θα δεχόσασταν αύξηση ενα φραπε;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5396
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: θα δεχόσασταν αύξηση ενα φραπε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 15 Ιούλ 2023, 22:26

vag_el έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 22:23
GoBzi έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 16:55
vag_el έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 16:21

Προσωπικά δεν με χαλάει το 9-5 και μετά να περνάω την μέρα μου με την οικογένειά μου. Ο ιδιοκτήτης της εταιρείας που δουλεύω μπορεί να βγάζει χ20 απ'ότι βγάζω αλλά λείπει από 4 μέχρι 6 μήνες τον χρόνο από το σπίτι του επαγγελματικά ταξίδια. :102:
Αν έβγαζες αρκετά χρήματα για την οικογένειά σου και τον εαυτό σου δε θα σε πείραζε ούτε και το 7- 9μμ.Τώρα όμως εσύ παίρνεις 3.60 και γυρνάς στο σπίτι στις 6.Αν δε σε πειράζει οκ υπαναχωρώ
Ρε αδερφέ, γνωριζόμαστε ή απλά κάνεις υποθέσεις επειδή είμαι ιδιωτικός υπάλληλος; Από πού προκύπτει ότι δεν βγάζω αρκετά χρήματα και δεν είμαι ικανοποιημένος με την ζωή μου/δουλειά μου;
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4512
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: θα δεχόσασταν αύξηση ενα φραπε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 15 Ιούλ 2023, 22:28

GoBzi έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 22:26
vag_el έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 22:23
GoBzi έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 16:55


Προσωπικά δεν με χαλάει το 9-5 και μετά να περνάω την μέρα μου με την οικογένειά μου. Ο ιδιοκτήτης της εταιρείας που δουλεύω μπορεί να βγάζει χ20 απ'ότι βγάζω αλλά λείπει από 4 μέχρι 6 μήνες τον χρόνο από το σπίτι του επαγγελματικά ταξίδια. :102:
Αν έβγαζες αρκετά χρήματα για την οικογένειά σου και τον εαυτό σου δε θα σε πείραζε ούτε και το 7- 9μμ.Τώρα όμως εσύ παίρνεις 3.60 και γυρνάς στο σπίτι στις 6.Αν δε σε πειράζει οκ υπαναχωρώ
Ρε αδερφέ, γνωριζόμαστε ή απλά κάνεις υποθέσεις επειδή είμαι ιδιωτικός υπάλληλος; Από πού προκύπτει ότι δεν βγάζω αρκετά χρήματα και δεν είμαι ικανοποιημένος με την ζωή μου/δουλειά μου;
Αν ειχες ζωη, δεν θα ήσουν εδω

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5396
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: θα δεχόσασταν αύξηση ενα φραπε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 15 Ιούλ 2023, 22:29

kongrosian έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 22:28
GoBzi έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 22:26
vag_el έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 22:23


Αν έβγαζες αρκετά χρήματα για την οικογένειά σου και τον εαυτό σου δε θα σε πείραζε ούτε και το 7- 9μμ.Τώρα όμως εσύ παίρνεις 3.60 και γυρνάς στο σπίτι στις 6.Αν δε σε πειράζει οκ υπαναχωρώ
Ρε αδερφέ, γνωριζόμαστε ή απλά κάνεις υποθέσεις επειδή είμαι ιδιωτικός υπάλληλος; Από πού προκύπτει ότι δεν βγάζω αρκετά χρήματα και δεν είμαι ικανοποιημένος με την ζωή μου/δουλειά μου;
Αν ειχες ζωη, δεν θα ήσουν εδω
Σωστό και αυτό :lol:
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3178
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: θα δεχόσασταν αύξηση ενα φραπε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 15 Ιούλ 2023, 22:30

GoBzi έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 22:26
vag_el έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 22:23
GoBzi έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 16:55


Προσωπικά δεν με χαλάει το 9-5 και μετά να περνάω την μέρα μου με την οικογένειά μου. Ο ιδιοκτήτης της εταιρείας που δουλεύω μπορεί να βγάζει χ20 απ'ότι βγάζω αλλά λείπει από 4 μέχρι 6 μήνες τον χρόνο από το σπίτι του επαγγελματικά ταξίδια. :102:
Αν έβγαζες αρκετά χρήματα για την οικογένειά σου και τον εαυτό σου δε θα σε πείραζε ούτε και το 7- 9μμ.Τώρα όμως εσύ παίρνεις 3.60 και γυρνάς στο σπίτι στις 6.Αν δε σε πειράζει οκ υπαναχωρώ
Ρε αδερφέ, γνωριζόμαστε ή απλά κάνεις υποθέσεις επειδή είμαι ιδιωτικός υπάλληλος; Από πού προκύπτει ότι δεν βγάζω αρκετά χρήματα και δεν είμαι ικανοποιημένος με την ζωή μου/δουλειά μου;
Οχι ,δε γνωριζόμαστε και δεν προκύπτει απο πουθενά ο μισθός σου.Αν είσαι ικανοποιημένος είναι άλλο ζήτημα ,οκ δεκτό
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3178
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: θα δεχόσασταν αύξηση ενα φραπε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 15 Ιούλ 2023, 22:37

GoBzi έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 09:58
dtri2020 έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 09:46
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 09:37
Τέλος το μοντέλο του σταθερού μισθού και οικογενειαρχη που μας μεγάλωσε. Η λογική τώρα είναι ιδιωτικός τομέας, αλλάζεις συνέχεια δουλειές, επίδομα ανεργίας, εργενιλικι, φρι καταστάσεις και φασεισμός. Οικογενεια τέλος, ζωή μαγική.
Αυτό το μοντέλο ίσχυε μόνο για τους δημόσιους υπαλλήλους και τα παιδιά τους. Οι υπόλοιποι, οι κυρ Παντελήδες που λένε οι αριστεροί, είχαν πάντα την ανασφάλεια της δουλειάς τους.

Βέβαια, τελικά φρόντισε η αριστερά και για αυτό. Με συνεχόμενες απεργίες φρόντισε να κλείσουν όλες οι βιομηχανίες στην Ελλάδα και έμειναν άνεργοι αυτοί που δούλευαν σε αυτές.

Εικόνα

Εικόνα

Νίκησαν οι απεργοί, έκλεισε το εργοστάσιο.
:goodpost:
Δεν μου είπες τι ψηφίζεις ,αλλά απ΄τα χειροκροτήματά σου και τους πανηγυρισμούς σου ,μάλλον δεξιός είσαι
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5396
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: θα δεχόσασταν αύξηση ενα φραπε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 15 Ιούλ 2023, 22:42

vag_el έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 22:37
GoBzi έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 09:58
dtri2020 έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 09:46


Αυτό το μοντέλο ίσχυε μόνο για τους δημόσιους υπαλλήλους και τα παιδιά τους. Οι υπόλοιποι, οι κυρ Παντελήδες που λένε οι αριστεροί, είχαν πάντα την ανασφάλεια της δουλειάς τους.

Βέβαια, τελικά φρόντισε η αριστερά και για αυτό. Με συνεχόμενες απεργίες φρόντισε να κλείσουν όλες οι βιομηχανίες στην Ελλάδα και έμειναν άνεργοι αυτοί που δούλευαν σε αυτές.

Εικόνα

Εικόνα

Νίκησαν οι απεργοί, έκλεισε το εργοστάσιο.
:goodpost:
Δεν μου είπες τι ψηφίζεις ,αλλά απ΄τα χειροκροτήματά σου και τους πανηγυρισμούς σου ,μάλλον δεξιός είσαι
Δεν μένω Ελλάδα, δεν ψηφίζω από επιλογή. Το δεξιότερο κόμμα που έχω ψηφίσει ήταν το ΚΚΕ.
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3178
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: θα δεχόσασταν αύξηση ενα φραπε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 15 Ιούλ 2023, 22:43

GoBzi έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 19:29
vag_el έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 18:24
Isildur έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 18:13

Βρε άσε τι θα κάνω εγώ ή τι έχει ο Μητσοτάκης. Άλλη κουβέντα είναι αυτή και την κάνουμε όποτε θες, δεν έχω πρόβλημα. Κάτι πολύ συγκεκριμένο σε ρώτησα, ακριβώς πάνω σε αυτά που είπες. Δυο πράγματα ρώτησα μάλιστα, πρώτον πού στον κόσμο γίνονται όλα αυτά που λες και δεύτερον ψηφίζοντας ποιον θα τα έχουμε κι εμεός εδώ ατην ψωροκώσταινα.
Χμ.......
εχω εναν θείο που ζεί στον Καναδά και τον φιλοξενω σπίτι μου το καλοκαίρι.για 3 μήνες περίπου.Είναι συνταξιούχος και παίρνει 3500 δολάρια το μήνα εκεί.Εχει 2 αυτοκίνητα το ένα καινούργιο .Μια μερτσέντες που κοστίζει 60000δολ.και το άλλο δε θυμάμαι τι είναι ,μου φαίνεται Φορντ.Ο δε γιός του είναι τεχνίτης μηχανικος στην αεροπορία και παίρνει 85000το χρόνο.Η γυναίκα του δικηγόρος και παίρνει 65000 το χρόνο.Τα παιδιά του δε ,δυο κορίτσια δουλευουν η μια στην Αγγλική πρεσβεία με μισθό 70000 το χρόνο και η άλλη έχει σπουδάσει Νομική και αυτή τη στιγμή εργάζεται ως ......πως το λένε ?νυχού?φτιαχνει νυχια βλεφαρίδες και φρυδια 22 χρονών είναι η μικρή και 25 η μεγάλη.Κονομάει γύρω στο 500 δολ καθημερινά.(γιατι να ακολουθήσει σαφώς τη Δικηγορία).

Εχω επίσης εναν άλλο θείο που ζεί στον Καναδά και έχει μαζί με την οικογένειά του 4 φαρμες (πια) με κοτόπουλα.Αυτός βγάζει περίπου 300000 δολ το χρόνο και απο τις τέσσερις.Εχει 4 αυτοκίνητα εκ των οποίων το 1 είναι Twinturbo (έχει τρέλλα με τα αυτοκίνητα) .Εργάζονται εκεί και μάλιστα σκληρά,αλλά οι κόποι τους αποδίδουν καρπούς.ΕλληνοΚαναδοί τωρα πιά.Με καταγωγή την Αχαία.Ελπίζω να σε κάλυψα

Γενικά ,εμείς κοιμόμαστε κι εκει εργάζονται.


Υ.Γ ^ κακώς έγραψα ''και απο τις τέσσερις^
Μόνον απο τη μία φάρμα βγάζει περί του 300000 το χρόνο.Βάλε εσύ τώρα και τις 4 που τις δουλεύουν τα παιδιά του ,κανε σούμα και δές πόσα βγάζουν.
Είπες τόσα και δεν μας είπες τίποτα. Που θες να καταλήξεις δεν καταλάβαμε.
Μιλούσα με τον Isildur ,μη πετάγεσαι ξαφνικά.

Αλλά εν πάσει περιπτώσει ,αμα είσαι καπου καλά βολεμένος που με γεια σου και χαρά σου μη μιλάς εκ μέρους των υπολοίπων που δεν είναι και βγαίνει το μεροδούλι μεροφάι με το ζόρι ,Δείξε λίγο σεβασμό
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5396
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: θα δεχόσασταν αύξηση ενα φραπε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 15 Ιούλ 2023, 22:47

vag_el έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 22:43
GoBzi έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 19:29
vag_el έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 18:24


Χμ.......
εχω εναν θείο που ζεί στον Καναδά και τον φιλοξενω σπίτι μου το καλοκαίρι.για 3 μήνες περίπου.Είναι συνταξιούχος και παίρνει 3500 δολάρια το μήνα εκεί.Εχει 2 αυτοκίνητα το ένα καινούργιο .Μια μερτσέντες που κοστίζει 60000δολ.και το άλλο δε θυμάμαι τι είναι ,μου φαίνεται Φορντ.Ο δε γιός του είναι τεχνίτης μηχανικος στην αεροπορία και παίρνει 85000το χρόνο.Η γυναίκα του δικηγόρος και παίρνει 65000 το χρόνο.Τα παιδιά του δε ,δυο κορίτσια δουλευουν η μια στην Αγγλική πρεσβεία με μισθό 70000 το χρόνο και η άλλη έχει σπουδάσει Νομική και αυτή τη στιγμή εργάζεται ως ......πως το λένε ?νυχού?φτιαχνει νυχια βλεφαρίδες και φρυδια 22 χρονών είναι η μικρή και 25 η μεγάλη.Κονομάει γύρω στο 500 δολ καθημερινά.(γιατι να ακολουθήσει σαφώς τη Δικηγορία).

Εχω επίσης εναν άλλο θείο που ζεί στον Καναδά και έχει μαζί με την οικογένειά του 4 φαρμες (πια) με κοτόπουλα.Αυτός βγάζει περίπου 300000 δολ το χρόνο και απο τις τέσσερις.Εχει 4 αυτοκίνητα εκ των οποίων το 1 είναι Twinturbo (έχει τρέλλα με τα αυτοκίνητα) .Εργάζονται εκεί και μάλιστα σκληρά,αλλά οι κόποι τους αποδίδουν καρπούς.ΕλληνοΚαναδοί τωρα πιά.Με καταγωγή την Αχαία.Ελπίζω να σε κάλυψα

Γενικά ,εμείς κοιμόμαστε κι εκει εργάζονται.


Υ.Γ ^ κακώς έγραψα ''και απο τις τέσσερις^
Μόνον απο τη μία φάρμα βγάζει περί του 300000 το χρόνο.Βάλε εσύ τώρα και τις 4 που τις δουλεύουν τα παιδιά του ,κανε σούμα και δές πόσα βγάζουν.
Είπες τόσα και δεν μας είπες τίποτα. Που θες να καταλήξεις δεν καταλάβαμε.
Μιλούσα με τον Isildur ,μη πετάγεσαι ξαφνικά.

Αλλά εν πάσει περιπτώσει ,αμα είσαι καπου καλά βολεμένος που με γεια σου και χαρά σου μη μιλάς εκ μέρους των υπολοίπων που δεν είναι και βγαίνει το μεροδούλι μεροφάι με το ζόρι ,Δείξε λίγο σεβασμό
Στειλτου PM εάν θέλεις να μιλήσεις μαζί του και να μην πετάγονται άλλοι. Ξανά, είμαι ιδιωτικός υπάλληλος. Δεν με έβαλε ούτε ο μπαμπάς ούτε η μάνα στην δουλειά. Σπούδασα κάτι, ξεκίνησα χαμάλης και έφτασα σε ένα ικανοποιητικό σημείο. Δεν θα σεβαστό κανέναν απλά επειδή υπάρχει, ειδικά τους ψευτοαριστερους Έλληνες.
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου
Δημοσιεύσεις: 2906
Εγγραφή: 06 Μαρ 2023, 05:25

Re: θα δεχόσασταν αύξηση ενα φραπε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου » 15 Ιούλ 2023, 23:33

dtri2020 έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 10:29
Dwarven Blacksmith έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 10:23
dtri2020 έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 10:14


Δυστυχώς για εσάς, και με μεγάλο κόστος για την κοινωνία, σας πήρε τελικά πρέφα ο κόσμος και σας έδειξε τον δρόμο για τον σκουπιδοντενεκέ της ιστορίας, όπου και πραγματικά ανήκει η ιδεολογία σας.

Να ζήσουμε να σας θυμόμαστε!
Και φύτρωσαν τα εργοστάσια σαν τα μανιτάρια, και ζήσαν αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα.

Ουστ ρε αεργε.
Για να "φυτρώσουν" τα εργοστάσια θα πρέπει πρώτα να ξεραθούν τα "ζιζάνια". Έχουμε δρόμο ακόμη, αλλά θα το πετύχουμε.

Θα σας εξαφανίσομεν που λέγανε και παλιά!

Λύσσαξες ρε Μπουα! Σκάσε επιτέλους.
Γράφεις συνέχεια βλακείες!

Άβαταρ μέλους
dtri2020
Δημοσιεύσεις: 3972
Εγγραφή: 02 Απρ 2021, 10:59

Re: θα δεχόσασταν αύξηση ενα φραπε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dtri2020 » 16 Ιούλ 2023, 09:11

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 11:05
dtri2020 έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 10:14
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 10:09

10 χρόνια μνημόνια εφαρμοσες, 30% πηγες την ανεργία, αυτό κατάφερες. Ενάντια σε αυτά τα αφεντικά της ξεφτίλας και της ασυδοσίας πρέπει να αγωνιστούμε, για ζωή και αξιοπρέπεια.
Δυστυχώς για εσάς, και με μεγάλο κόστος για την κοινωνία, σας πήρε τελικά πρέφα ο κόσμος και σας έδειξε τον δρόμο για τον σκουπιδοντενεκέ της ιστορίας, όπου και πραγματικά ανήκει η ιδεολογία σας.

Να ζήσουμε να σας θυμόμαστε!
Η Ελλάδα διαχρονικά ήταν μετάπρατική χώρα, χωρίς βαριά βιομηχανία. Διάβασε λίγο μοσκωφ να μορφωθεις.
ΠΙΤΣΟΣ, ΙΖΟΛΑ, ΕΣΚΙΜΟ, ΒΙΑΜΑΞ, NISSAN, ΧΑΛΥΒΟΥΡΓΙΚΗ, ΧΑΛΥΒΟΥΡΓΙΑ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΧΡΩΠΕΙ, ΑΙΓΑΙΟΝ, ΠΕΙΡΑΙΚΗ ΠΑΤΡΑΙΚΗ, PIRELLI, GOOD YEAR, ΣΙΔΕΝΟΡ, ΝΑΥΠΗΓΕΙΑ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ, ΝΑΥΠΗΓΕΙΑ ΣΚΑΡΑΜΑΓΚΑ, ΠΕΤΣΕΤΑΚΙΣ και πολλές πολλές άλλες.

Όλες τις έκλεισε η αριστερά με τις απεργίες της. Και χόρευε και πάνω στα πτώματα τους.

Εικόνα
dtrimedia: Σύντομα κοντά σας!

Άβαταρ μέλους
dtri2020
Δημοσιεύσεις: 3972
Εγγραφή: 02 Απρ 2021, 10:59

Re: θα δεχόσασταν αύξηση ενα φραπε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dtri2020 » 16 Ιούλ 2023, 09:12

southern έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 12:29
dtri2020 έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 09:59
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 09:51
Ε ναι, γιατί το πρόβλημα του ιδιωτικού τομέα είναι οι πολλές απεργίες και ο μεγάλος ρόλος που παίζουν τα συνδικάτα. Όταν είσαι ρε παιδί μου μέσα στην πιάτσα και τα προβλήματα του μέσου εργαζόμενου, φαίνεται
Τέλος ο ιδιωτικος τομέας. Τον εξαύλωσε όλον η αριστερά με τα ΠΑΜΕ. Που είναι η Πίτσος, η Ιζόλα, η Εσκιμό, η Χρωπεί, η Πειραϊκή Πατραϊκή, οι χαλυβουργικές επιχειρήσεις;

Εικόνα

Νίκησαν οι απεργοί, έκλεισαν οι επιχειρήσεις.
μπορουμε να προσθεσουμε και τα ναυπηγεια στη λιστα σου :wave:
:+1:
dtrimedia: Σύντομα κοντά σας!

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7436
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: θα δεχόσασταν αύξηση ενα φραπε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 16 Ιούλ 2023, 09:24

dtri2020 έγραψε:
16 Ιούλ 2023, 09:11
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 11:05
dtri2020 έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 10:14


Δυστυχώς για εσάς, και με μεγάλο κόστος για την κοινωνία, σας πήρε τελικά πρέφα ο κόσμος και σας έδειξε τον δρόμο για τον σκουπιδοντενεκέ της ιστορίας, όπου και πραγματικά ανήκει η ιδεολογία σας.

Να ζήσουμε να σας θυμόμαστε!
Η Ελλάδα διαχρονικά ήταν μετάπρατική χώρα, χωρίς βαριά βιομηχανία. Διάβασε λίγο μοσκωφ να μορφωθεις.
ΠΙΤΣΟΣ, ΙΖΟΛΑ, ΕΣΚΙΜΟ, ΒΙΑΜΑΞ, NISSAN, ΧΑΛΥΒΟΥΡΓΙΚΗ, ΧΑΛΥΒΟΥΡΓΙΑ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΧΡΩΠΕΙ, ΑΙΓΑΙΟΝ, ΠΕΙΡΑΙΚΗ ΠΑΤΡΑΙΚΗ, PIRELLI, GOOD YEAR, ΣΙΔΕΝΟΡ, ΝΑΥΠΗΓΕΙΑ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ, ΝΑΥΠΗΓΕΙΑ ΣΚΑΡΑΜΑΓΚΑ, ΠΕΤΣΕΤΑΚΙΣ και πολλές πολλές άλλες.

Όλες τις έκλεισε η αριστερά με τις απεργίες της. Και χόρευε και πάνω στα πτώματα τους.

Εικόνα
:+1::goodpost::bravo:
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
dtri2020
Δημοσιεύσεις: 3972
Εγγραφή: 02 Απρ 2021, 10:59

Re: θα δεχόσασταν αύξηση ενα φραπε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dtri2020 » 16 Ιούλ 2023, 09:40

vag_el έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 14:27
dtri2020 έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 09:59
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 09:51
Ε ναι, γιατί το πρόβλημα του ιδιωτικού τομέα είναι οι πολλές απεργίες και ο μεγάλος ρόλος που παίζουν τα συνδικάτα. Όταν είσαι ρε παιδί μου μέσα στην πιάτσα και τα προβλήματα του μέσου εργαζόμενου, φαίνεται
Τέλος ο ιδιωτικος τομέας. Τον εξαύλωσε όλον η αριστερά με τα ΠΑΜΕ. Που είναι η Πίτσος, η Ιζόλα, η Εσκιμό, η Χρωπεί, η Πειραϊκή Πατραϊκή, οι χαλυβουργικές επιχειρήσεις;

Εικόνα

Νίκησαν οι απεργοί, έκλεισαν οι επιχειρήσεις.
Αρχισες πάλι τα ψέματα ρε απατεώνα??? :fp:
Τι ακριβώς είναι ψέμα; Δεν νίκησαν οι απεργοί; Δεν έκλεισαν οι επιχειρήσεις;
dtrimedia: Σύντομα κοντά σας!

Άβαταρ μέλους
dtri2020
Δημοσιεύσεις: 3972
Εγγραφή: 02 Απρ 2021, 10:59

Re: θα δεχόσασταν αύξηση ενα φραπε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dtri2020 » 16 Ιούλ 2023, 09:41

Unique έγραψε:
16 Ιούλ 2023, 09:24
dtri2020 έγραψε:
16 Ιούλ 2023, 09:11
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 11:05

Η Ελλάδα διαχρονικά ήταν μετάπρατική χώρα, χωρίς βαριά βιομηχανία. Διάβασε λίγο μοσκωφ να μορφωθεις.
ΠΙΤΣΟΣ, ΙΖΟΛΑ, ΕΣΚΙΜΟ, ΒΙΑΜΑΞ, NISSAN, ΧΑΛΥΒΟΥΡΓΙΚΗ, ΧΑΛΥΒΟΥΡΓΙΑ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΧΡΩΠΕΙ, ΑΙΓΑΙΟΝ, ΠΕΙΡΑΙΚΗ ΠΑΤΡΑΙΚΗ, PIRELLI, GOOD YEAR, ΣΙΔΕΝΟΡ, ΝΑΥΠΗΓΕΙΑ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ, ΝΑΥΠΗΓΕΙΑ ΣΚΑΡΑΜΑΓΚΑ, ΠΕΤΣΕΤΑΚΙΣ και πολλές πολλές άλλες.

Όλες τις έκλεισε η αριστερά με τις απεργίες της. Και χόρευε και πάνω στα πτώματα τους.

Εικόνα
:+1::goodpost::bravo:
Την αριστερά και τις ανοησίες της τις πληρώσαμε πολύ ακριβά στην Ελλάδα. Κάποια στιγμή πρέπει να αρχίσουμε να τους τρίβουμε στα μούτρα τις αποτυχίες τους.
dtrimedia: Σύντομα κοντά σας!

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7436
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: θα δεχόσασταν αύξηση ενα φραπε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 16 Ιούλ 2023, 10:03

dtri2020 έγραψε:
16 Ιούλ 2023, 09:41
Unique έγραψε:
16 Ιούλ 2023, 09:24
dtri2020 έγραψε:
16 Ιούλ 2023, 09:11


ΠΙΤΣΟΣ, ΙΖΟΛΑ, ΕΣΚΙΜΟ, ΒΙΑΜΑΞ, NISSAN, ΧΑΛΥΒΟΥΡΓΙΚΗ, ΧΑΛΥΒΟΥΡΓΙΑ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΧΡΩΠΕΙ, ΑΙΓΑΙΟΝ, ΠΕΙΡΑΙΚΗ ΠΑΤΡΑΙΚΗ, PIRELLI, GOOD YEAR, ΣΙΔΕΝΟΡ, ΝΑΥΠΗΓΕΙΑ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ, ΝΑΥΠΗΓΕΙΑ ΣΚΑΡΑΜΑΓΚΑ, ΠΕΤΣΕΤΑΚΙΣ και πολλές πολλές άλλες.

Όλες τις έκλεισε η αριστερά με τις απεργίες της. Και χόρευε και πάνω στα πτώματα τους.

Εικόνα
:+1::goodpost::bravo:
Την αριστερά και τις ανοησίες της τις πληρώσαμε πολύ ακριβά στην Ελλάδα. Κάποια στιγμή πρέπει να αρχίσουμε να τους τρίβουμε στα μούτρα τις αποτυχίες τους.
Και νομίζεις θα ντραπούν? Είναι θρασύδειλοι ρε σύ. Το παίζουν αντράκια, αλλά μόλις φάνε τις σβερκιές τους βρίσκουν "ήρωες".

Εχουμε ξεπεράσει το όριο που μπορει να γίνει κάτι με δαυτους λόγω ντροπής, προ καιρού. Τώρα θέλει πράξεις.
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών