Σαμοθράκη: 3 ημέρες έμεινε χωρίς ρευμα, νερό, ιντερνετ, pos, ATM, πλοίο, τρόφιμα

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5735
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Σαμοθράκη: 3 ημέρες έμεινε χωρίς ρευμα, νερό, ιντερνετ, pos, ATM, πλοίο, τρόφιμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 27 Αύγ 2023, 12:33

Εικόνα

Mad Max καταστάσεις, επιτελικός μπάχαλο, Κράτος Αθηνών, κανεις δεν μιλάει και δεν ενημερώνει


Το «επιτελικό» μπάχαλο που επικρατεί στη χώρα αποκαλύφθηκε για ακόμη μία φορά με τρόπο τραγικό. Αυτή τη φορά ήταν οι φωτιές…Κι όπως φαίνεται δεν έχουμε μάθει όλα τα κατορθώματα του «επιτελικού κράτους»! Ευτυχώς υπάρχουν τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης και μέσω αυτών κάποιοι πολίτες μας ενημερώνουν για τα μαύρα μας τα χάλια.

Η κυρία Χρύσα Τρυφωνίδου έγραψε στο facebook όσα απίστευτα έγιναν στη Σαμοθράκη και δεν βρήκαν ούτε ένα λεπτό προβολής στις τηλεοράσεις.

https://orthodoxostypos.gr/%CF%84%CE%B9 ... BD-%CE%BC/
«Όταν ξεκίνησα να γράφω για τον Έβρο και για το κράτος των Αθηνών, η φωτιά ήδη επί δύο τρεις μέρες κατέστρεφε τον Έβρο και τα κανάλια έδειχναν ελληνικές ταινίες. Ακόμα κι εγώ που κατηγορήθηκα για πλούσια φαντασία, ήμουν ανυποψίαστη για αυτά που επρόκειτο να συμβούν τις επόμενες ώρες.

Δηλαδή δεν θα μπορούσα να διανοηθώ ότι ένα μεγάλο πανεπιστημιακό νοσοκομείο θα άρχιζε να καίγεται και θα μετέφεραν τους ασθενείς άρον-άρον στο πάτωμα ενός επιβατικού πλοίου, του πλοίου με το οποίο άπειρες φορές πήγα στη Σαμοθράκη.
Δεν θα μπορούσα να υποψιαστώ ότι μιλώντας με τη γυναίκα του ξαδέλφου μου στον Απαλό, θα έβλεπα τις φλόγες σε απόσταση αναπνοής από το σπίτι. Ξέρετε που βρίσκεται ο Απαλός? Δίπλα στο Αεροδρόμιο Δημόκριτος της Αλεξανδρούπολης με ότι αυτό σημαίνει για την πιθανότητα να φτάσει η φωτιά εκεί. Δεν μπορούσα να υποψιαστώ ότι την νύχτα τα παιδιά μας, οι φαντάροι, θα κουβαλούσαν τα πυρομαχικά από τις περιοχές δίπλα στην Αλεξανδρούπολη που λαμπάδιασαν. Για λόγους ασφαλείας δεν τις αναφέρω αν και είναι μάλλον γνωστές στους ” εχθρούς” μετά απ’ όλα τα τραγικά που συμβαίνουν στο τόπο μας. Πρόχειρος και αναποτελεσματικός επιχειρησιακός σχεδιασμός της στιγμής, κρίνοντας εκ του αποτελέσματος.

Την επόμενη μέρα η Σαμοθράκη έμεινε χωρίς πλοίο γιατί αυτό που είχε πήγε Καβάλα με τους ασθενείς. Όμως έμεινε και χωρίς ρεύμα γιατί το δίκτυο που διοχέτευε ηλεκτρικό ρεύμα από την Αλεξανδρούπολη προς την Σαμοθράκη, καταστράφηκε. Και έμεινε και χωρίς νερό.

Και έμειναν στο Νησί χιλιάδες τουρίστες χωρίς λεφτά, χωρίς φαϊ, χωρίς επικοινωνία με τους δικούς τους γιατί δεν δούλευαν τα ΑΤΜ και δεν μπορούσαν να βγάλουν χρήματα, να πληρώσουν με κάρτα κλπ. Πολλοί απ’ αυτούς έχουν παιδιά να ταϊσουν, βρέφη που ζουν σε πρωτοφανείς θερμοκρασίες, αλλά ποιος νοιάζεται;

Οι επιχειρήσεις της Σαμοθράκης που δεν έχουν γεννήτριες καταστράφηκαν. Όλα έλιωσαν, όλα χάλασαν. Ακόμα και τώρα που μιλάμε η Σαμοθράκη δεν έχει ρεύμα.

Μάθαμε ότι μισθωθηκε πλοίο να πάει στη Μυτιλήνη να φορτώσει μια μεγάλη γεννήτρια και να την πάει στη Σαμοθράκη προκειμένου να ηλεκτροδοτηθεί μερικώς το Νησί. Σήμερα το πρωί το σούπερ μάρκετ που ψωνίζω όταν είμαι εκεί, έβγαλε ανακοίνωση που καλεί όσους θέλουν να φορτίσουν τα κινητά τους να πάνε εκεί. Έχει γεννήτρια.

Έτσι το βράδυ της Τρίτης η Σαμοθράκη δεν είχε ρεύμα, δεν είχε νερό, δεν είχε πλοίο, είχε απελπισμένους τουρίστες χωρίς λεφτά και προοπτική και τι άλλο είχε; Φωτιά σε δασική περιοχή, η οποία ευτυχώς έσβησε με τα λίγα πυροσβεστικά μέσα που υπάρχουν στο νησί.


Μάθατε εσείς τίποτα για όλα αυτά; Είπαν κάτι οι τηλεοράσεις για την Σαμοθράκη; Όχι!

Οι τηλεοράσεις άρχισαν να κάνουν ολονύχτιες εκπομπές για την φωτιά μόνον όταν αυτή άγγιξε την Αττική.

Αν οι τηλεοράσεις έλεγαν ότι το νησί τόσες μέρες δεν έχει ρεύμα και νερό και κάτοικοι και τουρίστες είναι απελπισμένοι, το κράτος των Αθηνών, μπροστά στην δημόσια κατακραυγή θα αναγκαζόταν να λειτουργήσει, τόσο κεντρικά όσο και με πίεση στον δήμο και στην περιφέρεια να πάρουν μέτρα. Άμεσα μέτρα.

Να μην βγαίνουν οι τουρίστες που βρίσκονται στο νησί και να κάνουν εκκλήσεις για μια ντομάτα και λίγο ψωμί. Γιατί αυτό συμβαίνει όσο και να μας φαίνεται απίστευτο. Δεν είναι φτωχοί μετανάστες πρόσφυγες ταλαίπωροι άνθρωποι, όπως έχουμε συνηθίσει να βλέπουμε στα μέσα, με βλέμματα απελπισίας. Είναι Έλληνες πολίτες που διάλεξαν να κάνουν χιλιόμετρα προκειμένου να στηρίξουν ένα ακριτικό νησί, να πληρώσουν πανάκριβη βενζίνη, πανάκριβα ακτοπλοϊκά εισιτήρια για να πάνε στο νησί και να περάσουν τις διακοπές τους εκεί. Είχαν κάρτες μαζί τους για να εξυπηρετήσουν τις ανάγκες τους. Και τι έγινε; Είναι άχρηστες οι κάρτες γιατί δεν δουλεύουν τα ΑΤΜ και τα pos του νησιού επειδη δεν υπάρχει ρεύμα.

Ακούσατε κάτι εσείς για αυτά από τις τηλεοράσεις; Όχι! Ούτε κι εγώ! Δυστυχώς το κείμενο μου για το κράτος των Αθηνών γρήγορα επιβεβαιώθηκε! Και πιστέψτε με, θα προτιμούσα να είχα διαψευστεί παρά να βλέπω το νησί που αγαπώ να είναι σ αυτή τη κατάσταση.

Διαλέγω να συνοδεύσω αυτό το κείμενο μου με γαλήνιες εικόνες από την Σαμοθράκη, ως χάδι πάνω στις πληγές. Οι φωτογραφίες τραβήχτηκαν από μένα τα προηγούμενα καλοκαίρια που ήμουν στο Νησι, όταν όλα αυτά που ζούμε σήμερα πιστεύαμε ότι αποτελούν σενάρια επιστημονικής φαντασίας»…
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5735
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Σαμοθράκη: 3 ημέρες έμεινε χωρίς ρευμα, νερό, ιντερνετ, pos, ATM, πλοίο, τρόφιμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 27 Αύγ 2023, 12:35

Από τα ξημερώματα έχει γίνει αποκατάσταση της ηλεκτροδότησης στο μεγαλύτερο μέρος του νησιού, που περίμενε 3 μέρες την γεννήτρια να φτάσει από την Μυτιλήνη και να κουμπώσει στο σύστημα,

https://www.google.com/amp/s/www.rthess ... aki/%3famp

Επιτέλους ρεύμα στην Σαμοθράκη
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14748
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Σαμοθράκη: 3 ημέρες έμεινε χωρίς ρευμα, νερό, ιντερνετ, pos, ATM, πλοίο, τρόφιμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 27 Αύγ 2023, 12:38

μακάρι να γινοταν στην Αθήνα, το ίντερνετ κυρίως
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27246
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Σαμοθράκη: 3 ημέρες έμεινε χωρίς ρευμα, νερό, ιντερνετ, pos, ATM, πλοίο, τρόφιμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 27 Αύγ 2023, 13:09

Καλά χωρίς ίντερνετ δεν είναι απαραίτητα κακό.

Θα θελα μια μέρα να εξαφανιστεί το ίντερνετ από τη γη μόνο και μόνο για να δω κάτι εθισμένους στο ίντερνετ και ινφλουενσερς, τικτοκερς και γω δεν ξέρω τι άλλο να πηδανε από τα παράθυρα που χάθηκε το ίντερνετ.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Citroenakias
Δημοσιεύσεις: 2999
Εγγραφή: 19 Δεκ 2020, 17:07
Phorum.gr user: Citroenakias

Re: Σαμοθράκη: 3 ημέρες έμεινε χωρίς ρευμα, νερό, ιντερνετ, pos, ATM, πλοίο, τρόφιμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Citroenakias » 27 Αύγ 2023, 13:14

Σαμοθράκη 39 τακατο νδ, τους αξίζουν και χειρότερα
21 Μαρ 2020, 18:31
Albrecht έγραψε:
21 Μαρ 2020, 18:31
Πιστεύω σε ενα μηνα θα είμαστε κομπλέ. Θα μιλάμε για Κορωνοιο και θα χαζογελαμε.

Άβαταρ μέλους
Πλέριος
Δημοσιεύσεις: 1600
Εγγραφή: 29 Οκτ 2022, 21:15
Phorum.gr user: aytos

Re: Σαμοθράκη: 3 ημέρες έμεινε χωρίς ρευμα, νερό, ιντερνετ, pos, ATM, πλοίο, τρόφιμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πλέριος » 27 Αύγ 2023, 13:43

George_V έγραψε:
27 Αύγ 2023, 13:09
Καλά χωρίς ίντερνετ δεν είναι απαραίτητα κακό.

Θα θελα μια μέρα να εξαφανιστεί το ίντερνετ από τη γη μόνο και μόνο για να δω κάτι εθισμένους στο ίντερνετ και ινφλουενσερς, τικτοκερς και γω δεν ξέρω τι άλλο να πηδανε από τα παράθυρα που χάθηκε το ίντερνετ.
24253 ποστς

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27246
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Σαμοθράκη: 3 ημέρες έμεινε χωρίς ρευμα, νερό, ιντερνετ, pos, ATM, πλοίο, τρόφιμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 27 Αύγ 2023, 13:51

Πλέριος έγραψε:
27 Αύγ 2023, 13:43
George_V έγραψε:
27 Αύγ 2023, 13:09
Καλά χωρίς ίντερνετ δεν είναι απαραίτητα κακό.

Θα θελα μια μέρα να εξαφανιστεί το ίντερνετ από τη γη μόνο και μόνο για να δω κάτι εθισμένους στο ίντερνετ και ινφλουενσερς, τικτοκερς και γω δεν ξέρω τι άλλο να πηδανε από τα παράθυρα που χάθηκε το ίντερνετ.
24253 ποστς
Και?

Απλά σε αντίθεση με άλλους δεν θα τα βάψω μαύρα αν δεν έχω ίντερνετ ούτε θα τρώω τα νύχια μου ούτε θα πρήζω τον παροχο να μου το φτιάξουν.

Αν δεν έχω ίντερνετ μπορώ να κάνω τόσα άλλα πράγματα που δε θα μου λείψει καθόλου.

Εσάς?

Υ.Γ. 24254 τωρα
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8229
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Σαμοθράκη: 3 ημέρες έμεινε χωρίς ρευμα, νερό, ιντερνετ, pos, ATM, πλοίο, τρόφιμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 27 Αύγ 2023, 13:54

Πλέριος έγραψε:
27 Αύγ 2023, 13:43
George_V έγραψε:
27 Αύγ 2023, 13:09
Καλά χωρίς ίντερνετ δεν είναι απαραίτητα κακό.

Θα θελα μια μέρα να εξαφανιστεί το ίντερνετ από τη γη μόνο και μόνο για να δω κάτι εθισμένους στο ίντερνετ και ινφλουενσερς, τικτοκερς και γω δεν ξέρω τι άλλο να πηδανε από τα παράθυρα που χάθηκε το ίντερνετ.
24253 ποστς
Στο τρελαδικο θα πηγαινε... :g030:
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27246
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Σαμοθράκη: 3 ημέρες έμεινε χωρίς ρευμα, νερό, ιντερνετ, pos, ATM, πλοίο, τρόφιμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 27 Αύγ 2023, 13:59

Frappezitis έγραψε:
27 Αύγ 2023, 13:54
Πλέριος έγραψε:
27 Αύγ 2023, 13:43
George_V έγραψε:
27 Αύγ 2023, 13:09
Καλά χωρίς ίντερνετ δεν είναι απαραίτητα κακό.

Θα θελα μια μέρα να εξαφανιστεί το ίντερνετ από τη γη μόνο και μόνο για να δω κάτι εθισμένους στο ίντερνετ και ινφλουενσερς, τικτοκερς και γω δεν ξέρω τι άλλο να πηδανε από τα παράθυρα που χάθηκε το ίντερνετ.
24253 ποστς
Στο τρελαδικο θα πηγαινε... :g030:
Η αλήθεια είναι ότι δεν καίγομαι να σας επισκεφτώ.

Anyways ποτέ έχετε επισκεπτηριο στο ΨΝΑ βρε Φραπεζιτη? Θα σου φέρω και Ριζοσπάστη μην ανησυχείς.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8229
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Σαμοθράκη: 3 ημέρες έμεινε χωρίς ρευμα, νερό, ιντερνετ, pos, ATM, πλοίο, τρόφιμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 27 Αύγ 2023, 14:02

George_V έγραψε:
27 Αύγ 2023, 13:59
Frappezitis έγραψε:
27 Αύγ 2023, 13:54
Πλέριος έγραψε:
27 Αύγ 2023, 13:43


24253 ποστς
Στο τρελαδικο θα πηγαινε... :g030:
Η αλήθεια είναι ότι δεν καίγομαι να σας επισκεφτώ.

...
Φαινεται...φαινεται.Μην τρελαινεσαι.
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Άβαταρ μέλους
Πλέριος
Δημοσιεύσεις: 1600
Εγγραφή: 29 Οκτ 2022, 21:15
Phorum.gr user: aytos

Re: Σαμοθράκη: 3 ημέρες έμεινε χωρίς ρευμα, νερό, ιντερνετ, pos, ATM, πλοίο, τρόφιμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πλέριος » 27 Αύγ 2023, 14:03

George_V έγραψε:
27 Αύγ 2023, 13:51
Πλέριος έγραψε:
27 Αύγ 2023, 13:43
George_V έγραψε:
27 Αύγ 2023, 13:09
Καλά χωρίς ίντερνετ δεν είναι απαραίτητα κακό.

Θα θελα μια μέρα να εξαφανιστεί το ίντερνετ από τη γη μόνο και μόνο για να δω κάτι εθισμένους στο ίντερνετ και ινφλουενσερς, τικτοκερς και γω δεν ξέρω τι άλλο να πηδανε από τα παράθυρα που χάθηκε το ίντερνετ.
24253 ποστς
Και?

Απλά σε αντίθεση με άλλους δεν θα τα βάψω μαύρα αν δεν έχω ίντερνετ ούτε θα τρώω τα νύχια μου ούτε θα πρήζω τον παροχο να μου το φτιάξουν.

Αν δεν έχω ίντερνετ μπορώ να κάνω τόσα άλλα πράγματα που δε θα μου λείψει καθόλου.

Εσάς?

Υ.Γ. 24254 τωρα
φιλε σορρυ
σε μπερδεψα με τον Νανδρος, ΓΑΛΗ και Λοξιας που θυμουντε γιουζερνεημς απο 18 διαφορετικα φορουμς πριν απο 27 χρονια

my bad

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27246
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Σαμοθράκη: 3 ημέρες έμεινε χωρίς ρευμα, νερό, ιντερνετ, pos, ATM, πλοίο, τρόφιμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 27 Αύγ 2023, 14:04

Frappezitis έγραψε:
27 Αύγ 2023, 14:02
George_V έγραψε:
27 Αύγ 2023, 13:59
Frappezitis έγραψε:
27 Αύγ 2023, 13:54


Στο τρελαδικο θα πηγαινε... :g030:
Η αλήθεια είναι ότι δεν καίγομαι να σας επισκεφτώ.

...
Φαινεται...φαινεται.Μην τρελαινεσαι.
Ε αφού φαίνεται ο οτι δεν καιγομαι να σας επισκεφτω μάλλον περνάς καλά στο ΨΝΑ και μόνος σου.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: Σαμοθράκη: 3 ημέρες έμεινε χωρίς ρευμα, νερό, ιντερνετ, pos, ATM, πλοίο, τρόφιμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 27 Αύγ 2023, 14:06

George_V έγραψε:
27 Αύγ 2023, 13:51
Πλέριος έγραψε:
27 Αύγ 2023, 13:43
George_V έγραψε:
27 Αύγ 2023, 13:09
Καλά χωρίς ίντερνετ δεν είναι απαραίτητα κακό.

Θα θελα μια μέρα να εξαφανιστεί το ίντερνετ από τη γη μόνο και μόνο για να δω κάτι εθισμένους στο ίντερνετ και ινφλουενσερς, τικτοκερς και γω δεν ξέρω τι άλλο να πηδανε από τα παράθυρα που χάθηκε το ίντερνετ.
24253 ποστς
Και?

Απλά σε αντίθεση με άλλους δεν θα τα βάψω μαύρα αν δεν έχω ίντερνετ ούτε θα τρώω τα νύχια μου ούτε θα πρήζω τον παροχο να μου το φτιάξουν.

Αν δεν έχω ίντερνετ μπορώ να κάνω τόσα άλλα πράγματα που δε θα μου λείψει καθόλου.

Εσάς?

Υ.Γ. 24254 τωρα
Το ίντερνετ είναι βασικό στοιχείο της σύγχρονης κοινωνίας. Χωρίς ίντερνετ είσαι εκτός αγοράς εργασίας. Γενικά μιλάω όχι για αυτούς που κάνουν διακοπές. Εσυ διακοπαρεις ή έχεις ανάγκη από διακοπές όπως οι εργαζόμενοι στον τουρισμό που παρακαλάμε να βρέξει μπας και πάρουν κανένα ρεπό.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Sol την 27 Αύγ 2023, 14:07, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8229
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Σαμοθράκη: 3 ημέρες έμεινε χωρίς ρευμα, νερό, ιντερνετ, pos, ATM, πλοίο, τρόφιμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 27 Αύγ 2023, 14:07

George_V έγραψε:
27 Αύγ 2023, 14:04
Frappezitis έγραψε:
27 Αύγ 2023, 14:02
George_V έγραψε:
27 Αύγ 2023, 13:59


Η αλήθεια είναι ότι δεν καίγομαι να σας επισκεφτώ.

...
Φαινεται...φαινεται.Μην τρελαινεσαι.
Ε αφού φαίνεται ο οτι δεν καιγομαι να σας επισκεφτω μάλλον περνάς καλά στο ΨΝΑ και μόνος σου.
Ναι βρε.....Μην τρελαινεσαι.
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27246
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Σαμοθράκη: 3 ημέρες έμεινε χωρίς ρευμα, νερό, ιντερνετ, pos, ATM, πλοίο, τρόφιμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 27 Αύγ 2023, 14:08

Sol έγραψε:
27 Αύγ 2023, 14:06
George_V έγραψε:
27 Αύγ 2023, 13:51
Πλέριος έγραψε:
27 Αύγ 2023, 13:43


24253 ποστς
Και?

Απλά σε αντίθεση με άλλους δεν θα τα βάψω μαύρα αν δεν έχω ίντερνετ ούτε θα τρώω τα νύχια μου ούτε θα πρήζω τον παροχο να μου το φτιάξουν.

Αν δεν έχω ίντερνετ μπορώ να κάνω τόσα άλλα πράγματα που δε θα μου λείψει καθόλου.

Εσάς?

Υ.Γ. 24254 τωρα
Το ίντερνετ είναι βασικό στοιχείο της σύγχρονης κοινωνίας. Χωρίς ίντερνετ είσαι εκτός αγοράς εργασίας. Γενικά μιλάω όχι για αυτούς που κάνουν διακοπές. Εσυ διακοπαρεις ή έχεις ανάγκη από διακοπές.
Επί του παρόντος διακοπαρω και έχω πολύ καλύτερα πράγματα να κάνω από το να ασχολούμαι με το ίντερνετ 24/7.

Και η αλήθεια είναι ότι περνάω από μέρη που παίζαμε μπάλα πιτσιρικάδες και στεναχωριέσαι που βλέπω παιδιά να κάθονται και να μη μιλάνε και να είναι κολλημένα σε ένα κινητό στο ίντερνετ.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών