Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35084
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 22 Σεπ 2023, 17:16

πατησιωτης έγραψε:
22 Σεπ 2023, 16:35
Διάβασα μόνον την πρώτη παράγραφο.
Ο μοναδικός λόγος που έμεινε ακλόνητη η "βάση" της νουδούλας και στην συνέχεια ενδυναμώθηκε κιόλα είναι ότι αποτελείται από έναν μαφιόζικο εσμό από αναξιοκρατικούς, ανίκανους βολεψάκηδες που ζουν εις βάρος των υπολοίπων πολιτών και του ίδιου του μπουρδελοκράτους και από όσους θα θέλανε να μπουν στην μάσα ή είναι αρκετά ηλίθιοι για να πιστεύουν ότι θα τους πετάξουν κι αυτούς κανένα κοκαλάκι, είναι πιο διεφθαρμένοι δε ακόμη κι από τους ίδιους τους ®πασόκους οι οποίοι είχανε τουλάχιστον το σθένος να ρίξουν το ®πασοκ εκεί που είναι τώρα κάτι το οποίον όχι μόνον ΔΕΝ έγινε με τους γαλαζαίους πασόκους, για τους λόγους που ήδη ανέφερα, αλλά ενδυνάμωσαν περαιτέρω την μαφιόζικη οργάνωση.
Αυτά πατ.
Δικαιολογίες χρεωκοπημένων.Δεν υπάρχουν πιστοποιητικά κοινωνικών φρονημάτων εδώ και μισό αιώνα και το ΠΑΣΟΚ διόρισε έτσι κι αλλιώς εκατοντάδες χιλιάδες "βολεψάκηδες".
Κανένα σθένος δεν είχαν οι πασόκοι.Είχαν φάει σανό για ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο και έξω οι βάσεις του θανάτου και τα είδαν στον κάλαθο των αχρήστων.ΟΛΕΣ οι θεμελιώδεις αρχικές διακηρύξεις π.χ. της 3ης Σεπτέμβρη καταπατήθηκαν από το ΠΑΣΟΚ επι ποινή καταστροφής.Το ίδιο έγινε και με τα μνημόνια που θα καταργούσε ο Τσίπρας.Οι πασόκοι νόμιζαν ότι αρκεί η "πολιτική βούληση" για να μοιράζει τα "λεφτά που υπάρχουν" και όταν είδαν ότι δεν γίνεται κατέφυγαν στον ΣΥΡΙΖΑ γιατί δεν τους είχε μείνει τίποτε άλλο,η ιδεολογία τους απεδείχθη σανός.Περίμεναν δεν ξέρω και εγώ τι από τον ΣΥΡΙΖΑ αλλά και εκεί τζίφος.
Η αποδοχή των μνημονίων είναι η δικαίωση των αρχών του καπιταλισμού και της συμμετοχής στην ΕΟΚ/ΕΕ.
Ποιός διαπαιδαγωγούσε τον κόσμο του σε αυτή τη βάση και ποιός όχι;αυτός που είδε να επιβεβαίωνονται όσα πίστευε έμεινε,ο άλλος ψάχνει δικαιολογίες.
Και μη νομίζεις ότι δια της ουδετερότητος μπορεί κάποιος να κρύψει τι πραγματικά πιστεύει.Υπάρχουν πολλά σχόλια σου σε διάσπαρτα θέματα που το δείχνουν όπως ο αντιαμερικανισμός - αντιγερμανισμός.Δεν σου φταίει κανείς επειδή η ιστορία πήρε άλλο δρόμο.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25372
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 22 Σεπ 2023, 17:18

Ασέβαστος έγραψε:
22 Σεπ 2023, 17:06

Διάβασα μόνον την πρώτη παράγραφο.
Ο μοναδικός λόγος που έμεινε ακλόνητη η "βάση" της νουδούλας και στην συνέχεια ενδυναμώθηκε κιόλα είναι ότι αποτελείται από έναν μαφιόζικο εσμό από αναξιοκρατικούς, ανίκανους βολεψάκηδες που ζουν εις βάρος των υπολοίπων πολιτών και του ίδιου του μπουρδελοκράτους και από όσους θα θέλανε να μπουν στην μάσα ή είναι αρκετά ηλίθιοι για να πιστεύουν ότι θα τους πετάξουν κι αυτούς κανένα κοκαλάκι, είναι πιο διεφθαρμένοι δε ακόμη κι από τους ίδιους τους ®πασόκους οι οποίοι είχανε τουλάχιστον το σθένος να ρίξουν το ®πασοκ εκεί που είναι τώρα κάτι το οποίον όχι μόνον ΔΕΝ έγινε με τους γαλαζαίους πασόκους, για τους λόγους που ήδη ανέφερα, αλλά ενδυνάμωσαν περαιτέρω την μαφιόζικη οργάνωση.
Αυτά πατ.
οι ζαιοι ειναι χειροτεροι και οι πασοκοι τρισχειροτεροι. αυτος ειναι ο βασικος λογος, τα υπολοιπα που λες μπορει και να ισχυουν, αλλα ειναι συγκριτικα ασημαντα.
οι ΝΔτες ειναι ο ανθος του ελληνικου γενους, αυτη που κρατανε τη χωρα ορθια.
Εκ των πραγματων θα υπαρχουν και μερικοι ΟΦΑτζηδες αλλα ειναι η μειοψηφια.

Βαντασου την ΝΔ σαν μια πηγη γαργαρου νερου οπου δυστυχως καμια φορα διαχεονται και λυματα. Η πηγη ομως εξακολουθει να τροφοδοτει με ζωη τον τοπο.
( τα αλλα κομματα και οι ισαποστακηδες ειναι τα βοθρολυματα)

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35084
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 22 Σεπ 2023, 17:22

nyxtovios έγραψε:
22 Σεπ 2023, 17:14
Άλλο λέει όμως. Ότι οι γαλαζαιοι βρέξει χιονίσει θα συγκεντρώνουν πάντα τις ψήφους των τρωκτικων.
Για τους μεγαλύτερους όλα αυτά δεν είναι παρά όσα έλεγαν οι πασόκοι πριν το 1981.Ήλθε η μεγάλη αλλαγή,το ΠΑΣΟΚ κυβέρνησε 20 χρόνια,διόρισε όσους μπορούσε και εν τέλει αυτοδιαλύθηκε.Το παραμύθι δεν μπορεί να πιάσει πια επειδή έχουν κυβερνήσει όλοι.Ο ίδιος συναισθανόμενος ακριβώς ότι η κληρονομιά του ΠΑΣΟΚ ακυρώνει αυτό το επιχείρημα ονομάζει τους πάντες ΠΑΣΟΚ ως κάτι κακό,δηλαδή και τους αντιπάλους του ΠΑΣΟΚ. :lol:
Αυτά όμως έχουν περιορισμένη απήχηση,πρέπει να περάσουν πολλά χρόνια για να έλθουν νέες γενιές να τα πιστέψουν όλα αυτά.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25307
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 22 Σεπ 2023, 17:34

talaipwros έγραψε:
22 Σεπ 2023, 17:18
οι ΝΔτες ειναι ο ανθος του ελληνικου γενους, αυτη που κρατανε τη χωρα ορθια.
Εκ των πραγματων θα υπαρχουν και μερικοι ΟΦΑτζηδες αλλα ειναι η μειοψηφια.

Βαντασου την ΝΔ σαν μια πηγη γαργαρου νερου οπου δυστυχως καμια φορα διαχεονται και λυματα. Η πηγη ομως εξακολουθει να τροφοδοτει με ζωη τον τοπο.
( τα αλλα κομματα και οι ισαποστακηδες ειναι τα βοθρολυματα)
Αν κάπως μπορώ να φανταστώ τη ΝΔ, το γάργαρο νερό είναι το πρώτο που μου έρχεται στο νου
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25372
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 22 Σεπ 2023, 17:45

Beria έγραψε:
22 Σεπ 2023, 17:34

Αν κάπως μπορώ να φανταστώ τη ΝΔ, το γάργαρο νερό είναι το πρώτο που μου έρχεται στο νου
:bravo:

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38005
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 22 Σεπ 2023, 18:50

Ασέβαστος έγραψε:
22 Σεπ 2023, 17:06
sys3x έγραψε:
22 Σεπ 2023, 16:48

Διάβασα μόνον την πρώτη παράγραφο.
Ο μοναδικός λόγος που έμεινε ακλόνητη η "βάση" της νουδούλας και στην συνέχεια ενδυναμώθηκε κιόλα είναι ότι αποτελείται από έναν μαφιόζικο εσμό από αναξιοκρατικούς, ανίκανους βολεψάκηδες που ζουν εις βάρος των υπολοίπων πολιτών και του ίδιου του μπουρδελοκράτους και από όσους θα θέλανε να μπουν στην μάσα ή είναι αρκετά ηλίθιοι για να πιστεύουν ότι θα τους πετάξουν κι αυτούς κανένα κοκαλάκι, είναι πιο διεφθαρμένοι δε ακόμη κι από τους ίδιους τους ®πασόκους οι οποίοι είχανε τουλάχιστον το σθένος να ρίξουν το ®πασοκ εκεί που είναι τώρα κάτι το οποίον όχι μόνον ΔΕΝ έγινε με τους γαλαζαίους πασόκους, για τους λόγους που ήδη ανέφερα, αλλά ενδυνάμωσαν περαιτέρω την μαφιόζικη οργάνωση.
Αυτά πατ.
μπορει και να ισχυουν, αλλα ειναι συγκριτικα ασήμαντα.
:vp25:
Τόση τζατζικίλα δεν την αντέχω μαν.
Μείνε με το μπορεί, είτε ηλίθιος (αν δεν βλέπει) είτε διαπλεκόμενος πρέπει να είναι κάποιος για να κάνει ότι δεν βλέπει την ΑΠΟΛΥΤΑ ΧΙΛΙΟΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΗ διαφθορά - αναξιοκρατία και το πόσο σημαντικό ρόλο παίζει για την κατάντια αυτού του τόπου.
Και που είσαι, ακόμη και αυτοί οι ζαίοι τα πήγανε πολύ καλλίτερα σε ότι αφορά τα οικονομικά του κράτους για να μην λέμε ότι θέμε δω χάμου, αλλού είναι το πρόβλημά με δαύτους.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38005
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 22 Σεπ 2023, 19:02

πατησιωτης έγραψε:
22 Σεπ 2023, 17:22
nyxtovios έγραψε:
22 Σεπ 2023, 17:14
Άλλο λέει όμως. Ότι οι γαλαζαιοι βρέξει χιονίσει θα συγκεντρώνουν πάντα τις ψήφους των τρωκτικων.
Για τους μεγαλύτερους όλα αυτά δεν είναι παρά όσα έλεγαν οι πασόκοι πριν το 1981.Ήλθε η μεγάλη αλλαγή,το ΠΑΣΟΚ κυβέρνησε 20 χρόνια,διόρισε όσους μπορούσε και εν τέλει αυτοδιαλύθηκε.Το παραμύθι δεν μπορεί να πιάσει πια επειδή έχουν κυβερνήσει όλοι.Ο ίδιος συναισθανόμενος ακριβώς ότι η κληρονομιά του ΠΑΣΟΚ ακυρώνει αυτό το επιχείρημα ονομάζει τους πάντες ΠΑΣΟΚ ως κάτι κακό,δηλαδή και τους αντιπάλους του ΠΑΣΟΚ. :lol:
Αυτά όμως έχουν περιορισμένη απήχηση,πρέπει να περάσουν πολλά χρόνια για να έλθουν νέες γενιές να τα πιστέψουν όλα αυτά.
Ναι, είναι αντίπαλοι το ®ΠΑΣΟΚ με το πλε ΠΑΣΟΚ, η νουδούλα απορρόφησε το μισό (και βάλε) "προοδευτικό" ®ΠΑΣΟΚ και συγκυβέρνησε τόσο ανοιχτά και επίσημα όσο και ανεπίσημα στο θέμα της διαπλοκής και ψήφισης νόμων.
Το σημιτικό ΠΑΣΟΚ πέρα από το ότι αποτελεί το 50% της νουδούλας από άποψη μετακλητών, συμβούλων, συνεργατών, βουλευτών και γενικά προσώπων αντιπροσωπεύει πλέον το 100% της κεντροαριστερής (ότι και να σημαίνει αυτό - ας την κάνει ο θεός την κουτάλα>>>) "ιδεολογίας" της.
Δεν περιμένω και πολλά από οπαδούς του μπουμπούκου είναι η αλήθεια, για όλους τους υπόλοιπους σου απαντώ διαφορετικά δεν θα έμπαινα στον κόπο με τόσες διαστρεβλώσεις και κυρίως αποδοχής της σκατίλας (σαν να είναι κάτι το απόλυτα φυσιολογικό) που αναδύεται από τον νουδουλισμό σας. Δεν είναι ιδιαίτερα ευχάριστη εμπειρία αλλά ας είναι, δε γαμείς.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9443
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 22 Σεπ 2023, 19:14

sys3x έγραψε:
22 Σεπ 2023, 15:07
Isildur έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:46
sys3x έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:41


Δηλαδής μισό λεφτό ρε φιλαράκια μου, έχουμε εδώ σα θέμα τον κύριο υπουργό εργασίας και κάποιες δηλώσεις - ενέργειες του και ξαφνικά το θέμα μας είναι από ποιον πολιτικό χώρο προέρχεσαι εσύ και τι ψηφίζω εγώ ή ο Χατζηπετρής και αυτή η μεταστροφή μάλιστα επειδής ετόλμησε ο Χατζηπετρής να ασκήσει κριτική στον κύριο υπουργό;
Πολύ ειλικρινά, δε γαμιόμαστε λέω γω (;).
Δεν είμαστε για τίποτε ρε.
Καταρχάς, είναι η πρώτη φορά που βλέπεις να γίνεται κάτι τέτοιο σε νήμα; Και πάλι καλά να λες, που η εκτροπή είχε και κάτι λίγο από το θέμα (από εκεί ξεκίνησε, τέλος πάντων) και δεν ήταν του τύπου "προτιμώ να φοράω σλιπάκια αντί για μποξεράκια" και να πιάσει 3 σελίδες το off-topic.

Κατά δεύτερον, εσένα τι σε νοιάζει ορέ; Αφού δεν θες να εξηγήσεις τα (κατ' εσέ) αυτονόητα πάνω στο θέμα. Ε, ας ασχοληθούμε με κάτι άλλο λοιπόν. Για παράδειγμα, τι θα κάνει ο ξινός στη Σουζούκα; Φαίνεται να πετάει πάντως, στο FP1 πρώτος ήταν.

sys3x έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:42

Γιατί μαλωμένοι ήσαστάνε;
Μαλωμένοι όχι, αλλά τα είχαμε χάσει προς στιγμήν.
Δεν είναι ακριβώς ότι δεν θέλω ρε, εκνευρίζομαι που άνθρωποι που θεωρώ ότι νιώθουν δεν καταλαβαίνουν Χριστό και λένε άρες μάρες κουκουνάρες, εκεί κλείνω, δεν μπορώ να ανταποκριθώ και να μπαίνω σε ανάλυση πραγμάτων που κυριολεκτικά βγάζουν μάτι.
Επίσης ποτέ δεν είχα θέμα με τα οφ τόπικ ακριβώς επειδής δεν θεωρώ αναγκαστικά το οτιδήποτε οφ τόπικ οφ τόπικ, ειρήσθω εν παρόδω βρίσκουμε ακόμη πιο σημαντικά θέματα κι ας είναι και τεμέκ οφ τόπικ. Απλά είναι εξόχως προβληματική η εκτροπή στο "πες μας τι ψηφίζεις ρε" - "τι σει συ ρε" σε επίπεδό επιχειρημάτων.
:102:
Γι' αυτό που λες ότι σ' εκνευρίζει, σκέψου μόνο ότι δεν είναι όλοι στο μυαλό σου ανά πάσα στιγμή ρε συ(ς). Εγώ είπα κάτι που μου φάνηκε λογικό, ως προς την ενέργεια του Μπουμπούκου σ' αυτήν τη φάση. Εσένα σου φάνηκε πως είπα ότι ξέρω καλύτερη μπάλα από τον Μέσι. Ε, κάπου στη μέση μπορεί να είναι η αλήθεια, ή ίσως πιο κοντά σε ένα από τα δύο άκρα. Απλά, αν δεν πεις γιατί σού φάνηκε βλακεία αυτό που είπα, εγώ που το είπα με κάθε καλή διάθεση γιατί να καταλάβω τι σκεφτόσουν και γιατί δεν πρέπει να μου το εξηγήσεις; Αυτό. Τέσπα...

Για το δεύτερο που λες με το "τι ψηφίζεις ρε", σου απάντησα (και σε σένα και στον ενδιαφερόμενο) πιο πάνω. Αν θυμάμαι καλά, μέχρι τώρα το έχω χρησιμοποιήσει σε 3 χρήστες. Σε σένα, για προφανείς λόγους φαντάζομαι. Σε έναν ακόμα που μού διαφεύγει τώρα (νομίζω τον Βαγγέλη), στον οποίο ρώτησα τι είχε ψηφίσει το 2019 κι αυτό επειδή είχε άμεση σχέση μ' αυτό που συζητούσαμε εκείνη τη στιγμή και με κάτι συγκεκριμένο που είπε, και τρίτον στον Μπέρια για πρώτη φορά σήμερα, μετά από τόσα χρόνια που τον ξέρω και που με τρώει η περιέργεια για το θέμα. Και που του έχω και μια σχετική άνεση να τον ρωτήσω λόγω πολύχρονης γνωριμίας αλλά κι επειδή και δεν θα έχω κανένα πρόβλημα να μην μου απαντήσει (φυσικά) όπως κι επειδή κάλλιστα μπορεί το πράμα να γυρίσει σε κάτι χαβαλεδιάρικο, όπως και έγινε. Αυτά κι εδώ. Παστέ.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32871
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 22 Σεπ 2023, 19:18

nyxtovios έγραψε:
22 Σεπ 2023, 17:14
Ασέβαστος έγραψε:
22 Σεπ 2023, 17:06
sys3x έγραψε:
22 Σεπ 2023, 16:48

Διάβασα μόνον την πρώτη παράγραφο.
Ο μοναδικός λόγος που έμεινε ακλόνητη η "βάση" της νουδούλας και στην συνέχεια ενδυναμώθηκε κιόλα είναι ότι αποτελείται από έναν μαφιόζικο εσμό από αναξιοκρατικούς, ανίκανους βολεψάκηδες που ζουν εις βάρος των υπολοίπων πολιτών και του ίδιου του μπουρδελοκράτους και από όσους θα θέλανε να μπουν στην μάσα ή είναι αρκετά ηλίθιοι για να πιστεύουν ότι θα τους πετάξουν κι αυτούς κανένα κοκαλάκι, είναι πιο διεφθαρμένοι δε ακόμη κι από τους ίδιους τους ®πασόκους οι οποίοι είχανε τουλάχιστον το σθένος να ρίξουν το ®πασοκ εκεί που είναι τώρα κάτι το οποίον όχι μόνον ΔΕΝ έγινε με τους γαλαζαίους πασόκους, για τους λόγους που ήδη ανέφερα, αλλά ενδυνάμωσαν περαιτέρω την μαφιόζικη οργάνωση.
Αυτά πατ.
οι ζαιοι ειναι χειροτεροι και οι πασοκοι τρισχειροτεροι. αυτος ειναι ο βασικος λογος, τα υπολοιπα που λες μπορει και να ισχυουν, αλλα ειναι συγκριτικα ασημαντα.
Άλλο λέει όμως. Ότι οι γαλαζαιοι βρέξει χιονίσει θα συγκεντρώνουν πάντα τις ψήφους των τρωκτικων.
ενω τα υπολοιπα τρωκτικα γινονται μια πρασινα και μια ροζ;

η μηπως μονο γαλαζια ειναι τα τρωκτικα :lol:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38005
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 22 Σεπ 2023, 19:24

πατησιωτης έγραψε:
22 Σεπ 2023, 17:16
πατησιωτης έγραψε:
22 Σεπ 2023, 16:35
Διάβασα μόνον την πρώτη παράγραφο.
Ο μοναδικός λόγος που έμεινε ακλόνητη η "βάση" της νουδούλας και στην συνέχεια ενδυναμώθηκε κιόλα είναι ότι αποτελείται από έναν μαφιόζικο εσμό από αναξιοκρατικούς, ανίκανους βολεψάκηδες που ζουν εις βάρος των υπολοίπων πολιτών και του ίδιου του μπουρδελοκράτους και από όσους θα θέλανε να μπουν στην μάσα ή είναι αρκετά ηλίθιοι για να πιστεύουν ότι θα τους πετάξουν κι αυτούς κανένα κοκαλάκι, είναι πιο διεφθαρμένοι δε ακόμη κι από τους ίδιους τους ®πασόκους οι οποίοι είχανε τουλάχιστον το σθένος να ρίξουν το ®πασοκ εκεί που είναι τώρα κάτι το οποίον όχι μόνον ΔΕΝ έγινε με τους γαλαζαίους πασόκους, για τους λόγους που ήδη ανέφερα, αλλά ενδυνάμωσαν περαιτέρω την μαφιόζικη οργάνωση.
Αυτά πατ.
Δικαιολογίες χρεωκοπημένων.Δεν υπάρχουν πιστοποιητικά κοινωνικών φρονημάτων εδώ και μισό αιώνα και το ΠΑΣΟΚ διόρισε έτσι κι αλλιώς εκατοντάδες χιλιάδες "βολεψάκηδες".
Κανένα σθένος δεν είχαν οι πασόκοι.Είχαν φάει σανό για ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο και έξω οι βάσεις του θανάτου και τα είδαν στον κάλαθο των αχρήστων.ΟΛΕΣ οι θεμελιώδεις αρχικές διακηρύξεις π.χ. της 3ης Σεπτέμβρη καταπατήθηκαν από το ΠΑΣΟΚ επι ποινή καταστροφής.Το ίδιο έγινε και με τα μνημόνια που θα καταργούσε ο Τσίπρας.Οι πασόκοι νόμιζαν ότι αρκεί η "πολιτική βούληση" για να μοιράζει τα "λεφτά που υπάρχουν" και όταν είδαν ότι δεν γίνεται κατέφυγαν στον ΣΥΡΙΖΑ γιατί δεν τους είχε μείνει τίποτε άλλο,η ιδεολογία τους απεδείχθη σανός.Περίμεναν δεν ξέρω και εγώ τι από τον ΣΥΡΙΖΑ αλλά και εκεί τζίφος.
Η αποδοχή των μνημονίων είναι η δικαίωση των αρχών του καπιταλισμού και της συμμετοχής στην ΕΟΚ/ΕΕ.
Ποιός διαπαιδαγωγούσε τον κόσμο του σε αυτή τη βάση και ποιός όχι;αυτός που είδε να επιβεβαίωνονται όσα πίστευε έμεινε,ο άλλος ψάχνει δικαιολογίες.
Και μη νομίζεις ότι δια της ουδετερότητος μπορεί κάποιος να κρύψει τι πραγματικά πιστεύει.Υπάρχουν πολλά σχόλια σου σε διάσπαρτα θέματα που το δείχνουν όπως ο αντιαμερικανισμός - αντιγερμανισμός.Δεν σου φταίει κανείς επειδή η ιστορία πήρε άλλο δρόμο.
Άλλα ντάλα της Παρασκευής το γάλα.
Ότι να ναι με φράουλες.
Θα πω μόνον το εξής γιατί έτσι "έτυχε" (και) αυτήν την εβδομάδα να βρεθώ
αντίστοιχα την Τρίτη με τον Τόνυ (Γερμανός στουντιάρχης) στο στου και την Δευτέρα για ποτά έξω με τον Μάρτιν (ντηβέλοπερ για μια πολύ μεγάλη εταιρεία με έδρα την Ατλάντα), συζητώντας μαζί τους και συμφωνόντας σε επιμέρους ζητήματα έπρεπε να είχαμε και εσένα από μια μεριά να τους πεις, αντίστοιχα, για τον αντιαμερικανισμό τους και τον αντιγερμανισμό τους (ο Τόνυ σκέφτεται πάρα πολύ σοβαρά να μείνει μόνιμα στην Ελλάδα παρεμπιπτόντως - ο Μάρτιν έχει παντρευτεί ήδη Ελληνίδα - μία φίλη μου).
Όντωστ είμαι τρομερά ρατσιστής με τους Γερμανούς και γενικότερα με όλους τους ναζί πάντως.
Ο ορισμός της χρεοκοπίας είναι τα κόμματα η πολιτική και οι πολιτικοί που υποστηρίζεις, δεν μπορείς δλδ να αναλαμβάνεις τον ρόλο του πουτανακίου στην Γερμανία και στις ΗΠΑ χωρίς όρους αποκλειστικά και μόνον για να ευνοείται ο κύκλος σου και να κουνάς και δάχτυλο για χρεοκοπίες, είστε ο ορισμός της, δες μόνον το χρέος της νουδούλας το οποίον δεν πρόκειται να αποπληρωθεί στον αιώνα τον άπαντα, δεν βαράτε επίσημα κανόνι διότι λειτουργείτε ως συνεργάτες - εκπρόσωποι των ξένων δυνάμεων και κυρίως επειδή η πίστη στην κουτάλα σας κρατάει ενωμένους ακόμη και όταν γαμιέται ολόκληρο το σύμπαν κυριολεκτικά πλέον γύρω σας.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38005
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 22 Σεπ 2023, 19:28

Ασέβαστος έγραψε:
22 Σεπ 2023, 19:18
nyxtovios έγραψε:
22 Σεπ 2023, 17:14
Ασέβαστος έγραψε:
22 Σεπ 2023, 17:06

οι ζαιοι ειναι χειροτεροι και οι πασοκοι τρισχειροτεροι. αυτος ειναι ο βασικος λογος, τα υπολοιπα που λες μπορει και να ισχυουν, αλλα ειναι συγκριτικα ασημαντα.
Άλλο λέει όμως. Ότι οι γαλαζαιοι βρέξει χιονίσει θα συγκεντρώνουν πάντα τις ψήφους των τρωκτικων.
ενω τα υπολοιπα τρωκτικα γινονται μια πρασινα και μια ροζ;

η μηπως μονο γαλαζια ειναι τα τρωκτικα :lol:
Κυρίως γαλάζια και γαλάζια που φοράνε πράσινο από μέσα πλέον δικέ μου.
Το έχουμε;
Το έχουμε νομίζω, το καλύψαμε το θεματάκι.
Άντε πάμε πάρακατ τώρα, μείνε εσύ στο μπορεί, νο προμπ από εμένα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32871
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 22 Σεπ 2023, 19:33

sys3x έγραψε:
22 Σεπ 2023, 18:50

Τόση τζατζικίλα δεν την αντέχω μαν.
Μείνε με το μπορεί, είτε ηλίθιος (αν δεν βλέπει) είτε διαπλεκόμενος πρέπει να είναι κάποιος για να κάνει ότι δεν βλέπει την ΑΠΟΛΥΤΑ ΧΙΛΙΟΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΗ διαφθορά - αναξιοκρατία και το πόσο σημαντικό ρόλο παίζει για την κατάντια αυτού του τόπου.
απο το 80 και δωθε.
Και που είσαι, ακόμη και αυτοί οι ζαίοι τα πήγανε πολύ καλλίτερα σε ότι αφορά τα οικονομικά του κράτους για να μην λέμε ότι θέμε δω χάμου, αλλού είναι το πρόβλημά με δαύτους.
οχι, καθολου. τρισχειροτερα τα πηγαν.
η μονη διαφορα ισως να ειναι οτι τα εκαναν μουνι επειδη ειναι πολυ ηλιθιοι και λιγο καθικια, ενω η νδ το αναποδο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32871
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 22 Σεπ 2023, 19:37

sys3x έγραψε:
22 Σεπ 2023, 19:28
Ασέβαστος έγραψε:
22 Σεπ 2023, 19:18
nyxtovios έγραψε:
22 Σεπ 2023, 17:14

Άλλο λέει όμως. Ότι οι γαλαζαιοι βρέξει χιονίσει θα συγκεντρώνουν πάντα τις ψήφους των τρωκτικων.
ενω τα υπολοιπα τρωκτικα γινονται μια πρασινα και μια ροζ;

η μηπως μονο γαλαζια ειναι τα τρωκτικα :lol:
Κυρίως γαλάζια και γαλάζια που φοράνε πράσινο από μέσα πλέον δικέ μου.
Το έχουμε;
Το έχουμε νομίζω, το καλύψαμε το θεματάκι.
Άντε πάμε πάρακατ τώρα, μείνε εσύ στο μπορεί, νο προμπ από εμένα.
κυριως πρασινα, που τα περισσοτερα φορεσαν ροζ, τα λιγοτερα μπλε απεξω.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9443
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 22 Σεπ 2023, 19:45

sys3x έγραψε:
22 Σεπ 2023, 16:18
Χαοτικός έγραψε:
22 Σεπ 2023, 16:10
sys3x έγραψε:
22 Σεπ 2023, 16:02


:ήχοςζονγκ:
Έρχου πης


Καλά για πες.
:8)
ΥΠΕΡΗΧΟΣ
ΥΠΟΧΡΕΗΣ
ΣΟΥΠΕΡ-ΧΗ
ΧΡΥΣΟ-ΠΕΗ
ΧΡΥΣΟ-ΕΠΗ
ΗΧΟ-ΡΥΠΕΣ (αυτοί που προκαλούν ηχορύπανση)
ΕΧΗ-ΣΠΥΡΟ (το πχόρουμ)
ΥΠΟΧΕΡΣΗ (γη, όχι εντελώς χέρσα)
ΧΥΣΕΡΟΠΗ (η καυλιάρα αδελφή της Μερόπης)
ΗΧΟ-ΠΥΡΕΣ (φωτιές που κάνουν κρίτσι-κρίτσι)
ΣΠΟΡ-ΕΥΧΗ (αν δεν έχεις Nova ή Cosmote)
ΠΟΡΣΕΥΧΗ (όταν παρακαλάς να πεθάνει ο θείος με την Πόρσε που δεν έχει άλλους κληρονόμους)
ΠΡΟΥΣΧΗ-Ε! (στρατιωτικό παράγγελμα)
ΕΠΗΧΡΥΣΟ (φθηνό κόσμημα χρυσαυγίτη)

:102:
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38005
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Σκίσ' τους Αδωναρε!! Επιθεώρηση Εργασίας «Στο Κόκκινο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 22 Σεπ 2023, 19:50

Ασέβαστος έγραψε:
22 Σεπ 2023, 19:37
sys3x έγραψε:
22 Σεπ 2023, 19:28
Ασέβαστος έγραψε:
22 Σεπ 2023, 19:18


ενω τα υπολοιπα τρωκτικα γινονται μια πρασινα και μια ροζ;

η μηπως μονο γαλαζια ειναι τα τρωκτικα :lol:
Κυρίως γαλάζια και γαλάζια που φοράνε πράσινο από μέσα πλέον δικέ μου.
Το έχουμε;
Το έχουμε νομίζω, το καλύψαμε το θεματάκι.
Άντε πάμε πάρακατ τώρα, μείνε εσύ στο μπορεί, νο προμπ από εμένα.
κυριως πρασινα, που τα περισσοτερα φορεσαν ροζ, τα λιγοτερα μπλε απεξω.
Θέλω κι εγώ από αυτό το καλό που πίνεις μαν.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών