ΚΑΣΕΛΑΚΗΣ ΚΑΙ ΣΥΡΙΖΑ: ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΡΜΑ ΣΤΟΝ ΚΑΤΗΦΟΡΟ;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8477
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: ΚΑΣΕΛΑΚΗΣ ΚΑΙ ΣΥΡΙΖΑ: ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΡΜΑ ΣΤΟΝ ΚΑΤΗΦΟΡΟ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 30 Αύγ 2023, 14:41

Εικόνα


Και καραβοκυρηδες!
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11614
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: ΚΑΣΕΛΑΚΗΣ ΚΑΙ ΣΥΡΙΖΑ: ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΡΜΑ ΣΤΟΝ ΚΑΤΗΦΟΡΟ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 30 Αύγ 2023, 14:44

Κλάμα από ΝΔ και ΚΚΕ ταυτόχρονα.


Το σκατό στην κάλτσα.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24879
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: ΚΑΣΕΛΑΚΗΣ ΚΑΙ ΣΥΡΙΖΑ: ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΡΜΑ ΣΤΟΝ ΚΑΤΗΦΟΡΟ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 30 Αύγ 2023, 14:47

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
30 Αύγ 2023, 14:44
Κλάμα από ΝΔ και ΚΚΕ ταυτόχρονα.


Το σκατό στην κάλτσα.
Η ελπίδα ξανάρχεται με φορα με την όπισθεν;

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11614
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: ΚΑΣΕΛΑΚΗΣ ΚΑΙ ΣΥΡΙΖΑ: ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΡΜΑ ΣΤΟΝ ΚΑΤΗΦΟΡΟ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 30 Αύγ 2023, 14:51

Δημοκράτης έγραψε:
30 Αύγ 2023, 14:47
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
30 Αύγ 2023, 14:44
Κλάμα από ΝΔ και ΚΚΕ ταυτόχρονα.


Το σκατό στην κάλτσα.
Η ελπίδα ξανάρχεται με φορα με την όπισθεν;
Εσύ αν όντως είσαι Ολλανδία πρόσεχε, γτ αν κάτι τέτοια πέσουν στην αντίληψη του αφεντικού σου ,θα πας πακέτο στο πατρικό σου στα Κιούρκα.

Προφανώς και μπροστά στους Ολλανδούς κάνεις την κότα.τριλυρη και μακροπουπουλατη.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27204
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: ΚΑΣΕΛΑΚΗΣ ΚΑΙ ΣΥΡΙΖΑ: ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΡΜΑ ΣΤΟΝ ΚΑΤΗΦΟΡΟ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 30 Αύγ 2023, 14:57

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
30 Αύγ 2023, 14:51
Δημοκράτης έγραψε:
30 Αύγ 2023, 14:47
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
30 Αύγ 2023, 14:44
Κλάμα από ΝΔ και ΚΚΕ ταυτόχρονα.


Το σκατό στην κάλτσα.
Η ελπίδα ξανάρχεται με φορα με την όπισθεν;
Εσύ αν όντως είσαι Ολλανδία πρόσεχε, γτ αν κάτι τέτοια πέσουν στην αντίληψη του αφεντικού σου ,θα πας πακέτο στο πατρικό σου στα Κιούρκα.

Προφανώς και μπροστά στους Ολλανδούς κάνεις την κότα.τριλυρη και μακροπουπουλατη.
Και αμόρφωτος, συν τοις άλλοις. :smt077:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24879
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: ΚΑΣΕΛΑΚΗΣ ΚΑΙ ΣΥΡΙΖΑ: ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΡΜΑ ΣΤΟΝ ΚΑΤΗΦΟΡΟ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 30 Αύγ 2023, 15:01

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
30 Αύγ 2023, 14:51
Δημοκράτης έγραψε:
30 Αύγ 2023, 14:47
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
30 Αύγ 2023, 14:44
Κλάμα από ΝΔ και ΚΚΕ ταυτόχρονα.


Το σκατό στην κάλτσα.
Η ελπίδα ξανάρχεται με φορα με την όπισθεν;
Εσύ αν όντως είσαι Ολλανδία πρόσεχε, γτ αν κάτι τέτοια πέσουν στην αντίληψη του αφεντικού σου ,θα πας πακέτο στο πατρικό σου στα Κιούρκα.

Προφανώς και μπροστά στους Ολλανδούς κάνεις την κότα.τριλυρη και μακροπουπουλατη.
Δεν έχω πατρικό στα κούρσα, έχω στην Θεσσαλονίκη και δικό μου σπίτι στα Χανιά πλέον
Επίσης το ότι εσύ δεν έχεις βγει από την στάνη σου και νομιζεις οτι εξω υπαρχει καποια γκεοχουντα δεν πάει να πει οτι ισχύει κιόλας
Στο λέω γιατί δουλεύω σε εταιρία που ντεβελοπερ κοροιδευε ανοιχτά ένα τραβελι που είχε για μάνατζερ και του έκλαααν τα αρχιδια όταν το τραβελι άρχισε τα μαζικε email διαμαρτυρίας γιατί στην Ολλανδία πάνω από όλα είναι η ελευθερία της έκφρασης και τα εργατικά δικαιώματα. Κανένας δεν μπορεί να απολυθεί στην Ολλανδία για τις απόψεις του, όσο κάνει καλά τη δουλειά του
Δεν σχόλασε λουγκρολαγνε

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43433
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: ΚΑΣΕΛΑΚΗΣ ΚΑΙ ΣΥΡΙΖΑ: ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΡΜΑ ΣΤΟΝ ΚΑΤΗΦΟΡΟ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 30 Αύγ 2023, 15:05

Δημοκράτης έγραψε:
30 Αύγ 2023, 15:01
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
30 Αύγ 2023, 14:51
Δημοκράτης έγραψε:
30 Αύγ 2023, 14:47


Η ελπίδα ξανάρχεται με φορα με την όπισθεν;
Εσύ αν όντως είσαι Ολλανδία πρόσεχε, γτ αν κάτι τέτοια πέσουν στην αντίληψη του αφεντικού σου ,θα πας πακέτο στο πατρικό σου στα Κιούρκα.

Προφανώς και μπροστά στους Ολλανδούς κάνεις την κότα.τριλυρη και μακροπουπουλατη.
Δεν έχω πατρικό στα κούρσα, έχω στην Θεσσαλονίκη και δικό μου σπίτι στα Χανιά πλέον
Επίσης το ότι εσύ δεν έχεις βγει από την στάνη σου και νομιζεις οτι εξω υπαρχει καποια γκεοχουντα δεν πάει να πει οτι ισχύει κιόλας
Στο λέω γιατί δουλεύω σε εταιρία που ντεβελοπερ κοροιδευε ανοιχτά ένα τραβελι που είχε για μάνατζερ και του έκλαααν τα αρχιδια όταν το τραβελι άρχισε τα μαζικε email διαμαρτυρίας γιατί στην Ολλανδία πάνω από όλα είναι η ελευθερία της έκφρασης και τα εργατικά δικαιώματα. Κανένας δεν μπορεί να απολυθεί στην Ολλανδία για τις απόψεις του, όσο κάνει καλά τη δουλειά του
Δεν σχόλασε λουγκρολαγνε
Πράγμα που συνέβησαν. Το μπούλινγκ είναι "άποψη" :smt005:
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: ΚΑΣΕΛΑΚΗΣ ΚΑΙ ΣΥΡΙΖΑ: ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΡΜΑ ΣΤΟΝ ΚΑΤΗΦΟΡΟ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 30 Αύγ 2023, 15:08

μια χαρα υποψηφιοτητα για το αμερικανικο γουπατο :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24879
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: ΚΑΣΕΛΑΚΗΣ ΚΑΙ ΣΥΡΙΖΑ: ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΡΜΑ ΣΤΟΝ ΚΑΤΗΦΟΡΟ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 30 Αύγ 2023, 15:08

Dwarven Blacksmith έγραψε:
30 Αύγ 2023, 15:05
Δημοκράτης έγραψε:
30 Αύγ 2023, 15:01
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
30 Αύγ 2023, 14:51


Εσύ αν όντως είσαι Ολλανδία πρόσεχε, γτ αν κάτι τέτοια πέσουν στην αντίληψη του αφεντικού σου ,θα πας πακέτο στο πατρικό σου στα Κιούρκα.

Προφανώς και μπροστά στους Ολλανδούς κάνεις την κότα.τριλυρη και μακροπουπουλατη.
Δεν έχω πατρικό στα κούρσα, έχω στην Θεσσαλονίκη και δικό μου σπίτι στα Χανιά πλέον
Επίσης το ότι εσύ δεν έχεις βγει από την στάνη σου και νομιζεις οτι εξω υπαρχει καποια γκεοχουντα δεν πάει να πει οτι ισχύει κιόλας
Στο λέω γιατί δουλεύω σε εταιρία που ντεβελοπερ κοροιδευε ανοιχτά ένα τραβελι που είχε για μάνατζερ και του έκλαααν τα αρχιδια όταν το τραβελι άρχισε τα μαζικε email διαμαρτυρίας γιατί στην Ολλανδία πάνω από όλα είναι η ελευθερία της έκφρασης και τα εργατικά δικαιώματα. Κανένας δεν μπορεί να απολυθεί στην Ολλανδία για τις απόψεις του, όσο κάνει καλά τη δουλειά του
Δεν σχόλασε λουγκρολαγνε
Πράγμα που συνέβησαν. Το μπούλινγκ είναι "άποψη" :smt005:
Με πιστεύεις δεν με πιστεύεις στα @@ μου
Και ναι,το να σε λέει ο άλλος θα με αποκαλεος she her και να του λες δεν είσαι γυναίκα, ούτε ελφ γιατί έβαλες ψεύτικα βυζια και έκανες πλαστική στα αυτιά είναι άποψη και όχι μπόουλινγκ

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43433
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: ΚΑΣΕΛΑΚΗΣ ΚΑΙ ΣΥΡΙΖΑ: ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΡΜΑ ΣΤΟΝ ΚΑΤΗΦΟΡΟ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 30 Αύγ 2023, 15:12

Δημοκράτης έγραψε:
30 Αύγ 2023, 15:08
Dwarven Blacksmith έγραψε:
30 Αύγ 2023, 15:05
Δημοκράτης έγραψε:
30 Αύγ 2023, 15:01

Δεν έχω πατρικό στα κούρσα, έχω στην Θεσσαλονίκη και δικό μου σπίτι στα Χανιά πλέον
Επίσης το ότι εσύ δεν έχεις βγει από την στάνη σου και νομιζεις οτι εξω υπαρχει καποια γκεοχουντα δεν πάει να πει οτι ισχύει κιόλας
Στο λέω γιατί δουλεύω σε εταιρία που ντεβελοπερ κοροιδευε ανοιχτά ένα τραβελι που είχε για μάνατζερ και του έκλαααν τα αρχιδια όταν το τραβελι άρχισε τα μαζικε email διαμαρτυρίας γιατί στην Ολλανδία πάνω από όλα είναι η ελευθερία της έκφρασης και τα εργατικά δικαιώματα. Κανένας δεν μπορεί να απολυθεί στην Ολλανδία για τις απόψεις του, όσο κάνει καλά τη δουλειά του
Δεν σχόλασε λουγκρολαγνε
Πράγμα που συνέβησαν. Το μπούλινγκ είναι "άποψη" :smt005:
Με πιστεύεις δεν με πιστεύεις στα @@ μου
Και ναι,το να σε λέει ο άλλος θα με αποκαλεος she her και να του λες δεν είσαι γυναίκα, ούτε ελφ γιατί έβαλες ψεύτικα βυζια και έκανες πλαστική στα αυτιά είναι άποψη και όχι μπόουλινγκ
Εσύ είπες ότι την "κοροιδευε ανοιχτά", όχι εγώ. Οπότε μια χαρά ξέρεις τι είναι.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27204
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: ΚΑΣΕΛΑΚΗΣ ΚΑΙ ΣΥΡΙΖΑ: ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΡΜΑ ΣΤΟΝ ΚΑΤΗΦΟΡΟ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 30 Αύγ 2023, 15:16

Δημοκράτης έγραψε:
30 Αύγ 2023, 15:08
Με πιστεύεις δεν με πιστεύεις στα @@ μου
Και ναι,το να σε λέει ο άλλος θα με αποκαλεος she her και να του λες δεν είσαι γυναίκα, ούτε ελφ γιατί έβαλες ψεύτικα βυζια και έκανες πλαστική στα αυτιά είναι άποψη και όχι μπόουλινγκ
[/quote]
Έχω καταλάβει ότι στο αμέρικα γίνεται της πουτάνας με τα pronouncs.
Εκεί που διαβάζεις για κάποιον ή κάποια το He ή She ξαφνικά στην επόμενη πρόταση γίνεται Them και μπερδεύεται το πράγμα. Αν μάλιστα κάνεις κάποιο λάθος και μπερδευτείς, αλίμονο σου.

Πώς είναι τα πράγματα εκεί που είσαι;
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24879
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: ΚΑΣΕΛΑΚΗΣ ΚΑΙ ΣΥΡΙΖΑ: ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΡΜΑ ΣΤΟΝ ΚΑΤΗΦΟΡΟ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 30 Αύγ 2023, 15:33

Nandros έγραψε:
30 Αύγ 2023, 15:16
Δημοκράτης έγραψε:
30 Αύγ 2023, 15:08
Με πιστεύεις δεν με πιστεύεις στα @@ μου
Και ναι,το να σε λέει ο άλλος θα με αποκαλεος she her και να του λες δεν είσαι γυναίκα, ούτε ελφ γιατί έβαλες ψεύτικα βυζια και έκανες πλαστική στα αυτιά είναι άποψη και όχι μπόουλινγκ
Έχω καταλάβει ότι στο αμέρικα γίνεται της πουτάνας με τα pronouncs.
Εκεί που διαβάζεις για κάποιον ή κάποια το He ή She ξαφνικά στην επόμενη πρόταση γίνεται Them και μπερδεύεται το πράγμα. Αν μάλιστα κάνεις κάποιο λάθος και μπερδευτείς, αλίμονο σου.

Πώς είναι τα πράγματα εκεί που είσαι;
.
[/quote]

Έχεις τους τρελούς, εχεις εορτςσμους του pride , εχεις ακομα και τραβελια ντραγκ κουιν σε εταιρικα πσρτυνα κανουν σοου. έ
Εχεις ΚΑΙ και "μαθηματα" αποδοχής από την εταιρία λόγω του ότι η εταιρία είναι στον νασντακ. Όταν μια εταιρία είναι εισηγμένη στον νασντακ υποχρεώνεται και να "εκπαιδεύει" τους εργαζόμενους της σε αυτές τις μαλακιες
Αλλά το ολλανδικό εργατικό δίκαιο δεν επιτρέπει τις μαλακιες. Δηλαδή η εταιρία λέει και καλά σεβασμό στους άλλους, συστήνει να μη μιλάτε μέσα στην αταιρια για πολιτική, θρησκεία, πουστηδες κτλ αλλά δεν θα απολυθείαν κάποιος μιλήσει για κάτι. Βασικά με το βιβλίο κανόνων προστατευεται η εταιρία. Τι εννοώ με αυτό. Αν εγώ πάω για δουλειά με μπλουζάκι ότι ο βιγκανισμος είναι για τις αγελάδες, ότι υπάρχουν μόνο 2 φύλα. Μπορεί κάποιος βιγκαν ή κάποιος ππυστης να πάει στο hr και να πει ότι είμαι προκλητικός. Το hr θα απαντήσει ότι εμείς έχουμε πει ότι καλό είναι αυτά να μην γίνονται οπότε ο τύπος δεν μπορεί να μηνύσει την εταιρία ότι δεν παρέχει "ασφαλές περιβάλλον". Το τμήμα hr τώρα μπορεί να έρθει και να πει ότι κάποιος συνάδελφος έχει θέμα με την μπλούζα του, με αυτά που λες αλλά δεν μπορεί να με δώσει ποινή Γιατί αν το κάνει θα τους τραβήξω ργω μήνυση την οποία θα κερδίσω. Έχει γίνει το 2017 τέτοια ιστορία. Μανατζαρεος απέλυσε βτεβελοπερ για τις απόψεις του,ο ντεβ μήνυσε την εταιρία ότι απολύθηκε για retaliation όπως λέγεται. Η εταιρία πήγε σε συμβιβασμό δίνοντας στον απολυμένο περίπου 3εκ ευρώ και στην συνέχεια απέλυσε τον μανατζαρεο γιατί έβλαψε την εταιρία.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24879
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: ΚΑΣΕΛΑΚΗΣ ΚΑΙ ΣΥΡΙΖΑ: ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΡΜΑ ΣΤΟΝ ΚΑΤΗΦΟΡΟ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 30 Αύγ 2023, 15:34

Dwarven Blacksmith έγραψε:
30 Αύγ 2023, 15:12
Δημοκράτης έγραψε:
30 Αύγ 2023, 15:08
Dwarven Blacksmith έγραψε:
30 Αύγ 2023, 15:05

Πράγμα που συνέβησαν. Το μπούλινγκ είναι "άποψη" :smt005:
Με πιστεύεις δεν με πιστεύεις στα @@ μου
Και ναι,το να σε λέει ο άλλος θα με αποκαλεος she her και να του λες δεν είσαι γυναίκα, ούτε ελφ γιατί έβαλες ψεύτικα βυζια και έκανες πλαστική στα αυτιά είναι άποψη και όχι μπόουλινγκ
Εσύ είπες ότι την "κοροιδευε ανοιχτά", όχι εγώ. Οπότε μια χαρά ξέρεις τι είναι.
Ναι η άποψη μου μπορεί να σε κοροϊδεύει ανοιχτά
Επίσης ο χοντρός που έβαλε βυζια και έκανε πλαστική στα αυτιά του ξέρει ότι δεν είναι η γκαλαντριελ αλλά το έκανε θέμα

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27204
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: ΚΑΣΕΛΑΚΗΣ ΚΑΙ ΣΥΡΙΖΑ: ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΡΜΑ ΣΤΟΝ ΚΑΤΗΦΟΡΟ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 30 Αύγ 2023, 16:15

Δημοκράτης έγραψε:
30 Αύγ 2023, 15:33
Έχεις τους τρελούς, εχεις εορτςσμους του pride , εχεις ακομα και τραβελια ντραγκ κουιν σε εταιρικα πσρτυνα κανουν σοου. έ
Εχεις ΚΑΙ και "μαθηματα" αποδοχής από την εταιρία λόγω του ότι η εταιρία είναι στον νασντακ. Όταν μια εταιρία είναι εισηγμένη στον νασντακ υποχρεώνεται και να "εκπαιδεύει" τους εργαζόμενους της σε αυτές τις μαλακιες
Αλλά το ολλανδικό εργατικό δίκαιο δεν επιτρέπει τις μαλακιες. Δηλαδή η εταιρία λέει και καλά σεβασμό στους άλλους, συστήνει να μη μιλάτε μέσα στην αταιρια για πολιτική, θρησκεία, πουστηδες κτλ αλλά δεν θα απολυθείαν κάποιος μιλήσει για κάτι. Βασικά με το βιβλίο κανόνων προστατευεται η εταιρία. Τι εννοώ με αυτό. Αν εγώ πάω για δουλειά με μπλουζάκι ότι ο βιγκανισμος είναι για τις αγελάδες, ότι υπάρχουν μόνο 2 φύλα. Μπορεί κάποιος βιγκαν ή κάποιος ππυστης να πάει στο hr και να πει ότι είμαι προκλητικός. Το hr θα απαντήσει ότι εμείς έχουμε πει ότι καλό είναι αυτά να μην γίνονται οπότε ο τύπος δεν μπορεί να μηνύσει την εταιρία ότι δεν παρέχει "ασφαλές περιβάλλον". Το τμήμα hr τώρα μπορεί να έρθει και να πει ότι κάποιος συνάδελφος έχει θέμα με την μπλούζα του, με αυτά που λες αλλά δεν μπορεί να με δώσει ποινή Γιατί αν το κάνει θα τους τραβήξω ργω μήνυση την οποία θα κερδίσω. Έχει γίνει το 2017 τέτοια ιστορία. Μανατζαρεος απέλυσε βτεβελοπερ για τις απόψεις του,ο ντεβ μήνυσε την εταιρία ότι απολύθηκε για retaliation όπως λέγεται. Η εταιρία πήγε σε συμβιβασμό δίνοντας στον απολυμένο περίπου 3εκ ευρώ και στην συνέχεια απέλυσε τον μανατζαρεο γιατί έβλαψε την εταιρία.
Ευχαριστώ για την μακροσκελή απάντηση, πολύ κατατοπιστική, αν και με στράβωσες με το ύφος γραφής σου. :wave:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8477
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: ΚΑΣΕΛΑΚΗΣ ΚΑΙ ΣΥΡΙΖΑ: ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΡΜΑ ΣΤΟΝ ΚΑΤΗΦΟΡΟ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 30 Αύγ 2023, 20:00

Ζήσαμε αρκετά για να δούμε και αυτό:
Ένα golden boy, "αυτοδημιούργητος" εφοπλιστής, διεκδικεί με αξιώσεις την προεδρία του ΣΥΡΙΖΑ, του κόμματος υποτίθεται της ριζοσπαστικής αριστεράς.
Όχι αυτό δεν είναι μόνο ένδειξη της απόλυτης αλλοτρίωσης του ΣΥΡΙΖΑ.
Είναι περίτρανη απόδειξη και της βαθιάς παρακμής στην οποία έχει βυθιστεί ολόκληρο το εγχώριο πολιτικό σκηνικό.
Γιατί ο Κασελάκης σηματοδοτεί πλέον με σάρκα και οστά την απόλυτη αμερικανοποίηση της πολιτικής ζωής της χώρας.
35χρονος κουλ μορφονιός
Στέλεχος της Goldman Sachs την περίοδο που ο εν λόγω τραπεζικός κολοσσός ρήμαξε και την χώρα μας
Φιλελεύθερος που θέλει παιδί με παρένθετη μητέρα (γιατί στον ύστερο καπιταλισμό ακόμα και η γυναικεία μήτρα συνιστά εμπόρευμα)
Κολαούζος του Μπάιντεν και υπέρμαχος των ατομικών ελευθεριών και δικαιωμάτων όπως κάθε σωστός liberal.
Η μιντιακή (καθόλου τυχαία) είσοδος του Κασελάκη στα πολιτικά πράγματα εγκαινιάζει μία νέα εποχή: σε μία χώρα μπανανία με κατοίκους δούλους στα τουριστικά κάτεργα και φύση πολλαπλά λεηλατημένη από "πράσινες" επενδύσεις, οι πολιτικοί ταγοί της θα ερίζουν μέσω twitter για την ευθανασία, τις αμβλώσεις και την ηλικία στην οποία θα επιτρέπεται η αλλαγή φύλου. Γιατί σε όλα τα υπόλοιπα θα συμφωνούν. Απλά ο ένας από τους δύο θα βάζει στα κανόνια που θα στοχεύουν επάνω μας πολύχρωμες και αντισεξιστικές οβίδες.
Ακριβώς, όπως γίνεται δεκαετίες τώρα στην Αμερική. Μέχρι που στο τέλος ο κόσμος τους σιχάθηκε και έβγαλε τον Τραμπ. Περαστικά μας.


ΥΓ:
Οι σύντροφοι που χάρηκαν με τις δύο πρώτες του εξαγγελίες (διαχωρισμός εκκλησίας κράτους και κατάργηση υποχρεωτικής στράτευσης) ας το σκεφτούν καλύτερα.
Ο Justin Trudeau της Ελλάδας δεν θα δώσει καμία μάχη για την πνευματική και αξιακή χειραφέτηση των πολιτών.
Παλεύει ενάντια στον "σκοταδισμό" Εκκλησίας και Στρατού μόνο και μόνο γιατί επιθυμεί απόλυτος ρυθμιστής της κοινωνίας να είναι το Χρήμα και η Αγορά.
Δεν είναι "δικός" μας.
Πιο απέναντι από εμάς δε γίνεται.

https://www.facebook.com/manolis.mousto ... xY8ivXBXJl
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών