Συνελήφθη 20χρονος Γερμανός τουρίστας για εμπρησμο στην Ρόδο.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3053
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Συνελήφθη 20χρονος Γερμανός τουρίστας για εμπρησμο στην Ρόδο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 22 Αύγ 2023, 19:18

sys3x έγραψε:
22 Αύγ 2023, 18:57

SpoilerShow
καλά τα λες, από μόνη της η έκθεση τέτοιων ερωτήσεων θα έφτανε (αλλά σκέψου παράλληλα και σε ποιους τις θέτεις, εμού συμπεριλαμβανομένου, ε) εάν δεν απευθυνόσουν ... σε νεοέλληνες ψηφοφόρους...
Έχω πάθει μια παράκρουση τα τελευταία χρόνια και κάποιες φορές θέτω ερωτήματα σαν ιστορικός του μέλλοντος

Απευθυνόμενα γενικότερα σε εξελιγμένους ανθρώπους εν έτη 2023, κατοίκους του ανεπτυγμένου/πολιτισμένου νεοκόσμου.

Και κάπου εκεί ξυπνάω και αντικρίζω την πραγματικότητα...μόνο το 2023 εξακολουθεί να ισχύει...
Perception is reality...

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4530
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Συνελήφθη 20χρονος Γερμανός τουρίστας για εμπρησμο στην Ρόδο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 22 Αύγ 2023, 19:23

Σκασε ρε μαλάκα ΟΡ επιτέλους.
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Συνελήφθη 20χρονος Γερμανός τουρίστας για εμπρησμο στην Ρόδο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 22 Αύγ 2023, 19:24

nyxtovios έγραψε:
22 Αύγ 2023, 19:08
Δείτε και το θετικό της υπόθεσης, με την κυβέρνηση ΝΔ. Έχουμε βρει πετρέλαια, έχουμε καλάθι της νοικοκυράς και έχουμε ξεσκεπάσει το δίκτυο πρακτόρων και συριζαίων κατάσκοπων των Ρώσων μέσω της ΕΥΠ.
:smt005::smt005::lol::lol:

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Συνελήφθη 20χρονος Γερμανός τουρίστας για εμπρησμο στην Ρόδο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 22 Αύγ 2023, 21:22

student έγραψε:
22 Αύγ 2023, 19:18
sys3x έγραψε:
22 Αύγ 2023, 18:57

SpoilerShow
καλά τα λες, από μόνη της η έκθεση τέτοιων ερωτήσεων θα έφτανε (αλλά σκέψου παράλληλα και σε ποιους τις θέτεις, εμού συμπεριλαμβανομένου, ε) εάν δεν απευθυνόσουν ... σε νεοέλληνες ψηφοφόρους...
Έχω πάθει μια παράκρουση τα τελευταία χρόνια και κάποιες φορές θέτω ερωτήματα σαν ιστορικός του μέλλοντος

Απευθυνόμενα γενικότερα σε εξελιγμένους ανθρώπους εν έτη 2023, κατοίκους του ανεπτυγμένου/πολιτισμένου νεοκόσμου.

Και κάπου εκεί ξυπνάω και αντικρίζω την πραγματικότητα...μόνο το 2023 εξακολουθεί να ισχύει...
Πάνω - κάτω (όπως νομίζω σε έχω πει ήδη) στην ίδια φάση είμαι κι εγώ, οπότε νομίζω ότι σε καταλαβαίνω αρκετά καλά.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34848
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Συνελήφθη 20χρονος Γερμανός τουρίστας για εμπρησμο στην Ρόδο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 22 Αύγ 2023, 21:29

Λοξίας έγραψε:
22 Αύγ 2023, 19:11
student έγραψε:
22 Αύγ 2023, 18:00
{...}
Πως εξηγείς την ύπαρξη τόσου μεγάλου αριθμού ανθρώπων που φανατικά υποστηρίζουν την επιλογή τους μεταξύ του δημοκρατικού υποχρεωτικού δίπολου "άχρηστος βλάκας - (οριακά έστω) ικανος μπάσταρδος/μουνόπανο?
{...}
Συγγνώμη για την παρέμβαση, αλλά αυτό που λες είναι άσκηση επί χάρτου και όχι επί του πραγματικού πεδίου μάχης.
Δεν υπάρχουν σε καμία πραγματικότητα (ίσως σε περίπτωση χούντας), "δημοκρατικά υποχρεωτικά δίπολα" (που το σκέφτηκες!)
Υπάρχουν από 4 μέχρι 44 κόμματα. Οπότε έχω από 4 μέχρι 44 επιλογές και καμία δεν είναι " δημοκρατικά υποχρεωτική"...
Και το λευκό, πολιτική επιλογή είναι (και μην ακούσω την χαζομάρα πως το λευκό πάει στο πρώτο κόμμα!)
:wink
Κατασκευάζει ένα φανταστικό δίπολο στο μυαλό του,χαρακτηρίζει ανάλογα τους πάντες με βάση αυτό και μετά αναρωτιέται γιατί δεν υπάρχει κάτι άλλο.
Η νέα "ακομμάτιστη" μόδα είναι η καταγγελία των πάντων.

Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3053
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Συνελήφθη 20χρονος Γερμανός τουρίστας για εμπρησμο στην Ρόδο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 22 Αύγ 2023, 21:48

πατησιωτης έγραψε:
22 Αύγ 2023, 21:29
Λοξίας έγραψε:
22 Αύγ 2023, 19:11
student έγραψε:
22 Αύγ 2023, 18:00
{...}
Πως εξηγείς την ύπαρξη τόσου μεγάλου αριθμού ανθρώπων που φανατικά υποστηρίζουν την επιλογή τους μεταξύ του δημοκρατικού υποχρεωτικού δίπολου "άχρηστος βλάκας - (οριακά έστω) ικανος μπάσταρδος/μουνόπανο?
{...}
Συγγνώμη για την παρέμβαση, αλλά αυτό που λες είναι άσκηση επί χάρτου και όχι επί του πραγματικού πεδίου μάχης.
Δεν υπάρχουν σε καμία πραγματικότητα (ίσως σε περίπτωση χούντας), "δημοκρατικά υποχρεωτικά δίπολα" (που το σκέφτηκες!)
Υπάρχουν από 4 μέχρι 44 κόμματα. Οπότε έχω από 4 μέχρι 44 επιλογές και καμία δεν είναι " δημοκρατικά υποχρεωτική"...
Και το λευκό, πολιτική επιλογή είναι (και μην ακούσω την χαζομάρα πως το λευκό πάει στο πρώτο κόμμα!)
:wink
Κατασκευάζει ένα φανταστικό δίπολο στο μυαλό του,χαρακτηρίζει ανάλογα τους πάντες με βάση αυτό και μετά αναρωτιέται γιατί δεν υπάρχει κάτι άλλο.
Η νέα "ακομμάτιστη" μόδα είναι η καταγγελία των πάντων.
Ίσως να ναι κι έτσι...μια ακομμάτιστη μόδα που στη φαντασία της καταγγέλλει αχάριστα και άκριτα τα τόσα καλώς κείμενα.

Δεδομένα όμως η παλαιά κομματική μόδα παραμένει σταθερά η ίδια...χιλιάδες χρόνια τώρα...
ως ο κύων επιστρέφει εις τον εμετόν αυτού, καί, ὗς λουσαμένη εἰς κύλισμα βορβόρου... ούτως ο άφρων επαναλαμβάνει την αφροσύνην αυτού...
Perception is reality...

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34848
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Συνελήφθη 20χρονος Γερμανός τουρίστας για εμπρησμο στην Ρόδο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 22 Αύγ 2023, 21:54

student έγραψε:
22 Αύγ 2023, 21:48
Ίσως να ναι κι έτσι...μια ακομμάτιστη μόδα που στη φαντασία της καταγγέλλει αχάριστα και άκριτα τα τόσα καλώς κείμενα.
Δεν είναι όμως τόσο απλό - ο λόγος για τον οποίο δεν μπορούν να περάσουν από την καταγγελία σε προτάσεις και πρόγραμμα είναι όχι μόνο ότι δεν το έχουν αλλά και ότι σε πολλά θέματα είναι διαμετρικά αντίθετοι.
Το πιο κραυγαλέο παράδειγμα είναι το μεταναστευτικό όπου η μισή αντιπολίτευση ζητάει κατάργηση τειχών και ελέγχων και η άλλη μισή βυθίσεις βαρκών.Οπότε είναι πολύ πιο εύκολο να φωνάζουν ενωμένοι ενώ θέλουν ακριβώς τα αντίθετα. :roll:

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8165
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Συνελήφθη 20χρονος Γερμανός τουρίστας για εμπρησμο στην Ρόδο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 23 Αύγ 2023, 14:47

Εικόνα


Κηφισιά χθες βράδυ.
Πυροτεχνήματα μπροστά απ' το μέτωπο της Πάρνηθας!
Επειδή γανώνουμε τον εγκέφαλο του λαού ότι τις φωτιές τις βάζουν οι μετανάστες κ δεν τους αφήνουμε ούτε αναπτήρα ΒιC να χρησιμοποιούν,
θα πρέπει να εμποδίσουμε τον 41+% να γράψει όλη την κοινωνία στα π@π@ρι@ του, όπως έκανε πάντα;
Αστεία πράγματα...
Αν πέταγε βεγγαλικό κανας αναρχικός των εξαρχείων βέβαια θα του είχαμε φορτώσει τον μισό ΠΚ κ ακόμα θα τον δέρναμε...

https://www.facebook.com/permalink.php? ... 4377477430
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών