θα δεχόσασταν αύξηση ενα φραπε;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
jason0
Δημοσιεύσεις: 10373
Εγγραφή: 29 Ιαν 2020, 19:41

Re: θα δεχόσασταν αύξηση ενα φραπε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jason0 » 17 Ιούλ 2023, 00:56

Μπεκρής έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 00:54
jason0 έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 00:53
Μπεκρής έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 00:49
Δεν διάβασα το νήμα.

Αναρωτήθηκε κάνεις ποιος πίνει φραπέ τη σήμερον ημέραν;
Εγώ σπίτι
Δεν έχω να δώσω 400 ευρώ για εσπρεσιερα
Εγώ πίνω ελληνικό.
Δεν βαράει άσχημα και το στομάχι.
Δεν με πιάνει

Γυφτάκι
Δημοσιεύσεις: 782
Εγγραφή: 10 Ιουν 2023, 16:54

Re: θα δεχόσασταν αύξηση ενα φραπε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γυφτάκι » 17 Ιούλ 2023, 00:57

Μπεκρής έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 00:49
Δεν διάβασα το νήμα.

Αναρωτήθηκε κάνεις ποιος πίνει φραπέ τη σήμερον ημέραν;
Εμείς οι λαικοί τύποι :wave:

Μπεκρής
Δημοσιεύσεις: 453
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2019, 15:34

Re: θα δεχόσασταν αύξηση ενα φραπε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπεκρής » 17 Ιούλ 2023, 00:59

Γυφτάκι έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 00:57
Μπεκρής έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 00:49
Δεν διάβασα το νήμα.

Αναρωτήθηκε κάνεις ποιος πίνει φραπέ τη σήμερον ημέραν;
Εμείς οι λαικοί τύποι :wave:
Ok boomer.

Γυφτάκι
Δημοσιεύσεις: 782
Εγγραφή: 10 Ιουν 2023, 16:54

Re: θα δεχόσασταν αύξηση ενα φραπε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γυφτάκι » 17 Ιούλ 2023, 01:00

Μπεκρής έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 00:59
Γυφτάκι έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 00:57
Μπεκρής έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 00:49
Δεν διάβασα το νήμα.

Αναρωτήθηκε κάνεις ποιος πίνει φραπέ τη σήμερον ημέραν;
Εμείς οι λαικοί τύποι :wave:
Ok boomer.
Ε, αυτό πια .. :smt005:

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3178
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: θα δεχόσασταν αύξηση ενα φραπε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 17 Ιούλ 2023, 01:01

Γυφτάκι έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 00:53
vag_el έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 00:12
Isildur έγραψε:
16 Ιούλ 2023, 17:51

Ρε Βαγγέλη, προσέχεις τι μού λες; Τον θείο με τα κοτόπουλα δεν τον σχολιάζω καν, περιγράφεις έναν μεγαλοεπιχειρηματία που δεν έχει καμμία απολύτως σχέση με υπάλληλο εταιρείας (όπως ξεκίνησε και η κουβέντα δηλαδή).

Για τον άλλο σου θείο που λες, κάτσε και σκέψου λίγο πόσοι απ' αυτούς στην οικογένειά του έχουν όλα αυτά που έλεγες πιο πάνω. Μιλάς για 70-80-90 χιλιάρικα τον χρόνο (φαντάζομαι καναδέζικα δολάρια, έτσι;) και θεωρείς ότι έχουν πιάσει το επίπεδο για το οποίο μιλούσες. Για πες μου λοιπόν, ποιος απ' αυτούς έχει 2-3 σούπερ καρς, σπίτια εδώ κι εκεί σε όλον τον Καναδά, σκάφος αναψυχής για να γυρνάνε τον κόσμο κλπ; Γιατί, τα μόνα στοιχεία που έφερες είναι ότι ο θειος σου μετά από ν χρόνια δουλειάς και με μια βαρβάτη (κι αυτό συζητήσιμο βέβαια για τα δεδομένα του Καναδά) σύνταξη, κατάφερε να έχει δύο αυτοκίνητα (το ένα ακριβό) και να κάνει διακοπές στην Ελλάδα φιλοξενούμενος από τα (ξ)αδέλφια του.

Για την ξαδέλφη τη νυχού πάλι, τι να πω; Αν κατάλαβα καλά, δουλεύει ως υπάλληλος σε κάποιο σαλόν και καταφέρνει να βγάζει 5 κατοστάρικα τη μέρα (φαντάζομαι με τα τιπς). Αυτό από μόνο του θα έπρεπε να σε προβληματίζει για το κόστος ζωής εκεί, αν ένα νυχάδικο μπορεί να προσφέρει τέτοια ποσά σε μια 22χρονη υπάλληλό της, για το πόσα δηλαδή βγάζει το μαγαζί, άρα πόσο ακριβές (για τα δικά μας δεδομένα) είναι ακόμα κι αυτές οι υπηρεσίες εκεί.

Πρόσεξε, δεν θέλω να πω ότι πεινάνε (φυσικά) ή ότι δεν αμείβονται καλύτερα απ' ό,τι εδώ. Απλά, οι διαφορές που βλέπεις είναι πολύ μικρότερες στην πραγματικότητα λόγω πολύ μεγαλύτερου κόστους ζωής εκεί. Και φυσικά, ακόμα κι αυτοί οι συγγενείς σου που τους φέρνεις στην κουβέντα ως πρότυπα γι' αυτό που ισχυρίζεσαι, με τα λεφτά αυτά με τίποτα δεν μπορούν να κάνουν όλα αυτά που περιέγραψες...
Το είπα απ την αρχή,το κόστος διαβίωσης είναι πιο ακριβό απ΄οτι στην Ελλάδα.
¨Ομως για να μην τα πολυλογώ και γράφω σεντόνια ,αν ήθελαν να έχουν 1 σούπερκαρ θα μπορούσαν να το αγοράσουν.Είναι το θέμα του γούστου τους.Ο θείος μου είναι 85 χρονών ,τι σουπερκαρ να θέλει σ΄αυτήν την ηλικία?Εχει ένα SUV Μercedes 60000 δολ.Δεν είναι πλούσιος .Το ξαναλέω .¨Ομως όταν έρχεται στην Ελλάδα και μένει ένα τρίμηνο του φαίνεται παράδεισος .Οι τιμές γι αυτόν σε ότι κι αν κάνει είναι εξευτελιστικές.Φαντάσου ότι εκεί για να πάς σ΄ενα εστιατόριο να φάς θέλεις μέχρι και 200 δολ.min. για τρία άτομα.Παρ΄ολα αυτά επαναλαμβάνω ότι ζεί πολύ καλά κι έχει ένα σπίτι 2 εκατομμυρίων δολ. (τιμή πώλησης).Για να καταλάβεις η δουλειά που έκανε ήταν Ηλεκτροσυγκολητής .
Για να καταλάβεις καλύτερα για τον θείο μου ,......είναι ο θείος μου,ο γιός του,οι κόρες του γιού του.Η μία νυχού η άλλη στην Αγγλική Πρεσβεία.Και οι δύο κόρες του έχουν ακριβά αυτοκίνητα.το ίδιο και ο πατέρας τους με τη μητέρα τους .Ξεχωριστά αυτοκίνητα και πολύ καλά μαλιστα.Μενουν όλοι σε ξεχωριστά σπίτια ο καθένας.Με λίγα λόγια συντηρούν τους εαυτούς τους και έχουν ένα πολύ καλό επίπεδο διαβίωσης.Τι άλλο να ζητήσει ένας άνθρωπος απο τη ζωή του και για την οικογένειά του?
Λεπτομέρειες δεν γνωρίζω για το τί και πώς μέσα στην εργασία τους.Οτι γνώριζα στο έγραψα.Εντάξει είναι εξευτελιστικό και πολύ εκνευριστικό αυτό που συμβαίνει στην Ελλάδα.επιτέλους είμαστε στον 21ο αιώνα.



¨οσο για τον άλλο θείο μου που έχει φάρμες,.....εκεί δεν θεωρείσαι μεγαλοεπιχειρηματίες όταν εκτρέφεις κοτόπουλα.Μάλλον ανήκει στην μεσαία τάξη .δεν ορκίζομαι αλλά δε γνωρίζω κιόλας.Εμείς τι κάνουμε που είμαστε μπανανία.

Εν τέλει ,για να κλείσω,με την Παγκοσμιοποίηση ανοίξαν λίγο τα μάτια μας και είδαμε τι υπάρχει και στον υπόλοιπο κόσμο.Πόσο πίσω έχουμε μείνει σαν χώρα ακόμη και σε συμπεριφορές και σε μόρφωση.Νομίζω θεμιτό είναι,να παίρνουμε παραδείγματα και να προοδεύουμε.
Γιατί συγκρίνεις τη ζωή σε μια πλούσια καπιταλιστική χώρα με τη ζωή εδώ ,στη μπανανία όπως λες;; Δηλαδή που καταλήγεις ,τι φταίει;
Εσένα το πρόβλημά σου είναι το να πούμε για τον ''καλό'' καπιταλισμό και πόσα καλά φέρνει στους ανθρώπους.
Εμένα όμως μ΄ενδιαφέρει το επίπεδο διαβίωσης.Σκασίλα μου για τον καπιτσλισμό σου.Ας είναι και Σοσιαλισμός ή Κομμουνισμός.Δεν έχει να κάνει





Ως πρώην Βρετανική αποικία είναι μέλος της Κοινοπολιτείας των Εθνών και αποτελεί ένα από τα 15 Κοινοπολιτειακά Βασίλεια. Αρχηγός Κράτους είναι ο Βασιλιάς Κάρολος Γ΄ του Ηνωμένου Βασιλείου ο οποίος εκπροσωπείται από έναν Γενικό Κυβερνήτη. Ο Καναδάς έχει αναδειχθεί ως μια από τις πιο ειρηνικές, ανεπτυγμένες και πολυπολιτισμικές χώρες στον κόσμο, με εξαιρετικά υψηλό επίπεδο ζωής.



Αν δεν μπορεί ο Πρωθυπουργός και γενικά οι Κυβερνώντες να έχουν σωστή και Πολιτισμένη διακυβέρνηση να μας το πούν.Δεν είναι ντροπή να πείς ''δεν μπορώ''.Αρκεί αυτό να βοηθήσει τη χώρα να ανέλθει σε ένα ποιοτικό υψηλό επίπεδο.
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Γυφτάκι
Δημοσιεύσεις: 782
Εγγραφή: 10 Ιουν 2023, 16:54

Re: θα δεχόσασταν αύξηση ενα φραπε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γυφτάκι » 17 Ιούλ 2023, 01:13

vag_el έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 01:01
Γυφτάκι έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 00:53
vag_el έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 00:12


Το είπα απ την αρχή,το κόστος διαβίωσης είναι πιο ακριβό απ΄οτι στην Ελλάδα.
¨Ομως για να μην τα πολυλογώ και γράφω σεντόνια ,αν ήθελαν να έχουν 1 σούπερκαρ θα μπορούσαν να το αγοράσουν.Είναι το θέμα του γούστου τους.Ο θείος μου είναι 85 χρονών ,τι σουπερκαρ να θέλει σ΄αυτήν την ηλικία?Εχει ένα SUV Μercedes 60000 δολ.Δεν είναι πλούσιος .Το ξαναλέω .¨Ομως όταν έρχεται στην Ελλάδα και μένει ένα τρίμηνο του φαίνεται παράδεισος .Οι τιμές γι αυτόν σε ότι κι αν κάνει είναι εξευτελιστικές.Φαντάσου ότι εκεί για να πάς σ΄ενα εστιατόριο να φάς θέλεις μέχρι και 200 δολ.min. για τρία άτομα.Παρ΄ολα αυτά επαναλαμβάνω ότι ζεί πολύ καλά κι έχει ένα σπίτι 2 εκατομμυρίων δολ. (τιμή πώλησης).Για να καταλάβεις η δουλειά που έκανε ήταν Ηλεκτροσυγκολητής .
Για να καταλάβεις καλύτερα για τον θείο μου ,......είναι ο θείος μου,ο γιός του,οι κόρες του γιού του.Η μία νυχού η άλλη στην Αγγλική Πρεσβεία.Και οι δύο κόρες του έχουν ακριβά αυτοκίνητα.το ίδιο και ο πατέρας τους με τη μητέρα τους .Ξεχωριστά αυτοκίνητα και πολύ καλά μαλιστα.Μενουν όλοι σε ξεχωριστά σπίτια ο καθένας.Με λίγα λόγια συντηρούν τους εαυτούς τους και έχουν ένα πολύ καλό επίπεδο διαβίωσης.Τι άλλο να ζητήσει ένας άνθρωπος απο τη ζωή του και για την οικογένειά του?
Λεπτομέρειες δεν γνωρίζω για το τί και πώς μέσα στην εργασία τους.Οτι γνώριζα στο έγραψα.Εντάξει είναι εξευτελιστικό και πολύ εκνευριστικό αυτό που συμβαίνει στην Ελλάδα.επιτέλους είμαστε στον 21ο αιώνα.



¨οσο για τον άλλο θείο μου που έχει φάρμες,.....εκεί δεν θεωρείσαι μεγαλοεπιχειρηματίες όταν εκτρέφεις κοτόπουλα.Μάλλον ανήκει στην μεσαία τάξη .δεν ορκίζομαι αλλά δε γνωρίζω κιόλας.Εμείς τι κάνουμε που είμαστε μπανανία.

Εν τέλει ,για να κλείσω,με την Παγκοσμιοποίηση ανοίξαν λίγο τα μάτια μας και είδαμε τι υπάρχει και στον υπόλοιπο κόσμο.Πόσο πίσω έχουμε μείνει σαν χώρα ακόμη και σε συμπεριφορές και σε μόρφωση.Νομίζω θεμιτό είναι,να παίρνουμε παραδείγματα και να προοδεύουμε.
Γιατί συγκρίνεις τη ζωή σε μια πλούσια καπιταλιστική χώρα με τη ζωή εδώ ,στη μπανανία όπως λες;; Δηλαδή που καταλήγεις ,τι φταίει;
Εσένα το πρόβλημά σου είναι το να πούμε για τον ''καλό'' καπιταλισμό και πόσα καλά φέρνει στους ανθρώπους.
Εμένα όμως μ΄ενδιαφέρει το επίπεδο διαβίωσης.Σκασίλα μου για τον καπιτσλισμό σου.Ας είναι και Σοσιαλισμός ή Κομμουνισμός.Δεν έχει να κάνει





Ως πρώην Βρετανική αποικία είναι μέλος της Κοινοπολιτείας των Εθνών και αποτελεί ένα από τα 15 Κοινοπολιτειακά Βασίλεια. Αρχηγός Κράτους είναι ο Βασιλιάς Κάρολος Γ΄ του Ηνωμένου Βασιλείου ο οποίος εκπροσωπείται από έναν Γενικό Κυβερνήτη. Ο Καναδάς έχει αναδειχθεί ως μια από τις πιο ειρηνικές, ανεπτυγμένες και πολυπολιτισμικές χώρες στον κόσμο, με εξαιρετικά υψηλό επίπεδο ζωής.



Αν δεν μπορεί ο Πρωθυπουργός και γενικά οι Κυβερνώντες να έχουν σωστή και Πολιτισμένη διακυβέρνηση να μας το πούν.Δεν είναι ντροπή να πείς ''δεν μπορώ''.Αρκεί αυτό να βοηθήσει τη χώρα να ανέλθει σε ένα ποιοτικό υψηλό επίπεδο.
Δε με ξέρεις κι άσε τι φαντάζεσαι για το ''πρόβλημα ''μου.. Ρώτησα κάτι απλό.. Τι νομίζεις οτι φταίει ; Και μου απαντάς με αοριστίες για μια σωστή κ πολιτισμένη διακυβέρνηση.. Οκ ,ας μη το συνεχίσουμε ,δεν έχει νόημα .

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3178
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: θα δεχόσασταν αύξηση ενα φραπε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 17 Ιούλ 2023, 01:32

Γυφτάκι έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 01:13
vag_el έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 01:01
Γυφτάκι έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 00:53

Γιατί συγκρίνεις τη ζωή σε μια πλούσια καπιταλιστική χώρα με τη ζωή εδώ ,στη μπανανία όπως λες;; Δηλαδή που καταλήγεις ,τι φταίει;
Εσένα το πρόβλημά σου είναι το να πούμε για τον ''καλό'' καπιταλισμό και πόσα καλά φέρνει στους ανθρώπους.
Εμένα όμως μ΄ενδιαφέρει το επίπεδο διαβίωσης.Σκασίλα μου για τον καπιτσλισμό σου.Ας είναι και Σοσιαλισμός ή Κομμουνισμός.Δεν έχει να κάνει





Ως πρώην Βρετανική αποικία είναι μέλος της Κοινοπολιτείας των Εθνών και αποτελεί ένα από τα 15 Κοινοπολιτειακά Βασίλεια. Αρχηγός Κράτους είναι ο Βασιλιάς Κάρολος Γ΄ του Ηνωμένου Βασιλείου ο οποίος εκπροσωπείται από έναν Γενικό Κυβερνήτη. Ο Καναδάς έχει αναδειχθεί ως μια από τις πιο ειρηνικές, ανεπτυγμένες και πολυπολιτισμικές χώρες στον κόσμο, με εξαιρετικά υψηλό επίπεδο ζωής.



Αν δεν μπορεί ο Πρωθυπουργός και γενικά οι Κυβερνώντες να έχουν σωστή και Πολιτισμένη διακυβέρνηση να μας το πούν.Δεν είναι ντροπή να πείς ''δεν μπορώ''.Αρκεί αυτό να βοηθήσει τη χώρα να ανέλθει σε ένα ποιοτικό υψηλό επίπεδο.
Δε με ξέρεις κι άσε τι φαντάζεσαι για το ''πρόβλημα ''μου.. Ρώτησα κάτι απλό.. Τι νομίζεις οτι φταίει ; Και μου απαντάς με αοριστίες για μια σωστή κ πολιτισμένη διακυβέρνηση.. Οκ ,ας μη το συνεχίσουμε ,δεν έχει νόημα .
Δε σε ξέρω,αλλά πρέπει να γνωρίζω και τους σκοπούς σου.Αλλιώς τι νόημα έχει να συζητούν δύο άγνωστοι.
Ρώτησες και σου απάντησα .Αν δε σου αρέσει η απάντησή μου είναι δευτερεύον θέμα.

Αοριστίες η διακυβέρνηση της χώρας μας?Αυτο είναι ΠΡΩΤΕΥΟΝ.

Εχεις την ιδιαίτερα ευγενή καλοσύνη να πιστέψεις ότι μιλάς με νοήμονες ανθρώπους που προσπαθούν να καταλάβουν τις προθέσεις σου.Αν ναι συνέχισε να συζητάς ,αν όχι καλύτερα να μήν ανοίγεις συζητήσεις με άγνωστους .Κι αν έχεις απορίες καλό θα είναι να σκεφτείς.
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Γυφτάκι
Δημοσιεύσεις: 782
Εγγραφή: 10 Ιουν 2023, 16:54

Re: θα δεχόσασταν αύξηση ενα φραπε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γυφτάκι » 17 Ιούλ 2023, 01:56

vag_el έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 01:32
Γυφτάκι έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 01:13
vag_el έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 01:01

Εσένα το πρόβλημά σου είναι το να πούμε για τον ''καλό'' καπιταλισμό και πόσα καλά φέρνει στους ανθρώπους.
Εμένα όμως μ΄ενδιαφέρει το επίπεδο διαβίωσης.Σκασίλα μου για τον καπιτσλισμό σου.Ας είναι και Σοσιαλισμός ή Κομμουνισμός.Δεν έχει να κάνει





Ως πρώην Βρετανική αποικία είναι μέλος της Κοινοπολιτείας των Εθνών και αποτελεί ένα από τα 15 Κοινοπολιτειακά Βασίλεια. Αρχηγός Κράτους είναι ο Βασιλιάς Κάρολος Γ΄ του Ηνωμένου Βασιλείου ο οποίος εκπροσωπείται από έναν Γενικό Κυβερνήτη. Ο Καναδάς έχει αναδειχθεί ως μια από τις πιο ειρηνικές, ανεπτυγμένες και πολυπολιτισμικές χώρες στον κόσμο, με εξαιρετικά υψηλό επίπεδο ζωής.



Αν δεν μπορεί ο Πρωθυπουργός και γενικά οι Κυβερνώντες να έχουν σωστή και Πολιτισμένη διακυβέρνηση να μας το πούν.Δεν είναι ντροπή να πείς ''δεν μπορώ''.Αρκεί αυτό να βοηθήσει τη χώρα να ανέλθει σε ένα ποιοτικό υψηλό επίπεδο.
Δε με ξέρεις κι άσε τι φαντάζεσαι για το ''πρόβλημα ''μου.. Ρώτησα κάτι απλό.. Τι νομίζεις οτι φταίει ; Και μου απαντάς με αοριστίες για μια σωστή κ πολιτισμένη διακυβέρνηση.. Οκ ,ας μη το συνεχίσουμε ,δεν έχει νόημα .
Δε σε ξέρω,αλλά πρέπει να γνωρίζω και τους σκοπούς σου.Αλλιώς τι νόημα έχει να συζητούν δύο άγνωστοι.
Ρώτησες και σου απάντησα .Αν δε σου αρέσει η απάντησή μου είναι δευτερεύον θέμα.

Αοριστίες η διακυβέρνηση της χώρας μας?Αυτο είναι ΠΡΩΤΕΥΟΝ.

Εχεις την ιδιαίτερα ευγενή καλοσύνη να πιστέψεις ότι μιλάς με νοήμονες ανθρώπους που προσπαθούν να καταλάβουν τις προθέσεις σου.Αν ναι συνέχισε να συζητάς ,αν όχι καλύτερα να μήν ανοίγεις συζητήσεις με άγνωστους .Κι αν έχεις απορίες καλό θα είναι να σκεφτείς.
Δεν έχω καμμιά απορία ,μου τις έλυσες όλες και με έβαλες και στη θέση μου να μη συζητάω με αγνώστους δηλαδή ,, :wave:

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4919
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: θα δεχόσασταν αύξηση ενα φραπε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 17 Ιούλ 2023, 06:10

Εικόνα

το ΜΚ που τους έκλεψαν τι είναι ρε; :smt005:
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4919
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: θα δεχόσασταν αύξηση ενα φραπε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 17 Ιούλ 2023, 06:19

Αρχέλαος έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 13:31


Όταν η Πειραϊκή-Πατραϊκή
πόσες φορές θα το βάλεις ρε; το εμπεδώσαμε! :smt005:

Εικόνα
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14725
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: θα δεχόσασταν αύξηση ενα φραπε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 17 Ιούλ 2023, 07:16

Μπεκρής έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 00:59
Γυφτάκι έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 00:57
Μπεκρής έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 00:49
Δεν διάβασα το νήμα.

Αναρωτήθηκε κάνεις ποιος πίνει φραπέ τη σήμερον ημέραν;
Εμείς οι λαικοί τύποι :wave:
Ok boomer.
Άσε μας ρε τύπε και συ, μας βγήκες Ιταλός από το Κορδελιό, με τα freddo espresso και τις ποικιλίες Taliban Jihad Marocco.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21460
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: θα δεχόσασταν αύξηση ενα φραπε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 17 Ιούλ 2023, 09:46

vag_el έγραψε:
16 Ιούλ 2023, 23:55
sharp έγραψε:
16 Ιούλ 2023, 18:31
vag_el έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 17:21

Δεν είναι αυτή η σωστή μέθοδος.Ας πούμε να προσέχεις τι ψηφίζεις στις εκλογές.Σ
Σε άλλα Κράτη η διαβίωση είναι εξαιρετική και ας είναι λίγο πιο ακριβή σε σχέση με τις Μπανανίες.
Δεξιές κυβερνήσεις έχουν αυτά τα άλλα κράτη που ζηλεύεις. Αν πιστεύεις ότι αυτό που λείπει στην Ελλάδα, ώστε να τους μοιάσει, είναι η αριστερή κυβέρνηση, τότε καιρός είναι να το πιάσεις αλλιώς.
Ναι,πάντοτε θεωρείται πολύ προχω να έχει σκάφος και καλό αμάξι ενας κομμουνιστής.Μου χετε πρήξει τα συκώτια.
E; :smt005:
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
unreal
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: 23 Απρ 2018, 08:50
Phorum.gr user: unreal

Re: θα δεχόσασταν αύξηση ενα φραπε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από unreal » 17 Ιούλ 2023, 10:13

Bill Hicks έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 06:10
Εικόνα

το ΜΚ που τους έκλεψαν τι είναι ρε; :smt005:
ΜΚ=μισθολογικό κλιμάκιο. Προφανώς εκείνη την διετία είχε παγώσει η μισθολογική εξέλιξη.
...in order to satisfy their mania for conquest, lives are squandered...

Μπεκρής
Δημοσιεύσεις: 453
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2019, 15:34

Re: θα δεχόσασταν αύξηση ενα φραπε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπεκρής » 17 Ιούλ 2023, 10:39

Feindflug έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 07:16
Μπεκρής έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 00:59
Γυφτάκι έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 00:57

Εμείς οι λαικοί τύποι :wave:
Ok boomer.
Άσε μας ρε τύπε και συ, μας βγήκες Ιταλός από το Κορδελιό, με τα freddo espresso και τις ποικιλίες Taliban Jihad Marocco.
Είπα, ελληνικό πίνω. Διπλό, κουπατο.

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5427
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: θα δεχόσασταν αύξηση ενα φραπε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 17 Ιούλ 2023, 10:40

Μπεκρής έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 00:49
Δεν διάβασα το νήμα.

Αναρωτήθηκε κάνεις ποιος πίνει φραπέ τη σήμερον ημέραν;
Καλημέρα!
Εικόνα
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών