'Θεματοφύλακες του Συντάγματος', ήταν θέμα χρόνου...

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2007
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: 'Θεματοφύλακες του Συντάγματος', ήταν θέμα χρόνου...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 25 Ιούλ 2023, 15:20

Dwarven Blacksmith έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 14:22
Τελικά ποιά η χρησιμότητα του άρθρου 120; Ή προκαλεί περιστατικά όπως αυτό ή αυτοί που θα πρέπει να συμφωνήσουν ότι ισχύουν οι όροι και οι προϋποθέσεις θα είναι οι ίδιοι που θα έχουν παραβιάσει το σύνταγμα.
Γενικά το Σύνταγμα είναι ολόκληρο μια τεράστια μαλακία. Ή που θα "αναστέλλουν" άρθρα του κατά βούληση (πχ Δικτατορία) ή που θα το ερμηνεύουν όπως γουστάρουν διάφοροι παπάρες συνταγματολόγοι (που πολλές φορές δεν μπορούν να συμφωνήσουν ούτε μεταξύ τους για την σωστή ερμηνεία). Άλλωστε διάφορες σοβαρές χώρες (Βρετανία, Καναδάς, Νέα Ζηλανδία) δεν έχουν καθόλου γραπτό Σύνταγμα και απλά λένε ότι το Σύνταγμα της χώρας είναι οι εκάστοτε νόμοι της.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος micmic την 25 Ιούλ 2023, 15:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27233
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: 'Θεματοφύλακες του Συντάγματος', ήταν θέμα χρόνου...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 25 Ιούλ 2023, 15:20

Golden Age έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 15:17
ST48410 έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 15:06


Ωστόσο όταν πας σε αφελείς και φανατικούς και λες "να τους κάνουμε, να τους δείξουμε" κλπ υπάρχει μια κάποια ευθύνη αν αρχίσουν να παίρνουν αυτοί πρωτοβουλίες. Το πόση και ποια, ας το βρουν τα δικαστήρια.

George_V έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 15:06
Golden Age έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 15:03


Ξέρω. Σου ξαναέγραψα, οι αναρχικοί στους δρόμμους φωνάζουν συνθήματα για κρεμάλες. Αυτό σημαίνει ότι ευθύνονται οι οργανώσεις τους για μέλη τους που προσχωρούν στην τρομοκρατία; Αυτός θέλησε να κάνει μια δυναμική ενέργεια. Δεν προκύπτει απο κάπου ότι υποκινήθηκε απο τους Θεματοφύλακες για αν το κάνει αυτό. Μοναχικός λύκος ήταν.
Οποιοσδηποτε προκαλει σε καποιον αλλο την αποφαση να προβει σε εγκληματικη ενεργεια θεωρειται ηθικος αυτουργος του αυτου εγκληματος.

Οταν π.χ. εγω λεω "πρέπει να πεθάνει ο Χ γιατι ειναι προδοτης κτλ." και εσυ που με ακους με βασει τα λεγομενα μου πας και το κάνεις και οταν σε πιασουν τους λες "τον σκοτωσα γιατι ηταν προδοτης οπως ελεγε ο George_V. Για αυτο το εκανα" αυτο σημαινει οτι εσυ πας μεσα για φυσικη αυτουργια του εγκληματος και εγω για ηθικη αυτουργια γιατι σε παρακινησα με τα λεγομενα μου να σου γεννηθει η αποφαση να τελεσεις εγκλημα.
Ξαναλέω ότι στην ακροαριστερά και στους αναρχικούς υπήρχαν/υπάρχουν λόγοι για τις εκτελέσεις πολιτικών αντιπάλων. Θα 'πρεπε να διωχθούν αυτές οι οργανώσεις για υποκίνηση δικών τους που προσχώρησαν στην τρομοκρατία; Αν όχι, γιατί να γίνει αυτό με τους θεματοφύλακες; Απλώς υπάρχουν και οι πιο θερμοκέφαλοι που θέλουν να προχωρήσουν σε "δυναμικές ενέργειες" και δεν περιμένουν την "επανάσταση"/κατάληψη της εξουσίας για να γίνει αυτό.
Καταλαβαινεις πως ειναι αλλο πράγμα το λεω οτι θελω και δεν κουνιεται φυλλο (οποτε εισαι ειτε γραφικος, ειτε απλα κανεις κουβεντα) και αλλο πράγμα το λεω "πρεπει να συλληφθει ο Χ γιατι παραβιασε δεν ξερω γω τι" και πανε 5 μαλακες και τον απαγαγουν?

Στη δευτερη περιπτωση ο λογος σου παράγει αποφαση για τελεση εγκληματος. Αυτη ειναι η διαφορα απο το να μπουρδολογεις χωρις να γινεται τιποτα.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Passager
Δημοσιεύσεις: 1204
Εγγραφή: 25 Σεπ 2022, 21:44
Phorum.gr user: Passager

Re: 'Θεματοφύλακες του Συντάγματος', ήταν θέμα χρόνου...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Passager » 25 Ιούλ 2023, 15:21

George_V έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 14:55

Οταν ομως προχωρουν και σε πραξεις οπως απαγωγες και βομβιστικες επιθεσεις τοτε ναι εχουν περάσει την γραμμη.

Μη μου αρχιζεις τωρα τα κλαψομουνιστικα που εκανε η ΧΑ με τον Ρουπακια και αλλους...
Ποιος περασε σε απαγωγες ;

Τωρα για το βομβιστικη επιθεση αστο... μακαρι να ηταν ετσι οι βομβιστικες επιθεσεις θα ειχε γλυτωσει χιλιαδες κοσμος στην Ευρωπη.
Βομβιστικη μιστερ Μπην ηταν.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: 'Θεματοφύλακες του Συντάγματος', ήταν θέμα χρόνου...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 25 Ιούλ 2023, 15:22

Αρίστος έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 14:53
Βρηκαν θεμα να κανουν αντιπερισπασμο τα καναλια την ωρα που καιγεται ολη η χωρα και οι εφημεριδες των μεγαλων δυτικων χωρων μας θαβουν γιατι λογω ελλειψης στοιχειωδων μετρων προστασιας θεσαμε σε κινδυνο τις ζωες τουριστων.

.
Δεν υπάρχεις ρε πστ... :lol:
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29223
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: 'Θεματοφύλακες του Συντάγματος', ήταν θέμα χρόνου...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 25 Ιούλ 2023, 15:22

George_V έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 15:20
Golden Age έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 15:17
ST48410 έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 15:06


Ωστόσο όταν πας σε αφελείς και φανατικούς και λες "να τους κάνουμε, να τους δείξουμε" κλπ υπάρχει μια κάποια ευθύνη αν αρχίσουν να παίρνουν αυτοί πρωτοβουλίες. Το πόση και ποια, ας το βρουν τα δικαστήρια.

George_V έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 15:06


Οποιοσδηποτε προκαλει σε καποιον αλλο την αποφαση να προβει σε εγκληματικη ενεργεια θεωρειται ηθικος αυτουργος του αυτου εγκληματος.

Οταν π.χ. εγω λεω "πρέπει να πεθάνει ο Χ γιατι ειναι προδοτης κτλ." και εσυ που με ακους με βασει τα λεγομενα μου πας και το κάνεις και οταν σε πιασουν τους λες "τον σκοτωσα γιατι ηταν προδοτης οπως ελεγε ο George_V. Για αυτο το εκανα" αυτο σημαινει οτι εσυ πας μεσα για φυσικη αυτουργια του εγκληματος και εγω για ηθικη αυτουργια γιατι σε παρακινησα με τα λεγομενα μου να σου γεννηθει η αποφαση να τελεσεις εγκλημα.
Ξαναλέω ότι στην ακροαριστερά και στους αναρχικούς υπήρχαν/υπάρχουν λόγοι για τις εκτελέσεις πολιτικών αντιπάλων. Θα 'πρεπε να διωχθούν αυτές οι οργανώσεις για υποκίνηση δικών τους που προσχώρησαν στην τρομοκρατία; Αν όχι, γιατί να γίνει αυτό με τους θεματοφύλακες; Απλώς υπάρχουν και οι πιο θερμοκέφαλοι που θέλουν να προχωρήσουν σε "δυναμικές ενέργειες" και δεν περιμένουν την "επανάσταση"/κατάληψη της εξουσίας για να γίνει αυτό.
Καταλαβαινεις πως ειναι αλλο πράγμα το λεω οτι θελω και δεν κουνιεται φυλλο (οποτε εισαι ειτε γραφικος, ειτε απλα κανεις κουβεντα) και αλλο πράγμα το λεω "πρεπει να συλληφθει ο Χ γιατι παραβιασε δεν ξερω γω τι" και πανε 5 μαλακες και τον απαγαγουν?

Στη δευτερη περιπτωση ο λογος σου παράγει αποφαση για τελεση εγκληματος. Αυτη ειναι η διαφορα απο το να μπουρδολογεις χωρις να γινεται τιποτα.
Άλλο οι απαγωγές που μπορεί να ήταν δράση της οργάνωσης κι άλλο να πάει ένας θεμροκέφαλος και να βάλει βόμβα. Στους αναρχικούς δεν ισχύει το λέω ότι θέλω και δεν κουνιέται φύλλο. Κάνουν διάφορα. Και στην ακροαριστερά οι λόγοι που έκαναν για ένοπλες επαναστάσεις μπορεί να ώθησαν μέλη της στο να ενταχθούν στη 17Ν. Είναι αυτό ηθική αυτουργία;

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27233
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: 'Θεματοφύλακες του Συντάγματος', ήταν θέμα χρόνου...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 25 Ιούλ 2023, 15:23

Passager έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 15:21
George_V έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 14:55

Οταν ομως προχωρουν και σε πραξεις οπως απαγωγες και βομβιστικες επιθεσεις τοτε ναι εχουν περάσει την γραμμη.

Μη μου αρχιζεις τωρα τα κλαψομουνιστικα που εκανε η ΧΑ με τον Ρουπακια και αλλους...
Ποιος περασε σε απαγωγες ;

Τωρα για το βομβιστικη επιθεση αστο... μακαρι να ηταν ετσι οι βομβιστικες επιθεσεις θα ειχε γλυτωσει χιλιαδες κοσμος στην Ευρωπη.
Βομβιστικη μιστερ Μπην ηταν.
Λεω για την απαγωγη του Γυμνασιαρχη μερικο καιρο πριν καπου στην Πιερια ηταν?

Τους κουρδιζαν οι Θεματοφυλακες εκει με συλληψεις κτλ. και βρεθηκαν 5 μαλακες και πηγαν και "συνελαβαν" τον Γυμνασιαρχη.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27233
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: 'Θεματοφύλακες του Συντάγματος', ήταν θέμα χρόνου...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 25 Ιούλ 2023, 15:24

Golden Age έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 15:22
George_V έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 15:20
Golden Age έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 15:17






Ξαναλέω ότι στην ακροαριστερά και στους αναρχικούς υπήρχαν/υπάρχουν λόγοι για τις εκτελέσεις πολιτικών αντιπάλων. Θα 'πρεπε να διωχθούν αυτές οι οργανώσεις για υποκίνηση δικών τους που προσχώρησαν στην τρομοκρατία; Αν όχι, γιατί να γίνει αυτό με τους θεματοφύλακες; Απλώς υπάρχουν και οι πιο θερμοκέφαλοι που θέλουν να προχωρήσουν σε "δυναμικές ενέργειες" και δεν περιμένουν την "επανάσταση"/κατάληψη της εξουσίας για να γίνει αυτό.
Καταλαβαινεις πως ειναι αλλο πράγμα το λεω οτι θελω και δεν κουνιεται φυλλο (οποτε εισαι ειτε γραφικος, ειτε απλα κανεις κουβεντα) και αλλο πράγμα το λεω "πρεπει να συλληφθει ο Χ γιατι παραβιασε δεν ξερω γω τι" και πανε 5 μαλακες και τον απαγαγουν?

Στη δευτερη περιπτωση ο λογος σου παράγει αποφαση για τελεση εγκληματος. Αυτη ειναι η διαφορα απο το να μπουρδολογεις χωρις να γινεται τιποτα.
Άλλο οι απαγωγές που μπορεί να ήταν δράση της οργάνωσης κι άλλο να πάει ένας θεμροκέφαλος και να βάλει βόμβα. Στους αναρχικούς δεν ισχύει το λέω ότι θέλω και δεν κουνιέται φύλλο. Κάνουν διάφορα. Και στην ακροαριστερά οι λόγοι που έκαναν για ένοπλες επαναστάσεις μπορεί να ώθησαν μέλη της στο να ενταχθούν στη 17Ν. Είναι αυτό ηθική αυτουργία;
Α δεν εχεις καταλαβει ακομα τη διαφορα...

Αν την καταλαβαινες δεν θα στηριζες και ΧΑ να μου πεις...

Οποτε αστο βαρεθηκα ηδη...
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25190
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: 'Θεματοφύλακες του Συντάγματος', ήταν θέμα χρόνου...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 25 Ιούλ 2023, 15:25

Εικόνα

Εικόνα

Ο Κυβερνήτης ήταν Τέκτων (στοά Μοντέστο)
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Passager
Δημοσιεύσεις: 1204
Εγγραφή: 25 Σεπ 2022, 21:44
Phorum.gr user: Passager

Re: 'Θεματοφύλακες του Συντάγματος', ήταν θέμα χρόνου...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Passager » 25 Ιούλ 2023, 15:25

George_V έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 15:23
Passager έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 15:21
George_V έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 14:55

Οταν ομως προχωρουν και σε πραξεις οπως απαγωγες και βομβιστικες επιθεσεις τοτε ναι εχουν περάσει την γραμμη.

Μη μου αρχιζεις τωρα τα κλαψομουνιστικα που εκανε η ΧΑ με τον Ρουπακια και αλλους...
Ποιος περασε σε απαγωγες ;

Τωρα για το βομβιστικη επιθεση αστο... μακαρι να ηταν ετσι οι βομβιστικες επιθεσεις θα ειχε γλυτωσει χιλιαδες κοσμος στην Ευρωπη.
Βομβιστικη μιστερ Μπην ηταν.
Λεω για την απαγωγη του Γυμνασιαρχη μερικο καιρο πριν καπου στην Πιερια ηταν?

Τους κουρδιζαν οι Θεματοφυλακες εκει με συλληψεις κτλ. και βρεθηκαν 5 μαλακες και πηγαν και "συνελαβαν" τον Γυμνασιαρχη.
Δεν το γνωριζα. Αλλα οπως λενε και οι φιλοι μας οι Ιταλοι, η μανα των μαλακισμενων ειναι παντα εγκυος. Παντα και παντου θα βρισκονται τετοιοι. Αλλα δεν νομιζω οτι εχουν καμμια βαθεια "στρουχτουρα" (που λενε και οι αναρχες)

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29223
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: 'Θεματοφύλακες του Συντάγματος', ήταν θέμα χρόνου...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 25 Ιούλ 2023, 15:30

George_V έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 15:23
Passager έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 15:21
George_V έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 14:55

Οταν ομως προχωρουν και σε πραξεις οπως απαγωγες και βομβιστικες επιθεσεις τοτε ναι εχουν περάσει την γραμμη.

Μη μου αρχιζεις τωρα τα κλαψομουνιστικα που εκανε η ΧΑ με τον Ρουπακια και αλλους...
Ποιος περασε σε απαγωγες ;

Τωρα για το βομβιστικη επιθεση αστο... μακαρι να ηταν ετσι οι βομβιστικες επιθεσεις θα ειχε γλυτωσει χιλιαδες κοσμος στην Ευρωπη.
Βομβιστικη μιστερ Μπην ηταν.
Λεω για την απαγωγη του Γυμνασιαρχη μερικο καιρο πριν καπου στην Πιερια ηταν?

Τους κουρδιζαν οι Θεματοφυλακες εκει με συλληψεις κτλ. και βρεθηκαν 5 μαλακες και πηγαν και "συνελαβαν" τον Γυμνασιαρχη.
Αυτό μπορεί και να ήταν δράση της οργάνωσης. Πήγαν εκεί ντυμένοι με τις στολές τους. Η βομβιστική ενέργεια δεν προκύπτει απο κάπου ότι ήταν.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39731
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: 'Θεματοφύλακες του Συντάγματος', ήταν θέμα χρόνου...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 25 Ιούλ 2023, 15:31

Isildur έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 15:22
Αρίστος έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 14:53
Βρηκαν θεμα να κανουν αντιπερισπασμο τα καναλια την ωρα που καιγεται ολη η χωρα και οι εφημεριδες των μεγαλων δυτικων χωρων μας θαβουν γιατι λογω ελλειψης στοιχειωδων μετρων προστασιας θεσαμε σε κινδυνο τις ζωες τουριστων.

.
Δεν υπάρχεις ρε πστ... :lol:


Το ταιμινγκ που ανακυπτουν κατι τετοιες απιθανες ιστοριες (να θυμησω και αυτη με εκεινους τους Πακιστανους της πλακας που θα χτυπουσαν εβραικους στοχους) δεν μου καθεται καλα στο στομαχι. Σαν να ζουμε στο Χολυγουντ και να φτιαχνονται οι πιο βολικοι εχθροι κατα παραγγελια ακριβως την ωρα που χρειαζεται ο αντιπερισπασμος. Βεβαια μπορει να ειναι προκαταληψεις μου ολα αυτα αλλα βομβιστικη ενεργεια κατα Στοας το 2023;;; Ποιος ασχολειται με τους μασωνους το 2023; Πριν απο 30 χρονια τους εβριζαν, σημερα ουδεις δεν δινει δεκαρα, γι' αυτο και μου κανει εντυπωση πως βρεθηκε τετοιος αλεξιπτωτιστης απο προηγουμενες εποχες.

.

Άβαταρ μέλους
Passager
Δημοσιεύσεις: 1204
Εγγραφή: 25 Σεπ 2022, 21:44
Phorum.gr user: Passager

Re: 'Θεματοφύλακες του Συντάγματος', ήταν θέμα χρόνου...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Passager » 25 Ιούλ 2023, 15:32

Beria έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 15:25
Εικόνα

Εικόνα

Ο Κυβερνήτης ήταν Τέκτων (στοά Μοντέστο)
Ισως και η Ελληνικη Επανασταση (η καλη, η τελευταια) κινηθηκε απο τεκτωνες και υπο τεκτωνικα προτυπα. Αλλα ειναι μεγαλη ιστορια και μη την ξεκινησουμε.

Αλλο η χρησιμοποιηση του τεκτωνισμου για την ποραγματοποιηση καποιας ιδεας κρυφα ("συνομωτικα" λογω του "στεγανου" που προσφερει- η μαλλον προσεφερε η στοα), και αλλο η χρησιμοποιηση μιας "ιδεας" απο τον τεκτωνισμο για τον δικο της τελικο προορισμο.
Καπου εκει μεσα καποιοι μπλεκουν τα πινελα.

Αλλα οπως ειπε και ο Αγιος Παϊσιος, "ολοι εχουν το σχεδιο τους αλλα τελικα..." κλπ

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: 'Θεματοφύλακες του Συντάγματος', ήταν θέμα χρόνου...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 25 Ιούλ 2023, 15:37

Αρίστος έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 15:31
Isildur έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 15:22
Αρίστος έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 14:53
Βρηκαν θεμα να κανουν αντιπερισπασμο τα καναλια την ωρα που καιγεται ολη η χωρα και οι εφημεριδες των μεγαλων δυτικων χωρων μας θαβουν γιατι λογω ελλειψης στοιχειωδων μετρων προστασιας θεσαμε σε κινδυνο τις ζωες τουριστων.

.
Δεν υπάρχεις ρε πστ... :lol:


Το ταιμινγκ που ανακυπτουν κατι τετοιες απιθανες ιστοριες (να θυμησω και αυτη με εκεινους τους Πακιστανους της πλακας που θα χτυπουσαν εβραικους στοχους) δεν μου καθεται καλα στο στομαχι. Σαν να ζουμε στο Χολυγουντ και να φτιαχνονται οι πιο βολικοι εχθροι κατα παραγγελια ακριβως την ωρα που χρειαζεται ο αντιπερισπασμος. Βεβαια μπορει να ειναι προκαταληψεις μου ολα αυτα αλλα βομβιστικη ενεργεια κατα Στοας το 2023;;; Ποιος ασχολειται με τους μασωνους το 2023; Πριν απο 30 χρονια τους εβριζαν, σημερα ουδεις δεν δινει δεκαρα, γι' αυτο και μου κανει εντυπωση πως βρεθηκε τετοιος αλεξιπτωτιστης απο προηγουμενες εποχες.

.
Αυτό το δεύτερο σχόλιό σου, αφήνει τουλάχιστον κάποιες αμφιβολίες. Για το πρώτο σου μίλησα, που τα λες με μια σιγουριά... :lol:
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39731
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: 'Θεματοφύλακες του Συντάγματος', ήταν θέμα χρόνου...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 25 Ιούλ 2023, 15:40

Isildur έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 15:37
Αρίστος έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 15:31
Isildur έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 15:22

Δεν υπάρχεις ρε πστ... :lol:


Το ταιμινγκ που ανακυπτουν κατι τετοιες απιθανες ιστοριες (να θυμησω και αυτη με εκεινους τους Πακιστανους της πλακας που θα χτυπουσαν εβραικους στοχους) δεν μου καθεται καλα στο στομαχι. Σαν να ζουμε στο Χολυγουντ και να φτιαχνονται οι πιο βολικοι εχθροι κατα παραγγελια ακριβως την ωρα που χρειαζεται ο αντιπερισπασμος. Βεβαια μπορει να ειναι προκαταληψεις μου ολα αυτα αλλα βομβιστικη ενεργεια κατα Στοας το 2023;;; Ποιος ασχολειται με τους μασωνους το 2023; Πριν απο 30 χρονια τους εβριζαν, σημερα ουδεις δεν δινει δεκαρα, γι' αυτο και μου κανει εντυπωση πως βρεθηκε τετοιος αλεξιπτωτιστης απο προηγουμενες εποχες.

.
Αυτό το δεύτερο σχόλιό σου, αφήνει τουλάχιστον κάποιες αμφιβολίες. Για το πρώτο σου μίλησα, που τα λες με μια σιγουριά... :lol:


Ρε φιλε επειδη ζουμε στην Ελλαδα που ο Σωρρας υπαρχουν υποψιες οτι ηταν φυτευτος του συστηματος (ειχα βαλει και αρθρο της Καθημερινης για το ζητημα και μην ξεχνας οτι του επετρεψε ο Αρειος Παγος να κατεβει σ' αυτες τις εκλογες :D ), εχω ολες αυτες τις αμφιβολιες.

Δηλαδη ποια η διαφορα του Σωρρα με τους Θεματοφυλακες του Συνταγματος;

.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: 'Θεματοφύλακες του Συντάγματος', ήταν θέμα χρόνου...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 25 Ιούλ 2023, 15:43

Αρίστος έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 15:40
Isildur έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 15:37
Αρίστος έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 15:31




Το ταιμινγκ που ανακυπτουν κατι τετοιες απιθανες ιστοριες (να θυμησω και αυτη με εκεινους τους Πακιστανους της πλακας που θα χτυπουσαν εβραικους στοχους) δεν μου καθεται καλα στο στομαχι. Σαν να ζουμε στο Χολυγουντ και να φτιαχνονται οι πιο βολικοι εχθροι κατα παραγγελια ακριβως την ωρα που χρειαζεται ο αντιπερισπασμος. Βεβαια μπορει να ειναι προκαταληψεις μου ολα αυτα αλλα βομβιστικη ενεργεια κατα Στοας το 2023;;; Ποιος ασχολειται με τους μασωνους το 2023; Πριν απο 30 χρονια τους εβριζαν, σημερα ουδεις δεν δινει δεκαρα, γι' αυτο και μου κανει εντυπωση πως βρεθηκε τετοιος αλεξιπτωτιστης απο προηγουμενες εποχες.

.
Αυτό το δεύτερο σχόλιό σου, αφήνει τουλάχιστον κάποιες αμφιβολίες. Για το πρώτο σου μίλησα, που τα λες με μια σιγουριά... :lol:


Ρε φιλε επειδη ζουμε στην Ελλαδα που ο Σωρρας υπαρχουν υποψιες οτι ηταν φυτευτος του συστηματος (ειχα βαλει και αρθρο της Καθημερινης για το ζητημα και μην ξεχνας οτι του επετρεψε ο Αρειος Παγος να κατεβει σ' αυτες τις εκλογες :D ), εχω ολες αυτες τις αμφιβολιες.

Δηλαδη ποια η διαφορα του Σωρρα με τους Θεματοφυλακες του Συνταγματος;

.
5-6 τρις δολάρια (μονόπολης βέβαια).
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών