώς λιγότερο". Οπότε αυτή η πολιτική άποψη -του λευκού- χάνεται γιατί οι Μητσοτάκηδες και οι Τσιπράδες αυτής της χώρας ξέρουν ότι μπορεί να στηριχθούν σ' αυτήν την σαθρή λογική σας και στα παπάρια τους αν υπάρχει γενικευμένη δυσαρέσκεια. Όσο τους δίνεις ψήφο ανοχής και όχι εμπιστοσύνης θα συνεχίζουν να κάνουν ό,τι έκαναν πάντα κι εσύ να λες σαν τον δαρμένο ότι δεν είσαι οπαδός και τι να κάνουμε, δεν μπορούμε να περιμένουμε ουτοπικές λύσεις, ο ρεαλισμός είναι να ψηφίσω τον λιγότερο βρομερό βάλτο.

Στην ουσία η ψήφος σου ακυρώνει την αποχή και βγαίνεις από πάνω λέγοντας ότι «ας πρόσεχαν» και «δεν μας ενδιαφέρει η άποψή τους».

Τουλάχιστον, αν κάνεις μια επιλογή, να την υποστηρίζεις φουλ και να μην βγαίνεις μετά να λες ότι δεν είχες μεγάλες προσδοκίες αλλά δεν μπορούσες να κάνεις αλλιώς. Από την στιγμή που τους ψηφίζεις σημαίνει ότι σε εκφράζουν, μόνο την πρώτη φορά νοείται δοκιμαστική η ψήφος, μετά μεταφράζεται ότι αυτό γουστάρεις, τελεία.

Είναι δε αυτονόητο ότι δεν έχεις κανένα απολύτως δικαίωμα να διαμαρτυρηθείς για οποιαδήποτε πολιτική προκύψει, για οποιαδήποτε οικονομική κατάσταση ούτε να το παίξεις θιγμένος. Εκεί κυριολεκτικά ισχύει το "ας πρόσεχες". Τελεία και παύλα.

Α, δηλαδή στο 40% δεν τρέχει τίποτα, δεν είναι "μεγάλες διαστάσεις", στο 60% ξαφνικά γίνονται μεγάλες οι διαστάσεις και το συζητάμε. Υπάρχει κάποιος λόγος γι' αυτό το ράντομ ποσοστό;
Είναι μάταιο να σε ρωτήσω ποιες λέξεις και εκφράσεις είναι προσβολή και ad hominem γιατί θα απαντήσεις "φτάνει", "άσ' το" ότι βαρέθηκες ή κάτι άλλο παραπλήσιο.
Σταμάτα ρε μαλάκα λέμε, φτάνει. Δεν θέλω (και δεν θέλεις) να το συνεχίσουμε, φτάνει λέμε. Έκανα ένα λάθος που σου μίλησα σε πολιτικό θέμα, το κατάλαβα και είπα "φτάνει". Κι εσύ εκεί...
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27204
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: 40 τακατο.Φάτε το καρτέλ των ακτοπλοϊκών γίδια δεξιοί

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 11 Ιούλ 2023, 14:29

Μαδουραίος έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 14:07
Εδώ που τα λέμε για να καταντήσει ο άλλος μούτσος σίγουρα αγράμματος είναι.
Ο μούτσος τα έχει κονομήσει, εισπράξει 2,5 συντάξεις και κοροϊδεύει τα ηλίθια κομματόσκυλα, που ιδρώνουν στις υπόγες καλοκαιριάτικα, αφού δεν είναι άξια για κάτι παραπάνω. :c020:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38063
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: 40 τακατο.Φάτε το καρτέλ των ακτοπλοϊκών γίδια δεξιοί

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 11 Ιούλ 2023, 14:29

Έχουμε γενικότερο πρόβλημά να εκφράζουμε τα συναισθήματα μας παιδιά, γενικότερο και το πιο βασικό, όλοι μας.
Επί της ουσίας πάντως, χελ - ισίλ 1-0 μέχρι στιγμής.
:003:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: 40 τακατο.Φάτε το καρτέλ των ακτοπλοϊκών γίδια δεξιοί

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 11 Ιούλ 2023, 14:31

sys3x έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 14:29
Έχουμε γενικότερο πρόβλημά να εκφράζουμε τα συναισθήματα μας παιδιά, γενικότερο και το πιο βασικό, όλοι μας.
Επί της ουσίας πάντως, χελ - ισίλ 1-0 μέχρι στιγμής.
:003:
Ειδικά εσύ που ξες και το παρασκήνιο, δεν θα έπρεπε να λες τέτοιες μαλακίες.

Αλλά δεν πειράζει, ξέρω. Το αίμα νερό δεν γίνεται...
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 13240
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: 40 τακατο.Φάτε το καρτέλ των ακτοπλοϊκών γίδια δεξιοί

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 11 Ιούλ 2023, 14:31

Nandros έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 14:29
Μαδουραίος έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 14:07
Εδώ που τα λέμε για να καταντήσει ο άλλος μούτσος σίγουρα αγράμματος είναι.
Ο μούτσος τα έχει κονομήσει, εισπράξει 2,5 συντάξεις και κοροϊδεύει τα ηλίθια κομματόσκυλα, που ιδρώνουν στις υπόγες καλοκαιριάτικα, αφού δεν είναι άξια για κάτι παραπάνω. :c020:
Μουτσε.

:smt005::smt005::smt005:

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38063
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: 40 τακατο.Φάτε το καρτέλ των ακτοπλοϊκών γίδια δεξιοί

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 11 Ιούλ 2023, 14:32

Nandros έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 14:29
Μαδουραίος έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 14:07
Εδώ που τα λέμε για να καταντήσει ο άλλος μούτσος σίγουρα αγράμματος είναι.
2,5 συντάξεις
Ναι βρε, το καταλάβαμε αυτό, απλά δεν είμαστε όλοι νεοδημοκράτες, τι να κάνουμε τώρα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40846
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: 40 τακατο.Φάτε το καρτέλ των ακτοπλοϊκών γίδια δεξιοί

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 11 Ιούλ 2023, 14:36

Nandros έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 14:29
Μαδουραίος έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 14:07
Εδώ που τα λέμε για να καταντήσει ο άλλος μούτσος σίγουρα αγράμματος είναι.
Ο μούτσος τα έχει κονομήσει, εισπράξει 2,5 συντάξεις
Το χρήμα δεν σε κάνει μορφωμένο ούτε φυσικά το να κλέβεις το κράτος είναι κάτι που πρέπει να διατυμπανίζεις.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
dtri2020
Δημοσιεύσεις: 3972
Εγγραφή: 02 Απρ 2021, 10:59

Re: 40 τακατο.Φάτε το καρτέλ των ακτοπλοϊκών γίδια δεξιοί

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dtri2020 » 11 Ιούλ 2023, 14:37

Isildur έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 14:31
sys3x έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 14:29
Έχουμε γενικότερο πρόβλημά να εκφράζουμε τα συναισθήματα μας παιδιά, γενικότερο και το πιο βασικό, όλοι μας.
Επί της ουσίας πάντως, χελ - ισίλ 1-0 μέχρι στιγμής.
:003:
Ειδικά εσύ που ξες και το παρασκήνιο, δεν θα έπρεπε να λες τέτοιες μαλακίες.

Αλλά δεν πειράζει, ξέρω. Το αίμα νερό δεν γίνεται...
Προειδοποίηση: όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα τον τρώνε οι κότες.
dtrimedia: Σύντομα κοντά σας!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27204
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: 40 τακατο.Φάτε το καρτέλ των ακτοπλοϊκών γίδια δεξιοί

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 11 Ιούλ 2023, 14:37

sys3x έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 14:32
Nandros έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 14:29
Μαδουραίος έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 14:07
Εδώ που τα λέμε για να καταντήσει ο άλλος μούτσος σίγουρα αγράμματος είναι.
2,5 συντάξεις
Ναι βρε, το καταλάβαμε αυτό, απλά δεν είμαστε όλοι νεοδημοκράτες, τι να κάνουμε τώρα.
Αγοράκι μου δεν με έφτιαξε κανένα κόμμα. Μόνος μου τα κατάφερα και τότε δεν ψήφιζα νδ.
Το μόνο που μου έδωσε η νδ είναι το τιμητικό επίδομα για την Κύπρο.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38063
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: 40 τακατο.Φάτε το καρτέλ των ακτοπλοϊκών γίδια δεξιοί

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 11 Ιούλ 2023, 14:38

Isildur έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 14:31
sys3x έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 14:29
Έχουμε γενικότερο πρόβλημά να εκφράζουμε τα συναισθήματα μας παιδιά, γενικότερο και το πιο βασικό, όλοι μας.
Επί της ουσίας πάντως, χελ - ισίλ 1-0 μέχρι στιγμής.
:003:
Ειδικά εσύ που ξες και το παρασκήνιο, δεν θα έπρεπε να λες τέτοιες μαλακίες.

Αλλά δεν πειράζει, ξέρω. Το αίμα νερό δεν γίνεται...
Ξέρω, δεν είναι σωστό αυτό αλλά:
:003:

Στην πραγματικότητα όλα αυτά είναι κραυγές, μην με πληγώνεις, με πλήγωσες, με πληγώνεις ενώ σε αγαπάω και τέτοια.
:003:

Και ισχύει για όλους μας, αμφίδρομα.
:P
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: 40 τακατο.Φάτε το καρτέλ των ακτοπλοϊκών γίδια δεξιοί

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 11 Ιούλ 2023, 14:39

sys3x έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 14:38
Isildur έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 14:31
sys3x έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 14:29
Έχουμε γενικότερο πρόβλημά να εκφράζουμε τα συναισθήματα μας παιδιά, γενικότερο και το πιο βασικό, όλοι μας.
Επί της ουσίας πάντως, χελ - ισίλ 1-0 μέχρι στιγμής.
:003:
Ειδικά εσύ που ξες και το παρασκήνιο, δεν θα έπρεπε να λες τέτοιες μαλακίες.

Αλλά δεν πειράζει, ξέρω. Το αίμα νερό δεν γίνεται...
Ξέρω, δεν είναι σωστό αυτό αλλά:
:003:

Στην πραγματικότητα όλα αυτά είναι κραυγές, μην με πληγώνεις, με πλήγωσες, με πληγώνεις ενώ σε αγαπάω και τέτοια.
:003:

Και ισχύει για όλους μας, αμφίδρομα.
:P
Μην αρχίσεις κι εσύ τώρα ρε sys, σε ικετεύω. Βλέπεις ότι τόση ώρα δεν βγάζω άχνα, αλλά μη με βάζεις κι εμένα στον κουβά...
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38063
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: 40 τακατο.Φάτε το καρτέλ των ακτοπλοϊκών γίδια δεξιοί

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 11 Ιούλ 2023, 14:39

Nandros έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 14:37
sys3x έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 14:32
Nandros έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 14:29

2,5 συντάξεις
Ναι βρε, το καταλάβαμε αυτό, απλά δεν είμαστε όλοι νεοδημοκράτες, τι να κάνουμε τώρα.
Αγοράκι μου δεν με έφτιαξε κανένα κόμμα. Μόνος μου τα κατάφερα και τότε δεν ψήφιζα νδ.
Το μόνο που μου έδωσε η νδ είναι το τιμητικό επίδομα για την Κύπρο.
Και πολύ καλά έκανε (δεν ειρωνεύομαι), απλά σου επισήμανα κάτι πολύ διαφορετικό.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38063
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: 40 τακατο.Φάτε το καρτέλ των ακτοπλοϊκών γίδια δεξιοί

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 11 Ιούλ 2023, 14:40

Isildur έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 14:39
sys3x έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 14:38
Isildur έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 14:31

Ειδικά εσύ που ξες και το παρασκήνιο, δεν θα έπρεπε να λες τέτοιες μαλακίες.

Αλλά δεν πειράζει, ξέρω. Το αίμα νερό δεν γίνεται...
Ξέρω, δεν είναι σωστό αυτό αλλά:
:003:

Στην πραγματικότητα όλα αυτά είναι κραυγές, μην με πληγώνεις, με πλήγωσες, με πληγώνεις ενώ σε αγαπάω και τέτοια.
:003:

Και ισχύει για όλους μας, αμφίδρομα.
:P
Μην αρχίσεις κι εσύ τώρα ρε sys, σε ικετεύω. Βλέπεις ότι τόση ώρα δεν βγάζω άχνα, αλλά μη με βάζεις κι εμένα στον κουβά...
Fair enough.
SpoilerShow
:003:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών