Πρεπει να μας νοιάζει ποιος συγκεκριμένα δολοφόνησε τον Μιχ. Κατσουρή;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70079
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Πρεπει να μας νοιάζει ποιος συγκεκριμένα δολοφόνησε τον Μιχ. Κατσουρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 15 Αύγ 2023, 16:55

Maspoli έγραψε:
15 Αύγ 2023, 16:15
Echelon έγραψε:
15 Αύγ 2023, 15:41
Και όλη αυτή η βαβούρα επειδή είχαμε νεκρό. Αν απλά είχαμε μερικά σπασμένα κεφάλια και μερικές περιουσίες κατεστραμμένες τώρα οι Κροάτες θα ήταν σπίτια τους και η ελληνική κυβέρνηση δεν θα χρειαζόταν να διασύρεται από τους Ουστασι.
Θα μπορουσαμε να είχαμε νεκρό και το 13χρονο κορίτσι που τραυματίστηκε. Να στείλουμε μήνυμα στα περατα της οικουμένης μεσω της παραδειγματικής τιμωρίας ολων των επιτιθέμενων ή να περιμένουμε μηπως εχουμε και κάνα παιδι νεκρό την επομενη φορά; Δεν το λέω σε σένα, γενικότερο το ερώτημα.
Εγώ πάντως την τελευταία φορά που είδα σε ενεργή δράση ούγκανα ήταν όταν πέταγαν μολότωφ σε αυλή με πεύκα μια παιδούπολης και έκλειναν το δρόμο στο πυροσβεστικό όχημα, όταν πιάσαν φωτιά τα δέντρα.

Και είναι από τις περιπτώσεις που με έκαναν να αντιμετωπίζω ως πιο συμπαθές έμβιο είδος τις κατσαρίδες από την εν λόγω πανίδα.

Δεν ξέρω αν ήταν Κροάτες, Έλληνες ή Λάπωνες και το τελευταίο που μ' ενδιαφέρει είναι η συλλογική προσέγγιση της οικουμένης.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29834
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Πρεπει να μας νοιάζει ποιος συγκεκριμένα δολοφόνησε τον Μιχ. Κατσουρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 15 Αύγ 2023, 17:06

Ο ηλίθιος κομμουνιστής που άνοιξε το νήμα, θέλει να φάνε 20 χρόνια τουλάχιστον και οι 150 ξέρω γω, όχι επειδή τον πείραξε ή τον σόκαρε ο θάνατος, αλλά επειδή τόσα έφαγαν οι χασάπηδες που ήταν ίδια ομάδα με αυτόν.

Και κάθεστε και του απαντάτε σοβαρά.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"



Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών