Πρόβατα. Το φαινόμενο.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
esu
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2018, 16:08

Re: Πρόβατα. Το φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από esu » 25 Σεπ 2023, 19:44

ST48410 έγραψε:
25 Σεπ 2023, 01:23
esu έγραψε:
25 Σεπ 2023, 00:34
Από την μία είναι τεράστιο θέμα. Ο Biden στην Αμερική btw πως είναι δυνατόν να βγήκε; Ειλικρινά ψηφίζουμε ανάλογα τις διαθέσιμες επιλογές, αλλά ποιος βγαίνει μπροστά και με που τρόπους; Πρέπει να έχεις τα media με το μέρος σου για να γίνει κάτι τέτοιο, ή λεφτά για να έχεις τα media.

Από την άλλη όλα αυτά τα κριτήρια τα είχε κι ο Τζουμάκας, ήταν χρόνια στο κουρμπέτι κλπ, έπεισε κανέναν ο κατσαπλιάς; Άρα και η πρώτη εντύπωση έχει κάποια σημασία.

Από την τρίτη δεν ξέρουμε για κανέναν τι πιστεύει ή για τι είναι ικανός, και τι αποφάσεις θα πάρει.
Ποια ΜΜΕ είχε ο Τζουμάκας να τον στηρίξουν; Ποιος από εμάς ξέρει πχ αν έχει σκύλο; :lol:
Ναι δεν ήταν σαφές απ την παράθεση, αυτό που εννοούσα είναι ότι ο Τζουμάκας ήταν γνωστός στον κομματικό μηχανισμό, είχε κομματική παρουσία στα όργανα κτλπ κτλπ. Παρ' όλα αυτά είναι ένας κατσαπλιάς κακομπούμπερ με iq ροδάκινου και προτάσεις/γνώσεις καφενιακού πασοκτζή του 1993.

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7320
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Πρόβατα. Το φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 25 Σεπ 2023, 19:46

Χαοτικός έγραψε:
24 Σεπ 2023, 12:20
Πόσο καιρό είναι μέλος του κόμματος ο Κασελάκης; Τον ήξεραν όλοι; Εσείς τον ξέρατε;

Μα χρειάζεται να τον ξέρω; θα μου πεις. Αρκεί να ανταποκριθώ σε αυτούς που με καθοδηγούν. Έτσι ξαφνικά μου πετάνε μπροστά ένα προϊόν και σπεύδω εγώ να τους ικανοποιήσω αυτό που μου ζητούν. Τι προσόντα και χαρακτηριστικά και ιδέες πρέπει να έχει ένας αρχηγός κόμματος; Να πηγαίνει γυμναστήριο και να τον βλέπει ο κόσμος με το φανελάκι; Νόμιζα ότι αυτό είναι κριτήριο για γαμήσι.
Πως θα οργανώσει το κόμμα; Ξέρει από κομματικούς μηχανισμούς, διαδικασίες, δυναμικές κλπ; Που τα έμαθε; Πότε;
Κι εγώ γιατί πείθομαι να ψηφίσω κάποιον; Ξέρω τι πιστεύει; Μα δεν χρειάζεται. Αρκεί μία εντύπωση, ένας ενθουσιασμός ότι θα γίνει κάτι καινούργιο κι αυτό θα είναι απαραίτητα και καλό.

Κι αν σε αρκετά χρόνια ξαναβρεθώ με την ίδια αξιακή ένδεια και μιζέρια της αβέβαιης καθημερινότητας, κάτι καινούργιο θα μου πετάξει το σύστημα - οποιοδήποτε σύστημα - για να έχω τροφή να προχωρήσω. Δεν μας αφήνει ποτέ νηστικούς το σύστημα. πάντα μεριμνά για μας και μας φροντίζει.
Να δεις τώρα στις δημοτικές πόσα πρόβατα θα πάνε να ψηφίσουνε.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αλιόσα την 25 Σεπ 2023, 19:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Πρόβατα. Το φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 25 Σεπ 2023, 19:51

Άμα δεν έχει πέρα από Βαλλιανάτο ΚΑΙ Κωστόπουλο σε μελλοντικό ψηφοδέλτιο, φτύστε με :P
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Karolina
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2020, 20:42

Re: Πρόβατα. Το φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Karolina » 25 Σεπ 2023, 19:56

Χαοτικός έγραψε:
24 Σεπ 2023, 12:20
Πόσο καιρό είναι μέλος του κόμματος ο Κασελάκης; Τον ήξεραν όλοι; Εσείς τον ξέρατε;

Μα χρειάζεται να τον ξέρω; θα μου πεις. Αρκεί να ανταποκριθώ σε αυτούς που με καθοδηγούν. Έτσι ξαφνικά μου πετάνε μπροστά ένα προϊόν και σπεύδω εγώ να τους ικανοποιήσω αυτό που μου ζητούν. Τι προσόντα και χαρακτηριστικά και ιδέες πρέπει να έχει ένας αρχηγός κόμματος; Να πηγαίνει γυμναστήριο και να τον βλέπει ο κόσμος με το φανελάκι; Νόμιζα ότι αυτό είναι κριτήριο για γαμήσι.
Πως θα οργανώσει το κόμμα; Ξέρει από κομματικούς μηχανισμούς, διαδικασίες, δυναμικές κλπ; Που τα έμαθε; Πότε;
Κι εγώ γιατί πείθομαι να ψηφίσω κάποιον; Ξέρω τι πιστεύει; Μα δεν χρειάζεται. Αρκεί μία εντύπωση, ένας ενθουσιασμός ότι θα γίνει κάτι καινούργιο κι αυτό θα είναι απαραίτητα και καλό.

Κι αν σε αρκετά χρόνια ξαναβρεθώ με την ίδια αξιακή ένδεια και μιζέρια της αβέβαιης καθημερινότητας, κάτι καινούργιο θα μου πετάξει το σύστημα - οποιοδήποτε σύστημα - για να έχω τροφή να προχωρήσω. Δεν μας αφήνει ποτέ νηστικούς το σύστημα. πάντα μεριμνά για μας και μας φροντίζει.
Ωραίο και σωστό σε βρίσκω. :smt023

Γυφτάκι
Δημοσιεύσεις: 740
Εγγραφή: 10 Ιουν 2023, 16:54

Re: Πρόβατα. Το φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γυφτάκι » 25 Σεπ 2023, 21:42

Οκ , πήρε 55% σε 135.000 περιπου μέλη του σύριζα . Έχουμε δημοτικές κ ευρωεκλογές μπροστά μας όπου θα δείξει τι γκελ έχει και στην υπόλοιπη κοινωνία ο ..χαρισματικός..Μη βιάζεστε . Ας περιμένουμε να δούμε πόσο χαρισματικές θα είναι οι ατάκες με τις οποίες θα επικοινωνεί με το κοινό γιατί για πολιτικά θέματα ,αρχές, θέσεις κτλ δεν το χει ..

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5838
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Πρόβατα. Το φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 25 Σεπ 2023, 21:53

Χαοτικός έγραψε:
24 Σεπ 2023, 22:21
Άντε τώρα να δούμε τι θα του λένε να λέει.
Τι να λέει μια τέτοια προεδραρα δεν είναι για να λέει είναι για πράξεις.
Θα του φωνάζει ο λαός τρέξε πρόεδράρα κλάσε τους τα @@ρια. και αυτός θα τρέχει.

Το άκουσα σήμερα από ένα με μπάσα φωνή.

Προεδράρα τρέξε και κλάσε τους τα @@ έχει να πέσει πολύ κλάσιμο...
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Πρόβατα. Το φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 26 Σεπ 2023, 08:46

Karolina έγραψε:
25 Σεπ 2023, 19:56
Χαοτικός έγραψε:
24 Σεπ 2023, 12:20
Πόσο καιρό είναι μέλος του κόμματος ο Κασελάκης; Τον ήξεραν όλοι; Εσείς τον ξέρατε;

Μα χρειάζεται να τον ξέρω; θα μου πεις. Αρκεί να ανταποκριθώ σε αυτούς που με καθοδηγούν. Έτσι ξαφνικά μου πετάνε μπροστά ένα προϊόν και σπεύδω εγώ να τους ικανοποιήσω αυτό που μου ζητούν. Τι προσόντα και χαρακτηριστικά και ιδέες πρέπει να έχει ένας αρχηγός κόμματος; Να πηγαίνει γυμναστήριο και να τον βλέπει ο κόσμος με το φανελάκι; Νόμιζα ότι αυτό είναι κριτήριο για γαμήσι.
Πως θα οργανώσει το κόμμα; Ξέρει από κομματικούς μηχανισμούς, διαδικασίες, δυναμικές κλπ; Που τα έμαθε; Πότε;
Κι εγώ γιατί πείθομαι να ψηφίσω κάποιον; Ξέρω τι πιστεύει; Μα δεν χρειάζεται. Αρκεί μία εντύπωση, ένας ενθουσιασμός ότι θα γίνει κάτι καινούργιο κι αυτό θα είναι απαραίτητα και καλό.

Κι αν σε αρκετά χρόνια ξαναβρεθώ με την ίδια αξιακή ένδεια και μιζέρια της αβέβαιης καθημερινότητας, κάτι καινούργιο θα μου πετάξει το σύστημα - οποιοδήποτε σύστημα - για να έχω τροφή να προχωρήσω. Δεν μας αφήνει ποτέ νηστικούς το σύστημα. πάντα μεριμνά για μας και μας φροντίζει.
Ωραίο και σωστό σε βρίσκω. :smt023
Σ' ευχαριστώ. :wave:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15062
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Πρόβατα. Το φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 26 Σεπ 2023, 09:08

Χαοτικός έγραψε:
24 Σεπ 2023, 12:20
Πόσο καιρό είναι μέλος του κόμματος ο Κασελάκης; Τον ήξεραν όλοι; Εσείς τον ξέρατε;

Μα χρειάζεται να τον ξέρω; θα μου πεις. Αρκεί να ανταποκριθώ σε αυτούς που με καθοδηγούν. Έτσι ξαφνικά μου πετάνε μπροστά ένα προϊόν και σπεύδω εγώ να τους ικανοποιήσω αυτό που μου ζητούν. Τι προσόντα και χαρακτηριστικά και ιδέες πρέπει να έχει ένας αρχηγός κόμματος; Να πηγαίνει γυμναστήριο και να τον βλέπει ο κόσμος με το φανελάκι; Νόμιζα ότι αυτό είναι κριτήριο για γαμήσι.
Πως θα οργανώσει το κόμμα; Ξέρει από κομματικούς μηχανισμούς, διαδικασίες, δυναμικές κλπ; Που τα έμαθε; Πότε;
Κι εγώ γιατί πείθομαι να ψηφίσω κάποιον; Ξέρω τι πιστεύει; Μα δεν χρειάζεται. Αρκεί μία εντύπωση, ένας ενθουσιασμός ότι θα γίνει κάτι καινούργιο κι αυτό θα είναι απαραίτητα και καλό.

Κι αν σε αρκετά χρόνια ξαναβρεθώ με την ίδια αξιακή ένδεια και μιζέρια της αβέβαιης καθημερινότητας, κάτι καινούργιο θα μου πετάξει το σύστημα - οποιοδήποτε σύστημα - για να έχω τροφή να προχωρήσω. Δεν μας αφήνει ποτέ νηστικούς το σύστημα. πάντα μεριμνά για μας και μας φροντίζει.
:a040::a040::a040::a040::a040:
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9964
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Πρόβατα. Το φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 26 Σεπ 2023, 12:44

Άμα θέλαμε ρε φίλε ν'ασχολούμαστε θα είχαμε αμεσοδημοκρατία. Δε θέλουμε, σιγά τώρα μην αναρωτιόμαστε τι είναι ο Κασελάκης. Όλοι ξέρουμε κάποιον που ασχολείται θα μας πει αυτός τι να ψηφίσουμε, και μετά ή θα τον ψηφίσουμε ή δε θα πάμε καθόλου.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών