Αυτή δεν είναι η αγανακτισμένη που...

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19807
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Αυτή δεν είναι η αγανακτισμένη που...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 18 Φεβ 2024, 16:18

Alex Amsterdam έγραψε:
18 Φεβ 2024, 00:44
panos291 έγραψε:
17 Φεβ 2024, 18:54
Otto Weininger έγραψε:
17 Φεβ 2024, 18:43
Φυλακή ο "Κωστάκης" ο Καραμανλής

https://www.instagram.com/reel/C3ceoYMo ... ZjOGdiag==
Την ειδα, αυτη μιλαει και αυτοθαυμαζεται.Παντα η ηλιθιοτητα συνοδευεται με αισθηση μεγαλειου.
Παρενεργειες του ξυλολιου.
Μοσχοβολά το άτιμο. Σνιφάρεις;

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37851
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Αυτή δεν είναι η αγανακτισμένη που...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 18 Φεβ 2024, 16:26

Otto Weininger έγραψε:
17 Φεβ 2024, 19:52


Έλα ρε φίλε σε παρακαλώ. Σαν να με κοροιδεύεις επειδή φοράω μάυρο σακάκι με καφέ πουκάμισο, την ίδια ώρα που φοράς τιγρέ κουστούμι με μωβ πουκάμισο, τσαρούχια και καπέλο Ναπολέων.
Θέλω να απαντήσω ξεχωριστά σε αυτό^
πριν απαντήσουμε όλοι μαζί στο "ποιοι".
Λοιπόν.
Ούτε (σε) κοροϊδεύω ούτε τπτ τέτοιο, παρατηρήσεις κάνω πάνω σε αυτό το οποίον αντιλαμβάνομαι ως πραγματικότητα, πάμε να δούμε λοιπόν "ποιοι" συμφωνούν και ποιοι όχι...
Έτσι για το γιόλο.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29861
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Αυτή δεν είναι η αγανακτισμένη που...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 18 Φεβ 2024, 21:24

sys3x έγραψε:
18 Φεβ 2024, 15:47
Otto Weininger έγραψε:
18 Φεβ 2024, 00:40
sys3x έγραψε:
17 Φεβ 2024, 23:38

Γι αυτό ρώτα όποιον θέλεις μη γαβ γαβ να σε πει πόσο κολλημένη φλάντζα φαίνεται ότι είμαι εγώ και πόσο εσύ, βασικά γάμα το, είναι γελοία η σύγκριση από μόνη της, δεν τίθεται καν τέτοιο θέμα, για να βάλω ένα μέτρο σύγκρισης το ανέφερα γνωρίζοντας εκ των προτέρων ότι δεν έχεις την ικανότητα να το αντιληφθείς, πιθανότατα όμως έχει αυτός ο μη γαβ γαβ άνθρωπος ο οποίος διαβάζει αυτές τις γραμμές.
Αυτά.
προσπερνώ τα προσωπικά/ανθρώπινα λέγοντάς σου μπράβο για τα γνωστικά πεδία που λες ότι κατέχεις, θα έχω και κάτι να μάθω αν ποτέ βρεθούμε σε προσωπική κουβέντα, δε με χαλάει.


Στο θέμα της παράθεσης όμως έχω να σου πω το εξής:
δεν ξέρω ποιον θεωρείς ότι πρέπει να ρωτήσω εδώ για το αν με βλέπει κολλημένη φλάτζα ή όχι. Και τούτο διότι:
1. είμαι στο φόρουμ 18 χρόνια, έχω γνωριστεί από κοντά με ένα σωρό άτομα πολλές φορές, έχουμε κάνει κουβέντες σε προσωπικό επίπεδο πολλές φορές κλπ. Πάρα πολλοί από δω (αλλά και από το παλιό που πια δεν είναι εδώ) με γνωρίζουν προσωπικά. Με έχουν ήδη κρίνει.

2. συμμετέχω εδώ και 18 χρόνια σχεδόν σε κάθε ενότητα, καταθέτω γνώση (όπου μπορώ), επιχειρήματα (άλλοτε σωστά άλλοτε όχι), απόψεις, γνώμες αλλά και ερωτήσεις. Δεν έχω κρύψει επάγγελμα, πολιτικές πεποιθήσεις, κομματική προτίμηση, ομάδα, χόμπι κλπ. Παίζω μπάλα με όλα τα χαρτιά ανοιχτά και υπερασπίζομαι με επιχειρήματα τις απόψεις μου όσο καλύτερα μπορώ. Δε φοβάμαι να λερωθώ.

Εσύ και το λοιπό παρεάκι 5-6 νοματαίων που εκτιμάς απλά γυρνάτε από νήμα σε νήμα με μοναδικό και αποκλειστικό σκοπό να βρίσετε/ειρωνευτείτε όποια άποψη σας χαλάει την σούπα. Μηδενικά επιχειρήματα, τσιτάτα και αμπελοσοφίες που δεν αντέχουν ούτε 5 λεπτά αντιπαράθεση με επιχειρήματα.

Ποιοι λοιπόν να μας βάλουν σε σύγκριση; Ποιο νήμα να ανοίξω για να δω κάτι που πρόσφερες εδώ μέσα έστω και σε 2 γραμμές; Εγώ είμαι με τα κομματόσκυλα. Οκ. Εσύ ; Με κάτι γελοίους σαν τον ψέκα τον Μπαζούμπα που δε μπορεί να συντάξει μια παράγραφο με δομή αλλά γυρνάει από νήμα σε νήμα ρωτώντας επικριτικά τους πάντες τι ψήφισαν αλλά κάνει την κότα όταν τον ρωτήσουν αυτόν; Με τον nyxtovio που είτε χασκογελάει είτε εύχεται θανάτους είτε λέει την μια πίπα πίσω από την άλλη και μόλις του ζητήσεις επιχείρημα που να στέκει στρίβει; Το enaon που δεν έχει πάρει θέση ποτέ και για τίποτα με την δικαιολογία ότι δεν θα το καταλαβαιναμε παρά γυρνάει από νήμα σε νήμα παριστάνοντας τον αστείο της παρέας.

Έλα ρε φίλε σε παρακαλώ. Σαν να με κοροιδεύεις επειδή φοράω μάυρο σακάκι με καφέ πουκάμισο, την ίδια ώρα που φοράς τιγρέ κουστούμι με μωβ πουκάμισο, τσαρούχια και καπέλο Ναπολέων.
Δεν έχεις ούτε την βούληση ούτε την ικανότητα να καταλάβεις, σου το ανέφερα ήδη, δεν έχεις την κριτική ικανότητα, αυτό που κάνεις με την επιχειρηματολογία λέγεται τσέρυ πίκινγκ για να στηρίξεις κάτι που ήδη έχει προαποφασιστεί για εσένα, αυτό που κάνουν όλα τα υπόλοιπα κομματόσκυλα δλδ, δεν είναι τπτ ιδιαίτερο - σπουδαίο.
Είναι πάρα πολύ στα παπάργια μου με ποιους έχεις βγει, από πότε κτλ και ούτε επηρεάζει στο ελάχιστο αυτό που σου έγραψα. Αν διάβασε ο μπαζ κι ο νυ την "κριτική" που τους άσκησες βάζω στοίχημα ότι δεν θα μπορούν να κοιμηθούν το βραδ. Εάν δε τους πει τπτ κι ο άντερ μπορεί να αυτοκτονήσουν, να μην το αντέξουν.
Γελάει ο κόσμος.
Δεν ξέρω γιατί πρέπει να έχω κριτική ικανότητα να καταλάβω το τίποτα. Δεν λέτε τίποτα. Κυριολεκτικά. Η τελευταία φορά που σε είδα να λες κάτι ήταν μια έκθεση ιδεών για την Παλαιστίνη.
Προσπάθησε να καταλάβεις ότι είμαστε σε φόρουμ γραπτών. Που ανα πάσα στιγμή βρίσκουμε το οτιδήποτε.

Σου λέω ξεκάθαρα λοιπόν ότι μπορείς να διαλέξεις ένα οποιοδήποτε νήμα θες, οποιοσδήποτε, να δούμε τι ακριβώς γράφετε εσύ και το συναφι.
Τίποτα. ΤΙΠΟΤΑ.
Μόνο ύβρεις, ειρωνεία και κριτική εκ του ασφαλούς. Και όχι, δεν είναι υψηλά νοήματα που δεν τα πιάνουμε εμείς. Είναι τίποτα.


Και δεν ηταν κριτική αυτό που άσκησα στον Bazoomba. Εσύ τελικά δεν αντιλαμβάνεσαι.
Είναι απλά σχόλιο πάνω σε κάτι που κάνει και που απλά δείχνει πόσο γελοίος και κενός είναι.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37851
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Αυτή δεν είναι η αγανακτισμένη που...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 18 Φεβ 2024, 21:55

Τα περισσότερα πραγματικά δεν είναι υψηλά νοήματα, είναι απλά κόνσπετ που τα κομματόσκυλα ούτε μπορούν ούτε θέλουν να καταλάβουν.
Η κριτική ικανότητα είναι κάτι εκ των πραγμάτων που δεν κατέχουν τα γαβ γαβ, δεν θα μπορούσε να είναι και διαφορετικά κιόλα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21011
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Αυτή δεν είναι η αγανακτισμένη που...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 25 Μαρ 2024, 22:04

Εικόνα
https://www.documentonews.gr/article/eg ... kis-video/

«Σήμερα στάθηκα στην εκκίνηση της παρέλασης στην παραλία της Θεσσαλονίκης και ήρθε ένας μη ένστολος αστυνομικός (χωρίς να εχω ανοίξει το χαρτόνι) κάνοντας μου επίπληξη.

Απομακρύνθηκα και άνοιξα το χαρτόνι παρακάτω όπου ένας ευγενέστατος άλλος (μη ένστολος) αστυνομικός μου είπε ότι δεν μπορώ να μείνω εκεί με το χαρτόνι ανοιχτό. Τον ρώτησα γιατί, αν κάνω κάτι παράνομο, ρωτώντας τον αν έχουμε δημοκρατία. Μου είπε «ακολουθώ εντολές». Του είπα ότι δεν θέλω να βρει τον μπελά του εξαιτίας μου αλλά ότι αυτό δεν είναι σωστό, ρωτώντας τον αν μπορώ να πάω προς το σπίτι μου (μετά τον Λευκό Πύργο) με το χαρτόνι στα χέρια και το αποδέχτηκε.

Ξεκίνησα λοιπόν παράλληλα της παρέλασης αλλά μετά από λίγο με σταμάτησε κι άλλος αστυνομικός, ένστολος (για πρώτη φορά) και αυτός πολύ ευγενικός. Μου είπε ότι μου το ζητάει προσωπικά ως άνθρωπος σαν χάρη, να κάτσουμε να δούμε μαζί την παρέλαση χωρίς να εχω ανοιχτό το χαρτόνι. Του είπα ότι δεν συμφωνώ και αν είναι νόμιμο να συνεχίσω να πηγαίνω προς το σπίτι μου, παράλληλα με την παρέλαση, με το χαρτόνι στα χέρια. Επέμενε και του εξήγησα ότι ακόμα και η μητέρα μου αν το ζητούσε δεν θα το δεχόμουν, όπως δεν θα δεχόμουν και αν καποιος άγνωστος μου έκανε πρόταση να κολυμπήσουμε στον Θερμαϊκό.

Μου είπε ότι αυτό θα ήταν παράλογο και απάντησα πως ακριβώς το ίδιο παράλογο είναι να μου ζητάει αυτή την «προσωπική χάρη» ως ένστολος. Έκανα λοιπον και εγώ την παρέλαση μου μέχρι τον Λευκό Πύργο παράλληλα στο πεζοδρόμιο, για να τιμήσω τους δικούς μας ήρωες, τους δικούς μας νεκρούς και ως υπερήφανη Ελληνίδα να μοιραστώ το μήνυμα πως όσοι έχουμε εθνική υπερηφάνεια, δεν τιμούμε τους εθνικούς προδότες που αποτελούν εθνική ντροπή. Δεν ξεχνάμε! #Τέμπη #25Μαρτίου #ΕθνικήΕπέτειος »
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών